Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:13 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ЛЕВКЕМИЯ No 1  
АвторBaлeнтинa (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 11:57



Поздравления за новия клуб. Аз съм болна от левкемия и ще се радвам да комуникирам с други "колеги" или хора, интересуващи се от този проблем.Интересувам се и от нетрадиционни методи и бих споделила мнение и приела чуждо такова!


Каквото трябва да се случи - то се случва

Редактирано от Buba67 на 19.03.10 22:02.



Тема Re: Левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
Автор * ()
Публикувано13.06.05 18:14



Ако се регистрираш, шансовете ти за комуникация се увеличават. Направи го, посочи адрес на електронна поща - и ще има по-голям отзвук.
С най-добри чувства.




Тема Re: Левкемиянови [re: *]  
АвторBaлeнтинa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 21:39



Мда.... едва ли е проблем анонимността. По себе си знам, че е трудно да се живее с това. Трудно се адаптираш, трудно си в равновесие, трудно комуникираш, често раздразнението и желанието за самота са най-желаните неща. Гледайки мизерно малкия брой съобщения в подобни клубове си мисля, че хората не възприемат това място като желано за комуникация. А не бива така! Повярвайте ми! По света има организации и общества на хора, свързани от един проблем! У нас никой не се интересува от психическото състояние на хората с тежки проблеми - на ниво психолози, психоаналитици. Човек може да полудее от мислите в главата си, когато го удари "новината". Освен отношението на близки и приятели е необходимо обществото да се погрижи за своя данъкоплатец. Но едва ли ще доживеем този момент. Затова можем да си помагаме взаимно.



Тема Re: Левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
Автор * ()
Публикувано18.06.05 23:30



Точно затова е хубаво да се регистрираш или да дадеш адрес на електронна поща - със сигурност, ще можеш да разшириш кръга на общуване, ще получиш помощ и подкрепа. Това, че никой не ти е писал тук, нищо не означава - виждаш, че темата е четена, което означава, че сред челите я можеш да откриеш приятели. Болестите обаче са нещо твърде лично, за да бъдат дискутирани в едно публично пространство.
Както и да е, може би не съм права. Темата е тук, дано някой да се включи с добри идеи. Бъди здрава, желая ти го от сърце!





Тема Re: Левкемиянови [re: *]  
АвторBaлeнтинa (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 17:46



Радвам се, че темата е интересна, макар и само да се разглежда. Убедена съм, че който трябва ще влезе и ще напише това, което иска. Съгласна съм с това, че всичко, което се случва с един човек е много лично. Но тука никой не иска от никого афиширане на лични данни, напротив, анонимността е желателна, за да е освободен човек да говори за този проблем. Но хора! Ние нямаме пари за добро лечение, нямаме пари за психоаналитик, не винаги има добра атмосфера в домовете ни, думата "левкемия" плаши и хората често се отдръпват от нас, с една дума трудно се живее.
Убедена съм, че има за какво да си говорим, че има с какво да си помогнем, че има какво да споделим като опит.
Поне аз ще продължа да го правя!

Каквото трябва да се случи - то се случва!
valentina_44@abv.bg



Тема Re: Левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
АвторAнreлoвa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 17:42



Здравей Валентина,
Искам да ти препоръчам една лекарство, благодарение на което мъжът ми е жив, въпреки че по лекарската прогноза трябваше да е починал преди половин година. Той е болен от рак на дебелото черво с разсейки в черния дроб, но последния скенер показа, че метастазите са намаляли с 5 мм. Става въпрос за natanal. Има го в аптеката пред раковата болница в София. Ново е и в повечето аптеки не са чували за него, за това трудно се намира. Не знам, дали на теб ще помогне, но на нас помогна. Ако искаш пиши ме на angelova2@abv.bg



Тема Re: Левкемиянови [re: *]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 18:44



Не си права за регистрацията, не знам защо да е нужно човек да излезе от анонимността за да му пише някой. Много хора споделят по-лесно именно когато са анонимни особено ако става дума за нещо много лично. Валентина е права, много е трудно да може сам човек да живее с мисълта за болестта, камо ли да се справи със страховете и неизвестното как и колко време ще продължи живота му от тук нататък.



Тема Re: Левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
Автор * ()
Публикувано21.06.05 13:43



Сигурна съм от това, което чета, че си борбен човек, че си личност - а това е най-важната предпоставка да се справиш с положението. Имам приятелка, която повече от 20 години е в ремисия благодарение на духа си и на това, че залага на правилен режим но хранене, природни средства - билки, мед и т. н. Мога само това да кажа по темата. Мисля си, че е достатъчно един човек да е успял да постигне нещо, за да ме убеди, че това е възможно за всеки.
От сърце ти желая успех! Сигурна съм, че ще успееш да победиш - просто вътрешно усещане, но то кажи-речи никога не ме лъже.





Тема Re: Левкемиянови [re: Eли]  
Автор * ()
Публикувано21.06.05 14:00



Напълно се съгласявам с теб, да, така е. Не бях права.



Тема Re: Левкемиянови [re: *]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 22:38




И аз между другото познавам две жени, които са се справили с раковите си заболявания преди доста години и сега са живи и здрави, и двете са много борбени, а са били според лекарите безнадежден случай.



Тема Re: Левкемиянови [re: Eли]  
Автор * ()
Публикувано23.06.05 10:05



Тази, която аз познавам, дори ми каза, че много дължи на болестта си. Е, не че това би бил начинът, който би предпочела, за да стане друг човек. Каза ми много твърдо, че най-важното било човек да не допуска тъгата, страха и самосъжалението да го завладеят. И е винаги усмихната.


Редактирано от * на 23.06.05 10:05.



Тема Re: Левкемиянови [re: *]  
Авторvalentina (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 11:03



iskam da vi popitam levkimiata rak na kruvta li e?kakvi sa realnite posledici ot nea t.e.simptomi,vuzmognoli e da uni6togi pokazatelite na imynnata sistema?



Тема Re: Левкемиянови [re: valentina]  
АвторBaлeнтинa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 13:20



Да, адашке, така по-популярно наричат левкемията. Това е злокачествено заболяване на кръвотворните органи. Бих казала, че основното в това заболяване е свързано със срив на имунната система. Последиците за организма са, че той не може да се справя с оздравителния процес на всяко заболяване. При левкемия се умира от друго, поради невъзможността на организма да победи заболяването - заболяване на дихателната система, на сърдечно-съдовата, отравяне на кръвта и т. н. Понякога борбата за оздравяване на едно просто одраскване продължава седмици и месеци..... За мене левкемията е синоним на опасност неизвестно откъде! Да внимаваш да не се простудиш, да не се нараниш, изобщо понякога си мисля, че единствения начин да се опазиш е да живееш под похлупак. Да, ама не! Живееш нормално и се бориш с всяко нещо!
А симптомите са най-общо : загуба на тегло, подуване на лимфните възли, обриви, синьолилави петна по краката, подкожни кръвоизливи, анемия и още и още.... В нета и в справочниците има много популярни обяснения. Но ако те интересува нещо конкретно и мога да ти отговоря - питай!



Тема Благодаря!нови [re: Baлeнтинa]  
Автор Любoпитcтвaм (Предател)
Публикувано23.06.05 17:42



За обстоятелственото обяснение, Валентина

За съжаление, пускам в гуугъл ключови думи и не откривам нищо конкретно за такива заболявания Няма ясни обяснения, няма изписани признаците, нищичко - само отнесени изречения, писани по някакъв друг повод и вмъкнати в случаен текст ...

Оказва се, че левкемията е нещо като СПИН?



Тема Re: Благодаря!нови [re: Любoпитcтвaм]  
АвторBaлeнтинa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 18:52



Кажи ми какви езици ползваш и ще ти напиша места, където ще намериш обяснение за левкемията. От една година сърфирам по тази тема.....



Тема За жалостнови [re: Baлeнтинa]  
Автор Любoпитcтвaм (Предател)
Публикувано23.06.05 22:34



Само английски и то на непрофесионално (гимназиално) ниво, засега.
За руски текстове мисля, че мога да си намеря помощ, останалото да го разбера сама - с четенето и самостойния превод се справям долу-горе ...

Идеята ми е тук да се пускат текстове, а не аз да ги чета лично за своя употреба, за да бъде полезен форума, както на случайно минаващи, така и на хората, които четат и пишат тук! Но бих могла, ако е по силите ми, да преведа полезна информация и да я пусна тук ... Заради това търся.



Тема По повод рецептата за ракнови [re: Любoпитcтвaм]  
АвторBaлeнтинa (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 11:36



Здравейте! Бях доста заинтригувана от съобщението на "@" - Рецепта за рак. Впечатлена съм от съобщенията за успешното и прилагане. Предполагам на всички е известно, че чесънът е един имуностимулатор. По важно е правилното извличане на полезното от него. Липсата на завиране на водата е важно нещо при прилагането на рецептата. Вероятно така се запазват някои полезни летливи вещества.
Започнах да я прилагам върху себе си и ще се радвам да споделя успехите си с вас, ако има такива!

Каквото трябва да се случи - то се случва!



Тема Re: Валентина, има по-добро лекарство!нови [re: Baлeнтинa]  
АвторHинa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 16:44



Валентина,
Има много по-мощно лекарство на базата на чесън, което се продава в аптеките и резултата е изключителен. Аз имах карценом на белия дроб в начален стадии и след като пих NATANAL около година СЕ ИЗЛЕКУВАХ НАПЪЛНО. В края на май тази година бях на контролни изследвания - белият дроб ми е чист, а кръвните маркери вече са ми в норма. NATANAL е с основно съдържание на пресен чесън и шест билки в много силна концентрация. Тази рецепта в сравнение с него е като чайче. Ако искаш го пробвай.
Докато го пих, изчетох доста неща за пресния чесън и съм сигурна, че помага. Сега вече не пия NATANAL, защото съм абсолютно здрава!
NATANAL се продава в аптека "Елей" срещу главния вход на раковата болница в София и едно шише струва 9 лв. За рак трябва да пиеш максималната доза, на всяко шише си има упътване. На тел. 02/ 859-50-20 приемат поръчки по пощата за страната, където в аптеките няма NATANAL.
То е ново лекарство и се произвежда в ограничено количество, затова трудно се намира и още не е известно. От сърце ти желая успех!




Тема Re: Валентина, има по-добро лекарство!нови [re: Hинa]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано03.07.05 13:03



А здрави хора могат ли да го пият? И по принцип може ли да се каже, че яденето на чесън може да се яде профилактично против рак?



Тема Re: По повод рецептата за ракнови [re: Baлeнтинa]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано03.07.05 13:05







Тема Чела съмнови [re: White Raven]  
Автор Любoпитcтвaм (Предател)
Публикувано03.07.05 15:29



В книги за разделното хранене и лечебните свойства на някои храни, че чесънът доста помага при ракови заболявания.
Както и различни плодове и зеленчуци - те пък подсилват организма витаминозно.

Докато дишам, надявам се!


Тема Нина?нови [re: Hинa]  
АвторBaлeнтинa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.05 17:29



Нина, вече от няколко места чувам и чета за това ново лекарство. Никъде нищо официално не пише за него, не откривам и нищо за фирмата производител. Надявам се да сте прави за действието му, всички вие, които сте го употребявали. Ще опитам и аз, но заедно с него ще си продължа "чайчето", както ти го наричаш. В случай от повече глава не боли. Само искам да те попитам, понеже ще трябва да си броя стотинките, 1 шишенце за колко време стига??? По моите изчисления при 100 милилитра и по 3 супени лъжици на ден - ще стига за 6-7 дни, което прави 5 шишенца за месец. Правилно ли си правя сметките, все пак трябва да планирам и разходите си. За съжаление средствата са нещо ограничено...
Благодаря ти предварително за отговора! Ще го чакам!

Каквото има да се случва - то се случва! Валентина



Тема Re: Нина?нови [re: Baлeнтинa]  
Авторnatanal инфopмaция (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 09:59



Здравей Валентина,
Ето какво знам по въпроса. Фирмата е НВ Хербал - София с тел. 02/859-50-20 и офиса й се намира в к-с Бели брези /откъм бул. Гоце Делчев/ в София. За Натанал има няколко публикации в печата, последната е в в. Всичко за жената от 12.05.2005 г. Имат е mail natanal@vip.bg и казаха, че в момента правят страница и очакват скоро да е готова.
Natanal е нов и произвеждат ограничени количества, защото технологията била специална с която се запазват всички свойства на пресния чесън, а цехът им е малък. По тези причини не правят широка реклама. Тe май въобще не правят реклама. Докато бях в офиса дойдоха от италианското посолство за поръчка. Имат и упътване на италиански. Много хора го взимат и за други заболявания, освен рак.
Що се отнася до това, по колко шишета ще пиеш, зависи степента на заболяването и килограмите. Моят карценом беше в начален стадии, но понеже бях много уплашена първите 6 месеца пиех по 3 супени лъжици три пъти дневно, а после започнах да пия по 2 супени лъжици 3 пъти дневно. Аз съм слабичка. И все пак ми излизаше по повече от 10 шишета на месец. Не знам, но може би поне по 1 супена лъжица 3 пъти дневно трябва да пиеш. Ти сама си решаваш. Ако още нещо те интересува пиши ми на nina_iv@dir.bg На мен ми излизаше около 140-100 лв. на месец, но не съжалявам. Сега съм здрава и щастлива от това!
В раковата болница лекарката ми предлагаше много по-скъпи немски лекарства и билкови капсули на тян-ши, предлагаха ми и един център в Банкя на ужасни цени, добре че и аз като теб нямах пари и избрах natanal.
От сърце ти желая успех!



Тема Защо е така......нови [re: White Raven]  
АвторBaлeнтинa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 20:59



Толкова е трудно....
Когато в такива трудни моменти смяташ, че любимия чонек ще поиска по-силно да е с тебе, да сте заедно.
А на мене ми беше казано, че отсега нататък оставам сама.
Жестоко е да те смятат вече, тоест да не те смятат вече за жив, да те приемат за обречен и да не виждат смисъл в общуването с тебе.......
В какво ли да вярват и как по-лесно да живеят такива като мене.



Тема Re: Защо е така......нови [re: Baлeнтинa]  
Автор White Raven (grachesht)
Публикувано06.07.05 22:46



Валя, това , което казваш е много жестоко. Моля те регистрирай се или ако имаш айсик\ номер ме добави- от профила ми. Бих искала да те подкрепя в този момент.



Тема Re: Защо е така......нови [re: Baлeнтинa]  
АвторHинa. (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 15:05



Валя, дръж се. И с мен беше така, много плаках. Но сега съм здрава и си имам друг приятел, който ме обича повече и не го беше срам да дойде с мен на последните издледвания. Като разбрахме, че вече съм здрава ме изнесе на ръце от болницата.
Виж какво намерих http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=pubmed&dopt=Abstract&list_uids=15158086&query_hl=1 това е статия за положителен резултат на лекуване на левкимия с чесън.
Дръж се, и на твоята улица ще изгрее слънцето.



Тема Re: Защо е така......нови [re: Hинa.]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано08.07.05 08:45



Благодаря ти, Нина, за думите и за информацията! Направих търсене и аз и се оказа, че има ного изследвания с доказана връзка и действие между съставките на чесъна и левкемията! Продължавам да търся и ще се опитам тука да предложа по-систематизирано информацията.
Толкова съм благодарна на всички, които писаха в тази тема на клуба! Това страшно ми помага! Иска ми се и други като мене да се включат тука. Но явно всеки взема решението индивидуално. Аз ще продължа да пиша, дано има смисъл и полза от това!

Много любов и светлина желая на всички!
Каквото има да се случва , то се случва!



Тема Re: Защо е така......нови [re: Baлeнтинa]  
Автор Oцeлял (непознат)
Публикувано08.07.05 09:52



Валя!Най-напред да ти пожелая успех в преодоляване на изпитанието ти .Аз се разболях миналата година и след едногодишна борба успях да се справя с болестта и трябва да ти кажа ,че много ми помогнаха и контактите с други хора в моето положение.Чрез интернет влязох във връзка и с други онкоболни,с много хора се срещнах и въпреки химиотерапиите -пътувах и осъществих и контакти на живо.Не съм се затварял в себе си и срещите ми помогнаха да си изясня какво ме чака и психически се подготвих за всичко което ме чакаше.
Аз едва днес видях ,че е създаден този клуб и вече смятам да пиша тук и да бъда полезен с каквото и както мога .Много хора ми бяха полезни,искам и аз да съм полезен и се моля Бог да помогне на всички.
На теб ти пожелавам успех и се радвам,че си регистрирана за да може понякога да кореспондираме и чрез бележки.



Тема Валентинанови [re: Baлeнтинa]  
Автор Любoпитcтвaм (Предател)
Публикувано08.07.05 12:58



Много се радвам, че се регистрира!

Това, че все още малко хора пишат в клуба е защото той не е известен. Съвсем новичък е, почти никой не знае за него, а и не излиза на първата страница с клубове. Но много се радвам на всеки нов прякор, който видя А и те се увеличават новите никчета, малко по малко

Докато дишам, надявам се!


Тема Re: Валентинанови [re: Любoпитcтвaм]  
Автор Oцeлял (непознат)
Публикувано10.07.05 12:23



Ubeden sym,4e ako klubyt izliza na pyrwa stranica 6te se uweli4at pi6tetite w nego.Az go otkrih sywsem slu4ajno kato 4owyrkah iz klubowete i se iznenadah priqtno i se radwam 4e ima takyw klub.Kogato se razbolqh trysih kontakti s hora w moeto polojenie i uwi--be6e mi mnogo trudnno da gi namerq za6toto sywsem obqsnimo horata se zatwarqt w sebe koeto mislq 4e e pogre6no.No dobre wse pak 4e sy6testwuwa we4e podoben klub i pozdrawleniq naj-setne sa uprawata na dir.bg
syjalqwam za latinicata ,nqmam nawika da pi6a na neq,no tuk ne uspqh da namerq kredora



Тема Размишления..........нови [re: Aнreлoвa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано23.07.05 22:38



Живеем така забързано и толкова хаотично... Училище, университет, работа, съпруг, деца..... Изпълнили или изпълняващи задачите на живота... И изведнъж - ето ти друга задача! Как да оцелеем, физически! Физически!!! Това ли е оцеляването? На всяка цена? Не! Аз не искам да оцелея на всяка цена! Оцеляването трябва да е продължение на живота ти досега. Да е продължение на човешките ти отношения. На твоите стермежи. На твоите грижи. На твоята любов. На работата ти. Тук идва голямого препятствие... Дали ти искаш? Дали има други около тебе, които го искат? Дали нивото на знания може да ти го даде. Да започнем с тебе, с мене си. Всеки иска да продължи да живее! Затова трябва да запази духа си! Да вярва в себе си! Ако има и други, в които да вярва - чудесно! Но ако няма - сам трябва да се справи! С цена! С цена и воля, може и с инат!
Хора, които сте около нас! Вярвайте в нашето желание да се борим, припомняйте ни го, когато го загубим! Но припомняте ни го като ни припоняте, че и вие - които ни обичате - сте с нас! Помагайте ни с вашата надежда и любов! Тя ще се слее с нашата и ще стане обща и по-голяма, по-силна!
В крайна сметка ако не победи живота, ще победи любовта! Между нас! Майчина, съпружеска, на децата ни, на приятелите ни! С това чувсто може да си отидем, с това чувство може да оцелеев, това чувство ще остане!
Ще остане като победа над безсилието да се запазим физически!
Това е моята борба!



Тема Реални резултатинови [re: Baлeнтинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано01.08.05 15:17



Здравейте! Тук в моята тема, ако мога така да се изразя. Започнах да пия Natanal от 1 седмица. Бях ви обещала да споделям всичко, което се случва с мене от момента на изпълняването на онази стара рецепта за чесновото етерично масло, а сега в добавка и Natanal. Искам да ви кажа, че приключих с една дълга и упорита гъбична инфекция. При болните от левкемия, поради отслабнала имунна система, това е често явление. Е, вече нямам гъбична инфекция. Не съм употребявала лекарства вътрешно или външно. Ето, може би едно доказателство за противогъбичното действие на чесъна и по-точно на неговата съставка Allicin. Така че, Natanal или правилно изпълнени рецепти за чеснов извлек биха свършили това, което и химическите фармацефтични препарати, а в добавка ще донесат подсилване на имунитета.



Тема Re: Левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
Автор LlRA.. ((съзвездие))
Публикувано02.08.05 15:11



Валентина, опитах се да ти пусна бележка, но понеже ми е за първи път, не ми е ясно, получила ли си я?))



Тема Re: Левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
Авторveneta (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 02:15



valentina ne se predavai mnogo e vazno da pies presno istiskan sok ot morkovi i domati pozelavam ti da ozdravees



Тема Re: Левкемиянови [re: veneta]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано06.08.05 10:39



Благодаря ти!



Тема Re: Левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
АвторKaли (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 15:41



Вале, много си права. Не е важно само да се живее, трябва да е качествен живота. Не може сам од асъбираш рецепти за чудодейно изцеление. Прави всичко, което прецениш, че ти помага, но не се хвърляй на всичко. За съжаление миналата година почина синът ми от левкемия. Но до последно живя активно и беше щастлив. Пък и никой от така наречените "здрави" не знае колко ще живее. Пожелавам ти здраве, здраве и да не живееш само с мисълта колко. Не колко, Вале, а как!



Тема Re: Левкемиянови [re: Kaли]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано07.08.05 16:10



Мила Кали, безкрайно съжалявам за твоето момче... И се радвам, че е успял да насити живота си със смисъл. Както ти казваш, не е ясно дали здравият или болният ще си отидат. По-важно е да се живее качествено. Не е важно колко мига си живял, а от колко мига е спирал дъхат ти! Затова няма да се откажа от това, да показвам на децата си, че съм тук и сега, няма да се откажа от любовта си, няма да страня от приятели и колеги! Искам ги всичките заедно до себе си! До когато е възможно! Мила моя, пиши ни повече и ти!



Тема Re: Левкемиянови [re: Kaли]  
АвторChefo (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 19:37



Здравей Кали. Знам ,че ще ти е трудно да се върнеш назад във времето , но аз съм баща на четири годишен син болен от остра лимфобластна левкемия. Наскоро открих този клуб и толкова имам да споделям и толкова въпроси , че не знам от къде да започна. Интересува ме къде са ви провеждали лечението и ползвали ли сте някакви нетрадиционни методи , защото сина ми е с рецидив след осем месечен курс химиотерапия. В момента дозите и резултата от тях са такива ,че ме е страх да говоря. При последния ми разговор с доцентката думите и бяха '' да видим как ще мине този курс , и тогава ще мислим евентуално за трансплантация''

153028484 - това е ICQ то ми
ferdist@abv.bg - това е email а ми
благодаря че ви има



Тема Размишления...пакнови [re: Chefo]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано11.08.05 09:45



Слънчице, откакто съобщи за татко ти, много мисля. Мисля за избора. И постоянно мисля. Убива ме това мислене. Постоянната смяна на настроенията. Колко сили трябват, за да е твърд човек, да е последователен? Да забрави и да живее както досега. Аз ако не ходя на работа ще полудея. Крепи ме това, че виждам хората, че общувам с тях. Когато се усамотя и се прегърбвам. От мисли. От хиляди въпроси и един който ги обобщава : Защо?

Не се сърдете на близките си, които преживяват всичко това!



