Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:25 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Здравей, Кккнови [re: Kkk]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано21.02.07 08:06



Напиши всъщност каква е диагнозата, която е поставена. Каква хронична левкемия. Ниските тромбоцити - тромбоцитопения - това е едно от проявленията при определен стадий на болестта. Лечението, тоест повишаване на стойностите е, както прочетох следното:
1.Глюкокортикостероиди
2.Спленектомия
3.Иммунодепресанти (азатиоприн, циклофосфан, винкристин)
4.Венозно въвеждане на имуноглобулин
5.Използоване на моноклонални анти-CD20 антитела (ритуксимаб)
Но това го определят лекарите!!!
За да има химиотерапия, трябва стабилно състояние!
Непрекъснато искай да ти обясняват състоянието и стъпките, които правят!
Химиотерапия извън болнично заведение се прави когато не се влива , а е във вид на хапчета - пеорарлно - през устата!
Но такива няма за всяка химия!
Пиши какво си научила от лекарите!
Левкемията коя е точно? Защото те са твърде много разновидности.
Стискам палци!!!



Тема Re: Здравей, Кккнови [re: Baлeнтинa]  
АвторKkk (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 11:49



Благодаря ти много, Валентина. Вчера взех епикризата, която утре ще нося към онкодиспансер Бургас, откъдето трябва да й отпуснат лекарства. Заради тези ниски тромбоцити, тя наистина не е стабилна. Окончателната диагноза е: Хронична лимфоцитна левкемия КС IV - трансформация в остър стадий. Тромбоцитите й са 20, а разбрах, че било нужно да са поне 50. Казаха ми вече да търся кръводонори само от нейната кръвна група - А+, искат да извличат от кръвта само тромбоцити, които да й приливат, за да вдигнат нивото им и да започнат химиотерапия. Но колко трае една химиотерапия? Невъзможно м ие да посещавам майка всеки ден, а тя се побърква в тази болница, вижда как около нея постоянно идват и изписват пациенти (слава Богу). Знам, че трябва да е спокойна, но мисля, че седейки там сама, тя се влошава. Няма близки роднини, които да я посещават. Аз пък работя и уча. Дано някой от редовете ми бъде полезен и за други с тази болест.



Тема Re: Левкемиянови [re: Baлeнтинa]  
АвторKkk (Нерегистриран)
Публикувано16.03.07 16:58



Вече повече от седмица майка ми не е на този свят. Не знам какво се случи. Лекуваха си я, тя беше жизнена, разхождаше се, сама си пазаруваше, с червени бузки и много надежда в очите. При последния разговор с лекуващата я лекарка разбрах, че пустите тромбоцити стоели все така ниски и заради това не можела да започне същинската химиотерапия. Лекарката каза, че ще я оставят една седмица само под наблюдение, без даване на лекарства, за да видят дали няма организмът й да се справи сам. При последните изследвания се оказа и, че заради интензивното вливане на някакво лекарство, по погрешка били вдигнали опасно много захарта й и трябва да й се дава инсулин. Майка не издържаше в тази болница, понеже се лекуваше в друг град и попитахме дали не може инсулинът да се регулира и при престой в болницата в нашия по-малък град. Лекарката каза, че може и изписа майка, даде цели 4 страници епикриза с обяснения за състоянието й. Разделихме се с уговорката да се видим отново след 10ина дни. Но в местната болница, където майка издържа едва два дни, ден след като бяхме пътували с влак, мъкнахме тежки чанти и си говорехме така разпалено с майка, тя умря, но умря в страшни мъки. Беше неадекватна, говореше несвързано, нямаше сили да стане от леглото, дори да пие вода. Лекарите й давали инсулин и антибиотици. Тя повтаряше единствено, че трябва да й се прелее кръв, но те я бяха отписали. Сега изгнивам отвътре с въпроса дали тази криза, както ми казаха местните лекари, е била неизбежна или просто те са били достатъчно незаинтересовани, за да я изчакат просто да си отиде. Знам, знам, че не трябваше да си тръгваме от голямата болница, където се лекувахме, но всичко вървеше така оптимистично. Как е възможна такава страшна промяна за по-малко от 2 дни?



Тема Re: Здравей, Кккнови [re: Baлeнтинa]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 14:11



Валя, къде изчезна, защо не влизаш в клуба...Дано всичко при таб е ОК, но каквото и да е , обади се...



Тема Re: Здравей, Кккнови [re: здp1]  
Автор *jull** (())
Публикувано29.05.07 14:54



Валенце, и аз си мислех скоро за теб!





Тема Re: Здравей, Кккнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано29.05.07 23:14



ОК е, щом всеки ден се вясва на ICQ-то.....



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Здравей, Кккнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано30.05.07 23:13



Така, значи!





Тема Прибрах се!нови [re: *jull**]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано02.06.07 08:13



Ходих отново във Военно-медицинска академия за 1-оседмични изследвания. Снощи се прибрах и ето ме. След като се мотах по десетина клиники и с много изследвания - заключението е - стабилно състояние - 1-ви стадий на левкемията, без проблеми в органите, с изключение на ревматоидния артрит. Имам 12,5 левкоцити и 58 лимфоцити - много добре. Проявата на левкемията е засега само в увеличени лимфни възли аксиларно и шийни. Не пиша тук в последно време, но чета всеки ден. Искам да пооправя малко сложния си личен живот и ми трябва малко време....

Ами ето какво забравих да кажа!!!! Откакто започнах да пия NATANAL станаха вече 2 години! Две години!!!!!!! Боже, кога минаха! Та!!! Две години вече минаха, а левкемията си стои там, където я откриха в стадий 0-1. Е как да не продължавам с натанал и как да не го споделям с вас, кажете ми!!!! Хич не ме интересуват хапливи коментари! Аз виждам по себе си - тази добавка ми помага и ми е нужна. Аз нямам друга алтернатива.
И така - напред с натанала!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Редактирано от Baлeнтинa на 02.06.07 14:06.



Тема Re: Прибрах се!нови [re: Baлeнтинa]  
Автор *jull** (())
Публикувано02.06.07 08:17



Поздравления, мила! Радвам се за теб! Пращай ни отвреме-навреме по една

!



Тема Re: Прибрах се!нови [re: *jull**]  
Автор Юлия 48 (непознат)
Публикувано02.06.07 08:42



Поздравления и от мен, хубавите неща стават бавно ,затова се въоражи с търпение,всичко ще си дойде на мястото

.




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.