Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:50 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Баща ми е болен от РАК НА ПАНКРЕАСА № 1  
АвторMopдop (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 15:16



Здравейте,
миналата седмица на баща ми му поставиха диагноза Рак на Панкреаса. Той е на 47 години и е твърде млад за да го изпращаме... До колкото разбирам туморът е обхванала само главата на панкреаса, като има метастаза на черният дроб с големина 8-9мм Също е обхваната и тази въпросна вена заради която повечето доктори отказват операция. Интереснето е, че като са му направили туморни маркери те са били много във нормата. Дори докторите са се учудили и докато преди са му казвали, че няма да може операция след като видяли резултатите от маркерите са се съгласили да го оперират. От чак толкова голямо значение ли са тези маркери?
Иначе баща ми се чуства добре, има си апетит човека само където има тъпа болка в стомаха.
Никога не съм преминавал през такова нещо и след като четох всички мнения тук мога да ви кажа, че изобщо не се почуствах добре. Не мога да си представя, че ще загубя баща си... Не знам защо пиша тази тема, но предполагам, че ще се поучствам добре като споделя...

Редактирано от *jull** на 05.08.11 11:05.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Mopдop]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано10.12.08 18:36



Здравей Мордор!
Седя повече от час пред твоята тема,и немога да намеря сили и най-точните думи за да ти отговоря.Като човек,минал през тази болест,ти давам съвет да потърсите светкавично и второ,и дори трето мнение.Хубаво е,че туморните маркери са в норма,но това хич да не ви успокоява,трябва да ги повторите и тях но в друга лаборатория.Понякога всички изследвания са си в норма,и наред,а пък после става така,че нищо не е наред,повярвай ми.
Операцията на панкреаса е сложна,много лекари се хвалят,че могат да я направят,но малцина са тези които наистина имат практика и ще направят всичко перфектно.Другите просто се учат.Ако решите да се оперира,трябва да търсите хирург-онколог,а не само хирург.За жалост,немога да ти препоръчам лекар,тъй като при нас операцията беше невъзможна,но въпреки това в Пловдив се намериха и такива лекари които на драго сърце искаха да го отворят,и да се учат на него.Затова вие трябва много внимателно и щателно да проучите всичко.
При главата на панкреаса,операцията е възможна,но не забравяйте и метата в черния дроб,проверете дали може да се отстрани и тя като се оперира панкреаса.И друго искам да ти кажа,като човек минал два пъти през това,през което и вие ще минете,отвори ли се веднъж за операция, раковите клетки поемат въздух и стават още по агресивни,трябва да се изчисти отлично
за да няма после проблеми с мети и разсейки.Това ти го пиша от личен опит с дъщеря ми.
Но да се върнем на панкреаса.Когато правихме химиотерапията се запознахме с хора оперирани в София,чувстваха се добре,нямаха болки,дори единия мъж,ходеше на работа,и си правише химията.Хранителния режим също е много важен.Никакво люто,кисело солено,пържено,никакви колбаси,и свинско месо,само пилешко,ителешко,варено и пекано,никакви запръжки в храната.
Незнам дали съм ти била полезна,но дано поне малко съм ти помогнала.
Несе чувствам добре в момента и немога да си събера мислите.Но ще ти отговорят и други хора просто имай търпение.
А ти не спирай да задаваш въпроси и да питаш,тук в нашия клуб,ние сме едно голямо задружно семейство,и кой със каквото може ще ти помага.
УСПЕХ,И МНОГО, МНОГО СИЛА И ХЪС ЗА БОРБАТА КОЯТО ВИ ПРЕДСТОИ!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 18:57



Мордор, съжалявам за това, което се случва с татко ти - рака на панкреаса наистина е много коварна и агресивна гадина!


За операция - в София с най-много опит при операциите на карцином на панкреаса са доцент Никола Владов от ВМА - приема в поликлиниката на ВМА вторник и четвъртък, проф. Виолета Димитрова от Втора хирургия на Александровска болница - платен прием всеки понеделник в кабинета на партера - с предварително записване, както и доктор Юлианов от университетската болница в Стара Загора - доколкото знам той прави и лапароскопски операции при рак на панкреаса - скоро четох за това в други форуми.
Важно е да се знае дали има инфилтрирани съседни тъкани, както и дали е обхваната вена порте, важен е и размерът на тумора - при мама беше 11 см в диаметър - направо огромен и отказаха операция...
Непременно направете поне две консултации с, за да сравните мнения.
Направете и консултация с доцент Галя Куртева от Онкото в дървеница - за варианвтите за химиотерапия - с Гемзар, Тарцева или новото лекарство Афлиберсет или дори комбинация от тях. говорете с нея дали не е по-добре първо да се направи химио, за да се намали при възможност тумора и да се ограничат разсейките и после да се прави операция! При мама имаше възможност за химиотерапия, но ни подведоха, че може да се оперира, обаче само отвориха, видяха огромния тумор и отново затвориха и след това вече и химио не можехме да правим!
Непременно проверете всички възможности и потърсете поне две мнения!!!
Само смелост, Морган! Стискаш зъби и действаш, без паника! Поздрави баща си!
Ако имаш въпроси - ще помагам с каквото мога - знам какво е да се бориш за обичан и скъп човек!
Галя



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: gali4]  
Автор elb (непознат)
Публикувано10.12.08 19:27



Майката на моя приятелка имаше също рак на панкреаса и също и бяха отказали или по-точно не се наемаха на операзия заради близкоминаваща артерия.Препоръчаха и проф.Валентин Димитров завеждащ коремна хирургия в Онкото в Дървеница.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: elb]  
Автор tedy74 (минаващ)
Публикувано11.12.08 10:25



Баща ми го оперира проф.Димитрова,,...но аз не съм изобщо доволна от нейната операция,защото след това се получиха разсейки и операцията вместо да помогне съкрати живота на баща ми.
Така,че не бързайте с операция,тя не е най-доброто решение при точно това заболяване,но за съжаление,аз го разбрах твърде късно.



Тема Окончателна диагнозанови [re: tedy74]  
АвторMordor (Нерегистриран)
Публикувано27.12.08 17:56



Здравейте отново,
от както разбрахме, че баща ми има рак на панкреаса, решихме по най бързият начин да направим точна диагноза какъв точно е ракът, тъй като беше ясно, че не е от често срещаният вид. Ходихме при много лекари, доценти и тн. Всички ни казваха да се върнем при тях след 15 януари за да направят биопсия, затова решихме с баща ми да отидем в Чужбина, където се е лекувал един наш познат. Отидохме там и за 2 дена му направиха биопсия, и изследванията бяха готови на следващият ден. Там се разбра, че разсейки в черният дроб няма, и че са засегнати 2-3 лимфни възела и главата на панкреаса. Туморните маркери които направиха обаче показаха нормални стойности. Докторът там реши, че баща ми има един от двата от по редките случаи на рак на панкреасът. Единият е acinar cell carcinoma другият вариант е neuendocrine tumor. Докторът там ни каза, че това са по добрият вариант на тумор на панкреасът и че след 31 ще ни кажат точно кой от двата вида е. Някой чувал ли е повече за тези двата вида тумор? Четох във интернет и прогнозите изглеждат значително по добре от adenocarcinoma. Ако някой може да ми каже малко повече информация ще ви бъда страшно благодарен.

Мордор



Тема Re: Окончателна диагнозанови [re: Mordor]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано28.12.08 11:02



Това са два тумора със съвършено различна прогноза. Просто са различни тумори. Невроендокринният е с далеч по-голям шанс за излекуване дори при наличие на метастази. Шансът е в оперативното лечение. Така наречената "онази" вена е проблем само за хирурзите, които нямат достатъчен опит (и умения

) в хирургията на панкреаса и черния дроб. При операциите на тези органи често се налага да се оперират и реконструират и кръвоносни съдове, което е обичайно за тези хирурзи, които са ангажирани с тази наистина тежка патология. Останалите по мои наблюдения просто не искат и да чуят за подобни операции. Това е положението... и то не само у нас.



Тема Re: Окончателна диагнозанови [re: Mordor]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано28.12.08 11:09



А, и туморните маркери нямат никакво значение в процеса на преценка на възможностите за операция. Ама никакво! Ако някой базира решенията си относно операбилността въз основа на туморните маркери при панкреасните тумори просто не е в час.



Тема Re: Окончателна диагнозанови [re: Mordor]  
Автор Garfield (PhatCat)
Публикувано29.12.08 10:15



Mордор, къде в чужбина сте ходили? Болница, лекар?

Yesterday it worked.
Today it is not working.
Windows is like that.


Тема Re: Окончателна диагнозанови [re: Garfield]  
АвторMordor (Нерегистриран)
Публикувано29.12.08 12:25



Клиниката се казва ZETUP(www.zetup.ch), в швейцария. Хората там знаят какво правят и не си играят като някои нашите лекари. Нали ви казвам хората направиха скенер, биопсия и резултатите бяха готови на следващият ден. Докторът при който се лекуваме се казва др Morant, и е страшно голям специалист. Ако някой се интересува повече мога да дам повече информация.



Тема Re: Окончателна диагнозанови [re: Mordor]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.12.08 00:34



Разбира се, дай цялата информация, която можеш!
Написаното остава като архив в Клуба!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Окончателна диагнозанови [re: Mordor]  
Авторkeти (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 17:24



Моля те да пишеш ако си добил някаква представа за заплащането. Баща ми е със същата диагноза. Оперираха го в ВМА и сега чакаме резултатите от хистологията. Замисляме се за лечение в чужбина .Ще помоля и някой да ми обясни какво значи втори стадий на заболяване. Съжалявам ако въпроса е глупав, но се сблъскваме за първи път с такова сериозно заболяване. Ужасно съм объркана или пък може би гневна не знам..........................



Тема Re: Окончателна диагнозанови [re: keти]  
АвторMopдop (Нерегистриран)
Публикувано31.12.08 14:10



Здравей. Значи ние бяхме в Швейцария, и там платихме 1000 франка (около 1300 лв) за скенера с биопсията. Беше малко по скъпо от обикновенно но искахме качествена биопсия, тъй като първата която направихме не беше успешна. След като разговаряхме надълго и напироко с докторът, той ни каза, че една операция в Швейцария би струвала нещо от рода на 20000 франка, което са непоносимо много пари както се сещате. НО ние сме в Европейският съюз, което вярвате или не ни помага доста. Ако си плащате здравните осигуровки редовно може от Здравно Осигурителната Каса да си извадите карта която важи за всички Страни в ЕС, която показва че сте здравно осигурен. До колкото разбирам ако се наложи операция и искате да я направите в чужбина, ако имате тази карта всъщност няма да плащате 20000 франка колкото е самата операция, а само престоят в болницата. т.е. плащате все едно се оперирате в България. Е разбира се престоят в техните болници е нещо от рода на 100 150 франка до колкото чух... Вижте този линк за повече информация относно въпросната карта




Тъкмо ни се обади нашият лекар от Швейцария и ни каза, че баща ми има
Pancreatic Acinar Cell Carcinoma. Може ли някой да ми каже повече информация относно този тумор? Прогнози? Лечение в България
?
Благодаря предварително.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tedy74]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано12.03.09 21:49



Здравей,tedi74!
Преди седмица поставиха на баща ми диагнозата "злокачествен тумор на панкреаса".В момента е в София,от болницата в кв.Дървеница го насочиха към проф. д-р Виолета Димитрова от Втора хирургия на Александровска болница за да прецени дали ще бъде добре да оперира баща ми.Ще ти бъда благодарна да ми споделиш впечатления и опит от нейната работа.Страшно съм притеснена за бъдещето на баща ми,изчетох доста и сега ми е доста по притеснено.От прочетеното установих ,че в някои случаи ,когато се оперира болен с тази диагноза живота му се съкращава ,други споделят ,че живеят повече отколкото лекарите им дават....Моля те пиши ми на teodora27@abv.bg



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор tedy74 (минаващ)
Публикувано12.03.09 22:29



Здравей,пиши ми на:
olianata@abv.bg
Дано имате повече шанс от нас!




Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано13.03.09 08:10



tediO1,това което се е случило с някой от хората тук,няма да има нищо общо със бащати.Затова не мисли негативно,а изкарай цялата си положителна енергия която имаш на преден план.Ще ти е необходима,а и бащати ще се нуждае от нея.
Лечението на панкреаса,е дълго и трудно,но не и невъзможно.И при всеки болен е различно,едни се справят по бързо,други по бавно,а някой не се справят,няма да те лъжа.Затова ти не мисли за лошото.Когато правихме химията на съпруга ми,(ние сме от Пловдив)там се запознах със хора оперирани,а и не оперирани,които правеха химия,и пиеха лекарства и се чувстваха добре повече от 2 години.Дори един от мъжете ходише на работа,и след работното му време си правеше вливките.
Затова успокой топката,и вървете напред,до пълно оздравяване.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
Автор cлънчaтka (непознат )
Публикувано13.03.09 13:01



На майка ми също й направиха операция и все още е в болница, но нямаме много информация от лекарите.
Преди операцията ни казваха, че туморът е с диаметър около 20 mm, а се оказа окоро 8-9 см е е обхванал и тънките черва. Възможно ли е за около 2 седмици да нарастне толкова много тумора? Не са го пипали по време на операцията. Само са прекъснали някакви пътища през панкреаса, но не сме наясно. Някой може ли да ми даде повече информация за какво става дума? Моля ви!
Какъв е пътят от тук нататък? Все още чакаме резултатите от хистологията. Не знаем от къде да започнем.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано13.03.09 15:23



Здравей Юлия 48!
Благодаря за оптимизма,който ми даваш!
Бих искала да разбера при кой специалист сте били и сега съпруга ти как е,с каква диагноза е бил...изобщо всичко,което сметнеш ,че е необходимо да знам и разбира се ,ако е удобно и на теб ти се говори за това.
Благодаря ти предварително!



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: cлънчaтka]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано13.03.09 15:27



Здравей,Слънчатка!
За съжаление немога да ти дам отговор на въпросите ти,защото на нас сега ни предстои да изминем този път,но сега най важното е да вярвате ,че майка ти ще се оправи!Интересува ме при кой специалист е оперирана майка ти ,в коя болница и да ме държиш в течение на нещата ,които се случват с майка ти.
Благодаря ти!Можеш да ми пишеш на teodora27@abv.bg



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.03.09 16:19



Мила Теди, както изглежда, ще станеш част от нашето общество (което не е никак лошо, сама ще видиш!).


Затова те моля да се регистрираш. Ще се убедиш, че това има ред предимства. Ако не знаеш как, ще ти помогнем!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано13.03.09 17:21



Здравей отново,За съжаление на съпруга ми твърде късто му откриха тумора,който бе много голям,обхванал целия паткреас,със разсейки в черен дроб,операция бе невъзможна,но започнахме химиотерапия,и имаше калциране на част от разсейките в черния дроб.Но тъй като тумора си беше в него той продължи да расте,и нещата се влошиха,обхвана почти всички органи,и това доведе до фатален край.
Но въпреки,че ти написах това,вие не бива да спирате да вярвате,че нещата ще се стабилизират при вас.Пак ти казвам познавам хора след операция,две години след това,си правят химия,и си ходят на работа и са си добре.
Пътят който вървите,и ще извървите е труден но не и невъзможен!



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: cлънчaтka]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано13.03.09 17:27



Мила моя cлънчaтka,какво да ти кажа,всичко е възможно.Но съвета ми е да се срещнеш със опериращия лекар,и най-подробно да разговаряш с него.От тук относно това което питаш може да ти отговори само лекаря,направил операцията на майка ти.И самия лекар ще ти каже откъде да започнеш,при всеки е индивидуално.Обмисли си въпросите които искаш да му зададеш,напиши си ги на лист,и с тях при него.После пиши тук,а ние с каквото можем ще помагаме.
Пътят е труден,но не и невъзможен.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано14.03.09 00:58



ох,няма да спра да вярвам,но преди малко се прибра баща ми от София и са му казали специалистите ,че нещата са много лоши в неговия случай и май и при него тумора е обхванал целия панкреас,в понеделник заминава за София отново има час при доц. д-р Димитрова за да прецени дали ще има шансове за операция изобщо и какво ще се предприеме оттук нататък.....Отслабнал е вече с 5 килограма,яде само по един път на ден ,няма апетит и продължава да пие Немизил за да се спасява временно от болката...



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано14.03.09 01:01



мисля си,че ако откажат да му направят операция след като се прибере у дома да пробваме с народна медицина,ще бъде благодарна ,ако споделите какво сте прилагали в този случай,какво ви е помогнало и всичко,относно тази диагноза.



