Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:26 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Здравейте отново!нови [re: дapинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано25.11.05 15:52



Здравейте, мили хора от форума и вие само четящи го! Отдавна не съм влизала да пиша. През това време отделях повече внимание ма моите проблеми със ставните болки, с промяна да дозите NATANAL, с пиене на билки, правене на изследвания и най-хубавото - ходене на работа и водене на някакъв нормален живот! Сякаш влязох в един ритъм, който е приятен за изпълнение. Носи ми спокойствие и е подредено. Вярвам, че за всеки онкоболен трябва да настъпи такова време. Да си каже: "Животът продължава, колкото и каквото и да значи това!" В момента при мене има застой в уголемяването на лимфните възли, левкоцитите са малко над горното допустимо ниво, лимфоцитите са в норма, хемоглобин - също, тромбоцити - също. Нямам терапия, пия само NATANAL. За съжаление едва ли скоро ще ми правят стернална пункция или имунофенотипизиране, защото няма промяна на признаците за стадия ми. Така че, незнам състоянието на костния мозък.
И така! Обичам ви! Да продължаваме да се борим!



Тема Re: Здравейте отново!нови [re: Baлeнтинa]  
АвторБAБET (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 14:33



ВАЛЯ, ТОЛКОВА СЕ РАДВАМ, ЧЕ СЕ ПОЯВИ И ЧЕ СИ ДОБРЕ! ОБИЧАМ ТЕ И ТЕ МИСЛЯ. МНОГО Е ХУБАВО,ЧЕ СИ В ДУШЕВЕН МИР! БЪДИ ВИНАГИ ТАКАВА КАКВАТО СИ! ЖЕЛАЯ ТИ ЗДРАВЕ И КУРАЖ! И МНОГО,МНОГО ОБИЧ!



Тема Re: Здравейте отново!нови [re: БAБET]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано29.11.05 07:56



Радвам се, че се появи отново. Вчера сутринта писах за натанала в "метастази в черен дроб" и те споменах. Тогава си дадох сметка, че отдавна те няма във форума, а то какво излезе! Хубави неща. Страхотно!
Дай боже всеки му! Желая ти все така да се чувстваш и Дядо Коледа да донесе още по-хубави вести.
С теб съм!



Тема Re: Здравейте отново!нови [re: ket1234]  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано29.11.05 13:07



Струва ми се, че на Валя вече не й се говори много за болестта...
Какво по-добро от това, в ежедневието ни да не преобладава мисълта за болести, а да си мислим за обикновените ежедневни неща, за хубавите неща и радостите.

Редактирано от Dorchester на 29.11.05 13:09.



Тема Re: Здравейте отново!нови [re: Dorchester]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано29.11.05 16:56



Не бих казала, че не ми се говори за болестта. От 3 месеца при мене се появиха болки и подуване в ставите. Това прогресира, много е болезнено, мъчителни са някои движения и се опитвам да намеря решение на това. Или поне ако може да не прогресира, защото ще загубя двигателната си активност на ръцете и краката на доста проценти. За съжаление, ревматолозите като чуят, че съм и с левкемия - имат светкавичен отговор - кортикостероиди до края на живота. А аз се надявах на предложение за нестероидна терапия... Това ми предложиха в Русе, това ми предложи и един известен ревматолог от Медицинска академия. А кортикостероидите са противопоказни за ранен стадий на В-клетъчна ХЛЛ.
В момента вземам един антибиотик. После слуд месец може да повторя курса. Ще видим. Искаше ми се да чуя от лекарите предложение за терапия, която ще повиши качеството ми на живот, но без имуносупресори... Ще продължавам с NATANAL, в месеца веднъж антибиотик и малко билки. Надявам се, че ще си помогна! Защото искам да се движа и да ходя на работа!
Та затова и поради тези си проблеми се умълчах от един месец.
Иначе не съм спряла да търся и да говоря за болестта, това е част от ежедневието ми. Не ми пречи, напротив, необходимо ми е. И ако пак задремя , тоест замлъкна тука, посъбудете ме да спра да си гледам ставите само !
Обичам ви всички!

Редактирано от Baлeнтинa на 29.11.05 17:02.



