Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:08 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 03:25



Не би трябвало да съжаляваш за човек, който може да те изостави в такъв момент!!!



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано29.04.08 07:45



Не си сама







Редактирано от little_rabbit на 29.04.08 07:46.



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано29.04.08 09:28



Валя, ще ти разкажа една истинска история. Преди 20 години моя добра приятелка се разболя от рак на гърдата. Беше на 25 години, имаше едно дете на 5 годинки и тъкмо бе измъкнала съпруга си от някаква коварна болест, заради която дълго време стоя в корито и бе пълен инвалид. Та в момента, в който тя се разболя всичко изглеждаше вече добре. Оставаше им само да живеят, но съдбата бе решила друго. Тя се разболя и започна обичайната борба с рака. Операция, отстраняване на гърдата и последваша химио терапия. В момента, в който всички се борихме за живота й, нейният съпруг, на който до скоро тя сменяше папмерса и гледаше като писано яйце заяви - Ти и без това ще умреш и всичко ще остане за мен - не съм длъжен да те гледам! И се започна една ...ако той купеше един хляб за вкъщи й искаше половината пари, да не говорим, ако се наложеше да купи лекарство или да отиде до аптеката. Момента беше много тежък. Налагаше се тя, родителите й и ние приятелите й да се борим освен с коварната болест и с гадната неблагодарност на съпруга й, тъй като неговото поведение я обезсърчаваше и отнемаше силите й за борба. Спомням си, че тогава, аз - бременна почти в деветия месец с малката ми дъщеря (за малко щях да родя на балкана :) , се наложи да отида с нея на почивка, за да я откъсна малко от черните мисли. Между другото беше една прекрасна, дъждовне, студена почивка на Балкан. Само ние двете и малкия й син. Та там тя взе своето решение - Неблагодарните вън от моето семейство, а аз трябва да живея в името на детето си и за да знае този мъж, на когото спасих живота, че всичко се връща в този живот.
И до ден днешен (20 години след това) тя, моята приятелка, е жива и здрава, отгледа си детето, което стана прекрасен, самостоятелен млад мъж, тя започна собствен успешен бизнес, след като се закрепи здравословно.
Ако ме питаш какво стана с неблагодарния съпруг ще ти кажа - пълен алкохолик, клошар ровещ по кофите за боклук. Мъчно ми е за него, защото още на времето се опитахме да го накараме да оцени човека до себе си!
Всяка година, на определена дата, получвам от приятелката си картичка с надпис - Благодаря, ти ми спаси живота!
Нищо такова няма - не аз й спасих живота, а волята й за живот, защото тя каза - Аз ще живея!


А ти, мила Валя, не си сама, освен твоите деца и приятели имаш и нас и ние те обичаме!

P.S. Само да добавя, че аз по никакъв начин не съм влияла на решението й. Това са живненоважни лични решения. Просто бях с нея и я обичах.

Редактирано от lumixx на 29.04.08 09:45.



Тема Благодаря ви!нови [re: lumixx]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано29.04.08 09:48



Абе знам си аз, че сте железни! Днес е прекрасен ден! Слънчев, с добри хора около мене! Наистина има Господ и той гледа и ще даде всекиму заслуженото. Все чета за срещите ви в София и Пловдив, трябва да дойда на някоя от тях, ставам за компания, за пиене, за танцуване, за флирт и каквото там се сетите още. Ще чакам да определите следващата среща!
Усмихнат ден, момичета и момчета!



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: lumixx]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано29.04.08 09:53



Вале,ти неси сама,ние сме тук,и всички заедно с общи усилия,ще се борим,и ще я преборим тая болест.
Познавам жената за която Лумикс пише,това е истина на 100%,а не приказка от 1000 и една нощ.
Не се отчайвай,не се предавай,стегни се и гледай напред!Погледни на вън, колко е хубаво,колко е красиво,чуй птичките,погледни дърветата,тревата и цветята,вдигни глава,усмихни се и продължи напред в БОРБАТА!
Целувам те ,и те прегръщам!



Тема Re: ЛЕВКЕМИЯнови [re: Baлeнтинa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 18:34



Ей, Луми-стана ми по-добре от твоят разказ!

Приятелството , понякога е по-важно от роднини, мъже ....Благословени са хората, които имат добри приятели!



Тема Re: Благодаря ви!нови [re: Baлeнтинa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано29.04.08 18:45



Аз най-добре зная за какво ставаш......


Валенце, не ти ли идва време за контролни прегледи? Ако дойдеш, ще организираме една среща, за да съчетаем полезното с приятното

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Благодаря ви!нови [re: vesela.bg]  
Автор engboris (непознат )
Публикувано13.08.08 09:12



Здравеите!
Изкам да ви се представя, аз съм на 27г и от 20дена съм с диагноза остра лимфоцидна левкемия,незнам дали е тук ястото но ако имам въпроси кам кой да се обръшам?
Благодаря предварително



Тема Re: Благодаря ви!нови [re: engboris]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано13.08.08 09:29



Здравей. Не е нужно да се обръщаш към никой персонално. Задавай си въпросите, ще ти отговарят хората, които имат опит с това заболяване.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Благодаря ви!нови [re: vesela.bg]  
Автор engboris (непознат )
Публикувано13.08.08 09:39



Много четох в интернет за левкемията като цяло но никаде не срещнах официална /или не официална/ статистика колко време ще живее човек след като влезе в ремисия.
Някъде четох, че в ремисия можеш да изкараш и 5 г А ПОСЛЕ КАКВО?
Докторат ми миказа че някои пазиенти живеели в ремисия и до 20г.
ама какъв процент не казва.
От 20 дена чета всичко свързано с това заболяване и пак незнам кзкво ме чака.Това е и вапросът ми!




Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.