Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:08 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Скъпа,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано30.07.14 15:37



айде, ма, нали си беше тръгнала?
колко пъти ще се връщаш да се обясняваш?



Тема Re: Да,нови [re: nbb]  
Автор aiumi ()
Публикувано30.07.14 21:19



аз също не изпитвам завист и ревност и т.н., но това не само ,че не ми е създавало проблеми, а и тъкмо обратното - това са неща, които улесняват живота, правят го по-приятен, по-щастлив и т.н., независимо дали някой те разбира или не...но то всъщност, както става обикновено - подобни се събират с подобни, така че, примерно аз, в обкръжението си почти нямам хора, подвластни на такива неприятни чувства, а дори в най-близкото си обкръжение изобщо нямам такива...

на теб не ти е лесно по други причини -
омотала си се до върха на главата си в самозаблуди - и по отношение на себе си, и по отношение на другите -
живееш в един напълно измислен свят, в който си просветлена, любяща, много мъдра и изобщо - един буда (минимум),
а се налага да действаш в реалността -
е, тоо, всъщност не ти се налага, защото, доколкото разбирам, животът ти не е съдържал кой знае какви сериозни изпитания и предизвикателства, общо взето - отглеждана си в лабораторни условия, цветенце в саксийка, един вид :)

но все пак, реалността е нещо, с което няма как да се разминеш -
а ти дори не я забелязваш - затова и сблъсъците ти с нея обикновено са челни, и с тежки последици.

и въпреки това...аз си те представям като един усмихнат и дружелюбен човек, малко досадна, като се разбъбри, но то кой ли не е - аз например, признавам си без бой, от време на време бърборя повечко :)...така де, като цяло, си представям, че си добронамерена и лъчезарна някакси,

но може би този образ е плод на развинтената ми фантазия, де, тука проявяваш главно твърдоглавие и...абе, почти всичко, което ти е написала алиса, чела си я...точно така се държиш.

всъщност, с теб изобщо няма никакъв диалог - или си пускаш плочата и натрапваш разбиранията си за нещата ( и то подплатени с много беден и предимно еднопосочен житейски опит), и при най-малкото несъгласие, започваш да ръсиш заплахи като една селска сваха, какво ни било чакало като сме такива, ти как си се спасила и т.н., и то без дори да си направиш труда да вникнеш в това, което ти се казва...всъщност, може и да нямаш капацитет да вникнеш, де,

но всъщност всеки човек има капацитета да уважава събеседниците си, както и житейската им история, която ги е довела до мислите, които споделят (освен ако не са прекалено брутални, и в разрез с общочовешкия морал и ценности, да не споменавам като на кого), както и всеки би могъл да има усещане за човека, с когото общува, и всеки би могъл да постъпи мъдро, като си замълчи, когато усети, че нещо в разговора започва да му се изплъзва...

както и да е - абе, да сме живи и здрави, другото са бели кахъри...:)



Тема Благодаря ти,нови [re: aiumi]  
Автор nbb (весела)
Публикувано31.07.14 01:54



че ми отдели толкова време.
Изобщо не съм мъдра, просветлена или каквато и да било друга. Надявам се да стана такава, за да бъде животът ми по-лек от тук нататък, ако е възможно. Да, прекалено много говоря и тъй като не умея да лъжа, хората се възползват максимално от информацията, която им предоставям, за да ми забият нож в гърба.

Така че животът ми изобщо не е бил лек. Наистина съм расла като цвете в саксия - така и не ме научиха, че другите не са като мен и не трябва да давам 100 % доверие на хората. Не знам как да стане, дали е възможно човек да се промени на 50 години, а и дали има смисъл да се променям. Просто трябва да се науча да разпознавам истинските хора от лицемерите, защото така и не се научих до този момент да ги разпознавам. Бог ми е пратил около мен хора, които да ми помагат в това отношение, явно трябва да започна да слушам.
Това, което исках да ви кажа, но така и не ме чухте, е, че наистина няма значение какъв си, каква професия имаш, колко пари изкарваш, каква кола караш и други подобни суети. Единственото, което има значение, е Любовта. Наистина видях живота си на лента и осъзнах, че когато най-близките ми са имали нужда от мен, аз съм била все на работа. Да, обичала съм ги, показвала съм го, но никога не съм го казвала. Така са ни учили едно време. Даже май много не съм го и показвала, защото и това са ни учили. Едно от убежденията, което изплува от подсъзнанието ми, беше : " Не трябва да показваш на един мъж колко много го обичаш, защото ще ти се подиграва. " Кой знае още колко подобни глупости се крият из дебрите не само на моето, но и на колективното несъзнавано. И всички тези щуротии управляват живота ни без да си даваме сметка за това. Искаше ми се в този клуб да говорим за тези неща, да си помагаме взаимно да търсим нещата, които ни пречат да живеем нормално, но не се получи. Дойдох тук, защото в живота си срещнах хора, които знаех, че обичам още когато ги видях за първи път и това са не само мъже, но и жени. Тук научих, че съм курва, защото обичам други мъже освен мъжа си, за жените няма да коментирам, но сигурно съм бисексуална. Интересно, защо ли мъжът ми не е на това мнение... Той виждаше, че се тормозя от този факт, но не знаеше как да ми помогне. Подари ми книгата " Пътят на душите " на Майкъл Нютън и ме успокояваше, че не трябва да се тормозя, защото нищо не съм направила, това са спомени от минали животи. Вече имам много знания по темата, които мога да споделя с хора, които имат нужда от тях, за да не страдат подобно на мен, но май желанието ми да го правя се изпари. Или поне в този клуб вече нямам абсолютно никакво желание да пиша. Знам коя съм и Алиса няма как да ми каже що за стока съм, защото не може да си правиш изводи за някого от нещата, които е написал, защото думите са източник на недоразумения.
Винаги съм била добронамерена, а защо ти ме възприемаш като селска сваха не мога да знам. Никого не съм заплашвала, а предупреждавам какво се случва на база на личен опит, може пък вас да ви подмине това, което аз съм преживяла. Дано да е така.
След всичко написано вече спокойно мога да си тръгна от този клуб. Благодаря ти още веднъж ! Винаги съм те харесвала като събеседник, макар и не винаги да съм те разбирала. Но нали знаеш - всеки съди от собствената си камбанария.