Тема Re: Левкемиянови [re: Chefo]  
Авторnova (Нерегистриран)
Публикувано11.08.05 21:44



Здравейте.Попадна ми една книга"Здраве от аптеката на господ"на Мария Требен.Там за левкемия и тумори пише-запарващи компреси с хвощ върху областта на черния дроб и далака,сутрин и вечер половин час преди ядене по 1 чаша чай от хвощ,а през деня по 1.5-2 литра чай от билките невен,коприва и бял равнец.Първопричината за левкемия трябвало да се търси в далака,затова трябвало и да се пият по 6 глътки на ден чай от корени от АИР.Книгата е издание на Бонкомерс-Берковица.Това го пише за големи хора, предполагам че за деца дозата ще е по-малка в зависимост от теглото.
Моята майка е с рецидив.В момента пие натанал и сега ще започва и с тия билки.Борбата е голяма,но ние ще победим.



Тема Re: Размишления...пакнови [re: Baлeнтинa]  
Авторkaли (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 18:04



Как да продължим да живеем, като разбрем диагнозата? Въпросът е абсолютно същият като "Как ще живеем, ако остават три дни до края на света?" Животът продължава. За всички - и за близките, и за роднините и дори за болните. Първо всички си мислят, това аз не мога да го понеса, но после се мобилизират и им изглежда чудно, че се намират хора, които ги гледат с едни такива съжалителни очи, като че ли вече всичко е загубено. Валентина, както и всички, които сте в нейното състояние, разберете, няма разлика дали си болен или не. Просто трябва да живееш малко на по-бързи обороти, защото може и да не ти стигне времето. Докато сте живи и на крака трябва да се наслаждавате на всяка минута - удължавайте я с приятни неща и ще видите, че дори вашият живот е по-хубав и по-смислен от живота на повечето "здрави". А може и да е по-дълъг.



Тема Валентинанови [re: Baлeнтинa]  
Автор Любoпитcтвaм (Предател)
Публикувано16.08.05 23:31



Отсъствието ти от форума се усеща чувствително ...

Дай сигнал, че си добре, моля.

My baby shot me down ...


Тема Re: Валентинанови [re: Любoпитcтвaм]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано17.08.05 23:09



Споко! Както казват децата ми. Добре съм. За три дни ме заведоха на Балкана. Котел. Прекрасна природа. Ама кратко беше. Сега чета всичко що съм изтървала тука тези три дни! И имам и нови идеи, които ще споделя тези дни.
Както казва народът : "Черен гологан не се губи!" А и нали ще съм първата излекувана от левкемия с помощта на Натанал!!!!!!!




Тема Re: Валентинанови [re: Baлeнтинa]  
АвторHинa. (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 13:34



Браво, Валя! Като публикуваш радостната вест ще го отпразнуваме както подобава! Целувки!!



Тема Re: По повод рецептата за ракнови [re: Baлeнтинa]  
Авторнc (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 18:09



Мила Валя, моля се всички като теб да победят коварната болест. И моята майка е с нея. Моля те, ако ти е възможно да ми пишеш как се приготвя този чеснов елексир. Полезни са още: черният бъз, алоето, пчелните продукти, сокът от моркови и от магданоз. Благодаря - и успех! ns57@abv.bg



Тема Месец и половина с Natanal!нови [re: Hинa.]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано02.09.05 22:03



Ей!!!!!! Здрвейте всички! Вече мина месец и половина откакто започнах да пия NATANAL /да добавим и месец и половина с онази чеснова рецепта/. Днес си направих поредните кръвни изследвания - ПКК и ДКК. Искам да ви кажа, че има промяна в резултатите към добро. Нека така да се изразя. Много ми се иска това да не е инцидентно или грешка на лабораторията!!! А да са наистина резултати от приемането на NATANAL!!! Не приемам нищо друго. Нито лекарства, нито билки, нито други хранителни добавки. Само NATANAL.
Това са най-добрите ми резултати откакто са започнали здравословните ми проблеми. Очаквам с нетърпение следващите изследвания.
Желая много сили и упорство на всички ви! Трябва да намерим изход! Трябва, не се отказвайте! Обичам всички ви, затова че сте тук и че сме заедно!



Тема Re: Левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
АвторVENETA (Нерегистриран)
Публикувано04.09.05 03:53



MNOGO SE RADVAM ZA TEB PIES LI SOK OT MORKOVI VSEKA SUTRIN NA GLADNO NA MOITA BABA KRAVTA I BESE VODA I SOKA MNOGO I POMOGNA LEKARITE SE BEHA 6A6NALI MNOGO ZDRAVE TI ZELAJA



Тема Re: Месец и половина с Natanal!нови [re: Baлeнтинa]  
Автор Бeни ()
Публикувано05.09.05 09:19



Мила Валентина,
не съм ти писала досега, но чета темата ти.
Много се радвам на резултатите, които имаш от Натанала.
Страшно впечатление ми направиха твоите размишления за живота по-горе. Разплакаха ме и ме отрезвиха.
Ти си един силен и борбен човек, възхищавам се на духа ти и ти желая да победиш докрай в борбата си. А това ще стане, вярвам го заедно с теб!
Още веднъж: сърдечни поздравления!!!



Тема Отново резултати!!!!!нови [re: VENETA]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано10.09.05 10:12



Хора, милички!!!!!!!!!! Тази сутрин отидох до клиничната лаборатория да си взема поредните кръвни резултати ПКК и ДКК. Искам да ви кажа, че двата важни за мене показателя, които от 3 години не са в норма сега са с толкова ниски стойности!!!!!!!!!!!!!!!!! В нормата са!!!!!!!!!!!!!! Толкова се радвам, ръцете ми треперят като пиша, а сърчицето ми е едно свито....... В понеделник отново ще отида да си направя и ако резултатите се потвърдят - няма лъжа - Natanal нещо прави с мене!!!!!!!!!!!!!!!
Толкова се радвам, че мога да споделя с вас стъпките, които правя!
Не се предавайте!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Отново резултати!!!!!нови [re: Baлeнтинa]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 21:14



Много се радвам!!! Дано да се потвърди всичко и дано се излекуваш. Наистина много се радвам и ти пожелавам всичкото здраве на света.



Тема rak debeloto 4ervoнови [re: Eли]  
Автор jorro31 (непознат )
Публикувано11.09.05 01:12



mnogo se radvam za rezultata ot natanal. Pri nas mina operacia- uj iz4istiha vsi4ko a moje li natanala da se priema po vreme na himioterapiqta. Na majka mi i predstoi po-lekata himioterapiq , kakto ni obqsni himioterapevta po sistemata Meio...ili neshto takowa, profilakti4na bila... Nqkoi moje li da mi obqsni za rak 3ti stadii... i ot kakwo zavisi dali shte ima recidiv... mnogo me e strah:(



Тема Re: rak debeloto 4ervoнови [re: jorro31]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано14.09.05 08:53



Жоро, на мене никога не са ми правили химио- или лъчетерапия и за съвместимостта на Natanal с тези терапии чети споделеното в другите теми. Но аз вече втори месец пия и увеличавам дозите. Досега никакви странични неприятни действия не съм почувствала. Мисля си, че само 40 %-ния спирт може да е някаква пречка, но в дози например 2 супени лъжици 3 пъти на ден - едва ли ще е в противоречие с други медикаменти. А ако се взема и в различно време с другите медикаменти, мисля, че нищо лошо няма да се случи. Това най-добре ще каже пиещия го. Като следи реакциите на организма си. Това са си мои разсъждения. Така правя аз. Пия и следя поведението на тялото си.
Успех ви желая и много сили!!!!!!!



Тема Re: rak debeloto 4ervoнови [re: jorro31]  
АвторHинa. (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 16:33



Жоро, аз бях на лъчетерапия на белия дроб и през това време пиех Натанал. Много ми помогна. За химиотерапия не знам, но защо не пратиш мейл на natanal@vip.bg Виж и www.nvherbal.com Ако са изчистили всичко вероятността от рецидив е по-малка.



Тема Re: rak debeloto 4ervoнови [re: Hинa.]  
Автор rumib (непознат)
Публикувано14.09.05 16:53



Нина ,моля те кажи какви са били клетките -правена ли ти е операция и лъчетерапията помогнала ли ти е?
Съжалявам ,че не си регистрирана за да ти остава бележка и занимавам всички.



Тема Re: rak debeloto 4ervoнови [re: rumib]  
АвторHинa. (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 19:15



Диагнозата ми беше карценом на белия дроб начален стадии. Не ми правиха операция, а започнаха с лъчетерапия. Комбинирах лъчетерапията с Натанал /казаха ми че помага при лъчетерапия/, но почувствах че ми е много добре и след лъчетерапията продължих да го пия. Преди четири месеца си правих пълни изследвания в онкологията и заключението е, че съм напълно здрава!
Мейла ми е nina_iv@dir.bg



Тема R natanal -v bgнови [re: Baлeнтинa]  
Авторveneta (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 01:02



VALENTINA AZ ZIVEA V NORVEGIA I ISKAM DA TE PITAM NATANAL BG LEKARSTVO LI E I AKO MOGA DA SI KUPA TUK V 4UZBINA



Тема Re: R natanal -v bgнови [re: veneta]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано15.09.05 09:02



Здравей, Венета!
NATANAL е българско производство, но не е лекарство/все още/, а е биоактивна хранителна добавка. Доколкото знам може да се купува само в България. Но за да ти се отговори точно дали може да се изнася извън България можеш да попиташ във фирмата. Има пощенска кутия, можеш да им пишеш - natanal@vip.bg
Те най-добре ще ти отговорят!



Тема Re: за Нинанови [re: Hинa.]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 12:23



Здравей Нина! Пиша ти тук, защото по пощата нещо не се получава. Ако имаш ICQ и разбира се време и желание можеш да ми пишеш там. Номерът ми е : 338-591-680. Благодаря ти още веднъж!

Р.S. Валя, възхищавам се на борбения ти дух! Радвам се заедно с теб на успехите ти! Продължавай все така и съм сигурна, че ще успееш в борбата! ОЩЕ ВЕДНЪЖ УСПЕХ! Ти наистина го заслужаваш!



Тема BLAGODARIAнови [re: Baлeнтинa]  
Авторveneta (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 12:42



MNOGO TI BLAGODARIA POZELAVAM TI MNOGO ZDRAVE I DA OZDRAVEES 4ESTO SI MISLA ZA TEB KAKAV SILEN 4OVEK SI PREDI 2 DNI MI OTKRIHA BU4KA V GARDATA I SAM PRETISNENA ZASTOTO IMAM NAMALENA FUNKCIA NA OBMIANATA NA VESTESTVATA VE4E 7 MESECA SAM BOLNI4NI ZIVEA TUK 8GODINI V NORVEGIA PRITISNENIA PRITISNENIA I ETO TI SAMO BOLESTI MNOGO SAM OBARKANA NA 39 GODINI SAM IMAM 2 MOM4ETA



Тема Re: R natanal -v bgнови [re: Baлeнтинa]  
Авториpидa (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 18:18



Някой има ли информация за хранителните добавки на Вижън. Помагат ли при левкемия.
Благодаря!



Тема Нещо като анализ...нови [re: иpидa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано20.09.05 10:42



Здравейте всички!
Вече два месеца откакто приемам Natanal. Не примема никакви други добавки или медикаменти. Пет изследвания на Пълна кръвна картина и Диференциално броене. Примемане на Natanal с увеличаване на дозата в схема: 2 с.л. по 3 пъти дневно, 3 с.л. по 3 пъти дн., 4 с.л. по 3 пъти дн., 5 с.л. по 3 пъти дн. Хемоглобин, лимфоцити и еозинофили стигнаха нормалните стойности при 4 с.л. Затова така и ще продължа.
С това искам да ви кажа едно важно нещо - НАМЕРЕТЕ ВАШАТА ДНЕВНА ДОЗА! На какъв прием вашият организъм отговаря с положителни резултати!
И най-доброто лекарство е добро, когато е съобразено с нуждите на организма, с оптималното възприемане на лечебното действие! Едва ли ви казвам нещо ново. Но, повярвайте, не големите количества ще ни помогнат, а точните количества! Затова - наблюдавайте се, милички, ей - роднините :-) наблюдавайте вашите домашни пациенти!
За да си помогнем! За да им помогнете!
Обичам ви и стикам палци за вас и за себе си! Желая ви сили!
Валя

Редактирано от Baлeнтинa на 20.09.05 10:57.



Тема ЧЕСТИТО ВАЛЯ!нови [re: Baлeнтинa]  
АвторHинa. (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 12:54



Честито!!!!!!!!!! Откога чаках такава новина от теб! Вече се бях притеснила и все поглеждах за новини от теб. Много се радвам за теб!!!!!!!!!



Тема bravoнови [re: Baлeнтинa]  
Авторveneta (Нерегистриран)
Публикувано26.09.05 00:39



bravo radvam se za teb ti si silen 4ovek .



Тема Нормални кръвни показатели-УНИКАЛНО!нови [re: Baлeнтинa]  
АвторШaни (Нерегистриран)
Публикувано26.09.05 10:03



Да постигнеш нормални кръвни показатели с левкемия - ТОВА Е РАВНО НА ИЗЛЕКУВАНЕ!
Валентина моля те кажи ми по колко време си пила тези дози за да намериш своята! На майка ми откриха левкемия и прогнозите не са оптимистични. В втора седмица пие Натанал по 3 супени лъжици и се чувства добре, но още не сме правили кръвна картина. Значи Натанал може да се пие и в по-големи дози.
Ти как се чувстваше на 4 и 5 лъжици?
Тя го слага в чаша с вода така ли трябва да се пие?
Валентина поздравявам те!!!!!!! Желая ти здраве и щастие!!!!! Благодарна съм ти че сподели с нас резултатите!!!!!!!!!! Сега и майка ми ще има надежда!!!!!!!



Тема Re: Нормални кръвни показатели-УНИКАЛНО!нови [re: Шaни]  
Авторизпaтилa (Нерегистриран)
Публикувано26.09.05 14:51



"Да постигнеш нормални крьвни показатели с левкемия-ТОВА Е РАВНО НА ИЗЛЕКУВАНЕ!"
без да споря само питам-а костния мозък,как са там нещата ,Валентина?
Мой познат изкара 6 месеца с прекрасна кръвна картина,водеха го в ремисия,т.е.без болест,но в костния мозък си имаше раковите клетки-бласти макар и да бяха под 5 %?/били са 40 %преди това/.Той отказа химиотерапията, защото се имаше за излекуван,но на 7я месец болестта се върна отново и не го спасиха този път.
левкемията е много коварна болест,знам го от лекари.раковите клетки могат ад "дремят"с години някъде- в костен мозък,в някои от вътрешните органи-далак,церва,дори в клетките на тялото и пак да се изявят.Ти си млада,ако наистина си се подобрила запомни от мен:мисли за костномоз.трансплантация,тук или навън,това е най-сигурното средство,макар и това да крие риск...
Успех,мило дете!



Тема Re: Отново резултати!!!!!нови [re: Baлeнтинa]  
АвторBABET (Нерегистриран)
Публикувано26.09.05 14:58



БРАВО ВАЛЯ! РАДВАМ СЕ ЗА ТЕБ И ТИ ЖЕЛАЯ ЗДРАВЕ И УПОРИТОСТ! НИЕ ТЕ СЛЕДВАМЕ!



Тема Re: Нормални кръвни показатели-УНИКАЛНО!нови [re: изпaтилa]  
АвторШaни (Нерегистриран)
Публикувано26.09.05 15:26



Изпатила що за човек си ти?! Защо успеха на Валентина те дразни?!!
Болеста се лекува стъпка по стъпка!!! Валентина е направила първата! Колко хора мечтаят за такава стъпка знаеш ли!!!
Мислиш ли че лекарите на Валентина не знаят какво да правят та ти да им кажеш??? Всички имаме познати умрели от рак. Във всяко тяло и на здравия човек има дремещи ракови клетки!
Най-хубавото в този клуб е взаимопомощта!
Защо ти смазваш покълналата радост и надежда?!!
Добре че не си до майка ми да и даваш подобни "съвети"



Тема Re: Нормални кръвни показатели-УНИКАЛНО!нови [re: Шaни]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано26.09.05 22:24



Дами, дами, моля ви!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Защо са тези думи и защо така нервно? Моля ви!
Ще обясня за себе си първо. Шани, аз наистина си правя само обикновени кръвни изследвания откакто пия NATANAL. Следи ги хематоложката в града ни, при която ходя. Пълна кръвна картина и диференциално броене. През месец май излязох от кортизоните. Сега съм бец медикаменти. От 2 месеца и половина пия само от NATANAL- а. Левкоцитите ми се движат от нормални до 14,5; лимфоцитите от 75 вече трета седмица са в нормата - 38. Според хематоложката - по отношение на левкозата кръвта изглежда много добре. След седмица се надявам на по-сериозни изследвания и тогава ще кажа повече. Стернална пункция не се прави току така често , а и струва 100 лева за да си поискам и да си я платя. Вероятно ще има и друга пункция, но това не го решавам аз. Като се върна от Военномедицинска академия ще ви кажа ако има новини. По-важното е, че движението на показателите стана месец и половина след започване на NATANAL. Аз нямам алтернатива. Това сега го казвам на другата госпожа. За левкемията, от която страдам няма никакво лечение, не се прави присаждане на костен мозък. Не се прави. Това е. Лечението идва в 3-4 стадий, но това не е лечение, а прилагане на един препарат, който само те отдалечава с месеци от края. Чела съм по върпроса. От проследените пациенти половината са умрели, другата половина са влезли в някаква ремисия за някакъв период, но следствията от препарата върху други органи ... създават други проблеми.
Та, да обобщя. Аз имам В-клетъчна хронична лимфоцитна левкемия. Най-лошата прогноза е 2 години, най-добрата 10-12. Така пише в книгите. Няма лекарство, няма присаждане на костен мозък. Минах през хомеопатия, през билките на бай Димитър от Каменар, през меда и билките на бай Филко от Шумен и други. На други са помагали, но при мене не стана. Сега ще опитам с NATANAL. Нещо става с кръната ми картина, затова ще продължа. Решението си е мое. Четох за алицин и тази левкемия в един научноизледователски институт. Защо да не опитам да потвърдя техните експерименти. В моя полза.
Ще ви пиша тука за всичко, което става.
Но моля ви, нека не се караме. Виж, за спора съм "за" и за светите от практиката.
Много хипарски ще ви прозвучи, но ... хора, обичайте се повече!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Нормални кръвни показатели-УНИКАЛНО!нови [re: Baлeнтинa]  
АвторШaни (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 16:01



Валентина, кажи ми точно как пиеш Натанал. Майка ми го слага в чаша с вода. Така ли трябва защото аз мисля че трябва да се пие чисто? Как се чувстваш на 4 лъжици?
Ще ти бъда благодарна ако ми отговориш.



Тема Re: Нормални кръвни показатели-УНИКАЛНО!нови [re: Шaни]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано27.09.05 17:49



Шани!!! Никаква вода. Останах на 4 лъжици 3 пъти на ден. Защото се оказа, че тогава резултатите на лимфоцитите ми са в нормата - около 38 последните 3 седмици, а левкоцитите варират от 11 до 14,5. Натанал се изпива наведнъж преди хранене и половин час след това не се приема нищо.
Не е толкова неприятно. Една дъвка или малко магданоз и вече не миришеш на нищо. Това е.



Тема Живее ми се, защото обичам!нови [re: veneta]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано28.09.05 10:45



Хора милички, днес ми е трудно...
Грижете се за близките си, помагайте им, обичате се, обичайте другите, много е важно! ..... Искам да живея и ще се боря за това! Моля ви, борете се, заради себе си, заради близките си, заради любовта ... направете гооооооо ...........



Тема Re: Нормални кръвни показатели-УНИКАЛНО!нови [re: Шaни]  
Авторизпaтилa (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 11:17



Госпожо,тревогите по майка Ви явно са Ви довели до истерия,щом сте толкова нападателна...Вие защо мислите,че не искам момичето /Валентина/да се оправи,да оздравее?Желая й го от все сърце,както и на майка Ви,така и на всички хора,които страдат.Дай Боже наистина вече да има лекарство,което помага в борбата с рака,дано това да е Натанал,за който всички тук говорят.Като не е имал шанс моя близък,нека да имат късмет други хора в бъдеще,аз им го желая от сърце...
Просто съм човек,който обича да гледа нещата от двете страни и прекалено много съм слушала и чела за чудотворни лекарства,които най-после ще победят рака...Но това не се случва.За тази коварна болест още нищо не се знае със сигурност и макар че алтернативната медицина помага на хората повече от другата,-това го виждам пред очите си и не го оспорвам-според мене всичко е Божа работа-на който е писано,оцелява,на който не е...
Желая на всички Ви късмет щастие и да победите болестта.На Валентина,на Ващата майка и на всички хора,защото го заслужават-да са живи и здрави.



Тема Госпожонови [re: изпaтилa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано28.09.05 11:42



Нарекла сте се изпатила. Вярвам , че е така. Благодаря ви за съмненията. И аз имам такива, но нали знаете ... при липса на алтернатива... човек избира нещо, алтернатива. Искам да опитам, искам да вярвам. Усилията ми ще покожот. На мене. На другите - ако мога да съм им полезна.



Тема Re: Левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
Автор vendeta (непознат )
Публикувано06.10.05 09:45



Здравей те!Радвам се,че ви има(но не и че сте болни).Много ми е трудно!Вече незнам как да се справиа с депресията и отчаянието,които са ме налегнали.Хлапето ми е болно от Остра лимфобластна левкимия,вече ще стане една година,минахме първите 5 курса химия и трябваше да почваме лъче-терапия,но на контролната миелограма се установи,че сме направили рецидив в костния мозък бласти над 25% и трябваше да продължим химията.До тогава се държах,но вече не издържам психически.Имам чувството,че бавно но сигурно полудявам.Незнам как да си върна вярата и надеждата,че всичко ще се оправи......,а и хилядите въпроси които,сигурна съм всички вие си задавате,съвсем влошават нештата.Преди две седмици ни казаха,че пак сме в ремисия,Господи,разплаках се от радост.Извинявай те ако съм ви разочаровала,но това остана в душата ми-страх,отчаяние и празнота.Не ми останаха сили!Пожелавам ви Успех на всички в борбата за живот.Бай e-mail: vendeta_1@abv.bg icq: 319190171



Тема Здравейте, отново!нови [re: vendeta]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано11.10.05 18:38



Привет на всички в клуба!
Ето ме отново с вас! Прирах се от посещението си във ВМА. Състоянието ми е стабилно. Резултатите от изследванията са прилични. И така - продължавам с NATANAL-а. Борбата продължава!!!!



Тема Re: Здравейте, отново!нови [re: Baлeнтинa]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано12.10.05 09:10



Продължавай все така!
С теб съм!



Тема Re: Здравейте, отново!нови [re: Baлeнтинa]  
АвторБAБET (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 09:03



РАДВАМ СЕ ЗА ТЕБ! ЩЕ УСПЕЕШ! СЪЖАЛЯВАМ, ЧЕ НЕ УСПЯХ ДА ТЕ ВИДЯ - ИЗВИНИ МЕ, ИМАХ ПРОБЛЕМИ



Тема Re: Здравейте, отново!нови [re: Baлeнтинa]  
АвторHинa. (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 11:55



ЧЕСТИТО! ЦЕЛУВКИ И УСПЕХ! ТИ СИ НАШАТА ГОРДОСТ! НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ ДА ВЛЕЗЕШ В КЛУБА НА ОЗДРАВЕЛИТЕ!!!



