Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:50 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано18.07.11 09:33



Първото и най-важното е хранителния режим. Храната трябва да се приема в малки количества и на често. През час два да се хапва по нещичко- дали ще е парче краставичка или филийка хляб с кашкавал или резен ябълка. Какво НЕ трябва да се яде- нищо пържено, пикантно, солено, кисело... никаква тежка храна, тлъсто месо (дори и кожата на пилето да се маха), никакви бобови (боб, грах, леща, царевица), хубаво е хляба да е черен или пълнозърнест, плодовете да не са мъхести (праскови, кайсия- дори на компот), от зеленчуците да се избягват чушки и домати, картофите са подходящи особено варени или запечени на фурна, никакъв маргарин или олио (заместват се с качествено краве масло в минимални количества). Трябва да се приемат много течности, ама наистина много. Соковете да са домашно приготвени (без консерванти) и да са бистри, а не нектари. Подходящи са компоти от сини сливи, череши, ягоди, също така пресен сок от ябълки. Най-подходящо в ситуацията е сока от моркови (поне 500 мл. на ден) както и от червено цвекло и целина- смесени или по отделно. За подобряване на вкуса може да се добави лъжичка мед.
По лъжичка Алое Вера 3 пъти дневно преди хранене заедно с билката "Котешки Нокът".



Тема Re: Arvenнови [re: Юлия 50]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано18.07.11 15:20



Здравей Юлия,
Изчела съм всички теми, касаещи рак на панкреаса тук, в клуба. Проследих и пътя, който сте извървяли ти и твоят съпруг. Отбелязах си доста от лекарствата и хранителните добавки, за които четох в темите (за билкови отвари дори не мога да си помисля да предложа,...познавам я добре). Проблемът е, че трудно ще я накарам да приема каквото и да е. От всичко и се гади, и ако се насили да си изпие Креон-а, например...-повръща. Тотално ми отказа Фрезубин-а, както и пръчиците (Джели Вит), и Вит.С, и Изопринозин също отказа.
Преди малко я прибрах от болницата. Отказа да яде, но ще и направя сок от моркови и....дано го понесе.
Ще правим химио в Исул. Утре ще имам повече инфо за това, а и си чакаме направлението да пристигне от провинцията, също утре.
По колко Деган да давам? Той има ли някакъв вкус? Дали ще повърне и него?
Благодаря за отзивчивостта!



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано18.07.11 16:17



Това е един от стадиите на отричане, и отказване от всичко, но ти трябва да си твърда, и непреклонна.
Няма такива няма, и неискам, и немога.Трябвяа да намериш начин- компромисен вариант, но при всеки е индивидуално.За това не мога да ти дам съвет.
Но мога да ти кажа със сигурност, че трябва да бъдеш твърда, и да" работиш" със замах, иначе ти ще плачеш, тя ще плаче, и накрая нищо.
Дегана няма нито мириз нито цвят.Взема се малко преди ядене, 1 ампула и ако и се гади много м/у храненията.
Фрезубина, мисля, че прекалено рано е за него.Трабва да се храни, да дъвче, като повърне пак наново, по малко и на често по две -до три залчета често, и така н.т. Течности трябват, много, но на глътки и по малко през целия ден.
Сока от моркови - всички го обичат, до сега не съм чела някой да го отказва.



Тема Re: Arvenнови [re: Юлия 50]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано18.07.11 21:43



Да, морковеният сок и се отрази добре. Час по-късно я намерих да си реже парченце шпеков салам...дояло и се нещо соленичко. Аулинът обаче и разбунтува стомаха отново. Киселини, уригване, метеоризъм. Днес не е повръщала, но и не е яла много. На 2 часа няма да стане, но ще пробвам на 4 часа да и предлагам менюто на малката (имам дъщеричка, която другия мес. навършва 2 г.)
Юли, в епикризата пише, че има асцит. Тя няма видими признаци за това, поне за сега...
Мисля, да и взема Флурантрил. Ти какво ще кажеш?



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано19.07.11 08:44



Добро утро!
Ето виждаш ли, лека полека и ще намерите пътя към храната.И при нас беше същото с аулина.
Първоначално няма признаци, но като се вгледаш, и я наблюдаваш, ще видиш, че ту ще отича, ту ще спада корема, и краката около глезените.На съпругът ми му бяха изписали от онкото спиронолактон.
Мисля, че трябва да се консултираш дали да е Флурантрил, или нещо друго.За това не мога да ти дам съвет.

Чети тук какво трябва да правиш за асцита за да я облекчиш( когато му дойде времето)


Редактирано от Юлия 50 на 19.07.11 08:45.



Тема Re: Arvenнови [re: Юлия 50]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано19.07.11 22:51



Мислех си за Флурантрил-а, защото се взема по-рядко (по 1т. на 2-3 дни). Така прочетох тук. Той има ли други странични ефекти, освен запек?
От болницата и бяха изписали Легофер(желязо). Това, че не иска да го пие е едно, но аз прочетох в листовката, да не се дава при хронично възпаление на панкреаса и при чернодробна цироза и си мисля дали изобщо да го предлагам.???
Иначе, днес мама не е повръщала, хапна 5 пъти за деня, ако чашата морковен сок се счита за хранене, но не е пила никакви добавки и пие по-малко от литър вода на ден.
За химията не ми обясниха нищо. Разбрах само, че вливанията ще бъдат веднъж седмично.
Благодаря ти, Юлия, че се отзова в този, така тежък за мен момент. Остани с мен...имам нужда да ме информираш, консултираш, съветваш, предупреждаваш, ...моля!



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано20.07.11 17:48



Тук в клуба всички споделят, но едно е да споделиш, друго е да се консултираш с лекуващия и онколог, относно приема на всякакви медикаменти - - а вие избрахте ли такъв?

Сока от моркови не се счита за храна, но връща от пътя

5 пъти за деня не е лошо като начало!Но просто и майка ти трябва да положи някакви усилия, иначе ти каквото и да правиш файда никаква .

Относно химията, трябва да попиташ, ако не ти отговорят както трябва, попитай пак, и пак, и пак, докато разбереш каквото ти трябва.
Ако чакаш някой да дойде, и да вземе да ти обяснява , вярвай ми това няма да се случи.
Запиши си въпросите на лист хартия, и когато влезеш при тях си ги постави, така няма да пропуснеш нещо.ЛИЧЕН ОПИТ!
Попитай и каква химия ще прави майкати.
Не се притеснявай да ме питаш, с каквото мога ще ти помогна.



Тема Re: Arvenнови [re: Юлия 50]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано20.07.11 19:52



Няма лекуващ онколог.
Имаме лекуващ химиотерапевт, който гоня по коридорите в ИСУЛ, докато той мълчаливо и съсредоточено си върши работата. Предполагам, че като почнат вливките ще ми даде все пак някаква информация. За сега само ни записа дата, на която да ни приемат и да ни направят кръвни изследвания. Доколкото прочетох вливането е три дни след кръвните изследвания.
Вчера направих адресна регистрация и може би тези дни трябва да отида да я регистрирам в онкодиспансера. Знам, че от там ще ни дават рецептите за лекарсвата, но аз ли трябва да си избера лекар...

...изобщо схемата не ми е ясна...???



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано21.07.11 10:10



Щом имате лек.химиотерапевт добре,него ще питаш за всичко.Той надявам се си има кабинет, няма да го гониш по коридора, ами ще идеш в кабинета му.

Мисля, че той ще и е лек лекар, но ти го попитай.
Схемата в ИСУЛ не я зная и аз, но за в Пловдив схемата я зная, но няма да ти свърши работа.



Тема Re:Разочаровананови [re: Юлия 50]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано22.07.11 15:07



Ужасно съм разочарована


Днес регистрирах мама в онкото в Младост 1. Направих консултация с онколог, специалист по вътрешни болести. На всичките ми въпроси (за хепапротекторите, за медикаментите за асцит и общоукрепващите) отговаряше със свиване на рамене. Като се напълнела, щели да я източат,...така каза. Написа протокол за лекарства и изписа обезболяващо (ДХЦ). Оказа се, че рецептите от този диспансер се изпълняват единствено и само в аптеката на диспансера. И понеже в момента нямаха пластири, изписаха обезболяващи на таблетки. Защо така???? Аз съм договорила с фармацефтите от кварталната аптека, че ще ми доставят всичко, за което имам рецепта, а сега се оказва, че мога да ползвам само това, което има в аптеката на диспансера.
Казах на въпросната дама-онколог, че мама е ужасно депресирана и съм си позволила да и давам по 1 лексотанче дневно...Тя ми разправя, че имало други по -удачни антидепресанти и само толкова. Предполагам трябва да я заведа на психиатър, за да и дадат рецепта за онези, по-подходящите антидепресанти. И какво точно правят тези онколози освен да изписват опиати, каквито имат в момента.(Сигурно в идните дни това ще ме радва, но сега докато може и още нещо да се прави...)
Имах много повече очаквания за тази консултация
Ужасно съм разочарована!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.