Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:48 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано03.08.11 12:12



Mила Биляна,

пише ти Биляна... Аз също се борих за майка ми с рака на жлъчните пътища. Мисля, че това е един от най- коварните раци- на панкреас, жлъчни пътища и черен дроб. В този смисъл ти си избрана, да преминеш през този тът, за да достигнеш... и аз не знам какво, да се надяваме по- високо духовно ниво.
Конкретни съвети за обезболяване не мога и да дам, за сърбежа... с какво ли не мазахме..препоръчва се често душове, защото това облекчава по някакъв начин. Друго, което облекчаваше сърбежа при нас е лек масаж по гърба, с някакво масло. Сърбежи имахме и по очите


Мама беше около 14 дни в нещо като кома, в смисъл, на нас ни се струваше, че говори неадекватно, но в най- неочаквани моменти се включваше съвсем ОСМИСЛЕНО и ЛОГИчНО. В този смисъл искам да кажа, че теж разбират и чуват, затова ние говорехме много мили и успокоителни думи...макар че, както при теб, цялата любов беше изказана и показана много преди това...
Пожелавам ти чудеса, пожелавам ти вътрешен мир. Много хора са с теб в този момент.
Биляна



Тема Re: Arvenнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор iliqn4e (член)
Публикувано03.08.11 13:51



Съжалявам,че си в тази ситуация.Не искам да съм избрана,не искам по-високо духовно ниво,искам си Татко.Но никой не ни пита и ние нямаме избор.А Пиранка е права:Много хора са с теб в този момент

Бъди силна!



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор doriis (член)
Публикувано03.08.11 15:42



Мила Arven,сега като чета това което си написала се връщам назад във времето преди 10м. когато и моята майчица повече си мълчеше и тихичко си охкаше,а аз все я питах къде я боли въпреки че нищо неможех да направя освен да сменям обезболяващите, защото тя беше счупила става в таза и ходеше почти 6м. с патерици.Като че ли я отегчавах искаше никой да не и досажда,а аз исках да даде господ повече да не я боли защото се измъчвам отстрани и нищо повече неможеш да направиш.
Мисля че тя осъзнава какво става и понеже е майка нейното чувство е така устроено, че винаги трябва да закриля детето си и гледа да не ти причинява тази болезнена картина.Това е мое мнение и знам как се чувстваш защото и твойта болка е непоносима и вътрешно се разкъсваш,но това е пътя по който минават всички дъщери на майки с онкологично заболяване .
Бъди силна и дано стане чудо...





Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Авторuвa75 (Нерегистриран)
Публикувано03.08.11 21:38



Мила Биляна, бъди колкото можеш по вече с нея. Говори и не си мисли, че и досаждаш. Те много ни обичат и явно това е реакция с която ни предпазват от страдания.
Мама почина на 12.07.11г. от рак на гърдата и метастази на белия дроб. Никой не искаше да я погледне, само обезболяващи. Бях неотлъчно до нея от 20.05.11г. - тогава разбрахме за метастазите / всичко беше перфектно и изведнъж.....кошмарът се върна/. Загубих баща си преди 8г. от рак на белия дроб. Те много ни обичаха със сестра ми, а сега нямаме никой. Боли, много боли...., но ти продължавай да и говориш и да и казваш, че я обичаш. Милвай я, прегръщай я, целувай я, защото после остава празнотата и болката............... Бъди силна!
Ивайла





Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано04.08.11 09:01



Здравей отново, много ми е мъчно като те чета.Стомаха и сърцето ми се сива.Не е получавал кърене,Стол няма да ни е необходим, защото ще дойде момент в който изобщо няма да може да става, няма да има сили за това, но подлога,ще ти трябва, може и памперси да използваш, купи си няколко не са скъпи.Ще дойде момент в който ще изгуби контрол над цялото тяло.
Когато при нас дойде този момент, съпругът ми само размахаше неадекатно ръце, и мучеше


Не си безполезна, просто се чусташ безсилна, объркана наранена,но ти не можеш да направиш нищо, защото това не зависи от теб.
Нека да яде само това което и се иска, и на нея не и е лесно.
Кураж, и много, много сили ти желая.



Тема Re: Arvenнови [re: Юлия 50]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано04.08.11 12:08



Здравейте,
Взех резултата от биохимията.
Директен билирубин - 311 при референтни стойности 0,80-8,50
Общ билирубин - 423 при реф. стойности 3,40 - 21,00
АСАТ - 199..............до 40
АЛАТ - 135...............до 40
Само глюкозата е в норма.
Незнам какво е GGT , но е хвръкнало до небесата - 1215 при норма до 35.
Някой има ли идея, дали биха я взели в коя да е болница в София, поне малко сила да и влеят???
Следобед ще говоря с личната за това, но има 2 часа докато и дойде смяната, а мен не ме свърта.
Не яде, от ....вече не помня колко дни, ама нищичко. Само по малко водичка пие.
От понеделник сутрин не е вземала обезболяващо. Все я питам има ли болки. Предлагам и хапче...тя само казва "не сега, после". Явно Господ е чул молбата ми и е отнел болката или просто ракът е нарушил проводимостта на нервните пътища. Ще ми се да вярвам в първото, но дори да е така, пак не виждам справедливост в решението Му да ми я отнеме.
Все още обаче вярвам в добрата воля на човека и се надявам лекарите да проявят човещина и да я вземат за 4-5 дни за венозни вливания.
Благодаря, че сте до мен!



