Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Лабораторни резултатинови [re: TH]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано16.05.06 16:19



Аз чета в този клуб през циалото време на денонощието. Спирам само когато очите ми се затварят за сън.....



Тема Re: Левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
АвторCapa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 09:40



Здравеи Валентина!
Имам приятел болен от твоята болест хронична лимфолевкемия. Заинтересува ме твоето лечение с Натанал. Него го лекуват в момента с Флударабин.
Много бих искала да споделисх опита си ж тази насока



Тема Re: Левкемиянови [re: Capa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано23.06.06 12:33



Сара, кой стадий е твоят приятел? Какви са проблемите му сега? Лимфни възли, черен дроб, слезка(далак), левкоцити, лимфоцити... Аз съм в І стадий. Приемам вече 1 година тази хранителна добавка - . Различни дозировки, а в момента съм на 3 пъти дневно по 3 супени лъжици. Помага ми на имунната система - така смятам аз. И затова ще продължавам с нея. Тъйкато съм в І стадий, мене не ме лекуват с нищо. Стратегията в първите стадии е "wait and watch", тоест нищо не се прави.



Тема Метдът на лекарите Карл и Стефани Саймънтъннови [re: Baлeнтинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано24.07.06 07:41



Здравейте отново от мене. Преди време някой спомена в клуба за книгата на Майкъл Талбот Холографската вселена. Прочетох я напловина и останалата част прегледах по диагонал, после доста прочетох за д-р Карл Саймънтън и д-р Стефани Саймънтън, новата наука психоневроимунология, която те прилагат на свои паценти. Има създаден център, а те самите са издали няколко книги. някои от тях открих като цели текстве тук и интернет/на руски език/.
Ще си позволя накратко да опиша метода, който те прилагат към раковоболни паценти. Не мисля, че е невъзможно сами да приложим техния метод. Трябва само дисциплина и постоянство в изпълнението. Можем даже да образуваме "виртуална група" и да проследим резултатите си.

Ето и основнте пунктове на метдиката им:

Най- често произнесената дума "рак" за нас означава, че идва край на всичко. Крй на живота ни. Умът ни се населява с безпомощност и безсилие. Предаваме се на усещането, че сме безнадеждно болни.
Това е основното, с което трябва да се преборим. А то е в ума ни.

Стъпка 1: Анализ на жизнените събития и стрес.
Сядаме пред лист хартия и започваме да се връщаме година, година и половина преди болестта. Изброяваме какви събития и промени сме преживели и поставяме до тях проценти на стрес, кйто са ни причинили! Оценяваме сами! После четем отново и анализираме колко е вярно това. Можете да го правте и с някой близък човек! С една дума - търсете причината назад в живота си. В хубавото или в лошото преживяно.
Така ще намерим отговор на въпросите: ЗАЩО РАК? ЗАЩО АЗ? ЗАЩО СЕГА?

Стъпка 2: БОРБА СЪС СТРЕСЪТ. Техники за релаксция.
Те могат да се изработят индивидуално. Релаксацията или медитацията е състояние на мисълта, при което с приятни дейности се освобождавате от напрежението. В тялото ви настъпва спокойствие за 15-20 минути. Можете да лежите и да гледате в една точка като не мислите за нищо, можете да лежте и да слушате музика, можете да седите и да гледате напред и да изпразвате ума си от мсли, можете да се разходите на тишина. ЦЕЛТА Е СПОКОЙСТВЕ НА ДУШАТА И ИЗХВЪРЛЯНЕ НА НАПРЕЖЕНЕТО ОТ МИСЛИТЕ СИ.
Можем да го напрвим. Правете го пи 3-5 пъти на ден!

