Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:12 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано21.07.14 10:43



С два подвъпроса:

- За какво (освен за спам, флъд и прочие бял шум) трябва да се налага бан.
- Има ли нещо, с което друг клубар може да ви нарани жестоко и как е най правилния начин да се справяме с това?



Интернет форумите са най различни. В някои е по-естествено да се ползва уличен и направо каруцарски език. Нямам подходящ стаж, но предполагам в рамките на бон-тона във всеки уважаващ себе си интернет фен клуб на футболни ултраси ще е от време на време клубарите да си теглят по една хутка майна. Вероятно по подобен начин, освободено и брутално си общуват и любителите на електронни игри (шутъри, хак енд слеш и прочие, където насилието и силовото решаване на проблемите ти идва от само себе си особено, ако между другото още те тресе пубертета или късния такъв…) в специализираните си фен-сайтове.

Различно е и нивото на модерация. Няма как да е иначе. Някъде за най-леката „обида“ или дискусионен спам ще наложат бан или поне последно предупреждение. Другаде толерастията е шаблон за модераторско поведение.

Във всички форуми и общества има абсолютно неизтърпими елементи. Такива които си просят отлъчването и рано и късно, колкото и да е високо нивото на търпимост си го получават.

Но и извън тези бройки - навсякъде дори в нет-обществата с най-големи претенции за изтънченост и издигнатост - има много случаи на непредизвикана агресия и безконтролно заяждане между хора, които в общия случай не са си виждали очите.

Често ще чуем съвети от рода на „това е само форум!“ Не се вживявай[те] толкова. И все пак необходимо ли е нещо да е на живот и смърт за да показваме истинските си същности (реторичен въпрос)?



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор Rosemary (параабсолютна)
Публикувано21.07.14 10:57



Мога да дам примери за себе си. Не е нужно, запознати сте.
Не харесвам префинената манупалация и вменяването на вина, изкарването на хората глупави и прочие. Справка - клуб 40-50.

От интелигентна, умна, уважавана клубарка бях наречена "свиня". О, не, не директно, а на принципа "тебе думам дъще, сещай се снахо."

Толкоз. Това не понясам и затова все по-често се изнасям.

\"...С каквато мярка меря с такава и ще ми се отмери...\"

Редактирано от Rosemary на 21.07.14 11:01.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано21.07.14 11:45



всеки си е създал някакво мнение за останалите и всеки от останалите си е създал някакво мнение за всеки друг - в общия случай никое от тези представи не отговаря на действителността и съответно тук се комюникира изхождайки от погрешни представи и затова е напълно нормално да има огромни проблеми в комуникацията и постоянно някой да се обижда и да е недоволен и да иска строги наказания и санкции ...

... примерно голяма част от потребителите е решила че аз съм нещо като дисководещ - грижа се за доброто насторение на клубарите и за посещаемостта на клуба, което обаче няма никаква връзка с действителността и когато те изискват от мене да се държа като диджей/домакин/иконом/класна/съдия, а пък аз не се държа така - те се връцват и обидено напускат, като преди това изливат надълго и нашироко разочарованието си от моето поведение, което не отговаря на представите им розови ... първите два - три пъти това донякъде ме засегна, и аз се опитвах да обяснявам, но вече единствено си го премествам в другия крачол





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано21.07.14 12:28



- глупостта
- невежеството
- липсата на усет за мярка
- претенцията към другите потребители: аз съм невинна овчица, всички са ми виновни и длъжни
- неспособността да се води диспут в дискусионна тема с всички произтичащи последствия от системно допускани логически грешки и умишлено ползване на различни похвати за унижаване и компрометиране на опонента

С изразните средства, стила на изказа и жаргона, нямам проблеми, оценявам и високия стил, и блажния език, стига да са уместно използвани за акцент и цвят. Тъпите обидни обръщения към друг потребител са дразнещи, но виртуалът е отворен за хора с всякакъв умствен капацитет, възпитание и манталитет и носят по-скоро информация за нивото на потребителя, отколкото кой знае какъв търсен ефект.

- За какво (освен за спам, флъд и прочие бял шум) трябва да се налага бан.
Пише в правилника

- Има ли нещо, с което друг клубар може да ви нарани жестоко и как е най правилния начин да се справяме с това?
публикуване на лична и интимна информация на мегдана без разрешение, особено, когато се прави с цел интрига,
клевета, разнасяне на клюки и плетене на интриги по мой адрес

Начин на справяне - разобличение и игнор или само тотален игнор.

Често ще чуем съвети от рода на „това е само форум!“ Не се вживявай[те] толкова. И все пак необходимо ли е нещо да е на живот и смърт за да показваме истинските си същности (реторичен въпрос)?

ТЦ! Освен, ако много ни напъва на животоспасяващ ексхибиционизъм.





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Rosemary (параабсолютна)
Публикувано21.07.14 12:32



- глупостта
- невежеството
- липсата на усет за мярка
- претенцията към другите потребители: аз съм невинна овчица, всички са ми виновни и длъжни
- неспособността да се води диспут в дискусионна тема с всички произтичащи последствия от системно допускани логически грешки и умишлено ползване на различни похвати за унижаване и компрометиране на опонента

Би ли дала определение за подточка 1, 2 и 3 или поне какво ти смяташ за такива.

„...С каквато мярка меря с такава и ще ми се отмери...“


Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано21.07.14 12:46



Пише в правилника.

Бе то, че пише - пише. Но правилниците си приличат по прокламираните принципи и се различават по начинът по който същитъе не се спазват. Щото всички закони независимо дали са врати в полето или не - се заобикалят. Просто шерифите имат прекомерно голяма възможност да си интерпретират както им отърва.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Rosemary]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано21.07.14 12:47



Глупост: неспособност да се прецени времето, мястото и текущата ситуация за адекватно включване с постинги и теми.

Невежество:незнаенето на нещо /информация/ не е смешно или срамно, но упоритото нежелание човек да се информира, а да натрапва свое погрешно и ограничено разбиране за определена материя, дори да влиза в спорове и разпри заради това, наричам невежество. Невежата е от най-некомуникативните потребители - слуша само себе си и изобщо не се напъва за обратна връзка откъм събеседника, нито проявява желание да научи нещо ново.

т. 3 е ясна, няма какво да обяснявам. Липса на самокритичност с претенции за критикарство.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Rosemary (параабсолютна)
Публикувано21.07.14 13:07



Глупост: неспособност да се прецени времето, мястото и текущата ситуация за адекватно включване с постинги и теми.

Помня навремето, през '78 или '79 интервю на Кеворкян във "Всяка неделя" с писател или журналист, ако не ме лъже паметта. Все пък бях в 6-ти клас.
Та на въпрос на Кеворкян какво най-много би го засегнало, въпросният отговори: "Могат да ме нарекат грозен, глупав...какъвто си искат. Ами, и така да е, така се е случило. Но най-много бих се обидил, ако ме нарекат лъжец. Защото няма да е вярно, аз никога не си позволявам да лъжа. Лъжата е най-лошото от всички слобоблудства."


Та в свое оправдание мога да кажа, че може и да съм глупава, не само в нет пространството, т.е. да съм неадекватна за много житейски неща, но пък за сметка на това съм добър човек. И о, не, не вади и не споменавай онази тема.



Светът се крепи на вас, умните

.


Та ето - аз съм от глупавите клубари. Кои са другите, стиска ли ти ги избориш поименно?
„...С каквато мярка меря с такава и ще ми се отмери...“

Редактирано от Rosemary на 21.07.14 13:08.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор jjewel ()
Публикувано21.07.14 13:54



Специално в този клуб не понасям четенето на морал и вменяването на вина затова, че не отговаряш на наложените от някого (обикновено лицемерен моралист) представи. И обидите, това с високомерно отношение да те определят като некачествен човек, без дори да те познават, а те да се изкарват големи алтруисти и света вода ненапита. Дразнеше ме прекалената разпуснатост, за която лобираха всички - примерно някой може да дойде и да псува наред, но те го защитават и не дават да падне косъм от главата му. Или друг пуска дразнещи едни и същи теми години наред и по същия начин сакън да не го изгони някой, че горкият ще бъде много нещастен. Абе говорили сме за това стотици пъти. Добре, че вече всичко се оправи, пък макар и с резултат по-малка посещаемост на клуба.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Rosemary]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано21.07.14 14:21



дефиницията, която Алиса е дала за "глупост" - е по-справедлива за някой, който не толкова е глупав или неспособен да преценява поради недостиг на мозък.

По-скоро става дума за някой невнимателен, несъобразителен с другите участници в разговорите, които водим... или пък за някой прекален зает със себе си.

Според мен това е в основата на неадекватните включвания - когато са перманентни.

Епизодични издънки може всеки да направи в състояние на афект или ако бъде изкаран извън нерви.

Ако те интересува мнението ми - не само си добър човек, но си и умна. Навярно проблемът е, че си чувствителна малко повече от допустимото в този твърде обръгнал на бруталности свят.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: jjewel]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано21.07.14 14:37



синьото ти отива:)

Специално за този клуб ми е ясно за какво говориш. Аз също смятам, че е по-добре да има лош ред, който да се спазва, отколкото да няма ясни (при това такива, които се спазват) правила. Празнодумието, постоянният хленч, логореята и евтин енергиен вампиризъм определено отблъскват. Относно вулгарния език също смятам, че не трябва да е безнаказан. Що се отнася до защитничките на правата на "унижените" и "оскърбените" - прекалено много лична амбиция за няма нищо.

Всички клубове до един са осъдени на по-малка посещаемост и постепенно отмиране. Не е модерирането или липсата му това което ще реанимира този начин на комуникация още повече по този архаичен начин.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: DarkSide]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано21.07.14 14:56



тук се комюникира изхождайки от погрешни представи и затова е напълно нормално да има огромни проблеми в комуникацията и постоянно някой да се обижда

Аз съм обидчив и ми се случва често да се обидя. Понякога дори това е драма за мен. И все пак не е задължително да се превръща в цирк или панаир.

Винаги съм си мислел, че ограничената комуникация с дразнителите е най-добро решение. Проблемът ми е, че и аз като останалите понякога искам възмездие.





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Rosemary]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано21.07.14 15:17



Та ето - аз съм от глупавите клубари. Кои са другите, стиска ли ти ги избориш поименно?

излишна плоска провокация



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано21.07.14 16:58



Проблемът ми е, че и аз като останалите понякога искам възмездие.

проблемът значи е че тук е невъзможно да се въздаде исканото възмездие, може единствено да се отстрани дразнителя, ама повечето от вас не са доволни само от това, те искат да се напише някъде с огромни светещи букви, че точно те са правите, а другия е кривия и той да бъде другарски осъден, порицан и морално заклеймен и триджи проклет и навеки анатемосан





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано21.07.14 17:27



`Начии, много мразя като ми се правят на интересни и ми дават акъл в стил "Аз знам повече и съм по-добра от теб, така че слушай кака си, за да станеш умна, щото си тооолкова злееее.....". ако някой реши да ми дава акъл и да ме насочи в правилната посока на мислене, то поне да го прави тактично и уважително като например : "Аз мисля, че ...... е по-разумно, защото ......."

Също много мразя да ми се отговаря с насмешка, когато съм изложела сериозна тематика.

Освен това мразя, когато някой олигофрен/ка реши да плюе по мен. И виртуално и реално става въпрос. Под плюене визирам, когато недоброжелатели решат да ме очернят без причина; говорят/пишат лъжи за мен и неистини.

Имам патологично вродена омраза към лъжи, манипулации и интриги.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: DarkSide]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано21.07.14 17:36



другия е кривия и той да бъде другарски осъден, порицан и морално заклеймен и триджи проклет и навеки анатемосан...

мда... общесвено порицан и публично най-бан.

Иначе няма удовлетволрение. Така стоят нещата.





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Mrany]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано21.07.14 17:47



много мразя да ми се отговаря с насмешка, когато съм изложела сериозна тематика.

Насмешка гледам да не си позволявам, особено със "сериозните". Но често ми се случва да отговарям по-лежерно и шеговито. То иначе не е много лесно да накараш някой да се зачете и най вече да го предразположиш да осмисли различно от своето - чуждо мнение.

Що се отнася за плюенето и интригантстването - съгласен съм с теб. Но е факт, че както в реала, така и във форумите се срещат доста изпечени и злостни интриганти.

Честно казано - "печелил" съм само в случаите, когато съм успял да спра навреме. Не че винаги това ми се е отдавало разбира се. И все пак във виртуала е далеч по-лесно да игнорираш някого с натрапчива психоза примерно...



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано21.07.14 18:23



За реала съм стигнала до извода, че е по-ползотворно да наблюдавам, преценявам и дистанцирам манипулативно-интригантските персони около себе си.
В противен случай без да усетя бивам или въвлечена в измислени скандали или съм наблюдател на такива.

Във виртуалното пространство единствено мога да игнорирам. Обикновено, ако персоната е нагла и нахална и продължава с интригите не издържам и се намесвам със силно грубо отношение, дори и да не съм аз потърпевшата.
Не е редно, ама понякога не мога да се сдържа и ми иде да насоля самопровъзгласилия се за Бог.

- /Това е в преносен смисъл.
Имам предвид, че интригантите се възприемат подсъзнателно за господстващи и затова си позволяват подобен вид поведение. Поне така на мене ми се струва де./

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано21.07.14 19:45



Не понасям наглите типове,заяждащи се и обиждащи когато изявиш мнения и становища.
В дира предимно нагли хора има.
Всеки на някаква степен.
Човещитията им трае от ден до пладне.
Егоцентризма и комплексарщината тук е запазена марка.
Както и дуенето и надцакването..,показването на статута и материалното.
Хора като мен ,тук има,но са единици и изключение.
Не съм светец...но не съм и изрод.
Но поне съм честен и искрен.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано21.07.14 19:51



Къде забравихте и мен.
Нали и аз съм тъп психар и ненормалник.
Много злоба се е изливала тук по мен.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Mrany]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано21.07.14 19:55



Не разбра ли най-накрая....тук правата и привилегиите са само за някои,за избраните.
На останалите им се казва кое,как,кога и защо.
И все сме в издънка.



Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Church enemy]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано21.07.14 22:05



Ето те: от-до

- глупостта
- невежеството
- липсата на усет за мярка
- претенцията към другите потребители: аз съм невинна овчица, всички са ми виновни и длъжни
- неспособността да се води диспут в дискусионна тема с всички произтичащи последствия от системно допускани логически грешки и умишлено ползване на различни похвати за унижаване и компрометиране на опонента



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор jjewel ()
Публикувано22.07.14 00:30



Мда, прав си за всичко.
Колкото до синьото - това е моят цвят. Аз съм меланхоличен и дори малко тъжен човек.



Тема Явнонови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано22.07.14 06:04



от рождение съм сбъркана, но откакто се помня, вярвам на всички за всичко , т.е. приемам всичко казано на 100 % доверие и това ми е носило много болка, когато разбирам, че са ме лъгали. Но всъщност осъзнах, че в крайна сметка хората лъжат главно себе си, а не мен.


Бан не трябва да се налага на никого, поне не и в този клуб, ако наистина искаме той да изпълнява ролята си.
Нараняват ме лъжата, интригантството, лицемерието, завистта и другите подобни изяви не само тук, но и на живо. Много отдавна знам, че за всички има място под Слънцето и никой не може да вземе това, което е предназначено за теб. Не разбирам борбата кой е по-по-най, най-вече тук. Мъчно ми е за много индивиди, пишещи тук, защото са пълни с комплекси и ги избиват на гърба на останалите другарчета.
Искам публично да се извиня на СъН и HomoLudens*, че ги помолих да дойдат тук да възродим клуба, тъй като тези нежни души изтърпяха заради мен вулкан от простотия и да не казвам още какво... Но нали знаеш - пътят към ада е постлан с добри намерения.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Church enemy]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано22.07.14 11:31



Ако ти се занимава:

1. би ли дал линк или копнал и цитирал в тази тема най-ярката проява на заяждене (, в отговор на изразено мнение или заета позиция по оптределен въпрос); на наглост и/или комплексарщина; дуене; надцакване; егоцентризъм в този клуб (или в друг)?

2. Какво за теб [освен лаконичната самооценка, която си си дал по смисъл, че си честен и искрен] означава изразът "Хора като мен ,тук има,но са единици и изключение. "

Ако не ти се обяснява може да дадеш само примери с тези другите единици, които са честни и искрени.



Тема като в мъгла:нови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано22.07.14 12:13



Искам публично да се извиня на СъН и HomoLudens*, че ги помолих да дойдат тук да възродим клуба, тъй като тези нежни души изтърпяха заради мен вулкан от простотия и да не казвам още какво... Но нали знаеш - пътят към ада е постлан с добри намерения.

Откъде (ако не е тайна) ги позначваш и съответно хвана за ръчичка и доведе тук?

Също така - прави впечатление, че постоянно подчертаваш как си възродила клуба. Възможно е да е така. Аз не съм бил в началото, когато сте го създавали.

В началото, като започнах да го посещавам (2011) пишеха основно, Вида, Джуелс, Роузмери, Блъд, Ратна, доктор Ху, Балдриан със стария си ник, която по един или друг начин ме заинтригова да идвам и аз в клуба Ви, , Джъмби по-рядко, Румен дойде почти по същото време с мен, може би и от преди това (със стария си ник също). Не съм много сигурен, но мисля и че Амели пишеше тук понякога, разбирам се вясваше за цвят, Жана си модерираше - при това изобще не цепеше басма на цар Изрод. Нито пък той промени начина си да реагира на безкрайно добродушната власт. Истината е, че никъде в дира няма прекалено модериране. Има пре много слободия. Но това е друга тема...(Тук е първото място където виждам да има бан за определен период от време. Навсякъде другаде където съм писал банът е до живот или по-точно до смърт... Няма шест - пет.) Като стана въпрос и стрина Злата драскаше някой постец... Сигурно пропускам много други. А да имаше един Петкувоевода и един пич Вожда (на стадо телета). Петкувоевода (доколото си спомням) го прогониха възмутени клубарки, защото не пишел по тематиката на клуба, а предимно разказваше някакви рибарски истории. Както и да е... Никога не съм бил особено редовен. Сори.

Имаше един период в който (преди да "възкрешиш" мъртвия клуб) - доколкото помня Блъд го бяха баннали за по-продължително време, а на останалите явно им бе писнало да четат и слушат едно и също. Точно по това време доста както се казва в Румъния "power-posters", т.е. активно пишещите потребители ги хвана липсата. Доктор Ху (освен, ако не е с друг ник постепенно зачезна), Валери 72 си взе шапката и коя я знае къде отиде за дълго без вест бе кост - сигурно по любов както си му е редно ;). Явно и Жана дезертира по същото време. Вероятно това то се е сторило мъртвилото. Отделно, че почти всяка от тези с достатъчно стаж клубарки се бе опитала безуспешно поне веднъж да промени всепобедното самочерногледството на Блъд (или по-скоро артистично демонстрирана и поднасяна в изобилие псевдо-малоценностна-комплексарщина. В един момент на повечето им бе писнало да им говорят за лоши гени, за грозота, социуми, не знам какви си сигнали, и най вече за това как никой не го обича и не ще да му помогне. А той само обич искал завалията, ...)

Не помня кога точно си се върнала, но да се твърди, че еднолично си вдигнала на крака умрелия ху%, пардон клуб с умела свирка за сбор под твоето знаме при положение, че фактическото оживление настъпи след като и Дарк и Балдриан (вече с новия си ник), Файла (с гръм и трясък + по доста по-оригинален от на Блъд хленч. Приличат си и по това, че българката в своята ненадмината "злина" за тях е нещо като артистична идея фикс и постоянна тема за разговор.) и ако не се лъжа еооа се явиха и започнаха да пишат - е меко казано самохвалство. Не отричам заслугите ти, опитвам се да ти обясня как изглеждат нещата в очите на много страничен и случаен наблюдател.

Конкретно Хомо Луденс и Сън са ми приятни. Жалко че забегнаха.
+++

Бан не трябва да се налага на никого, поне не и в този клуб, ако наистина искаме той да изпълнява ролята си.


Дрън - дрън!

Във всякйо едно общество има социопати, които го рушат и единственото им място е извън това общество. Колкото и жестоко да то се струва. Иначе те ще го разрушат по дефиниция. В тези случаи бой, глад, стригане и обливане със студени душове му е майката. Иначе става нетърпимо.

Харесвам те и за това ти пиша дълги постове.

Иначе се ограничавам умишлено до 5 изречения.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: jjewel]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано22.07.14 12:15



Сега като го казваш това, че си меланхоличен човек си спомням в противовес една много яка и жезнерадостно-майтапчийска италианска песничка дето беше пускала. Инцидентно. Преди май имахте такава музикална тема.





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор jjewel ()
Публикувано22.07.14 12:40



Е, това не го помня, кога какво съм пуснала. Прочетох ти поста до нбб, ама ти направо хроникьор на клуба можеш да станеш. Помниш всичко от 2011 насам.

Аз не помня самата аз какво съм писала, камо ли другите, а не обичам и да ровя назад. Може би просто не искам да си ги спомням и да се вживявам дълбоко. Само отделни неща си спомням, които лично са ме засегнали, предимно неприятни.



Тема Явнонови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано22.07.14 12:53



не само мен харесваш, защото съм чела и други твои постове по-дълги от 5 изречения.


Познавам ги от тук от преди 13 години. Със СъН съм се виждала многократно и познавам цялото й семейство. Аз съм я запознала само с мъжа си и майка, защото е идвала само веднъж в Благоевград.
Клуба не съм го възродила сама, а затова помогнаха много хора. Това, което направих, е, че помогнах да се промени атмосферата или поне така си мислех до скоро. Явно съм се заблуждавала жестоко. Исках да цари любов, мир и разбирателство, но уви... Да бъде както в доброто старо време преди 11, 12, 13 години, когато тук пишеха много свестни хора, но избягаха надалече. Сега историята се повтори... до кога ли ще бъде така...
Много се различават гледните ни точки. Според мен единственият рушащ тук съзнателно, е Алиса, а и Дарки не е безобиден, защото интригантства, но всеки ще си получи заслуженото рано или късно.



Тема Да добавя -нови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано22.07.14 13:57



Блъди може да пише много красиво, но според мен играе роля на страдащ, той си знае защо. HomoLudens* беше свидетел на такъв наш разговор, когато не му дадох възможност много да мисли какво пише, но Дарки го изтри, защото било чат. А други чатове си стоят из клуба, та се питам защо отново има двоен стандарт. И това е навсякъде в клубовете, където има модератори с комплекси. То всеки от нас си ги има, но когато носиш байрак, се виждат по-добре.





Тема Re: Да добавя -нови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано22.07.14 14:16



Блъди може да пише много красиво,

[Ако искаш] Дай ми пример за много красиво писане, за да се ориентирам.

Например покажи ми един твой красив пост или на Блъд или на Дарк, или на някой друг.



Тема Мойнови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано22.07.14 14:31



не мога да ти покажа, защото никога не съм писала така. На Блъди също, защото Дарки ги изтри. Красиво пише Ekna, Ау ти и някои други, но сега не мога да търся, защото излизам.
Хубав ден !





Тема Брех...нови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано22.07.14 15:08



... тоз Дарки и тъмните му материи. Всичко красиво у Блъд е затрил!

А останала красота е или в живия живот в който се впускаш безстрашно (изоставяйки ме

), или някъде в неоткриваемите и трудно достъпни анали на клуба...

Мерси за пожеланието - хубаво хойкане и на теб!



Тема Re: Брех...нови [re: Nerv]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано22.07.14 15:24



красивото писане беше чат с по три думи на високоинтелектОалната тема искаш ли да пием кафе, да, ама наистина ли, да бе, наистина, добре, къде, там и там, в колко часа, в толкова и толкова, ама наистина ли ще дойдеш, ами не знам, ама щото и аз май няма да мога ... и всичкото това се вихри в тема на човек, поставил реален проблем за обсъждане и търсещ съвет и съчувствие ... и като скокнаха онез ми ти юзерки с настръхнали голи гърди да защитават свещенните слова блъдски, аууууу, защо изтри чата на блъди, нямаш право да пипаш нито една от свещените му думи, как така ще го триеш, ти знаеш ли че той преди седем години, три месеца и осем дни написа едно супер смислено мнение, щом триеш чата на този най-високохуманен юзер с основателката на клуба, заначи си властолюбив и властта те е корумпирала и този клуб повече никога нмяма да е това райско място, което беше преди ти да дойдеш





Тема А тази реплика няма да ти се размине:)нови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано22.07.14 15:37



Но нали знаеш - пътят към ада е постлан с добри намерения.

***

В нозете ти – трендафил никне,
и очертава пътя преизподен.
Загадъчност е твойто име,
И адът утре ще е само спомен.

Единственото ни спасение.
Не се отчайвай ти от Мрака,
Води ни N baby води ни,
най-тъмно е преди зората!





Тема Re: Брех...нови [re: DarkSide]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано22.07.14 15:43



Мен специално Блъд ме измаря на второто- третото си изречение. И каквото и да си приказваме има вроден талант за флъд. Но явно хората имат различни разбирания. Като стана на въпрос той с едномесечен бан ли е (както четох преди време) или трябва да кандидатсва по каналния ред за ВИП-аджия? или и двете??



Тема Re: Брех...нови [re: Nerv]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано22.07.14 15:53



не помня какъв бан му сложих, щом съм бил написал че е едномесечен, значи е едномесечен ... естествено, нямам никаква идея дали е във ВИП листата



Тема Re: Мойнови [re: nbb]  
Автор tova sam az Ljo Kler ()
Публикувано22.07.14 17:30



мерси за мнението

nbb, ще ти напиша бележка по един професионален въпрос, може би ще знаеш отговора.

другите ми никове са

под възбрана за писане

Тема Re: като в мъгла:нови [re: Nerv]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано22.07.14 17:34



Доктор Ху -> Амилия Понд




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: като в мъгла:нови [re: Amelia Pond]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано22.07.14 17:43



мерси. Преди не беше ли по активна обаче?!





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано22.07.14 19:24



Всичко понасям:))

Пия си кафето, пуша си и си ям пуканките в нета:))





Тема Принцеса Даян!нови [re: Lira Emerald]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано22.07.14 19:51



Е те текиви стойностни клубарки, дека даян имат за едно-друго си заслужават.





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор aiumi ()
Публикувано22.07.14 20:12



много зависи от това, как се чувствам аз в момента.

понякога ми е приятно и забавно, съзнанието ми е спокойно и отворено, и мога да приема всичко и всички,

друг път съм раздразнителна, дребнава, разстройвам се дори само докато чета чужди диалози, в които някой се надсмива, или обижда някой друг,
и когато съм в това състояние, силно ограничавам четенето и писането :)

В отговор на:

Има ли нещо, с което друг клубар може да ви нарани жестоко и как е най правилния начин да се справяме с това?




това е много особен въпрос...според мен, човек винаги сам себе си наранява.
как да се справяме? - ами ей така, като се вглеждаме в себе си, работим над себе си - щом все още някъде боли, щом губим енегрия, губим контрол...значи не сме работили достатъчно :)



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано22.07.14 21:13



... говоренето от първа инстанция, говорене на абсолютни истини, съдници, категоричност в изказа, свойско скъсяване на дистация, липса на уважение към събеседника... лошо възпитание, високомерно и демонстративно поведение...стига ли, това беше на прима виста...


П.С. обичам и харесвам Диджеите!



Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Карай,нови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано22.07.14 21:28



ще го преживеем.





Тема Не моганови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано22.07.14 21:29



да ти отговоря подобаващо.


Всеки да си ходи там, където му харесва.



Тема Re: Явнонови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано22.07.14 22:29



Искам публично да се извиня на СъН и HomoLudens*, че ги помолих да дойдат тук да възродим клуба, тъй като тези нежни души изтърпяха заради мен вулкан от простотия и да не казвам още какво... Но нали знаеш - пътят към ада е постлан с добри намерения.

Дрън-дрън. Двете проскубани кокошки си бяхте пренесли безкайните заяждания от реала тук, във виртуала - 90% от постингите ви бяха посветени на това.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: sladunka medunka]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано22.07.14 22:32



поздрав:





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: sladunka medunka]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано23.07.14 00:45



Ако някога ми се случи да сгазя кромида и да за изпадна пред теб в:
"говорене на абсолютни истини, категоричност в изказа, свойско скъсяване на дистация, липса на уважение към събеседника... лошо възпитание, високомерно и демонстративно поведение..."



