Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:44 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Mopдop]  
Автор plamiluch-204388 (новак)
Публикувано28.07.11 15:28



Опитайте наистина с газта, мисля че и при нас тя даваше най-добър ефект, определено облекчаваше състоянието му!



Тема Re:отпраща менови [re: Arven]  
Автор doriis (член)
Публикувано28.07.11 16:31



Мила Арвен,сега като чета всичко това и си спомних че при майка ми беше същото относно жълтия цвят на очите и акито което ставаше дори сиво на цвят, и при нас накрая вече имаше метастази навсякъде и беше късно за всичко.Непрекъснато викахме джипито и сменяхме лекарства но те като че ли недействаха. Ти прави всичко което зависи от теб,давай и това което и се яде.Спомням си че даже избягваше да ме гледа в очите но аз я гушках макар и за малко и и говорех мило защото доктора каза че незнае до кога ще издържи сърцето,освен това може да изпадне в безсъзнание и да почине от оток в мозъка защото метастазите от белия дроб отиват в главата.Ние въпреки напредването на болестта успяхме да направим 6 химии с 5 кръвопреливания,но не се стигна до подуване на корема.
При свекър ми (при откриването беше късно и с метастази навсякъде) се стигна до източване на течност от корема и за няколко дни се пълнеше отново, но тпри него от откриването на болестта до смъртта изкара точно един месец.Свекърва ми понеже беше акушерка казваше че по принцип като започнеш да точиш първо никога не се източва докрай и после като се започне веднъж така ще продължи...
Много съжалявам че се налага да преживееш всичко това но болестта е коварна и така се чувстваш безпомощна и незнаеш какво да направиш.
Моят съвет е да и даваш всичко което иска и си я гушкай макар и да не ти разрешава защото после..дано скоро да не идва това лошото ще си доволна че си успяла да си я погалиш...Стискам палци и дано стане чудо....Дано да не съм те уплашила но при нас така протече края а и тя беше само на 73г. и въпреки всичко имам предвид късното откриване живя 2г. и 9м.Пожелавам от все сърце успех и много голямо търпение....



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: plamiluch-204388]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано28.07.11 16:50



абсолютно подкрепям, каквото и да сме пили и вземали, най-голям ефект видях в приема на газ... разбира се това е индивидуално, но го споделям като опит, всеки сам си преценява какво да прави...
каквото и да решиш Arven само знай, че то е правилното решение и друго не е имало и не е било по-добро от твоето... това е най-важното!
успех!

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден


Тема Re: Arvenнови [re: vesi_na]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано28.07.11 21:28



Обичайно, когато се сблъскам с проблем и незнам точното решение ползвам стратегията "Стрелба във всички посоки", но сега няма начин. Не приема никакви медикаменти, Фрезубин, сокове,....нищо. Тя никога не е обичала да пие медикаменти и почти нямам спомен да съм виждала да го прави. Днес е цял ден на чаша прясно мляко, половин филия хляб, половин чушка бюрек и 150гр. картофена супа. Обещах и да не я притискам за нищо.


Разказвала съм и за борбата на други от клуба, за газта и хранителните добавки, за химиото и вливанията на венозна храна. Опитах се да я убедя, да я вкарам в болница преди химиото, за да и влеят малко енергия или да повикам една лаборантка от квартала да и пусне система вкъщи...
Единственото, което постигам е, да я разплача. Моли ме да не правя нищо, за да си отиде по-бързо.
Коремът и е подут, днес докато и помагах да се изкъпе забелязах, че и глезените и отичат. И...е запечена. Утре ще взема свещички. Приемам препоръки за най-ефикасните. Клизма няма да ми позволи да и направя.
Мили приятели, мога да се боря с болестта, но не мога да се боря с мама и сълзите и.
Благодаря ви за подкрепата. Наистина ми е нужна.



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано28.07.11 21:34



Тя вече едва става, за да отиде до тоалетната...
Дали, има шанс да се започне химиотерапията?
Дорис, мама е на 54 г. Докъде се бяха разпространили метастазите, когато поставиха диагнозата на твоята майка?



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Mopдop]  
Автор plamiluch-204388 (новак)
Публикувано28.07.11 21:50



Аржен ние използвахме за баща ми свещички - бизакодил и мисля че действаха, ако искаш пробвайте с тях!Кусмет и много сили ти желая!



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор luckyluchano (мечтател)
Публикувано28.07.11 23:46



Сетих се и мисля, че е важно да спомена, че и при нас имаше проблем с ходенето до тоалетна, но след приема на газ нещата се нормализираха, другото, което се сещам и е безобидно е да се натопи от вечерта една лъжица ленено семе в кафяна чашка вода и на сутринта се прецежда и се пие водата. Има ефект, но след няколко дни, не още след първия прием! УСПЕХ!

Чудесата се случват, ако повярваме в тях!


Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор doriis (член)
Публикувано29.07.11 10:18



Скъпа Арвен, ужасно съжалявам че майка ти е толкова млада защото самата аз съм на 49г. и след откриването на рака на мама ме споходи и мен тази жестока болест.Освен това колкото си по млад знаеш,че много по бързо се развива всичко..При майка ми откриването вече беше в 4стадий с далечни метастази,които за 2,9м. я сразиха.Но все пак тя беше на 73г.което не е маловажно,пак казвам много по бавно се разви всичко.Имаше лъчетерапия и химии и за около 1г. нещата бяха локализирани,но то докато е добре и рязко тръгва в обратна посока.Отслабна с 15кг. и имунната и система се срина и до последно правиха всичко относно химийте.Каквото и да кажа дано поне малко да помагам с подкрепата си и да не те плаша,но твоята майка е на ясно с болестта и прави всичко възможно да не те натоварва и да не ти тежи.Стискам палци и дано да си силна да издържиш мъката и болката от тази безпомощност но трябва да успееш миличка...
Успех ти пожелавам от цялото си сърце.............





Тема Re: Arvenнови [re: doriis]  
Автор doriis (член)
Публикувано29.07.11 10:42



Забравих да кажа че след периода на ремисия от 1г.метастазите бяха вече в кости и черен дроб и хемоглобина падаше до 60,следваше кръвопреливане,това амортезираше и сърцето и все пак така изкара около 6м. Накрая метите се появиха и в бял дроб и от там всичко стана много бързо.Целувки и успех....



Тема Re: Arvenнови [re: doriis]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано29.07.11 13:51




Бизакодил-а свърши работа.
Иначе, все си е така, отпаднала.
При нея диагнозата поставиха на 21 юни(КТ) и тогава вече имаше множество образувания в черния дроб, като най-голямото беше 6 см., както и мети в два гръбначни прешлена и ребрата в дясно. Както и начеващ процес в маточното тяло, за което не разбрах дали е отделен (независим от карцинома на панкреаса) процес или е мета.
Затова се тревожа, дали изобщо ще започнем химио-то.
Освен това химиотерапевта, който ще я поеме не е много разговорлив, а и прочетох доста неприятни отзиви за отношението му към пациенти с толкова напреднал рак.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.