Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:44 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема От моя гледна точканови [re: aiumi]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 06:37



за нищо от написаното не си права, но има ли значение...





Тема Ами така де -нови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 06:47



да почваме един по един да ги изправяме или да им вземем меда поне.


Да ти кажа какво осъзнах ( специално за Ekna ) - всички сме едно и всеки от нас е частица от Бог. Когато не приемаме другите, всъщност ние отричаме някой аспект от себе си. За да се чувстваме добре в кожата си, трябва ( ех, как не я обичам тази дума само) да се приемем цялостни - и с предимствата, и с недостатъците си, защото Бог ни е създал съвършени и няма нужда да се променяме. Приемане и любов са ключът, а не борба за доказване кой е по-по-най. Всеки е уникален и няма нужда да се конкурираме, а да бъдем заедно и всеки да даде най-доброто от себе си за общото благо. И това не са думи от книгите, а неща, които осъзнах, навлизайки навътре в себе си.



Тема Добре,нови [re: aiumi]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 06:52



право на избор. На мен Алиса ми е прекалено агресивна, не че не я харесвам. Пак ще ме заръфа, че я коментирам без нейно съгласие.


А HomoLudens * защо не ти харесва ? Да използвам, докато няма достъп в клуба, та да не може да ми се скара, че го коментирам.
Да ти кажа между другото, че се заблуждаваш, че си спокойна и миролюбива. Ако си такава, защо заръфа скоро ratna ?



Тема Така е,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 06:54



но си сложила толкова бодли върху себе си за защита, че няма как да стигнем до душата ти.





Тема А този форумнови [re: Ekna]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 06:56



помогнал ли ти е да осъзнаеш нещо за себе си ?





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Ekna]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано25.07.14 11:17



В отговор на:


Негов избор е и дали да публикува дадена тема/мнение. И въпрос на известен опит да прецени адекватно какво може да очаква. Ако не може да прецени адекватно просто ще се учи на принципа на опита и грешката и ще повтаря урока докато го научи.




Според мен ключовата дума е "адекватно".

В общия случай всички знаем, че в нета в т.ч. за съжаление и тук е пълно с безчувствени или откровено злобни същества, които избиват комплекси или просто сеирджийски и садистично се кефят на и възползват от всяка една възможност. Има (винаги и неизбежно) такива хора - склонни да поглъщат и след това да изплюят и поврънат несмлени късовете от всяка податка от споделени съкроевени детайли.

Всеки от нас е наясно, че споделянето в клуб/ форум на съкровена информация за себе си или за своите близки, всяко себеразкриване (пък макар условно анонимнo) не е като да се срещнеш с най добрия си приятрел или боен другар, или близък роднина, или дори да го направиш просто, за да ти олекне в компания от верни и предани хора (макар и това да не е без рискове, понеже както е известно до баналност - "само от приятел става качествен предател", или както го е казал Ким Филби по-рано - "За да предадеш - първо трябва да приндадлежиш.") В анонимен клуб обаче [с малко или много свободен достъп (защото да си кажем истината: В общи линии - само, който не е пожелал - той не е получил достъп до ВиП)] това не е така. Думите ти, признанията ти, неприкосновеното ти лично пространство стигат до всевъзможни уши. Някои от тях магарешки и дори змийски. Колкото и неподходяща да е метафората...

ПП

пост на nbb трябва да прочетеш и да се усмихнеш. Другото е чесане на езици. Предимно.

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Тема Re: А този форумнови [re: nbb]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.07.14 14:28



Заради теб ще намразя тази дума хаха

Да, много неща научих от тук. Някои уроци си ги повтарям непрекъснато, и аз като теб.



Тема Re: Така е,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано25.07.14 14:29



Някои виртуални задници разбират само от шутове, ритници и тръни в гъжа.





Тема Хи-хи,нови [re: Ekna]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 14:39



с коя да я заменя, за да не те дразня ?


Ако си научим всички уроци, няма да имаме работа на Земята, а на мен взе да ми харесва вече тук.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.07.14 14:44



Да, има такива хора. И в реала ги има, но повече във виртуала - анонимността сваля част от маските, а понякога провокира експерименти и, съответно, нови маски.

Самата аз преценявам адекватно, но пренебрегвам преценката си и поставям доста лични теми. Случвало ми се е да се вживея в това, което обикновенно е последвало, с годините все по-рядко, но все още. Така че си повтарям ненаучените уроци, движейки се по една съвсем разтегната спирала.

Мм, даа. Радвам се, че нбб мисли така

Красивото писане не винаги помага да бъда добре разбрана. Дори май понякога неразбирането е страничен ефект именно на красивото писане.

Между другото аз си харесвам усмивката и си я практикувам най-редовно. До там, че някои хора в реала, които не ме познават отблизо, смятат, че съм винаги усмихната Това, разбира се, не е точно така.

Тези дни имах истински повод да се усмихна широко. Не се поддадох на подтика да се усъмня, да не посмея да се усмихна, да търся под вола теле.

За малко съвсем да се отплесна... разсъждавам от известно време по едни въпроси. Ще отворя нова тема.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.