предварително моля за извинение с тази

Нарочно я избрах по-протяжна, че белким ти мине:)



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: aiumi]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано23.07.14 00:57



губим енегрия, губим контрол...значи не сме работили достатъчно :)
То е така. Каквото сам си направи човек и жена му не може да му го направи. (Това е глупава шега преписана от клуба на чекиджиите - да не вземеш да се вържеш сега:)

Обаче не сме машини мамка му. Ич да не е аз често го губя контролът. В нета хубо ще се огранича, ама в реала не става. Как да съм хладнокръвен като никак не ми е в"кръвта"?



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано23.07.14 01:25



... е, откровена съм само... казах си какво нехаресвам, толкова ли е лошо, че да ми минава...

... освен това, лошите състояния минават след кръгче с метлата...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: DarkSide]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано23.07.14 01:28



... благодаря, Дарки... ей и от мен един поздрав...


... Faithless

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Връчвам тинови [re: alisalisa-147324]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.07.14 05:45



медал за най-добра манипулаторка, макар че си директно за купата.

Няма как да ме скарате със СъН-чо, колкото и да се постарахте с Дарки. Тя се усети най-после какви ги пишете. След като такъв чист човек като HomoLudens* оплюхте, няма как да не се справите и с мен. Но този път не си познала, скъпа моя ! Веднъж стомна за вода, втори път, трети път... все в някой момент истината излиза наяве. Най-сърдечно ти казах да отидеш да се прегледаш за паразити. Иначе не мога да си обясня поведението ти тук, но ти не прие написаното от мен. Скоро след това писа, че си си правила операция. Положението ти не се е подобрило, продължаваш да ни заливаш с жлъч и разни други неща, да не конкретизирам какви са. Магии не правя, въпреки че и в това ме набеди. Ти сама предизвикваш това, което ти се случва. Поеми най-после отговорност за нещата, които се случват в живота ти. Отново ти го казвам с най-добри чувства. Дано този път " чуеш " какво ти казвам.



Тема Е,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано23.07.14 11:36



все пак някои и като провокация не биха казали за себе си, че са глупави.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Е,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Rosemary (параабсолютна)
Публикувано23.07.14 11:46



E, и?
Жалко, друзья.

„...С каквато мярка меря с такава и ще ми се отмери...“


Тема Ненови [re: Rosemary]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано23.07.14 11:48



те разбрах, на мен трябва да ми се обяснява повече, не си ли забелязала?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Не,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано23.07.14 12:01



В отговор на:


все пак някои и като провокация не биха казали за себе си, че са глупави.




не сме от тях как разбий-ке!



Тема Моля те,нови [re: tova sam az Ljo Kler]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.07.14 14:33



напиши ми какъв е точно проблема, за да ти кажа какво да направиш. И без това трябва да влизам във форма. Вижда се краят на свободата ми.





Тема Темата на Нервнови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано23.07.14 14:35



Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)
предполага обобщено, а не персонализирано спрямо конкретни потребители, лично мнение, даващо информация единствено и само за личното възприятие на отговарящия, за собствените му емоции, предизвикани в интернет-общуване.
Моят отговор на тази тема е базиран на дългогодишни впечатления, наблюдения и изводи от цялостното ми нет-общуване и не е персонализиран. Нямах и намерение да навлизам в конкретика, да цитирам никове, да разказвам случки, да обвинявам, да се оплаквам, да правя от качествената тема поредната махленска свада. Не знам с какви намерения Нерв е пуснал тази своеобразна анкета, но подозирам, че не е целял умишлена провокация за поредна клубна разпра, оплаквания на едро и дребно, изясняване на отношения, декларации по нечий адрес и прочие "благинки", съпътстващи обичайната свинщина, в която се превръщат всички теми при наличието на професионални интриганти.

За съжаление, се получи точно това - някои потребители използваха темата за разчистване на лични сметки и, накъде без поредните вайканици стил "ощипана мома" и персонални обвинения?

Причината е ясна - неспособност да се излезе от дребнотемието и личните амбиции да налагат мнението си на другите на всяка цена.
Щом представители на тази порода упорито ме провокират да навлизам в конкретика, обсъждайки пишещи от този клуб - пониково, държа да се знае, че имам доволно наблюдения и мнение за всеки един от по-дълго писалите тук. На което не приемам да се влияе или да бъде оспорвано от трето лице. Третите лица имат право само да не се съгласят или да се съгласят с моето мнение, не и да го коментират. Аз на тяхното лично мнение за определен потребител не се бъркам, нито оспорвам правото им да го имат.

На други потребители отказах, но щом nbb упорито настоява да ми прави персонална характеристика, ще и върна жеста, като посоча кое в първия ми отговор по темата по мое мнение се отнася персонално И за нея. (цитирам пълния текст в червено, а лично характеризиращото клубарката nbb в болд:

- глупостта
- невежеството
- липсата на усет за мярка
- претенцията към другите потребители: аз съм невинна овчица, всички са ми виновни и длъжни
- неспособността да се води диспут в дискусионна тема с всички произтичащи последствия от системно допускани логически грешки и умишлено ползване на различни похвати за унижаване и компрометиране на опонента



с това приключвам с отговорите към този ник, повече не желая да съучастнича в провокации, съсипващи хубавата тема.
Нерв, извини ме, че оспамих малко.



Тема Извинявай,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.07.14 14:43



nerv, че ти оспамих темата. Друго няма какво да кажа.


Всъщност надявам се наистина да изпълниш този път обещанието си и да спреш да пишеш след мен, защото само се излагаш.



Тема Re: Е,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано23.07.14 16:26



Въпрос на реалистична самооценка. Аз доволно честичко хващам себе си в проява на глупост, от което следва, че също съм в кюпа "прояви, които не понасям във виртуалното общуване" и си правя изводите овреме.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано23.07.14 18:07



Мисля, че е правилно задавайки тема въпрос – авторът първи да отговори и обикновено така правя. В случая изчаках, навярно защото въпросът ме затрудни или не бях съвсем наясно със себе си.

Ще се постарая да дам своя отговор по долу.

По природа съм обидчив (и честолюбив, колкото си щеш). Подозирам, че всички хора сме такива. Вероятно аз съм малко повече. Всеки кусур който ми се намира ме дразни. Понякога успявам да се издигна над тези неща. Понякога затаявам яростта си за винаги (още ме е яд на един типичен американски дрисльо, който не при това не без основание нарече постовете ми в един англоезичен форум “such an eyesore”. Склонен съм да търся причината в себе си, но първата ми реакция най-често е раздразнение. В конкретния случай дразнителят имаше известно основание, поради немарливост от моя страна, каквато понякога проявявам и в писането си на български. Например синтактични грешки, грешки променящи смисъла например “loose“ вместо “lose“, коронното ми thing вместо think, sea вместо see и всичко това на фона на сравнително утежнена стилистика. Дълги и тромави изречения. Когато се старя пак правя грешки, но пиша доста добре и на двата езика…

Друго нещо, което понякога ме дразни е критика, приписваща ми кусури (понеже става дума за интернет общуване става въпрос за кусури на представените от мен текстове, а не за други личностни характеристики и качества) каквито аз самия понякога си намирам. Мисля, че понякога е болезнено да ни изтъкват грешки и недостатъци, за които си знаем или подозираме.


Винаги съм безкрайно субективен обаче. На определени хора „прощавам“ почти всичко или по-точно казано не ме разстройват упреците им; никак не предизвикват в мен раздразнение. Обикновено - колкото по-малко ми е „познат“ някой, който ме обижда или дори просто критикува, толкова повече съм склонен да реагирам като таралеж. (нещо което Сладунка Медунка охарактеризира по горе като „свойско скъсяване на дистация“).
Нямам проблем да се извиня, ако преценя, че така трябва. И съм го правил. Напоследък все по-малко. В същото време не очаквам извинения. Поднасянето на извинение е въпрос на чест за този който го дължи.

Предполагам най-много ме вбесява високомерието (отново имаме сходство със СМ), дори когато е подплатено. Винаги съм изповядвал религията, че силният трябва да защитава слабите. Разбира се не трябва да се стига до натрапване и досадно закрилничество. Много често опитвайки си да ‘защитим‘ някой, особено пък в интернет, още повече разбрали-недоразбрали - може да го нараним съвсем или да го накараме да се почувства зле. Или да направим самите себе си за посмешище. Деликатно е, както с всяко боравене на силата. Навремето един филм за крокодилите, който гледах покрай малката ми тогава дъщеря – доста ме впечатли с една сцена. Как майките крокита пренасяха снесените си яйца от едно място до друго стискайки ги внимателно със зъбите си. Трябва да е нещо такова и владеенето на силата за което говоря. В никакъв случай не намеквам, че съм безкраен извор на сила и ум и още по-малко, че ги владея както крокодилка челюстите си. Просто си разсъждавам абстрактно-любителски…

Та така: високомерието, ехидността, насмешката и насилието (ненужната бруталност и демонстрация на сила) в интернет ме дразнят адски.
Непочтеността също.

Стремя се да отбягвам личните нападки т.н.

, колкото и да съм афектиран.



Тема Re: Темата на Нервнови [re: alisalisa-147324]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано23.07.14 18:25



Понеже и ти и nbb, споменавате спам. Не го възприемам така. Мненията са ви напълно в контекста на дискусията. Виж преди ми правеше впечатление как един ник тук е способен да произведе неописумео количество флъд при което загубвах желание да следя понеже се заформяше някакъв тотално безсмислен и натоварващ чат, при това с повтарящи се до умопомрачителност вопли от рода на: Никой не ме обича, никой не ме взема на работа, на вас прородата дала, на мен само взела и това казано по 1001 начина. То ясно, че донякъде не е само проблем, а поза и роля, но прави следенето на темата натоварващо и даже невъзможно.

Не знам с какви намерения Нерв е пуснал тази своеобразна анкета,...

Вероятно, защото винаги съм се чудел на този феномен - как някой напълно непознат (или познат само бегло), може да ни изкара извън кожите.

Но конкретния повод бе и темата, която се появи и коментирахме надълго и широко в 40-50. Ако си позволя да перифразирам заглавието й със заемка от едно заглавие на Киркегор, бих я нарекъл "иносказателно" така:

"За естетическата валидност да назовеш клубарка "курва".



Тема Re: Извинявай,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано23.07.14 18:41



Игнорирам определен потребител само, когато аз сметна за необходимо.
Не се поддавам на молби, кандърми, внушения, закани, заплахи, обвинения, обиди и всячески опити да се подчиня на "къш!"
Мога да се подчина единствено на обоснована модераторска покана.

Ако потребител не е доволен от решението ми, има равните права да потърси съдействие от модератор, позовавайки се на съответната точка от клубния и дирския правилници.



Тема Излагаш се ти,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.07.14 18:50



не аз. Понякога се чудя дали забравяш, дали си дрогирана, та не помниш какви си ги писала малко по-нагоре. Както и да е, няма значение.





Тема Да,нови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.07.14 18:52



но в този случай е по-лесно да игнорираш съответния потребител и изобщо да не отваряш темите му, отколкото да искаш да бъде изтрит от лицето на Земята, нали така ?





Тема Re: Темата на Нервнови [re: Nerv]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано23.07.14 18:54



Аз окачествявам провокациите на енбиби Ad hominem, засягащи мен, като умишлен спам в темата. Хванах се на въдицата просто. Което доказва, че не съм застрахована от прояви на глупост.





Тема Хи-хи,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.07.14 19:00



верно ли не помниш или

го е писал някой друг ?



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор aiumi ()
Публикувано23.07.14 19:48



разбира се, че и аз не съм машина
никой не е :)
не е и целта да ставаме такива
всъщност, слабостта, тъгата, болката и т.н. са основен източник на интелигентност, и е редно да им отдаваме дължимата почит :)

има един основен въпрос обаче тука...
да речем гневът, огорчението, раздразнението - независимо дали ги насочваш към себе си или към друг, винаги ти ги изпитваш -
имам предвид това, в постинга ти по-долу (цитирам по памет) "търся причината и в себе си"
и понеже "причината" има свойството да бъде неоткриваема, особено в състояние на афект - сигурна съм, че това вече си го установил по емпиричен път :)

за мен по-лесното е, просто да приема, че има някакво несъвършенство в мен, че нещо не "работи" както трябва, и това чувство е просто знак, че навлизам в такава територия - а кога ще се оправи, и дали въобще ще се оправи - ами, когато му дойде времето, ще разбера :)

мисля също така, че на това християните му казват "смирение"-
знаеш си, че си грешен, и се молиш за благословия :)

пп малко ми стана объркан постинга, но се надявам основната идея да се схваща :)



Тема Re: Излагаш се ти,нови [re: nbb]  
Автор aiumi ()
Публикувано23.07.14 20:09



а ти защо си мислиш, че е от твоята компетентност да оценяваш поведението на алиса?

примерно, това, което аз виждам е, че тъкмо ти си тази, която изказва обидни предположения, говори неясно (но пак обиждайки), и после се изсулва от разговора като мокра връв, с цел да избегне негативните последици от агресивността си.

алиса говори конкретно, за конкретни неща
а ти си тази, която не вниква в прочетеното,

аз разбирам, че не си в състояние да го направиш, нито себе си разбираш, нито другите - няма лошо, такава си, това си си ти. толкова.

единствената причина, поради която пиша този постинг е, да маркирам, че фактът е видим :)



Тема Дай примернови [re: aiumi]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.07.14 20:13



Ще ти бъда много благодарна. Освен тези два-три случая, когато целенасочено съм й показала какво прави с другите хора, не само с мен. Можеш да погледнеш и другите й изяви в клуба, ако не си предубедена.





Тема ето ти пример:нови [re: nbb]  
Автор aiumi ()
Публикувано23.07.14 20:55



В отговор на:

ако не си предубедена.




ах, колко удобно! - така щедро си ми предоставила 2 варианта за избор:
- или да дам отговор, който да ти хареса,
или да се озова в групата на "предубедените"...

е, не, благодаря, аз няма да участвам - отговаряй си сама, това поне го можеш.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: aiumi]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано23.07.14 21:22



слабостта, тъгата, болката и т.н. са основен източник на интелигентност, и е редно да им отдаваме дължимата почит :)

Бахмааму!!!

