Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано24.07.14 12:43



забраваих да ти кажа, че съм и недоверчив:))

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi


Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Church enemy]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано24.07.14 12:55



Ако внимателно се загледай в тенденциозността на писане на определени никове които не ми се споменават сега..ще забележиш че винаги са с упрек и съвет към другите.
Винаги са с някакво чуство на превъзходство.
Незнам поради какви причини егоцентризма им е толкова огромен,както и егото...но те живеят с мисълта да поучават.

Да, и кво? Ти що се дразниш, не ти ли са ясни причините? Спираш да се дразниш, по възможност не само външно, ами истински и оставяш хората да си показват номерата, ти си показваш твоите и това е. Преди и аз така скачах и реагирах, ама що е било нужно да се губи енергия ... как да е, минало е. Тук моля Дарки да се въздържи от вечната си тъпа забележка, че съм се променила, откак съм се запознала с "Ошо, Гошо и медитацията", щото файда няма от змийски клъцки при мен.



Когато изкажеш мнение,биваш нападан,

И пак питам - и кво от туй? Не е приятно, но пък що трябва това да ме ядосва? Опитай се просто да го приемеш. Не са ме разбрали, не ме познават добре, не са ми живяли живота, не съм се изразила добре, имат различни възгледи и възпитание и реагират съобразно с тях.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Тинови [re: Church enemy]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано24.07.14 12:58



пък не спря да я наричаш АлисИЯ, АлисА, бе, човек! Да не ти е тайна тръпка чалгаджийката?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Както забелязвам..нови [re: Church enemy]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано24.07.14 13:00





Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано24.07.14 13:08



И макар да ни е ясно на всички - едва ли на момента си дават (даваме) сметка как интернет - консуматорското общество е дотолкова преситено от словесна плява и залято с инфо-потоци, че колкото по-километричен е даден пост, толкова по-малък е шансът да стигне до някой друг...

Точно! Лично аз, като видя дълго писание, дори и да е от ник, за когото зная, че има какво да ми каже и да науча от него ... ами, най-често го прескачам.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Тованови [re: Nerv]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано24.07.14 13:10



е трудна комбинация, аз ли не знам?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано24.07.14 14:23



И макар да ни е ясно на всички - едва ли на момента си дават (даваме) сметка как интернет - консуматорското общество е дотолкова преситено от словесна плява и залято с инфо-потоци, че колкото по-километричен е даден пост, толкова по-малък е шансът да стигне до някой друг...

Точно! Лично аз, като видя дълго писание, дори и да е от ник, за когото зная, че има какво да ми каже и да науча от него ... ами, най-често го прескачам.


Не са еднозначни. Графоманията, за която Нерв отвори дума и дългите постинги от потребители с ясна, структурирана прецизна мисъл, които винаги има какво да кажат и пишат дълго само, когато е необходимо и на място. Класически пример за такъв за мен е Райан, рядко пише в КНР, но всяка дума му пада на място.

Графоманията най-общо определям като нередактирано писане. Изливат се едни словесни потоци, следващи всяка значима и незначителна мисъл, отклонения от темата, прескачане от едно на друго, претрупана реч, еднообразна и натрапливо повтаряща се теза, развита емнайсет пъти по двайсет различни начина - с две думи, малко зърно, много плява. Често, само плява. Типичният графоман се повтаря, не продуцира нищо ново, постингите му са с емоционална натовареност за сметка на информационната лекота или направо липса и след 3-4 прочетени човек има чувството, че е прочел всички. Без значение каква тема си е избрал за поредната мозъчна дъвка графоманът. Той еднакво охотно мели всичко през словесната си мелница, без да анализира новопостъпваща информация, дори без да възприема насрещна информация в цялата и дълбочина и цялост - хваща се за дума, изречение, впечатление и избълва 3 страници мимолетни умозрения съвсем встрани от темата. Охотно примесва и допълва с всичко, което му е под ръка в междуушната кошница - стари случки, събития, вметки и коментари без връзка - малко като информационен Плюшкин, който обръща с две ръце чекмеджетата си на тезгяха и пробутва ограниченото съдържимо на публиката. За графомана е измислен лафа "чукча не читатель, чукча писатель."



Аз винаги намирам време за съдържателни постинги - следя авторите, стари, нови и не пропускам да си ги изчета внимателно. Това ми е най-пълноценно прекараното време във виртуала. Само лаф-моабет и деркане си е чиста загуба, зависимост.

Кой, каквото си търси, де. Мен ме гони информационен глад, затова сканирам някои форуми и клубове редовно.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано24.07.14 15:16



и йогата, колежке, и йогата ... Ошо, Гошо, йогата и медитацията





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано24.07.14 18:54



... драги Нерв, аз понеже съм една себична типка, хич не се притеснявам и никак не крия обидчивостта и недоволството си... искам да уточня, какво имам предвид под: свойско скъсяване на дистанция... това някой, който не ме познава достатъчно само поради факта на лесното и отворено общуване с мен, да реши,че сме близки и че може да говори от мое име, да ме охарактеризира и да прави изводи и предположения за поведението ми. и свойски да си дрънка с мен, без да отчита факта, че не ми е приятно... това в и-нет общувНето да го поставиш като изискване е нереалистично, но все пак има много грубо скачане в личното ми пространство, което помоему е ненужно.. та... дано да се посних малко повечко... а за високомерието, то е обратната страна на медала, намирам го за също толкова неприемливо и израз на лошо възпитание и отклоненост от нормите като свойското скъсяване на здравословната дистанция между индивидите



Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Church enemy]  
Автор aiumi ()
Публикувано24.07.14 21:08



В отговор на:

Самоосъждането и свикване с чуството на вина..викаш,омаловажава чеждите грешки и изродщини.




никъде не съм казала такова нещо, прочети ме пак :)

В отговор на:

Донякъде работи...ама ако обичаш мазохизма и болката.




всъщност, от нас двамата, мазохистът си ти
попитай когото и да е, в който и да е клуб, едва ли ще получиш мнение, различно от горното.

помисли малко върху това, не е нужно да ми отговаряш даже :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.