Тема Re: Сменете обезболяващитенови [re: tediO1]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.03.09 11:22



Теди, първото което се сещам е да смените обезболяващото или да го редувате с нещо друго /трамал например/. След това вземете ензими, които да приема по-време на храна. Мисля, че се казваха Креон. Има много рецепти. В 'справочника на темите' и 'алтернативи за лечение на рак' е събрано почти всичко изписано тук за този вид рак.
Успокой се, изчакайте решението на лекарите.





Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано14.03.09 13:12



Лошо е ,че е отслабнал с 5 кг.но трябва да се храни не само един път на ден.Седем, осем пъти на ден по-малко и на специален режим на хранене.
Никакво пържено,свинско.
ЗА РЯЗКО ОТСЛАБНАЛ ОРГАНИЗЪМ:
сваряват се по 20 г пшеница, ръж, ечемик, овес, царевица и пшенични трици.
Цялото количество ври 2 часа в 3 л вода. Изврялата вода се долива.
След като се прецеди, се добавя 1 кг мед или течна глюкоза.
Пие се 3 пъти дневно по 200 мл след ядене.

препоръки за хранене при онкоболни
София,ул."Лайош Кошут" 24,офис 8/ до Руски паметник/
тел. за консултации:02/952 51 99 -др.Христов,от 10 до 17 ч.
тел. на Магазин за хранителни добавки:02/952 34 49(за поръчки).

В Нареченски Бани ходихме при един билкар,възрастен човек,за паткреаса ни предписа следните билкови рецепти:
№1 ЦВЯТ ОТ НЕВЕН- 4 суп.лъжици на 300мл. вода,ври 4 минути в открит съд.
Прецежда се чрез изстискване.Течността се изпива на 3пъти преди ядене.

№2 КОРЕНИ ОТ РАНИЛИСТ- Приготвя се по същия начин както ЦВЕТА ОТ НЕВЕН
Но СЕ ПИЕ 15 МИН след невена.

№3 След ядене, 3 пъти на ден по една чаена лъжичка ГАЗ(рафинирана)

№ 4 ХРЯН- купен от пазара
3 пъти на ден суров хрянов корен,настърган на най-ситното на ренде
по 1 супена лъжица със кисело мляко

Така написани последователно рецептите се приемат.Срок на прием неопределен.
Специално газта съпруга ми неможа да я приема,но при всеки е индивидуално.
Ако правите химия,не е препоръчително да взимате газ-лекарско мнение.
Лечителя се казва Иван Николов Бързински - Нареченски Бани
ул." Опълченска" 15 (в дясно от църквата)

Ето и някой от нещата които е взимал
Бирена мая,корвитол,креон,пробитор,вит "В". деган,
за краката-детралекс,и антистенокардин
за темп,и вътр инфекц.-Ципрофлоксацин,и парацетамол
правя му коктелче от Трамадол+NO-SPA, оКСИконтин от 40мг.
Трансметил,и през ден инжекция Епрекс
Но тези медикаменти са взимани по лекарско предписание.
Кисело мляко,и боза може да пие,не забравяйте до 2 литра течности на ден.Редовно следете дали ходи до тоалетна и ако не клизми,или капки за изхождане,иначе се натоварва черния дроб и ще започнат отоците по краката и корема.
Можеби всичко това ти го написах объркано и несвързано,но ме извини за което.Просто преживявам всичко на ново.Но искам и да ти помогна със каквото мога.
Успех!

Редактирано от Юлия 48 на 14.03.09 13:18.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано14.03.09 13:21



Има много инфо за рака на панкреаса,Бубето ги е поснала ,и събрала на едно място в отделна тема,когато имаш време,и сили започни да четеш има много полезна информация.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано14.03.09 19:56



благодаря ви много!



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор cлънчaтka (непознат )
Публикувано18.03.09 17:24



Благодаря на всички за насърченията. Още съм много объркана. Изчетох темите на Юлето и ..... Нямам думи. Утре......



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: cлънчaтka]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано18.03.09 17:47



Стягай редиците,и никакво- объркана,пътят е труден,но пак казвам,познавам хора които повече от вече,две години са с тази диагноза и са си добре.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
Автор cлънчaтka (непознат )
Публикувано19.03.09 17:19



Утре евентуално ще разберем резултатите от хистологията. Засега се чувства добре, храни се , дори много добре, но при операцията не е пипан тумора - бил много голям.
Предстои комисия за ХТ с Гемзар, но аз се притеснявам, че минава времето, а не сме предприели нищо със сестра ми.
Утре ще пиша, ако разбера нещо повече.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: cлънчaтka]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано19.03.09 20:14



Вие повече от това не можете да направите,сега като започнете химията с Гемзар,ще се почувства още по-добре.Ще чакам да пишеш.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
Автор cлънчaтka (непознат )
Публикувано20.03.09 13:38



Току-що разбрах, че оператора на майка ми е казал на сестра ми за хистологията: "Не се потвърждава това, което мислехме, че е! Няма нужда от химиотерапия" Да се смея ли, да плача ли.
СЛАВА НА БОГА! СЛАВА НА БОГА! СЛАВА НА БОГА!



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: cлънчaтka]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.03.09 14:57



Я, тичай в темата "ДОБРАТА НОВИНА", че да те поздравим подобаващо!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: cлънчaтka]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано20.03.09 16:03



Първо си поплачи,за да излезе всичко негативно натрупано в теб,и после продължи да плачеш от радост


Еееее,на това му се вика ДОБРА НОВИНА



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано25.03.09 01:16



Здравейте на всички отново!
Поплаках си ,но не ми олекна...
В понеделник оперираха баща ми,но за голямо съжаление имал много разсейки,операцията минала успешна това ясно,но са изрязали това,което могат,казаха,че са направили най - доброто....,за което им благодаря на целия екип,голямо внимание оказаха на баща ми и продължават да го правят,защото ние сме от Бургас ,а той е в София и няма как всеки ден да сме при него.Със сестрата ,с която разговаряме всеки ден по телефона каза,че му държала ръката,когато се събудил след операцията,усмихнал й се и я познал.На другия ден поискал да види внучката си (тя е на 2 годинки)В четвъртък ще отидем при него на свиждане и ще говорим с професорката ,която оперира баща ми.
И сега се питам накъде...?
Какво следва?
Страх ме е колко месеца живот му дава и дали има месеци или месец...незнам

Колко време ще се възстановява от тази тежка операция...
съжалявам ,че толкова песимистично пиша,но изгубих голяма част от вярата си...



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор cлънчaтka (непознат)
Публикувано25.03.09 13:59



Теди, не губи надежда!
Не спирай да се молиш за баща си!
Не лекарите определят дните ни, а Бог!
Молете се всички от дома ти!
Никой не знае колко му остава на тази земя!
Господ да ви дава сили и спокойствие и много, много вяра.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано25.03.09 17:08



Паниката няма място в твоята глава,тя е лош съветник,казвам ти то от личен опит.Колко му остава,питаш?Никой не знае.Колкото има дни ,ще си ги живее.Стягайте редиците,и продължавате борбата.
Къде са разсейките?Кои органи са обхванати,и колко?Тези въпроси трябва да задеш на опериращия лекар.Лекаря,ще ти отговори и на другите въпроси,които задаваш.Следва химия.
Съжалявам,за това което преживявате всички.
ПЪТЯ КОЙТО ВЪРВИТЕ,И ЩЕ ИЗВЪРВИТЕ,Е ТРУДЕН,НО НЕ И НЕВЪЗМОЖЕН!КУРАЖ,И УСПЕХ!
И пиши,с каквото мога ще помагам!



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано08.05.09 22:33



моля ви дайте съвети за рецепти от народната медицина против гадене ,баща ми страшно много му е лошо и му се гади,как мога да му облекча макар и временно състоянието,освен лекарствата ,които се изписвяат от лекар..
благодаря предварително



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.05.09 23:04



Ето тук има рецепти:




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: течна хрананови [re: Buba67]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано19.05.09 23:23



здравейте,
мисля,че дойде момента за вливане на течна храна при татко,няма никакъв апетит,яде само компот от праскови и кисело мляко,нищо друго нехапва от всичко друго му се отвращава...
Посъветвайте ме ,който е ползвал за свои близки - наименование и също така,по възможност телефона на аптеката за да мога да поръчам по куриер,ако е възможно,защото сме от Бургас.Как се се вливат ,всичко ,което мислите,че е важно да знам.
Благодаря предварително!



Тема Re: течна хрананови [re: tediO1]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.05.09 00:55



Това са народни рецепти при безапетитие:



А за течната храна - тук:


Можеш да редуваш Липофундина с друга венозна храна Аминоплазмин, като пак разреждаш с Левулоза.
Можеш да даваш и енетерална храна Фризобин – тя е с различни вкусове и аромати, но давай само по няколко глътки, защото е силно разхлабваща!

Липофундин 10 и Липофундин 20 (той е по-калоричен) – фирмата е „Б. Браун Медикъл”. Може директно на тях да се поръча – цената им е с 30% по-ниска от тази в аптеките, но могат да продават само на фирми – трябва да намериш каквато и да е фирма, за да могат да им издадат фактура и плащането става само по банков път и пращат после банките с куриер. АДРЕС: бул. „Андрей Ляпчев” 66, тел. 02 807 67 40, 807 67 47 и 807 67 54 – даже имат и някаква нова храна – Nutriflen, другите са Lipofundine и Aminoplazmal.

Ако имаш проблеми с доставката или сроковете, погледни на първата страница на Клба ни, в момента има тема "Продавам и подарявам лекарства", в която предлагат и течна храна:

УСПЕХ!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: течна хрананови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 (упорита)
Публикувано20.05.09 15:58



Не бързай за течната храна,щом може да дъвче,гответе му,и разбивайте с пасатор.Като за бебешка храна.Трябва да дъвче,и да гълта.Щом му се гади,и отвръщава,и от течната храна ще е същото.Това е от личен опит,така беше при нас.Може да опитате по една супена лъжичка,през час,или 15 мин. но трябва да се храни.
Ако има в Бургас палеативни грижи,отидете там,и се консултирайте с лекари,но на него не му казвайте.Това ще го разстрои.
Джул ти е дала информация,и аз няма какво да допълня повече.
Успех,и много ,много кураж.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.09 00:41



Благодаря за съветите,добре,че ви има....
Кураж също ще ми е необходим,знам,но толкова ми е трудно...
татко отпада с всеки изминал ден,почти неможе да става от леглото с помощ,до тоалетната едвам стига и обаратно започват да му се огъват краката от изтощение..от вчера болката му се усили,едвам успяваме да я овладеем,сега е на оксиконтин 40 мг,но явно вече недействат цялостно върху болката ,звънях на онколога да го питам какво да правим,каза ни през 2 часа по 1 таблетка докато обвладеем болката после пак на 6 часа както ги е изписал,донякъде успяхме,виеше от болка,много е жестоко,нищо да неможем да му помогнем...а като му подейства хапчето той заспива ,доста често не е на себе си.
От вчера дишането му се промени вдишва кислород и задържа повече време докато издиша...


Това ме уплаши,че края наближава...
Колко е жестока болестта .....



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.09 00:45



Пропуснах да кажа,че в понеделник доктора ще изпише на баща ми морфин таблетки,кажете как действат,така не е на себе си ,а представям си като пие опиати...
Как беше при вас?



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано24.05.09 04:14



Теди важно е татко ти да има контрол над болката..не се тревожи, че ще пие "опиати"-оксиконтинът, който е пил до сега също е опиат, но малко по-слаб...отделно при хора взимали наркотични аналгетици за болка , няма опасност от привикване , както , когато се взимат за удоволствие..пък и това трябва да е най-малката ти грижа...Успехове!



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано24.05.09 09:40



Здравей,прочетох внимателно това което пишеш.А от това разбирам,че не е добре,няма да те лъжа,защото ти и вашите близки нямате нужда от това.Болките наистина са много силни,след оксиконтина,идва морфина,след мурфина друг опиат няма.Ние бяхме на морфин но на инжекции,аз му ги слагах,най-напред на 6 часа,но като се насити организма на 4 часа.От морфина,няма да има болки,и ще му е хубаво,но ще започне в един момент да халюцинира,при всички е така.няма да има болка,и ще е добре,и радостен.Стават зависими,и си го търсят,и по-рано,но ти неможеш да му го даваш по рано от уречения час,защото може и да го убиеш.Започват да те изнудват,даже и да посяга,но това не е умишлено,просто си иска дозата,за да тего боли.ПРигответе си подлога,и писуар,защото в скоро време няма да може да става,и памперси също.Като се залежи всеки ден го обтривайте -гърба,и опашката на дупето със спирт,и поръсвайте с талк,или пудра,защото ще станат рани и става страшно не само за него но и за вас.
Това че вдишва кислород,и то не е добре,няма да те лъжа,започне ли да не му достига въдух значи ,че белите дробове .........
Да болестта е много жестока и болезнена,много те моля да ме извиниш,че ти написах всичко това,но вие трябва да сте подготвени за всичко.
Кураж,и много сили ви пожелавам.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.09 13:54



благодаря ви,
нямам нужда от лъжи,трябва да знам какво ни очаква с майка,за да не паникьосаме като стане най лошото,трябва да знам,защото трябва да си подготвим нещата предварително,защото като стане най лошото ,тогава няма да можем съвсем трезво да разсъждаваме,толкова ми мъчно,толкова ми е тежко,че немога да го опиша с думи,вие всички ,които вече сте минали по нашия път за съжаление знаете как се чуствам....


Татенцето ми е само на 49 години,юли месец има рожден ден и тогава навършва 50години,но знаете ли докато имах надежда и сега като виждам как с всеки ден се влошава я изгубих,просто моля господ,ако неможе да стане обрат в състоянието му,да го прибере по бързо да не се мъчи,защото е страшно да го гледаме така безпошощен ,а беше толкова жизнен човек .... и да неможем да му помогнем....
благодаря ви и моля ви съветвайте ме за каквото мислите ,че ще ми е необходимо за да се справяме с майка ми по лесно в последните му дни...



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.09 17:47



Здравей,Юлче
исках да те питам как му поставя инжекциите с морфин,медицинско лице ли си или как се научи да го правиш,ние ще можем ли да му слагаме такива инжекции?
Защото майка сутринта му дала оксиконтина 40 мг,но му залепнало,че едвам го извадила,явно е било съвсем в началото,нямал е контрол на гълтането,той всъщност откакто започнахме да му даваме болкоуспокояващите през 2 часа и съвсем не е контактен и не е на себе си,питаме го нещо той само с мрънкане отговаря,мозъка му спи...вече му ги даваме на 6 или на 4 часа,зависи от болката,утре рано сутрин майка ще е при лекаря за морфин,а аз ще съм при баща ми.Като диша и се чува едно хрипане от белия дроб,от една седмица се закашля,но вади храчки с нормален цвят от какво е това - от мета в белия дроб или защото преди 3 месеца спря цигарите...вчера станаха точно 2 месеца откакто го оперираха...
Днеска му купих уринатор и подлога ще трябва да му купя,от 5 дена не е ходел по голяма нужда,даваме му дуфалак,чай от майчин лист,преди се разхлабваше много бързо,но този път незнам какво става....вчера майка му помогнала да седне в леглото за да може да стане до тоалетна,но се почуствал зле и й казал,немога и си легнал отново,днес сутринта едвам едвам е отишъл до тоалетната с помощта на майка разбира се...
И още нещо исках да те питам някакви компреси да му слагаме за да облекчаваме състоянието,корема му е доста надут,казва,че има чустявото,че ше се пръсне,а черния дроб е страшно уголемен и твърд на пипане

,на краката има съвсем леки отоци,драстично отслабнал,само корема му се очертава най ясно,защото е подут...
Исках да споделя ,че му давах Антималигноцит,но само 5 дена можа да го пие,а това не е достатъчно,въпреки,че му беше толкова трудно го пиеше,но сега от 3 дена се влоши доста и няма как да му го давам,в вярвах,че ще се излекува с антималигноцита ,но той даже неможе да го пие..ужасно се чуствам...