Това е много интересна мисъл, която на прима виста отхвърлих, после, на 5-тата секунда след отрицанието много ми пасна. За съжаление не мога да я инкорпорирам в цялостната и красота поради ограниченията в софуера на дир-а.

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi


Тема Да,нови [re: aiumi]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.07.14 04:07



права си, владея го това - мога да говоря и сама съм себе си, нямам нужда от друг събеседник, за да му черпя от енергията.


Би ли прочела отново



Тема Така,нови [re: aiumi]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.07.14 04:25



наспах се, тихо е навън и мога да пиша дълго.


Имала ли си време да следиш изявите на ник Алиса ? Намери си малко и прочети. Едва ли има клуб в Дир-а, в който потребителите да не са изпищели от нея. За мен нейните изяви са логични - тя е тип прожектор по Хюман дизайн и няма достатъчно собствена енергия и търси начин да я получи. Да, но е избрала погрешния начин, защото на хората взе да им писва от нея и всеки, който е сърбал попарата й, започва да става силен и да й дава отпор. И изведнъж нашият агресор ( насилник ), започна да се превръща в " горкият аз ". Предполагам си чела за властните драми. Безброй пъти й подавах ръка за помощ, но тя вместо да се замисли върху това, което пиша, се опитва да ме захапе и не само мен. Не оплю ли HomoLudens* без никога да го е чувала и не знае нищо за него и живота му ? Накарах този човек да дойде в клуба, защото всеки от нас има да научи много от него, а какво се случи ? Беше оплют и накаран да се защитава за това, което е. Не се ли случи същото със СъН ? Да ти давам ли други примери ?
Нали си чувала, че обикновено повредата е в нашия телевизор. Всеки съди за другите според себе си или поне аз съм така. Това ми е донесло куп неприятности в живота, но аз установих, че не мога да бъда друга или поне не искам, може и да мога, знам ли... Ще продължавам да вярвам на 100 %, че хората са добри и ще търся зрънцето доброта у всеки. А казват, че когато търсиш, намираш. Безкрайно много харесвам Алиса, тя има страхотни качества, но изявите й в клуба не мога да приема. Явно животът й не е лек, но това не й дава право да унижава събеседниците си, защото всеки от тях е и човек, а не само ник.
Да продължавам ли да пиша ? Мога до безкрай да го правя, макар че се въздържам, защото виждам, че колкото съм по-многословна, толкова повече не ме разбирате.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано24.07.14 05:40



Значи в този клуб ,пък и в дира има народ какъв ли не?
Всичко си има предистория.
Ако внимателно се загледай в тенденциозността на писане на определени никове които не ми се споменават сега..ще забележиш че винаги са с упрек и съвет към другите.
Винаги са с някакво чуство на превъзходство.
Незнам поради какви причини егоцентризма им е толкова огромен,както и егото...но те живеят с мисълта да поучават.
И да ти казват в какви големи грешки и заблуди си.
Не са един или двама тук.
По скоро обратните на тях са изключение..
Факт е,че с почти никой не съм се заял и заяждал без да ме е предизвикал.
Когато изкажеш мнение,биваш нападан,
Понеже не живееш и не разсъждаваш по определени калъпи.
Ако съм искал да живея по общоприети догми,отдавна съм щял са го направя,и живота ми може би щеше да е доста по-безконфликтен.
Но нямаше да е моя живот,а нечии друг.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано24.07.14 05:44



Ами не си попитала нормално.
Тя да те отговоря нормално.
Никай не обича нравоучигери като теб,
Все още ли не чаткаш къде е проблема?
В теб самата.
Твоите помии към мен са винаги с цел уязвяване,засягане и затъпкване в земята.
Но с мен не става,не разбра ли?
Аз не съм като някои женски никове тук които ти козируват.
Или пък мъжки.



Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Е,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано24.07.14 05:46



От провокативната Алиска ..голямата умница,по-голям акъллия няма.
Винаги съм се отвращавал от характепи като нейния.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Е,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано24.07.14 05:49



Алисия..извод..самокритики..чуство за вина...в едно изречение...ай сиктир бе..


Приятно ми е Гагарин.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Явнонови [re: nbb]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано24.07.14 06:02



За последното изречение не съм много съгласен.
Ако очакваш бог с жезъла да ги тресне,се лъжеш.
Сега чакам и аз ,да видя в моя личен живот...ще тресне ли бог някой извисени шзродчета вегетарианци заради обидата и стореното към мен?
Искам да видя,да бъда свидетел.
Но нищо досега...
Та ще има да почакаш.
Както и аз.
Ако сам не ги реваншираш...не съм сигурен за онова отгоре че не е сляпа Темида!!!

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Връчвам тинови [re: nbb]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано24.07.14 06:05



Колкото една сгена ще чуе,разбере и проумеее..толкова и тя.
Трябва просто по-пядко да вризаме тук.
Няма дир...няма проблем.



Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Както забелязвам..нови [re: Nerv]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано24.07.14 06:29



?.тук доминират хората на някого,подгласниците на (властта) и модераторите.
Нескончаеми пасажи от караници,врънкане,къчове,подхвърляния и чалъми.
Нали съм си просто момче от село,дотолкова ми стига да забележа.


Нямам извисено възпитание на натурализиран шоп.
Или по подбалкански казано..на дървен сувенир с три букви.
Като сте тръгнали всички да се заяждате,да не остана и аз по-назад.
Дира не е бил много по-приятно масто преди 10на години.
И аз пиша от тогава горе долу.
И схемата е една и съща.
Толерипане и потупване за някои и кэм някои..
А за другите банна и папура.
Тия дни по морето имаше един Оги кекуруза на Обзор..ръсеше ги едни,ома страхотни.
Хайде специално днес кукуруза...за каката руса..визирайки една изрусена майка.
И като не щя да купи и тя,и я подкани да се качи на чатала с гевриците и да отлита.
Койразбира тука се спира...хайде на геврека..чалга певачката геврека...
Смял съм се през сълзи...откъде му роди главата на тоя циганин всичките тия бисери.
Та и тук в дира все опира работата до кой ще налапа кукуруза...и кой ще получи геврека на я Глория,я някоя друга руса кукуруза.
Една такава трагикомедия е дира,турска сапунка.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Както забелязвам..нови [re: Church enemy]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано24.07.14 06:38



Хайде на кукуруза..децата реват,майките обират децата,бащите плащат...
Само днес дупката на Камелия ли беше..коя беше...

със сусам.
Който иска дупки не го е срам...аре бащите на геврекаа...
Църррррвица...царевикейшън,витаминейшън...


Скъсал съм се от смях тия дни.
Учи децата на глупости тоя Оги кукуруза.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: aiumi]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано24.07.14 06:46



Самоосъждането и свикване с чуството на вина..викаш,омаловажава чеждите грешки и изродщини.


Донякъде работи...ама ако обичаш мазохизма и болката.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: sladunka medunka]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано24.07.14 06:49



Ехееййй,че ти описа всички тук.
Явно никой няма да заслужи божието царство.


Пък ако си и месоядец...никаква шеста раса за теб,Анатема.
Човечеството е осъдено да се върти в порочен кръг от който няма измъкване.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано24.07.14 06:59



Прав си Нерв.
Извивявай ако някога съм те засегнал с нещо.
Само истински благородните хора защитават със силата си по-слабите.
Тогава говорим за силата на правото.
В повечето случаи навсякъде забелязвам правото на силата.
А това води до порочен кръг на насилие,обиди и отрицания.
Като съм гледал навремето разни пияни лекета как подритват малки бездомни кученца,ми е идвало тях да наритам.
В българската нация има прекалено много грозни подобни черти.
С годините,преди да реша трайно да емигрирам се доубедих че от просташка нация подритваща помияри няма какво да омаква човек.
Като подритнеш помияра и мангала и проблема е (решен)?!
Този помияр и мангал утре пак ще е в краката ти.
Никой не посма да иде и да нарита и подпитне коъто трябва и когато трябва.
Към слабите и беззащитните сме много (силни).
Истинските хора и нации блестят в друго.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Извинявай,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано24.07.14 07:15



Много си открехната,но само в виртуала.
Я приложи тези методи в реала де..
Затова и аз нямам приятери,понеже какъвто съм тук,такъв съм и навсякъде.
А на теб,както и много като теб,да не кажа почти всички...всичкото ви е една поза и византийска постановка.
Номера е да бъдеш навсякъде себе си.
Е има огромни рискове,но поне пък си си мист пред СЪВЕСТТА.
Дума която вече не съществува в речника на модерния двуличен свят.
Аз избрах да живея по рицарски правила.
Не е мой проблема,че не ме разбират.
Просто ще се наложи да ме уважават и да се съобразяват с мен.
Така бе не само ти може да го извадиш голям....ако има какво да извадиш де...


Току що се оказало че имаш по-големи топки и атрибут от всички мъже тук.
Не се опитвай да надскачаш себе си,жалко е.
Много малко хора се научават да не надскачат себе си.
Затова и е пълно със егоисти-комплексари.
Понеже усещат че яко се разминават с представите си за себе си,и това което реално е.
Не се опитнам да поумавам или да дразня..приятелски съвет е.
Такъв какъвто ти постоянно даваш на простосмъртните тук,нали?
Не е фатално веднъж да кажеш простете ми,сгреших и извинявай.
Повечето сме ингеригентни хора...няма да те стъпчем.
Както ти обичаш да правиш с хората.
И като говориш за чуждите грешки..първо виж своите.
Понеже изглеждаш на една нервна сприхава стара мома.
Която само недоволства.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Излагаш се ти,нови [re: nbb]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано24.07.14 07:20



От мегаломанията по-силен опиат няма.


А тя има в преповече ...дорфини,мегалодорфини.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Дай примернови [re: nbb]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано24.07.14 07:24



Като за начало..проседете ви моля ви се,постовете и към мен.
После към другите.
И направете статистиката.
Никъде,никога..никой не е я обивял за люлка на вселената и върховна жрица и фараонка над всички нас.
Който и е дал тази власт е един голям глупак.
И си е изцяло за негова сметка.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Така,нови [re: nbb]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано24.07.14 07:29



Защо ли ще се съглася с теб на 200пр.
Понеже и аз не съм само ник.
А човек преди всичко.
За нея няма хора тук.
Иска да моделира всички според вкуса си..един малък Хитлер в пола.

Питай патило...не старило.
А едва ли има юзър който така настървено,бясно и злобно да е нападала ,колкото мен.
Разбипаемо е...човек с твърд непреклонен характер съм.
Не съм лесно моделируем подгласник.
И аз като теб си избрах да бъда такъв какэвто чуствам че съм и трябва да бъда!

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Има, има...нови [re: Church enemy]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.07.14 08:14



Ето и тук започнаха да се случват нещата... Ти прогледна за Алиса, някои хора също. Остава самата тя да прогледне и да види хубаво себе си.





Тема Знаеш ли,нови [re: Church enemy]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.07.14 08:22



и аз бях останала с чувството, че хората са ме забравили, че не ме ценят, защото винаги съм директна и казвам неща, от които боли, но скоро се разхождахме с племенницата и тя ме попита : " Лельо, ние кога ще стигнем, за където сме тръгнали ? Толкова много хора те познават, спират те непрекъснато и ти се радват. Аз дали ще бъда някога така ? " Отговорих й, че от нея зависи, от това как ще се държи с хората. Ако не ги лъжеш, не си лицемерен с тях, все някога ще го оценят, дори на момента да не те разбират.





Тема Тованови [re: Church enemy]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.07.14 08:26



няма как да се случи. Защо заради един, който не знае как да се държи човешки, трябва да си тръгват безброй много хора ? Все някой трябва да го сложи на мястото му в крайна сметка. Не ми се искаше да бъда точно аз, но го дължа на многото хора, които ми помогнаха в този клуб и най-вече на тези, които лично съм поканила да се върнат.





Тема Е,нови [re: Church enemy]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.07.14 08:32



няма как тук да бъде по-различно от реала, нали сме същите хора и тук, и там. Пък после се чудим защо е такъв живота ни като цяло.


Но не си прав. Преди години тук беше по-различно. Може би до преди клубните срещи, знам ли... Аз съм се срещала с много хора от тук и то истински хора. Те са ми помагали по някакъв начин, аз на тях също. Затова ме гони носталгията понякога и ми се иска да се върне доброто старо време. Но всичко тече, всичко се променя... Трябва да свиквам с това и да го приема най-вече.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано24.07.14 08:34



Разтролиха се.

Най-непоносимото за изтърпяване във всеки клуб и виртуално място за общуване са спамерите и троловете, особено в гъвкава симбиотична връзка 2 в 1 при определени представители на породата. В 40-50 също си имаме типични представители.

Най-непоносимото при тролския спам е, че авторите му тотално задушават всяка тема, когато се отдадат на порока си. А те, обичайно, влизат във виртуала, за да практикуват спамене и тролене. Не знам какви са корените на този вид паразитизъм и какви потребности удовлетворява, но ефектът е очебиен - цели теми стават нечетивни, страници се пълнят с теми-плява, когато явлението надхвърли санитарния минимум, нормално общуващите потребители започват да се отегчават и да посещават заразеното виртуално пространство все по-рядко и все по-оскъдно. Спамерско-тролската зараза е вредна с това, че докато омръзне до втръс, отврат и тотален игнор, другите потребители винаги се поддават на изкушението да влязат в диалог, обичайно безрезултатен за намеренията им, но представляващ основна храна за спамера и трола.



Тема Важното е,нови [re: Church enemy]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.07.14 08:36



че си се посмял и си забравил за момент за вегетарианците, тъста, колегите, шефките и т.н.


Хайде, не ни мисли толкова. Събирай слънце и сили за Норвегия, че доколкото знам от познати, хич не ви е лесно там. Поне тези, които аз познавам, не издържаха и се прибраха тук, не им понесе най-социалната държава.



Тема Сляпа ли синови [re: alisalisa-147324]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.07.14 08:42



или се правиш на такава ?


Хайде аз съм спамер и трол. Но HomoLudens * какво ти направи, че го заръфа още от вратата ? СъН защо стана кокошка след като спря да ти приглася ? Ekna и тя ... Другите да ги изброявам ли ? А в другите клубове да ти давам ли линкове какво се случва, когато ти се появиш ?
Алиса, погледни се отстрани, моля те ! Не може всички да грешат, а само ти да си безгрешна.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано24.07.14 11:08



има си и забавни страни. Научавам нови думи, например характрепки (характери-отрепки) и толерипане:)

Понякога се замислям за логореята по специално. Има доста клубари които се отплесват в тази насока. Случва се и на мен, вероятно по-често отколкото ми се иска. Често в дърдорство изпадат и клубари с прилично дар-слово.

