Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:54 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано13.03.09 17:21



Здравей отново,За съжаление на съпруга ми твърде късто му откриха тумора,който бе много голям,обхванал целия паткреас,със разсейки в черен дроб,операция бе невъзможна,но започнахме химиотерапия,и имаше калциране на част от разсейките в черния дроб.Но тъй като тумора си беше в него той продължи да расте,и нещата се влошиха,обхвана почти всички органи,и това доведе до фатален край.
Но въпреки,че ти написах това,вие не бива да спирате да вярвате,че нещата ще се стабилизират при вас.Пак ти казвам познавам хора след операция,две години след това,си правят химия,и си ходят на работа и са си добре.
Пътят който вървите,и ще извървите е труден но не и невъзможен!



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: cлънчaтka]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано13.03.09 17:27



Мила моя cлънчaтka,какво да ти кажа,всичко е възможно.Но съвета ми е да се срещнеш със опериращия лекар,и най-подробно да разговаряш с него.От тук относно това което питаш може да ти отговори само лекаря,направил операцията на майка ти.И самия лекар ще ти каже откъде да започнеш,при всеки е индивидуално.Обмисли си въпросите които искаш да му зададеш,напиши си ги на лист,и с тях при него.После пиши тук,а ние с каквото можем ще помагаме.
Пътят е труден,но не и невъзможен.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано14.03.09 00:58



ох,няма да спра да вярвам,но преди малко се прибра баща ми от София и са му казали специалистите ,че нещата са много лоши в неговия случай и май и при него тумора е обхванал целия панкреас,в понеделник заминава за София отново има час при доц. д-р Димитрова за да прецени дали ще има шансове за операция изобщо и какво ще се предприеме оттук нататък.....Отслабнал е вече с 5 килограма,яде само по един път на ден ,няма апетит и продължава да пие Немизил за да се спасява временно от болката...



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано14.03.09 01:01



мисля си,че ако откажат да му направят операция след като се прибере у дома да пробваме с народна медицина,ще бъде благодарна ,ако споделите какво сте прилагали в този случай,какво ви е помогнало и всичко,относно тази диагноза.



Тема Re: Сменете обезболяващитенови [re: tediO1]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.03.09 11:22



Теди, първото което се сещам е да смените обезболяващото или да го редувате с нещо друго /трамал например/. След това вземете ензими, които да приема по-време на храна. Мисля, че се казваха Креон. Има много рецепти. В 'справочника на темите' и 'алтернативи за лечение на рак' е събрано почти всичко изписано тук за този вид рак.
Успокой се, изчакайте решението на лекарите.





Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано14.03.09 13:12



Лошо е ,че е отслабнал с 5 кг.но трябва да се храни не само един път на ден.Седем, осем пъти на ден по-малко и на специален режим на хранене.
Никакво пържено,свинско.
ЗА РЯЗКО ОТСЛАБНАЛ ОРГАНИЗЪМ:
сваряват се по 20 г пшеница, ръж, ечемик, овес, царевица и пшенични трици.
Цялото количество ври 2 часа в 3 л вода. Изврялата вода се долива.
След като се прецеди, се добавя 1 кг мед или течна глюкоза.
Пие се 3 пъти дневно по 200 мл след ядене.

препоръки за хранене при онкоболни
София,ул."Лайош Кошут" 24,офис 8/ до Руски паметник/
тел. за консултации:02/952 51 99 -др.Христов,от 10 до 17 ч.
тел. на Магазин за хранителни добавки:02/952 34 49(за поръчки).

В Нареченски Бани ходихме при един билкар,възрастен човек,за паткреаса ни предписа следните билкови рецепти:
№1 ЦВЯТ ОТ НЕВЕН- 4 суп.лъжици на 300мл. вода,ври 4 минути в открит съд.
Прецежда се чрез изстискване.Течността се изпива на 3пъти преди ядене.

№2 КОРЕНИ ОТ РАНИЛИСТ- Приготвя се по същия начин както ЦВЕТА ОТ НЕВЕН
Но СЕ ПИЕ 15 МИН след невена.

№3 След ядене, 3 пъти на ден по една чаена лъжичка ГАЗ(рафинирана)

№ 4 ХРЯН- купен от пазара
3 пъти на ден суров хрянов корен,настърган на най-ситното на ренде
по 1 супена лъжица със кисело мляко

Така написани последователно рецептите се приемат.Срок на прием неопределен.
Специално газта съпруга ми неможа да я приема,но при всеки е индивидуално.
Ако правите химия,не е препоръчително да взимате газ-лекарско мнение.
Лечителя се казва Иван Николов Бързински - Нареченски Бани
ул." Опълченска" 15 (в дясно от църквата)

Ето и някой от нещата които е взимал
Бирена мая,корвитол,креон,пробитор,вит "В". деган,
за краката-детралекс,и антистенокардин
за темп,и вътр инфекц.-Ципрофлоксацин,и парацетамол
правя му коктелче от Трамадол+NO-SPA, оКСИконтин от 40мг.
Трансметил,и през ден инжекция Епрекс
Но тези медикаменти са взимани по лекарско предписание.
Кисело мляко,и боза може да пие,не забравяйте до 2 литра течности на ден.Редовно следете дали ходи до тоалетна и ако не клизми,или капки за изхождане,иначе се натоварва черния дроб и ще започнат отоците по краката и корема.
Можеби всичко това ти го написах объркано и несвързано,но ме извини за което.Просто преживявам всичко на ново.Но искам и да ти помогна със каквото мога.
Успех!

Редактирано от Юлия 48 на 14.03.09 13:18.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано14.03.09 13:21



Има много инфо за рака на панкреаса,Бубето ги е поснала ,и събрала на едно място в отделна тема,когато имаш време,и сили започни да четеш има много полезна информация.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано14.03.09 19:56



благодаря ви много!



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор cлънчaтka (непознат )
Публикувано18.03.09 17:24



Благодаря на всички за насърченията. Още съм много объркана. Изчетох темите на Юлето и ..... Нямам думи. Утре......



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреаса [re: cлънчaтka]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано18.03.09 17:47



Стягай редиците,и никакво- объркана,пътят е труден,но пак казвам,познавам хора които повече от вече,две години са с тази диагноза и са си добре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.