Стъпка 3: Визуализация на процесте в организма!
създаване на мислен образ на процесите, които призтичат в организма ни. Представяйте си болното място, кръвта в кръвоносната система, левкцитите, които с клетките си изяждат увредените клетки и после как боклука се изхвърля през черния дроб и бъбрецте. Мислете си с някакви образи, може да не са точни, може да си ги нарисувате сами като рицари, които побеждават дракони, като прахосмукачка, която събира боклук. Използвайте вашето въбражение. мислете за терапията си като за такава успешна борба, мислете за лекарствата, като за гери, кито побеждават лошите. Това е визуализирането! Да създадем образ на правилния ход на нещата в организма ни и на пътя към оздравяване на всяка клетка, на тялото ни като цяло. Ако можете по 1-3 пъти на ден.

Стъпка 4: Разиграване на психодрама.
Това е изиграване на един театър с участието на нашите клетки и тяхната роля за извеждането на раковите клетки от организма. Говорете на клетките си. Опишете им лошия край и добрия край и изберете този, който ви харесва.

Стъпка 5: Създавне на социограма. направете го еднократно.
Върнете се в живота на семейството и фамилията си и потърсете идентични случаи като вашия или повтарящи се лоши събития. Ако има такива неща, вие сте този, който с откриването им ще прекъсне повторяемостта м. Защото вие не желаете повече да участавате в това повторение!!!!!!!!

Стъпка 6:Техника на преодоляване чувството на обида.
Това не означава да простим на тези, които са ни обидили - означава да преодолеем чувството на негодувание, да престанем да го повтаряме и разпалваме в себе си. Мисля, че и този въпрос можем еднократно да изясним!!!!!!!!!!

Стъпка 7: Физически упражнения.
От фитнес до една рзходка - веки според възможностте. Не го забравяйте!!!!!!!!

Стъпка 8: Как да направим живота си прекрасен.
Сбуждайки се и заспивайки, мислете за нещо приятно, може да е дребно, може и да е голямо. Ако искате направете списък на вашите желания и несбъднати мечти и мислете за тях. Човек никога незнае .... може цял живот да не сте имали смелостта да облечете червена рокля ... е, сега е моментът!

Това е то методът Саймънтън! Прочетох за толкова много успехи! С онкологично болни!

Не е сложно. Напишете на един лист стъпките. Повечето са еднократни - изяснете ги, остават ежедневната релаксация и визуализация.
Аз ще започна. Трябва. Даже си мисля, че ще вкюча мисълта за НАТАНАЛ като мисъл за моето оръжие, за боеца, който се разхожда в кръвта ми и стига до тъпите незрели клетки, които се множат в мене и се сражава с тях, хваща ги за ръката и ги извежда от мене.

Какво мислите - ще започнем ли?

Редактирано от Baлeнтинa на 24.07.06 07:51.



Тема Re: Метдът на лекарите Карл и Стефани Саймънтъннови [re: Baлeнтинa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано25.07.06 01:21



Валентина, благодаря ти, страхотна си! Боже, как имате толкова време?

Аз си купих книгата, но още не съм я отпочнала. Да и на мен ми се видя тежичка за четене, та сигурно затова.....
Всъщност, установявам, че без да съм я чела книгата съм изпълнила част от стъпките, другите стъпки ги правя непрекъснато. Единствено със стъпки 3 и 4 нещо не се справям, имам предвид с визуализацията. Опитвала съм, но май още не съм намерила моя начин за визуализация Ще трябва да се постарая малко повече....

Нема начин да нема начин!

Тема право на профилактика и рехабилитация за онкологичнови [re: vesela.bg]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано29.07.06 10:02



Няколко пъти в клуба споменаваме за това, че онкологчно болните не ги изпращат на санаториално лечение. За да доизясня правата ни изпратих запитване до НОИ. Веднага получих отговор:

"Уважаема госпожо Караджова,

По повод Вашето запитване вх.№ 1637/28.07.2006 г. Ви информираме следното:

Лицата, имащи право на парична помощ за профилактика и рехабилитация са определени в чл.2, ал.1 от Инструкция № 1 на НОИ от 10.01.2002 г. за условията и реда за разходване на средствата о бюджета на държавното обществено осигуряване, определени като парични помощи за профилактика и рехабилитация.