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано24.05.09 17:56



Още веднъж,се извинявам,и съжалявам,че трябваше да прочетеш всичко това,но истината е една,и според мен трябва да се казва.
За съжаление зная как се чувстваш,Господ за голямо,мое,и твое съжаление няма да ти,и му помогне,ами наистина както казваш,дано поне го отърве от мъките,защото е страшно.
Теди,просто незная какво да ти кажа,и посъветвам.Просто бъдете силни,и много много кураж на теб,и майка ти.
Ако имаш някакви въпроси пиши.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано24.05.09 18:12



Теди,сърцето ми се къса и преживявам всичко от ново и от ново,това което пишеш,и при съпруга ми го имаше.Много е страшно зная,трябва да бъдете силни с майка ти.Аз несъм медецинско лице,но се научих да му ги слагам.Тоест научи ме едно мед. лице.Щом вече неможе да контролира гълтането,ви трябват инжекции,а не хапчета.Това трябва да сподели майка ти на отколога.Това,че храчи и диша трудно е от напредването на болестта.Подутия корем също,черния дроб вече не функционира добре и затова се подува,и краката ще започнат да отичат.Не го мъчете с лекарства за ходене до тоалетна,от всичко това което прочетох просто няма да му помогнат.За голямо съжаление ще дойде момент в който болестта се развива не с дни а с часове.
Ти не си виновен,и недей да се чувстваш ужасно,и Антималигноцита няма да му помогне повярвай ми.
Изгубих дъщеря си,и съпруга си от тази болест само за една година и три месеца.Чувството за вина която те гони,ми е до болка познато.Но в крайна сметка,ти си този който сам трябва да осъзнае,че нито ти нито майкати имате вина.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Mopдop]  
Автор Meri_O9 (непознат )
Публикувано24.05.09 19:50



Бихте ли ми казали до колко Морфин приемате на 24 ч.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Meri_O9]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано24.05.09 20:00



По една ампула на 6 часа=4броя,на 4 часа=6 ампули.Но морфина го изписват от онкологията.На нас ни дадоха 100 ампули,и ни изпратиха в къщи.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
Автор Meri_O9 (непознат )
Публикувано24.05.09 20:20



Морфина го приемаме една ампула от 20 мг. = 1мл. разредена с 9 мл. натриев хлорид, спинално. На 4 часа *2мл от разтвора. За 24 ч. 24 мг. морфин.
Струва ми се страшно много, за това търся информация какво количество се приема от други онкоболни.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Meri_O9]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано24.05.09 21:33



При всички е индивидуално,само лекар може да ти отговори на този въпрос.Направете конкултация,и обяснете тревогите си.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано25.05.09 22:00



Здравей,Юле
днеска изписаха на татко ампули морфин хидрохлорид,колко вида морфин има ,защото бях чувала само за морфин сулфат и още нещо има ли морфин на таблетка?
положението е доста зле при нас,татко почти неможе да говори вече ,разбира ме се с жестове,все още може да ходи до тоалетна с на майка помощта,само течности приема ,фреш от портокал с лед и вода,вече неяде,той ядеше оскъдно,но поне плодове си хапваше,но вече и това неможе,по цял ден спи само когато започне да го боли или му се ходи до тоалетна тогава се събужда

,все още не сме му инжектирали морфина,на оксиконтин 40 мг през 5-6 часа ,зависи от болката,утре ще дойде медицинска сестра да покаже на майка как трябва да му инжектира морфина.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано26.05.09 01:13



Юлка, мила, може би би било добре за теб да престанеш да посещаваш този форум за известно време? Неоценима е помощта и подкрепата която оказваш, но какво ли ти струва на теб, просто не мога да си представя.





Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: edno momiche]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано26.05.09 11:04



Ще разбереш Юлето,само ако си минала този жесток път с тази страшна диагноза.От всичко ,което изчетох от "Юлия" разбрах,че е една силна жена и съм й много благодарна,че ми помога в този труден за семейството ми момент,в който изхода е само един...
По този повод "edno momiche" ,ако не си разбрала,че Юлия сама може да взима решения и да преценя къде да пише и къде не.
Ще те помоля да погледнеш темата и ако имаш с какво да помогнеш - направи го,нямаме нужда в тази тема да се съветваме една на друга къде да пише и къде не!

Желая ви Хубав ден!



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано26.05.09 16:38



Здравей Теди,Както вече ти писах,аз несъм мед.лице,и съм си самоука.Затова незная колко вида има,но зная,че има и на таблетки.Но и моя съпруг неможеше да гълта,а ти сама виждаш колко силни са болките,и затова и на нас ни изписаха морфин на ампули.А болките ще започнат да се засилват.Може да говори,но това му коства много усилия,и със всяка дума която ще ти каже отпада повече,затова му е по-лесно да кима с глава.Имайте предвид,че той прави неимоверни усилия за да отиде до тоалетна,майкати да внимава,че може както е направил няколко крачки,така и да неможе да го върне до леглото.
За храната,-трудна работа,щом пие само течности,оставете го на тях,ако го насилите да гълта пасирана храна ще започне да повръща.А това допълнително ще влоши не лекото му състояние.
Сега да ти кажа за морфина,преди да го сложите,трябва да е ходил до тоалетна,иначе като му го сложите,и болката спре,той ще се почувства добре,и ще стане сам да ходи до тоалетна,а през това време вече ще е упоен и ще падне от тоалетната,и неможе да го вдигнат и трима души-личен опит.
Нека сестрата да дойде и да покаже на майкати как да му го слага,не е трудно и страшно.Аз като му слагах морфина,и бягах до магазина да напазарувам и зная под час кога ще се събуди.Те като са упоени,ту спят ту се събуждат и пак заспиват.Поне така баше при нас.
Друго за сега немога да се сетя.
Кураж,и много,много сили ви желая на теб и майка ти.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: edno momiche]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано26.05.09 16:47



Тук съм за да помагам,тук са моите приятели.Тук са хората които са ми помагали в най-трудните моменти от моя живот,и за миг не са ме оставили.
Разбирам те,че с написаното до мен искаш да ме съхраниш,но аз немога да оставя приятелите си,па макар и виртуални,в най-трудните им моменти.
Ако спра да пиша,това ще означава,че съм предала и Ралито,и Януш.Аз ще се справя.





Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
Авторgali4pb (Нерегистриран)
Публикувано27.05.09 01:49



Теди, да, има морфин на хап4ета - мама бе на морфин сулфат от 30 млгр. и котирахме болките успе6но - давах й и Солпадин - от аптеката без рецепта, за да покриваме интервалите между морфина.
Освен сок4етата пробваи и с бебе6ки пурета, мисля, 4е коментирахме и за те4ната храна Липофундин - са6то е много добра!
Смелост, Теди!

Извинявам се за правописа, но нямам кирилица в момента...
Галя



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: gali4pb]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.05.09 01:53



Защо не използваш за кирилизиране функцията КРЕДОР?
Намира се горе вдясно над прозореца, в който пишеш.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано31.05.09 20:52



Постингът е преместен.

Редактирано от Buba67 на 31.05.09 22:35.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано31.05.09 21:21



Постингът е преместен.

Редактирано от Buba67 на 31.05.09 22:34.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: gali4]  
Автор m rita (непознат )
Публикувано07.09.09 16:40



Предварително се извинявам ако не съм влязла където трябва, защото не боравя добре с новите технологии.
Имам голям проблем и искам съвет ако може.
Поставиха диагноза рак на панкреаса на майка ми.
Оперираха я във ВМА като и махнаха жлъчката и жлъчните пътища, но в епикризата не я препращат към онко комисия.
Изминаха два месеца от операцията и искам да я заведа на контролен преглед.Дали ще трябва да правим скенер или само кръвни иследвания?



Тема Re: за онкокомисиитенови [re: m rita]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.09.09 17:23



m rita здравей. Не чакай някой да те праща. Взимай епикризата и отивай в онкодиспансера /Младост 1, ако сте от София/ с личната карта на мама. На регистратурата ще и направят картон и ще и пратят документите на комисия, както и при лекар, който да я поеме за наблюдение и лечение. След като комисията си каже думата, ще разбереш и какви изследвания на колко време ще правите. Успех и да докладваш как се развиват нещата!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 07.09.09 17:24.



Тема за онкокомисиинови [re: m rita]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано07.09.09 19:43



Миличка не чакай изобщо някой да те прати, ами отиди в онкологията в Дървеница, ИСУЛ или онкодиспансера, точно както Бубето те е посъветвала.
Не губи повече време.
Успех, стискаме палци, ако имаш още въпроси питай спокойно ние сме насреща.



Редактирано от nelly_83 на 07.09.09 19:44.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: *jull**]  
АвторБapни (Нерегистриран)
Публикувано27.09.09 23:29



Сега прочетох цялата тема "Баща ми е болен от рак на панкреаса". И колкото невероятно да е , на мен ми се струва, че всичко това е започнало да го пише моето дете за мен , защото всичко е много еднакво с моето преживяване с тази гадна болест. Но най важното е, с което може би трябва да започна , е че аз се излекувах. Да аз се излекувах . Само с химиотерапия . Туморут ми беше около 10 см. , но вече го няма .... Трудно дори аз да повярвам.Но удоволствието да чуеш за себе си това , е несравнимо с нищо .... Желая на всеки който има подобни проблеми да изпита това ... ЖЕЛАЯ ви го от сърце . Ако мога да помогна с нещо , ваш съм . Пишете ако искате "ceco_lv@abv.bg"



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Бapни]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.09.09 00:46



Поздравления за чудесната новина, като се има предвид, че панкреатичният рак е от най-коварните и нелечимите! Така че ти можеш да се смяташ за късметлия и човек, който ще даде кураж на хора в твоето (доскорошно) положение. Ще те моля да разкажеш подробно за успешното си лечение и нека то да става тук, в Клуба, за да бъде достъпно до всички!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Бapни]  
Автор tajno_cvetence (тъжна)
Публикувано28.09.09 16:55



Поздравления и от мен!!!


Съпругът ми си отиде точно преди три години и три месеца, само на 45 от рак на панкреаса. Може би защото изпитвам чувство на вина, че не можах да го спася, от тогава следя всички случаи, тук и в реалния живот на болни, с диагноза карцином на панкреаса и разсейки в черния дроб. Всичките завършиха фатално. При всички тях и туморните маркери бяха много над нормата. Много се радвам за теб! Бъди жив и здрав! Радвай се на близките си и бъди много щастлив!

Красиво е да се усмихваш, но въпрос на сила е да останеш усмихнат и в най-трудните моменти...

Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tajno_cvetence]  
Авторjk (Нерегистриран)
Публикувано29.09.09 01:08



Хей Цветенце, няма място за чувство на вина. Ние със сигурност направихме каквото можахме. Всички в болницата ми казваха, твоята майка трябва да живее най-малкото заради тази огромна любов, с която я даряваш. Но уви... друго е било писано... Поне сега не страдат нашите любимци от болките... Така, че високо главата и Поздравления на излекувания съфорумник. Дано завинги да си го преборил това диво животно... Успех на всички в борбата...



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Mopдop]  
Авторvaler4o (Нерегистриран)
Публикувано01.10.09 16:26



Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 06.10.09 17:10.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Бapни]  
Авторangel (Нерегистриран)
Публикувано16.11.09 10:58



Бих искала да се обърна към господина, който е излекуван от тази страшна болест. Искам да го помоля да разкаже ако е възможно по- подробно за неговата борба с рака, дали е имал метастази към черния дроб, къде точно е бил тумора(възела) на панкреаса ,на върха(ако така се нарича) или някъде другаде (извиняваме се ако задавам неправилно въпросите си ,но не съм особено наясно с термините в тази насока), дали е бил в напреднал стадии, ако може да каже всичко ,което може да помогне като информация. Интересува ме всичко това защото сме засегнати лично от тази страшна болест и сега чакаме резултати от скенер.
Много благодаря шпредварително за малката надежда:)



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: angel]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано16.11.09 12:17



Струва ми се, че Барни е влязал в клуба инцидентно, така че по-добре му пиши на посочения имейл. Добре би било полезната информация да бъде споделена тук в темата.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: nadia_O6O6]  
АвторSneji (Нерегистриран)
Публикувано08.12.09 23:11



Здравейте, миналата седмица откриха на майка ми 3 см. рак на панкреаса .Тъй като ни предстои ХТ бихти ли ми помогнали какви хранителни добавки или имуномодулатори да и даваме.Тя вече мина на диетата на Ласкин.Може ли някой да ми каже мнението си за продуктите на Неогенезис или активните добавки БАД или каквото сте използвали и сте се чуствали добре по време на ХТ.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Sneji]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано09.12.09 10:59







Тема Симптоматика, методи на лечениенови [re: Mopдop]  
Автор hospitalier (непознат )
Публикувано11.12.09 05:04



Писал съм доста за рака на панкреаса и възможностите му за лечение с конвенциаонални и неконвенционални средства.Обобщовам и имам молба към модераторите да ми качат някъде нависоко темата за да я виждат всички защото информацията е огромна но е систематизирана и се базира на клинични проучвания.Няма да се спирам за причните диагнозата характера симптоматиката на заболяването и почвам с методите на лечение като се сърседоуточавам в натуралните алтернативни нутриенти на цитостатиците и други лекарства.Написаното тук се базира и на факта че майка ми е болна и имам преки наблюдения.
МЕТОДИ НА ЛЕЧЕНИЕ:
1Оперативни-в повечето случаи е неоперабилен.Има някои нови революционни методи като CYBER KNIFE с оспорван клиничен ефект.
2Лъчетерапия-слабоефективна.Някои нови методики като радиоимунотерапията обаче показват значителни и обещаващи перспективи.
3Медикаментозно лечение:
3.1Стандартно- включва цитостатика GEMICITABINE(Гемзар)-Пиримидонов аналог.Инхибрира ДНК синтезата и предизвиква клетъчна смърт.С по малко странични ефекти от предишните цитостатици.
Друг препарат прилагащ се заедно с Гемзар е erlotinib или Тарцева.Това е препарат блокиращ ангиогенезата чрез сложни механизми.Сериозни странични ефекти но най силна антитуморна активност по отношение на рака на панкреаса.
3.2 Във фаза на клинични проучвания са няколко вакснини като panvac-f и ALVAC-CEA и други.Тестват се различни съединения като куркумина,канаванина от растението Sutherpandia.
Интерс предизвиква лечението с лекарсвото UKRAIN от змийско мляко.Заедно с Гемзар има доста добър ефект.Отбелязва се подобрение от лечение с LENTINAN(от Шиитаке) и лекарството ANVIRZEL което е извлек от олеандър.
ОБЩИ ПРЕПОРЪКИ
Най важното е за болните да се подобри общото им състояние да се спазва стриктна диета да се пречиства организма.
1пречистване на стомашно-чрвения тракт и черен дроб
-смес от лимон мед и зехтин -сутрин на гладно половин час след това:
-смес от кисело мляко с пектин и синьо -зелени водорасли от рода на спирулина
-сок от червено цвекло и морков
-сок от домати
-разлхалбващи билки като майчин лист(сена) и
- препарати за черния дроб н базата на силимарина (карзил)и есенциал форте които съдържат натурални фосфолипиди
2пречистване от паразити микроби и др.
-екстракт от грейпфрут
-екстракт от чесън
-метод на Хулда Кларк
-екстракт от маслинени листа
-екстракт от масло от растението NIGELLA SATIVA
3Пречистване на клетъчно ниво и на тежки метали пестициди и др.
-чрез повишиване нивото на глутатион -изключително важно за раково болни.Най добрия начин е с Ацетил цистеин(ACC akut)(ВНИМАНИЕ-ДРАЗНИ СТОМАХА).Друг начин е чрез суроватъчен протеин и алфа липоева киселина
-чрез екстракт от люцерна
-чрез клиноптолит
-чрез препарата Флор Есенс
-чрез синьо-зелени водорасли
4Повишаване на апетита и повишаване на енергията
-чрез адаптогени като ЖЕН ШЕН ,РОДИОЛА РОЗЕЯ,ШИСАНДРА КИНЕСИС,ЛЕВЗЕЯ,РЕЙШИ.ЧАГА и мн.др
-чрез омега 3 мастни киселини
-чрез различни билкови комбинации от нашата народна медицина за апетит.
Апетита се повишава от някои лекарства като Ремирта също и от канабиса.
Приема на лекарства съдържащи ензими е задължителен.
Същинско лечение.
Има различни протеини и гени които участват в развитието на рака на панкреаса и те са :
1K -ras мутация която може да бъде блокирана със:
-Омега 3 мастни киселини
- Естракт от чесън (но не воден)
-Лимонена киселина
-Екстракт от черен и зелен чай
2EGF-R -Рецептор на епидермални растежен фактор.Тарцева блокира този фактор а избороениет по долу са натурални алтернативи на Тарцева
- екстракт от зелен чай
-куркумин
-Соеви изофлавони -ИЗВЪНРЕДНО ВАЖНИ ЗА СПИРАНЕ НА МЕТАСТАЗИТЕ НА РАКА НА ПАНКРЕАСА
3ген p53 Въстановяване на функциите на този ген води до лечени на рака на панкреаса и това става чрез:
-екстракт от гроздови семки
-Фолиева киселина
-Соеви изофлавони
4 Модулатори на STAT 3 специален протеин които има участие в този вид рак и трябва да се контролира и това става чрез
-Соеви изофлавони
-Екстракт от IP3 (съединени в броколите)
5 NF-Kappa B -Kлючова фактор в развитето на рака на пакнкреаса.Блокирането му спира развитието на метастазите напълно и това става чрез
-МАСЛО ОТ NIGELLA SATIVA
-Соеви изофлавони
-Куркумин
Задължителни средства за лечение на рака на панкреаса
-Соеви изофлавони(Генистеин)
-Екстракт от зелен чай
-Омега 3 мастни киселини
-Куркумин
-Антиоксиданти като резверватол и кверецетин
-Гъба Рейши
Важни средства
-Лимонена киселина
-Перлен алкохол
-Масло от Nigella sativa
-Билката triphala
-Имуностимуланти от гъби Шиитаке Майтаке и Кордицепс
-Чесън
-витамини A C E и селен както и Германий
-Масла богати на омега 6 -ленено конопено и др.
Средства при химиотерапия:
-Задължителни против резистентност на тумора към Гемзар са
-КУРКУМИН
-СОЕВИ ИЗОФЛАВОНИ
-ЕКСТРАКТ ОТ ЗЕЛЕН ЧАЙ
Други важни са:
Селен
Суроватъчен протеин
Хрущял от акула
Мелатонин
Теанин
Джинджифил против гадене

Редактирано от Buba67 на 11.12.09 09:53.