И макар да ни е ясно на всички - едва ли на момента си дават (даваме) сметка как интернет - консуматорското общество е дотолкова преситено от словесна плява и залято с инфо-потоци, че колкото по-километричен е даден пост, толкова по-малък е шансът да стигне до някой друг...

И така вием си на месечината, а в облачното безлуние - я има, я няма някоя вълчица дето ще наостри ушите си и почувства воплите на нечие друго самотно сърце в ноща. А най често шумът от вятърничавото бръщолевене или всякакви други разсейки и шумнотевици в тъмното правят така, щотото никой освен нас да не чува думите ни, нежели да се опива сам от магическото им (ще ни се) звучение...


(предимно се шегувам:)

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi


Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано24.07.14 11:21



Логореята е друга бира, но тя е безобидна - кеф ти четеш предълги постинги, кеф ти - не четеш. Обичайно, пишещите, налазени от потребност за обширни словоизлияния, излагат надълго и нашироко свои умозрения и размишления по любими теми, дори са малко нещо интровертни. Пишат си, за да систематизират поредни размишления и за проверка как се възприемат те от околните.

Рядко са агресивни и не цапат. Докато флеймът, спамът и троленето са най-нехигиеничните виртуални проявления. Не случайно са ограничени и дори забранени в повечето форумни правилници и подлежат на модериране и санкции.

Знаеш, по това се познава добре модерирания форум.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано24.07.14 12:42



По природа съм обидчив (и честолюбив, колкото си щеш). Подозирам, че всички хора сме такива.

Не са всички хора такива.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано24.07.14 12:43



забраваих да ти кажа, че съм и недоверчив:))

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi


Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Church enemy]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано24.07.14 12:55



Ако внимателно се загледай в тенденциозността на писане на определени никове които не ми се споменават сега..ще забележиш че винаги са с упрек и съвет към другите.
Винаги са с някакво чуство на превъзходство.
Незнам поради какви причини егоцентризма им е толкова огромен,както и егото...но те живеят с мисълта да поучават.

Да, и кво? Ти що се дразниш, не ти ли са ясни причините? Спираш да се дразниш, по възможност не само външно, ами истински и оставяш хората да си показват номерата, ти си показваш твоите и това е. Преди и аз така скачах и реагирах, ама що е било нужно да се губи енергия ... как да е, минало е. Тук моля Дарки да се въздържи от вечната си тъпа забележка, че съм се променила, откак съм се запознала с "Ошо, Гошо и медитацията", щото файда няма от змийски клъцки при мен.



Когато изкажеш мнение,биваш нападан,

И пак питам - и кво от туй? Не е приятно, но пък що трябва това да ме ядосва? Опитай се просто да го приемеш. Не са ме разбрали, не ме познават добре, не са ми живяли живота, не съм се изразила добре, имат различни възгледи и възпитание и реагират съобразно с тях.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Тинови [re: Church enemy]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано24.07.14 12:58



пък не спря да я наричаш АлисИЯ, АлисА, бе, човек! Да не ти е тайна тръпка чалгаджийката?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Както забелязвам..нови [re: Church enemy]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано24.07.14 13:00





Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано24.07.14 13:08



И макар да ни е ясно на всички - едва ли на момента си дават (даваме) сметка как интернет - консуматорското общество е дотолкова преситено от словесна плява и залято с инфо-потоци, че колкото по-километричен е даден пост, толкова по-малък е шансът да стигне до някой друг...

Точно! Лично аз, като видя дълго писание, дори и да е от ник, за когото зная, че има какво да ми каже и да науча от него ... ами, най-често го прескачам.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Тованови [re: Nerv]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано24.07.14 13:10



е трудна комбинация, аз ли не знам?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано24.07.14 14:23



И макар да ни е ясно на всички - едва ли на момента си дават (даваме) сметка как интернет - консуматорското общество е дотолкова преситено от словесна плява и залято с инфо-потоци, че колкото по-километричен е даден пост, толкова по-малък е шансът да стигне до някой друг...

Точно! Лично аз, като видя дълго писание, дори и да е от ник, за когото зная, че има какво да ми каже и да науча от него ... ами, най-често го прескачам.


Не са еднозначни. Графоманията, за която Нерв отвори дума и дългите постинги от потребители с ясна, структурирана прецизна мисъл, които винаги има какво да кажат и пишат дълго само, когато е необходимо и на място. Класически пример за такъв за мен е Райан, рядко пише в КНР, но всяка дума му пада на място.

Графоманията най-общо определям като нередактирано писане. Изливат се едни словесни потоци, следващи всяка значима и незначителна мисъл, отклонения от темата, прескачане от едно на друго, претрупана реч, еднообразна и натрапливо повтаряща се теза, развита емнайсет пъти по двайсет различни начина - с две думи, малко зърно, много плява. Често, само плява. Типичният графоман се повтаря, не продуцира нищо ново, постингите му са с емоционална натовареност за сметка на информационната лекота или направо липса и след 3-4 прочетени човек има чувството, че е прочел всички. Без значение каква тема си е избрал за поредната мозъчна дъвка графоманът. Той еднакво охотно мели всичко през словесната си мелница, без да анализира новопостъпваща информация, дори без да възприема насрещна информация в цялата и дълбочина и цялост - хваща се за дума, изречение, впечатление и избълва 3 страници мимолетни умозрения съвсем встрани от темата. Охотно примесва и допълва с всичко, което му е под ръка в междуушната кошница - стари случки, събития, вметки и коментари без връзка - малко като информационен Плюшкин, който обръща с две ръце чекмеджетата си на тезгяха и пробутва ограниченото съдържимо на публиката. За графомана е измислен лафа "чукча не читатель, чукча писатель."



Аз винаги намирам време за съдържателни постинги - следя авторите, стари, нови и не пропускам да си ги изчета внимателно. Това ми е най-пълноценно прекараното време във виртуала. Само лаф-моабет и деркане си е чиста загуба, зависимост.

Кой, каквото си търси, де. Мен ме гони информационен глад, затова сканирам някои форуми и клубове редовно.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано24.07.14 15:16



и йогата, колежке, и йогата ... Ошо, Гошо, йогата и медитацията





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано24.07.14 18:54



... драги Нерв, аз понеже съм една себична типка, хич не се притеснявам и никак не крия обидчивостта и недоволството си... искам да уточня, какво имам предвид под: свойско скъсяване на дистанция... това някой, който не ме познава достатъчно само поради факта на лесното и отворено общуване с мен, да реши,че сме близки и че може да говори от мое име, да ме охарактеризира и да прави изводи и предположения за поведението ми. и свойски да си дрънка с мен, без да отчита факта, че не ми е приятно... това в и-нет общувНето да го поставиш като изискване е нереалистично, но все пак има много грубо скачане в личното ми пространство, което помоему е ненужно.. та... дано да се посних малко повечко... а за високомерието, то е обратната страна на медала, намирам го за също толкова неприемливо и израз на лошо възпитание и отклоненост от нормите като свойското скъсяване на здравословната дистанция между индивидите



Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Church enemy]  
Автор aiumi ()
Публикувано24.07.14 21:08



В отговор на:

Самоосъждането и свикване с чуството на вина..викаш,омаловажава чеждите грешки и изродщини.




никъде не съм казала такова нещо, прочети ме пак :)

В отговор на:

Донякъде работи...ама ако обичаш мазохизма и болката.




всъщност, от нас двамата, мазохистът си ти
попитай когото и да е, в който и да е клуб, едва ли ще получиш мнение, различно от горното.

помисли малко върху това, не е нужно да ми отговаряш даже :)



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор aiumi ()
Публикувано24.07.14 21:08







Тема Re: Така,нови [re: nbb]  
Автор aiumi ()
Публикувано24.07.14 21:46



В отговор на:

Нали си чувала, че обикновено повредата е в нашия телевизор.




не само съм чувала,
а и знам, че е истина.

но също така е и много важно как приемаме и интерпретираме подобни факти

за някои, горното твървение може да предизвика импулс да се вгледат в себе си, и да си изработят една по-различна представа за нещата,

за други - повод да тръгнат да го развяват за щяло и нещяло пред другите, и да им обясняват колко повредени са те всъщност, и как никой няма право ги критикува, понеже нали, всеки е с повреда и да си я гледа там :)

по отношение на алиса - да, и на мен ми идва твърде груба и агресивна, но в замяна на това говори винаги по същество и има точно и ясно мнение, и на мен лично, ми е много по-приятно да я чета, отколкото някои, дето са си намазали жалките злобни душици с 5 слоя мед, и си мислят, че хоп готово - вече са станали едни много сладки и добрички същественца :)
а догадките от типа: какъв и е живота, за каква се мисли и т.н., са толкова встрани от възможностите на клубното общуване, че не разбирам, как въобще ви хрумва да ги обсъждате.



Тема Re: Да,нови [re: nbb]  
Автор aiumi ()
Публикувано24.07.14 21:52



е, какво, не съм ли права?

а иначе, знаеш мнението ми за

, да не се повтарям пак и пак :)



Тема За коенови [re: aiumi]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.07.14 22:41



по-точно да си права ?
Благодарна съм,

Редактирано от nbb на 24.07.14 22:42.



Тема Дай гинови [re: aiumi]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.07.14 22:45



насам тези с петте слоя мед да ги линчуваме.





Тема Re: За коенови [re: nbb]  
Автор aiumi ()
Публикувано24.07.14 23:08



за нещо, което съм написала по-горе?
или може би хич за нищо не съм права?!



Тема -нови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано24.07.14 23:12



В отговор на:


Дай ги насам тези с петте слоя мед да ги линчуваме




Е, тя твойта работа като в оня виц:

Студентът: - През 2-рата светован война загиват над 50 милиона.
Профеорът: - Поименно колега, поименно?!

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Тема Re: Дай гинови [re: nbb]  
Автор aiumi ()
Публикувано24.07.14 23:20



е, хайде сега пък линч -
просто казах, че ми е по-приятно да чета алиса, с всичките и особености,
отколкото някакви такива - а дори ни съм казала и че не ми е приятно да ги чета -
приятно ми е, но в по-малко степен.

ти ако линчуваш хора, които са ти по-малко приятни от други,
аз не постъпвам така.
аз съм спокоен и миролюбив човек.





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.07.14 23:58



Уф... писала ли съм в тази тема до сега... не помня, обаче май не. Заобикалям негативните теми. Пък ти не си толкова негативно устроен, доколкото съм те усетила и най-накрая ми дойде музата да попиша в нея.

Бан трябва да се налага за нарушаване на правилата на клуба. Обикновено в тях фигурират най-честите и най-сериозни преминавания на граници в описанието си, според тематиката на клуба. Да кажем някои от клубовете изрично изискват писане на кирилица и при системно нарушение нарушителите могат да бъдат баннати, с право. За мен това не е най-сериозния мотив. Но груби обиди, съчетани с отявлено циничен език и други подобни, според конкретната ситуация, аз лично също бих наказала с бан.

Е, има начини да те наранят понякога. Зависи много от собственото ти емоционално състояние в момента. Някои хора използват това за забавление или както там си го разбират.

Няма най-правилен начин. Въпрос на лично емоционално състояние и излизане от него.

От позиция на страдащия:

Човек, когато е емоциониран и афектиран, може да гаси пожара само с напълно идентични мнения. Всичко друго подхранва настоящата емоция и тя разраства все повече, като пожар, поел кислород. С други думи той в този момент е уязвим.

Негов избор е и дали да публикува дадена тема/мнение. И въпрос на известен опит да прецени адекватно какво може да очаква. Ако не може да прецени адекватно просто ще се учи на принципа на опита и грешката и ще повтаря урока докато го научи.

"Това е само форум, не се вживявайте!" е разумен съвет. Обаче кой, кога и как ще го възприеме е пак въпрос на емоционално състояние и доколко съветващия познава съветвания. Има напитки (като натуралния сок), които трябва да разклатиш преди употреба. А има и такива (като бирата), които не бива да се разклащат преди отваряне на бутилката. Въпросът е да се научим да ги разпознаваме - не е трудно, когато става дума за напитка. Но хората са малко по-сложно устроени. Ако човекът се е афектирал в реалната си или виртуалната си ситуация, подобен съвет няма да го успокои.

Толерастията... интересен, като че ли отрицателно зареден термин, обратно на толерантността. Това си е смислова колизия. Къде толерантността преминава в липса на воля за справяне... не ми се напъва общо да коментирам, конкретиката вероятно би ме мотивирала. Но не съм чела темата... Както и да е. Това е просто форум!





Тема Re: Така,нови [re: aiumi]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано25.07.14 00:05



по отношение на алиса - да, и на мен ми идва твърде груба и агресивна

Е, браво!
Аз съм толкова нежна, чувствителна и деликатна душа! Вие не ме разбирате! Защото сте безчувствени!






Тема От моя гледна точканови [re: aiumi]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 06:37



за нищо от написаното не си права, но има ли значение...





Тема Ами така де -нови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 06:47



да почваме един по един да ги изправяме или да им вземем меда поне.


Да ти кажа какво осъзнах ( специално за Ekna ) - всички сме едно и всеки от нас е частица от Бог. Когато не приемаме другите, всъщност ние отричаме някой аспект от себе си. За да се чувстваме добре в кожата си, трябва ( ех, как не я обичам тази дума само) да се приемем цялостни - и с предимствата, и с недостатъците си, защото Бог ни е създал съвършени и няма нужда да се променяме. Приемане и любов са ключът, а не борба за доказване кой е по-по-най. Всеки е уникален и няма нужда да се конкурираме, а да бъдем заедно и всеки да даде най-доброто от себе си за общото благо. И това не са думи от книгите, а неща, които осъзнах, навлизайки навътре в себе си.



Тема Добре,нови [re: aiumi]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 06:52



право на избор. На мен Алиса ми е прекалено агресивна, не че не я харесвам. Пак ще ме заръфа, че я коментирам без нейно съгласие.


А HomoLudens * защо не ти харесва ? Да използвам, докато няма достъп в клуба, та да не може да ми се скара, че го коментирам.
Да ти кажа между другото, че се заблуждаваш, че си спокойна и миролюбива. Ако си такава, защо заръфа скоро ratna ?