Тема Re: Скъпа,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано31.07.14 08:29



ми като няма модератор в клуба да сложи малко ред...

ред в клуба не може да има без да има ред в главите на клубарите



Тема Re: Скъпа,нови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано31.07.14 09:25



май си търсиш оправдания.
виж кой клуб модерираш, по подразбиране не сме много у ред с главите, щом пишем тук.





Тема Re: Благодаря ти,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано31.07.14 09:32



Единственото, което има значение, е Любовта.

аз като разправям, че си родена лъжкиня...
всеки, който дрънка за Любов, особено преизобилно като тебе, а се държи свински и доказва ежедневно, че грам не зачита хората, е Лъжец и Лицемер с главни букви.

Много биеш на кухо, затова не те трая. Щото принципно не изтрайвам позьорите и лицемерите. А ги надушвам от километри.



Тема Re: Скъпа,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано31.07.14 09:56



те и затова борците за свобода пищят че този клуб нямал нужда от модериране, щот в него се вихрят основно откачалки, които си изпускат парата ... нещо като Хайд Парк Корнер в Лондон, където всеки може да се качи на сандък и да проповядва каквото си ще, там си е голяма туристическа атракция:







Тема Re: Скъпа,нови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано31.07.14 10:27



Много им е изгодно на "борците за свобода", затова. Могат да си дрънкат, каквото им падне необезпокоявани, да си гледат сеир необезпокоявани, пък ако им речеш нещо въпреки, си имат оправдание под ръка.

Интересното става, когато ги настъпиш по опашките - опищяват орталъка. Ако си забелязал, "борците за свобода" се характеризират с една обща амбиция - те да определят кой има право да изпуска парата и кой - не. "Правилните" хора просто изпускат парата и се терапевтират, а "неправилните" са по-черни от дявола, гонят потребителите и съсипват клуба.





Тема Боже, боже колко...нови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано31.07.14 10:39



има на тоя свят боже....

В отговор на:

Това, което исках да ви кажа, но така и не ме чухте, е, че наистина няма значение какъв си, каква професия имаш, колко пари изкарваш, каква кола караш и други подобни суети. Единственото, което има значение, е Любовта.




Cf.

ако имам пророческа дарба, и зная всички тайни и всяко знание, и ако имам пълна вяра, тъй щото и планини да премествам, а любов нямам, нищо не съм.


Добре, де. Защо си мислиш, как изобщо може да ти минава през ума, че ние тези работи не сме ги чували, че не са ни ги казвали, че не са ни до болка втръснали???

С какво твоята интерпретация е по силна от всеизвестния химн ма любовта от ап. Павловото Първо Коринтянско послание?!

С кои думи, с кой твой разказ, с кое внушение именно ти успя да ни убедиш, че „нямаме ли любов“ ставаме "мед що звънти", или клубар що дрънка???

Ако наистина си такава (каквато казваш - любовна, световно-мировна), няма да се отчайваш, ще бъдеш „дълго-търпелива“и „ „на всичко вяра ще хващаш“, на всичко ще се „надяваш“, „няма да търсиш своето“, няма да държиш сметка на злото“, Не ще да се раздразняваш“…

Обичай ни, показвай ни го, но не прекалявай с моралните поучения! Що се отнася до модерирането – Отдай прочие Кировото Кирому, а модараторовото модератору…

И хич да не ти пука. Всъщнсот няма нужда даже да се променяш кой знае колко. Аз те харесвам каквато си. И пак ти казвам, ако ни обичаш, ще останеш. Въперки оскърбенията, въпреки отчаянието, въпреки всичко лошо което си видяла от нас.

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Тема Speakers Corner...нови [re: DarkSide]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано31.07.14 10:44



нещо като Хайд Парк Корнер в Лондон,

Ми не е така [вече]. Там може и да не си ВИП и пак да дрънакш... или както опозицията опява (но без да го е още артикулирала така) - Откато е VIP стана RIP...



слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi


Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.