Тема Re: Левкемиянови [re: vendeta]  
Авторami (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 17:27



каква истерия и депресия. Не ги допускай. Децата всичко усещат, макар че не винаги го показват. Детенцето ти трябва да е спокойно, щастливо, обичано и ако е нужно окуражавано в следващия курс и следващото посещение в лъчетерапия. А, ти каквото и да ти струва не се отчайвай. всичко ще бъде наред
Моята дъщеря се разболя 2001 година, вече 4 години аз живея с тази диагноза. Нейното лечение продължи 2.5 години, две години изследвания, вливания и т.н., вие знаете. От една година не сме на лечение. Тя вече забрави какво е било, а за нея наистина беше ужасно, сигурно за всички деца е било така и вапреки всичко тя вече забрави всичко. Те, децата, са невинни същества, бързо забравят, ти няма да забравиш бързо и лесно. Но, КУРАЖ. Както ми каза в началото на лечението една лекарка "ЛЕВКЕМИЯТА СЕ ЛЕКУВА"
Успех



Тема Re: Левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
Автордapинa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.05 08:59



мила валентина.аз сам от русе.трябва да те питам нещо важно.тел.ми е 0888477772.



Тема Здравейте отново!нови [re: дapинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано25.11.05 15:52



Здравейте, мили хора от форума и вие само четящи го! Отдавна не съм влизала да пиша. През това време отделях повече внимание ма моите проблеми със ставните болки, с промяна да дозите NATANAL, с пиене на билки, правене на изследвания и най-хубавото - ходене на работа и водене на някакъв нормален живот! Сякаш влязох в един ритъм, който е приятен за изпълнение. Носи ми спокойствие и е подредено. Вярвам, че за всеки онкоболен трябва да настъпи такова време. Да си каже: "Животът продължава, колкото и каквото и да значи това!" В момента при мене има застой в уголемяването на лимфните възли, левкоцитите са малко над горното допустимо ниво, лимфоцитите са в норма, хемоглобин - също, тромбоцити - също. Нямам терапия, пия само NATANAL. За съжаление едва ли скоро ще ми правят стернална пункция или имунофенотипизиране, защото няма промяна на признаците за стадия ми. Така че, незнам състоянието на костния мозък.
И така! Обичам ви! Да продължаваме да се борим!



Тема Re: Здравейте отново!нови [re: Baлeнтинa]  
АвторБAБET (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 14:33



ВАЛЯ, ТОЛКОВА СЕ РАДВАМ, ЧЕ СЕ ПОЯВИ И ЧЕ СИ ДОБРЕ! ОБИЧАМ ТЕ И ТЕ МИСЛЯ. МНОГО Е ХУБАВО,ЧЕ СИ В ДУШЕВЕН МИР! БЪДИ ВИНАГИ ТАКАВА КАКВАТО СИ! ЖЕЛАЯ ТИ ЗДРАВЕ И КУРАЖ! И МНОГО,МНОГО ОБИЧ!



Тема Re: Здравейте отново!нови [re: БAБET]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано29.11.05 07:56



Радвам се, че се появи отново. Вчера сутринта писах за натанала в "метастази в черен дроб" и те споменах. Тогава си дадох сметка, че отдавна те няма във форума, а то какво излезе! Хубави неща. Страхотно!
Дай боже всеки му! Желая ти все така да се чувстваш и Дядо Коледа да донесе още по-хубави вести.
С теб съм!



Тема Re: Здравейте отново!нови [re: ket1234]  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано29.11.05 13:07



Струва ми се, че на Валя вече не й се говори много за болестта...
Какво по-добро от това, в ежедневието ни да не преобладава мисълта за болести, а да си мислим за обикновените ежедневни неща, за хубавите неща и радостите.

Редактирано от Dorchester на 29.11.05 13:09.



Тема Re: Здравейте отново!нови [re: Dorchester]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано29.11.05 16:56



Не бих казала, че не ми се говори за болестта. От 3 месеца при мене се появиха болки и подуване в ставите. Това прогресира, много е болезнено, мъчителни са някои движения и се опитвам да намеря решение на това. Или поне ако може да не прогресира, защото ще загубя двигателната си активност на ръцете и краката на доста проценти. За съжаление, ревматолозите като чуят, че съм и с левкемия - имат светкавичен отговор - кортикостероиди до края на живота. А аз се надявах на предложение за нестероидна терапия... Това ми предложиха в Русе, това ми предложи и един известен ревматолог от Медицинска академия. А кортикостероидите са противопоказни за ранен стадий на В-клетъчна ХЛЛ.
В момента вземам един антибиотик. После слуд месец може да повторя курса. Ще видим. Искаше ми се да чуя от лекарите предложение за терапия, която ще повиши качеството ми на живот, но без имуносупресори... Ще продължавам с NATANAL, в месеца веднъж антибиотик и малко билки. Надявам се, че ще си помогна! Защото искам да се движа и да ходя на работа!
Та затова и поради тези си проблеми се умълчах от един месец.
Иначе не съм спряла да търся и да говоря за болестта, това е част от ежедневието ми. Не ми пречи, напротив, необходимо ми е. И ако пак задремя , тоест замлъкна тука, посъбудете ме да спра да си гледам ставите само !
Обичам ви всички!

Редактирано от Baлeнтинa на 29.11.05 17:02.



Тема Re: Здравейте отново!нови [re: Baлeнтинa]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано01.12.05 12:46



Валя, виж на всяка цена www.oste.info/004/000105/10/2710/04.htm
Има публикация за ново българско лекарство за онкохематологични заболявания. Нарича се Велкейд и от 2006 год . ще е включено в позитивния списък на МЗ



Тема Re: Здравейте отново!нови [re: ket1234]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано01.12.05 13:52



ето линк, твоят адрес не се отваря, това ли имаше предвид





Тема въпроснови [re: Baлeнтинa]  
АвторГлyпaв (Нерегистриран)
Публикувано08.12.05 03:44



привет на всички тук-пиша не точно за това което вие говорите,но се надявам да не нахалствам и да ме разберете правилно-първо-не съм болен-всмисъл поне не от левкемия-четох доста и знам че това е една ужасяваща болест,но от това което прочетох от Вас разбрах ,че тя дава неподозирани сили за борба и за оценка на красивото което е около нас ,както и истинското и стойносттно живеене..както и да е-можете да игнорирате въпроса ми ,но аз мисля ,че той засяга човечността като цяло-ето и моя проблем-наскоро в нета се запознах с един човек и след дълги разговори за живота и красивото и прочее осъзнах ,че много я харесвам..не след дълго тя ми заяви че е болна от левкемия и за лечението и са нужни 150000 евро което семейството и събира ,но при всички изчисления няма да им достигнат около две хиляди лева-тъй като нормалната човешка реакция е да помогнеш аз започнах да търся начини да помогна с каквото мога..но тъй като природата ми е такава,че забелязвам несъответствията -запонах да се чудя-как ще събереш 149 хил евро ,а няма да намериш 1000 ?освен това имаше и други несъответствия и аз започнах да се чудя дали просто не ме използват за пари???кажете ми възможно ли е човек да изпадне толкова ниско?:(възможно ли е някой да се подиграва с тази страшна болест по този начин ,а съответно и с Вас-силни ,но и изстрадали хора...всъщност това което написах не е въпрос,а по скоро моя мъка...сигурно проблема ми Ви изглежда несъществен,но повярвайте ми че ако този човек е наистина болен ,а аз не правя нищо по въпроса ще започна да полудявам,но ако пък не е е и само ме използва тогава какво?...може ли да ми дадете адреса на някакви клиники в чужбина който се занимават с лечение на левкемията и изобщо да ме посъветвате...ето имейла ми ако все пак някой иска да ми помогне-audi200@mail.bg..иначе се извинявам че отклоних разговорите Ви към самия себе си и искам да ви публикувам нещо тук което да ви покаже как е живял и как би искал да живее един велик мъж -Маркес-публикувам ви неговото "прощално писмо" и се надявам то да ви даде сили за борбата ...надявам се всички от вас да оздравеят и да ценят живота както подобава...


Габриел Гарсия Маркес се е оттеглил от публичния живот по здравословни причини - рак на лимфните възли. Състоянието му се влошава с всеки изминал ден. Прощалното писмо, което следва, бе изпратено от писателя на неговите приятели.

~ ~ ~

Ако Бог забравеше за момент, че съм една парцалена кукла и ми подареше късче живот, може би нямаше да казвам всичко, което мисля, но със сигурност щях да мисля всичко това, което казвам тук.

Бих придавал стойност на нещата не спрямо това колко струват, а спрямо това, което означават.

Щях да спя малко, да мечтая повече, защото за всяка минута, когато затваряме очите си, губим 60 секунди светлина. Бих продължил, когато другите спираха, бих се събуждал, когато другите спяха. Бих слушал, когато другите говореха и колко бих се наслаждавал на един хубав шоколадов сладолед!

Ако Бог ми подареше късче живот, бих се обличал просто, бих лежал по очи пред слънцето, оставайки непокрито не само тялото си, но и душата си.

Боже, ако можех, бих изписал омразата си върху леда и бих чакал да изгрее слънцето. Бих изрисувал върху звездите с вдъхновението на Ван Гог едно стихотворение на Бенедит, а песен на Шерат би била серенадата, която бих подарил на Луната. Бих поливал със сълзите си розите, за да почувствам болката от прегръдката им...

Боже, ако имах едно късче живот... Нямаше да оставя да премине дори един ден, без да кажа на хората, че обичам, че ги обичам. Бих накарал всеки мъж и жена да повярват, че са мои любими и бих живял влюбен в любовта.

На хората бих посочвал колко грешки правят, като мислят, че спират да се влюбват, когато остареят, без да разбират, че остаряват, когато спират да се влюбват! На малкото дете бих дал крила, но бих го оставил само да се научи да лети. На възрастните бих показал, че смъртта не настъпва в резултат на преклонната възраст, а в резултат на забравата. Научих толкова неща от вас, хората... Научих, че всички искат да живеят на върха на планината, без да знаят,че истинското щастие се намира в начина, по който изкачваш стръмния склон. Научих, че когато новороденото за първи път стисне в малката си длан пръстта на баща си, го пленява завинаги.

Научих, че човек бива оправдан за това да гледа другия отвисоко само, когато трябва да му помогне да стане.

Винаги трябва да казваш това, което чувстваш и винаги да правиш това, което мислиш. Ако знаех, че днес би бил последният път, когато щях да те гледам как спиш, бих те прегърнал и бих се помолил на Господ да мога да стана пазител на душата ти. Ако знаех, че това ще бъде последният път, когато те гледам как излизаш от вратата, бих те прегърнал и бих ти подарил целувка. Ако знаех, че това е последният път, когато ще чуя гласа ти, бих записвал всяка твоя дума, за да мога да ги слушам отново и отново. Ако знаех, че тези са последните моменти, когато те виждам, щях да ти казвам “обичам те” и нямаше глупаво да мисля, че ти вече го знаеш.

Винаги има едно утре и животът ни дава и други удобни възможности, за да направим нещата така, както трябва, но в случай, че направя грешка и ни остава само днес, бих искал да ти кажа колко те обичам и че никога няма да те забравя.

Утре-то не е гарантирано за никого – нито млад, нито стар. Днес може да е последният път, когато виждаш хората, които обичаш. Затова не чакай повече, направи го днес, защото ако утре-то никога не дойде, със сигурност ще се разкайваш за деня, когато не намери време за една усмивка, една прегръдка, и беше много зает, за да направиш действителност последното им желание. Дръж тези, които обичаш, близо до себе си, кажи им шепнешком колко много имаш нужда от тях, обичай ги и се отнасяй с тях добре, намери време да им кажеш “извинявай”, “прости ми”, “моля те”, “благодаря” и всички думи, изразяващи любов, които знаеш.

Никой няма да се сети за скритите ти мисли. Поискай от Господ силата и мъдростта, за да ги изразиш. Покажи на приятелите си какво означават за теб.



Тема Re: Валентина, има по-добро лекарство!нови [re: Hинa]  
Авторeли (Нерегистриран)
Публикувано08.12.05 08:16



Нина,да не би ти да си собственик на аптека ЕЛЕЙ?Намирам те във всички форуми,където става въпрос за онкоболни.Дори не си правиш труда да смениш текста.Моля модераторът да се намеси,за да не се заблуждават повече болните хора.Дава ли си някой сметка,ако всичко това е една перфектна реклама на НАТАНАЛ-а-какви последици може да има за болните ,и какви печалби за фирмата?



Тема Re: Валентина, има по-добро лекарство!нови [re: eли]  
АвторHинa. (Нерегистриран)
Публикувано08.12.05 14:36



Ели, успокой се, нито съм собственик на аптека, нито съм дистрибутор или рекламно лице на Натанал.
В момента съм едно щастливо момиче, които получи предложение на именния си ден!!!!!!!!!
Преди обаче бях много нещастна. Неочаквано, както става ми казаха, че имам рак на белият дроб. Бях шокирана, уплашена до смърт приех нещата като известие, че ще умра скоро и мъчително. Заради състоянието ми, бях като паникьосано животинче, ме уволниха от работа. Приятелят ми ме заряза и т.н. Сега ме е срам да го кажа, но докато седях на пейката в раковата болница и чаках да ми кажат какво ще ме правят обмислях как да се самоубия по-безболезнено за да си спестя мъките от ракова смърт.
После дойде лечението, малката надежда и Натанал, лъчетерапията.
После дойдоха добрите резултати!!!!!!!!!!!!!!!!!!
После дойде здравето и щастието!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Пиша по форумите, за да помогна на други страдащи и повярвай, го правя с радост! Всъщност, за твое успокоение съм писала само в два форума, но явно и това ти се вижда много. Защо ли?
На имейла ми nina_iv@dir.bg съм получила много писма с въпроси и с радост съм им отговорила. Аз пиша само за себе си и е възможно да го описвам еднакво, но нямам какво да добавя.
Не се притеснявай, Натанал в никакъв случай не може да навреди на някого, освен при алерия. Заради себе си и други хора съм ходила и в офиса на фирмата и не мисля, че това е лошо. Моите шишета ги купувах от аптека Елей и мисля, че също няма нищо лошо. Ако някой пита как да намери Натанал, защо да не му кажа? Спокойно, фирмата не ми плаща за реклама, а аз сама си плащам шишетата. Сега също пия профилактично вече месец.
Ти защо се дразниш толкова от Натанал? Да не би Натанал да пречи на твоята търговия с нещо друго?
Желая ти да се успокоиш и да гледаш оптимистично на нещата.



Тема Re: въпроснови [re: Глyпaв]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано23.12.05 14:18



Знаеш ли, всеки ден отварям и чета написаното от тебе. Не ми идват думи да напиша и да коментирам постъпката, така както я тълкуваш ти. Дано не е истина, защото е .... Освен това си мисля, че ако човек обича наистина, той не би могъл да постъпва така. Ти би трябвало да усещаш човека до тебе, има ли чувства всичко истинско ли е. Лъжата и притворството не траят дълго. Повярвай ми.
Относно цената на трансплантацията. Това, което казваш мисля, че е реално. Знам, че в Израел е малко по-ниска.



Тема Коледа - време на чудеса!нови [re: Baлeнтинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано23.12.05 14:28



Здравейте милички, здравейте всички!
Идва Бъдни вечер, идва Коледа! Времето на чудесата! Искам да ви поздравя и да ви кажа : Пожелайте си! Пожелайте си здраве и излекуване! Човек никога не знае ...... Освен нашите усилия, защо да не си пожелаем и малко чудеса! Не слушайте тези, които говорят за това като за безпочвен оптимизъм. Нека си признаем, че точно ние сме тези, които вярваме в чудесата! Бъдете весели на празника, все пак до близките си сме на този хубав ден!
Желая ви празнично посрещане на Коледа!
И вяра!



Тема Re: Моля те прочетинови [re: Baлeнтинa]  
Автор izi (ентусиаст)
Публикувано28.12.05 15:19



Привет Валентина!
Изправена съм пред тежкото заболяване на съпругът си-Сндром на Райно.
Започна преди повече от 4 години.Това заболяване се знае още като студова алергия.Започна с избиването на сини петна което в началото беше върху ушните миди, но с времето се разпространи по всички крайници, ръце, пръсти на ръцете и краката, петите, носа.Тази година петната се появиха и през лятото, в оскъдните гореще дни.
Мъжът ми е заклет пушач.Кашля като магаре, но не си обръща внимание.Не търпи да му се напомня и да му се дават съвети.В доста тежко положение ни поставя, близките около него.
От известно време сините петна започнаха да придобиват по- големи размери от обичайните/бяха с големина на бобено зърно/.Тези петна се превръщат в трудно зарастващи рани, от които ръцете и местата се подуват.
Само преди месец след нараняване ръката на която имаше петно отече болезнено.Нищо не помагаше за спадане на отока.Вчера раната проби.От нея потече рядка течност наподобяваща бяла кръв.Тук е мястото да кажа, че при последните изследвания на кръвта, левкоцитите бяха доста увеличени.
Мъжът ми споделил с "приятели" и те му сложили диагноза- левкемия.
Казали, че тази бяла течност била един от показателите на заболяването му.
Моля те, кажи ми или ми пиши на лични, повече информация за състоянието на кръвта и за сините петна.
Извинявай, че засягам болезнена тема, но имам нужда да споделя.



Тема Re: Моля те прочетинови [re: izi]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано28.12.05 17:54



Здравей, Изи! Не помня дали вече съм го споменавала в темата, но аз имам и Синдром на Рейно - засяга ръцете и краката - по-скоро пръстите. При мене тази болест се проявява като спазми на малките кръвоносни съдове - диагностицира се с уред - Доплер. Слабото оросяване е причина за побеляване на пръстите и при дребно нараняване да е трудно зарастването. Поради недостиг на кръв и съответно липса на подхранване на тъканта тези дребни ранички често стават некрози. Борбата с раничките и некрозите е упорита и дълга. Често с месеци. Използват се лекарства за мазане на основата на животински ензими, също и един антибиотик - паста - Бактробан. А относно връзката Рейно и левкемия - не съм специалист, но ми се вижда глупава. Едното не е свързано с другото. Едното е заболяване на кръвоносни съдове, а другото болест на кръвта.
Ако искаш пиши ми на пощата, която съм оставила тука.



Тема Една методика на Ян Гоулернови [re: Baлeнтинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано30.12.05 10:45



Преди няколко дни Блага предложи някой да направи превод на един метод на Ян Гоулер - това е началото, остават ми да преведа стъпките в края на този текст, но само ако ви е интересно и някой има желание да го прочете и да се опита да го приложи! Само ми кажете и ще продължа да превеждам.

Вие можете да победите рака
Предлагаме на Вашето внимание книгата на австралийския писател Ян Гоулер "Вие можете да победите рака".
През януари 1975 година на Ян Гоулер ампутирали десния крак по повод остеогенен сарком (рак на костите). Перспективата била неутешителна: по статистика, само 5% от болните след такава операция имат шанс да преживеят повече от 5 години. Пред ноември 1975 година - рецидив на рака. Към март 1976 година състоянието му толкова се влошило, че по мнение на лекуващият лекар, му оставали не повече от 2 седмици живот…
Последвалото оздравяване е резултат от цял комплекс разнообразни видове лечение. През юни 1978 година Ян Гоулер получил официално подтвърждение на това, че в него нее останала и следа от активен рак. През 1981 година съвместно с жена си Гейл основали в Мелъбурн Група за помощ на онкологично болни.
Предлаганите от него методи на психотренинг могат да бъдат полезни не само за онкоболни, а и за болни с други заболявания. Биха помогнали и на здрави хора за снемане на стреса, най-добрата профилактика срещу болестите
"Вие можете да победите рака" Гоулер
От науката е доказано, че раковите клетки се появяват от време на време и в организма на здравия. Това е общопризнат факт. Но здравият организъм навреме розпознава угрозата и унищожава раковите клетки. При онкоболните това не се случва , а става разрастване на тези клетки, без да срещат съпротивата на организма.Така се появяват и външните симптоми на рака. Ние изхождахме от положението, че естествените защитни механизми, тоест имунната система може да се възстанови. И тогава организмът сам ще унищожи всички злокачествени образувания. Ако и след това имунната система се поддържа в работещо състояние, може да не се плашим, че отново ще се разболеем от рак.
Думичката “рак” предизвиква у хората страх и ужас. Този страх е основан на четири разпространени предразсъдъка:
1. Причината за рака е неизвестна.
2. Ракът винаги се съпровожда от болка иводи до преждевременна смърт.
3. Болният е безсилен да си помогне сам, остава му само да предаде отговорността за здравето и живота си в ръцете на лекарите.
4. Всички видове лечение на рак са неприятни и в повечето случаи безрезултатни.
Целта, която си поставя мелбърнската Група за помощ е - да се разсее страхът, да се замени с позитивна позиция за излекуване и да се покаже по какъв начин пациентът да стане главно действащо лице при възстановяване на неговото здраве.
Искам да ви съобщя приятната новина. Диагноза “рак” не означава, че трябва да се готвите за смъртта. Означава, че трябва да се научите да живеете пълноценно, изпозвайки целия потенциал на здравето ви, заложен от природата.
Като начало, трябва да разберете следното – ракът не е нелепа случайност, не е жестока съдба, а дълъг процес, имащ своя история и свои причини. Повечето от причините за появяване на рака са известни на науката. Познавайки ги, необходимо е да се състави план за действие по отстраняването им и преодоляване на последствията. Но за да стане изпълнима тази задача за нас е необходимо да разгледаме три аспекта от човешкия живот – физически, психически, духовен. Убеден съм, че първостепенна роля в интересуващият ни процес играе духовният фактор. Болшенството от мислещите хора, а тежкоболните особено, се замислят рано или късно над главния въпрос на битието – “Кой съм аз? Какво е животът? Откъде съм дошъл? Къде отивам?”. За онкоболните тези фундаментални проблеми нерядко застават на преден план.
Не по-малко са важни емоционалните ипсихологическите фактори. Все повече специалисти признават, че тези аспекти играят голяма роля както за появяване на рака, така и за неговото лечение. Именно тука следва да се търси ключът към успеха. Методиката за комплексното лечение на рака е достъпна за всеки и предполага правилно хранене, позитивно мислене, умение да се справяме със стреса и редовно медитиране. Всичко това съчетано с подходящите за случая терапии.
Ние с Гуйл изпитахме огромно удоволствие от работата с пациентите, които повториха изминатия от нас път и се избавиха от болестта, която смятаха за неизлечима. Но особена радост ни достави това, че пациентите, използващи нашата методика, не просто се излекуваха – в тях се пробуждаше любов към живота, а заедно с това се научиха спокойно да възприемат изхода от живота.
И така,въпреки че ние наблюдаваме много случаи на пълно оздравяване, налага се да се примирим с това, че не всички пациенти се избавят от болестите и на някои им предстои да умрат. Но ето, кое е важно: болните, на които предлаганите методики не са помогнали за излекуване, да послещнат смъртта с достойнство и спокойствие, което да удиви не само роднини и близки, но даже и самите болни. Може да се каже, че и в това отношение ракът е победен. И макар винаги първата ни цел да е оздравяване , нашият подход представлява ценност и за тези, на които е съдено да умрат.
Колкото по-рано започне прилагането на нашия метод, толкова повече облекчение ще намерите и резултатите ще бъдат по-добри. Но и за закъснелите има реална перспектива.
При моето оздравяване важна роля изиграха два фактора: огромната помощ на хората и моите собствени ресурси.
От самото начало почувствах, че ракът ми е резултат от мои постъпки и действия. Разбрах, че болестта се е появила не без моето участие .... А това значи, че трябва да изиграя главната роля и при премахването и!!! Така се оказах стопанин на положението! Бях уверен , че ще се справя, ако сам се заема с това! Остана само да си изясня какво да изменя в живота си и как да го направя!