Тема Така е,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 06:54



но си сложила толкова бодли върху себе си за защита, че няма как да стигнем до душата ти.





Тема А този форумнови [re: Ekna]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 06:56



помогнал ли ти е да осъзнаеш нещо за себе си ?





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Ekna]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано25.07.14 11:17



В отговор на:


Негов избор е и дали да публикува дадена тема/мнение. И въпрос на известен опит да прецени адекватно какво може да очаква. Ако не може да прецени адекватно просто ще се учи на принципа на опита и грешката и ще повтаря урока докато го научи.




Според мен ключовата дума е "адекватно".

В общия случай всички знаем, че в нета в т.ч. за съжаление и тук е пълно с безчувствени или откровено злобни същества, които избиват комплекси или просто сеирджийски и садистично се кефят на и възползват от всяка една възможност. Има (винаги и неизбежно) такива хора - склонни да поглъщат и след това да изплюят и поврънат несмлени късовете от всяка податка от споделени съкроевени детайли.

Всеки от нас е наясно, че споделянето в клуб/ форум на съкровена информация за себе си или за своите близки, всяко себеразкриване (пък макар условно анонимнo) не е като да се срещнеш с най добрия си приятрел или боен другар, или близък роднина, или дори да го направиш просто, за да ти олекне в компания от верни и предани хора (макар и това да не е без рискове, понеже както е известно до баналност - "само от приятел става качествен предател", или както го е казал Ким Филби по-рано - "За да предадеш - първо трябва да приндадлежиш.") В анонимен клуб обаче [с малко или много свободен достъп (защото да си кажем истината: В общи линии - само, който не е пожелал - той не е получил достъп до ВиП)] това не е така. Думите ти, признанията ти, неприкосновеното ти лично пространство стигат до всевъзможни уши. Някои от тях магарешки и дори змийски. Колкото и неподходяща да е метафората...

ПП

пост на nbb трябва да прочетеш и да се усмихнеш. Другото е чесане на езици. Предимно.

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Тема Re: А този форумнови [re: nbb]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.07.14 14:28



Заради теб ще намразя тази дума хаха

Да, много неща научих от тук. Някои уроци си ги повтарям непрекъснато, и аз като теб.



Тема Re: Така е,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано25.07.14 14:29



Някои виртуални задници разбират само от шутове, ритници и тръни в гъжа.





Тема Хи-хи,нови [re: Ekna]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 14:39



с коя да я заменя, за да не те дразня ?


Ако си научим всички уроци, няма да имаме работа на Земята, а на мен взе да ми харесва вече тук.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.07.14 14:44



Да, има такива хора. И в реала ги има, но повече във виртуала - анонимността сваля част от маските, а понякога провокира експерименти и, съответно, нови маски.

Самата аз преценявам адекватно, но пренебрегвам преценката си и поставям доста лични теми. Случвало ми се е да се вживея в това, което обикновенно е последвало, с годините все по-рядко, но все още. Така че си повтарям ненаучените уроци, движейки се по една съвсем разтегната спирала.

Мм, даа. Радвам се, че нбб мисли така

Красивото писане не винаги помага да бъда добре разбрана. Дори май понякога неразбирането е страничен ефект именно на красивото писане.

Между другото аз си харесвам усмивката и си я практикувам най-редовно. До там, че някои хора в реала, които не ме познават отблизо, смятат, че съм винаги усмихната Това, разбира се, не е точно така.

Тези дни имах истински повод да се усмихна широко. Не се поддадох на подтика да се усъмня, да не посмея да се усмихна, да търся под вола теле.

За малко съвсем да се отплесна... разсъждавам от известно време по едни въпроси. Ще отворя нова тема.



Тема Знаеш ли,нови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 14:47



никога не съм съжалявала за тема, която съм пуснала тук. Споделила съм много неща за себе си и семейството си и съм получила наистина адекватна помощ. Разбрах, че ако не си максимално честен, няма как да ти бъде помогнато. Освен тези хора, които ти си споменал, има и много качествени и аз им благодаря от все сърце за отделеното време и оказаната ми помощ. Ако ми възникне нов проблем, отново ще пиша, но дано все нещо съм прихванала от всичкото, изписано тук и да не се налага да пускам нови теми.





Тема Re: Хи-хи,нови [re: nbb]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.07.14 14:50



Не съм толкова егоцентрична

Пошегувах се, разбира се. Употребявай си я на воля, щом ти се струва уместно да я ползваш толкова често.

Да, разбира се. Уроци колкото щеш, спиралата нас чака. Но има уроци, в които зацикляме. В такива моменти е нужно нещичко да те побутне и измести от центробежната сила на фиксацията или там каквото е. Защото колкото и каквото и да осъзнаеш то може да си остане недоносче. Ако не успееш да докопаш спасителна клонка, докато центрофугата те размята около оста си, тогава биваш изтласкан принудително. Това са най-тежките, но най-ефективни уроци, преживени в опита.

Нещо ме е ударила философИята



Тема Благодаря ти !нови [re: Ekna]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 15:00



Така е, но докато не приключиш старото, новото не може да се появи в живота ти. Радвам се, че етапът на зациклянето мина и вече се настройвам за работа. Наистина този урок беше най-тежък, но и най-ценен от досегашния ми живот. А щом останах жива, значи има още какво да дам и на себе си, и на близките си, а защо не и на по-далечни хора, макар и да не искат помощта ми.


Ще се постарая вече да правя само поискано добро.



Тема Re: Знаеш ли,нови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано25.07.14 15:18



Разбрах, че ако не си максимално честен, няма как да ти бъде помогнато.

Аз съм скептичен, че може да се помогне кой знае колко в един форум, ама пък може да греша. Знае ли човек.

Спасение както и неприятни изненади - дебнат от всякъде. Ubi amor ibi oculus (любимата ми латинска максима, мисъл на Тома Аквински, която значи - Има ли любов, има разбиране. Парадоксално или не за първи път я срешнах в една йезуитска книжка... Писана от йезуити, ама истински. Такива дето слагат след името си съкращението

,
което подсказва, че някой си е член на религиозния орден на Йезуитите... Отплеснах се.)

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Редактирано от Nerv на 25.07.14 15:20.



Тема Re: Благодаря ти !нови [re: nbb]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.07.14 15:33



Ще се постарая вече да правя само поискано добро

Странно е, че го казваш сега... Но звучи добре. Това е много важен урок за теб, според мен.

докато не приключиш старото, новото не може да се появи в живота ти

Да, права си. По този случай ще споделя скорошни мои разсъждения. Трябва да призная, че Лира (и не само, но най-вече именно тя успя да ми въздейства по някакъв начин. Понякога съвсем дребно нещо, което на пръв поглед е банално за другите, може за теб да се окаже ключов момент) има голям принос за тях:





Тема Благодаря ти !нови [re: Ekna]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 15:43



Толкова ми е близко написаното от теб...

Горе-долу по едно и също време сме се озовали на кръстопътя, дано и ти скоро да намериш верния път. Пък ще видим колко е бил верен след време.



Тема Налинови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 15:49



прочете какво съм писала на Киро.

Пръснах да не казвам колко пари по специалисти, които ми казваха " Да ти имам проблемите... " и така и не ми помогнаха. Да, но аз имах проблем, но не знаех какъв. Тук разбрах какво ме яде отвътре и че трябва да простя, ако искам да остана жива.
Да, без любов не може, тя ме спаси, но трябват и знания, които идваха малко по малко до мен, за да мога да ги асимилирам и да не ми гръмнат бушоните.



Тема Re: Така,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор aiumi ()
Публикувано25.07.14 21:41



В отговор на:

Вие не ме разбирате! Защото сте безчувствени!




абе, мани - пълно е със смотаняци тука.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор aiumi ()
Публикувано25.07.14 21:44



В отговор на:

тук е пълно с безчувствени или откровено злобни същества, които избиват комплекси или просто сеирджийски и садистично се кефят на и възползват от всяка една възможност.




ма верно ли? ц-ц-ц-ц, какви хора, какви хора, тръпки ме побиха наппппраоооо...



Тема Re: От моя гледна точканови [re: nbb]  
Автор aiumi ()
Публикувано25.07.14 21:47



ето на - и ти не ме разбираш,
а знаеш ли, през какви изпитания съм преминала, и какъв живот съм живяла, за да стигна до тези изводи? а?

ето че съм поставена в токова положение, да правя добро, като споделям ценния си опит,
а срещам само подигравки и неразбиране.





Тема Re: Добре,нови [re: nbb]  
Автор aiumi ()
Публикувано25.07.14 22:11



ае сега, от къде пък се появи хомолуденс,
и то с презумпцията, че не го харесвам?! нещо за него, някога да съм казвала?

или може би ти, като прочете това:
"някои, дето са си намазали жалките злобни душици с 5 слоя мед, и си мислят, че хоп готово - вече са станали едни много сладки и добрички същественца :) "

и ведага си представи хомолуденс?!
това ли ти е мнението за него?

леле! и твърдиш, че сте приятели?! тва значи е нещо като в оная приказка: "с такива приятели, врагове не ти трябват"

***

по отношение на ратна - никога не съм я "ръфала" - само и бих един як ритуален шут, от мое име, и от името на клуба, когато я видях, как злорадства, че са загинали 11 души при наводнението в аспарухово, част от които деца. и освен това много други хора пострадаха,
и докато нормалните хора бяха потресени, и се опитваха да помогнат както могат, наша ратна се изкефи много.
и никой от клуба не реагира на тази нечовешка изцепка!
е аз просто се почувствах длъжна!

това, да си миролюбив, не означава, че в името на мира, ще оставиш някого да се гаври с когото и както си иска! има граници, които не може да се прекрачват безнаказано.
да си миролюбив означава, да не търсиш конфликти, да не си дребнав, да прощаваш.
но да простиш на някого, не означава, че после ще го оставиш да си разиграва коня както си иска, нали ;)

освен това -
мое лично убеждение е:

да проявяваш търпимост към лоши постъпки
е същото, като да се противопоставяш на добри дела.

да се държиш добре с, и да подкрепяш лоши хора
е същото, като да се държиш зле с добри хора.

така увеличаваш злото в света, и намаляваш доброто,
нищо, че привидно не правиш кой знае какво :)



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: aiumi]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано25.07.14 22:28



Ако думата "пълно" е причината - ловко да извадиш думите ми извън контекст ще поясна само за заспалите:

- Понякога дори и само един гадняр създава непрриятното усещане за пълна гадост. Във всеки случай - никога и никъде не липсват. Както и интриганстващите нищожества.

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Редактирано от Nerv на 25.07.14 22:41.



Тема Загуба на временови [re: aiumi]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 22:59



е общуването помежду ни поне на този етап. Остани си със здраве !





Тема Re: Загуба на временови [re: nbb]  
Автор aiumi ()
Публикувано25.07.14 23:20



фръц!





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор aiumi ()
Публикувано25.07.14 23:24



В отговор на:

Понякога дори и само един гадняр създава непрриятното усещане за пълна гадост.




да бе, съгласна съм - както е казал народа
"лъжичка лайна разваля цяла каца мед"

уф, нещо взех много често да споменавам меда напроследък...мед, мед, мед,
какво ли означава...
психоаналитика ми ще се види в чудо пак.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: aiumi]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано25.07.14 23:28



Сигурно е свързано с опрашване или барем с прашки:)

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi


Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: aiumi]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано25.07.14 23:38



... бе, те не са ли по принцип мълчаливички тез психоаналитиците... да не ходих при поведенчески терапевт...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Смей се, смей сенови [re: aiumi]  
Автор nbb (весела)
Публикувано27.07.14 05:19




Радвам се, че ти е толкова весело. Само че ти отново описа себе си, защото аз никога не съм се фръцкала. Имам способност ли, нещо друго ли е, не знам, да виждам и знам неща, които другите не виждат още от дете ( а сега вече ги осъзнах ) и ми е мъчно, че има още много да страдате, но не виждам как бих могла да ви помогна. Прав е HomoLudens * - нищо друго не мога да направя освен да ви обичам и да се моля по-бързо да прогледнете, ако въобще ви е дадено да се случи в този живот.



Тема Re: Смей се, смей сенови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано27.07.14 08:40



Имам способност ли, нещо друго ли е, не знам, да виждам и знам неща, които другите не виждат още от дете ( а сега вече ги осъзнах ) и ми е мъчно, че има още много да страдате, но не виждам как бих могла да ви помогна.

Искаш ли да ти обясня заради кои точно дразнещи и неприемливи неща във виртуалното ти поведение окончателно затвърдих мнение за тебе - безочлив простак. Това представляваш.



Тема Re: Дай гинови [re: aiumi]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано27.07.14 16:10



аз съм спокоен и миролюбив човек.

Наистина ли?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано27.07.14 16:29



Хормонът ... нещо?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Дай гинови [re: crazymonkey-126377]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано27.07.14 16:56



аюми е от най-уравновесените и неконфликтни потребители, а ти умишлено се деркаш с по едно подхвърлено изречение и купища емотикони. Ма, понеже плясваш нещо телеграфската и се скатаваш, това минава за кротост и миролюбие.

разбирачева, ти си драка и подигравчийка. Нъц-нъц!





Тема Re: Дай гинови [re: alisalisa-147324]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано27.07.14 17:02



Природно съм драка и сеирджийка, признавам си, но НИКОГА с лоши намерения, дори и към тези, които не харесвам. Нещо като да подръпна плитка, да подсетя някого да не би ... ей такива детинщини.

Скатавката ми е понякога баш от миролюбие, щото ако отворя голямата си уста, в момент на афект /не е много често, но се случва/, ти ще им се видиш като ... Св. Йоан Златоуст, да речем. Но най-често се скатавам от липса на време или самоограничение за времето, прекарано в нета.
Това е от мен, който иска - да вярва, аз казвам истината.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Дай гинови [re: crazymonkey-126377]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано27.07.14 22:06



Природно съм драка и сеирджийка, признавам си, но НИКОГА с лоши намерения, дори и към тези, които не харесвам.

Все тая какви ти били намеренията, като ти се издразнят.
То, и аз с най-добри намерения от едното миролюбие и алтруизъм ги поратръсквам да се усетят, ма нито се усещат, нито си затрайват от кумова срама поне. Глей какво става. Затова, мани намеренията, гледай резултата.