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор luckyluchano (мечтател)
Публикувано04.08.11 13:01



Не знам какво да ти кажа, при нас показателите на черния дроб бяха добри, а лекарите твърдяха, че има метастази там, така че всичко е строго индивидуално и не винаги достатъчно показателно. Необяснимо е и за мен как лекарите отказват да приемат някого в болница, който определено има нужда от спешна помощ, дори и болни толкова тежко, пак са хора, пак са си плащали данъците и никой не е знаел, че техният житейски път е по-кратък, та кой знае какво го очаква утре. Животът толкова бързо тече, променя се ден за ден, ако всеки знаеше какво го очаква....но никой не знае и затова трябва да запазим поне частица човещина и съвест в себе си....

Чудесата се случват, ако повярваме в тях!


Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Mopдop]  
Автор plamiluch-204388 (новак)
Публикувано04.08.11 14:51



Здравей скъпа Арвен, като чета постовете ти толкова много се натъжавам, връщаш ме към ужасни спомени.........как искам да можеше да си помогнем, но увиии......Няма я справедливостта.......
Това ГГТ за което пишеш, че е много завишено доколкото прочетох е гама-глутамилтрансфераза - ензим ,който се повишава при чернодробно увреждане и при увреждане на жлъчните пътища, там се среща в най-голямо количество.От всичко , което пишеш и чета за съжаление положението е доста напреднало и ти трябва да си много силна.И аз не съм вярвала, че ще мога да преживея всичко, което се случи около баща ми и да понеса тези страшни гледки, но ето че го изтърпях.Имаме сили, за които не предполагаме, че ги имаме....Така, че ти нямаш избор, трябва да имаш кураж и сили, да й помагаш и успокояваш, да си до нея докато можеш!Няма друг начин, колкото и да е тежко и да боли (а знам че безсилието и страданието направо те убиват)ти трябва да го преживееш, за жалост болестта е факт,така е било отредено.


А за това да я вземат в някоя болница направо нз, трябва да отидеш да питаш, да се помолиш, да е уговорено за да не я разкрваш,ама направо нз какво да ти кажа.Ние самите имахме голям проблем с приемането в болница, за съжаление никъде не го искаха татко , навсякъде го отписваха, а докато си жив имаш право на лекарска помощ и грижи.Необяснимо е всичко което се случва в Бг.Никой не може а и няма право да си играе с живота на човека и никой не знае на кой колко му е отреденооСтеб сме, усещам и преживявам с теб всичко, което пишеш!Бъди силна!



Тема Re: Arvenнови [re: luckyluchano]  
Автор Cleo78 (новак)
Публикувано04.08.11 16:09



При нас въпреки метите в черен дроб, чернодробните показатели почти до последно бяха сравнително в норма, после изведнъж скочиха доста.

Аз съм толкова разочарована от здравеопазването в нашата държава, че много се надявам втори път да не се налага да се сблъсквам с подобни неща. Личната ни нито веднъж не дойде да я види, викахме всякакви други доктори и всички просто ни обясняваха, че това е края и да го приемем, а дори една тъпанарка ни се накара, че не искаме да приемем истината.

На мама последната седмица и се беше схванала устата, и не можеше да я отвори и нито се хранеше, нито пиеше много. Е, никой не можа да ни обясни какво е това. Викахме невролог, понеже бях решила, че е от нерви и тя ми вика: "В мозъка няма нищо, гарантирам". И това беше...



Арвен, радвай я с весели истории, усмивката ти и не я мъчи да яде или пие. Просто й показвай, че много я обичаш!



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор tajnocvetence ()
Публикувано04.08.11 17:52



Мила Билянче, много съжалявам за това което преживявате с мама. Така, както описваш нещата, състоянието и изобщо не ми харесва. Минах два пъти през този ад. Съветът, който мога да ти дам е просто да се съобразяваш с желанията и. Ако не иска храна, не настоявай, за нищо не настоявай. Ако отказва лекарства, лекар, постъпване в болница, също прави това, което тя иска. Когато усетиш, че не и се говори и иска да бъде сама, излез от стаята. Просто бъди до нея и се радвай на всяка минута в която сте заедно. Радвай се че чуваш гласа и, че можеш да я докоснеш, че има на кой да кажеш мамо. Билянче, не мисли за после... Наслаждавай се на всеки миг с мама и не я изпращай в болница, ако тя не го пожелае.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.