Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:35 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: JK]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.01.11 16:30



Ето координати, от миналата година са, но питайте и запишете час.

Доц. Владов работи във ВМА- София. Консултацията става след записване в Медицински център Интермед:Адрес: ул. Св. Георги Софийски 3, ет. 1, ВМА-Поликлиника Работно време: Понеделник - Петък: 08:00-18:00 Телефон: 029225001; 029225547. Приемните дни са вторник и сряда след 16.30ч.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Milst]  
АвторJK (Нерегистриран)
Публикувано26.01.11 16:46



днес влезнах в този сайт и изчетох всичко, чувствам се като удавник търсещ сламка- сега и тази гъба- моля някой да каже нещо за нея



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: JK]  
АвторJK (Нерегистриран)
Публикувано01.02.11 16:23



Здравейте,

Искам да попитам, дали някой е чувал за лечение на рак с много високи дози от Витамин Ц. Аз получих информация, че такова лечение е помагало, но бих искал да разбера, дали някой е провеждал подобна терапия?



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: JK]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано17.07.11 14:43



Здравейте,
Майка ми е с много напреднал рак на панкреаса. Обхванал е тялото и опашката, големи метастази в черния дроб, в костите и лимфните възли. Диагнозата поставиха преди по-малко от месец. Беше изгубила около 10-тина кг. от теглото си. Оперираха и извадиха матката, където също беше започнал да се развива процес, взеха материал за хистология.
Тя слабее много прогресивно от поставянето на диагнозата насам. Повръща много. Не желае да пие никакви добавки и лекарства.
Как да спрем повръщането? Повръщането от Рак-а ли е или е на емоционална основа?
Моля дайте съвет...Четох много, но още не се чувствам готова да посрещна това, което ни предстои.
Ако има някой, преминал по пътя, който ми предстои да извървя нека ми пише.



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор pia1 (непознат )
Публикувано17.07.11 19:48



Здравей Arven,

Съпругът ми си отиде от меланом. Според мен повръщането е от метастазите, трябва да направите всичко възможно да го спрете, иначе майка ти много ще се обезводни.

Има лекарство срещу повръщането, такова дадоха на мъжа ми при приемането му в клиника, за съжаление не казаха как се казва, беше добавка към системата. Може ли утре да се свържеш с домашния лекар, или по-добре с онколог? Опитай да даваш повече течности, компот например.....

Майка ти изпотява ли се? Това май е характерно при мети в черен дроб. Съпругът ми много се потеше, трябваше да го преобличам най-малко на половин час, беше ме страх от пневмония.

Дръж се, нищо фатално не е станало, че да го приемаш. Докато майка ти е жива, винаги има надежда.

Кураж!



Тема Re: Arvenнови [re: pia1]  
АвторArven (Нерегистриран)
Публикувано17.07.11 23:17



Изпотява се, но не чак толкова. Тя още не си е вкъщи. Утре я изписват от болницата, в която я оперираха. Помолих да и влеят нещо подсилващо, че е доста немощна. Май последните 4 дни и пускат по една банка Аминоплазмин. Взех и Фризубин, но я разхлаби доста. Изписаха и желязо (сироп), но тя не иска да го пие, за да не повърне. Още няма лекуващ онколог. Взех я от провинцията в София и тепърва ще я регистрирам в общината и в онкодиспансера.
Всъщност в Дървеница ли трябва да я регистрирам като онкоболна или има друго място???
Благодаря ти за куража, който ми даваш, но аз нямам надежда за излекуване. Искам само да посрещнем края, безболезнено, спокойно, в обич и мир.



Тема Re: Arvenнови [re: Arven]  
Автор pia1 (непознат )
Публикувано18.07.11 00:34



Мила Arven,

Не се отчайвай и не се обезверявай, защото това винаги се промъква в отношението ни към най-близките. Горе главата, сега е моментът да покажеш колко си силна :), ще успееш!

Утре непременно поискай лекарство срещу повръщането, то е индивидуално, защото зависи от метите, които го предизвикват. Важно е, защото повръщането отнема и последните сили на болния.

За регистрирането - не съм сигурна къде, съпругът ми почина във Франция. Според мен, трябва да я регистрирате в Дървеница, дано някой друг от четящите форума помогне с мнение. Регистрирането трябва да е важно, ако се наложи да ползвате болкоуспокояващи.

Накрая, когато съпугът ми отказваше всичко за ядене, му давах Активия натурал, хапваше по една опаковка. Хапваше и по малко плодове - ягоди, череши, малини, тогава беше сезонът им. Във Франция дават на болните и кока-кола на корем :), била доказано полезна за такива заболявания.

Много кураж, ще се справиш, и ако искаш ми пиши на slvdmv4@gmail.com



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано18.07.11 08:57



Здравей Аrven, съпругът ми беше болен от рак на панкреаса,от това което си написала виждам, че при вас също е много напреднал.
Ако несте си направили регистрация в онкото направете го, от там, ще ви назначат вливки, ако не химия, то подържаща терапия.Ние правихме такава с Гемзар около 6 месеца.
При рака на панкреаса това е неизбежно: гадене, евентуално повръщане
загуба на апетит
отслабване на тегло
обща слабост и лесна уморяемост.
За повръщането, и гаденето можеш да и вземеш от аптеката ампулки с Деган, пие ги преди хранене, а и през деня м/у храненията.
За приема на храна, трабва да е на спец. хран. режим, по малко и често.



Препоръчвам ви Софийския център по фунготерапия.Там дават препоръки за хранене при онкоболни,и за предпазване от рак.
София,ул."Лайош Кошут" 24,офис 8/ до Руски паметник/
тел. за консултации:02/952 51 99 -др.Христов,от 10 до 17 ч.
тел. на Магазин за хранителни добавки:02/952 34 49(за поръчки).



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано18.07.11 09:06



За билките които съм правила
и тяхното пиене.

№1 ЦВЯТ ОТ НЕВЕН- 4 суп.лъжици на 300мл. вода,ври 4 минути в открит съд.
Прецежда се чрез изстискване.Течността се изпива на 3пъти преди ядене.

№2 КОРЕНИ ОТ РАНИЛИСТ- Приготвя се по същия начин както ЦВЕТА ОТ НЕВЕН
Но СЕ ПИЕ 15 МИН след невена.

№3 ХРЯН- купен от пазара
3 пъти на ден суров хрянов корен,настърган на най-ситното на ренде
по 1 супена лъжица със кисело мляко

Така написани последователно рецептите се приемат.Срок на прием неопределен.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Arven]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано18.07.11 09:07



Тук е споделена борбата на много хора


Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.