Методът се сътои от следните стъпки
Въпроси, които трябва да си зададем и да си отговорим честно.
Релаксация
Медитация
Силата на мислите
Как да преодоляваме болката
Правилно хранене



Тема продължи да превеждашнови [re: Baлeнтинa]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано30.12.05 13:10



най-малкото тук можеш да го публикуваш



Тема Re: Една методика на Ян Гоулернови [re: Baлeнтинa]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 16:06



Няма начин , това, което пише да не ни е полезно. Радвам се, че превеждаш. Моля те продължавай. Аз вярвам, че методи ,като изложените имат страхотна сила. Не се съмнявам и в това, че подсъзнанието ни прави чудеса. Прочетете: "Силата на твоето подсъзнание" на Джоузеф Мърфи и "21 закона за съвършенно здраве" на Грег Андерсън. Не забравяйте и силата на молитвата. Хранете се правилно. Дишайте дълбоко. Изкарайте курс по йога. А също и курса на Норбеков. Силата е във Вас! Променяйте се. Усъвършенствайте се. Приемете болестта като предизвикателство. Прочетете книгата: "Болестта като път". Проведете вътрешен диалог със себе си и си дайте отговор на какво иска да Ви научи болестта. Пийте антиоксиданти,имуномодулатори и най-вече натурални собственоръчно направени сокове. Вярвайте в себе си , не толкова в прогнозите на лекарите.Развивайте , развивайте себе си. Много успехи желая на всички!!!



Тема Честита нова година!нови [re: блara]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано02.01.06 15:13



Здравейте отново от мене!
Честита нова година! Искам да ви пожелая сили, успешен път в лечението, душевен мир в нашите трудни моменти! Хаосът в мислите ни, негативизмът, отрицанието и отпускането нека оставим в старата година! Нека всеки да намери нещото в живота си, заради което да се бори!
Валентина



Тема Re: Честита нова година!нови [re: Baлeнтинa]  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано03.01.06 08:49



Честита и благодатна да е, година без грижи и тревоги! Пожелавам ви късмет и много, много здраве!



Тема Моите мисли относно вярата!нови [re: Dorchester]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано17.03.06 09:04



Това е въпрос, който всички ние по някакъв начин сме засягали в мненията си, които излагаме тука.
За мене вярата има безкрайно много измерения.
Първо трябваше да повярвам, че всичко това се случва с мене и да го приема. Това беше най-дългият път, а и не е завършил.
След това трябваше да се боря с бунта на чувствата и на силната си емоционалност за да намеря равновесие. И това не е завършило.
Третото нещо и най-сложното беше да усетя хората около себе си и да разбера техните чувства към мене. Изключително важно! Да усетиш вярата на тези същества в тебе! Човек е обществено животно и не живее извън света, вече отдавна не може!
После дойде момента на християнските ми чувства и вярата в нещата извън мене, които понякога се случват. Но те не се случват изобщо, а човек трябва малко да им помогне! Пътят е един, но има пътища и пътечки към него. Наш е изборът как да вървим!
За мене вярата е реалността! Ако някой прегърне само вярата си и с нея се затвори насаме ще дочака нищото!
А ние не сме тук да чакаме нищото! Тук сме, за да предизвикаме, с вярата си във изброените от мене неща, да се случи най-доброто за нас!

Така мисля аз!
Целувам ви и ви обичам! И вярвам, че ще успеем в пътя ни!



Тема Re: Моите мисли относно вярата!нови [re: Baлeнтинa]  
Авторниkora нe ryби нaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 12:29



ЗДАВЕЙТЕ на всички! Съжалявам че в момента нямам много време за да прочета всички мнения, но кагато мога ще го направя. ТА, искам да кажа първо на всички НИКОГА НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ - няма невъзможни неща!!!
И второ на хора с ALL или на ОЛЛ - мой много близък мина през ОЛЛ, през трансплантация и БЛАГОДАРЯ НА БОГА до сега е в отлично състояние.vgf@dir.bg- пишете с радост ще споделя и обясня.



Тема Re: Моите мисли относно вярата!нови [re: ниkora нe ryби нaдeж]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано02.04.06 22:20



Започва да ме изморява това постоянно дъвчене на различните методи, лекарства и добавки с цел търсене на нещо нередно в тяхното действие или производство.
Защо си държим такъв тон, защо се караме, обиждаме? В света винаги ще има мошеници, винаги ще има хора с пари, които могат да узаконят всичко, което си пожелаят. А като си погледнем държавата ... съвсем трагично става.
В крайна сметка всеки сам избира и решава с какво ще се лекува. За мене са важни изводите и резултатите.
Аз ще експериментирам със себе си както намеря за добре и няма да позволя на никого да ме разубеждава. Чета много статии, събирам информация, консултирам се и решавам. Тук съм, за да чуя и от другите болни за техните решения и успехи, както и да споделя своите.
Медицинското ни обслужване е под всякаква критика. Един пример: диспансеризирах се в онкодиспансера и какво беше учудването ми като разбрах, че там няма хематолог. А за да ходя на преглед при хематолог се налага да си вземам направление от личия лекар и така да мога да се добера до хематолог... И ТОВА СЕ ПОВТАРЯ ВСЕКИ БОЖИ МЕСЕЦ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ ЛИ????? КАКВО ЛИ Е ТОВА????????????????
Та така. Сами май се лекуваме в повечето случаи... Май е точен изразът "Господ да ни е на помощ..."!



Тема Отново съм тук!нови [re: Baлeнтинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано08.04.06 13:50



Здравейте отново!
Върнах се след едноседмични изследвания във Военномедицинска академия. Чудеса не мога да споделя с вас, но мога да ви кажа, че според лекарите имам едно стабилно състояние и прилични показатели. Болестта не се развива и е в покой в стадий 0-1. Единственото нещо, на което ще въздействам е артритните прояви в ставите на ръцете си, което вероятно е следствие от началната кортикостероидна терапия.
Гледам, че са се разгорели страстите по отношение на NATANAL. Аз започвам вече 10-тия месец на приемането му и ще продължавам да го приемам. Дали има място за съмнения - съмнявайте се, това е право на всекиго. Относно идеята за модератор. Няма лошо в това, но кой трябва да е човекът, който ще поеме тази ОТГОВОРНОСТ? Да преценява кое е важно за нас , болните и кое не??? Има ли смелост някой да го прави? Или ще се провъзгласи някой, който да своеволничи. И то на място с хора с ракови заболявания. Фукла си мълчи и аз мисля, че това е добре. Защото! Каквито и разговори и караници да има тука, истината за нещата винаги е по-силна от злите намерения!
Така мисля аз!
Все още се въздържам от гласуване, защото не съм убедена в един евентуален избор на модератор тук и то правилен!
Който не е съгласен с моето мнение може да ми пише тук, да ми остави лична бележка тук или на пощата ми или на ICQ. Готова съм да отговоря!
Обичам ви и искам да се борим заедно за повече живот!



Тема Re: Отново съм тук!нови [re: Baлeнтинa]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано08.04.06 14:21



Нещо ми се струва, че мнението ти е камък в моята градинка...

Валя, ти знаеш ли какво е модератор и какви са му функциите?

Между другото теб мислех да предложа за модератор... На теб се възхищавам и от твоята смелост черпя сили.

Фукла мълчи - може би защото няма време да влиза тук. Когато се запознах с нея (преди година и половина), тя спомена, че клубовете са й странично занимание, ако шефът й я види, че е в клубовете, ще мърмори. Та, тя е прекрасно момиче, но няма време.

А този клуб има нужда от човек, който да го наглежда. Да следи за измами - от един и същи IP адрес ако има мнения от различни хора - да предупреди. Например. Или да заключва теми от рода на "Вярвайте в Бог". А не да "своеволничи" - каквото и да означава тази дума. Модераторът рядко трие теми или мнения - само когато са обидни.

Та, така...

Редактирано от little_rabbit на 08.04.06 14:21.



Тема Re: Моите мисли относно вярата!нови [re: ниkora нe ryби нaдeж]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 18:14



Валентина, радвам се че резултатите от изследванията ти са добри! Дано все така да бъде и в бъдеще!



Тема Re: Отново съм тук!нови [re: little_rabbit]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано08.04.06 23:22



Не, не хвърлям камъни в ничия градина! Не ме разбирайте грешно. Аз се опитвам да въведа ред в моите мисли и да ги изложа пред всички вас. Не обичам обидните подхвърляния. Обичам истината и честността. А най-вече откритостта. Често откритостта е предпоставка за повече уязвимост, но аз съм готова да приема и това. Днес изказах своето мнение. Знам какво е модератор. Една приятелка е модератор тук в един от клубовете и виждам как се опитва да не е пристрастна и да въвежда ред и как получава атаки от много хора. Затова и изразих съмнения относно безпристрастността на евентуалния бъдещ модератор.
Знаеш ли, мисля, че клубчето ни се развива добре. Тези теми, които наистина не интересуват болните хора, те умират. Живеят само тези, в които има хляб.
Така мисля аз.



Тема Изказването на Щеревнови [re: Baлeнтинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано09.04.06 10:49



М.... м. на изказването и на думите на Щерев!!!!!!
Днес ставам на 45 години и в главата ми няма и мисъл за обреченост! Има само желание за борба! И за живот! Искам и ще работя! Искам и ще живея! Даже смятам и да се пенсионирам в нормалните за пенсия години! Като ни смята за обречени, защо ни лекува тогава??? Най-добре е да вземе и с неговата логика да ни прати на оня свят по-бързо, така и на държавата няма да тежим!
Та така! Не сме обречени, ние само сме болни хора, които се лекуват! След тези му думи, мисля, че обречена е само практиката му на лекар и доверието на пациентите му в него!
Ще се лекуваме и ще живеем!



Тема Re: Изказването на Щеревнови [re: Baлeнтинa]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 11:01



Честит Рожден Ден! Много години здраве, лично щастие и Късмет!



Тема Re: Изказването на Щеревнови [re: Baлeнтинa]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано09.04.06 11:07



Честит рожден ден, Валя! От сърце ти пожелавам здраве, здраве, здраве! И много щастие, късмет и успехи във всичко!



Тема Re: ЧРД ВАЛЕНТИНА!нови [re: little_rabbit]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 12:05



Бъди все така силна и борбена и ще успееш! Желая ти от сърце да имаш много поводи за радост през тази година!



Тема Ч.Р.Д.нови [re: Baлeнтинa]  
АвторHинa. (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 12:26



Честит рожден ден Валя! От сърце ти желая много радост, любов, здраве и щастие!!!!!!!!!!!



Тема Re: Изказването на Щеревнови [re: Baлeнтинa]  
Автор Бeни ()
Публикувано09.04.06 13:39



Честит рожден ден!
Желая ти да си много здрава, все така силна и борбена, за да радваш всички, които те обичат и уважават!



Тема Re: Изказването на Щеревнови [re: Baлeнтинa]  
Автор eli_bel ()
Публикувано09.04.06 13:45



Валя, да си жива и здрава! От сърце ти желая дълги, дълги години здраве и щастие!



Тема Re: Изказването на Щеревнови [re: eli_bel]  
Автор vivi7 (непознат )
Публикувано09.04.06 15:11



Честити рожден ден и от мен Валя! Желая ти дълги години здраве и щастие, да няма моменти, в които си тъжна! Бъде все така силна, човечна и добра



Тема Re: Изказването на Щеревнови [re: Baлeнтинa]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано09.04.06 16:37



ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН !!!
ЖЕЛАЯ ТИ ДА НЕ ГУБИШ ВОЛЯТА СИ ЗА ЖИВОТ,ДА СИ ЩАСТЛИВА И В МИР СЪС СЕБЕ СИ!




Тема Благодаря ви!нови [re: caмoдивa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано09.04.06 17:48



Благодаря ви, за поздравленията, много сте мили! Налага се да се борим иначе няма как да оживеем. Аз съм така падам в дупката, ставам, пак падам и пак ставам .....
Поздрави от мен!



Тема Re: Левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
Автортянши (Нерегистриран)
Публикувано12.04.06 16:38



здравей.Току що писах но реших и на теб да пиша.Много е хубаво че се доверяваш на нетрадиционни методи на лечение.Но човек трябва да е внимателен.Нещата които аз съм пила са китайски регистрирани у нас 2001-2002 год.Имах подобен проблем но съвсем в началото и го разреших благодаря на бога.Пиши ми на адрес evya@abv.bg Ще ти дам повече информация за лечението на клетъчно ниво със естествени продукти.Аз попаднаш случайно така,както сега пиша на теб.Всичко е известно от хиляди години,но при нас идва за някои късно.Изкарах курс и сама мога да предлагам нещата.Не се бой няма измама ифалш.Здравето е лично наше и всеки сам трябва да избере.



Тема Re: Левкемиянови [re: тянши]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано12.04.06 18:19



ето и един интересен линк
http://bg.sbaldohz.com/Leukemia.htm



Тема Re: Левкемиянови [re: caмoдивa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано29.04.06 18:08



Здравейте, здравейте!
Не съм писала тука от един месец. Чувствам се добре, сътоянието ми е стабилно. Вече стават 11 месеца откакто приемам NATANAL. За проблемите със ставите приемам от един месец НСПВС (нестероидно противовъзпалително средство) - казва се Резохин, което ми действа много добре и болките и възпаленията намаляха. И то е със странични ефекти, но е по-малкото зло, в сравнение с кортикостероидите! Определено! Сега започнах да събирам документи за да мина през ТЕЛК. Чувла съм, че това е едно препятствие, свързано с много отрицателни емоции, особено срещата с комисията. Ако някой може да ме посъветва нещо, ще бъда благодарна!
Поздрави от мене, Валентина!



Тема Re: Левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано29.04.06 21:01



здравей,
може ли да ми кажеш нещо пове4е за това лекарство?майка ми има проблем със ставите и пие диклак.дали може да се замени с това което приемаш



Тема Re: Левкемиянови [re: caмoдивa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано29.04.06 21:19



Назначението на това лекарство беше от ревматолог. Приема се при ревматоиден полиартрит. Незнам какво е заболяването при майка ти. Трябва ревматолог да прецени. Пие се по 1 таблетка на ден , вечер. Един блистер има 10 таблетки и цената е от 3,50 лв до 4,80 за 1 блистер.
Ето тук можеш да прочетеш за Резохин. Всичко , което пише тук е написано и на упътването в кутийката му.

http://www.pirogov.net/search/product.php?firmid=41&prodid=135

Само да те предупредя - това лекарство се отлага в очите и черния дроб. Затова преди да се започне с него трябва да се направи преглед на очите и чернодробни изследвания. След това всеки месец - също. Ако има проблеми - лекарите преценяват дали да се спре.



Тема Re: Левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано29.04.06 21:25



оперирана е с тумор в мозъка,минахме лъчетерапият и сега сме на химиотерапия.дълго време ползваме дексаметазон и може от страни4ните му ефекти да е но се появиха болки е тазобедрената става.правихме снимка но нищо няма и невроложката изписа диклак засега помага...взема по една таблетка,но и ранитидин защото дразни стомаха...



Тема Re: Левкемиянови [re: caмoдивa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано29.04.06 21:47



Прочетох какво пише за Диклак. И това е НСПВС - нестероидно. Както и това, което вземам аз. Само е различно активното вещество. Като гледам и двете са с достатъчно странични ефекти ... Трябва да се правят редовно изследвания. Щом помага на майка ти, продължавайте. Както Резохин помага и на мене. Но като гледам какви гадни са и двете, трябва на 3 седмици да си правим изследвания!!!!!!!
Успех ви желая!



Тема Лимфни възлинови [re: Baлeнтинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано29.04.06 22:55



Данена, ще ти отговоря тук, защото моето не е Болест на Ходжкин, а В-клетъчна хронична лимфоцитна левкемия.
Ноември 2003 освен другите симптоми имах и подути лимфни възли в слабините, ляво и дясно(май се наричаха ингвинални). След кортикостероидна терапия те се скриха. После дойдоха симптомите на левкемията и вече са увеличени аксиларните(под мишниците и от двете страни) и шийните лимфни възли(от ляво и от дясно). Лимфните възли не болят въобще, поне при мене е така.
За установяване на хематологични заболявания има много точни, специфични изследвания. Абсолютно точно установяват за какво става въпрос. Ако наистина има някакви съмнения, необходимо е лекарят да се погрижи да бъдат пуснати подобни изследвания. Аз имах щастието в Клиниката по дерматология на Военна болница началника на клиниката да се отнесе сериозно към симптомите и да поиска изследвания от хематолозите като път за определяне на прогнозите на състоянието ми. И ... резултатът е ...



Тема Re: Лимфни възлинови [re: Baлeнтинa]  
АвторDanena (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 23:18



Мерси.Чаках да ми отговориш.Аз нямам никакви други симптоми, май нещо се побърквам.Трябва да спра да мисля такива неща. Аз съм психолог,но ми е ужасно трудно да се справя със себе си.



Тема Лабораторни резултатинови [re: Danena]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано09.05.06 08:28



Здравейте, милички!
Вчера си правих нови изследвания, не бях го правила от месец. Искам да ви кажа, че резултатите са повече от добри. А високата еозинофилия, която имам от 2003 година сега е в норимте. Последната година при диференциалното броене еозинофилите се клатушкаха в броя си и все високи, сега са в норматаааа! След две седмици ще отида отново на изследвания, за да потвърдя за себе си този факт!
И отново, и отново да ви кажа
ПРИЕМАМ NATANAL вече 11 месеца. Само него. И едно лекарство за ставните проблеми. Нищо друго. Сега съм на 3 супени лъжици 3 пъти на ден. Чувствам се добре. Имам си една мисъл - когато видя едно дърво и имам желание и сили да се кача на него - значи се чувствам много добре!!! Може да съм вече на 45, но още ми се катери по дърветата ...
Това е от мене!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Лабораторни резултатинови [re: Baлeнтинa]  
Автор vivi7 (новак)
Публикувано09.05.06 09:11



Браво Валя, все по-хубави новини да ни споделяш...



Тема Re: Лабораторни резултатинови [re: vivi7]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 20:14



Браво,Валя! Само така!Ще я борим гадната болест!Искам съобщение"Оздравяла"!!!!



Тема Re: Лабораторни резултатинови [re: zdr1]  
Автор kiko3 (непознат )
Публикувано15.05.06 23:04



Здрасти Валя,
първо- много се радвам за добрите показатели, дано само така продължаваш!!Аз се казвам Ваня, имам син на 3,6г. и той е болен от остра лимфобластна левкемия. Ще се радвам да споделяме мнения и опити. Ние се лекиваме вече 5 месеца плътно на химиотерапия, лекуват ни по протокол BFM 95л. От Пловдив сме и ни лекува д-р Стоянова.
Дават ни голям процент надежда, че ще го излекуват напълно, септември ми предстои второ раждане и ще вземат стволови клетки за всеки случай.
Това е накратко от нас, ще се радвам да си пишем



Тема Re: Лабораторни резултатинови [re: kiko3]  
АвторTH (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 13:58



Валя може да не прочете това. Напиши отделно до нея - тя ще отговори.
Много се надявам и вярвам, че всички ще бъдете здрави и щастливи.



Тема Re: Лабораторни резултатинови [re: TH]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано16.05.06 16:19



Аз чета в този клуб през циалото време на денонощието. Спирам само когато очите ми се затварят за сън.....



Тема Re: Левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
АвторCapa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 09:40



Здравеи Валентина!
Имам приятел болен от твоята болест хронична лимфолевкемия. Заинтересува ме твоето лечение с Натанал. Него го лекуват в момента с Флударабин.
Много бих искала да споделисх опита си ж тази насока



Тема Re: Левкемиянови [re: Capa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано23.06.06 12:33



Сара, кой стадий е твоят приятел? Какви са проблемите му сега? Лимфни възли, черен дроб, слезка(далак), левкоцити, лимфоцити... Аз съм в І стадий. Приемам вече 1 година тази хранителна добавка - . Различни дозировки, а в момента съм на 3 пъти дневно по 3 супени лъжици. Помага ми на имунната система - така смятам аз. И затова ще продължавам с нея. Тъйкато съм в І стадий, мене не ме лекуват с нищо. Стратегията в първите стадии е "wait and watch", тоест нищо не се прави.



Тема Метдът на лекарите Карл и Стефани Саймънтъннови [re: Baлeнтинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано24.07.06 07:41



Здравейте отново от мене. Преди време някой спомена в клуба за книгата на Майкъл Талбот Холографската вселена. Прочетох я напловина и останалата част прегледах по диагонал, после доста прочетох за д-р Карл Саймънтън и д-р Стефани Саймънтън, новата наука психоневроимунология, която те прилагат на свои паценти. Има създаден център, а те самите са издали няколко книги. някои от тях открих като цели текстве тук и интернет/на руски език/.
Ще си позволя накратко да опиша метода, който те прилагат към раковоболни паценти. Не мисля, че е невъзможно сами да приложим техния метод. Трябва само дисциплина и постоянство в изпълнението. Можем даже да образуваме "виртуална група" и да проследим резултатите си.

Ето и основнте пунктове на метдиката им:

Най- често произнесената дума "рак" за нас означава, че идва край на всичко. Крй на живота ни. Умът ни се населява с безпомощност и безсилие. Предаваме се на усещането, че сме безнадеждно болни.
Това е основното, с което трябва да се преборим. А то е в ума ни.

Стъпка 1: Анализ на жизнените събития и стрес.
Сядаме пред лист хартия и започваме да се връщаме година, година и половина преди болестта. Изброяваме какви събития и промени сме преживели и поставяме до тях проценти на стрес, кйто са ни причинили! Оценяваме сами! После четем отново и анализираме колко е вярно това. Можете да го правте и с някой близък човек! С една дума - търсете причината назад в живота си. В хубавото или в лошото преживяно.
Така ще намерим отговор на въпросите: ЗАЩО РАК? ЗАЩО АЗ? ЗАЩО СЕГА?

Стъпка 2: БОРБА СЪС СТРЕСЪТ. Техники за релаксция.
Те могат да се изработят индивидуално. Релаксацията или медитацията е състояние на мисълта, при което с приятни дейности се освобождавате от напрежението. В тялото ви настъпва спокойствие за 15-20 минути. Можете да лежите и да гледате в една точка като не мислите за нищо, можете да лежте и да слушате музика, можете да седите и да гледате напред и да изпразвате ума си от мсли, можете да се разходите на тишина. ЦЕЛТА Е СПОКОЙСТВЕ НА ДУШАТА И ИЗХВЪРЛЯНЕ НА НАПРЕЖЕНЕТО ОТ МИСЛИТЕ СИ.
Можем да го напрвим. Правете го пи 3-5 пъти на ден!