Съгласно редакцията на този текст действаща към настоящия момент (след влизане в сила на Решение № 7751/11.07.2006 г. на ВАС – обн., ДВ, бр.60 от 25 юли 2006 г.) право на парични помощи за профилактика и рехабилитация имат лицата:

1. осигурени за всички осигурени социални рискове;

2. осигурени за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица;

3. осигурени за инвалидност, старост, смърт и за трудова злополука и професионална болест;

4. получаващи лична пенсия за инвалидност поради общо заболяване с изключение на лицата, получаващи и пенсия за осигурителен стаж и възраст.

В този смисъл лицата, които са осигурени при условията на чл.2, ал.1, т.1-3 от Инструкция № 1 имат право на парични помощи за профилактика и рехабилитация, независимо дали са онкологично болни или не.

В случай, че онкологично болно лице не работи и не подлежи на осигуряване, то може да ползва парична помощ за профилактика и рехабилитация ако получава лична пенсия за инвалидност поради общо заболяване при условията на чл.2, ал.1, т.4 от Инструкция № 1."

ТАКА ЧЕ!!!!! ИМАМЕ ПРАВО ДА ХОДИМ НА САНАТОРИУМ И НИЕ!!!!



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Автор zveritsa (непознат )
Публикувано31.07.06 23:44



Zdravei! Az ne sym bolna,no mimam blizyk, koito e bolen ot tazi bolest - levkimiq. predi 4-ri dni mi kazaha, che maika mi ima ostra mioblastna levkimiq. Az izobshto ne sym naqsno tazi bolest, molq, ako ne predstavlqva trudnost za teb - razkaji mi.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: zveritsa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано01.08.06 13:00



Има толкова много видове левкемии и аз не подозирах това преди да се разболея, но , миличка, струва ми се, че не си написала правилно наименованието на левкемията, която са диагностицирали при майка ти. Разгледах Международната класификация на болестите - там не открих такова название. Моля, те - погледни пак епикризата или там, където е написано и ми кажи правлното име. Така ще намеря материал, за да прочетеш и да се запознаеш.
Стискам ви палци!



Тема 1 година и 2 месеца с NATANAL - резултатинови [re: Baлeнтинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано05.08.06 10:57



Здравейте, момичета и момчета!
Вчера беше хубав ден за мене, зарадвах се и малко плаках. Заради глътката добра новина.
Не бях ходила при хематоложката си за преглед и изследвания 3 месеца.
Ето резултатите от вчерашните изследвания:
левкоцити - 9,2 (4.0-11.0)
хемоглобин - 120 (120-160)
хематокрит - 35,2 (35-55)
тромбоцити - 156 (140-440)
Диференциално броене
St - 0,07 (0,03-0,06)
Sg - 0,31 (0,40-0,68)
Eo - 0,04 (0,02-0,04)
Ba - 0,0 (0,00-0,02)
Mo - 0,07 (0,04-0,10)
Ly - 0,49 (0,22-0,50)

Малко увеличени аксиларни лимфни възли. Според хематоложката състоянието ми е много добро.

Станаха 2 години от установяването на болестта (В-клетъчна хронична лимфоцитна левкемия). и 2 години и половина от първите симптоми - ще ги повторя - температура, силно подути ингвинални лимфни възли /в слабините/, отслабване, сини петна от кръвоизливи по краката с големина от 0,5 см до 2 см, умора.

От 1 година и 2 месеца приемам само NATANAL. Бях ви обещала да разказвам как протича всичко и какви са резултатите. Чувствам се прилично добре.
Е, това е!





Тема Re: 1 година и 2 месеца с NATANAL - резултатинови [re: Baлeнтинa]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано05.08.06 11:14



Браво Валя!!!Ти си нашата гордост! Да си жива и здрава и все така добре!!Радваме се заедно с теб! Няма да плачем дори от радост и облекчение!!!






Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.