Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:10 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re:Разочаровананови [re: Arven]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.07.11 15:21



Това е картинката за съжаление. Няма имунолог, диетолог, психолог. А онколога изписва, но можеш да взимаш само това, което има в болничната аптека.
АПОЗ предлага безплатна психологическа помощ за болни и техните близки. Мога да ти дам координати, ако решиш.
За това ни е безценен клуба, защото се учим един от друг, помагаме си и най-важното споделяме опита си.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re:Разочаровананови [re: Buba67]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано22.07.11 15:53



Да, Буба, бих се възползвала от психологическата помощ. Аз самата съм психолог по образование, но работя с деца и друг тип проблеми. Сега съм само объркана дъщеря, неспособна да направи нещо кой знае какво за единствения човек, който цял живот ме е подкрепял, насърчавал и вярвал в мен.



Тема Arvenнови [re: Arven]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано22.07.11 16:00



Малката се събуди.
Сега трябва да изтрия сълзите, да си сложа широката усмивка и да изпея весела песничка без да ми трепери гласа.



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.07.11 16:28



Александър Георгиев – клиничен психолог АПОЗ гр. София,
бул. Арсеналски 65 срещу басейна "Спартак"

мобилен: 0889294518

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re:Разочаровананови [re: Arven]  
Автор 16101959 ()
Публикувано22.07.11 22:16



Нямам думи, и сега е същото както от преди 3 години, нищо не се е променило

Но ти не се отчайвай ще питаш, и ще питаш докато получиш адекватни отговори.
Не е лесно, знам за какво говориш, как си се почувствала, и как се чувстваш.Бубето те е насочила в правилната посока, отиди и попитай, поискай помощ.



Тема Re:Разочаровананови [re: 16101959]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано22.07.11 23:05



Най-адекватните решения намирам само в този клуб. Жалко, че не можете да ми дадете и рецепти за аптеката.
Благодаря на всички!
Някой да ми каже, какво ще се случи ако не взема нищо за асцита?
Само допълнителен дискомфорт ли причинява или има и по-лошо?
Спиронолактон-а още ли го дават без рецепта?
Днес мама отказа сока от моркови. Разплака се като настоях да го изпие и аз я остави на мира.
Отказва да взема и Креон. Казва, че и се повдига само като погледне опаковката.
Храни се 3 пъти, по малко. От 3 дни сутрин и правя в една купичка микс от сурови ядки и сушени плодове. Да си хапва през целия ден. Харесват и.
Взема си Аулин и теч. Аналгин. Пие по-малко от литър вода на ден. Днес кантарчето показа 50 кг. Незнам какво още да направя за нея.



Тема Re:Разочаровананови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано23.07.11 21:30



Какво да ти кажа, когато нещата напреднат, и асцита също, каквото и да правиш спасение няма, нито пък облекчение

Съжалявам, че ти написах това, но...... и при нас нещата стояха така, а и при другите клубари по онова срашно време за нас.
Спиролактона, преди го даваха с рецепта, обикновенна, сега незная.Лошо е, че отказва и морковиния сок, и Креона,и защо го прави?
Не разбира ли, че така измъчва и теб?
За храната, щом и харесват ядките и др. неща и прави, дя яде каквото на нея и се яде, пак е нещо, отколкото нищо.
Защо не я попиташ, как така от сока, и креона и се повдига, пък от аулина, и аналгина дето е толкова горчив не?Всичко и е в главата, и всичко зависи от самата нея.
Разбери, че никой друг не може да и помогне ако тя сама не иска да си помогне.



Тема Re:отпраща менови [re: Юлия 50]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано23.07.11 23:17



Много ми е мъчно...
Не ми позволява да я докосвам...да не ме зарази. Отпраща ме от стаята,... не можела да гледа очите ми...


Ужасно ми е тежко.

Незнам дали си въобразявам, но от вчера ми се струва, че очите и пожълтяват и корема и се е подул. Колко бързо се набира тази течност в корема? На 7 юли, при операцията са аспирирали 500 мл. асцитна течност, а до миналия понеделник беше с дренажа(вярвам, че и той е отстранявал течността).
Казва, че уринира по малко, акито е кашаво, начесто и на практика си е несмляна храна. Това дали трябваше да го споделям тук. Извинете ме, ако на някого е станало неприятно.
За диуретика ще се консултирам с фармацефт, дано да се ангажира с мнение.
Юли, не съжалявай!
Искам да знам какво да очаквам и как да реагирам. Иначе ще изпадна в паника и няма да съм полезна никому. Казвай нещата такива, каквито са.



Тема Re:отпраща менови [re: Arven]  
Автор ondinche ((оптимист))
Публикувано24.07.11 04:06



Говори й, това не са неща, за които може да се притеснява. не може да те зарази и тя го знае много добре това.

относно хапчетата... креона изглежда малко гадно , трудно се пие, защото е капсула. давайте го под друга форма...остави и го някъде и й кажи,когато иска да си го пие, да не е веднага например, да е с друго освен с вода, сокче или мляко..или чай. мама винаги си ги оставяше на коремчето хапчетата и си гледаше телевизия. след време...например 5-10 мин взимаше и едно по едно ги изпиваше..така не мислеше за тях, а го правеше машинално,за да спре да ги гледа например да стоят там.

ад е, голяма мъка е да гледаш как най-милото ти се мъчи, но животът е смотан. бъди нахална,бъди агресивно нахална, не оставяй неата в болницата така. бори се докрай. това можем ние дъщерите. и ако трябва ще ги заплашваш в болницата и ще им се караш и ще искаш резултати тук и сега! не си тръгвай без отговори. висиш пред вратата само и само да знаеш какво става.
Успех!



Тема Re:отпраща менови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано24.07.11 06:44



Да пожълтяват, и отичат, карат и жълтеница, но тя е от болестта, не е от онези дето заразяват.Затова и майкати се страхува за теб и детето ти.Ти поговори с нея, обяснии за какво иде реч.Това е процес който ту отихва ту се появява.От болеста е.Ти специално освен да я подкрепяш, да я прегръщаш, и да си говорите нищо друго не можеш да направиш.
Намери пътя до майчината и душа,говорете си.Процеса напредва, и затова се получава така.
Споделяй всичко тук, не се притеснявай, затова тук сме клуб за взаимопомощ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.