Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:57 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: течна хрананови [re: Buba67]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано19.05.09 23:23



здравейте,
мисля,че дойде момента за вливане на течна храна при татко,няма никакъв апетит,яде само компот от праскови и кисело мляко,нищо друго нехапва от всичко друго му се отвращава...
Посъветвайте ме ,който е ползвал за свои близки - наименование и също така,по възможност телефона на аптеката за да мога да поръчам по куриер,ако е възможно,защото сме от Бургас.Как се се вливат ,всичко ,което мислите,че е важно да знам.
Благодаря предварително!



Тема Re: течна хрананови [re: tediO1]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.05.09 00:55



Това са народни рецепти при безапетитие:



А за течната храна - тук:


Можеш да редуваш Липофундина с друга венозна храна Аминоплазмин, като пак разреждаш с Левулоза.
Можеш да даваш и енетерална храна Фризобин – тя е с различни вкусове и аромати, но давай само по няколко глътки, защото е силно разхлабваща!

Липофундин 10 и Липофундин 20 (той е по-калоричен) – фирмата е „Б. Браун Медикъл”. Може директно на тях да се поръча – цената им е с 30% по-ниска от тази в аптеките, но могат да продават само на фирми – трябва да намериш каквато и да е фирма, за да могат да им издадат фактура и плащането става само по банков път и пращат после банките с куриер. АДРЕС: бул. „Андрей Ляпчев” 66, тел. 02 807 67 40, 807 67 47 и 807 67 54 – даже имат и някаква нова храна – Nutriflen, другите са Lipofundine и Aminoplazmal.

Ако имаш проблеми с доставката или сроковете, погледни на първата страница на Клба ни, в момента има тема "Продавам и подарявам лекарства", в която предлагат и течна храна:

УСПЕХ!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: течна хрананови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 (упорита)
Публикувано20.05.09 15:58



Не бързай за течната храна,щом може да дъвче,гответе му,и разбивайте с пасатор.Като за бебешка храна.Трябва да дъвче,и да гълта.Щом му се гади,и отвръщава,и от течната храна ще е същото.Това е от личен опит,така беше при нас.Може да опитате по една супена лъжичка,през час,или 15 мин. но трябва да се храни.
Ако има в Бургас палеативни грижи,отидете там,и се консултирайте с лекари,но на него не му казвайте.Това ще го разстрои.
Джул ти е дала информация,и аз няма какво да допълня повече.
Успех,и много ,много кураж.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.09 00:41



Благодаря за съветите,добре,че ви има....
Кураж също ще ми е необходим,знам,но толкова ми е трудно...
татко отпада с всеки изминал ден,почти неможе да става от леглото с помощ,до тоалетната едвам стига и обаратно започват да му се огъват краката от изтощение..от вчера болката му се усили,едвам успяваме да я овладеем,сега е на оксиконтин 40 мг,но явно вече недействат цялостно върху болката ,звънях на онколога да го питам какво да правим,каза ни през 2 часа по 1 таблетка докато обвладеем болката после пак на 6 часа както ги е изписал,донякъде успяхме,виеше от болка,много е жестоко,нищо да неможем да му помогнем...а като му подейства хапчето той заспива ,доста често не е на себе си.
От вчера дишането му се промени вдишва кислород и задържа повече време докато издиша...


Това ме уплаши,че края наближава...
Колко е жестока болестта .....



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.09 00:45



Пропуснах да кажа,че в понеделник доктора ще изпише на баща ми морфин таблетки,кажете как действат,така не е на себе си ,а представям си като пие опиати...
Как беше при вас?



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано24.05.09 04:14



Теди важно е татко ти да има контрол над болката..не се тревожи, че ще пие "опиати"-оксиконтинът, който е пил до сега също е опиат, но малко по-слаб...отделно при хора взимали наркотични аналгетици за болка , няма опасност от привикване , както , когато се взимат за удоволствие..пък и това трябва да е най-малката ти грижа...Успехове!



