Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:09 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Левкемиянови [re: caмoдивa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано29.04.06 21:19



Назначението на това лекарство беше от ревматолог. Приема се при ревматоиден полиартрит. Незнам какво е заболяването при майка ти. Трябва ревматолог да прецени. Пие се по 1 таблетка на ден , вечер. Един блистер има 10 таблетки и цената е от 3,50 лв до 4,80 за 1 блистер.
Ето тук можеш да прочетеш за Резохин. Всичко , което пише тук е написано и на упътването в кутийката му.

http://www.pirogov.net/search/product.php?firmid=41&prodid=135

Само да те предупредя - това лекарство се отлага в очите и черния дроб. Затова преди да се започне с него трябва да се направи преглед на очите и чернодробни изследвания. След това всеки месец - също. Ако има проблеми - лекарите преценяват дали да се спре.



Тема Re: Левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано29.04.06 21:25



оперирана е с тумор в мозъка,минахме лъчетерапият и сега сме на химиотерапия.дълго време ползваме дексаметазон и може от страни4ните му ефекти да е но се появиха болки е тазобедрената става.правихме снимка но нищо няма и невроложката изписа диклак засега помага...взема по една таблетка,но и ранитидин защото дразни стомаха...



Тема Re: Левкемиянови [re: caмoдивa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано29.04.06 21:47



Прочетох какво пише за Диклак. И това е НСПВС - нестероидно. Както и това, което вземам аз. Само е различно активното вещество. Като гледам и двете са с достатъчно странични ефекти ... Трябва да се правят редовно изследвания. Щом помага на майка ти, продължавайте. Както Резохин помага и на мене. Но като гледам какви гадни са и двете, трябва на 3 седмици да си правим изследвания!!!!!!!
Успех ви желая!



Тема Лимфни възлинови [re: Baлeнтинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано29.04.06 22:55



Данена, ще ти отговоря тук, защото моето не е Болест на Ходжкин, а В-клетъчна хронична лимфоцитна левкемия.
Ноември 2003 освен другите симптоми имах и подути лимфни възли в слабините, ляво и дясно(май се наричаха ингвинални). След кортикостероидна терапия те се скриха. После дойдоха симптомите на левкемията и вече са увеличени аксиларните(под мишниците и от двете страни) и шийните лимфни възли(от ляво и от дясно). Лимфните възли не болят въобще, поне при мене е така.
За установяване на хематологични заболявания има много точни, специфични изследвания. Абсолютно точно установяват за какво става въпрос. Ако наистина има някакви съмнения, необходимо е лекарят да се погрижи да бъдат пуснати подобни изследвания. Аз имах щастието в Клиниката по дерматология на Военна болница началника на клиниката да се отнесе сериозно към симптомите и да поиска изследвания от хематолозите като път за определяне на прогнозите на състоянието ми. И ... резултатът е ...



Тема Re: Лимфни възлинови [re: Baлeнтинa]  
АвторDanena (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 23:18



Мерси.Чаках да ми отговориш.Аз нямам никакви други симптоми, май нещо се побърквам.Трябва да спра да мисля такива неща. Аз съм психолог,но ми е ужасно трудно да се справя със себе си.



Тема Лабораторни резултатинови [re: Danena]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано09.05.06 08:28



Здравейте, милички!
Вчера си правих нови изследвания, не бях го правила от месец. Искам да ви кажа, че резултатите са повече от добри. А високата еозинофилия, която имам от 2003 година сега е в норимте. Последната година при диференциалното броене еозинофилите се клатушкаха в броя си и все високи, сега са в норматаааа! След две седмици ще отида отново на изследвания, за да потвърдя за себе си този факт!
И отново, и отново да ви кажа
ПРИЕМАМ NATANAL вече 11 месеца. Само него. И едно лекарство за ставните проблеми. Нищо друго. Сега съм на 3 супени лъжици 3 пъти на ден. Чувствам се добре. Имам си една мисъл - когато видя едно дърво и имам желание и сили да се кача на него - значи се чувствам много добре!!! Може да съм вече на 45, но още ми се катери по дърветата ...
Това е от мене!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Лабораторни резултатинови [re: Baлeнтинa]  
Автор vivi7 (новак)
Публикувано09.05.06 09:11



Браво Валя, все по-хубави новини да ни споделяш...



Тема Re: Лабораторни резултатинови [re: vivi7]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 20:14



Браво,Валя! Само така!Ще я борим гадната болест!Искам съобщение"Оздравяла"!!!!



Тема Re: Лабораторни резултатинови [re: zdr1]  
Автор kiko3 (непознат )
Публикувано15.05.06 23:04



Здрасти Валя,
първо- много се радвам за добрите показатели, дано само така продължаваш!!Аз се казвам Ваня, имам син на 3,6г. и той е болен от остра лимфобластна левкемия. Ще се радвам да споделяме мнения и опити. Ние се лекиваме вече 5 месеца плътно на химиотерапия, лекуват ни по протокол BFM 95л. От Пловдив сме и ни лекува д-р Стоянова.
Дават ни голям процент надежда, че ще го излекуват напълно, септември ми предстои второ раждане и ще вземат стволови клетки за всеки случай.
Това е накратко от нас, ще се радвам да си пишем



Тема Re: Лабораторни резултатинови [re: kiko3]  
АвторTH (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 13:58



Валя може да не прочете това. Напиши отделно до нея - тя ще отговори.
Много се надявам и вярвам, че всички ще бъдете здрави и щастливи.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.