Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:46 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tajno_cvetence]  
Авторjk (Нерегистриран)
Публикувано29.09.09 01:08



Хей Цветенце, няма място за чувство на вина. Ние със сигурност направихме каквото можахме. Всички в болницата ми казваха, твоята майка трябва да живее най-малкото заради тази огромна любов, с която я даряваш. Но уви... друго е било писано... Поне сега не страдат нашите любимци от болките... Така, че високо главата и Поздравления на излекувания съфорумник. Дано завинги да си го преборил това диво животно... Успех на всички в борбата...



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Mopдop]  
Авторvaler4o (Нерегистриран)
Публикувано01.10.09 16:26



Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 06.10.09 17:10.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Бapни]  
Авторangel (Нерегистриран)
Публикувано16.11.09 10:58



Бих искала да се обърна към господина, който е излекуван от тази страшна болест. Искам да го помоля да разкаже ако е възможно по- подробно за неговата борба с рака, дали е имал метастази към черния дроб, къде точно е бил тумора(възела) на панкреаса ,на върха(ако така се нарича) или някъде другаде (извиняваме се ако задавам неправилно въпросите си ,но не съм особено наясно с термините в тази насока), дали е бил в напреднал стадии, ако може да каже всичко ,което може да помогне като информация. Интересува ме всичко това защото сме засегнати лично от тази страшна болест и сега чакаме резултати от скенер.
Много благодаря шпредварително за малката надежда:)



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: angel]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано16.11.09 12:17



Струва ми се, че Барни е влязал в клуба инцидентно, така че по-добре му пиши на посочения имейл. Добре би било полезната информация да бъде споделена тук в темата.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: nadia_O6O6]  
АвторSneji (Нерегистриран)
Публикувано08.12.09 23:11



Здравейте, миналата седмица откриха на майка ми 3 см. рак на панкреаса .Тъй като ни предстои ХТ бихти ли ми помогнали какви хранителни добавки или имуномодулатори да и даваме.Тя вече мина на диетата на Ласкин.Може ли някой да ми каже мнението си за продуктите на Неогенезис или активните добавки БАД или каквото сте използвали и сте се чуствали добре по време на ХТ.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Sneji]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано09.12.09 10:59







Тема Симптоматика, методи на лечениенови [re: Mopдop]  
Автор hospitalier (непознат )
Публикувано11.12.09 05:04



