Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:50 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Баща ми е болен от РАК НА ПАНКРЕАСА № 1нови  
АвторMopдop (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 15:16



Здравейте,
миналата седмица на баща ми му поставиха диагноза Рак на Панкреаса. Той е на 47 години и е твърде млад за да го изпращаме... До колкото разбирам туморът е обхванала само главата на панкреаса, като има метастаза на черният дроб с големина 8-9мм Също е обхваната и тази въпросна вена заради която повечето доктори отказват операция. Интереснето е, че като са му направили туморни маркери те са били много във нормата. Дори докторите са се учудили и докато преди са му казвали, че няма да може операция след като видяли резултатите от маркерите са се съгласили да го оперират. От чак толкова голямо значение ли са тези маркери?
Иначе баща ми се чуства добре, има си апетит човека само където има тъпа болка в стомаха.
Никога не съм преминавал през такова нещо и след като четох всички мнения тук мога да ви кажа, че изобщо не се почуствах добре. Не мога да си представя, че ще загубя баща си... Не знам защо пиша тази тема, но предполагам, че ще се поучствам добре като споделя...

Редактирано от *jull** на 05.08.11 11:05.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Mopдop]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано10.12.08 18:36



Здравей Мордор!
Седя повече от час пред твоята тема,и немога да намеря сили и най-точните думи за да ти отговоря.Като човек,минал през тази болест,ти давам съвет да потърсите светкавично и второ,и дори трето мнение.Хубаво е,че туморните маркери са в норма,но това хич да не ви успокоява,трябва да ги повторите и тях но в друга лаборатория.Понякога всички изследвания са си в норма,и наред,а пък после става така,че нищо не е наред,повярвай ми.
Операцията на панкреаса е сложна,много лекари се хвалят,че могат да я направят,но малцина са тези които наистина имат практика и ще направят всичко перфектно.Другите просто се учат.Ако решите да се оперира,трябва да търсите хирург-онколог,а не само хирург.За жалост,немога да ти препоръчам лекар,тъй като при нас операцията беше невъзможна,но въпреки това в Пловдив се намериха и такива лекари които на драго сърце искаха да го отворят,и да се учат на него.Затова вие трябва много внимателно и щателно да проучите всичко.
При главата на панкреаса,операцията е възможна,но не забравяйте и метата в черния дроб,проверете дали може да се отстрани и тя като се оперира панкреаса.И друго искам да ти кажа,като човек минал два пъти през това,през което и вие ще минете,отвори ли се веднъж за операция, раковите клетки поемат въздух и стават още по агресивни,трябва да се изчисти отлично
за да няма после проблеми с мети и разсейки.Това ти го пиша от личен опит с дъщеря ми.
Но да се върнем на панкреаса.Когато правихме химиотерапията се запознахме с хора оперирани в София,чувстваха се добре,нямаха болки,дори единия мъж,ходеше на работа,и си правише химията.Хранителния режим също е много важен.Никакво люто,кисело солено,пържено,никакви колбаси,и свинско месо,само пилешко,ителешко,варено и пекано,никакви запръжки в храната.
Незнам дали съм ти била полезна,но дано поне малко съм ти помогнала.
Несе чувствам добре в момента и немога да си събера мислите.Но ще ти отговорят и други хора просто имай търпение.
А ти не спирай да задаваш въпроси и да питаш,тук в нашия клуб,ние сме едно голямо задружно семейство,и кой със каквото може ще ти помага.
УСПЕХ,И МНОГО, МНОГО СИЛА И ХЪС ЗА БОРБАТА КОЯТО ВИ ПРЕДСТОИ!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 18:57



Мордор, съжалявам за това, което се случва с татко ти - рака на панкреаса наистина е много коварна и агресивна гадина!


За операция - в София с най-много опит при операциите на карцином на панкреаса са доцент Никола Владов от ВМА - приема в поликлиниката на ВМА вторник и четвъртък, проф. Виолета Димитрова от Втора хирургия на Александровска болница - платен прием всеки понеделник в кабинета на партера - с предварително записване, както и доктор Юлианов от университетската болница в Стара Загора - доколкото знам той прави и лапароскопски операции при рак на панкреаса - скоро четох за това в други форуми.
Важно е да се знае дали има инфилтрирани съседни тъкани, както и дали е обхваната вена порте, важен е и размерът на тумора - при мама беше 11 см в диаметър - направо огромен и отказаха операция...
Непременно направете поне две консултации с, за да сравните мнения.
Направете и консултация с доцент Галя Куртева от Онкото в дървеница - за варианвтите за химиотерапия - с Гемзар, Тарцева или новото лекарство Афлиберсет или дори комбинация от тях. говорете с нея дали не е по-добре първо да се направи химио, за да се намали при възможност тумора и да се ограничат разсейките и после да се прави операция! При мама имаше възможност за химиотерапия, но ни подведоха, че може да се оперира, обаче само отвориха, видяха огромния тумор и отново затвориха и след това вече и химио не можехме да правим!
Непременно проверете всички възможности и потърсете поне две мнения!!!
Само смелост, Морган! Стискаш зъби и действаш, без паника! Поздрави баща си!
Ако имаш въпроси - ще помагам с каквото мога - знам какво е да се бориш за обичан и скъп човек!
Галя