Тема Re: Симптоматика, методи на лечениенови [re: hospitalier]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.12.09 09:57



Написано така мнението, вече е в архива на темата 'Справочник на темите/рак на панкреаса/Баща ми има рак на панкреаса/'.
Копирах го и в темата 'Алтернативи за лечение на рак /рак на панкреаса/. Благодаря за систематизираната информация. Имаме нужда от нея. Борбата е трудна, но не е невъзможна.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Симптоматика, методи на лечениенови [re: Buba67]  
АвторSneji (Нерегистриран)
Публикувано16.12.09 23:15



Съжалявам , но може ли някой да ми каже какви са тези соеви изофлавони?



Тема Re: Симптоматика, методи на лечениенови [re: Buba67]  
Автор inatonina (непознат )
Публикувано23.12.09 10:00



И аз се нареждам към отчаяно търсещите помощ и съветл също за баща ми. Туморът е иноперабилен, открит преди два дни, все още нямам конкретна информация, тъй като не разполагам с епикриза и резултати от хистологията. Самият тумор не е пипан, а е доказан на базата на интраоперативна хистология от местаза в черния дроб. Иначе всички изследвания категорично отричаха тази диагноза - ехограф, скенер, контрастна графия. Споделете опит за подобряване на общото състояние. Зная, че борбата ни е неравна и отчаяна, но сами знаете, че всеки ден е от значение. Искам да му дам всичко, което е възможно! Благодаря ви!



Тема Re: Симптоматика, методи на лечениенови [re: inatonina]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.12.09 10:43



Здравей inatonina. Ето тук сме събрали информация за този вид рак:



На първа страница на клуба има Справочник на темите. Вътре има много споделен опит. Ако имаш въпроси питай за всичко, което се сетиш. Ще ти отговорим и ще помагаме със съвети и опит.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Симптоматика, методи на лечениенови [re: inatonina]  
Автор Юлия 5O ()
Публикувано24.12.09 05:03



Здравей inatonina,,успокой се и изчакай резултатите.През това време чети от линковете които Бубето ти е дала.Там ще намериш цялата информация,ако нещо нети е ясно ще питаш.
Какво друго да ти кажа?Само това,че пътят по който вървите,и ще трябва да извървите е труден,но не и невъзможен.
Пожелавам ВИ много сила,кураж,и много вяра!



Тема Re: Симптоматика, методи на лечениенови [re: Sneji]  
Автор hospitalier (непознат )
Публикувано24.12.09 06:47



Мисля че най добрия продукт от совеи Изофлавони е Соя витал.Пиенето на изофлавони(генистеин)по време на терапия с ГЕМЗАР Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!Туморните клетки изработват защитен механизъм чрез два вида протеини наречени NF -Kb и Амk а соевия изофлавон ги блокира и така Гемзара вече унищожава клетките без проблем.
В момента изучавам и разпитвам водещи специалисти по Аюрведа за продукта Трифала и способоста му да убива раковите клетки на панкреаса защото при мишки показва 100%ефективност.Другото което проучвам е билката Мужик корен и онкологичната клиника на специалиста по тибетска Медицина Юрий Захаров.Методите му са много добри а наистина той е голям специалист по онкологичните заболявания и е др на медицинските науки.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: valer4o]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано01.01.10 03:19



Не сте ли чували за лакарството АНТИМАЛИГНОЦИТ и Продан Христов
http://www.antimalignocyt.com/view.html?tip=2



Тема Re: Окончателна диагнозанови [re: Mordor]  
АвторPиxтep (Нерегистриран)
Публикувано25.03.10 14:41



Много спешно ми трябва повече информация за тази болница в Швейцария.Леля ми я оперираха сутринта,на само я отвориха и я затвориха без да направят операцията.Много ще ти бъда благодарен ако ми дадеш повече информация за тази клиника.Аз се казвам Теодор.а моят имеил е rihter1985@abv.bg
Ако някой има друга информация моля да пише



Тема Re: Клиника в Шввейцариянови [re: Pиxтep]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.03.10 15:04



Докато се включи мордор, няколко мнения по-нагоре намерих линк на клиниката, с адрес, телефони и мейл. Можеш да направиш запитване по мейла какво могат да направят по вашия случай. По телефона също става, но мисля, че ти трябва някой който говори немски, както и епикриза и направени изследвания.


Ако ползваш преводача на гугъл, пак се изясняват доста неща.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 25.03.10 15:04.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Mopдop]  
Автор Teoдop Pиxтep (непознат )
Публикувано25.03.10 23:26



Здравейте днес писах по темата за рак на панкреаса който са открили на леля ми.Вида рак е Анапластичен карцином на главата на панкреаса с единични местази в черен дроб.
Днес я отвориха оперативно,но не са направили операция защото е засегната вената и аортата моля за някаква помощ незнам какво следва.
Докторите както обикновено казват няма шанс.
А Аз не искам да се примиря,че ще си отиде по такъв начин.
Туморът който са и открили е с големина около 8 сантиметра
Ще съм благодарен на всеки който може да помогне
дори и за частни болници в чужбина където правят такива операции.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Teoдop Pиxтep]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.03.10 23:32



Засегнатата вена не е толкова голям проблем. Прави се ангиопластика /слага се изкуствена вена/. Сигурно имате скенер с контраст, направете още една консултация с хирург с изследването, без да разкарвате жената. Препоръчвам Д-р Юлиянов - хирург, онколог работи в университетската болница в Стара Загора. Мога да ви дам координати при интерес, още повече, че той прави термоамблация на метите в черен дроб. Той е водещ хирург не само тук, но и в света.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 25.03.10 23:39.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Buba67]  
Автор hospitalier (минаващ)
Публикувано26.03.10 23:17



Напротив -точно тази вена е ОГРОМЕН ПРОБЛЕМ и прави този рак неоперабилен.Ангиопластика при карцином на рак на панкреаса -абсурд!Само трима души в България са специалисти в операциите на панкреаса -става въпрос за частична или тотална панкреатектомия единия е доц.Никола Владов.Ние се консултирахме с него и беше категоричен.За всеки случай се консултирахме и с още един специалист.
Според мен не е проблем че тумора е неоперабилен.Най големия проблем идва от съпъстващите симптоми на онкологичното заболяване а при рака на панкреаса те са:
-проблеми с храносмилането,гадене,тежест,диария
-безапетитие
-обща слабост,уморяемост ,загуба на тегло
-нарушени кръвни показатели и смущения в еритропоетазата
-нарушение на имунната функция -инфекции и възпаления
-смущения в работата на жизненоважни органи -бъбреци,черен дроб(хипербилирубинемия),сърце,бокли в кръстната област и белите дробове
-тотално психично изтощтение



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: hospitalier]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.03.10 10:10



Няма огромен проблем. Копирам ти мнeние на MD, няколко поста по-нагоре.

Така наречената "онази" вена е проблем само за хирурзите, които нямат достатъчен опит (и умения) в хирургията на панкреаса и черния дроб.

Освен това, още преди две години точно доцент Владов и екипа му направиха операция на панкреаса с ангиопластика на вената на моя приятелка. Така, че прави се такава операция, стига да прецени хирурга и да няма други причини за обратното, каквито и да са те. Не можеш да даваш категорично мнение, защото всеки случай е различен.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 27.03.10 10:11.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Buba67]  
АвторTeoдop Pиxтep (Нерегистриран)
Публикувано27.03.10 19:26



Здарейте.Освен вената доктора ни каза,че и аортата е засегната отделно целият панкреас бил превзет от тази гад.Нашият доктор е професор Дамянов от ИСУЛ.Туморът в главата е 5-7см след като са я отворили,а преди на изследванията ни казаха че има 5-6мм.Възможно ли е толкова бърз разтеж говорим за период от 10 дни.
Относно този доктор,да интересувам се поради причината,че нещо не се връзват приказките на този доктор.
Сигурно е добър специалист,но няма информация за това дали разбира туморните образувания.
Разбрах за лекарството АНТИМАЛИНГОЦИТ някъква информация има ли някой за него.
Четох че има излекувани,но нашата държава не желае да го патентова поради причината,че искал пари.
Ако това е проблема да се издаде лек за Раковите образувания съм съгласен дори на протест все пак всеки има право на личен избор дали да живее,а не някъкви грозни хартийки.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Teoдop Pиxтep]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.03.10 21:59



Оставих ти координатите на бележка.
За съжаление може да нарастне толкова бързо тумора. Нямахте ли скенер с контраст или ЯМР преди операцията?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Buba67]  
Автор hospitalier (минаващ)
Публикувано28.03.10 19:09



Ако става за въпрос -може да се опита с операция.Но на практика е много рискована.В повечето случаи наистина е ангажирана тази вена при неопластични образувания на панкреаса.Да - може да се опита с ангиопластика.Има слуачи на успешни операции факт е- но прецентът е доста малък.Поне при нас доц.Владов беше категоричен че не става-освен това той е и наш познат на семейството.
А що се отнася до приказки от рода на,,може да се направи операция а тези които не я правят нямат достатъчно опит,,както го е казал коремния хирург от Стара Загора меко казано пресилено непрофесионално изказване но това не ме учудва .Още повече че сме правили консултация и със водещи специалисти в Германия.Но пак казвам че при всеки е индивидуално и е добре човек да прави консултации с няколко специалисти а не да се води от това че някой е набеден за водещ коремен хирург в световен мащаб.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: hospitalier]  
АвторTeoдop Pиxтep (Нерегистриран)
Публикувано29.03.10 10:57



Привет.Нашият специалист ни каза,че няма как да се направи операция поради причината,че не само вената но и аортата са засегнати.
А за лекарството антималингоцит мисля че успяхме да намерим 1 кутия.
Вие имате ли инфо за него.
А това че е направена операция без ефект ще има ли усложнения от кислорода който е попаднал в вътрешностите



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Teoдop Pиxтep]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.03.10 12:05



Отвори справочника /постоянна тема на първа страница/. Вътре има тема за Добавки. В нея ще намериш информация.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Teoдop Pиxтep]  
Автор Юлия 5O ()
Публикувано29.03.10 16:20



(А това че е направена операция без ефект ще има ли усложнения от кислорода който е попаднал в вътрешностите)
Teoдop.при отваряне и затваряне,тумора започва да расте като луд,и за нула време от 5 ще стане на 12мм(от личен опит при дъщеря ми)





Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 5O]  
Автор besraboten (непознат )
Публикувано31.03.10 00:42



ъъъъ значи търся си работа и попадам на тая тема и като ви слушам ме е срам, че се оплаквам от каквата и да е, но срам не срам ще си кажа. Значи изгубих пет часа да търся в нета нещо за рака и съм на мнение, че ако доцент с 20 годишен стаж ти каже, че ще ритниш кофата просто няма как да греши. Освен това ако ти кажат от някоя от специализираните болници да им се махаш от главата щото не могат да направят нищо повече за теб - значи надали имаш алтернатива. Та рових в нета за варианти с тая гадост нали. Резултата е че варианти с повече от пет процента шанс нямя, ако в спец болница нещата не са потръгнали с всичките специалисти и машинария при тях. Все пак намерих нещичко и сега както нета ми е безплатен, работа нема, време бол, та си търся някой богат с 3-4 терминална фаза дето са го изгонили от спец болница ама ако живее още 20-30 години ще направи още 20-30 милиона и е навит на под пет процента шанс да се оправи да се изръси 1 бон за мен и още десетина за опита или ако има още поне 4-5 месеца и не се е разбързал за такова още 2-3 бона за опита. Иначе тука някой беше казал как може в 21 век още да няма лекарство - абе то и сега 70 % ги хващат и сегашните лекарства ама явно това не е въшки, че да си обръснеш главата и готово. Надеждата е в генетичните открития според мен.
Ей тук някаква далавера пак http://lydblog.wordpress.com/2010/02/17/stavrinol-stavrev-rak-izmama/

А тоя линк е за по-богатите щото тук някой спомена и чужди клиники, но според мен в тоя занаят или си спец в спец болница или си мошенник пък и у нас от трима двама се оправят, но тия твърдят, че и при тях било така, но в по-късна фаза ги приемат. Незнам как е напрактика.

http://www.coir.ru/index.php



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Mopдop]  
АвторTeoдop Pиxтep (Нерегистриран)
Публикувано31.03.10 14:37



Здравейте.За този сайт за какво точно става дума
Не мога да си го преведа
дай повече инфо
ако има лек парите са без значение
все пак това са хартии,а живота си е живот,той е безценен



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Teoдop Pиxтep]  
Автор besraboten (непознат )
Публикувано01.04.10 06:39



Абе някой като каже, че не знае руски и това ми го казва на бъргарски въобще не му вярвам. Четеш кирилицата на руски и все едно че четеш български и ако има букви дето са ти нови просто ги пропускаш. Иначе нямам идея дали това на сайта е истина или не.Прото това намерих в нета. Аз от медицина разбирам толкова колкото и от китайски. Рака е една от чумите на нашето време.Ако питаш първият срещнат на улицата дали има роднина или познат , който да е имал рак най-вероятно ще ти каже да. Това чудо го е нямало преди години. Като гледам няма по-правилно решение от това да се оставиш в ръцете на нашите лекари-специалисти - просто там са големите инвестиции. Ако обаче те ти кажат че нямаш шанс - кво да правиш. Хората почват да играят на ролетка с всякакви алтернативи. Може би ако се опитат повече такива алтернативи за по-кратко време шансовете се увеличават - кой знае. Аз съм безработен и не виждам много перспективо пред себе си. Гледам обявите за работа че се търсят лекари и заплатете са добри. Мисля си да влеза медицина ама нямам кити и кво кво - разтърсих се в нета и и аз намерих една от тея много "алтернативи" дето дава по-малко от пет процента шанс и то е само за хора тръгнали по пътека осемдесет и едно демек безнадеждни. Сега пробвам дали мога да я продам за 0.5 хилки на някой бизнесмен слезнал от джипа си и тръгнал по пътека осемдесет и едно :) Не е смешно. Като ти гренгреняса корен на зъб и бактериите започнат да го разпадат от газовете и налягането адски боли. ако и тумура притиска тако и е подобно тогава се чудя защо се майтапя с тая пътека?



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: besraboten]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.04.10 08:25



Преди доста време съм разглеждала този сайт, изчетох и отзиви на хора, които са правили опит
да се лекуват по метода на проф. Надежда Атоненко. На мен лично не ми вдъхна доверие.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: *jull**]  
АвторTeoдop Pиxтep (Нерегистриран)
Публикувано01.04.10 13:06



Здравейте.От всичко което чета няма нищо по съществино което да бори рака.
Как може в толкова напреднала медицина да няма лек на една от най жестоките болести.
Трябва ли да умират всички без да имат алтернатива.
Всичко ли в този живат са тези пари
Дано да има лек и най-накрая да го пуснат
не трябва фармацевтите да решават дали животът на всеки един отделен човек е ценен или не е
А до това за "антималингоцит"се обадих на някъква жена с която си поговорих.
Тя ми каза,че има излекувани хора дори и депутати
Един от тях е Иван Костов
Ако това лекарство,което найстина действа то цената която се иска не трябва да бъде проблем.
Живота на всеки един гражданин по света не само в България е по ценен от парите.
Дано в най-скоро време да се докаже истинноста на лека за рак,за да можем ние който вървим по дългия път да имаме поне една посока.
Желая ви здраве и приятно посрещане на празниците



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Teoдop Pиxтep]  
Автор MamaD (член)
Публикувано01.04.10 20:57



Този Иван Костов кой ли не го е излекувал. Това с Антомалигноцита е третата версия която чувам. 1-во чух от "достоверен" източник, че врачка му е развалила магия и е оздравял. Преди дни един мъж сподели, че бай Кольо от Асеновград го е излекувал с гъба която се пие и сега ти съобщаваш, че Антималигноцита го е излекувал. А той изобщо болен ли е?
Междудругото мъжът с гъбата беше взел за съпругата си с рак на панкреаса. Бай Кольо живее в Асеновград на ул."Чая" - 5, до месокомбината. Човекът твърдеше, че при жена му се чубства добре.
Никой не казва кой излекува Емилия Масларова





Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: MamaD]  
Автор hospitalier (минаващ)
Публикувано02.04.10 02:29



Каква е тази гъба?