Тема Re: Здравейте отново!нови [re: Baлeнтинa]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано01.12.05 12:46



Валя, виж на всяка цена www.oste.info/004/000105/10/2710/04.htm
Има публикация за ново българско лекарство за онкохематологични заболявания. Нарича се Велкейд и от 2006 год . ще е включено в позитивния списък на МЗ



Тема Re: Здравейте отново!нови [re: ket1234]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано01.12.05 13:52



ето линк, твоят адрес не се отваря, това ли имаше предвид





Тема въпроснови [re: Baлeнтинa]  
АвторГлyпaв (Нерегистриран)
Публикувано08.12.05 03:44



привет на всички тук-пиша не точно за това което вие говорите,но се надявам да не нахалствам и да ме разберете правилно-първо-не съм болен-всмисъл поне не от левкемия-четох доста и знам че това е една ужасяваща болест,но от това което прочетох от Вас разбрах ,че тя дава неподозирани сили за борба и за оценка на красивото което е около нас ,както и истинското и стойносттно живеене..както и да е-можете да игнорирате въпроса ми ,но аз мисля ,че той засяга човечността като цяло-ето и моя проблем-наскоро в нета се запознах с един човек и след дълги разговори за живота и красивото и прочее осъзнах ,че много я харесвам..не след дълго тя ми заяви че е болна от левкемия и за лечението и са нужни 150000 евро което семейството и събира ,но при всички изчисления няма да им достигнат около две хиляди лева-тъй като нормалната човешка реакция е да помогнеш аз започнах да търся начини да помогна с каквото мога..но тъй като природата ми е такава,че забелязвам несъответствията -запонах да се чудя-как ще събереш 149 хил евро ,а няма да намериш 1000 ?освен това имаше и други несъответствия и аз започнах да се чудя дали просто не ме използват за пари???кажете ми възможно ли е човек да изпадне толкова ниско?:(възможно ли е някой да се подиграва с тази страшна болест по този начин ,а съответно и с Вас-силни ,но и изстрадали хора...всъщност това което написах не е въпрос,а по скоро моя мъка...сигурно проблема ми Ви изглежда несъществен,но повярвайте ми че ако този човек е наистина болен ,а аз не правя нищо по въпроса ще започна да полудявам,но ако пък не е е и само ме използва тогава какво?...може ли да ми дадете адреса на някакви клиники в чужбина който се занимават с лечение на левкемията и изобщо да ме посъветвате...ето имейла ми ако все пак някой иска да ми помогне-audi200@mail.bg..иначе се извинявам че отклоних разговорите Ви към самия себе си и искам да ви публикувам нещо тук което да ви покаже как е живял и как би искал да живее един велик мъж -Маркес-публикувам ви неговото "прощално писмо" и се надявам то да ви даде сили за борбата ...надявам се всички от вас да оздравеят и да ценят живота както подобава...


Габриел Гарсия Маркес се е оттеглил от публичния живот по здравословни причини - рак на лимфните възли. Състоянието му се влошава с всеки изминал ден. Прощалното писмо, което следва, бе изпратено от писателя на неговите приятели.

~ ~ ~

Ако Бог забравеше за момент, че съм една парцалена кукла и ми подареше късче живот, може би нямаше да казвам всичко, което мисля, но със сигурност щях да мисля всичко това, което казвам тук.

Бих придавал стойност на нещата не спрямо това колко струват, а спрямо това, което означават.

Щях да спя малко, да мечтая повече, защото за всяка минута, когато затваряме очите си, губим 60 секунди светлина. Бих продължил, когато другите спираха, бих се събуждал, когато другите спяха. Бих слушал, когато другите говореха и колко бих се наслаждавал на един хубав шоколадов сладолед!

Ако Бог ми подареше късче живот, бих се обличал просто, бих лежал по очи пред слънцето, оставайки непокрито не само тялото си, но и душата си.

Боже, ако можех, бих изписал омразата си върху леда и бих чакал да изгрее слънцето. Бих изрисувал върху звездите с вдъхновението на Ван Гог едно стихотворение на Бенедит, а песен на Шерат би била серенадата, която бих подарил на Луната. Бих поливал със сълзите си розите, за да почувствам болката от прегръдката им...

Боже, ако имах едно късче живот... Нямаше да оставя да премине дори един ден, без да кажа на хората, че обичам, че ги обичам. Бих накарал всеки мъж и жена да повярват, че са мои любими и бих живял влюбен в любовта.

На хората бих посочвал колко грешки правят, като мислят, че спират да се влюбват, когато остареят, без да разбират, че остаряват, когато спират да се влюбват! На малкото дете бих дал крила, но бих го оставил само да се научи да лети. На възрастните бих показал, че смъртта не настъпва в резултат на преклонната възраст, а в резултат на забравата. Научих толкова неща от вас, хората... Научих, че всички искат да живеят на върха на планината, без да знаят,че истинското щастие се намира в начина, по който изкачваш стръмния склон. Научих, че когато новороденото за първи път стисне в малката си длан пръстта на баща си, го пленява завинаги.

Научих, че човек бива оправдан за това да гледа другия отвисоко само, когато трябва да му помогне да стане.

Винаги трябва да казваш това, което чувстваш и винаги да правиш това, което мислиш. Ако знаех, че днес би бил последният път, когато щях да те гледам как спиш, бих те прегърнал и бих се помолил на Господ да мога да стана пазител на душата ти. Ако знаех, че това ще бъде последният път, когато те гледам как излизаш от вратата, бих те прегърнал и бих ти подарил целувка. Ако знаех, че това е последният път, когато ще чуя гласа ти, бих записвал всяка твоя дума, за да мога да ги слушам отново и отново. Ако знаех, че тези са последните моменти, когато те виждам, щях да ти казвам “обичам те” и нямаше глупаво да мисля, че ти вече го знаеш.

Винаги има едно утре и животът ни дава и други удобни възможности, за да направим нещата така, както трябва, но в случай, че направя грешка и ни остава само днес, бих искал да ти кажа колко те обичам и че никога няма да те забравя.

Утре-то не е гарантирано за никого – нито млад, нито стар. Днес може да е последният път, когато виждаш хората, които обичаш. Затова не чакай повече, направи го днес, защото ако утре-то никога не дойде, със сигурност ще се разкайваш за деня, когато не намери време за една усмивка, една прегръдка, и беше много зает, за да направиш действителност последното им желание. Дръж тези, които обичаш, близо до себе си, кажи им шепнешком колко много имаш нужда от тях, обичай ги и се отнасяй с тях добре, намери време да им кажеш “извинявай”, “прости ми”, “моля те”, “благодаря” и всички думи, изразяващи любов, които знаеш.

Никой няма да се сети за скритите ти мисли. Поискай от Господ силата и мъдростта, за да ги изразиш. Покажи на приятелите си какво означават за теб.



Тема Re: Валентина, има по-добро лекарство!нови [re: Hинa]  
Авторeли (Нерегистриран)
Публикувано08.12.05 08:16



Нина,да не би ти да си собственик на аптека ЕЛЕЙ?Намирам те във всички форуми,където става въпрос за онкоболни.Дори не си правиш труда да смениш текста.Моля модераторът да се намеси,за да не се заблуждават повече болните хора.Дава ли си някой сметка,ако всичко това е една перфектна реклама на НАТАНАЛ-а-какви последици може да има за болните ,и какви печалби за фирмата?



Тема Re: Валентина, има по-добро лекарство!нови [re: eли]  
АвторHинa. (Нерегистриран)
Публикувано08.12.05 14:36



Ели, успокой се, нито съм собственик на аптека, нито съм дистрибутор или рекламно лице на Натанал.
В момента съм едно щастливо момиче, които получи предложение на именния си ден!!!!!!!!!
Преди обаче бях много нещастна. Неочаквано, както става ми казаха, че имам рак на белият дроб. Бях шокирана, уплашена до смърт приех нещата като известие, че ще умра скоро и мъчително. Заради състоянието ми, бях като паникьосано животинче, ме уволниха от работа. Приятелят ми ме заряза и т.н. Сега ме е срам да го кажа, но докато седях на пейката в раковата болница и чаках да ми кажат какво ще ме правят обмислях как да се самоубия по-безболезнено за да си спестя мъките от ракова смърт.
После дойде лечението, малката надежда и Натанал, лъчетерапията.
После дойдоха добрите резултати!!!!!!!!!!!!!!!!!!
После дойде здравето и щастието!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Пиша по форумите, за да помогна на други страдащи и повярвай, го правя с радост! Всъщност, за твое успокоение съм писала само в два форума, но явно и това ти се вижда много. Защо ли?
На имейла ми nina_iv@dir.bg съм получила много писма с въпроси и с радост съм им отговорила. Аз пиша само за себе си и е възможно да го описвам еднакво, но нямам какво да добавя.
Не се притеснявай, Натанал в никакъв случай не може да навреди на някого, освен при алерия. Заради себе си и други хора съм ходила и в офиса на фирмата и не мисля, че това е лошо. Моите шишета ги купувах от аптека Елей и мисля, че също няма нищо лошо. Ако някой пита как да намери Натанал, защо да не му кажа? Спокойно, фирмата не ми плаща за реклама, а аз сама си плащам шишетата. Сега също пия профилактично вече месец.
Ти защо се дразниш толкова от Натанал? Да не би Натанал да пречи на твоята търговия с нещо друго?
Желая ти да се успокоиш и да гледаш оптимистично на нещата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.