Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:33 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано24.05.09 18:12



Теди,сърцето ми се къса и преживявам всичко от ново и от ново,това което пишеш,и при съпруга ми го имаше.Много е страшно зная,трябва да бъдете силни с майка ти.Аз несъм медецинско лице,но се научих да му ги слагам.Тоест научи ме едно мед. лице.Щом вече неможе да контролира гълтането,ви трябват инжекции,а не хапчета.Това трябва да сподели майка ти на отколога.Това,че храчи и диша трудно е от напредването на болестта.Подутия корем също,черния дроб вече не функционира добре и затова се подува,и краката ще започнат да отичат.Не го мъчете с лекарства за ходене до тоалетна,от всичко това което прочетох просто няма да му помогнат.За голямо съжаление ще дойде момент в който болестта се развива не с дни а с часове.
Ти не си виновен,и недей да се чувстваш ужасно,и Антималигноцита няма да му помогне повярвай ми.
Изгубих дъщеря си,и съпруга си от тази болест само за една година и три месеца.Чувството за вина която те гони,ми е до болка познато.Но в крайна сметка,ти си този който сам трябва да осъзнае,че нито ти нито майкати имате вина.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Mopдop]  
Автор Meri_O9 (непознат )
Публикувано24.05.09 19:50



Бихте ли ми казали до колко Морфин приемате на 24 ч.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Meri_O9]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано24.05.09 20:00



По една ампула на 6 часа=4броя,на 4 часа=6 ампули.Но морфина го изписват от онкологията.На нас ни дадоха 100 ампули,и ни изпратиха в къщи.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
Автор Meri_O9 (непознат )
Публикувано24.05.09 20:20



Морфина го приемаме една ампула от 20 мг. = 1мл. разредена с 9 мл. натриев хлорид, спинално. На 4 часа *2мл от разтвора. За 24 ч. 24 мг. морфин.
Струва ми се страшно много, за това търся информация какво количество се приема от други онкоболни.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Meri_O9]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано24.05.09 21:33



При всички е индивидуално,само лекар може да ти отговори на този въпрос.Направете конкултация,и обяснете тревогите си.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано25.05.09 22:00



Здравей,Юле
днеска изписаха на татко ампули морфин хидрохлорид,колко вида морфин има ,защото бях чувала само за морфин сулфат и още нещо има ли морфин на таблетка?
положението е доста зле при нас,татко почти неможе да говори вече ,разбира ме се с жестове,все още може да ходи до тоалетна с на майка помощта,само течности приема ,фреш от портокал с лед и вода,вече неяде,той ядеше оскъдно,но поне плодове си хапваше,но вече и това неможе,по цял ден спи само когато започне да го боли или му се ходи до тоалетна тогава се събужда

,все още не сме му инжектирали морфина,на оксиконтин 40 мг през 5-6 часа ,зависи от болката,утре ще дойде медицинска сестра да покаже на майка как трябва да му инжектира морфина.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано26.05.09 01:13



Юлка, мила, може би би било добре за теб да престанеш да посещаваш този форум за известно време? Неоценима е помощта и подкрепата която оказваш, но какво ли ти струва на теб, просто не мога да си представя.





Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: edno momiche]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано26.05.09 11:04



Ще разбереш Юлето,само ако си минала този жесток път с тази страшна диагноза.От всичко ,което изчетох от "Юлия" разбрах,че е една силна жена и съм й много благодарна,че ми помога в този труден за семейството ми момент,в който изхода е само един...
По този повод "edno momiche" ,ако не си разбрала,че Юлия сама може да взима решения и да преценя къде да пише и къде не.
Ще те помоля да погледнеш темата и ако имаш с какво да помогнеш - направи го,нямаме нужда в тази тема да се съветваме една на друга къде да пише и къде не!

Желая ви Хубав ден!



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано26.05.09 16:38



Здравей Теди,Както вече ти писах,аз несъм мед.лице,и съм си самоука.Затова незная колко вида има,но зная,че има и на таблетки.Но и моя съпруг неможеше да гълта,а ти сама виждаш колко силни са болките,и затова и на нас ни изписаха морфин на ампули.А болките ще започнат да се засилват.Може да говори,но това му коства много усилия,и със всяка дума която ще ти каже отпада повече,затова му е по-лесно да кима с глава.Имайте предвид,че той прави неимоверни усилия за да отиде до тоалетна,майкати да внимава,че може както е направил няколко крачки,така и да неможе да го върне до леглото.
За храната,-трудна работа,щом пие само течности,оставете го на тях,ако го насилите да гълта пасирана храна ще започне да повръща.А това допълнително ще влоши не лекото му състояние.
Сега да ти кажа за морфина,преди да го сложите,трябва да е ходил до тоалетна,иначе като му го сложите,и болката спре,той ще се почувства добре,и ще стане сам да ходи до тоалетна,а през това време вече ще е упоен и ще падне от тоалетната,и неможе да го вдигнат и трима души-личен опит.
Нека сестрата да дойде и да покаже на майкати как да му го слага,не е трудно и страшно.Аз като му слагах морфина,и бягах до магазина да напазарувам и зная под час кога ще се събуди.Те като са упоени,ту спят ту се събуждат и пак заспиват.Поне така баше при нас.
Друго за сега немога да се сетя.
Кураж,и много,много сили ви желая на теб и майка ти.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: edno momiche]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано26.05.09 16:47



Тук съм за да помагам,тук са моите приятели.Тук са хората които са ми помагали в най-трудните моменти от моя живот,и за миг не са ме оставили.
Разбирам те,че с написаното до мен искаш да ме съхраниш,но аз немога да оставя приятелите си,па макар и виртуални,в най-трудните им моменти.
Ако спра да пиша,това ще означава,че съм предала и Ралито,и Януш.Аз ще се справя.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.