А ти клъвваш и бягаш, мдаммм.





Тема Попаднахнови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано28.07.14 12:12



на една мисъл, която ми хареса :
" Хората много обичат да си намират враг извън себе си и да го обвиняват за своите проблеми. Във Ведите е казано, че в човека има 6 врага: похот, гняв, завист, егоизъм, гордост, илюзия. Ако победиш тях в своето сърце, повече няма да имаш никакви външни врагове. Щом се справиш с пороците си ще видиш, че около теб има само приятели."

Свами Авадхут



Тема Re: Попаднахнови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано28.07.14 13:27



в човека има 6 врага: похот, гняв, завист, егоизъм, гордост, илюзия

да си ги гравираш с нажежено желязо върху челото и черепа!
за да знаят всички кои демони са те обсебили



Тема Светът като воля и представа...,нови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано28.07.14 13:29



Щом се справиш с пороците си ще видиш, че около теб има само приятели."

Хората сме търсачи. Искаме още и още. Седемте смъртни гряха (похот, лакомия, алчност, мързел, гняв, завист, горделивост) следват Първородния грях. Жаждата за [по]знание. За информация. За живот.

Парадоксът е в това, че само знанието, поставянето на нещата на разумна основа т.е. рационализмът ни - може да победи волята (ирационалното, емоционалното, желанието, което ни ръководи или се конкурира с рационалното у нас.)

"Светът като воля и представа" е книгата на живота на Шопенхауер. Пише я и допълва цял живот. След него Ницше подема тезата за волята (вече транспонирана като вола за власт). Ницше е неуморим критик на християнството и лицерния морал, но най вече е отявлен противник на идеите на аскетизма, на самобичуването на видиотяването посредтсвом вменяване на вина.

За Шопехауер волята може да бъде преодоляна единствено чрез осмисляне на естетичното и етичното. Свръхчовекът при него е гений-светец. Нещо подобно пише за него Исак Паси (В "10 етюда на европейският ирационализъм"). Че геният е светец в изкуството (света на красивото), а светецът е гений в ареалите на доброто (етиката). Според Шопенхауер доброто е над красивото и го подчинява. По подобен начин, но далче по-поетично и според мен задълбочено се отнася към проблематиката и датският мислител Сьорен Киркегор развивайки идеята за

.

Естетическата, етичната и религиозната... Всяка следваща сфера при него обхваща и се надгражда върху предната. Религиозната според него е най висшата сфера на човешко съществуване. Тя започва с осъзнаването на грешността ни.

Над всички тях (малко пресилено, но заради тезата на написаното от мен и в името на спорта- виж какъв чуден тюрлю-гювеч съставих за нула време) е Достоевски.

Красотата ще спаси света (какъв "Идиот" наистина...)

Иисус е синоним на Красотата - Спасителя. Кръстната смърт на разпнатото слово. Или както е написал Владимир Зарев на едно място в "Поп Богомил и съвършенството на страха":

"Беше толкова красиво, че болеше."

/всички цитати давам по памет./

ПП

Нямам претенции за разбирач. По скоро си чеша езика... Пък и Гугъл е зад гърба (пред очите) ми все пак.

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Тема Както и това:нови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано28.07.14 13:39





Продължавайки играта на думи, (от филма с Джони Деп в ролята на дон Хуан де ла Марка) Помниш ли
какъв е отговорът на трите най-важни въпроса, които ни мъчат:

За какво си струва да живееш?
да умреш?
И какъв е смисълът на живота?

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Тема Извинявай,нови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано28.07.14 19:51



но много си ми сложен.

Обичам простичките неща, не виждам смисъл от усложняване. За мен Бог е Любов и нищо друго няма значение в този живот. И това го осъзнах, а не само съм го прочела в книжките.



Тема Таканови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано28.07.14 19:58



и не успях да прочета нито една книга на Кастанеда, а и тези въпроси не ги помня. Както ти писах и по-горе, предпочитам простичките неща.





Тема Гледайнови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано28.07.14 20:06



!

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Тема По-ранонови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано28.07.14 20:17



не успях да го изгледам, но ще пробвам отново. Благодаря ти !





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано28.07.14 22:44



Настървението на хората - да си измерят пишките виртуално - винаги ми е било забавно и енигматично.


Не, че не го понасям, напротив. Любопитно ми е доста. Винаги съм се чудила кому е нужно бай Фуй да се доказва пред Г-н/Г-жа Никои. Гаче от тях му зависи житието и битието, фиша, здравето, семейството и так дале.
Но понякога този устрем дразни, особено, когато е с очевидно желание да се удари с бутонките. Да се ритат умрели кучета - не ми е любима гледка. Язе съм Овень - борец за защита на онеправданите.
Цинизмите и думи като патка, путка и пр. - въобще не ме притесняват.
Жестоко досега не са ме наранявали. Просто по дефолт съм имунизирана, не се вживявам твърде. Преди много време - незнайно защо един образ беши решил, че ще ме заболи ханшът от туй, че ще се надигне завесата на моята виртуална инкогнитост, един вид - трябваше да бъде страховито. Е..заболя ме гъдзът, направо.
Аз съм от хората, които правят много ясно разграничение между реал и виртуал, просто забавление. За мен - лично - не е в състояние нищо да ме обиди, просто нямам повод. Но..ми става тъпо, когато хората изтерясват, включват лайномети и направо..са излагат мощно.
А още по - смешно е, когато иде реч за зрели хора, попрехвърлили отдавна средношколските грешки на растежа.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: impulce]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано28.07.14 23:39



Е, то ако не е да си го извадиш накрая на купона, па да го треснеш у масата, та да стане на трески [плота]и бар-тендера да събира счупен чаши, питки и парцали и да поглежда крадешком - няма ли някой друг да се Яви да изтрещи и той..., ми то къв фиртуал е то тва бе алооуууу!!!

. А за излагането - на всеки може да се случи. Човещина. Форум излага ме се като на изложба, белки ни аресате...

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Тема Е не е...нови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано28.07.14 23:41



... задължително. Просто там е отговорът на въпросите на коите се правиш, че не знаеш отговорите...

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi


Тема Re: Има, има...нови [re: nbb]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано29.07.14 04:40



Не мисля..чехще съумее.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Тинови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано29.07.14 04:41



Не.
Чалгата я обичам като Хитлер -евреин.



Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Знаеш ли,нови [re: nbb]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано29.07.14 04:58



Ами дано.
При мен поне за момента не ме разбират.
Имаше народен празник..събор в града ни.
Кмета както винаги беши поканил народни ансамбли,оркестри..хора,ръченици,кебапчета и селения общо взето.
За 20мин най-малко 4 пъти чух лозунги как щели 7 километрово хоро чак до града да кандидатстват за рекорд на гинес.
Как всички били с него..докрай.Как знаели че се обичат взаимно.
Прекалено партийно ми прозвуча.
Върха беше като говорителката се изцепи...нямало къща в града ни където поне една гайда да нямало..и щели да поканят цяла България за рекордното хоро за в бъдеще.
Като утихна тая..се поизрепчих...има къща без гайда..моята.
И с китари поне две..макар и без струни.
Представяш ли си да се появиш с фестивална тениска със една дузина дет и блек мтъл банди на гърба описани..и с шапка на ДИО.
Нап раво се почуствах като прасе в джамия едва ли не.
Така или иначе само наминахме..ама събрах сума ти ококорени погледи на селски бекове и лелки които и през 80те имаха същите овчи прически.
Незнам..от прост човек и селяндур за кмет...гледащ кебапчетата..менчетата с вино..хората и ръчениците..по-лошо няма.
Ами взаимно се заслужават - избирателите му и той.
Града загива и агонизира...нашия пир по време на чума.
Маанетата и чалгарите знаят най-добре.
Просто съм им свикнал на погледите.
Имам дълъг стаж на дългокос метъл в селяндурски град.
Пък ако ще и много родолюбив и на войводи.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Редактирано от Church enemy на 29.07.14 05:04.



Тема Събудих сенови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано29.07.14 05:03



по никое време и ще погледам филма. А аз отговорите, които ме интересуват, ги получих - смисълът на моя живот е да обичам и да бъда обичана. За другите не знам, всеки има право на избор все пак.





Тема Re: Събудих сенови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано29.07.14 08:52



А аз отговорите, които ме интересуват, ги получих - смисълът на моя живот е да обичам и да бъда обичана.

В такъв случай виртуалното ти натрапничество на непознати анонимни хора е безсмислено и излишно. Обичането се случва в реалния живот.



Тема Извинявай,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор nbb (весела)
Публикувано29.07.14 10:00



ти като каква се изживяваш тук ? Не разбра ли, че не желая да разговарям с теб ? И не за друго, а защото ми е мъчно да гледам как непрекъснато се излагаш.





Тема Благодаря ти !нови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано29.07.14 10:12



Филмът ми достави истинско удоволствие. Правилно са казали хората - всяко нещо с времето си.





Тема Благодаря ти !нови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано29.07.14 10:19



Аз също ти благодаря за отзива, макар кой знае какво да не съм направил за теб.

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi


Тема Re: Извинявай,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано29.07.14 10:36



След като си написала няколко персонални мнения за мен в тази тема - с абсолютно непоискани коментари по мой адрес, всеки ще чете какво мисля за тебе.

Прекомерното нахалство и наглост не трябва да бъдат подминавани, нито толерирани. А ти се държиш изключително нахално и нагло. Коментираш личността ми, злоупотребяваш с коментари за здравословното ми състояние, с фантазии за личния ми живот, непрекъснато ме одумваш пред други потребители, дори, когато това е извън темата и напълно ненужно. Кълнеш като дърта циганка, което вече е отврат.

Щом определен потребител системно безобразничи на място, където чета, пиша и влизам, за да общувам, ще си търпи ответната реакция.



Тема Напротив !нови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано29.07.14 11:05



Точно от този филм имах нужда в момента. Още веднъж благодаря от цялото си сърце и душа !





Тема Знаеш линови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано29.07.14 11:38



кое ми е най-интересно - как може да пишеш за човек, когото не си виждал и не познаваш. Чудя се на акъла на тези потребители ... какво им дава това ? Като четях как един ник оплюва HomoLudens * без да знае нищо за живота му и го правеше с такова настървение... А човекът наистина през цялото време споделяще личен опит, нищо друго. Не мога да разбера такива хора... Добре, че на живо не съм срещала подобни екземпляри, а и искрено се надявам да не ги привлека към себе си.





Тема Re: Знаеш линови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано29.07.14 12:10



И още нещо, което практикуваш единствено и само ТИ в този клуб:

Тук на няколко пъти съм споделяла здравословни проблеми - такъв на детето ми, за съвет и мои, за да обясня дълго отсъствие от нета. Във всеки от тези случаи изрично се обръщах към всички с молба извън конкретната тема и обсъждане да не се коментира здравето ми, нито това на близките ми. Освен, ако аз отворя тема или разговор за това. Всички клубари тук ДО ЕДИН се съобразиха, дори и тези, които нямат никаква причина да ме харесват, дори не ме понасят. Лично към тебе съм се обръщала няколко пъти със забележки да не правиш непоискан коментар за здравето ми, не ми е приятно.

Ти продължаваш, дори и в тази тема. Няма друго обяснение за това, освен, че умишлено злоупотребяваш със споделена лична информация, за да разгневиш отсрещния като злословиш по негов адрес. Начинът, по който коментираш заболяванията ми, е злословие от най-чист вид.
Това не се толерира. И си заслужава най-жестоките виртуални, а на живо и реални шамари.

Второ. Байгънясах да чета за хомолуденс. Не е твоя работа какво отношение имам към друг потребител. Това не е ничия работа - всеки е свободен да изпитва симпатии и антипатии към всекиго и да ги показва, когато счете за уместно.

Следващият признак на безочлива простащина е натрапливото флеймърство под формата на умишлено настройване срещу определен потребител на принципа: "А. не харесва Х., аз харесвам Х., следователно, А. е лош човек."

Следващият признак на безочлива простащина: дори, когато старанията ти да инсинуираш негативни коментари за потребителя А. не се увенчават с успех - тези, които въвличаш в мобинга, се въздържат от съучастие, ти продължаваш да опитваш с нови и нови потребители - докато си намериш съучастник.



Тема Скъпа,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор nbb (весела)
Публикувано29.07.14 12:50



HomoLudens* е човек, който работи с целия свят и често пътува. Със СъН сме го помолили да отдели от времето си и да дойде да пише тук, за да може и други хора да научат, че когато имаш воля и желание, можеш да постигнеш всичко. За мен също нищо не знаеш, но ме изкара курва и каква ли още не. Това, че подминавам коментарите ти, е само за да не те карам да се чувстваш неловко от глупостите, които пишеш. Мъжът ми чете от време на време и ми се чуди защо все още ти обръщам внимание. И аз понякога си се чудя, но явно се уча на търпение, защото след месец отново ще започна работа и не знам на какви екземпляри ще попадна този път. За предишната ми фирма шефът на Job Tiger ме предупреди още преди много години, че не ми е там мястото, когато търсех съвет тук в клубовете как да организирам купон по повод на професионалния ни празник. Каза ми, че тези хора там освен от алкохол от друго не се интересуват, защото той е работил в централата 2 години и да се спасявам, докато не са ме уморили. Е, аз разбрах, че е бил прав след цели 8 години и едва не умрях, защото не послушах. Безброй пъти написах, че в клубовете се уча. Ти се оказа добър учител, но наистина се надявам да не срещна подобно същество на живо, защото не съм сигурна дали ще се справя.





Тема Сърничке,нови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано29.07.14 17:13



В отговор на:


Със СъН сме го помолили да отдели от времето си и да дойде да пише тук, за да може и други хора да научат, че когато имаш воля и желание, можеш да постигнеш всичко.




Надявам се идеята ти не Е , че всичко останали, които отделяме от времето си и пишем тук сме айляци, които нямат какво кой знае да кажат, но въпреки това го правят предимно от безделничество, скука и склонност към лежерно празнодумство.

ПП

Хомолуденс, доколкото преди съм го мяркал, беше приятен и умерен клубар. Жалко, че изчезна.

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Редактирано от Nerv на 29.07.14 17:14.



Тема Хе-хе,нови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано29.07.14 17:27



няма да ме впечатлиш с подобни обръщения.