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: gali4]  
Автор elb (непознат)
Публикувано10.12.08 19:27



Майката на моя приятелка имаше също рак на панкреаса и също и бяха отказали или по-точно не се наемаха на операзия заради близкоминаваща артерия.Препоръчаха и проф.Валентин Димитров завеждащ коремна хирургия в Онкото в Дървеница.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: elb]  
Автор tedy74 (минаващ)
Публикувано11.12.08 10:25



Баща ми го оперира проф.Димитрова,,...но аз не съм изобщо доволна от нейната операция,защото след това се получиха разсейки и операцията вместо да помогне съкрати живота на баща ми.
Така,че не бързайте с операция,тя не е най-доброто решение при точно това заболяване,но за съжаление,аз го разбрах твърде късно.



Тема Окончателна диагнозанови [re: tedy74]  
АвторMordor (Нерегистриран)
Публикувано27.12.08 17:56



Здравейте отново,
от както разбрахме, че баща ми има рак на панкреаса, решихме по най бързият начин да направим точна диагноза какъв точно е ракът, тъй като беше ясно, че не е от често срещаният вид. Ходихме при много лекари, доценти и тн. Всички ни казваха да се върнем при тях след 15 януари за да направят биопсия, затова решихме с баща ми да отидем в Чужбина, където се е лекувал един наш познат. Отидохме там и за 2 дена му направиха биопсия, и изследванията бяха готови на следващият ден. Там се разбра, че разсейки в черният дроб няма, и че са засегнати 2-3 лимфни възела и главата на панкреаса. Туморните маркери които направиха обаче показаха нормални стойности. Докторът там реши, че баща ми има един от двата от по редките случаи на рак на панкреасът. Единият е acinar cell carcinoma другият вариант е neuendocrine tumor. Докторът там ни каза, че това са по добрият вариант на тумор на панкреасът и че след 31 ще ни кажат точно кой от двата вида е. Някой чувал ли е повече за тези двата вида тумор? Четох във интернет и прогнозите изглеждат значително по добре от adenocarcinoma. Ако някой може да ми каже малко повече информация ще ви бъда страшно благодарен.

Мордор



Тема Re: Окончателна диагнозанови [re: Mordor]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано28.12.08 11:02



Това са два тумора със съвършено различна прогноза. Просто са различни тумори. Невроендокринният е с далеч по-голям шанс за излекуване дори при наличие на метастази. Шансът е в оперативното лечение. Така наречената "онази" вена е проблем само за хирурзите, които нямат достатъчен опит (и умения

) в хирургията на панкреаса и черния дроб. При операциите на тези органи често се налага да се оперират и реконструират и кръвоносни съдове, което е обичайно за тези хирурзи, които са ангажирани с тази наистина тежка патология. Останалите по мои наблюдения просто не искат и да чуят за подобни операции. Това е положението... и то не само у нас.



Тема Re: Окончателна диагнозанови [re: Mordor]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано28.12.08 11:09



А, и туморните маркери нямат никакво значение в процеса на преценка на възможностите за операция. Ама никакво! Ако някой базира решенията си относно операбилността въз основа на туморните маркери при панкреасните тумори просто не е в час.



Тема Re: Окончателна диагнозанови [re: Mordor]  
Автор Garfield (PhatCat)
Публикувано29.12.08 10:15



Mордор, къде в чужбина сте ходили? Болница, лекар?

Yesterday it worked.
Today it is not working.
Windows is like that.


Тема Re: Окончателна диагноза [re: Garfield]  
АвторMordor (Нерегистриран)
Публикувано29.12.08 12:25



Клиниката се казва ZETUP(www.zetup.ch), в швейцария. Хората там знаят какво правят и не си играят като някои нашите лекари. Нали ви казвам хората направиха скенер, биопсия и резултатите бяха готови на следващият ден. Докторът при който се лекуваме се казва др Morant, и е страшно голям специалист. Ако някой се интересува повече мога да дам повече информация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.