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: hospitalier]  
Автор MamaD (член)
Публикувано02.04.10 08:35



Не знам, това е кото човекът ми каза. Някой от Асеновград може да знае. То и нямаше време за подробности.

Ето телефон намерих


Редактирано от MamaD на 02.04.10 08:37.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Teoдop Pиxтep]  
АвторStef75 (Нерегистриран)
Публикувано07.05.10 21:26



Здравейте! Свекър ми е в момента в болница и след направен ренген, ехограф и кръвни изследвания, мнението на хирурга е, че става въпрос за рак на главата на панкреаса. В понеделник ще направият скенер за да се установи недвусмислено точната диагноза. От два дена чета написаното по темата в този сайт и честно казано съм доста изплашена. Доста съм изчела за антималигноцита и съм склонна да вярвам, че в 90% от случаите помага, стига имунната система да е достатъчно силна за да справи при изхвърлянето на отровите в следствие от разпада. Моля ви от все сърце, ако някой може да съдейства за откриване на лекарството на проф. Христов, да се свърже с мен на e-mail: sti_bg@abv.bg. Благодаря ви предварително и нека Бог да е с всички нас!



Тема Re:Майка ми е болна от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор ico90 (непознат )
Публикувано24.08.10 18:13



Здравейте . Момче на 19 години съм . Искам да споделя с вас и така може и да ми олекне . Майка ми е болна от рак на панкреаса , а баща ми почина преди 7 години от рак . Казаха ни да отидем на 7 ми септември в ВМА при доцент Владов . Видял съм много болка и страдание и просто нямам сили за още . Искма да ме посаветвате какво да направа . Искам да попитам дали някой знае и се е срещал с този доцент дали е добар лекар . Аз знам че майка ми няма да се оправи и че краят няма да е добар аз знам че сега започват маките . Но просто нямам сили отново да ги изживея . Нямам братя или сестри сам съм как да се справя какво да направя . Замислям се дали да не се самообия но така пак тя ще страда повече преди и тя да ... . ПРиятелката ми ми дава кураж подкрепя ме с каквото може но аз нейздаржам . Искам да попитам след тази диагноза "рак на панкреаса" някой знае ли колко горе долу болния човек може да живе . Ако е възможно може ли някой да ми обясни някой работи хора който са минали по този път . Благодаря ви много за всичко предварително .

Редактирано от ico90 на 24.08.10 19:05.



Тема Re:Майка ми е болна от Рак на Панкреасанови [re: ico90]  
Автор Kaлoянa_ (ентусиаст)
Публикувано25.08.10 00:56



Мило момче, искренно ти съчувствам на съдбата, но в никакъв случай не се отчайвай Като майка ти казвам, че не ти е лесно, няма и в бъдеще да ти е леко, но само заради това трябва да се мобилизираш и да се бориш и за живота на майка ти и да се стабилизираш психически, за да можеш да й помагаш сега Незнам къде живееш, но където и да си, трява да бъдеш силен, хубаво е, че до теб имаш приятелка, роднините са хубаво нещо, но ако са добри и отзивчиви, иначе ще ти създадат повече проблеми, отколкото да ти помогнат В нашия форум имаме лекар, който отговаря на въпросите на болните и знам, че работи във СТара Загора като коремен хирург, д-р Александър Юлиянов, но често пътува извън държавата, можеш да зададеш въпросите си към него на първата страница на форума, най-горе, темата е закована ВЪПрОСИ КЪм лЕКАрИТе, а за лекаря който цитираш нямам информация Също бих ти препоръчала и това, прочети и се обърни за помощ тук

Също обърни се към център Неогенезис, г-жа Елена Банова - тя е човек с голямо сърце и ще ти помогне с каквото може Не пишеш в кой стадий е майка ти, има ли правено лечение до сега, има ли разсейки, опитвахте ли алтернативни методи, правена ли е операция, дай повече информация С теб сме, пиши повече, тук ще намериш много информация и добри приятели



Тема Re:Майка ми е болна от Рак на Панкреасанови [re: Kaлoянa_]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано25.08.10 09:19



Ицо, здраввей,

по- смело, момче! От къде знаеш от сега, че майка ти няма да живее? Никой човек няма изписана на челото дата на годност. Ако имахме такава, щяхме да си знаем края. Имате ли записан час при доц. Владов вече?
Доц. Владов оперира майка ми преди три години, от подобно заболяване. Много е кадърен. Задължително попитай и доц. юлианов за неговото мнение!
Няма да се предаваш без бой, Ицо!
Пиши пак, как се чувства мама в момента?



Тема Re:Майка ми е болна от Рак на Панкреасанови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Авторico9O (Нерегистриран)
Публикувано25.08.10 13:07



Диагнозата беше поставена вчера след като отидоха да я прибера от ВМА . Тя беше постапила за жлъчка но лекарката ми каза че са открили и тумор . Нямам представа какв е рака нямам представа за нищо . Лекарката каза че няма расейки . С доцент Владов трябва да се видим на 7 -ми септемви той сега е отпуска и ни казаха следващата седмица да се обадиме и да си запишем час за тогава . Майка ми се чуства отпаднала , храни се движи се говори . Но тя самата ми каза че неочаква добар край . Ние с нея сме минали през много премреждия в този тежак живот . Немога да повярвам тя толкова вярваче в господ а Господ така я наказва . Мисля че живота е много несправедлив и суров . Идва ми да се самообия и да приклучи сичко но не го права заради нея и приятелката ми . Просто нямам сили да се боря след това което сам видял и приживял с баща ми сам без надежда за нищо .



Тема Re:Майка ми е болна от Рак на Панкреасанови [re: ico9O]  
Авторico9O (Нерегистриран)
Публикувано25.08.10 13:15



kykлeнcka пиpaня , искам да те попитам да ми обясниш за майка ти как са се развили нещата в момента как е и така нататак . Искам да ми помогнете с малко информация да мога да се справввва поне психически . Защото чуствам че няма да мога да успея сам без подкрепата на никой .



Тема Re:Майка ми е болна от Рак на Панкреасанови [re: ico9O]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано25.08.10 13:39



Ицо, майка ми е жива

. Вярно, и в момента лежи в Гастроентерология във ВМА, но е жива!
щом няма разсейки е много добре! чудесна новина. Не мога да намеря телефона за записване при доцента. Добре е още днес да се обадиш да провериш за свободни часове. Не чакай до септември! Доцентът се върна от отпуска, днес рано сутринта го видях в отделението, когато ходих на свиждане. Ако не операция, то химиотерапията също е опция за вас. Това засега. По- бодър дух и на майчето и на теб.
може би някой ще изрови телефона в поликлиниката, да запишете час, докато аз успея да го намеря.



Тема Re:Майка ми е болна от Рак на Панкреасанови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано25.08.10 13:48



Адрес: ул. Св. Георги Софийски 3, ет. 1, ВМА-Поликлиника

Работно време:
Понеделник - Петък: 08:00-18:00

Телефон: 029225001; 029225547

Това е, мисля. Опитвайте, докато се свържете.



Тема Re:Майка ми е болна от Рак на Панкреасанови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор ico90 (непознат)
Публикувано25.08.10 13:57



Благодаря много , тя майка ми го е имала единия телефон . Сварзах се и записах час за 8 ми септември попитах дал ие там доцента и ми отговориха че ще баде там след 1 ви септември . До тогава просто ни остава да чакаме и да се молим ..

Редактирано от ico90 на 25.08.10 14:40.



Тема Re:Майка ми е болна от Рак на Панкреасанови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано26.08.10 17:38



А предполагам от скоро- не доцент, а ПРОФЕСОР Владов. Да му е честито.
Ицо, вярно е че записва чак от 7 септември, извинявам се, че ви подведох.



Тема Re:Майка ми е болна от Рак на Панкреасанови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор ico90 (непознат)
Публикувано29.08.10 17:39



Искам да попитам нормално ли е майка ми да се изморява много и да няма апетит . Ако може някой да ми отговори мерси предварително .



Тема Re:Майка ми е болна от Рак на Панкреасанови [re: ico90]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.08.10 08:57



Нормално е. Настоявай да се храни на съвсем малки порции, но по-често.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re:Майка ми е болна от Рак на Панкреасанови [re: Buba67]  
Автор besraboten (непознат)
Публикувано30.08.10 21:38



Взаимното уважение и добрият тон са задължителни.
Справка





Задай въпрос на гууугул какво е геопатогенна зона и какво се слага на пода в такива къщи. За предпочитане е въпроса да е зададен на руски.

El Chofer

Редактирано от Buba67 на 30.08.10 23:05.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Бapни]  
АвторDid (Нерегистриран)
Публикувано01.09.10 18:19



Здравейте,
вчера оперираха мама в болница "Света Ана" с диагноза тумор на главата на панкреаса. Установили са, че туморът е приблизително 5 на 6 см и е дал разсейки в лимфни възли, обхваната е и вената. Не са махнали тумора, направили са три анастомози и са я затворили. Взели са материал за хистология.
Лекарят ми каза, че не е възможно отстраняване на тумора заради вената и че дори хистологията да покаже, че туморът е доброкачествен, според него не е.
От тук нататък събирам мнения и съвети какво да правим.
Като пред пещера без никакви предпазни средства съм... Моля за мнения и коментари всички, които ще са така добри да се отзоват.
Личната ми поща е dni1074@gmail.com



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Did]  
Автор besraboten (непознат)
Публикувано01.09.10 19:14



Един тъп въпрос може ли? Вената нормална ли е имам предвид от здрава тъкан или е създадена за да захранва тумора с хранителни вещества? Ако е второто значи това е вярно



El Chofer

Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Did]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.09.10 19:34



Консултирайте се с поне още един хирург.
В Справочника качих още една тема за химиотерапия с Гемзар в темата за рак на панкреаса. Разгледай и прочети темите. Борбата е трудна, но не е невъзможна.
И се разкарай от входа пещерата, ще ти е нужна твърда почва под краката и подкрепа. От нас ги имаш.
Изчакваш хистологията, консултация с още един хирург, като през това време можеш да се информираш какъв хранителен режим трябва да спазва, какви добавки.
И пиши и питай без притеснения.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.09.10 19:35



hospitalier ми изчезна от погледа, не е писал вече два месеца. Някой знае ли нещо?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Did]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.09.10 21:39



Съветвам да се консултирате с д-р Юлианов от Университетската болница в Стара Загора.



"Совите не са това, което са..."

Тема доцентнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано02.09.10 13:32



Тук пак да се коригирам. Във въпросната статия, описваща скорошната ч. трансплантация, журналистът беше написал професор Владов. Това било грешка.
Нямат значение титлите. Важното е да се помага на хората





Тема Re:кл. проучване за лечение в БГнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано22.10.10 20:55




Това е линк към информация за кл. проучване за лечение на рак на панкреаса в БГ. Вижда се като се кликне на Study locations в кои градове се провежда. Лечението е с Тарцева.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: *jull**]  
Авторнeви (Нерегистриран)
Публикувано17.12.10 17:24



Здравейте, днес трябваше да започне ХТ с флуороурацил, но казаха, че има жълтеница и му пускат системи и ако се пооправи за 3 дена, ще му започнат ХТ. Какво можем да направим? Ами ако ни оставят без лечение? Гадната докторка днес в лицето ни каза: Ами то така или иначе не ви остава много-5-6 месеца! Направо недоумявам кака е възможно, преди 3дена нямаше проблеми с кръвните изследвания?!



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: MamaD]  
АвторMilst (Нерегистриран)
Публикувано19.01.11 17:08



Някой взимал ли е от това лекарство на бай Кольо?
Аз говорих с него по телефона и той ми каза да отида до Асеновград.
На място щял да ми обясни...
Въпросът ми е дали някой знае нещо повече за него?
Благодаря предварително.



Тема Re: Окончателна диагнозанови [re: Mordor]  
АвторJK (Нерегистриран)
Публикувано26.01.11 13:50



Здравей,
Вчера разбрах, че майка ми има рак на панкреаса, в момента събирам информация какво да се прави, тъй като двама доктори казах, че не е за операция. кажи ми къде в чужбина сте били.

Благодаря ти



Тема Re: Окончателна диагнозанови [re: JK]  
Автор Юлия 5O ()
Публикувано26.01.11 16:11



Той не пише вече тук, но дано да чете за да може да ти отговори.
А дотогава прегледай темите тук





Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: hospitalier]  
АвторJK (Нерегистриран)
Публикувано26.01.11 16:14



здравей hospitalier,

Можеш ли да ми дадеш координати на доц. Владов, за да заведа майка ми на консултация при него.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Teoдop Pиxтep]  
АвторJK (Нерегистриран)
Публикувано26.01.11 16:19



Здравейт Теодор Рихтер,

Моля те кажи ми как бих могъл да намеря от това лекарство



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: JK]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.01.11 16:30



Ето координати, от миналата година са, но питайте и запишете час.

Доц. Владов работи във ВМА- София. Консултацията става след записване в Медицински център Интермед:Адрес: ул. Св. Георги Софийски 3, ет. 1, ВМА-Поликлиника Работно време: Понеделник - Петък: 08:00-18:00 Телефон: 029225001; 029225547. Приемните дни са вторник и сряда след 16.30ч.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Milst]  
АвторJK (Нерегистриран)
Публикувано26.01.11 16:46



днес влезнах в този сайт и изчетох всичко, чувствам се като удавник търсещ сламка- сега и тази гъба- моля някой да каже нещо за нея



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: JK]  
АвторJK (Нерегистриран)
Публикувано01.02.11 16:23



Здравейте,

Искам да попитам, дали някой е чувал за лечение на рак с много високи дози от Витамин Ц. Аз получих информация, че такова лечение е помагало, но бих искал да разбера, дали някой е провеждал подобна терапия?



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: JK]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано17.07.11 14:43



Здравейте,
Майка ми е с много напреднал рак на панкреаса. Обхванал е тялото и опашката, големи метастази в черния дроб, в костите и лимфните възли. Диагнозата поставиха преди по-малко от месец. Беше изгубила около 10-тина кг. от теглото си. Оперираха и извадиха матката, където също беше започнал да се развива процес, взеха материал за хистология.
Тя слабее много прогресивно от поставянето на диагнозата насам. Повръща много. Не желае да пие никакви добавки и лекарства.
Как да спрем повръщането? Повръщането от Рак-а ли е или е на емоционална основа?
Моля дайте съвет...Четох много, но още не се чувствам готова да посрещна това, което ни предстои.
Ако има някой, преминал по пътя, който ми предстои да извървя нека ми пише.



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор pia1 (непознат )
Публикувано17.07.11 19:48



Здравей Arven,

Съпругът ми си отиде от меланом. Според мен повръщането е от метастазите, трябва да направите всичко възможно да го спрете, иначе майка ти много ще се обезводни.

Има лекарство срещу повръщането, такова дадоха на мъжа ми при приемането му в клиника, за съжаление не казаха как се казва, беше добавка към системата. Може ли утре да се свържеш с домашния лекар, или по-добре с онколог? Опитай да даваш повече течности, компот например.....

Майка ти изпотява ли се? Това май е характерно при мети в черен дроб. Съпругът ми много се потеше, трябваше да го преобличам най-малко на половин час, беше ме страх от пневмония.

Дръж се, нищо фатално не е станало, че да го приемаш. Докато майка ти е жива, винаги има надежда.

Кураж!



Тема Re: Arvenнови [re: pia1]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано17.07.11 23:17



Изпотява се, но не чак толкова. Тя още не си е вкъщи. Утре я изписват от болницата, в която я оперираха. Помолих да и влеят нещо подсилващо, че е доста немощна. Май последните 4 дни и пускат по една банка Аминоплазмин. Взех и Фризубин, но я разхлаби доста. Изписаха и желязо (сироп), но тя не иска да го пие, за да не повърне. Още няма лекуващ онколог. Взех я от провинцията в София и тепърва ще я регистрирам в общината и в онкодиспансера.
Всъщност в Дървеница ли трябва да я регистрирам като онкоболна или има друго място???
Благодаря ти за куража, който ми даваш, но аз нямам надежда за излекуване. Искам само да посрещнем края, безболезнено, спокойно, в обич и мир.



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор pia1 (непознат )
Публикувано18.07.11 00:34



Мила Arven,

Не се отчайвай и не се обезверявай, защото това винаги се промъква в отношението ни към най-близките. Горе главата, сега е моментът да покажеш колко си силна :), ще успееш!

Утре непременно поискай лекарство срещу повръщането, то е индивидуално, защото зависи от метите, които го предизвикват. Важно е, защото повръщането отнема и последните сили на болния.

За регистрирането - не съм сигурна къде, съпругът ми почина във Франция. Според мен, трябва да я регистрирате в Дървеница, дано някой друг от четящите форума помогне с мнение. Регистрирането трябва да е важно, ако се наложи да ползвате болкоуспокояващи.

Накрая, когато съпугът ми отказваше всичко за ядене, му давах Активия натурал, хапваше по една опаковка. Хапваше и по малко плодове - ягоди, череши, малини, тогава беше сезонът им. Във Франция дават на болните и кока-кола на корем :), била доказано полезна за такива заболявания.

Много кураж, ще се справиш, и ако искаш ми пиши на slvdmv4@gmail.com



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано18.07.11 08:57



Здравей Аrven, съпругът ми беше болен от рак на панкреаса,от това което си написала виждам, че при вас също е много напреднал.
Ако несте си направили регистрация в онкото направете го, от там, ще ви назначат вливки, ако не химия, то подържаща терапия.Ние правихме такава с Гемзар около 6 месеца.
При рака на панкреаса това е неизбежно: гадене, евентуално повръщане
загуба на апетит
отслабване на тегло
обща слабост и лесна уморяемост.
За повръщането, и гаденето можеш да и вземеш от аптеката ампулки с Деган, пие ги преди хранене, а и през деня м/у храненията.
За приема на храна, трабва да е на спец. хран. режим, по малко и често.



Препоръчвам ви Софийския център по фунготерапия.Там дават препоръки за хранене при онкоболни,и за предпазване от рак.
София,ул."Лайош Кошут" 24,офис 8/ до Руски паметник/
тел. за консултации:02/952 51 99 -др.Христов,от 10 до 17 ч.
тел. на Магазин за хранителни добавки:02/952 34 49(за поръчки).



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано18.07.11 09:06



За билките които съм правила
и тяхното пиене.

№1 ЦВЯТ ОТ НЕВЕН- 4 суп.лъжици на 300мл. вода,ври 4 минути в открит съд.
Прецежда се чрез изстискване.Течността се изпива на 3пъти преди ядене.

№2 КОРЕНИ ОТ РАНИЛИСТ- Приготвя се по същия начин както ЦВЕТА ОТ НЕВЕН
Но СЕ ПИЕ 15 МИН след невена.

№3 ХРЯН- купен от пазара
3 пъти на ден суров хрянов корен,настърган на най-ситното на ренде
по 1 супена лъжица със кисело мляко

Така написани последователно рецептите се приемат.Срок на прием неопределен.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано18.07.11 09:07



Тук е споделена борбата на много хора


Успех!



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано18.07.11 09:33



Първото и най-важното е хранителния режим. Храната трябва да се приема в малки количества и на често. През час два да се хапва по нещичко- дали ще е парче краставичка или филийка хляб с кашкавал или резен ябълка. Какво НЕ трябва да се яде- нищо пържено, пикантно, солено, кисело... никаква тежка храна, тлъсто месо (дори и кожата на пилето да се маха), никакви бобови (боб, грах, леща, царевица), хубаво е хляба да е черен или пълнозърнест, плодовете да не са мъхести (праскови, кайсия- дори на компот), от зеленчуците да се избягват чушки и домати, картофите са подходящи особено варени или запечени на фурна, никакъв маргарин или олио (заместват се с качествено краве масло в минимални количества). Трябва да се приемат много течности, ама наистина много. Соковете да са домашно приготвени (без консерванти) и да са бистри, а не нектари. Подходящи са компоти от сини сливи, череши, ягоди, също така пресен сок от ябълки. Най-подходящо в ситуацията е сока от моркови (поне 500 мл. на ден) както и от червено цвекло и целина- смесени или по отделно. За подобряване на вкуса може да се добави лъжичка мед.
По лъжичка Алое Вера 3 пъти дневно преди хранене заедно с билката "Котешки Нокът".



Тема Re: Arvenнови [re: Юлия 50]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано18.07.11 15:20



Здравей Юлия,
Изчела съм всички теми, касаещи рак на панкреаса тук, в клуба. Проследих и пътя, който сте извървяли ти и твоят съпруг. Отбелязах си доста от лекарствата и хранителните добавки, за които четох в темите (за билкови отвари дори не мога да си помисля да предложа,...познавам я добре). Проблемът е, че трудно ще я накарам да приема каквото и да е. От всичко и се гади, и ако се насили да си изпие Креон-а, например...-повръща. Тотално ми отказа Фрезубин-а, както и пръчиците (Джели Вит), и Вит.С, и Изопринозин също отказа.
Преди малко я прибрах от болницата. Отказа да яде, но ще и направя сок от моркови и....дано го понесе.
Ще правим химио в Исул. Утре ще имам повече инфо за това, а и си чакаме направлението да пристигне от провинцията, също утре.
По колко Деган да давам? Той има ли някакъв вкус? Дали ще повърне и него?
Благодаря за отзивчивостта!



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано18.07.11 16:17



Това е един от стадиите на отричане, и отказване от всичко, но ти трябва да си твърда, и непреклонна.
Няма такива няма, и неискам, и немога.Трябвяа да намериш начин- компромисен вариант, но при всеки е индивидуално.За това не мога да ти дам съвет.
Но мога да ти кажа със сигурност, че трябва да бъдеш твърда, и да" работиш" със замах, иначе ти ще плачеш, тя ще плаче, и накрая нищо.
Дегана няма нито мириз нито цвят.Взема се малко преди ядене, 1 ампула и ако и се гади много м/у храненията.
Фрезубина, мисля, че прекалено рано е за него.Трабва да се храни, да дъвче, като повърне пак наново, по малко и на често по две -до три залчета често, и така н.т. Течности трябват, много, но на глътки и по малко през целия ден.
Сока от моркови - всички го обичат, до сега не съм чела някой да го отказва.



Тема Re: Arvenнови [re: Юлия 50]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано18.07.11 21:43



Да, морковеният сок и се отрази добре. Час по-късно я намерих да си реже парченце шпеков салам...дояло и се нещо соленичко. Аулинът обаче и разбунтува стомаха отново. Киселини, уригване, метеоризъм. Днес не е повръщала, но и не е яла много. На 2 часа няма да стане, но ще пробвам на 4 часа да и предлагам менюто на малката (имам дъщеричка, която другия мес. навършва 2 г.)
Юли, в епикризата пише, че има асцит. Тя няма видими признаци за това, поне за сега...
Мисля, да и взема Флурантрил. Ти какво ще кажеш?



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано19.07.11 08:44



Добро утро!
Ето виждаш ли, лека полека и ще намерите пътя към храната.И при нас беше същото с аулина.
Първоначално няма признаци, но като се вгледаш, и я наблюдаваш, ще видиш, че ту ще отича, ту ще спада корема, и краката около глезените.На съпругът ми му бяха изписали от онкото спиронолактон.
Мисля, че трябва да се консултираш дали да е Флурантрил, или нещо друго.За това не мога да ти дам съвет.

Чети тук какво трябва да правиш за асцита за да я облекчиш( когато му дойде времето)


Редактирано от Юлия 50 на 19.07.11 08:45.



Тема Re: Arvenнови [re: Юлия 50]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано19.07.11 22:51



Мислех си за Флурантрил-а, защото се взема по-рядко (по 1т. на 2-3 дни). Така прочетох тук. Той има ли други странични ефекти, освен запек?
От болницата и бяха изписали Легофер(желязо). Това, че не иска да го пие е едно, но аз прочетох в листовката, да не се дава при хронично възпаление на панкреаса и при чернодробна цироза и си мисля дали изобщо да го предлагам.???
Иначе, днес мама не е повръщала, хапна 5 пъти за деня, ако чашата морковен сок се счита за хранене, но не е пила никакви добавки и пие по-малко от литър вода на ден.
За химията не ми обясниха нищо. Разбрах само, че вливанията ще бъдат веднъж седмично.
Благодаря ти, Юлия, че се отзова в този, така тежък за мен момент. Остани с мен...имам нужда да ме информираш, консултираш, съветваш, предупреждаваш, ...моля!



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано20.07.11 17:48



Тук в клуба всички споделят, но едно е да споделиш, друго е да се консултираш с лекуващия и онколог, относно приема на всякакви медикаменти - - а вие избрахте ли такъв?

Сока от моркови не се счита за храна, но връща от пътя

5 пъти за деня не е лошо като начало!Но просто и майка ти трябва да положи някакви усилия, иначе ти каквото и да правиш файда никаква .

Относно химията, трябва да попиташ, ако не ти отговорят както трябва, попитай пак, и пак, и пак, докато разбереш каквото ти трябва.
Ако чакаш някой да дойде, и да вземе да ти обяснява , вярвай ми това няма да се случи.
Запиши си въпросите на лист хартия, и когато влезеш при тях си ги постави, така няма да пропуснеш нещо.ЛИЧЕН ОПИТ!
Попитай и каква химия ще прави майкати.
Не се притеснявай да ме питаш, с каквото мога ще ти помогна.



Тема Re: Arvenнови [re: Юлия 50]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано20.07.11 19:52



Няма лекуващ онколог.
Имаме лекуващ химиотерапевт, който гоня по коридорите в ИСУЛ, докато той мълчаливо и съсредоточено си върши работата. Предполагам, че като почнат вливките ще ми даде все пак някаква информация. За сега само ни записа дата, на която да ни приемат и да ни направят кръвни изследвания. Доколкото прочетох вливането е три дни след кръвните изследвания.
Вчера направих адресна регистрация и може би тези дни трябва да отида да я регистрирам в онкодиспансера. Знам, че от там ще ни дават рецептите за лекарсвата, но аз ли трябва да си избера лекар...

...изобщо схемата не ми е ясна...???



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано21.07.11 10:10



Щом имате лек.химиотерапевт добре,него ще питаш за всичко.Той надявам се си има кабинет, няма да го гониш по коридора, ами ще идеш в кабинета му.

Мисля, че той ще и е лек лекар, но ти го попитай.
Схемата в ИСУЛ не я зная и аз, но за в Пловдив схемата я зная, но няма да ти свърши работа.



Тема Re:Разочаровананови [re: Юлия 50]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано22.07.11 15:07



Ужасно съм разочарована


Днес регистрирах мама в онкото в Младост 1. Направих консултация с онколог, специалист по вътрешни болести. На всичките ми въпроси (за хепапротекторите, за медикаментите за асцит и общоукрепващите) отговаряше със свиване на рамене. Като се напълнела, щели да я източат,...така каза. Написа протокол за лекарства и изписа обезболяващо (ДХЦ). Оказа се, че рецептите от този диспансер се изпълняват единствено и само в аптеката на диспансера. И понеже в момента нямаха пластири, изписаха обезболяващи на таблетки. Защо така???? Аз съм договорила с фармацефтите от кварталната аптека, че ще ми доставят всичко, за което имам рецепта, а сега се оказва, че мога да ползвам само това, което има в аптеката на диспансера.
Казах на въпросната дама-онколог, че мама е ужасно депресирана и съм си позволила да и давам по 1 лексотанче дневно...Тя ми разправя, че имало други по -удачни антидепресанти и само толкова. Предполагам трябва да я заведа на психиатър, за да и дадат рецепта за онези, по-подходящите антидепресанти. И какво точно правят тези онколози освен да изписват опиати, каквито имат в момента.(Сигурно в идните дни това ще ме радва, но сега докато може и още нещо да се прави...)
Имах много повече очаквания за тази консултация
Ужасно съм разочарована!



Тема Re:Разочаровананови [re: Arven]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.07.11 15:21



Това е картинката за съжаление. Няма имунолог, диетолог, психолог. А онколога изписва, но можеш да взимаш само това, което има в болничната аптека.
АПОЗ предлага безплатна психологическа помощ за болни и техните близки. Мога да ти дам координати, ако решиш.
За това ни е безценен клуба, защото се учим един от друг, помагаме си и най-важното споделяме опита си.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re:Разочаровананови [re: Buba67]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано22.07.11 15:53



Да, Буба, бих се възползвала от психологическата помощ. Аз самата съм психолог по образование, но работя с деца и друг тип проблеми. Сега съм само объркана дъщеря, неспособна да направи нещо кой знае какво за единствения човек, който цял живот ме е подкрепял, насърчавал и вярвал в мен.



Тема Arvenнови [re: Arven]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано22.07.11 16:00



Малката се събуди.
Сега трябва да изтрия сълзите, да си сложа широката усмивка и да изпея весела песничка без да ми трепери гласа.



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.07.11 16:28



Александър Георгиев – клиничен психолог АПОЗ гр. София,
бул. Арсеналски 65 срещу басейна "Спартак"

мобилен: 0889294518

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re:Разочаровананови [re: Arven]  
Автор 16101959 ()
Публикувано22.07.11 22:16



Нямам думи, и сега е същото както от преди 3 години, нищо не се е променило

Но ти не се отчайвай ще питаш, и ще питаш докато получиш адекватни отговори.
Не е лесно, знам за какво говориш, как си се почувствала, и как се чувстваш.Бубето те е насочила в правилната посока, отиди и попитай, поискай помощ.



Тема Re:Разочаровананови [re: 16101959]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано22.07.11 23:05



Най-адекватните решения намирам само в този клуб. Жалко, че не можете да ми дадете и рецепти за аптеката.
Благодаря на всички!
Някой да ми каже, какво ще се случи ако не взема нищо за асцита?
Само допълнителен дискомфорт ли причинява или има и по-лошо?
Спиронолактон-а още ли го дават без рецепта?
Днес мама отказа сока от моркови. Разплака се като настоях да го изпие и аз я остави на мира.
Отказва да взема и Креон. Казва, че и се повдига само като погледне опаковката.
Храни се 3 пъти, по малко. От 3 дни сутрин и правя в една купичка микс от сурови ядки и сушени плодове. Да си хапва през целия ден. Харесват и.
Взема си Аулин и теч. Аналгин. Пие по-малко от литър вода на ден. Днес кантарчето показа 50 кг. Незнам какво още да направя за нея.



Тема Re:Разочаровананови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано23.07.11 21:30



Какво да ти кажа, когато нещата напреднат, и асцита също, каквото и да правиш спасение няма, нито пък облекчение

Съжалявам, че ти написах това, но...... и при нас нещата стояха така, а и при другите клубари по онова срашно време за нас.
Спиролактона, преди го даваха с рецепта, обикновенна, сега незная.Лошо е, че отказва и морковиния сок, и Креона,и защо го прави?
Не разбира ли, че така измъчва и теб?
За храната, щом и харесват ядките и др. неща и прави, дя яде каквото на нея и се яде, пак е нещо, отколкото нищо.
Защо не я попиташ, как така от сока, и креона и се повдига, пък от аулина, и аналгина дето е толкова горчив не?Всичко и е в главата, и всичко зависи от самата нея.
Разбери, че никой друг не може да и помогне ако тя сама не иска да си помогне.



Тема Re:отпраща менови [re: Юлия 50]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано23.07.11 23:17



Много ми е мъчно...
Не ми позволява да я докосвам...да не ме зарази. Отпраща ме от стаята,... не можела да гледа очите ми...


Ужасно ми е тежко.

Незнам дали си въобразявам, но от вчера ми се струва, че очите и пожълтяват и корема и се е подул. Колко бързо се набира тази течност в корема? На 7 юли, при операцията са аспирирали 500 мл. асцитна течност, а до миналия понеделник беше с дренажа(вярвам, че и той е отстранявал течността).
Казва, че уринира по малко, акито е кашаво, начесто и на практика си е несмляна храна. Това дали трябваше да го споделям тук. Извинете ме, ако на някого е станало неприятно.
За диуретика ще се консултирам с фармацефт, дано да се ангажира с мнение.
Юли, не съжалявай!
Искам да знам какво да очаквам и как да реагирам. Иначе ще изпадна в паника и няма да съм полезна никому. Казвай нещата такива, каквито са.



Тема Re:отпраща менови [re: Arven]  
Автор ondinche ((оптимист))
Публикувано24.07.11 04:06



Говори й, това не са неща, за които може да се притеснява. не може да те зарази и тя го знае много добре това.

относно хапчетата... креона изглежда малко гадно , трудно се пие, защото е капсула. давайте го под друга форма...остави и го някъде и й кажи,когато иска да си го пие, да не е веднага например, да е с друго освен с вода, сокче или мляко..или чай. мама винаги си ги оставяше на коремчето хапчетата и си гледаше телевизия. след време...например 5-10 мин взимаше и едно по едно ги изпиваше..така не мислеше за тях, а го правеше машинално,за да спре да ги гледа например да стоят там.

ад е, голяма мъка е да гледаш как най-милото ти се мъчи, но животът е смотан. бъди нахална,бъди агресивно нахална, не оставяй неата в болницата така. бори се докрай. това можем ние дъщерите. и ако трябва ще ги заплашваш в болницата и ще им се караш и ще искаш резултати тук и сега! не си тръгвай без отговори. висиш пред вратата само и само да знаеш какво става.
Успех!



Тема Re:отпраща менови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано24.07.11 06:44



Да пожълтяват, и отичат, карат и жълтеница, но тя е от болестта, не е от онези дето заразяват.Затова и майкати се страхува за теб и детето ти.Ти поговори с нея, обяснии за какво иде реч.Това е процес който ту отихва ту се появява.От болеста е.Ти специално освен да я подкрепяш, да я прегръщаш, и да си говорите нищо друго не можеш да направиш.
Намери пътя до майчината и душа,говорете си.Процеса напредва, и затова се получава така.
Споделяй всичко тук, не се притеснявай, затова тук сме клуб за взаимопомощ.



Тема Re:Разочаровананови [re: Arven]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано25.07.11 09:39



Нямам опит в това, но дали няма да ти свършат работа неща като водорасли, китайски гъби и разни масла, които ги продават фирми, търгуващи на принципа на ейвън?



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор Cleo78 (новак)
Публикувано27.07.11 23:21



Ох, мила Арвен... как те разбирам. Мама влезе в болница в деня след раждането на малкия. Една година пред него бях усмихната майка, когато в сърцето ми зееше дупка от болка по болнта ми майка.



Тема Re:Разочаровананови [re: Юлия 50]  
Автор Cleo78 (новак)
Публикувано27.07.11 23:24



Колко вярно е последното изречене... колко добавки и лекарства ни останаха от мама, защото тя отказваше да ги пие под предлог, че не били предписани от лекар и имали странични ефекти. Е, можах да я накарам да ги пие и това си е...



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Arven]  
Автор Cleo78 (новак)
Публикувано27.07.11 23:26



Никакъв аулин! Парацетамола също не е за вас! Има пластири, които са по-добрия вариант. Пробвайте билки, ако е склонна да пие чай.



Тема Re: Arvenнови [re: Cleo78]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано28.07.11 10:39



Здравейте,
Благодаря на всички ви за подкрепата.
Мама отпада с всеки изминал ден. Храни се много малко,...вече не излиза дори на терасата. На 5 август трябва да сме в ИСУЛ. Незнам как ще го направим...
Престанах да отрупвам масичката пред нея с храна и напитки и тя е доста по-спокойна. Разбрахме се, че няма да я тормозя с храна, а тя ще ми казва кога и какво би хапнала.
Мисля, че така и няма да започнем химиото.





Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор Cleo78 (новак)
Публикувано28.07.11 11:29



Ако имате финансова възможност пробвайте с интегративна медицина -

. Те правят доста процедури и някои са пак вид химиотерапия, но много по-леки. Ние правихме няколко курса, но за нас беше късно.

Редактирано от *jull** на 28.07.11 12:56.



Тема Re: Arvenнови [re: Cleo78]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано28.07.11 13:39



И за нас е късно вече, Клео!
Метастазите са навсякъде. Опитвам се единствено и само да и дам покой. Най-много я измъчва безпомощността. Тя винаги е била корав човек, много организирана и всеотдайна. Винаги е гледала нещата в перспектива и винаги е имала "план А", и "план Б", а сега е немощна и зависима,...и без перспектива.



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано28.07.11 13:50



арвен, не се отчайвай мила, никога не трябва да се губи купаж, наистина е много трудно, но ако ние не си вярваме сами, няма кой... тук всички те подкрепяме и се молим да се справите с това презизвикателство!

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден


Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.07.11 14:42



Опитайте (ако може да приема) чай от билките хвощ и решетка.
В темата с алтернативите има такава рецепта за чистене от метастази.
Човек някак все не иска да се примира, опитва до последния момент...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано28.07.11 15:19



Arven, а пробвахте ли лечението с газ? Мисля, че при баща ми то се отразява най-добре... не знам но опитай

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден


Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Mopдop]  
Автор plamiluch-204388 (новак)
Публикувано28.07.11 15:28



Опитайте наистина с газта, мисля че и при нас тя даваше най-добър ефект, определено облекчаваше състоянието му!



Тема Re:отпраща менови [re: Arven]  
Автор doriis (член)
Публикувано28.07.11 16:31



Мила Арвен,сега като чета всичко това и си спомних че при майка ми беше същото относно жълтия цвят на очите и акито което ставаше дори сиво на цвят, и при нас накрая вече имаше метастази навсякъде и беше късно за всичко.Непрекъснато викахме джипито и сменяхме лекарства но те като че ли недействаха. Ти прави всичко което зависи от теб,давай и това което и се яде.Спомням си че даже избягваше да ме гледа в очите но аз я гушках макар и за малко и и говорех мило защото доктора каза че незнае до кога ще издържи сърцето,освен това може да изпадне в безсъзнание и да почине от оток в мозъка защото метастазите от белия дроб отиват в главата.Ние въпреки напредването на болестта успяхме да направим 6 химии с 5 кръвопреливания,но не се стигна до подуване на корема.
При свекър ми (при откриването беше късно и с метастази навсякъде) се стигна до източване на течност от корема и за няколко дни се пълнеше отново, но тпри него от откриването на болестта до смъртта изкара точно един месец.Свекърва ми понеже беше акушерка казваше че по принцип като започнеш да точиш първо никога не се източва докрай и после като се започне веднъж така ще продължи...
Много съжалявам че се налага да преживееш всичко това но болестта е коварна и така се чувстваш безпомощна и незнаеш какво да направиш.
Моят съвет е да и даваш всичко което иска и си я гушкай макар и да не ти разрешава защото после..дано скоро да не идва това лошото ще си доволна че си успяла да си я погалиш...Стискам палци и дано стане чудо....Дано да не съм те уплашила но при нас така протече края а и тя беше само на 73г. и въпреки всичко имам предвид късното откриване живя 2г. и 9м.Пожелавам от все сърце успех и много голямо търпение....



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: plamiluch-204388]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано28.07.11 16:50



абсолютно подкрепям, каквото и да сме пили и вземали, най-голям ефект видях в приема на газ... разбира се това е индивидуално, но го споделям като опит, всеки сам си преценява какво да прави...
каквото и да решиш Arven само знай, че то е правилното решение и друго не е имало и не е било по-добро от твоето... това е най-важното!
успех!

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден


Тема Re: Arvenнови [re: vesi_na]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано28.07.11 21:28



Обичайно, когато се сблъскам с проблем и незнам точното решение ползвам стратегията "Стрелба във всички посоки", но сега няма начин. Не приема никакви медикаменти, Фрезубин, сокове,....нищо. Тя никога не е обичала да пие медикаменти и почти нямам спомен да съм виждала да го прави. Днес е цял ден на чаша прясно мляко, половин филия хляб, половин чушка бюрек и 150гр. картофена супа. Обещах и да не я притискам за нищо.


Разказвала съм и за борбата на други от клуба, за газта и хранителните добавки, за химиото и вливанията на венозна храна. Опитах се да я убедя, да я вкарам в болница преди химиото, за да и влеят малко енергия или да повикам една лаборантка от квартала да и пусне система вкъщи...
Единственото, което постигам е, да я разплача. Моли ме да не правя нищо, за да си отиде по-бързо.
Коремът и е подут, днес докато и помагах да се изкъпе забелязах, че и глезените и отичат. И...е запечена. Утре ще взема свещички. Приемам препоръки за най-ефикасните. Клизма няма да ми позволи да и направя.
Мили приятели, мога да се боря с болестта, но не мога да се боря с мама и сълзите и.
Благодаря ви за подкрепата. Наистина ми е нужна.



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано28.07.11 21:34



Тя вече едва става, за да отиде до тоалетната...
Дали, има шанс да се започне химиотерапията?
Дорис, мама е на 54 г. Докъде се бяха разпространили метастазите, когато поставиха диагнозата на твоята майка?



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Mopдop]  
Автор plamiluch-204388 (новак)
Публикувано28.07.11 21:50



Аржен ние използвахме за баща ми свещички - бизакодил и мисля че действаха, ако искаш пробвайте с тях!Кусмет и много сили ти желая!



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор luckyluchano (мечтател)
Публикувано28.07.11 23:46



Сетих се и мисля, че е важно да спомена, че и при нас имаше проблем с ходенето до тоалетна, но след приема на газ нещата се нормализираха, другото, което се сещам и е безобидно е да се натопи от вечерта една лъжица ленено семе в кафяна чашка вода и на сутринта се прецежда и се пие водата. Има ефект, но след няколко дни, не още след първия прием! УСПЕХ!

Чудесата се случват, ако повярваме в тях!


Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор doriis (член)
Публикувано29.07.11 10:18



Скъпа Арвен, ужасно съжалявам че майка ти е толкова млада защото самата аз съм на 49г. и след откриването на рака на мама ме споходи и мен тази жестока болест.Освен това колкото си по млад знаеш,че много по бързо се развива всичко..При майка ми откриването вече беше в 4стадий с далечни метастази,които за 2,9м. я сразиха.Но все пак тя беше на 73г.което не е маловажно,пак казвам много по бавно се разви всичко.Имаше лъчетерапия и химии и за около 1г. нещата бяха локализирани,но то докато е добре и рязко тръгва в обратна посока.Отслабна с 15кг. и имунната и система се срина и до последно правиха всичко относно химийте.Каквото и да кажа дано поне малко да помагам с подкрепата си и да не те плаша,но твоята майка е на ясно с болестта и прави всичко възможно да не те натоварва и да не ти тежи.Стискам палци и дано да си силна да издържиш мъката и болката от тази безпомощност но трябва да успееш миличка...
Успех ти пожелавам от цялото си сърце.............





Тема Re: Arvenнови [re: doriis]  
Автор doriis (член)
Публикувано29.07.11 10:42



Забравих да кажа че след периода на ремисия от 1г.метастазите бяха вече в кости и черен дроб и хемоглобина падаше до 60,следваше кръвопреливане,това амортезираше и сърцето и все пак така изкара около 6м. Накрая метите се появиха и в бял дроб и от там всичко стана много бързо.Целувки и успех....



Тема Re: Arvenнови [re: doriis]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано29.07.11 13:51




Бизакодил-а свърши работа.
Иначе, все си е така, отпаднала.
При нея диагнозата поставиха на 21 юни(КТ) и тогава вече имаше множество образувания в черния дроб, като най-голямото беше 6 см., както и мети в два гръбначни прешлена и ребрата в дясно. Както и начеващ процес в маточното тяло, за което не разбрах дали е отделен (независим от карцинома на панкреаса) процес или е мета.
Затова се тревожа, дали изобщо ще започнем химио-то.
Освен това химиотерапевта, който ще я поеме не е много разговорлив, а и прочетох доста неприятни отзиви за отношението му към пациенти с толкова напреднал рак.



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано01.08.11 16:25



Здравейте,
Днес повиках ОПЛ да я прегледа и да назначи терапия - Саменто, алое и витамини. Надявам се, че като са предписани от лекар ще склони да ги взема и дано да живне малко. Кръвното е 90/60. Много е жълта. Утре ще се уговоря с лаборантка да дойде вкъщи да и вземе кръв за изследване и ще мина да взема направление от личната лекарка.
Говорът и е несвързан, забавен и трудно намира думите. Това я дразни и започва да плаче. Май отчетох и няколко халюцинации. Понякога е дезориентирана за време и място. Трудно е да водим диалог. Някой дали може да ме ориентира...Това страничен ефект от опиата ли е или имаме разсейки в мозъка?



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор pia1 (непознат )
Публикувано01.08.11 18:20



При мъжа ми, който имаше разсейки в мозъка от меланом, симптомите бяха подобни: забавен говор, трудно намира думите, дезориентация за време и място, загуба на равновесие. Халюцинации не е имал, това при вас може да е евентуално от опиата.

Кураж! Аз си мисля много за вас и се моля нещата да вървят по най-добрия начин.



Тема Re: Arvenнови [re: pia1]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано01.08.11 21:23



Благодаря мила,
Иначе щях да търча до онкото и да моля за смяна на лекарствата (ако изобщо е възможно да се сменят толкова рано).



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано01.08.11 21:30



Пак да питам...Алоето(гел), което ми дадоха в аптеката се оказа, че е за мазане на кожата. Прочетох етикета чак като се прибрах. Какво е алое-гел за пиене...утре да вървя да го сменям.
С лекар, без лекар отказва всякакви добавки. Днес хапна веднъж и го повърна. Не иска да вечеря. Единствено склони да я намажа с бебешки лосион по тялото, за да овлажним кожата и да не я сърби, и да направим хладна вана с масаж на отеклите и крака.
Става все по-трудно





Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор luckyluchano (мечтател)
Публикувано01.08.11 22:03



Arven, аз също като теб се изненадвах във всеки един момент, в който усещах следващата плесница на съдбата по бузата си.При татко, който също беше с меланом, нямаше мета в мозъка, но на няколко пъти имаше халюцинации, ако мога да ги нарека така, защото говореше за неща, за които е планувал да ги направи и явно вътрешната борба, при осъзнаването, че всичко това няма как да се осъществи го караше да си мисли, че са се случили и вече са факт. Убедена съм в това,защото аз също изчетох купища информация относно разсейки в мозъка и техните симптоми, но там ставаше въпрос за друг тип халюцинации и мозъчни отклонения, например,че човек може да забрави къде е сложил ключа за колата, но няма как да забрави за какво се използва.Иначе не е имал забавяне на говора и губене на думи.Що се отнася до отоците по тялото, независимо къде са, ние също преминахме през този етап, който е много неприятен, при татко се бяха подули и очите, едното беше буквално затворено от отока.С това се преборихме до известна степен-опитахме с билки, но най-голям резултат даде едно хомеопатично хапченце-ЛИМФОМИОЗОТ към 6-7лв е и е за смучене, не е гадно, не горчи, за 2-3 дни и има ефект.При отока по краката прилагахме и нещо друго-намазва се крака със зехтин и отгоре с газ за осветление, стои така няколко часа и после се измива.Както мисля, че бях споменала по-горе и аз съм на мнение, че газта ни помогна най-много от всички алтернативи, които е приемал, говоря за прием през устата.Ако мога да ти бъда полезна с нещо друго, насреща съм! Бъди силна и вярвай! Успех!

Чудесата се случват, ако повярваме в тях!


Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано02.08.11 19:00



Алое Вера гел жълта туба, дъщеря ми го пиеше, но съпруга ми повръщаше от него само като го помирише.Приема от 60 - 120 мл на ден, но спрямо нуждата може и по повече. Пие се сутрин на гладно.





Тема Re: Arvenнови [re: Юлия 50]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано02.08.11 22:12



Благодаря Юлия,
Опитът ти е много ценен за мен и благодаря, че го споделяш. Вероятно няма да взема алоето.
Често препрочитам твоите теми от онези месеци на борба, с болестта на съпругът ти.
Съпругът ти получавал ли е ректално кървене?
Незнам, дали ще е нужно да се сдобия с подлога или тоалетен стол...???Засега успява да стигне до тоалетната. Но, дали ще изгуби контрол над тазовите резервоари?
От 36 часа не е вземала болкоуспокояващо. Явно не изпитва болка. ???Няма емотикон "озадачена съм". Трудно разбирам какво иска да каже, в малкото моменти, когато изобщо иска да каже нещо. Говори несвързано.
Днес успях да и дам Вит.С+Цинк и Саменто. Но е цял ден на 2 чаши пр.мляко и няколко бисквити. Утре ще дойде лаборантка да и вземе кръв.
Чувствам се ужасно безполезна.