Не, изобщо не го мисля. Щом сме тук, значи така трябва да бъде. Що народ мина през този клуб, малко сме истински лудите, дето още пишем. Жалко за хората, които си тръгнаха, защото не могат да търпят разправии, обиди и други подобни изяви. Сигурно и аз съм допринесла с поведението си някои хора да си тръгнат, за което искрено съжалявам.
HomoLudens* не си е тръгнал по собствено желание, а няма право на достъп до този клуб. За да го получи, трябва да се помоли на модератора, а той няма да го направи. Е, има и други начини за общуване с ценни хора освен този клуб, нали така ?



Тема Блаженинови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано29.07.14 17:54



които гладуват и жадуват за правдата, защото те ще се наситят.
Блажени нищите по дух, защото е тяхно небесното царство.

В отговор на:


HomoLudens* не си е тръгнал по собствено желание, а няма право на достъп до този клуб. За да го получи, трябва да се помоли на модератора, а той няма да го направи.




Гордостта е лош съветник.

както пише в ебангелието: Искайте и ще ви се даде. Търсете и ще намерите. Хлопайте и ще ви бъде отворено.


слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Тема Re: Скъпа,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано29.07.14 20:06




HomoLudens* е човек, който работи с целия свят и често пътува. Със СъН сме го помолили да отдели от времето си и да дойде да пише тук, за да може и други хора да научат, че когато имаш воля и желание, можеш да постигнеш всичко.


Това по никакъв начин не обвързва със специално отношение към въпросния, когото и да било от пишещите тук.

Ако не беше толкова проста и нагла женица, 100 пъти да си съобразила, че хората, които каниш да пишат ПО ТВОЯ ИНИЦИАТИВА, са само твой ангажимент. Всеки друг потребител, БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ, нито се счита обвързан със специални чувства и специално отношение, нито е длъжен да се чувства и да изразява благодарност към тебе и поканените от тебе потребители. Особено пък, защото ТИ така си решила.

Поредният пример на системно натрапвана безочлива простащина в клуба е непрестанното ти натякване, от месеци, с повод и без повод относно потребителите Хомолуденс и Сън. Колкото и да натрапваш на хората "благодеянието" си, то е неуместно, докато и други го преценят като такова. Отделно, силно злепоставяш двамата потребители, които са писали тук по собствено желание, а не специално заради тебе. В крайна сметка, реакцията е от сдържана до отрицателна. Преценила съм, че натрапваните от тебе, особено единият, не са ми жизнено необходими, полезни или толкова важни, за да припадам от страхопочитание. Аз си оценявам пишещите по друг начин и ти или който и да било друг, няма право да ми нарушава грубо равните потребителски права с упреци и обвинения.

Хвана ли те отново безпричинно да ме коментираш с трети лица в тема, която не е за лични разпри и персонално разчистване на сметки - както осра тази с другия трол, още ще се почудиш. Поведението ти е курвенско.

Отделно, си изключително невъзпитан и нахален човек, минаваш всякакви лични граници най-безцеремонно, системно и не вдяваш нито от забележка, нито от ултиматум в прав текст, когато прекалиш.

Не ми навирай мъжа си, стой си при него и при всеки, който те търпи и няма да имаш проблеми. Но щом нахалстваш денонощно да натрапваш виртуално присъствие в общество, в което пишат най-различни хора, ще се съобразяваш с общоприетите правила за учтиво поведение на обществено място.

Махленската си простотия - практикувай в махалата.





Тема Re: Смей се, смей сенови [re: nbb]  
Автор aiumi ()
Публикувано29.07.14 20:53



а така!
обясни ми каква съм, после ме заплаши с големи страдания и лутане да гроб,

дано вече ти е олекнало на душицата!



че тя твойта хич не е лесна...



Тема Re: Дай гинови [re: crazymonkey-126377]  
Автор aiumi ()
Публикувано29.07.14 20:53



ми да



Тема Re: Сърничке,нови [re: Nerv]  
Автор aiumi ()
Публикувано29.07.14 21:22



В отговор на:

всичко останали, които отделяме от времето си и пишем тук сме айляци, които нямат какво кой знае да кажат, но въпреки това го правят предимно от безделничество, скука и склонност към лежерно празнодумство.




ами така е - тези, които ги няма, често са много по-харесвани,
защото не казват нищо, и нямат шанс да разочароват никого:)



Тема Re: Хе-хе,нови [re: nbb]  
Автор aiumi ()
Публикувано29.07.14 21:24



В отговор на:

Жалко за хората, които си тръгнаха, защото не могат да търпят разправии, обиди и други подобни изяви.




така е, тука останахме само дебилите, дето си падаме по всички тези неща накуп, че и отгоре.



Тема Re: Скъпа,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано29.07.14 21:34



да, твърде нагло използва хомолуденс за чук, с който периодично тук ни бие по тъпите тикви неразбиращи как сме го били прогонили, светния му, с оплюване и подлагане на нечовешки унижения



Тема Re: Скъпа,нови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано29.07.14 23:02



Кое не е нагло от словесните полюции на тая пача?
Може би това?:

Имам способност ли, нещо друго ли е, не знам, да виждам и знам неща, които другите не виждат още от дете ( а сега вече ги осъзнах ) и ми е мъчно, че има още много да страдате, но не виждам как бих могла да ви помогна.

Понеже, много си го изпроси вече, от месеци я гледам как си развява байрака, хората я пропускат снизходително, а то си въобрази, че може да се катери по главите на всички, сега ще си чете точка по точка на какво прилича.
И мъжът и да чете! Дето все го пробутва като най-височайш авторитет. Никой не пасе трева, всеки тук я претеглил и премерил, плюе си в пазвата и бързичко си намира работа, като му се лепне за срещи на живо.
Чудя се, защо ли?





Тема Скъпа,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор nbb (весела)
Публикувано30.07.14 03:05



и аз да ти кажа - от всички, които останаха тук, вече бих искала да се срещна само и единствено с ratna, но и тя вече не пише в клуба. Та останете си със здраве. И това не е проклятие, а благословия. Дано разбереш някой ден разликата. Искрено ти го пожелавам.





Тема Благодаря ти,нови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано30.07.14 03:09



Nerv, че се опита да ме задържиш в клуба, но не виждам смисъл повече да остана. Животът е твърде кратък, за да го пилея по този начин. Човек се чувства добре сред себеподобни, а тук не останаха много такива. Дори и маймунката забягна нанякъде. Всичко добро ти пожелавам !





Тема Хъм...,нови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано30.07.14 03:17



You have just broken my heart. Изобщо не се шегувам...



слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Тема Re: Скъпа,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано30.07.14 05:06




и аз да ти кажа - от всички, които останаха тук, вече бих искала да се срещна само и единствено с ratna, но и тя вече не пише в клуба.


Само тя ли не те отряза за срещички?





Тема Re: Скъпа,нови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано30.07.14 10:54



а нещата при тази кокошка са много прости - не може да се оправи с тюфлека в къщи и си го избива по форуми.



Тема Re: Скъпа,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано30.07.14 11:11



прекалено внимание й обръщаш ми се струва ... в елементарните психологически книги пише че това, което те дразни у другите, го има и у тебе, но то не го виждаш у себе си, а в околните



Тема Скъпа,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор nbb (весела)
Публикувано30.07.14 12:59



нямам сили отново да се срещам с лицемери, лъжци и други подобни. Разбери, вие лъжете не мен, а себе си. Как бихте повярвали, че някой друг ви обича след като самите вие не се обичате.





Тема Дарки,нови [re: DarkSide]  
Автор nbb (весела)
Публикувано30.07.14 13:02



знаеш ли какъв е моят проблем - виждам само хубавото у хората и затова ми е толкова лесно да ви обичам. За разлика от мен, явно ratna вижда само лошото и наистина се чудя как издържа все още на тази Земя.





Тема Да,нови [re: aiumi]  
Автор nbb (весела)
Публикувано30.07.14 13:04



не ми е лесно... Никога не съм изпитвала ревност, завист и други подобни и затова хората не ме разбират. Чудя се обаче на кого е по-трудно - на мен, че не ме разбират или на тези, които изпитват тези чувства. Отговор все още нямам.





Тема Съжалявамнови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано30.07.14 13:05



И аз изпитах болка, но си мислех, че е моето сърце.





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор yetti (питекантроп)
Публикувано30.07.14 15:13



все неща, които по принцип не понасям - тъпотията, клиширания начин на мислене, въпреки претенциите, курвенските номерца, пасивната агресивност, двуличието.

едва ли има някой, дето да ги обича тия работи.



Тема Re: Скъпа,нови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано30.07.14 15:35



ми като няма модератор в клуба да сложи малко ред...





Тема Re: Скъпа,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано30.07.14 15:37



айде, ма, нали си беше тръгнала?
колко пъти ще се връщаш да се обясняваш?



Тема Re: Да,нови [re: nbb]  
Автор aiumi ()
Публикувано30.07.14 21:19



аз също не изпитвам завист и ревност и т.н., но това не само ,че не ми е създавало проблеми, а и тъкмо обратното - това са неща, които улесняват живота, правят го по-приятен, по-щастлив и т.н., независимо дали някой те разбира или не...но то всъщност, както става обикновено - подобни се събират с подобни, така че, примерно аз, в обкръжението си почти нямам хора, подвластни на такива неприятни чувства, а дори в най-близкото си обкръжение изобщо нямам такива...

на теб не ти е лесно по други причини -
омотала си се до върха на главата си в самозаблуди - и по отношение на себе си, и по отношение на другите -
живееш в един напълно измислен свят, в който си просветлена, любяща, много мъдра и изобщо - един буда (минимум),
а се налага да действаш в реалността -
е, тоо, всъщност не ти се налага, защото, доколкото разбирам, животът ти не е съдържал кой знае какви сериозни изпитания и предизвикателства, общо взето - отглеждана си в лабораторни условия, цветенце в саксийка, един вид :)

но все пак, реалността е нещо, с което няма как да се разминеш -
а ти дори не я забелязваш - затова и сблъсъците ти с нея обикновено са челни, и с тежки последици.

и въпреки това...аз си те представям като един усмихнат и дружелюбен човек, малко досадна, като се разбъбри, но то кой ли не е - аз например, признавам си без бой, от време на време бърборя повечко :)...така де, като цяло, си представям, че си добронамерена и лъчезарна някакси,

но може би този образ е плод на развинтената ми фантазия, де, тука проявяваш главно твърдоглавие и...абе, почти всичко, което ти е написала алиса, чела си я...точно така се държиш.

всъщност, с теб изобщо няма никакъв диалог - или си пускаш плочата и натрапваш разбиранията си за нещата ( и то подплатени с много беден и предимно еднопосочен житейски опит), и при най-малкото несъгласие, започваш да ръсиш заплахи като една селска сваха, какво ни било чакало като сме такива, ти как си се спасила и т.н., и то без дори да си направиш труда да вникнеш в това, което ти се казва...всъщност, може и да нямаш капацитет да вникнеш, де,

но всъщност всеки човек има капацитета да уважава събеседниците си, както и житейската им история, която ги е довела до мислите, които споделят (освен ако не са прекалено брутални, и в разрез с общочовешкия морал и ценности, да не споменавам като на кого), както и всеки би могъл да има усещане за човека, с когото общува, и всеки би могъл да постъпи мъдро, като си замълчи, когато усети, че нещо в разговора започва да му се изплъзва...

както и да е - абе, да сме живи и здрави, другото са бели кахъри...:)



Тема Благодаря ти,нови [re: aiumi]  
Автор nbb (весела)
Публикувано31.07.14 01:54



че ми отдели толкова време.
Изобщо не съм мъдра, просветлена или каквато и да било друга. Надявам се да стана такава, за да бъде животът ми по-лек от тук нататък, ако е възможно. Да, прекалено много говоря и тъй като не умея да лъжа, хората се възползват максимално от информацията, която им предоставям, за да ми забият нож в гърба.

Така че животът ми изобщо не е бил лек. Наистина съм расла като цвете в саксия - така и не ме научиха, че другите не са като мен и не трябва да давам 100 % доверие на хората. Не знам как да стане, дали е възможно човек да се промени на 50 години, а и дали има смисъл да се променям. Просто трябва да се науча да разпознавам истинските хора от лицемерите, защото така и не се научих до този момент да ги разпознавам. Бог ми е пратил около мен хора, които да ми помагат в това отношение, явно трябва да започна да слушам.
Това, което исках да ви кажа, но така и не ме чухте, е, че наистина няма значение какъв си, каква професия имаш, колко пари изкарваш, каква кола караш и други подобни суети. Единственото, което има значение, е Любовта. Наистина видях живота си на лента и осъзнах, че когато най-близките ми са имали нужда от мен, аз съм била все на работа. Да, обичала съм ги, показвала съм го, но никога не съм го казвала. Така са ни учили едно време. Даже май много не съм го и показвала, защото и това са ни учили. Едно от убежденията, което изплува от подсъзнанието ми, беше : " Не трябва да показваш на един мъж колко много го обичаш, защото ще ти се подиграва. " Кой знае още колко подобни глупости се крият из дебрите не само на моето, но и на колективното несъзнавано. И всички тези щуротии управляват живота ни без да си даваме сметка за това. Искаше ми се в този клуб да говорим за тези неща, да си помагаме взаимно да търсим нещата, които ни пречат да живеем нормално, но не се получи. Дойдох тук, защото в живота си срещнах хора, които знаех, че обичам още когато ги видях за първи път и това са не само мъже, но и жени. Тук научих, че съм курва, защото обичам други мъже освен мъжа си, за жените няма да коментирам, но сигурно съм бисексуална. Интересно, защо ли мъжът ми не е на това мнение... Той виждаше, че се тормозя от този факт, но не знаеше как да ми помогне. Подари ми книгата " Пътят на душите " на Майкъл Нютън и ме успокояваше, че не трябва да се тормозя, защото нищо не съм направила, това са спомени от минали животи. Вече имам много знания по темата, които мога да споделя с хора, които имат нужда от тях, за да не страдат подобно на мен, но май желанието ми да го правя се изпари. Или поне в този клуб вече нямам абсолютно никакво желание да пиша. Знам коя съм и Алиса няма как да ми каже що за стока съм, защото не може да си правиш изводи за някого от нещата, които е написал, защото думите са източник на недоразумения.
Винаги съм била добронамерена, а защо ти ме възприемаш като селска сваха не мога да знам. