Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:57 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: въпроснови [re: Глyпaв]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано23.12.05 14:18



Знаеш ли, всеки ден отварям и чета написаното от тебе. Не ми идват думи да напиша и да коментирам постъпката, така както я тълкуваш ти. Дано не е истина, защото е .... Освен това си мисля, че ако човек обича наистина, той не би могъл да постъпва така. Ти би трябвало да усещаш човека до тебе, има ли чувства всичко истинско ли е. Лъжата и притворството не траят дълго. Повярвай ми.
Относно цената на трансплантацията. Това, което казваш мисля, че е реално. Знам, че в Израел е малко по-ниска.



Тема Коледа - време на чудеса!нови [re: Baлeнтинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано23.12.05 14:28



Здравейте милички, здравейте всички!
Идва Бъдни вечер, идва Коледа! Времето на чудесата! Искам да ви поздравя и да ви кажа : Пожелайте си! Пожелайте си здраве и излекуване! Човек никога не знае ...... Освен нашите усилия, защо да не си пожелаем и малко чудеса! Не слушайте тези, които говорят за това като за безпочвен оптимизъм. Нека си признаем, че точно ние сме тези, които вярваме в чудесата! Бъдете весели на празника, все пак до близките си сме на този хубав ден!
Желая ви празнично посрещане на Коледа!
И вяра!



Тема Re: Моля те прочетинови [re: Baлeнтинa]  
Автор izi (ентусиаст)
Публикувано28.12.05 15:19



Привет Валентина!
Изправена съм пред тежкото заболяване на съпругът си-Сндром на Райно.
Започна преди повече от 4 години.Това заболяване се знае още като студова алергия.Започна с избиването на сини петна което в началото беше върху ушните миди, но с времето се разпространи по всички крайници, ръце, пръсти на ръцете и краката, петите, носа.Тази година петната се появиха и през лятото, в оскъдните гореще дни.
Мъжът ми е заклет пушач.Кашля като магаре, но не си обръща внимание.Не търпи да му се напомня и да му се дават съвети.В доста тежко положение ни поставя, близките около него.
От известно време сините петна започнаха да придобиват по- големи размери от обичайните/бяха с големина на бобено зърно/.Тези петна се превръщат в трудно зарастващи рани, от които ръцете и местата се подуват.
Само преди месец след нараняване ръката на която имаше петно отече болезнено.Нищо не помагаше за спадане на отока.Вчера раната проби.От нея потече рядка течност наподобяваща бяла кръв.Тук е мястото да кажа, че при последните изследвания на кръвта, левкоцитите бяха доста увеличени.
Мъжът ми споделил с "приятели" и те му сложили диагноза- левкемия.
Казали, че тази бяла течност била един от показателите на заболяването му.
Моля те, кажи ми или ми пиши на лични, повече информация за състоянието на кръвта и за сините петна.
Извинявай, че засягам болезнена тема, но имам нужда да споделя.



Тема Re: Моля те прочетинови [re: izi]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано28.12.05 17:54



Здравей, Изи! Не помня дали вече съм го споменавала в темата, но аз имам и Синдром на Рейно - засяга ръцете и краката - по-скоро пръстите. При мене тази болест се проявява като спазми на малките кръвоносни съдове - диагностицира се с уред - Доплер. Слабото оросяване е причина за побеляване на пръстите и при дребно нараняване да е трудно зарастването. Поради недостиг на кръв и съответно липса на подхранване на тъканта тези дребни ранички често стават некрози. Борбата с раничките и некрозите е упорита и дълга. Често с месеци. Използват се лекарства за мазане на основата на животински ензими, също и един антибиотик - паста - Бактробан. А относно връзката Рейно и левкемия - не съм специалист, но ми се вижда глупава. Едното не е свързано с другото. Едното е заболяване на кръвоносни съдове, а другото болест на кръвта.
Ако искаш пиши ми на пощата, която съм оставила тука.



Тема Една методика на Ян Гоулернови [re: Baлeнтинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано30.12.05 10:45



Преди няколко дни Блага предложи някой да направи превод на един метод на Ян Гоулер - това е началото, остават ми да преведа стъпките в края на този текст, но само ако ви е интересно и някой има желание да го прочете и да се опита да го приложи! Само ми кажете и ще продължа да превеждам.

Вие можете да победите рака
Предлагаме на Вашето внимание книгата на австралийския писател Ян Гоулер "Вие можете да победите рака".
През януари 1975 година на Ян Гоулер ампутирали десния крак по повод остеогенен сарком (рак на костите). Перспективата била неутешителна: по статистика, само 5% от болните след такава операция имат шанс да преживеят повече от 5 години. Пред ноември 1975 година - рецидив на рака. Към март 1976 година състоянието му толкова се влошило, че по мнение на лекуващият лекар, му оставали не повече от 2 седмици живот…
Последвалото оздравяване е резултат от цял комплекс разнообразни видове лечение. През юни 1978 година Ян Гоулер получил официално подтвърждение на това, че в него нее останала и следа от активен рак. През 1981 година съвместно с жена си Гейл основали в Мелъбурн Група за помощ на онкологично болни.
Предлаганите от него методи на психотренинг могат да бъдат полезни не само за онкоболни, а и за болни с други заболявания. Биха помогнали и на здрави хора за снемане на стреса, най-добрата профилактика срещу болестите
"Вие можете да победите рака" Гоулер
От науката е доказано, че раковите клетки се появяват от време на време и в организма на здравия. Това е общопризнат факт. Но здравият организъм навреме розпознава угрозата и унищожава раковите клетки. При онкоболните това не се случва , а става разрастване на тези клетки, без да срещат съпротивата на организма.Така се появяват и външните симптоми на рака. Ние изхождахме от положението, че естествените защитни механизми, тоест имунната система може да се възстанови. И тогава организмът сам ще унищожи всички злокачествени образувания. Ако и след това имунната система се поддържа в работещо състояние, може да не се плашим, че отново ще се разболеем от рак.
Думичката “рак” предизвиква у хората страх и ужас. Този страх е основан на четири разпространени предразсъдъка:
1. Причината за рака е неизвестна.
2. Ракът винаги се съпровожда от болка иводи до преждевременна смърт.
3. Болният е безсилен да си помогне сам, остава му само да предаде отговорността за здравето и живота си в ръцете на лекарите.
4. Всички видове лечение на рак са неприятни и в повечето случаи безрезултатни.
Целта, която си поставя мелбърнската Група за помощ е - да се разсее страхът, да се замени с позитивна позиция за излекуване и да се покаже по какъв начин пациентът да стане главно действащо лице при възстановяване на неговото здраве.
Искам да ви съобщя приятната новина. Диагноза “рак” не означава, че трябва да се готвите за смъртта. Означава, че трябва да се научите да живеете пълноценно, изпозвайки целия потенциал на здравето ви, заложен от природата.
Като начало, трябва да разберете следното – ракът не е нелепа случайност, не е жестока съдба, а дълъг процес, имащ своя история и свои причини. Повечето от причините за появяване на рака са известни на науката. Познавайки ги, необходимо е да се състави план за действие по отстраняването им и преодоляване на последствията. Но за да стане изпълнима тази задача за нас е необходимо да разгледаме три аспекта от човешкия живот – физически, психически, духовен. Убеден съм, че първостепенна роля в интересуващият ни процес играе духовният фактор. Болшенството от мислещите хора, а тежкоболните особено, се замислят рано или късно над главния въпрос на битието – “Кой съм аз? Какво е животът? Откъде съм дошъл? Къде отивам?”. За онкоболните тези фундаментални проблеми нерядко застават на преден план.
Не по-малко са важни емоционалните ипсихологическите фактори. Все повече специалисти признават, че тези аспекти играят голяма роля както за появяване на рака, така и за неговото лечение. Именно тука следва да се търси ключът към успеха. Методиката за комплексното лечение на рака е достъпна за всеки и предполага правилно хранене, позитивно мислене, умение да се справяме със стреса и редовно медитиране. Всичко това съчетано с подходящите за случая терапии.
Ние с Гуйл изпитахме огромно удоволствие от работата с пациентите, които повториха изминатия от нас път и се избавиха от болестта, която смятаха за неизлечима. Но особена радост ни достави това, че пациентите, използващи нашата методика, не просто се излекуваха – в тях се пробуждаше любов към живота, а заедно с това се научиха спокойно да възприемат изхода от живота.
И така,въпреки че ние наблюдаваме много случаи на пълно оздравяване, налага се да се примирим с това, че не всички пациенти се избавят от болестите и на някои им предстои да умрат. Но ето, кое е важно: болните, на които предлаганите методики не са помогнали за излекуване, да послещнат смъртта с достойнство и спокойствие, което да удиви не само роднини и близки, но даже и самите болни. Може да се каже, че и в това отношение ракът е победен. И макар винаги първата ни цел да е оздравяване , нашият подход представлява ценност и за тези, на които е съдено да умрат.
Колкото по-рано започне прилагането на нашия метод, толкова повече облекчение ще намерите и резултатите ще бъдат по-добри. Но и за закъснелите има реална перспектива.
При моето оздравяване важна роля изиграха два фактора: огромната помощ на хората и моите собствени ресурси.
От самото начало почувствах, че ракът ми е резултат от мои постъпки и действия. Разбрах, че болестта се е появила не без моето участие .... А това значи, че трябва да изиграя главната роля и при премахването и!!! Така се оказах стопанин на положението! Бях уверен , че ще се справя, ако сам се заема с това! Остана само да си изясня какво да изменя в живота си и как да го направя!

Методът се сътои от следните стъпки
Въпроси, които трябва да си зададем и да си отговорим честно.
Релаксация
Медитация
Силата на мислите
Как да преодоляваме болката
Правилно хранене



Тема продължи да превеждашнови [re: Baлeнтинa]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано30.12.05 13:10



най-малкото тук можеш да го публикуваш



Тема Re: Една методика на Ян Гоулернови [re: Baлeнтинa]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 16:06



Няма начин , това, което пише да не ни е полезно. Радвам се, че превеждаш. Моля те продължавай. Аз вярвам, че методи ,като изложените имат страхотна сила. Не се съмнявам и в това, че подсъзнанието ни прави чудеса. Прочетете: "Силата на твоето подсъзнание" на Джоузеф Мърфи и "21 закона за съвършенно здраве" на Грег Андерсън. Не забравяйте и силата на молитвата. Хранете се правилно. Дишайте дълбоко. Изкарайте курс по йога. А също и курса на Норбеков. Силата е във Вас! Променяйте се. Усъвършенствайте се. Приемете болестта като предизвикателство. Прочетете книгата: "Болестта като път". Проведете вътрешен диалог със себе си и си дайте отговор на какво иска да Ви научи болестта. Пийте антиоксиданти,имуномодулатори и най-вече натурални собственоръчно направени сокове. Вярвайте в себе си , не толкова в прогнозите на лекарите.Развивайте , развивайте себе си. Много успехи желая на всички!!!



Тема Честита нова година!нови [re: блara]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано02.01.06 15:13



Здравейте отново от мене!
Честита нова година! Искам да ви пожелая сили, успешен път в лечението, душевен мир в нашите трудни моменти! Хаосът в мислите ни, негативизмът, отрицанието и отпускането нека оставим в старата година! Нека всеки да намери нещото в живота си, заради което да се бори!
Валентина



Тема Re: Честита нова година!нови [re: Baлeнтинa]  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано03.01.06 08:49



Честита и благодатна да е, година без грижи и тревоги! Пожелавам ви късмет и много, много здраве!



Тема Моите мисли относно вярата!нови [re: Dorchester]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано17.03.06 09:04



Това е въпрос, който всички ние по някакъв начин сме засягали в мненията си, които излагаме тука.
За мене вярата има безкрайно много измерения.
Първо трябваше да повярвам, че всичко това се случва с мене и да го приема. Това беше най-дългият път, а и не е завършил.
След това трябваше да се боря с бунта на чувствата и на силната си емоционалност за да намеря равновесие. И това не е завършило.
Третото нещо и най-сложното беше да усетя хората около себе си и да разбера техните чувства към мене. Изключително важно! Да усетиш вярата на тези същества в тебе! Човек е обществено животно и не живее извън света, вече отдавна не може!
После дойде момента на християнските ми чувства и вярата в нещата извън мене, които понякога се случват. Но те не се случват изобщо, а човек трябва малко да им помогне! Пътят е един, но има пътища и пътечки към него. Наш е изборът как да вървим!
За мене вярата е реалността! Ако някой прегърне само вярата си и с нея се затвори насаме ще дочака нищото!
А ние не сме тук да чакаме нищото! Тук сме, за да предизвикаме, с вярата си във изброените от мене неща, да се случи най-доброто за нас!

Така мисля аз!
Целувам ви и ви обичам! И вярвам, че ще успеем в пътя ни!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.