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано02.08.11 22:21



Искам само да кажа, че чета и ценя всеки опит и съвет споделен тук. Прилагам обаче само това, което сметна, че ще успея да и дам.
Благодаря на всички ви!
Безценни сте!
Биляна



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор luckyluchano (мечтател)
Публикувано02.08.11 23:29



Arven, ти неотлъчно ли си до нея? Разбирам те напълно колко е трудно да стоиш и да гледаш как се мъчи най-скъпият за теб човек, но знам колко е различно осъзнаването тогава и след това. Когато татко беше жив не съм си мислила дори за миг, че умира, а напротив, все си втълпявах, че се подобрява, че има резултат от лечението,каквото и да е то.А сега когато гледам обективно на моята собствена история разбирам колко са били сериозни нещата, но не съм искала да ги приема.Говори й повече, ако мислиш, че асимилира думите ти, аз сега искам да кажа толкова много неща, а няма на кой.Говори, успокоявай я, прегръщай я, целувай я...тези неща лекуват по свой си начин или поне карат човека да се чувства полезен и пълноценен.Имаше периоди, в които дори не знаех какво да правя, нито аз, нито близките ми, кръга беше омагьосан, говорих с психолог и ми казаха, че на тези хора, които са болни трябва да се отделя внимание, да им говориш така, че да усетят колко много са направили за теб и как наистина си заслужава да искат да се борят, тази борба,тяхната,има смисъл. С всяка дума да настояваш, че ти си такава, защото тя те е родила, тя те е възпитала така, че всичко, което си постигнала е благодарение на нея и т.н.Не знам пиша за всичко, за което се сещам и се надявам при всеки друг да има резултат, защото всичко е индивидуално.
Арвен, ние споделяме през какво сме минали, само и единствено с цел да помогнем,макар и да е много тежко,защото тези спомени ни връщат назад....Искаме да помогнем на теб и на всеки, който потърси помощта ни. Искрено се надявам това, което ти прецениш, че ще ти помогне и че майка ти би приемала да даде желаните резултати, аз вярвам в интуицията, така че мисля, че си на прав път! Успех!

Чудесата се случват, ако повярваме в тях!


Тема Re: Arvenнови [re: luckyluchano]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано03.08.11 00:14



Лъки,
Вече сме си казвали всичко това. Ние винаги сме били много близки и сме споделяли всичко и доброто и лошото, дори интимни неща. Сега само мога да се радвам, че съм и казвала "Благодаря ти, мамо..." по всеки повод, а такива имаше много. Знам, че тези простички думи я трогваха, много. Четях го в очите и.
Сега сякаш и досаждам с присъствието си.

Ако опитам да я погаля или целуна, казва, че я задушавам....
Не съм спряла да и казвам, че я обичам...
Но я губя......, губя с часове...
Моля се, Господ да я прибере бързо и безболезнено!



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано03.08.11 12:12



Mила Биляна,

пише ти Биляна... Аз също се борих за майка ми с рака на жлъчните пътища. Мисля, че това е един от най- коварните раци- на панкреас, жлъчни пътища и черен дроб. В този смисъл ти си избрана, да преминеш през този тът, за да достигнеш... и аз не знам какво, да се надяваме по- високо духовно ниво.
Конкретни съвети за обезболяване не мога и да дам, за сърбежа... с какво ли не мазахме..препоръчва се често душове, защото това облекчава по някакъв начин. Друго, което облекчаваше сърбежа при нас е лек масаж по гърба, с някакво масло. Сърбежи имахме и по очите


Мама беше около 14 дни в нещо като кома, в смисъл, на нас ни се струваше, че говори неадекватно, но в най- неочаквани моменти се включваше съвсем ОСМИСЛЕНО и ЛОГИчНО. В този смисъл искам да кажа, че теж разбират и чуват, затова ние говорехме много мили и успокоителни думи...макар че, както при теб, цялата любов беше изказана и показана много преди това...
Пожелавам ти чудеса, пожелавам ти вътрешен мир. Много хора са с теб в този момент.
Биляна



Тема Re: Arvenнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор iliqn4e (член)
Публикувано03.08.11 13:51



Съжалявам,че си в тази ситуация.Не искам да съм избрана,не искам по-високо духовно ниво,искам си Татко.Но никой не ни пита и ние нямаме избор.А Пиранка е права:Много хора са с теб в този момент

Бъди силна!



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор doriis (член)
Публикувано03.08.11 15:42



Мила Arven,сега като чета това което си написала се връщам назад във времето преди 10м. когато и моята майчица повече си мълчеше и тихичко си охкаше,а аз все я питах къде я боли въпреки че нищо неможех да направя освен да сменям обезболяващите, защото тя беше счупила става в таза и ходеше почти 6м. с патерици.Като че ли я отегчавах искаше никой да не и досажда,а аз исках да даде господ повече да не я боли защото се измъчвам отстрани и нищо повече неможеш да направиш.
Мисля че тя осъзнава какво става и понеже е майка нейното чувство е така устроено, че винаги трябва да закриля детето си и гледа да не ти причинява тази болезнена картина.Това е мое мнение и знам как се чувстваш защото и твойта болка е непоносима и вътрешно се разкъсваш,но това е пътя по който минават всички дъщери на майки с онкологично заболяване .
Бъди силна и дано стане чудо...





Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Авторuвa75 (Нерегистриран)
Публикувано03.08.11 21:38



Мила Биляна, бъди колкото можеш по вече с нея. Говори и не си мисли, че и досаждаш. Те много ни обичат и явно това е реакция с която ни предпазват от страдания.
Мама почина на 12.07.11г. от рак на гърдата и метастази на белия дроб. Никой не искаше да я погледне, само обезболяващи. Бях неотлъчно до нея от 20.05.11г. - тогава разбрахме за метастазите / всичко беше перфектно и изведнъж.....кошмарът се върна/. Загубих баща си преди 8г. от рак на белия дроб. Те много ни обичаха със сестра ми, а сега нямаме никой. Боли, много боли...., но ти продължавай да и говориш и да и казваш, че я обичаш. Милвай я, прегръщай я, целувай я, защото после остава празнотата и болката............... Бъди силна!
Ивайла





Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано04.08.11 09:01



Здравей отново, много ми е мъчно като те чета.Стомаха и сърцето ми се сива.Не е получавал кърене,Стол няма да ни е необходим, защото ще дойде момент в който изобщо няма да може да става, няма да има сили за това, но подлога,ще ти трябва, може и памперси да използваш, купи си няколко не са скъпи.Ще дойде момент в който ще изгуби контрол над цялото тяло.
Когато при нас дойде този момент, съпругът ми само размахаше неадекатно ръце, и мучеше


Не си безполезна, просто се чусташ безсилна, объркана наранена,но ти не можеш да направиш нищо, защото това не зависи от теб.
Нека да яде само това което и се иска, и на нея не и е лесно.
Кураж, и много, много сили ти желая.



Тема Re: Arvenнови [re: Юлия 50]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано04.08.11 12:08



Здравейте,
Взех резултата от биохимията.
Директен билирубин - 311 при референтни стойности 0,80-8,50
Общ билирубин - 423 при реф. стойности 3,40 - 21,00
АСАТ - 199..............до 40
АЛАТ - 135...............до 40
Само глюкозата е в норма.
Незнам какво е GGT , но е хвръкнало до небесата - 1215 при норма до 35.
Някой има ли идея, дали биха я взели в коя да е болница в София, поне малко сила да и влеят???
Следобед ще говоря с личната за това, но има 2 часа докато и дойде смяната, а мен не ме свърта.
Не яде, от ....вече не помня колко дни, ама нищичко. Само по малко водичка пие.
От понеделник сутрин не е вземала обезболяващо. Все я питам има ли болки. Предлагам и хапче...тя само казва "не сега, после". Явно Господ е чул молбата ми и е отнел болката или просто ракът е нарушил проводимостта на нервните пътища. Ще ми се да вярвам в първото, но дори да е така, пак не виждам справедливост в решението Му да ми я отнеме.
Все още обаче вярвам в добрата воля на човека и се надявам лекарите да проявят човещина и да я вземат за 4-5 дни за венозни вливания.
Благодаря, че сте до мен!



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор luckyluchano (мечтател)
Публикувано04.08.11 13:01



Не знам какво да ти кажа, при нас показателите на черния дроб бяха добри, а лекарите твърдяха, че има метастази там, така че всичко е строго индивидуално и не винаги достатъчно показателно. Необяснимо е и за мен как лекарите отказват да приемат някого в болница, който определено има нужда от спешна помощ, дори и болни толкова тежко, пак са хора, пак са си плащали данъците и никой не е знаел, че техният житейски път е по-кратък, та кой знае какво го очаква утре. Животът толкова бързо тече, променя се ден за ден, ако всеки знаеше какво го очаква....но никой не знае и затова трябва да запазим поне частица човещина и съвест в себе си....

Чудесата се случват, ако повярваме в тях!


Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Mopдop]  
Автор plamiluch-204388 (новак)
Публикувано04.08.11 14:51



Здравей скъпа Арвен, като чета постовете ти толкова много се натъжавам, връщаш ме към ужасни спомени.........как искам да можеше да си помогнем, но увиии......Няма я справедливостта.......
Това ГГТ за което пишеш, че е много завишено доколкото прочетох е гама-глутамилтрансфераза - ензим ,който се повишава при чернодробно увреждане и при увреждане на жлъчните пътища, там се среща в най-голямо количество.От всичко , което пишеш и чета за съжаление положението е доста напреднало и ти трябва да си много силна.И аз не съм вярвала, че ще мога да преживея всичко, което се случи около баща ми и да понеса тези страшни гледки, но ето че го изтърпях.Имаме сили, за които не предполагаме, че ги имаме....Така, че ти нямаш избор, трябва да имаш кураж и сили, да й помагаш и успокояваш, да си до нея докато можеш!Няма друг начин, колкото и да е тежко и да боли (а знам че безсилието и страданието направо те убиват)ти трябва да го преживееш, за жалост болестта е факт,така е било отредено.


А за това да я вземат в някоя болница направо нз, трябва да отидеш да питаш, да се помолиш, да е уговорено за да не я разкрваш,ама направо нз какво да ти кажа.Ние самите имахме голям проблем с приемането в болница, за съжаление никъде не го искаха татко , навсякъде го отписваха, а докато си жив имаш право на лекарска помощ и грижи.Необяснимо е всичко което се случва в Бг.Никой не може а и няма право да си играе с живота на човека и никой не знае на кой колко му е отреденооСтеб сме, усещам и преживявам с теб всичко, което пишеш!Бъди силна!



Тема Re: Arvenнови [re: luckyluchano]  
Автор Cleo78 (новак)
Публикувано04.08.11 16:09



При нас въпреки метите в черен дроб, чернодробните показатели почти до последно бяха сравнително в норма, после изведнъж скочиха доста.

Аз съм толкова разочарована от здравеопазването в нашата държава, че много се надявам втори път да не се налага да се сблъсквам с подобни неща. Личната ни нито веднъж не дойде да я види, викахме всякакви други доктори и всички просто ни обясняваха, че това е края и да го приемем, а дори една тъпанарка ни се накара, че не искаме да приемем истината.

На мама последната седмица и се беше схванала устата, и не можеше да я отвори и нито се хранеше, нито пиеше много. Е, никой не можа да ни обясни какво е това. Викахме невролог, понеже бях решила, че е от нерви и тя ми вика: "В мозъка няма нищо, гарантирам". И това беше...



Арвен, радвай я с весели истории, усмивката ти и не я мъчи да яде или пие. Просто й показвай, че много я обичаш!



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор tajnocvetence ()
Публикувано04.08.11 17:52



Мила Билянче, много съжалявам за това което преживявате с мама. Така, както описваш нещата, състоянието и изобщо не ми харесва. Минах два пъти през този ад. Съветът, който мога да ти дам е просто да се съобразяваш с желанията и. Ако не иска храна, не настоявай, за нищо не настоявай. Ако отказва лекарства, лекар, постъпване в болница, също прави това, което тя иска. Когато усетиш, че не и се говори и иска да бъде сама, излез от стаята. Просто бъди до нея и се радвай на всяка минута в която сте заедно. Радвай се че чуваш гласа и, че можеш да я докоснеш, че има на кой да кажеш мамо. Билянче, не мисли за после... Наслаждавай се на всеки миг с мама и не я изпращай в болница, ако тя не го пожелае.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: plamiluch-204388]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано04.08.11 18:32



мила Арвен, не знам какво да добавя към казаното до тук, освен че искрено те подкрепям и се надявам да си силна и борбена в този момент. За приемането в болницата - татко го вкарвахме два пъти за подсилване, като всеки път с уговорка, наистина. Първия път - там където го оперираха, като лекаря написа, че е по спешност и с кървене, за да го приемат, макар, че само на външен вид е достатъчно да видиш, че е много зле. А втория път беше миналата седмица - заради подут крак, който се оказа тромб, но говорих с лекаря да му влеят малко глюкоза и витамини за подсилване, ако не си поискаш нищо не ти дават...ужасно е....
така чме ако тя е съгласна, защото татко не иска вече в болници, просто се договори някъде има начини, но за съжаление това е пътят, иначе с настояване и търсене на права става, но .... не е сно пък как ще се грижат за нея...
Успех!

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден


Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: vesi_na]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано04.08.11 22:07



Мила Arven, виждам колко ти е тежко. Моля се за теб и за мама. Нямам какво да добавя, само да ти кажа, да не се чувстваш ненужна. Не е така, ти не й пречиш, тя изпитва вина, че заради нея ти минаваш през всичко това. Не я води по болници, ако не иска. По-скоро опитай да й включиш система в къщи. Уговори се с някоя сестра да идва, посъветвай се с личната лекарка какво и колко да се влива. В аптеките продават всичко нужно за да се включи система.
Прегръщам те мила!



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: MamaD]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано04.08.11 22:40



ОПЛ вече шест пъти ме пита дали търся хоспис за мама, защото само там можела да получи адекватни грижи. Каза, че ако си уредя болница ще ми даде направление, но нищо повече не може да направи.

Каза още, че храните за венозно вливане трябва да вливат само в болнично заведение заради риска от алергичен шок...(вярвам и за това, защото не отдавна съпругът ми направи такава реакция при инфузия, но беше в болнично заведение- той има автоимунно заболяване).
От личната лекарка отидох в един частен мед. център с епикризата и последните лабораторни на мама. Идеята ми беше да идва някой вкъщи срещу заплащане да и пуска системите. Попаднах на страхотна лекарка, която ми каза всичко онова, което очаквах да ми кажат в онкото. За трансметила, Спиронокталона и другите диуретици с които се комбинира. Написа ми рецепти и каза, че ще дойде лично след работно време да постави абокат. По въпроса за венозните храни беше категорична, че инфузията трябва да става поне под контрола на не каква да е, а реанимационна сестра.
Последното, което я попитах беше какво ще постигнем с това. И отговорът ме срази...Каза, че ще и дадем още малко живот, ще излезе от унеса, в който се намира в момента и болките, които най- вероятно са притъпени от високия билирубин, ще се върнат.
Незнам какво решение да взема. Главата ми бръмчи от мисли и не мога да реша.
Искам само тя да се чувства добре.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Arven]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано04.08.11 23:20



Преди да се разделим въпросната лекарка ми написа на една бележка кои точно тумурни маркери трябва аз да си следя веднъж годишно, с оглед рака на мама и какви други изследвания задължително трябва да правя два пъти в годината. Не пожела да и заплатя консултацията.
Има лекари-човеци.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Arven]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.08.11 23:27



Мила Arven, а би ли споделила за тези контроли?
Сигурно ще има хора, които да се интересуват...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: *jull**]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано04.08.11 23:37



Разбира се.
Тумурен маркер за рак на панкреаса- Ca 19-9
Тумурен маркер за рак на ендометриума-Ca 125
Препоръча ми възможно най-скоро да си пусна такова изследване, за да имам начален показател, който да ми служи като база в по-нататъшното проследяване.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано05.08.11 05:46



Бъди силна, незнам дуго какво да ти кажа.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: *jull**]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано05.08.11 07:52



между другото джул и на мен и брат ми казаха да си правим изследвания, може би предвид наследствеността е добре да се прави - при нас фиброгастроскопия на всеки 2 години....още не съм събрала кураж за това....
обаче профилактиката е важна

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден


Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: vesi_na]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.08.11 08:41



Би трябвало това изследване да се прави с упойка.
Дори и да не е предвидена, вероятно може да си платиш.
Хората вече и една пломба не си правят без упойка...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.08.11 08:49



Продължаваме темата под заглавие

.

"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.