Стъпка 3: Визуализация на процесте в организма!
създаване на мислен образ на процесите, които призтичат в организма ни. Представяйте си болното място, кръвта в кръвоносната система, левкцитите, които с клетките си изяждат увредените клетки и после как боклука се изхвърля през черния дроб и бъбрецте. Мислете си с някакви образи, може да не са точни, може да си ги нарисувате сами като рицари, които побеждават дракони, като прахосмукачка, която събира боклук. Използвайте вашето въбражение. мислете за терапията си като за такава успешна борба, мислете за лекарствата, като за гери, кито побеждават лошите. Това е визуализирането! Да създадем образ на правилния ход на нещата в организма ни и на пътя към оздравяване на всяка клетка, на тялото ни като цяло. Ако можете по 1-3 пъти на ден.

Стъпка 4: Разиграване на психодрама.
Това е изиграване на един театър с участието на нашите клетки и тяхната роля за извеждането на раковите клетки от организма. Говорете на клетките си. Опишете им лошия край и добрия край и изберете този, който ви харесва.

Стъпка 5: Създавне на социограма. направете го еднократно.
Върнете се в живота на семейството и фамилията си и потърсете идентични случаи като вашия или повтарящи се лоши събития. Ако има такива неща, вие сте този, който с откриването им ще прекъсне повторяемостта м. Защото вие не желаете повече да участавате в това повторение!!!!!!!!

Стъпка 6:Техника на преодоляване чувството на обида.
Това не означава да простим на тези, които са ни обидили - означава да преодолеем чувството на негодувание, да престанем да го повтаряме и разпалваме в себе си. Мисля, че и този въпрос можем еднократно да изясним!!!!!!!!!!

Стъпка 7: Физически упражнения.
От фитнес до една рзходка - веки според възможностте. Не го забравяйте!!!!!!!!

Стъпка 8: Как да направим живота си прекрасен.
Сбуждайки се и заспивайки, мислете за нещо приятно, може да е дребно, може и да е голямо. Ако искате направете списък на вашите желания и несбъднати мечти и мислете за тях. Човек никога незнае .... може цял живот да не сте имали смелостта да облечете червена рокля ... е, сега е моментът!

Това е то методът Саймънтън! Прочетох за толкова много успехи! С онкологично болни!

Не е сложно. Напишете на един лист стъпките. Повечето са еднократни - изяснете ги, остават ежедневната релаксация и визуализация.
Аз ще започна. Трябва. Даже си мисля, че ще вкюча мисълта за НАТАНАЛ като мисъл за моето оръжие, за боеца, който се разхожда в кръвта ми и стига до тъпите незрели клетки, които се множат в мене и се сражава с тях, хваща ги за ръката и ги извежда от мене.

Какво мислите - ще започнем ли?

Редактирано от Baлeнтинa на 24.07.06 07:51.



Тема Re: Метдът на лекарите Карл и Стефани Саймънтъннови [re: Baлeнтинa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано25.07.06 01:21



Валентина, благодаря ти, страхотна си! Боже, как имате толкова време?

Аз си купих книгата, но още не съм я отпочнала. Да и на мен ми се видя тежичка за четене, та сигурно затова.....
Всъщност, установявам, че без да съм я чела книгата съм изпълнила част от стъпките, другите стъпки ги правя непрекъснато. Единствено със стъпки 3 и 4 нещо не се справям, имам предвид с визуализацията. Опитвала съм, но май още не съм намерила моя начин за визуализация Ще трябва да се постарая малко повече....

Нема начин да нема начин!

Тема право на профилактика и рехабилитация за онкологичнови [re: vesela.bg]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано29.07.06 10:02



Няколко пъти в клуба споменаваме за това, че онкологчно болните не ги изпращат на санаториално лечение. За да доизясня правата ни изпратих запитване до НОИ. Веднага получих отговор:

"Уважаема госпожо Караджова,

По повод Вашето запитване вх.№ 1637/28.07.2006 г. Ви информираме следното:

Лицата, имащи право на парична помощ за профилактика и рехабилитация са определени в чл.2, ал.1 от Инструкция № 1 на НОИ от 10.01.2002 г. за условията и реда за разходване на средствата о бюджета на държавното обществено осигуряване, определени като парични помощи за профилактика и рехабилитация.

Съгласно редакцията на този текст действаща към настоящия момент (след влизане в сила на Решение № 7751/11.07.2006 г. на ВАС – обн., ДВ, бр.60 от 25 юли 2006 г.) право на парични помощи за профилактика и рехабилитация имат лицата:

1. осигурени за всички осигурени социални рискове;

2. осигурени за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица;

3. осигурени за инвалидност, старост, смърт и за трудова злополука и професионална болест;

4. получаващи лична пенсия за инвалидност поради общо заболяване с изключение на лицата, получаващи и пенсия за осигурителен стаж и възраст.

В този смисъл лицата, които са осигурени при условията на чл.2, ал.1, т.1-3 от Инструкция № 1 имат право на парични помощи за профилактика и рехабилитация, независимо дали са онкологично болни или не.

В случай, че онкологично болно лице не работи и не подлежи на осигуряване, то може да ползва парична помощ за профилактика и рехабилитация ако получава лична пенсия за инвалидност поради общо заболяване при условията на чл.2, ал.1, т.4 от Инструкция № 1."

ТАКА ЧЕ!!!!! ИМАМЕ ПРАВО ДА ХОДИМ НА САНАТОРИУМ И НИЕ!!!!



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Автор zveritsa (непознат )
Публикувано31.07.06 23:44



Zdravei! Az ne sym bolna,no mimam blizyk, koito e bolen ot tazi bolest - levkimiq. predi 4-ri dni mi kazaha, che maika mi ima ostra mioblastna levkimiq. Az izobshto ne sym naqsno tazi bolest, molq, ako ne predstavlqva trudnost za teb - razkaji mi.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: zveritsa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано01.08.06 13:00



Има толкова много видове левкемии и аз не подозирах това преди да се разболея, но , миличка, струва ми се, че не си написала правилно наименованието на левкемията, която са диагностицирали при майка ти. Разгледах Международната класификация на болестите - там не открих такова название. Моля, те - погледни пак епикризата или там, където е написано и ми кажи правлното име. Така ще намеря материал, за да прочетеш и да се запознаеш.
Стискам ви палци!



Тема 1 година и 2 месеца с NATANAL - резултатинови [re: Baлeнтинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано05.08.06 10:57



Здравейте, момичета и момчета!
Вчера беше хубав ден за мене, зарадвах се и малко плаках. Заради глътката добра новина.
Не бях ходила при хематоложката си за преглед и изследвания 3 месеца.
Ето резултатите от вчерашните изследвания:
левкоцити - 9,2 (4.0-11.0)
хемоглобин - 120 (120-160)
хематокрит - 35,2 (35-55)
тромбоцити - 156 (140-440)
Диференциално броене
St - 0,07 (0,03-0,06)
Sg - 0,31 (0,40-0,68)
Eo - 0,04 (0,02-0,04)
Ba - 0,0 (0,00-0,02)
Mo - 0,07 (0,04-0,10)
Ly - 0,49 (0,22-0,50)

Малко увеличени аксиларни лимфни възли. Според хематоложката състоянието ми е много добро.

Станаха 2 години от установяването на болестта (В-клетъчна хронична лимфоцитна левкемия). и 2 години и половина от първите симптоми - ще ги повторя - температура, силно подути ингвинални лимфни възли /в слабините/, отслабване, сини петна от кръвоизливи по краката с големина от 0,5 см до 2 см, умора.

От 1 година и 2 месеца приемам само NATANAL. Бях ви обещала да разказвам как протича всичко и какви са резултатите. Чувствам се прилично добре.
Е, това е!





Тема Re: 1 година и 2 месеца с NATANAL - резултатинови [re: Baлeнтинa]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано05.08.06 11:14



Браво Валя!!!Ти си нашата гордост! Да си жива и здрава и все така добре!!Радваме се заедно с теб! Няма да плачем дори от радост и облекчение!!!





Тема Re: 1 година и 2 месеца с NATANAL - резултатинови [re: Baлeнтинa]  
Автор Бeни ()
Публикувано05.08.06 12:12



Страхотно! Много се радвам!!!
Все така да продължаваш!





Тема Re: Метдът на лекарите Карл и Стефани Саймънтъннови [re: Baлeнтинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано05.08.06 12:12



Искам да напиша отново няколко думи тук, за този метод. Понеже сутрин съм много скована в ръцете и краката от този ревматоиден артрит - събуждам се в 6.30 и в леглото започвам лежейки с гимнастика за ръцете и краката и изобщо правя каквото мога като упражнения легнала - много е приятно - няма насилие и броене, всичко е с удоволствие и до прага на болката, после почивка и пак до прага на болката и така ... После поставям свободно ръце до тялото с отворени длани и започвам с техниката на визуализацията. Мислено говоря на клетките в органите си. На здравите благодаря и ги моля да се държат като войни и ли рицари, които хващат болните си събратя и ги извеждат от организма. В този смисъл са мислените ми разговори с органи, клетки, тяло. Много е приятно, много е релаксиращо... А и от прочетените книги за работа на човека на клетъчно ниво, надявам се да поправя грешките в тялото и органите, които сама съм си създала. Мнозина ще се подсмихнат и ще погледнат скептично на това(да не река друга дума...), но това правя аз.



Тема Re: Метдът на лекарите Карл и Стефани Саймънтъннови [re: Baлeнтинa]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано05.08.06 12:45



Браво, Валенце! Не забравяй да кажеш и за пирамидките - на незнаещите и дори на скептиците!

Всичко, което помага, трябва да се споделя /както и онова, което вреди/. Но понеже е много индивидуално, не трябва да се чакат еднакви резултати... По същата причина не бива да се заклеймяват различните методи - та нали и чрез официалната медицина не всички постигат едни и същи резултати?! Та за етиката ми е думата, но това е друга тема... Толкова много се радвам за теб! Тия дни те мислех по повод на един мой роднина, с диагноза като твоята. Вече няколко години живее с нея, но понеже е в САЩ и рядко се виждаме, не съм говорила за лечебните му методи. Самият тй е привърженик на алтернативните средства. Бях чула, че използва някакви японски водорасли...
Много, много се радвам се за теб и те прегръщам! А няма ли да го отпразнуваш с нещо "ВРЕДНО"!



Тема Спрях цигаритенови [re: jull]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано05.08.06 13:00



Збравих да кажа, че спрях цигарите. Изведнъж. Много странно. И никак не ми се пуши, забравила съм сякаш, че 10 години това правех. Не полагам никакви усилия. Просто спрях. Ама много е странно. Гледам кутиите на хората около мене, виждам как пушат около мене и ... нищо. Да ви кажа, мили момичета и момчета, всичко е в главата на човека. От там започва и там свършва. Въпросът е като я "оплескаш" да намериш после и обратния път и при това, да не е късно.
Не отричайте така наречените "алтернативни методи", те затова са наречени така - да дават и друга възможност, различна от традиционнтата или официално приетата от обществото и законноустановена. Само че, проблемът при алтернативните методи е, че са по-дълги и изискват повече постоянство. А и да се абстрахираш от коментарите на тези, които ги отричат.
Аз слушам лекуващите си лекари, но често сама вземам някои решения за здравето си.
Още ще говорим, да сме живи само, а и здрави да станем!





Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Авторgalq (Нерегистриран)
Публикувано01.09.06 01:55



здравейте, открих ви случайно, момиченцето на моята сестра е с диагноза остра лимфобластна левкимия, тя този месец навърши шест години, сега на 22,04,06, дай боже ще стане две години откакто е в ремисия, всички много се надяваме и вярваме, че тя ще оздравее, лекуват я в детската онкохематологична клиника в софия, професор драганов, искам да ви попитам този натанал за който чета специално за левкимията ли е и изисква ли спиране на другото лечение постоянната химиотерапия и другото прочетох, някой от вас беше писал, че приятелката й вече много години живее в ремисия, ние сме с нагласата или поне така сме разбрали, че ако минат първите две кризисни години с ремисия, без да направи рецидив, то следват следващите три, които са с поддържаща терапия и ако всичко е ок те приемат за напълно излекуван, тоест вероятността отново да се разболееш от същият този рак на кръвта е като при всеки жив човек
благодаря ви, ако сте го прочели, защото стана доста дълго, пишете ми, а забравих да ви кажа, че при нея симптоми почти нямаше три пъти в продължение на три месеца получи силни коремни болки, които траеха не повече от минута, благодаря на лекарите, че успяха бързо да се ориентират , защото в един момент бяха готови да и отстранят апендикса, само и само да са сигурни че не е той проблема, тогава ние поставихме въпроса, ами така един по един ще отстраняваме всички органи ли, и от пълната кръвна картина стана ясна страшната диагноза
благодаря ви още веднъж пишете



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: galq]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано02.09.06 09:53



Здрасти Галя,
синът ми е със същата диагноза- остра лимфобластна левкемия-В клетъчна.
Той е на 3г. , приключи с химията и сега е на подържаща година и половина ще пие Метотрексат и 6МР. Ние се лекувахме в Пловдив при д-р Стоянова, знам, че в София лекуват по френски протоколи, а тук по немски. Той е в стабилна ремисия, на мен ми предстои раждане до дни и ще запазваме стволови клетки при проф. Бобев.
Дай Боже, не се налага да ги ползваме!!!



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: kiko]  
Авторraля (Нерегистриран)
Публикувано02.09.06 22:46



здравей Кико, пожелавам ти леко раждане и дано наистина да не се наложи да ползвате стволовите клетки, нашето дете се казва Ирина и я лекува същият проф, Драган Бобев, назнам на вас какво ви обясняват, но от лекарите общо взето не получаваме кой знае каква информация, това което аз знам, но откъде не мога точно да ти кажа, защото ми е останало в съзнанието само, е че ако детето изкара двете години в ремисия и после още три години без да направи рецидив, го приемат за напълно здраво и че вероятността отново да му се случи е като на всеки друг човек, но тук във форума прочетох, че една жена живеела с левкемия вече двадесет години, какво значи това се питам, тя няма ли край тази болест
желая ти много късмет, да родиш хубаво и здраво дете, а синът ти да оздравее



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Авторgalq (Нерегистриран)
Публикувано02.09.06 22:54



Валентина от около десетина дена открих този клуб, но защо последно си писала на първи август, къде си обади се



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Автор alexsia (alexsia)
Публикувано04.09.06 11:34



zdraveite,deteto na moq priqtelka e bolno ot leukemia-AML.premina ximioterapiq i la4eterapiq.sega e na poddarja6to le4enie.bqx 4ela nqkade za cvete koeto lekuva rak.znae li nqkoi ne6to za nego?ili nqkoq bilkova recepta s koqto da pomognem na deteto?kakvo e va6eto mnenie za transplantaciite?



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: alexsia]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 14:19



http://www.standartnews.com/archive/2005/03/02/health/index.htm
Ето това е за цветето!



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: galq]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 14:26



Галя, левкемията при децата и възрастните е много различна. Обикновено при тях е хронична, а при децата е остра. Острата има лечение- напълно, докато хроничната просто подържат ремисия- може и дълги години. На възрастните не им вливат дози като на малките, при децата са тройно по-високи тъй като тяхните организми могат да го издържат.



Тема Ето ме - отново оживяхнови [re: kiko]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано10.09.06 13:32



Здравейте милички от нашия форум. Нямаше ме от известно време. Имах проблем. Получих "илиус" - препритане на червата. Беше сложно и .... претърпях операция. Днес ме изписаха. Много съм слаба още. Влязох само да ви поздравя, тези дни ще прочета което сте писали и според силите ще ви пиша.
Валя



Тема Re: Ето ме - отново оживяхнови [re: Baлeнтинa]  
Авторkитaйckи пopцeлaн (Нерегистриран)
Публикувано10.09.06 14:08



Добре дошла , разбира се, че ще оживееш...


Преодоляла си още едно препятствие. Живот, какво да се прави. Пожелавам ти бързо възстановяване и никакви здравословни проблеми отсега нататък:)



Тема Re: Ето ме - отново оживяхнови [re: kитaйckи пopцeлaн]  
АвторJull (Нерегистриран)
Публикувано10.09.06 14:55



Боже, Валенце, как ти дойде и това на главата! А аз си мислех, че си почиваш някъде - я на Хаваите, я на Хималаите!

СЪжалявам, че се е наложило да минеш през такова изпитание. Ще се наложи ли следоперативна терапия или всичко приключи? Желая ти бързо възстановяване!



Тема Re: Ето ме - отново оживяхнови [re: Jull]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано10.09.06 16:52



Здравей, Валя! Господ като реши, праща много изпитания на един и същ човек...Важното е да минават..като се съвземеш пиши как стана тая работа...по каква причина...ако ти се говори...Късмет и бързо възстановяване!!!



Тема Re: Ето ме - отново оживяхнови [re: здp1]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано10.09.06 23:46



Валя, да не е от много секс?

Ах ти палавнице такава Ще се възстановиш, сигурна съм. Пиши като се почувстваш по-добре

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Ето ме - отново оживяхнови [re: vesela.bg]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 17:53



Валя, как си...Как се възтановяваш....Обади се да не се тревожим...



Тема По-добре съм!нови [re: здp1]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано23.09.06 13:41



Благодаря ви, милички, за загрижеността! Възстановявам се бавно, чревната проходимост и балонирания ми корем се успокояват, но бавно, явно ще трябва да имам голямо търпение. Само дето съм много гладна... като видя храна и се разтрепервам. А трябва да хапвам по малко и често. Надявам се да стана добре скоро и да си върна предишния ритъм!
Поздрави от мене! Обичам ви!!!



Тема Re: По-добре съм!нови [re: Baлeнтинa]  
АвторJull (Нерегистриран)
Публикувано23.09.06 14:13



Боже, Валенце, изкарах си акъла като не се обади толкова време! Радвам се, миличка, че си по-добре! Пращай отвреме-навреме по една

, за да знаем, че си на линия. Стискам ти палци и до скоро!



Тема Здравейте, милички!нови [re: Jull]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано06.10.06 21:36



Привет от мене! Да се похваля, няколко дни на почивка - Велинград и Банско. Планината е страхотна! Да ме беше видяла от някъде хирурга - доктор Костова, как с прясно зашития корем стигнах о подножието на връх Пирин... после издрапах по разни камънаци до едно езеро и само влошаването на времето ме накара да си тръгна и да пропусна драпането до още две езера в Пирин! Ама страхотно е и как зарежда само тая планина.... догодина пак съм там!



Тема Re: Здравейте, милички!нови [re: Baлeнтинa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано06.10.06 22:33



Браво Валенце, само така, колкото по-лежиш, толкова си по-болен.
Аз правя също като теб - не се спирам и наистина се чувствам добре



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Здравейте, милички!нови [re: vesela.bg]  
АвторJull (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 22:42



Браво, Валенце! Как я спретна тая екскузийка - организирано или "ентусиазирано"? Направи ли снимки на красотите /да пуснеш малко да погледаме, а?

/



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 17:34



Един от моделите на генератора на Райф в списъка на лекуваните болести включва и левкемия.Става дума за устройство което може да се намери на пазара, а не за изгубения оригинален модел на откривателя.



Тема Нови изледвания - отново съм добренови [re: acтpoapт]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано19.11.06 13:56



Здравейте милички! Ето че направих отново поредните изследвания на 6 месеца във Военномедицинска академия. Всичко е стабилно. Левкоцити в норма, лимфоцити в норма, вета-2-микроглобулин в норма, желязо в норма. Левкемията си стои в стадий 0-1. Само нисък хемоглобин, но това е все още следствие от операзията на Ilius-а, но и това ще възстановя. Та това е. Всичко е стабилно. Аз се чувствам добре. Операцията вече май я забравих. Качих си отново килограмите след отслабването след оперирането - от 45 на 52. Продължавам да приемам само NATANAL - вече стана 1 година и половина.
ДОБРЕ СЪМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Това е.



Тема Re: Нови изледвания - отново съм добренови [re: Baлeнтинa]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано19.11.06 14:20



Браво!!! Много се радвам!



Тема Re: Нови изледвания - отново съм добренови [re: little_rabbit]  
Автор *jull* (непознат)
Публикувано19.11.06 18:35



...което означава, мила Валя, че си успяла да балансираш и хармонизираш енергиите в себе си! Поздравления!





Тема Re: Нови изледвания - отново съм добренови [re: *jull*]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано19.11.06 19:36



Чудесно! Поздравления!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Давай в същия дух!





Тема Re: Нови изледвания - отново съм добренови [re: Baлeнтинa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано19.11.06 23:45



Браво Валя, ти си Боец! Само така.
Но......съм ти сърдита, нали обеща да се обадиш като дойдеш в София



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Нови изледвания - отново съм добренови [re: Baлeнтинa]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 14:16



Валя, мила! Целувам те!!
И аз за сега съм добре!
Моят избор е Натал и Искадор.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
АвторKkk (Нерегистриран)
Публикувано19.02.07 16:03



Здравейте всички.
Преди няколко седмици поставихадиагноза на майка ми остра левкемия. След като бе изследвана и в друга болница, лекарите заключиха, че левкемията й не е остра, а по-скоро хронична, приеха я в болницата и й преливат кръв, кръвна плазма. Хемоглобинът й беше нисък, но в резултат на прелятата кръв се покачи. Но това, което силно тревожи лекарите е, както се изразиха, ужасно ниското ниво на тромбоцитите (запомних като стойност 20), което не се покачвало. Защо тези тромбоцити не се покачват, за Бога? Днес разбрахме като бонус, че са й открили и миома. Лекарите искат веднага да махат тази миома (утре ще разпитвам и се надявам да разбера защо е толкова спешно), но същевременно ме предупреждават, че в момента било много рисковано заради нестабилните й показатели. Не можели да започнат химиотерапия преди показателите на майка да се нормализират. Така отново стигам до ниските и непорастващи тромбоцити. Искам да ви попитам и нещо, което може да се стори наивно, но така и не успях да си намеря отговор. Тази химиотерапия, която живот и здраве предстои, задължително ли трябва да се извършва в болнична обстановка или има вариант за домашно приемане на лекарства. Благодаря ви предварително, както и че го има този форум.



Тема Здравей, Кккнови [re: Kkk]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано21.02.07 08:06



Напиши всъщност каква е диагнозата, която е поставена. Каква хронична левкемия. Ниските тромбоцити - тромбоцитопения - това е едно от проявленията при определен стадий на болестта. Лечението, тоест повишаване на стойностите е, както прочетох следното:
1.Глюкокортикостероиди
2.Спленектомия
3.Иммунодепресанти (азатиоприн, циклофосфан, винкристин)
4.Венозно въвеждане на имуноглобулин
5.Използоване на моноклонални анти-CD20 антитела (ритуксимаб)
Но това го определят лекарите!!!
За да има химиотерапия, трябва стабилно състояние!
Непрекъснато искай да ти обясняват състоянието и стъпките, които правят!
Химиотерапия извън болнично заведение се прави когато не се влива , а е във вид на хапчета - пеорарлно - през устата!
Но такива няма за всяка химия!
Пиши какво си научила от лекарите!
Левкемията коя е точно? Защото те са твърде много разновидности.
Стискам палци!!!



Тема Re: Здравей, Кккнови [re: Baлeнтинa]  
АвторKkk (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 11:49



Благодаря ти много, Валентина. Вчера взех епикризата, която утре ще нося към онкодиспансер Бургас, откъдето трябва да й отпуснат лекарства. Заради тези ниски тромбоцити, тя наистина не е стабилна. Окончателната диагноза е: Хронична лимфоцитна левкемия КС IV - трансформация в остър стадий. Тромбоцитите й са 20, а разбрах, че било нужно да са поне 50. Казаха ми вече да търся кръводонори само от нейната кръвна група - А+, искат да извличат от кръвта само тромбоцити, които да й приливат, за да вдигнат нивото им и да започнат химиотерапия. Но колко трае една химиотерапия? Невъзможно м ие да посещавам майка всеки ден, а тя се побърква в тази болница, вижда как около нея постоянно идват и изписват пациенти (слава Богу). Знам, че трябва да е спокойна, но мисля, че седейки там сама, тя се влошава. Няма близки роднини, които да я посещават. Аз пък работя и уча. Дано някой от редовете ми бъде полезен и за други с тази болест.



Тема Re: Левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
АвторKkk (Нерегистриран)
Публикувано16.03.07 16:58



Вече повече от седмица майка ми не е на този свят. Не знам какво се случи. Лекуваха си я, тя беше жизнена, разхождаше се, сама си пазаруваше, с червени бузки и много надежда в очите. При последния разговор с лекуващата я лекарка разбрах, че пустите тромбоцити стоели все така ниски и заради това не можела да започне същинската химиотерапия. Лекарката каза, че ще я оставят една седмица само под наблюдение, без даване на лекарства, за да видят дали няма организмът й да се справи сам. При последните изследвания се оказа и, че заради интензивното вливане на някакво лекарство, по погрешка били вдигнали опасно много захарта й и трябва да й се дава инсулин. Майка не издържаше в тази болница, понеже се лекуваше в друг град и попитахме дали не може инсулинът да се регулира и при престой в болницата в нашия по-малък град. Лекарката каза, че може и изписа майка, даде цели 4 страници епикриза с обяснения за състоянието й. Разделихме се с уговорката да се видим отново след 10ина дни. Но в местната болница, където майка издържа едва два дни, ден след като бяхме пътували с влак, мъкнахме тежки чанти и си говорехме така разпалено с майка, тя умря, но умря в страшни мъки. Беше неадекватна, говореше несвързано, нямаше сили да стане от леглото, дори да пие вода. Лекарите й давали инсулин и антибиотици. Тя повтаряше единствено, че трябва да й се прелее кръв, но те я бяха отписали. Сега изгнивам отвътре с въпроса дали тази криза, както ми казаха местните лекари, е била неизбежна или просто те са били достатъчно незаинтересовани, за да я изчакат просто да си отиде. Знам, знам, че не трябваше да си тръгваме от голямата болница, където се лекувахме, но всичко вървеше така оптимистично. Как е възможна такава страшна промяна за по-малко от 2 дни?



Тема Re: Здравей, Кккнови [re: Baлeнтинa]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 14:11



Валя, къде изчезна, защо не влизаш в клуба...Дано всичко при таб е ОК, но каквото и да е , обади се...



Тема Re: Здравей, Кккнови [re: здp1]  
Автор *jull** (())
Публикувано29.05.07 14:54



Валенце, и аз си мислех скоро за теб!





Тема Re: Здравей, Кккнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано29.05.07 23:14



ОК е, щом всеки ден се вясва на ICQ-то.....



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Здравей, Кккнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано30.05.07 23:13



Така, значи!





Тема Прибрах се!нови [re: *jull**]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано02.06.07 08:13



Ходих отново във Военно-медицинска академия за 1-оседмични изследвания. Снощи се прибрах и ето ме. След като се мотах по десетина клиники и с много изследвания - заключението е - стабилно състояние - 1-ви стадий на левкемията, без проблеми в органите, с изключение на ревматоидния артрит. Имам 12,5 левкоцити и 58 лимфоцити - много добре. Проявата на левкемията е засега само в увеличени лимфни възли аксиларно и шийни. Не пиша тук в последно време, но чета всеки ден. Искам да пооправя малко сложния си личен живот и ми трябва малко време....

Ами ето какво забравих да кажа!!!! Откакто започнах да пия NATANAL станаха вече 2 години! Две години!!!!!!! Боже, кога минаха! Та!!! Две години вече минаха, а левкемията си стои там, където я откриха в стадий 0-1. Е как да не продължавам с натанал и как да не го споделям с вас, кажете ми!!!! Хич не ме интересуват хапливи коментари! Аз виждам по себе си - тази добавка ми помага и ми е нужна. Аз нямам друга алтернатива.
И така - напред с натанала!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Редактирано от Baлeнтинa на 02.06.07 14:06.



Тема Re: Прибрах се!нови [re: Baлeнтинa]  
Автор *jull** (())
Публикувано02.06.07 08:17



Поздравления, мила! Радвам се за теб! Пращай ни отвреме-навреме по една

!



Тема Re: Прибрах се!нови [re: *jull**]  
Автор Юлия 48 (непознат)
Публикувано02.06.07 08:42



Поздравления и от мен, хубавите неща стават бавно ,затова се въоражи с търпение,всичко ще си дойде на мястото

.



Тема ??Re: Методът на лекарите Карл и Стефани Саймънтъннови [re: Baлeнтинa]  
Автор Dimana64 (непознат )
Публикувано03.06.07 18:19



Здравей Валя,

Аз от скоро съм тук е сега чак попадам на този твой постинг.
Би ли поствала моля те заглавието на книгата на Саймънтън и на кое издателство е.

Благодаря!
Д.



Тема За Димана 64нови [re: Dimana64]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано04.06.07 12:55



Здравей, Димана! Не съм намерила превод на Саймънтън на български, четох книга от тях на руски в интернет "Психотерапия на рака" , от нея са и преводите тука - ето линка на книгата -
http://www.rak.by/cgi-bin/article.cgi?a=164

Редактирано от Baлeнтинa на 04.06.07 12:56.



Тема Re: За Димана 64нови [re: Baлeнтинa]  
АвторДимaнa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 16:44



Здравей Валя,

Благодаря ти - и аз я четох там, но ми се щеше да си я имам на български.
Ще почакаме.

Поздрави,
Д.



Тема НАРОДНА РЕЦЕПТАнови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.07.07 13:12



В броя от 9 юли т. г. на в. "Доктор" е описан случай на жена, излекувана от левкемия с народна медицина. Използвала е различни средства, но най-същественото е следната рецепта:
80-100 блатни кокичета киснат 45 дни на тъмно в 1 л домашна гроздова ракия. Пие се по 1 суп. л. на гладно 3 пъти на ден.





Тема Re: НАРОДНА РЕЦЕПТАнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано10.07.07 16:25



Пресни или изсушени трябва да са блатните кокичета?

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: НАРОДНА РЕЦЕПТАнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.07.07 16:58



Не пише. Потърсих набързо други рецепти с блатно кокиче, но не открих. Може и да има, но аз не попаднах. Мисля, че е възможно да се пита в редакцията на в. "Доктор" - има "телефон на читателите".





Тема Re: НАРОДНА РЕЦЕПТАнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано10.07.07 19:10



Изникнаха ми няколко въпроса, моля ви да си ги изясня...
Колко време се пие? Имам предвид като се изпие този 1 литър, прави ли се втора доза или се почива.
Блатното кокиче къде се намира - в блатата, гората, по полето?
Домашното кокиче не върши ли работа?

И понеже сега кокичета няма - смятам да го направя /не за мен а за една приятелка/ със сухи кокичета от билковата аптека /ако има разбира се/.
Та, колко грама сухо кокиче, представляват тези 100 бр. истинско живо кокиче.
Аз нали съм по експериментите, смятам да опитам със сухи, но...колко да сложа на 1 литър ракия?

Това става нещо като Нивалина, който е мощен имуностимулант, ако не се лъжа! Пък е и доста скъп препарат!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Редактирано от vesela.bg на 10.07.07 19:12.



Тема Re: НАРОДНА РЕЦЕПТАнови [re: vesela.bg]  
Автор пoпи (непознат )
Публикувано10.07.07 23:31



Има и една рецепта със семена от син минзухар , не знам подробности също за левкемия.Аз почнах да вземам кордицепс преди близо месец и на последното изследване бластите са ми намалели.



Тема Re: НАРОДНА РЕЦЕПТАнови [re: пoпи]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.07.07 00:21



Винаги се радвам да чуя такива новини!



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: НАРОДНА РЕЦЕПТАнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано11.07.07 01:02



Не мога никъде из Интернета да намеря рецепта с кокичета - нито с обикновени, нито с блатни. Във всички случаи това са различни видове и не са взаимозаменяеми. В статията пишеше конкретно за блатното кокиче. Не става дума дали е свежо или сушено. Споменава се само, че се пие на серии от 35 или 45 дни, което означава, че се правят и почивки. Но колко - не знам. Затова си мисля, че не пречи да се поиска чрез редакцията връзка с тази жена - Иванка Минчева от Монтана.
"Чудодейното изцеление" са потвърдили д-р Катя Ананиева и доц. Атанасова от Медицинска академия (София). Жената е била в ІІІ стадий на болестта, най-безнадеждният случай в болницата - с тежки кръвоизливи и едва ли не ежедневно кръвопреливане...
А, и още нещо, което чувам за първи път и което едва ли се отнася само за лечението на левкемия! Жената е убедена, че много са й помогнали няколкото "серии" по 15 дни, които тя е прекарала в... пилчарник с новоизлюпени пиленца! След като научило за тази народна "рецепта", семейството й веднага обзавело пилчарник и Иванка изцяло се пренесла там - живяла денонощно с пиленцата, гушкала ги, говорела им, абе, направо си станала част от тях. Когато влязла, била в много тежко състояние, а на 15-ия ден, когато излязла, почти летяла, преизпълнена с огромна жизненост! Счита, че е поела от тяхната енрегия (т.нар. обмен на енергии!)...
Жената се лекувала и с цветотерапия - в случая с червен цвят. Обличала се в червено, гледала червени цветя, а когато си затвараля очите, пак си представяла червени цветове.
Пише, че помагала на много хора - дори при спешни случаи им давала своето лекарство от блатно кокиче.
Затова мисля, че може да се потърси контакт с нея и тогава всичко ще се изясни.
Да добавя само, че от поставянето на диагнозата са минали...33 години!





Тема Re: НАРОДНА РЕЦЕПТАнови [re: пoпи]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано11.07.07 10:19



на коя фирма земаш кардиоцепс



Тема Re: НАРОДНА РЕЦЕПТАнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.07.07 14:08



Заинтересувах се, защото Нивалина се препоръчва за всички автоимунни заболявания /рака също се води автоимунно заболяване, както и диабета и множествената склероза и т.н/ затова не се учудвам на действието на тази рецепта. Само че тази рецепта е в пъти по-евтина от Нивалина...

Цветотерапия? Ми аз си обожавам червеното - дори и днес съм в червено


За обмена на енергии също съм съгласна - ама в пилчарник????? Предпочитам кучетата....Тези, които си гледат котка или куче - знаят какво е....
Това също е обмен на енергии...

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: НАРОДНА РЕЦЕПТАнови [re: kattt_1]  
Автор пoпи (непознат )
Публикувано11.07.07 15:10



ювента 66 от аптеката на графа близо до попа 90 капс. за 9.75 стигат за 2 седмици



Тема Re: НАРОДНА РЕЦЕПТАнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано11.07.07 15:20



Едва ли обаче е случайно, че "рецептата за обмен" е с току-що родени създания - при тях вероятно енергийността е в пъти по-висока! Идва ми наум да я сравня с тази на покълващите семена... При това не енергията на един, а на 5000 организма (!), развиващи се с шеметна скорост (за да достигнат зрелост до няколко месеца). Умът ми дори не го побира - за каква енергийна мощ само става въпрос!... Мисля, че тук повече могат да кажат биофизиците.





Тема Re: НАРОДНА РЕЦЕПТАнови [re: пoпи]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.07.07 15:56



"Ювента" е вносителя на Кордицепса, а аптеката е "Ремедиум" зад Нотариата

Както писах преди време - направих сравнение на този Кордицепс с онзи дето го продават по 60 лева за 60 капсули. Едно и също е и на цвят и на мирис и на вкус Въпрос на играта с цените е за сметка на нас....
Ще дам още един пример - вит.Е, който пия е на фирмата GNC, които наскоро са на бълг. пазар. Първата опаковка я купих от същата аптека Ремедиум зад Нотариата на цена 10,64 лв. за 90 капсули. Същата опаковка във фирмения магазин на GNC купих за 11,76 лева.
Зададох тъпия въпрос, защо във фирмения магазин е по-скъпо - не можаха да ми отговорят

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: НАРОДНА РЕЦЕПТАнови [re: vesela.bg]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано11.07.07 17:50



http://www.tnt-21.com/bg/herbs/

аз купих от този кардицепс - към 10лв беше
Какво мислиш за него?



Тема Re: НАРОДНА РЕЦЕПТАнови [re: kattt_1]  
Автор пoпи (непознат )
Публикувано11.07.07 19:04



Май е още рано да има ефект , след някой друг месец,времето ще покаже.Аз пия чай от полски хвощ,който също помагал при левкемия.



Тема Живакът, левкемията и още...нови [re: *jull**]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано27.08.07 10:36



Съобщено бе за случаи с пациенти, при които след отстраняване на всички амалгамни пломби се стига до излекуване на левкемия и болестта на Хочкинс, възстановяване на зрението след 23-годишна слепота, успешно лечение на умерено и силно главоболие, упорствало в продължение на 50 години, излекуване от артрит и възстановяване след цялостно разстройство, придружено от умора и депресия. Намалете до минимум здравословните проблеми свързани с амалгамните продукти, като се откажете от нови пломби, съдържащи живак и разгледайте възможността да замените старите такива пломби, доколкото, разбира се, това е възможно по препоръка на вашия зъболекар.

Ето и цялата статия:
http://www.nanocom-bg.com/test/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=5

След прочитане настатията веднага изтичах до огледалото да погледна имамли още амалгамни пломби по зъбите си. Оказаха се две... И тях ще сменя. Нали знаете, че надеждата умира последна......



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Авторmak (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 17:51



Здравеи пиши ми ще се опитам да ти помогна marin33@mail.bg



Тема съмнявам сенови [re: mak]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано14.11.07 09:18



С едно търсене в Гугъла видях, че "marin33@mail.bg" има пуснати обяви в десетки сайтове с информация за лекуване "на рак, диабет, безплодие, бъбреци, хронични, хормонални,срес,депресии,очни,чревни,чернодробни,белодробни и много др. заболявания,енергийно зареждане на вода . С предварително записване."
Нямам вяра на подобни неща. Занимавам се с езотерика и знам много неща, но това ми звучи фалшиво.



Тема за NATANAL отновонови [re: Baлeнтинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано29.12.07 10:29



Здравейте момичета и момчета! Надявам се Коледата да е била светъл празник в домовете и в сърцата ви! Аз винаги си пожелавам мечтите, които са вглавата ми! За мене винаги ще съществува "По Коледа стават чудеса!"!!!
Да ви кажа за един експеримент, който направих. С мене. От около 2 месеца не пия NATANAL. Това както можете да преброите е началото на зимата. Просто исках да видя какво ще се случи. Е, случи се. От два месеца ме хващат разни вируси. Даже и в момента. Вече за трети път карам вирусно заболяване. С малко температура, жестока кашлица и главоболие. Но и не ходих на лекар, не пих лекарства. Оправях се, но после отново се разболявах. А бях ви казала, че откакто пия NATANAL вирус не ме е мъчил. Вече ще стане 3 години. За мене това е доказателство, че NATANAL ме пази от подобни неща и си прави още нещо, каквото там си прави със здравето ми. Днес ще дойде пратката ми с NATANAL и продължавам да си го пия вече без експерименти. Стига толкова. Доказах на себе си каквото трябваше. NATANAL ме пази от инфекции и работи за моето стабилно състояние. След 3 месеца ще отида във Военномедицинска академия за поредния престой, да видя до къде съм я докарала с левкемията.

Та, това е, момичета и момчета. Екпериментирах и си доказах, че NATANAL ме защитава.



Тема Re: за NATANAL отновонови [re: Baлeнтинa]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано16.02.08 10:41



Здравей,Валя ,да припомна аз съм с ХМЛ ,в ремисия скоро ме тръшна гадния грип с висока температура 39,40 уж го изкарах,за 10 дена и сега съм пак с температура,без други оплаквания, пия Цигапан за имунитета,какво друго ще ми препоръчаш за укрепване на имунитета



Тема Re: за NATANAL отновонови [re: пoпи]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано18.02.08 13:44



Попи, аз лично си пия само НАТАНАЛ, прибягвам до антибиотик изключително рядко.



Тема Хулда Кларк и левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано18.02.08 13:54



Здравейте всички!!! Искам да споделя с вас една кореспонденция, която имам от няколко дни. Получих разрешение от човека, който ми пише да цитирам писмата. Става дума за съпругата на един болен от остра миелобластна левкемия.(М2). Ето текста на първото писмо:
"Здравейте Валентина, не ви познавам нито вие мен. Вземах адреса ви от един форум на тема левкения. Моят съпруг се разболя преди една година внезапно от остра миелобластна левкемия.(М2). Мога да си представя как се чувствате. Надявам се, че ще получите писмото ми. Форумът беше от 2005г и затова незнам какво е вашето състояние. Искам да ви кажа какво се случи със съпруга ми. Когато научих за диагнозата естествено се почувствах зле. Няма друг начин. Прекарах два пъти по един месец заедно с него в болницата на Медицинския институт. Мога да ви кажа, че на третия ден той просто си отиваше. Беше с пневмония, с висока температура, едва дишаше и всеки път когато се закашляше мислех,че няма да оживее. Искам да ви кажа, че това което ми е давало сили е вярата ми в Бог. И той направи чудо за мен и за съпруга ми. След един месец на терапия и почти безнадежност се молех Бог да ми покаже лекарството за него. Бях чела един материал "Лекът за всички видове рак", но тогава не съм си мислела, че мога да го използвам. Но ето, че се наложи. Влязохме в болницата на 27.02.2007г и излязохме на 02.04.2007г. Трябваше да бъдем там отново след три седмици. Курсът на лечение е три седмици. Аз нямах нищо от това което ми беше нужно.Няма да ви разкавам как за една седмица се снабдих с нужните неща. Приложих лечение за двете седмици в къщи и го довърших в болницата. Когато отидохме на 18.04 и му вземаха костен мозък резултата беше под 5 % бласти. Искам да ви кажа само, че когато ни приеха първия път бяха над 60%. Тогава лекарката каза, че с него е станало чудо. За всеки случай според тях трябваше да му направят целия курс. Изкара седем терапии. За последен път беше там преди около три месеца. След нова година ходи отново на изследвания и казаха, че за сега няма нужда от терапия. Другата седмица ще ходи отново на изследвания. Какво ще правят те ще решат. Искам да ви кажа, че никога не трябва да губите надеждата си. Аз зная, че не е лесно да се живее с болестта, но мога да ви кажа, че и да живееш с болен не е лесно. Трябва да имам сила и за двама ни. Не съм се отчаяла, приела съм допуснататото в живота ми за мое добре и продължавам да живея с вярата в моя Бог. Ако желаете можете да посетите този сайт http://radionic.hit.bg/thecure.html на който можете да прочетете за лекарстово което давах на съпруга си. "
Ето това е, разтреперах се когато го четох. Получих още няколко писма, но важната информация беше в първото!!!
Въпреки химиотерапията на този човек, от 60% бластите да станат за няма и месец 5% ..................................... Това си е или чудо, или ореховата тинктура, пелинът и карамфилът са направили каквото трябва.
Това е, което исках да споделя с вас. Аз ще опитам това нещо през лятото, когато станат орехите със зелени черупки. Прочетете инфото в линка, а аз мисля, че го има в клуба посочван на няколко места!
Прегръщам ви всичките, Валя!



Тема Re: Хулда Кларк и левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 00:51



Мила Валя, можеш ли да попиташ жената ползвала ли е запера, който се употребява наравно с терапията на орехите, всеки ден по 1 час непрекъснато, години
Виж оригиналния апарат, към него има и ключове, които се закупуват допълнително, зависи от диагнозата, всяко едно е по 15 или 25 долара(забравих в момента), има и комплект,но скъпичко излиза Апарата може да се използва и само така, без ключове, програмата е 1 час, сам включва и изключва, каишките които се слагат на ръцете се мокрят предварително, такова е условието, иначе апарата не включва





Тема Re: Хулда Кларк и левкемиянови [re: Kaлoянa]  
АвторBaлeнтинa (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 07:38



Калояна, госпожата ми отговори, не, не са ползвали Запер-а при съпруга и. Само тинктурата от орехи, пелина и карамфила - последните две са слагани в желатинови капсули. И без Запер, сами виждате резултатите от едномесечното лечение успоредно с химиотерапията - от 60% бласти са станали 5% ..... Ползата от химиотерапията е ясна, на не и с такава сила, както е отбелязала потресената лекарка .... от невероятните резултати.



Тема Re: Хулда Кларк и левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
АвторDobi (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 14:12



Може ли някой да ми каже къде да намеря йодовата тинктура,пелиновите и карамфилови капсули



Тема Re: Хулда Кларк и левкемиянови [re: Dobi]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 17:54



Доби, това не е йодова тинктура, да не направиш грешка, ей, внимавай, то изглежда така, но е орехова, от зелената обвивка на ореха, студено песовано Направо се ужасих като прочетох, ще убиеш човек ако му дадеш дозата за орехчетата но от ЙОДНАТА ТИНКТУРА, моля те внимавай.
Разбрах, че от Германия хората си я поръчват, иначе аз я купувам ето от тук

целия сайт, всички подукти

а сега на части продуктите, препоръчвам ти по отделно да ги купуваш, а не готов комплект както са дадени

зелените орехчета, разреждат се с вода, чети опътването или питай
карамфил
пелин

има инструкции за ползването и програма, първо се запознай с нея, тогава прилагай



Тема Re: Хулда Кларк и левкемиянови [re: Kaлoянa]  
АвторDobi (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 21:03



Толкова съм объркана,че без да искам съм сгрешила думата.Мислех за орехова тинктура,а съм написала йодова.Синът ми е в много тежко състояние и аз не мога да съм при него да го обслужвам.Трябва да работя,за да му осигурявам всички необходими неща.Той има нехочкинов лимфом и левкемия.Вече 2-ри месец пие трансфер фактор.Последно стоя само 1 седмица в болницата и не му правиха химиотерапия,защото кръвната му картина беше в границите на нормалното.Правиха му профилактично вливания в гръбначния мозък,заради съмнения,че има инфилтранти в главата.Направихме му Я.М.Р.и там пише,че няма инфилтранти и отоци,всички увреждания са от силната и дълготрайна химиотерапия.Но доцента каза,че инфилтрантите не се виждали нито на скенер,нито на Я.М.Р.Сега ще опитаме и с тези 3 неща,в момента търся да купя и запер.Синът ми вече не вижда и с 2-те очи,не може да става,не може да движи ръце,крака.Нищо не може да прави сам.Калояна,благодаря



Тема Re: Хулда Кларк и левкемиянови [re: Dobi]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 02:17



Ох мила, кураж и късмет!!!



Тема Re: Хулда Кларк и левкемиянови [re: aaa!]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 06:42



Доби, възможно ли е всички кръвни показатели да се добре и да е толкова зле Защо не опиташ и със канадския чай, той е само билки, концентрат, разрежда се със вода, аз съм писала на темата как се ползва, а от Весето след мен разбирам, че го има и в България по аптеките. Докато намериш продуктите на Кларк, давай него.Темата е отворена от Иваседа на 09-03-08. Саменто намери и му давай, но на капки, екстракт, разреждай с вода и виж темата за Саменто. Ние много отдавна пишем по въпроса със прочистването - програмата на Хулда Кларк, как не обърна внимание по-рано. Дръж се, мила



Тема Re: Хулда Кларк и левкемиянови [re: Kaлoянa]  
АвторDobi (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 09:46



Калояна,при сина ми има разминаване в това дали лимфома е B или Т клетъчен.Професор Власов постави диагноза дифузен лимфобластен В клетъчен лимфом м.март2007г.Той ни даде адреси на немски професори за консултация.Немския професор постави същата диагноза с разлика,че лимфома е Т клетъчен.Консултацията направихме за не повече от месец и резултата беше при лекарите.Месец август сина ми получи силно главоболие и постепенно започна да губи зрението на дясното око.По спешност влязохме в болницата и заключението на лекарите беше,че това е вследствие на основното заболяване и че има засягане на Ц.Н.С.и лимфомите са в главата.Направиха му 2 курса метотрексат и след това лъчетерапия.През това време дозата на дексаметазона беше 16мг.дневно.От него му изтръпваха ръцете и краката.Всичко беше добре ,но само за 1м.След това левкоцитите скочиха на 200хил.Смениха лечението.Вече имаше и левкемия.По 23 дни стояхме в болницата на силна химиотерапия и през ден му правеха пункции и взимаха костен мозък за изследване и вливаха метотрексат и още 2 химикала.Бластите в костния мозък бяха 30 процента.От началото на декември синът ми вече не можеше да ходи.Януари изгуби зрението и на другото око.Декември доцента каза,че му остават не повече от 3м.по книгите.До тогава не бяхме му давали нищо,което лекарите отричат и не разрешават.Голяма грешка!От началото на февруари пие трансфер фактор плюс -3 пъти по 3 капсули и риовида 2 пъти по 50мл.на ден.От тогава кръвните му резултати са добри и последното влизане в болницата беше за 1седмица,без химиотерапия,само с 3 вливания в гръбначния стълб.Но и там казаха,че вливат профилактично.Сега синът ми е у дома ,без определена дата за приемане.Досега винаги имахме дата за приемане.Трябва да правим пълна кръвна картина всяка седмица и ако кръвните показатели се влошат,да отиваме в болницата.



Тема Re: Хулда Кларк и левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
АвторDobi (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 21:24



Възможно ли е от пелина да се получат гърчове?



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
АвторCтeлa (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 14:03



Леля ми, има поставена диагноза миеломна болест (левкимия) и хепатит "С" (заразена е при кръвопреливане), от обясненията на братовчед ми (те живеят в друг град), нищо не може да се направи за нея, защото хепатит "C" не се лекува, а химиотерапията ще навреди на черния дроб, т.е. лечението на едното заболяване, вреди на другото. Братовчед ми се е примирил с диагнозата, и казва че нищо не може да се направи, не иска да я заведе в София за друго мнение.
Някой може ли да ми обясни, това дали е така и наистина ли няма никакво лечение?



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Cтeлa]  
Авторsineoka (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 12:02



Миеломната болест и левкемията са подобни но не еднакви болести .Прочети в справочника на клуба за миелом . Има различни видове лечения.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: sineoka]  
Авторbizy1 (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 11:08



Здравейте всички. Аз влизам за първи път в този чат. На майка и поставиха диагноза остра левкимия М4. Тя е възрастна и не правят химмиотерапия защото казаха че няма да я понесе. Само ще ходи на контролни прегледи.Чудя се какво да правя.Прегледах какво е писано последния месец в този клуб. Някой чувал ли е за чай лапачо и има ли информация как действа.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: bizy1]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано19.04.08 11:25



Не само сме чували за чай лапачо, но и доста сме изписали за него.
Ето тук можеш да прочетеш:



Нема начин да нема начин!


Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: vesela.bg]  
АвторBaлeнтинa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.08 22:28



Момичета и момчета, толкова сама останах, само приятелките ми са с мене и децата. Но ще преборя всичко и ще живея дълго. Много ми е тежко. Но утре като отворя очи и живота ще започне отново. Знам това.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Автор ila (непримирим)
Публикувано28.04.08 23:24



ще се моля за ТЕБ и за всички от клуба да са добре и утре и винаги. миличка
И знай че не си сама- ние сме с теб и винаги ще бъдем



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.04.08 23:45



Валя, я стига лигавщини - сама била останала.... Дрън-дрън....
Аз цял живот съм сама пък не съм седнала да се оплаквам.
Нали децата са с теб. А бой де... я си сипи една водка и утре е ден и то по-хубав от днешния



Нема начин да нема начин!


Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 03:25



Не би трябвало да съжаляваш за човек, който може да те изостави в такъв момент!!!



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано29.04.08 07:45



Не си сама







Редактирано от little_rabbit на 29.04.08 07:46.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано29.04.08 09:28



Валя, ще ти разкажа една истинска история. Преди 20 години моя добра приятелка се разболя от рак на гърдата. Беше на 25 години, имаше едно дете на 5 годинки и тъкмо бе измъкнала съпруга си от някаква коварна болест, заради която дълго време стоя в корито и бе пълен инвалид. Та в момента, в който тя се разболя всичко изглеждаше вече добре. Оставаше им само да живеят, но съдбата бе решила друго. Тя се разболя и започна обичайната борба с рака. Операция, отстраняване на гърдата и последваша химио терапия. В момента, в който всички се борихме за живота й, нейният съпруг, на който до скоро тя сменяше папмерса и гледаше като писано яйце заяви - Ти и без това ще умреш и всичко ще остане за мен - не съм длъжен да те гледам! И се започна една ...ако той купеше един хляб за вкъщи й искаше половината пари, да не говорим, ако се наложеше да купи лекарство или да отиде до аптеката. Момента беше много тежък. Налагаше се тя, родителите й и ние приятелите й да се борим освен с коварната болест и с гадната неблагодарност на съпруга й, тъй като неговото поведение я обезсърчаваше и отнемаше силите й за борба. Спомням си, че тогава, аз - бременна почти в деветия месец с малката ми дъщеря (за малко щях да родя на балкана :) , се наложи да отида с нея на почивка, за да я откъсна малко от черните мисли. Между другото беше една прекрасна, дъждовне, студена почивка на Балкан. Само ние двете и малкия й син. Та там тя взе своето решение - Неблагодарните вън от моето семейство, а аз трябва да живея в името на детето си и за да знае този мъж, на когото спасих живота, че всичко се връща в този живот.
И до ден днешен (20 години след това) тя, моята приятелка, е жива и здрава, отгледа си детето, което стана прекрасен, самостоятелен млад мъж, тя започна собствен успешен бизнес, след като се закрепи здравословно.
Ако ме питаш какво стана с неблагодарния съпруг ще ти кажа - пълен алкохолик, клошар ровещ по кофите за боклук. Мъчно ми е за него, защото още на времето се опитахме да го накараме да оцени човека до себе си!
Всяка година, на определена дата, получвам от приятелката си картичка с надпис - Благодаря, ти ми спаси живота!
Нищо такова няма - не аз й спасих живота, а волята й за живот, защото тя каза - Аз ще живея!


А ти, мила Валя, не си сама, освен твоите деца и приятели имаш и нас и ние те обичаме!

P.S. Само да добавя, че аз по никакъв начин не съм влияла на решението й. Това са живненоважни лични решения. Просто бях с нея и я обичах.

Редактирано от lumixx на 29.04.08 09:45.



Тема Благодаря ви!нови [re: lumixx]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано29.04.08 09:48



Абе знам си аз, че сте железни! Днес е прекрасен ден! Слънчев, с добри хора около мене! Наистина има Господ и той гледа и ще даде всекиму заслуженото. Все чета за срещите ви в София и Пловдив, трябва да дойда на някоя от тях, ставам за компания, за пиене, за танцуване, за флирт и каквото там се сетите още. Ще чакам да определите следващата среща!
Усмихнат ден, момичета и момчета!



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: lumixx]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано29.04.08 09:53



Вале,ти неси сама,ние сме тук,и всички заедно с общи усилия,ще се борим,и ще я преборим тая болест.
Познавам жената за която Лумикс пише,това е истина на 100%,а не приказка от 1000 и една нощ.
Не се отчайвай,не се предавай,стегни се и гледай напред!Погледни на вън, колко е хубаво,колко е красиво,чуй птичките,погледни дърветата,тревата и цветята,вдигни глава,усмихни се и продължи напред в БОРБАТА!
Целувам те ,и те прегръщам!



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 18:34



Ей, Луми-стана ми по-добре от твоят разказ!

Приятелството , понякога е по-важно от роднини, мъже ....Благословени са хората, които имат добри приятели!



Тема Re: Благодаря ви!нови [re: Baлeнтинa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано29.04.08 18:45



Аз най-добре зная за какво ставаш......


Валенце, не ти ли идва време за контролни прегледи? Ако дойдеш, ще организираме една среща, за да съчетаем полезното с приятното

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Благодаря ви!нови [re: vesela.bg]  
Автор engboris (непознат )
Публикувано13.08.08 09:12



Здравеите!
Изкам да ви се представя, аз съм на 27г и от 20дена съм с диагноза остра лимфоцидна левкемия,незнам дали е тук ястото но ако имам въпроси кам кой да се обръшам?
Благодаря предварително



Тема Re: Благодаря ви!нови [re: engboris]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано13.08.08 09:29



Здравей. Не е нужно да се обръщаш към никой персонално. Задавай си въпросите, ще ти отговарят хората, които имат опит с това заболяване.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Благодаря ви!нови [re: vesela.bg]  
Автор engboris (непознат )
Публикувано13.08.08 09:39



Много четох в интернет за левкемията като цяло но никаде не срещнах официална /или не официална/ статистика колко време ще живее човек след като влезе в ремисия.
Някъде четох, че в ремисия можеш да изкараш и 5 г А ПОСЛЕ КАКВО?
Докторат ми миказа че някои пазиенти живеели в ремисия и до 20г.
ама какъв процент не казва.
От 20 дена чета всичко свързано с това заболяване и пак незнам кзкво ме чака.Това е и вапросът ми!



Тема Re: Благодаря ви!нови [re: engboris]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано13.08.08 09:51



Никой не знае какво го чака. Просто спри да търсиш отговор на въпроса "колко време ми остава", защото няма да го намериш, по простата причина, че никой не може да каже. Всичко е относително и различно за всеки отделен индивид.
Има случаи, когато лекарите отписват някого, пък той си живее години след това. Има случаи при хора с много добра прогноза, пък си отиват за кратко време от страх от диагнозата и се предават.


Успокой се и имай малко търпение, ще ти отговорят. Аз не съм с левкимия и познанията ми в тази област са малки

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Благодаря ви!нови [re: engboris]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано13.08.08 13:52



Здравей и от мен,аз не съм болна,съпругът ми е болен,но не със твоята диагноза.
Но като те чета,те питам,какво значи официална,и не официална статистика???
Статистиката е за статистиците,а кой колко ще живее и живее зависи от него самия.От състоянието в което се намира.И от това дали той самия иска да живее,или да се предаде.Но досега тук в нашия клуб,несъм срещала хора които са се предали,всички ,и болни и близките на болните се борят !
Ремисия,тази думичка е толкова прекрасна,колкото когато чуеш как след трудно раждане проплаче първата ти рожба!
От теб,и само от теб зависи колко години ще си във ремисия.Мисли позитивно,радвай се на живота,тъжните,и лоши мисли нямат място в главата ти !
Животът е пред теб!Живей,и изживей живота си,като се наслаждаваш на всеки миг!Животът е прекрасен,а ти си достатъчно млада и силна,за да го направиш още по прекрасен!
Целувам те,и те прегръщам като майка!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Несполучлива пункциянови [re: Юлия 48]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано13.08.08 17:15



Здравейте.Днес ми правиха две поред стернални пункции на костния мозък и двете несполучливи не успяха да извадят костен мозък поради фиброзна тъкан разрастнала се в костния мозък.Не могат да направят цитогенетичното изследване поради липса на материал.Въпреки това ще ми пишат протокол за Гливек а фиброзата май говори за фаза на акселерация но не съм сигурна.Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем самите хематолози май не са имали досега несполучлива пункция.



Тема Re: Несполучлива пункциянови [re: пoпи]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано13.08.08 17:26



Щяха да ми правят и трета пункция но тъй като не ме хвана упойката и много ме болеше чак виках ме пощадиха.След това не можех да си стъпя на краката близо 2 часа от слабост.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Автормoмичe нa 13 (Нерегистриран)
Публикувано18.08.08 23:08



Значи не е задължително да умреш ако си болен от левкемия, нали?



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: мoмичe нa 13]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.08.08 23:19



А бой де! Да те напляскам ли искаш?
Умира се от страх от болестта, не от нея!
Имат ли ти вид на умрели тези, които пишат в темата!?



Я сподели какво те тревожи, вместо да задаваш тъпи въпроси! Чакам

Нема начин да нема начин!


Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: мoмичe нa 13]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано18.08.08 23:56



Виж отдавна се боря с болестите вярно че диагнозата ми ХМЛ е от 2 години но аз имам и астма от 22 години която сега е в лека форма.Трудна беше борбата защото в началото цели 8 години беше в тежка форма и два пъти в астматичен статус в реанимация като през 1993 се докоснах до смъртта но ме реанимираха.Мен не ме е страх от самата смърт а от това да не се предам и да спра да се боря.Не знам защо хората толкова се плашат от това .



Тема До Валянови [re: Baлeнтинa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано19.08.08 02:23



Да знаеш, незабравяй, че много семейни хора са сами, много сами и самотни с деца и без деца, със брак или без брак, все едно Самотата си е самота
Дълго отсъствах, закъснял отговор, но с добри чуства към теб



Тема СТЕГНЕТЕ СЕ!нови [re: пoпи]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано20.08.08 14:48



Попи! И това младо същество, което писа по-горе!
Я се поуспокойте! И се стегнете!
Ето ви малко за мене, за да видите, колко години успявам да преживея с какво ли не!
1. 1986 г. - тотална хистерестомия, след едно секцио и пълна неграмотност на лекарката. Което означава - на 27 години останах без матка!
2. 1993 г. - Ендометриоза
3. 2003 г. - идиопатичен хипереозинофилен синдром
4. 2004 г. - хронична лимфоцитна левкемия и ревматоиден артрит
5. 2006 г. - операция от преплитане на червата
6. преди 20 дни - луксация и фрактури на лявата ми раменна става - в момента тракам с един пръст по клавиатурата и съм увързана с едни френски секси колани, но всъщност имам вид на РОБОКОП

И така - не се размеквайте!
И забравих да кажа - вече3 години стават откакто започнах да пия NATANAL!
АЙДЕ СТИГА, ЧЕ МИ СЕ СХВАНА ПРЪСТЧЕТООООООО



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: мoмичe нa 13]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано21.08.08 03:20



Абсолютно не!!! Запомни го!!!



Тема Re: СТЕГНЕТЕ СЕ!нови [re: Baлeнтинa]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано21.08.08 03:28



Вале, искам да те попитам дали не са ти препоръчвали да пиеш витамин Б, който според писанията, които съм чела предпазва от левкемия и по принцип поддържа (чисти) черния дроб?



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: пoпи]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано21.08.08 13:51



Мили хора моля стискайте палци да ми дадат Гливек днес ми казаха че ще имам отговор след 1 месец.



Тема Re: СТЕГНЕТЕ СЕ!нови [re: aaa!]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано21.08.08 15:43



aaa!
Никой не ми е препоръчвал този витамин. Никой хематолог нищо не ми препоръчва, защото просто няма лекарство, тоест има, но за стопиране на процеса, когато показателите стават високи, за да се спечели още малко време.
Попи, искрено се надявам да получиш лекарството, щом са те предложили за него! Можеш ли да кожеш в коя болница хематолозите не можаха да ти направят пункцията. Много съжалявам за болките, които си изтърпяла. Когато споделих за пункцията при мен - просто всичко стана леко и безболезнено.
Стискам ти палци и горе главата!!!!!!!



Тема Re: СТЕГНЕТЕ СЕ!нови [re: Baлeнтинa]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано21.08.08 18:22



Мерси за подкрепата ,Валя аз бях в Хематологията на Александровска болница пункцията ми направиха д-р Василева и д-р Александрова направиха миелограма,но материала беше недостатъчен за цитологичен анализ - искат се 1,5 мм а те събраха само няколко капки и това е поради фиброза в костния ми мозък.



Тема Re: СТЕГНЕТЕ СЕ!нови [re: Baлeнтинa]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано21.08.08 19:50



Разбрах, но защо не пробваш да го пиеш, като преди това се консултирай с лекари разбира се! Не мисля, че ще ти навреди.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: пoпи]  
Автормyцkaтa (Нерегистриран)
Публикувано28.08.08 01:19



искам да ви питам
какво трябва да направя от години са ми подути и твърди лимфите на шията
никой не ми обръща внимание не смеят да ме пратят на изследване
но от повече от половин година вече е непоносимо и съм на антибиотици (смених повече от 11) за какви ли не възпаление без почти никакъв ефект ... тогава ми се втвърди поредния лимфен възел на лявата ръка при китката и вече започнах да немога да си движа ставите ...последваха периоди на странни многобройни кръвоизливи по ръцете и краката които ми се появяват периодично от около 10тина години ...после странни световъртежи които невролог каза че са от притискане на нещо на връта и неуросяване на мозъка
...това притискане е от лимфите които се подуват и стават твърди и не спадат та той даже ги помисли за става и пипайки този на китката ми каза "ми то не са винаги еднакви двете ръце"
...докато не ми се спука тъпанчето ...от повишеното налягане в главата
незнам на кой доктор да отида последно ходих на уши нос и гърло пищи ми ухото ...препоръчаната ми лекалка напипа възлите и каза "да! да изчакаме че съм отпуска следващата седмица и после пак ПКК" а аз вече се задушавам без да са видимо много подути
моля ви кажете нещо ...доктор или на какво изследване да отида



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: мyцkaтa]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано28.08.08 11:53



Ходила ли си на хематолог? Никой ли от "специалистите", при които беше не ти препоръча ЯМР или поне тънкоиглена биопсия на увеличените лимфи?
Не пишеш от кой град си, но ако си от малък град, грабвай си нещата и бегом към някоя университетска клиника.

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове


Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: nelgina]  
Автормyцkaтa (Нерегистриран)
Публикувано29.08.08 00:09



никой не ме е пращал
не съм от малък град а от София ...и тъй наречените специалисти все са големи глави препоръни от джипита
може ли да ми препоръчаш лекар който би се заел сериозно ...или поне къде мога сама да си направя тези изследвания дори на частно защото повечето ги е явно повече страх от мен че ще ми открият нещо затова ме изследват за всичко друго



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: мyцkaтa]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано29.08.08 14:32



Съжалявам, не съм от София и тя ми е абсолютно непозната, но не знам защо в главата ми се върти, че в Онкологията в Дървеница има Клиника по хематология. Другите момичета от Клуба сигурно ще се включат и ще ти препоръчат специалист.
А защо не зададеш въпроса си във Форум на българските лекари? Там може би ще те насочат най-добре.
Не се страхувай, а търси и не ги оставяй намира, докато не открият какво ти е. Успех!

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове


Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: nelgina]  
Автормyцkaтa (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 00:21



Благодаря за окуражаването!!!


така събирам нови сили да продължавам напред
ще търся, няма да се отказвам
надявам се наистина някой да ми препоръча лекар който наистина ще открие какво ми е
така че ще се разтърся ...и из нета и къде ли не за добър специалист



Тема Re: за NATANAL отновонови [re: Baлeнтинa]  
Автор Rozi_st (непознат )
Публикувано14.09.08 23:49



Да ви каже честно пия Натанал вече осми месец, като прекъснах в средата на юли. Може би от жегата, но едната ми доза - 10 броя на водна основа направо си бяха развалени и изчаках малко да се разхлади. Започнах пак със спиртния. Някой ще сподели ли в жагата имахте ли проблеми? Аз съм с хронична В лимфолевкоза - от декември 2007 правя всеки месец изследвания. Освен Натанал пия Триовит, ГинкоВин и Саменто. Не мога да ви опиша и колко сок от моркови и цвекло изпих. За жалост левкоцитите ми се покачват - тръгнах от 36, сега са 51 и вече ми говорят за прием на лекарства. Дали това ще е първа линия, някой минавал ли е курса и с какви препарати? Успокояващото е, че нямам възли под мишниците и слабините, само шийни и аз си ги имам от доста време. А за килограмите - наддавам, може и от възрастта да си е - на 50 години съм, а може и на психогенна основа да е. Когато бях в болницата всеки лекар ме питаше дали не отслабвам и сега се улавям че се тъпча направо, голям ужас - не съм била толкова пълна никога. Не зная дали тук трябваше да пиша, но я ме ориентирайте, прочетох доста от форума и искам да споделя, както и да видя и вашите мнения.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: nelgina]  
Автор Rozi_st (непознат )
Публикувано14.09.08 23:59



Относно специалист хематолог мога да кажа, че в Плевен завеждащ Клиниката по хематология доц. Н. Цветков е страхотен специалист и как да кажа, при тези болести е много важно и да имаш човешко поднасяне на фактите, не само точна и лаконична диагноза. Не зная от къде сте, но прием има в Плевен в Университетска болница и идва един път в месеца и във В. Търново. Ако мога да бъда полезна ще дам номера му, за да се запишете някъде за преглед. Желая ви сърдечно успех.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: aaa!]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано15.09.08 04:28



Вале, как си

, толково много си се разяла с тези стафиди, че нямаш време да драснеш и ред.




Тема трудно пишанови [re: aaa!]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано15.09.08 10:06



Не, че не искам, но тракам с еди пръст по клавиатурата, ръката ми е и схваната от ревматоидния артрит. Нека да минат и тези 40 дни след второто счупване. Ще се справя и с това!



Тема Re: трудно пишанови [re: Baлeнтинa]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано15.09.08 11:31



Вале,ще се справиш,но и трябва много да се пазиш



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема ЗА ВАЛЯнови [re: Baлeнтинa]  
Автор *jull** (())
Публикувано15.09.08 14:57



РЕЦЕПТИ ПРИ РЕВМАТОИДЕН АРТРИТ

1) 2 с.л. наситнени стръкове от полски хвощ се заливат с 500 мл кипяща вода и се оставят да врят в нея 3-5 мин.
Престоява 15-30 мин., прецежда се, подслажда се по желание и се разделя на 3 дози. Всяка от тях се пие 1/2 - 1 час
преди ядене сутрин, обед и вечер;

2) 300 г мед и 250 г морска сол се разтопяват на парна баня, сместа кисне 48 часа.
Вечер се разбърква и с нея се мажат болните места.






Тема Re: ЗА ВАЛЯнови [re: *jull**]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано15.09.08 15:56



Благодаря ви, момичета!
Джул, запарката ще направя, ама как да се омацам с мед.... всичко ще залепне около мене, толкова са ограничени нещата, които мога да правя. Ръмжа от яд, че едва се обслужвам, а тоя студ ме разби направо.... няма как да се облека и да идляза навън!!!



Тема Re: ЗА ВАЛЯнови [re: Baлeнтинa]  
Автор *jull** (())
Публикувано15.09.08 17:21



Защо да залепне? Медът се намазва върху чиста хартия (може и вестник) и се слага към кожата, а отгоре - марля или тензух (превързва се с бинт). На сутринта няма и следа от меда.

Всъщност аз останах с впечатление, че артритът е на пръстите на ръцете... или не? Затова помислих, че не е проблем да си правиш тези компреси.

А рецептата с хвоща може да се прави при всички случаи.

Не забравяй да хапваш и целина - по едно коренче на ден. А листата - на салатка.
Но това сигурно го знаеш.





Тема Re: ЗА ВАЛЯнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано15.09.08 17:35



Джул, явно докато си катерела скалите си пропуснала, че Валето е със счупена ръка отново, може би затова казва, че не може да се обслужва. А като се пооправи ръката, тогава Вале ще налагаш с мед!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: ЗА ВАЛЯнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано15.09.08 17:51



Ох, че неприятна работа!

Че то наистина със счупена ръка е голяма мъка! А аз реших, че не може да пише заради артритна болка. Аз имах близо година силна болка в рамото и ми изписаха Волтарен (на хапове и за мазане). Не е за вярване, че ми мина!
В този смисъл попитах дали се лекува с нещо.





Тема Re: ЗА ВАЛЯнови [re: *jull**]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано15.09.08 18:02



Вале, в темата "Натурални антиоксиданти" пуснах една статия за укрепващото костите действие на смокините. Не знам дали ще подейства, но не пречи да си подсладиш живота. Вчера видях смокини на Американското пазарче.
Успех, мила!

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове


Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано16.09.08 22:06



Здравейте , приятели аз за съжаление се влоших в левкемична криза съм и ме чака интензивна химиотерапия в хематологията от четвъртък.Ще ми вливат цитозар , някой да знае нещо да сподели за тази химия че да се подтотвя , дано помогне да изляза от кризата.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: пoпи]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 04:00



Здрасти Попи, не се плаши, ще ти помогне този цитозар! Аз лично нищо не знам за химиите. Но съм сигурна, че ще се оправиш! Искам да ти кажа, че Валето трудно пише и сигурно ще получиш кратък отговор от нея, а ако не го получиш не и се сърди, моля.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: пoпи]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.09.08 09:20



Попи, това е само една криза. Ще се справиш, сигурна съм. Нищо не зная за този Цитозар, дано някой има инфо и да сподели тук.
А ти ни дръж в течение, обещанаш нали?



Нема начин да нема начин!


Тема Попи първо се поуспокойнови [re: vesela.bg]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано17.09.08 12:07



Попи, аз не съм с ХМЛ, а с ХЛЛ и затова инфо от първа ръка не мога да дам. Но прочетох за леченията - 2 линии - високодозовата химиотерапия и прицелната лекарствена терапия с Gleevec. Според скромното ми мнение няма еднозначен отговор кое да е първо. Това е решение на екипа и май най- често става в реда, който ти изброих. Гливек е сравнително ново лекарство и затова няма все още проучвания за по-дългосрочното му действие. Всичко зависи от отговора на организма пи лечението по двете линии. Попи, няма химия без странични ефекти, работа на екипа и на пациента е да си взаимодействат - пациента с инфо за състоянието си, а лекарския екип с реакциите си да помогне в туширането на страничните ефекти.
Ето едно място, където пише за някои странични ефекти, но не е задължително те да са проява при всеки - това е обобщена информация от много наблюдавани пациенти.

http://www.cml.zdrave.info/

може да си чела това място, има и много още, но тука май са се постарали да съберат много инфо, защото това си е НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ С НЕСТОПАНСКА ЦЕЛ НА ХОРА СТРАДАЩИ ОТ ХРОНИЧНА МИЕЛОГЕННА ЛЕВКЕМИЯ - ХМЛ

Мила Попи, незнам дали съм ти била полезна с нещо. Тябва да тръгнеш по-спокойна към терапията, защото треперенето не е добър съветник. Видях и телефони на сдружението - можеш и там да се обадиш!

За Контакти
Адрес: гр. Ловеч 5500, ул. Търговска №89
Телефон: 0899 123 999 , 0888 202 145
Факс: 068 / 60 37 6ме
Е-mail: hml@abv.bg

Прегръщам те! Ние тук всички сме с теб.

П.С.Исках още да ти пиша, но нали съм натрошена с едната ръка и това тракане с един пръст направо направо ме разбива.



Тема Re: Попи първо се поуспокойнови [re: Baлeнтинa]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано17.09.08 13:45



Вале благодаря ти за бързия отговор.Аз за Гливек още нямам отговор от Министерството.Важното е в момента лекарите да овладеят положението защото левкоцитите скочиха на 240 и има опасност от левкостаза.Интензивната химиотерапия се предполага че ще предотврати това.Като изляза от болницата ще ви пиша ,благодаря ви за подкрепата всички вие ми давате кураж да се баря с гадната болест.



Тема Re: Попи първо се поуспокойнови [re: пoпи]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 18:58



Попи, стискаме палци и чакаме да ни пишеш като излезеш от болницата

.



Тема Re: Попи първо се поуспокойнови [re: aaa!]  
Авторneli (Нерегистриран)
Публикувано21.09.08 20:20



Vnimavai kolko grama 6te ti vleqt cytosar, po-dobre se suglasi na po-leka himioterapiq. Moqt priqtel po4ina vsledstvie na mnogo agresivna himioterapiq s cytosar na 13 septemvri. v hematologiqta nqmat opit s tolkova silni himioterapii. Obmisli dobre tova koeto ti predlagat i zadavai vuprosi....



Тема Re: Попи първо се поуспокойнови [re: neli]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано21.09.08 20:45



Нели, кирилицата тук е задължителна.

Иначе, относно твърдението ти, че приятелят ти е починал вследствие на силна доза химиотерапия е меко казано необосновано и недоказано. Не се правят такива генерални заключения. Особено пред човек, на който предстои химиотерапия в момента



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Попи първо се поуспокойнови [re: vesela.bg]  
Авторneli (Нерегистриран)
Публикувано22.09.08 18:51



Да, извинете ме за кирилицата, знам че е задължително, но в бързината да напиша отговор и забравих. Не искам да плаша никого, може да ви звучи наивно но това е факт. За да го вкарат уж в ремисията в която според лекарите не беше въпреки че бластите му бяха 5% го накараха да се подложи на силна химиотерапия с цитозар/три пъти по-силна доза в сравнение с предната химиотерапия/. Сринаха организма до 0, абсолютно всички показатели....няма да ви обяснявам за какво става въпрос, сигурна съм че сте наясно, така той се мъчи цяла седмица, но показателите не се качваха и получи фатален мозъчен кръвоизлив. Не обвинявам лекарите, предполагам, че не са очаквали това да се случи, въпреки че след като започнахме химиото извикаха баща му уж формално да се подпише на една декларация, но искам да каже че ако бяхме направили по-леката химиотерапия и имахме време поне да се консултираме, можеше нещата да са по-различни. Може ви това вече ви звучи наивно, но...когато се случи нещо такова и винаги има неизбран вариант си мислиш, че си можел да промениш нещо. За това съвета ми е питайте за всичко, за статистика/ на мен ми казаха вас не ви вълнува статистиката/, но това не е така..., питайте за рискове, за шансове и дали имат опит с такива силни химиотерапии. Защото аз бях писала на няколко клиники междувременно, за да се организираме за неибежната трансплантация и отговорите им бяха, че тези 5% не ги притесняват....Мога още много да ви разкажа, но ще стае доста дълго писание...Мъчно ми е, че се случват такива неща само на добри хора и че ако нямаш средства и решиш да се лекуваш в България...колкото и да вярваш, колкото и силен да си....не е достатъчно. И не мога да си обясня, защо те мъчат тук а просто не ти кажат търсете пари отнякъде и се отивайте в някоя цивилизована страна, а си правят експерименти за сметка на чуждата болка и страдание.



Тема Re:Нелинови [re: neli]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано22.09.08 22:49



Нели, ти ни съветваш да събираме пари и да отиваме в чужбина. Колко са тези, които го могат????? Какво ни съветваш? Като не може да се има вяра никому и на лекар ли да не ходим? Да стоим ей така и да си чакаме умирачката? А мога да си позволя да се лекувам само в България.



Тема Re:Нелинови [re: Baлeнтинa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано23.09.08 02:55



Чакай да ти кажа и аз Нели, не се заблуждавай, че в чужбина не е същото Грешиш, ако така мислиш, Тук(в чужбина имам предвид) същите (лекарите) не носят отоговрост, Те винаги се презастраховат, защото никога не са сигурни какъв ще бъде краят А колкото до тройно вливане на химиотерапия (това не го бях чувала до сега) вас лично не ви ли притесни, не помислихте ли малко повече, не го ли обсъдихте, не проверихте ли по други болници, други лекари, малко наивно сте постъпили В чужбина са в състояние да ти направят операция дори и без да се нуждаеш от нея - за пари, това е толкова популярно, че който е патил и знае за какво става въпрос, си взима още няколко мнения докато си вземе решение Аз пък вярвам в българските лекари, защото из между тях има много коректни и добри специалисти, има и не корумпирани, има хора които си разбират от работата и могат да направят чудеса Тук в щатите преди 8-9 години ми направиха операция на главата и платихме 80 000 долара, за да ме направят инвалид след това За да докажа, че е лекарска грешка, при това канадка-лекарка (дошла на гурбет в щатите), трябваше да извървя 2 години път по разследване и да остана с единственото решение на комисията - да й се отнеме разрешението за практика в щатите, за мен - без парично обезщетение, дори и парите които сме дали не ни върнаха, дори не ме трудоустроиха С това си решение държавата си изми ръцете и към нея и към мен Сега тя работи отново същата си работа в един голям град в Канада, всичко се покри, а аз страдам и се чудя как да живея и да поддържам живота си що годе в нормални граници Не четеш достатъчно статистика Не е тук мястото да стресирам хората за това В България има хора които съдят държавата, в Страсбург има други които си търсят правата и съдят по ред, обезщетяват ги, ама тук няма такова нещо, просто не става Та не си мисли, че в чужбина всичко е по мед и масло, че живота е рай и само те чакат да ти помагат, няма такова нещо, особенно за пари, са готови да ти свалят и някой звезда от небето, щом трябва - правят го, но здраве и компенсация няма - само опити върху хора (програми за които дори неможеш и да си помислиш, че влизаш със проблема си) Много си далеч от реалността



Тема Препечатвам информациянови [re: Kaлoянa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано23.09.08 03:49







Тема Re: Препечатвам информациянови [re: Kaлoянa]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано24.09.08 22:09



Здравейте приятели използвам че днес съм малко по-добре и ще спя в къщи имам две чудесни новини 1.Отпуснаха ми Гливек!!! От другата седмица го почвам като ме изпишат от болницата 2.Доближавам се до ремисия вярно че имам още системи с Цитозар сутрин и вечер но всичко е на добър път.Доста съм отпаднала от химията и деня минава в леглото , но мисля че това са бели кахъри.Благодаря ви за подкрепата , стискайте палци скоро да ме изпишат от болницата.Прегръщам ви и желая много здраве на всички.



Тема Мила Попинови [re: пoпи]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано24.09.08 22:41



радвам се, че писа!!!! Стискам палци за тебе! И ще чакам да пешеш пак!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Препечатвам информациянови [re: пoпи]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано24.09.08 22:58



Браво Попи. Чудесни новини. Почивай повече и ще преджапаш през химиотерапията. Много се радвам за Гливека. И да пишеш като те изпишат от болницата. Целувки



Нема начин да нема начин!


Тема Re:Нелинови [re: Kaлoянa]  
Авторneli (Нерегистриран)
Публикувано25.09.08 18:47



Ами, за съжаление имахме една нощ да вземем решението - и по-принцип на неговия размер - той беше висок 1.91см и на неговото тегло отговаряха тези грамажи цитозар и ни казаха че няма междинен вариант. Знаете ли, аз не знам какъв съвет да ви дам, моля се колкото се може по-малко хора да се сблъскват с тези тежки болести и се моля медицината да се развива и да става по-достъпна за повечето хора, но това едва ли ще го доживея. Защото това е един голям бизнес, една голяма машина за пари...по-цял свят е така. Но поне в чужбина условията са на едно съвсем различно ниво. Знам, че неговата левкемия беше една от най-тежките/дори и в началото да не можех да го възприеме/ и че прогнозите са много лоши, но нали знаете че до последно вярваш и се бориш да си в тези 5 или 10% на които се е случило чудото да се препорят с изпитанието. Е не бяхме от тези късметлий, но искрено се надявам тези проценти да растат. Успех на всички, борете се докрай каквото и да ви коства и вярвайте в себе си!!!



Тема Re: Мила Попинови [re: Baлeнтинa]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано25.09.08 21:53



Здравей Валенце , аз съм добре системите с цитозар ще са до неделя след това имам кръвопреливане и след това трепанална биопсия на костния мозък - пункция отзад на бута за да се определи дозировката с Гливек.Ще бъде с упойка и вероятно няма да боли чак толкова.Ще ти пиша всичко като приключи.



Тема Re: Препечатвам информациянови [re: vesela.bg]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано25.09.08 21:57



Мила Весе много ме окуражава подкрепата ти и милите думи.Съзнавам че борбата с тази болест не е хич лека но аз ВЯРВАМ че ще се преборим , само Бог да ни дава сили и търпение и тогава всичко се преодолява.Пак ще пиша като ме изпишат от болницата.Целувам те.



Тема Re:Нелинови [re: neli]  
Авторkaтpинa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.08 21:11



моля ви къжете ми ...
незнам дали тук е мястото но незнам къде да попитам
къде мога самостоятелно да се изследвам за Лимфон и дали това може да се открие с ядрено магнитен резонанс
имам подути лимфи от доста години всички отказват да го приемат като се подуят и ме задушават ми казват че са ставички а като се свият след месеци случайно казват че не са ми подути ...чак сега като стана нетърпимо ми дадоха насока за изследване на инфекциозна мононуклеоза ...но имам болки в савите и световъртеж от време на време и един подут лимфен възел от началото на годината на ръката който се пише за става когато е подут защото е твърд ...но има периоди в които се свива
кажете ми моля знаете ли къде има център за такива изследвания искам да ми го изследват ...с биопсия но никой не ме праща
друго най вероятно е да отида най накрая на частно ЯМР на главата и шията където от години често ми се втвърдяват лимфите ...нова дали ще покаже дали имам подобен проблем?





Тема ОЛЛнови [re: Chefo]  
Авторпoaнkape (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 11:16



здравейте,незнам дали тук е мястото да споделя с вас проблема си но преди време се запознах с едно момиче което е болно от остра лимфоцитна левкемия.За последно се чух с нея юли месец и от тогава нямам никаква вест от нея.Само разбрах,че е в болница и се лекува.Минаха вече близо 3 месеца и още незнам как е тя,няма как да се свържа с нея.Последно като се чухме тя ми сподели,че има силно главоболие и температура (явно е имала някакъв възпалителен процес).Та искам да ви попитам лечението на тази болест имате ли представа колко време трае и може ли да се стигне до фатален край?Момичето е от Стара Загора,аз ходих до там миналата събота ама като незнам в коя болница е и неможах да я намеря и да разбера нещо за нея.Много ще ви бъда благодарен да ми кажете малко повече за болеста и времето на лечение.





Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: пoпи]  
Авторпoaнkape (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 11:23



здравейте,незнам дали тук е мястото да споделя с вас проблема си но преди време се запознах с едно момиче което е болно от остра лимфоцитна левкемия.За последно се чух с нея юли месец и от тогава нямам никаква вест от нея.Само разбрах,че е в болница и се лекува.Минаха вече близо 3 месеца и още незнам как е тя,няма как да се свържа с нея.Последно като се чухме тя ми сподели,че има силно главоболие и температура (явно е имала някакъв възпалителен процес).Та искам да ви попитам лечението на тази болест имате ли представа колко време трае и може ли да се стигне до фатален край?Момичето е от Стара Загора,аз ходих до там миналата събота ама като незнам в коя болница е и неможах да я намеря и да разбера нещо за нея.Много ще ви бъда благодарен да ми кажете малко повече за болеста и времето на лечение.





Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: пoaнkape]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано12.10.08 17:12



Здравейте аз съм с Нели в една стая - в Хематологията на Александровска болница в София до арката 3 етаж 6 стая и сега е там можете да я посетите.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: пoпи]  
Автор *jull** (())
Публикувано12.10.08 20:04



Мила Пoпи, а ти самата как си?



П.П. Ама вие и Интернет ли си имате в Хематологията?!



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: *jull**]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано12.10.08 20:54



Здрасти Джул ами по-добре съм утре ме изписват а резултата от трепанобиопсията ще вземем в четвъртък от Онкологията.Свършиха системите и кръвопреливанията и най-после ще си почина.Много дълго беше пък и допълнително се проточи защото направих вирусна инфекция и бях 1 седмица на антибиотици.Трябва да се явявам сега и на Телк в Онкологията , само да си взема епикризата.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: пoпи]  
Автор *jull** (())
Публикувано12.10.08 22:20



Слава Богу, най-после ще се прибереш вкъщи!
Радвам се, че си по-добре!





Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: *jull**]  
Авторpurple spirit (Нерегистриран)
Публикувано02.12.08 17:19



Защо е толкова назад тази тема?
От месец съм с диагноза CML,минах 8дневна химиотерапия,левкоцитите са ми в норма за момента...и от тук нататък какво?
има ли и други с лекемия,за да си споделяме за лечението?
На всички желая много здраве и щастие!



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: purple spirit]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.12.08 00:45



Има и други, разбира се! Ако четеш цялата тема, Валентина е "ветеранът" в нея,
но не знам защо не е писала. Изключително отзивчив човек е!



"Совите не са това, което са..."

Тема ТЕЛКнови [re: *jull**]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано09.12.08 14:27



Ето ме и мене! Бях в командировки, после събирах документи за новия ТЕЛК и днес вече приключих със всичко. При първото освидетелстване ми дадоха 74%, а сега 52%..... и това при наличие на левкемия 1 стадий, ревматоиден артрит 2 стадий, фрактура и рефрактура на раменна става, хроничен илиус и операция, хистеректомия тоталис иииии повече не се сещам. Това е то - в Наредбата класифицирането и процентите ми дадоха само това. Но както и да е - пенсия ще има отново, ама някъде към април вероятно, докато се задвижи тежката машина на бюрокрацията.

"purple spirit" от това, което си написала да разбирам ли , че си с Хроничната миелоидна левкемия??? Аз не мога да ти бъда полезна с лични впечатления, защото при мене е друго. Но ако искаш да търся в нета инфо за това - няма проблем, има доста писано.
Например:
http://arsmedica.bg/bg/illness/c_id/2532/subprm/haematology/alpha/0.html
http://www.cml.zdrave.info/pages/otnosno_CML.htm
http://www.bscth.med-bg.info/site/documents/cml/DocHadjiev_13Apr2007.pdf
http://www.bda.bg/bdias/2741s.pdf
http://www.pharmacy-bg.com/news.php?cmd=list&id=1062
http://www.kak-da.com/dictionary/%D0%A5.html

Освен това, можеш и ти самата да описваш тука състоянието си, както го правим повечето от нас.
Ще чакам да пишеш, поздрави, Валя!



Тема ХМЛнови [re: Baлeнтинa]  
Автор pepelota75 (непознат )
Публикувано30.12.08 15:08



здравейте.искам да ви разкажа моята история.Преди 1 г. на моя съпруг му поставиха диагнозата ХМЛ.Той се чустваше добре.Започнахме лечение с Хидреа .след около2-3м. ни отпуснаха ГЛИВЕК.Кръвните показатли влязоха в норма и всички се успокоихме.Но той започна да се чуства зле -болки по костите и нарушение на зрението.Назначиха лъчетерапия направихме няколко.Сега той в Дървеница неможе да става не си чувства краката.аз се моля на Господ да му даде сили да се пребори а на нас да ни покаже как да му помогнем.Имаме си 2 хубави дечица и трябва да се грижим заедно за тях.

Редактирано от *jull** на 30.12.08 22:04.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Автор Rozi_st (непознат )
Публикувано19.09.09 19:34



Този месец започнах лечение с Леукеран - пих го 2 седмици 2х10 мг и направих изследвания. Малко се понижиха левкоцитите, но ми се струва че е нищожно понижението - 69,4, а бяха 71,2. Лекуващият лекар каза да продължа още 2 седмици със същата схема. Имам доста схващания и болки като мускулна треска или нещо ми се опъва по гърба и краката надолу, но пък нямам температура и увеличени лимфни възли. Някой пил ли е Леукеран и по каква схема? Дали от лекарството може да се появят тия болки?



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Автор jeni83 (непознат )
Публикувано24.09.09 20:17



на сестрами и откриха остра common b -клетъчна лимфобластна левкимия . някой може ли да ми каже нещо за този вид левкимия



Тема Re: Моля те прочетинови [re: Baлeнтинa]  
Автор izi (ентусиаст)
Публикувано19.03.10 16:38



Здвавейте, всички, които четете в момента този текст.
Виждам, че преди пет години съм писала за състояниета на съпруга си и съм търсила съвет.Отново подновявам темата защото онова от което се притеснявах се потвърди.
Преди три месеца се разви страшна некроза на подбедрицата на левия крак.С мълниеносна бързина опаса крака от коляното до глезена. Кожата почерня, напука се и от пукнатините който бяха като граница между здравото и болното място започна да тече гаден миризлив секрет.Посетихме Токуда.
Препратиха ни от кабинет на кабинет и стана ясно, че освен некроза, Рейно, васкулит има и левкимия.Трябваше да се направят и белодробни изследвания след което да остане на лечение в кожната клиника на болницата.Мъжът ми категорично отказа поради мудноста с която се извършиха всички прегледи -от 7:30 сутринта до 17:00 вечерта, като посетихме само три кабинета в този интервал от време.Прегледите не бяха кой знае колко обстойни, но чакането и мотаенето беше безкрайно тягостно и изнервящо.Това накара мъжът ми да откаже последното изследване и да си тръгне от болницата.
Животът ни се превърна в ад!
Започна лечение в къщи при домашни условия.В нас станах санитарка и сестра. Изпитах страх и ужас когато падна некрозната кора и се отвори живата рана.Тогава потърсих мед.сестра, която да помогне.Не можех да гледам и пипам живите меса. Намерих сестрата, която доведе и лекар.Направиха изследване и допълнителни прегледи с доплер и се оказа, че кръвоносните съдове са проходими, също и налягането е нормално.
Това което трябва да се направи е пластика.
Моля кажете ми има ли нещо общо между некрозата и левкимията?
Искам да попитам изследването на костен мозък с пълна упойка ли се прави?
В каква клиника да отидеме и какви специалисти да търсим, така, че да могат да се направят всички изследвания, а не да се ходи от клиника в клиника и да се ръсят грешни пари?
Загубвам доверие в наетата сестра защото предложи сребърни превръзки за 610лв. на седмица.След като отказах, се оказа, че има и алтернативни за същата сума на месец.
Това ме накара да стана подозрителна и недоверчива.
И накарая ще споделя, че се налага да се допитам тук защото зная, че все ще се намери някой да даде съвет.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.