Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:42 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Окончателна диагнозанови [re: Mordor]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.12.08 00:34



Разбира се, дай цялата информация, която можеш!
Написаното остава като архив в Клуба!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Окончателна диагнозанови [re: Mordor]  
Авторkeти (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 17:24



Моля те да пишеш ако си добил някаква представа за заплащането. Баща ми е със същата диагноза. Оперираха го в ВМА и сега чакаме резултатите от хистологията. Замисляме се за лечение в чужбина .Ще помоля и някой да ми обясни какво значи втори стадий на заболяване. Съжалявам ако въпроса е глупав, но се сблъскваме за първи път с такова сериозно заболяване. Ужасно съм объркана или пък може би гневна не знам..........................



Тема Re: Окончателна диагнозанови [re: keти]  
АвторMopдop (Нерегистриран)
Публикувано31.12.08 14:10



Здравей. Значи ние бяхме в Швейцария, и там платихме 1000 франка (около 1300 лв) за скенера с биопсията. Беше малко по скъпо от обикновенно но искахме качествена биопсия, тъй като първата която направихме не беше успешна. След като разговаряхме надълго и напироко с докторът, той ни каза, че една операция в Швейцария би струвала нещо от рода на 20000 франка, което са непоносимо много пари както се сещате. НО ние сме в Европейският съюз, което вярвате или не ни помага доста. Ако си плащате здравните осигуровки редовно може от Здравно Осигурителната Каса да си извадите карта която важи за всички Страни в ЕС, която показва че сте здравно осигурен. До колкото разбирам ако се наложи операция и искате да я направите в чужбина, ако имате тази карта всъщност няма да плащате 20000 франка колкото е самата операция, а само престоят в болницата. т.е. плащате все едно се оперирате в България. Е разбира се престоят в техните болници е нещо от рода на 100 150 франка до колкото чух... Вижте този линк за повече информация относно въпросната карта




Тъкмо ни се обади нашият лекар от Швейцария и ни каза, че баща ми има
Pancreatic Acinar Cell Carcinoma. Може ли някой да ми каже повече информация относно този тумор? Прогнози? Лечение в България
?
Благодаря предварително.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tedy74]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано12.03.09 21:49



Здравей,tedi74!
Преди седмица поставиха на баща ми диагнозата "злокачествен тумор на панкреаса".В момента е в София,от болницата в кв.Дървеница го насочиха към проф. д-р Виолета Димитрова от Втора хирургия на Александровска болница за да прецени дали ще бъде добре да оперира баща ми.Ще ти бъда благодарна да ми споделиш впечатления и опит от нейната работа.Страшно съм притеснена за бъдещето на баща ми,изчетох доста и сега ми е доста по притеснено.От прочетеното установих ,че в някои случаи ,когато се оперира болен с тази диагноза живота му се съкращава ,други споделят ,че живеят повече отколкото лекарите им дават....Моля те пиши ми на teodora27@abv.bg



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор tedy74 (минаващ)
Публикувано12.03.09 22:29



Здравей,пиши ми на:
olianata@abv.bg
Дано имате повече шанс от нас!




Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано13.03.09 08:10



tediO1,това което се е случило с някой от хората тук,няма да има нищо общо със бащати.Затова не мисли негативно,а изкарай цялата си положителна енергия която имаш на преден план.Ще ти е необходима,а и бащати ще се нуждае от нея.
Лечението на панкреаса,е дълго и трудно,но не и невъзможно.И при всеки болен е различно,едни се справят по бързо,други по бавно,а някой не се справят,няма да те лъжа.Затова ти не мисли за лошото.Когато правихме химията на съпруга ми,(ние сме от Пловдив)там се запознах със хора оперирани,а и не оперирани,които правеха химия,и пиеха лекарства и се чувстваха добре повече от 2 години.Дори един от мъжете ходише на работа,и след работното му време си правеше вливките.
Затова успокой топката,и вървете напред,до пълно оздравяване.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
Автор cлънчaтka (непознат )
Публикувано13.03.09 13:01



На майка ми също й направиха операция и все още е в болница, но нямаме много информация от лекарите.
Преди операцията ни казваха, че туморът е с диаметър около 20 mm, а се оказа окоро 8-9 см е е обхванал и тънките черва. Възможно ли е за около 2 седмици да нарастне толкова много тумора? Не са го пипали по време на операцията. Само са прекъснали някакви пътища през панкреаса, но не сме наясно. Някой може ли да ми даде повече информация за какво става дума? Моля ви!
Какъв е пътят от тук нататък? Все още чакаме резултатите от хистологията. Не знаем от къде да започнем.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано13.03.09 15:23



Здравей Юлия 48!
Благодаря за оптимизма,който ми даваш!
Бих искала да разбера при кой специалист сте били и сега съпруга ти как е,с каква диагноза е бил...изобщо всичко,което сметнеш ,че е необходимо да знам и разбира се ,ако е удобно и на теб ти се говори за това.
Благодаря ти предварително!



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: cлънчaтka]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано13.03.09 15:27



Здравей,Слънчатка!
За съжаление немога да ти дам отговор на въпросите ти,защото на нас сега ни предстои да изминем този път,но сега най важното е да вярвате ,че майка ти ще се оправи!Интересува ме при кой специалист е оперирана майка ти ,в коя болница и да ме държиш в течение на нещата ,които се случват с майка ти.
Благодаря ти!Можеш да ми пишеш на teodora27@abv.bg



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреаса [re: tediO1]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.03.09 16:19



Мила Теди, както изглежда, ще станеш част от нашето общество (което не е никак лошо, сама ще видиш!).


Затова те моля да се регистрираш. Ще се убедиш, че това има ред предимства. Ако не знаеш как, ще ти помогнем!



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.