Писал съм доста за рака на панкреаса и възможностите му за лечение с конвенциаонални и неконвенционални средства.Обобщовам и имам молба към модераторите да ми качат някъде нависоко темата за да я виждат всички защото информацията е огромна но е систематизирана и се базира на клинични проучвания.Няма да се спирам за причните диагнозата характера симптоматиката на заболяването и почвам с методите на лечение като се сърседоуточавам в натуралните алтернативни нутриенти на цитостатиците и други лекарства.Написаното тук се базира и на факта че майка ми е болна и имам преки наблюдения.
МЕТОДИ НА ЛЕЧЕНИЕ:
1Оперативни-в повечето случаи е неоперабилен.Има някои нови революционни методи като CYBER KNIFE с оспорван клиничен ефект.
2Лъчетерапия-слабоефективна.Някои нови методики като радиоимунотерапията обаче показват значителни и обещаващи перспективи.
3Медикаментозно лечение:
3.1Стандартно- включва цитостатика GEMICITABINE(Гемзар)-Пиримидонов аналог.Инхибрира ДНК синтезата и предизвиква клетъчна смърт.С по малко странични ефекти от предишните цитостатици.
Друг препарат прилагащ се заедно с Гемзар е erlotinib или Тарцева.Това е препарат блокиращ ангиогенезата чрез сложни механизми.Сериозни странични ефекти но най силна антитуморна активност по отношение на рака на панкреаса.
3.2 Във фаза на клинични проучвания са няколко вакснини като panvac-f и ALVAC-CEA и други.Тестват се различни съединения като куркумина,канаванина от растението Sutherpandia.
Интерс предизвиква лечението с лекарсвото UKRAIN от змийско мляко.Заедно с Гемзар има доста добър ефект.Отбелязва се подобрение от лечение с LENTINAN(от Шиитаке) и лекарството ANVIRZEL което е извлек от олеандър.
ОБЩИ ПРЕПОРЪКИ
Най важното е за болните да се подобри общото им състояние да се спазва стриктна диета да се пречиства организма.
1пречистване на стомашно-чрвения тракт и черен дроб
-смес от лимон мед и зехтин -сутрин на гладно половин час след това:
-смес от кисело мляко с пектин и синьо -зелени водорасли от рода на спирулина
-сок от червено цвекло и морков
-сок от домати
-разлхалбващи билки като майчин лист(сена) и
- препарати за черния дроб н базата на силимарина (карзил)и есенциал форте които съдържат натурални фосфолипиди
2пречистване от паразити микроби и др.
-екстракт от грейпфрут
-екстракт от чесън
-метод на Хулда Кларк
-екстракт от маслинени листа
-екстракт от масло от растението NIGELLA SATIVA
3Пречистване на клетъчно ниво и на тежки метали пестициди и др.
-чрез повишиване нивото на глутатион -изключително важно за раково болни.Най добрия начин е с Ацетил цистеин(ACC akut)(ВНИМАНИЕ-ДРАЗНИ СТОМАХА).Друг начин е чрез суроватъчен протеин и алфа липоева киселина
-чрез екстракт от люцерна
-чрез клиноптолит
-чрез препарата Флор Есенс
-чрез синьо-зелени водорасли
4Повишаване на апетита и повишаване на енергията
-чрез адаптогени като ЖЕН ШЕН ,РОДИОЛА РОЗЕЯ,ШИСАНДРА КИНЕСИС,ЛЕВЗЕЯ,РЕЙШИ.ЧАГА и мн.др
-чрез омега 3 мастни киселини
-чрез различни билкови комбинации от нашата народна медицина за апетит.
Апетита се повишава от някои лекарства като Ремирта също и от канабиса.
Приема на лекарства съдържащи ензими е задължителен.
Същинско лечение.
Има различни протеини и гени които участват в развитието на рака на панкреаса и те са :
1K -ras мутация която може да бъде блокирана със:
-Омега 3 мастни киселини
- Естракт от чесън (но не воден)
-Лимонена киселина
-Екстракт от черен и зелен чай
2EGF-R -Рецептор на епидермални растежен фактор.Тарцева блокира този фактор а избороениет по долу са натурални алтернативи на Тарцева
- екстракт от зелен чай
-куркумин
-Соеви изофлавони -ИЗВЪНРЕДНО ВАЖНИ ЗА СПИРАНЕ НА МЕТАСТАЗИТЕ НА РАКА НА ПАНКРЕАСА
3ген p53 Въстановяване на функциите на този ген води до лечени на рака на панкреаса и това става чрез:
-екстракт от гроздови семки
-Фолиева киселина
-Соеви изофлавони
4 Модулатори на STAT 3 специален протеин които има участие в този вид рак и трябва да се контролира и това става чрез
-Соеви изофлавони
-Екстракт от IP3 (съединени в броколите)
5 NF-Kappa B -Kлючова фактор в развитето на рака на пакнкреаса.Блокирането му спира развитието на метастазите напълно и това става чрез
-МАСЛО ОТ NIGELLA SATIVA
-Соеви изофлавони
-Куркумин
Задължителни средства за лечение на рака на панкреаса
-Соеви изофлавони(Генистеин)
-Екстракт от зелен чай
-Омега 3 мастни киселини
-Куркумин
-Антиоксиданти като резверватол и кверецетин
-Гъба Рейши
Важни средства
-Лимонена киселина
-Перлен алкохол
-Масло от Nigella sativa
-Билката triphala
-Имуностимуланти от гъби Шиитаке Майтаке и Кордицепс
-Чесън
-витамини A C E и селен както и Германий
-Масла богати на омега 6 -ленено конопено и др.
Средства при химиотерапия:
-Задължителни против резистентност на тумора към Гемзар са
-КУРКУМИН
-СОЕВИ ИЗОФЛАВОНИ
-ЕКСТРАКТ ОТ ЗЕЛЕН ЧАЙ
Други важни са:
Селен
Суроватъчен протеин
Хрущял от акула
Мелатонин
Теанин
Джинджифил против гадене

Редактирано от Buba67 на 11.12.09 09:53.



Тема Re: Симптоматика, методи на лечениенови [re: hospitalier]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.12.09 09:57



Написано така мнението, вече е в архива на темата 'Справочник на темите/рак на панкреаса/Баща ми има рак на панкреаса/'.
Копирах го и в темата 'Алтернативи за лечение на рак /рак на панкреаса/. Благодаря за систематизираната информация. Имаме нужда от нея. Борбата е трудна, но не е невъзможна.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Симптоматика, методи на лечениенови [re: Buba67]  
АвторSneji (Нерегистриран)
Публикувано16.12.09 23:15



Съжалявам , но може ли някой да ми каже какви са тези соеви изофлавони?



Тема Re: Симптоматика, методи на лечениенови [re: Buba67]  
Автор inatonina (непознат )
Публикувано23.12.09 10:00



И аз се нареждам към отчаяно търсещите помощ и съветл също за баща ми. Туморът е иноперабилен, открит преди два дни, все още нямам конкретна информация, тъй като не разполагам с епикриза и резултати от хистологията. Самият тумор не е пипан, а е доказан на базата на интраоперативна хистология от местаза в черния дроб. Иначе всички изследвания категорично отричаха тази диагноза - ехограф, скенер, контрастна графия. Споделете опит за подобряване на общото състояние. Зная, че борбата ни е неравна и отчаяна, но сами знаете, че всеки ден е от значение. Искам да му дам всичко, което е възможно! Благодаря ви!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.