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано24.05.09 09:40



Здравей,прочетох внимателно това което пишеш.А от това разбирам,че не е добре,няма да те лъжа,защото ти и вашите близки нямате нужда от това.Болките наистина са много силни,след оксиконтина,идва морфина,след мурфина друг опиат няма.Ние бяхме на морфин но на инжекции,аз му ги слагах,най-напред на 6 часа,но като се насити организма на 4 часа.От морфина,няма да има болки,и ще му е хубаво,но ще започне в един момент да халюцинира,при всички е така.няма да има болка,и ще е добре,и радостен.Стават зависими,и си го търсят,и по-рано,но ти неможеш да му го даваш по рано от уречения час,защото може и да го убиеш.Започват да те изнудват,даже и да посяга,но това не е умишлено,просто си иска дозата,за да тего боли.ПРигответе си подлога,и писуар,защото в скоро време няма да може да става,и памперси също.Като се залежи всеки ден го обтривайте -гърба,и опашката на дупето със спирт,и поръсвайте с талк,или пудра,защото ще станат рани и става страшно не само за него но и за вас.
Това че вдишва кислород,и то не е добре,няма да те лъжа,започне ли да не му достига въдух значи ,че белите дробове .........
Да болестта е много жестока и болезнена,много те моля да ме извиниш,че ти написах всичко това,но вие трябва да сте подготвени за всичко.
Кураж,и много сили ви пожелавам.



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.09 13:54



благодаря ви,
нямам нужда от лъжи,трябва да знам какво ни очаква с майка,за да не паникьосаме като стане най лошото,трябва да знам,защото трябва да си подготвим нещата предварително,защото като стане най лошото ,тогава няма да можем съвсем трезво да разсъждаваме,толкова ми мъчно,толкова ми е тежко,че немога да го опиша с думи,вие всички ,които вече сте минали по нашия път за съжаление знаете как се чуствам....


Татенцето ми е само на 49 години,юли месец има рожден ден и тогава навършва 50години,но знаете ли докато имах надежда и сега като виждам как с всеки ден се влошава я изгубих,просто моля господ,ако неможе да стане обрат в състоянието му,да го прибере по бързо да не се мъчи,защото е страшно да го гледаме така безпошощен ,а беше толкова жизнен човек .... и да неможем да му помогнем....
благодаря ви и моля ви съветвайте ме за каквото мислите ,че ще ми е необходимо за да се справяме с майка ми по лесно в последните му дни...



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: Юлия 48]  
АвторtediO1 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.09 17:47



Здравей,Юлче
исках да те питам как му поставя инжекциите с морфин,медицинско лице ли си или как се научи да го правиш,ние ще можем ли да му слагаме такива инжекции?
Защото майка сутринта му дала оксиконтина 40 мг,но му залепнало,че едвам го извадила,явно е било съвсем в началото,нямал е контрол на гълтането,той всъщност откакто започнахме да му даваме болкоуспокояващите през 2 часа и съвсем не е контактен и не е на себе си,питаме го нещо той само с мрънкане отговаря,мозъка му спи...вече му ги даваме на 6 или на 4 часа,зависи от болката,утре рано сутрин майка ще е при лекаря за морфин,а аз ще съм при баща ми.Като диша и се чува едно хрипане от белия дроб,от една седмица се закашля,но вади храчки с нормален цвят от какво е това - от мета в белия дроб или защото преди 3 месеца спря цигарите...вчера станаха точно 2 месеца откакто го оперираха...
Днеска му купих уринатор и подлога ще трябва да му купя,от 5 дена не е ходел по голяма нужда,даваме му дуфалак,чай от майчин лист,преди се разхлабваше много бързо,но този път незнам какво става....вчера майка му помогнала да седне в леглото за да може да стане до тоалетна,но се почуствал зле и й казал,немога и си легнал отново,днес сутринта едвам едвам е отишъл до тоалетната с помощта на майка разбира се...
И още нещо исках да те питам някакви компреси да му слагаме за да облекчаваме състоянието,корема му е доста надут,казва,че има чустявото,че ше се пръсне,а черния дроб е страшно уголемен и твърд на пипане

,на краката има съвсем леки отоци,драстично отслабнал,само корема му се очертава най ясно,защото е подут...
Исках да споделя ,че му давах Антималигноцит,но само 5 дена можа да го пие,а това не е достатъчно,въпреки,че му беше толкова трудно го пиеше,но сега от 3 дена се влоши доста и няма как да му го давам,в вярвах,че ще се излекува с антималигноцита ,но той даже неможе да го пие..ужасно се чуствам...



Тема Re: Баща ми е болен от Рак на Панкреасанови [re: tediO1]  
Автор Юлия 48 ()
Публикувано24.05.09 17:56



Още веднъж,се извинявам,и съжалявам,че трябваше да прочетеш всичко това,но истината е една,и според мен трябва да се казва.
За съжаление зная как се чувстваш,Господ за голямо,мое,и твое съжаление няма да ти,и му помогне,ами наистина както казваш,дано поне го отърве от мъките,защото е страшно.
Теди,просто незная какво да ти кажа,и посъветвам.Просто бъдете силни,и много много кураж на теб,и майка ти.
Ако имаш някакви въпроси пиши.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.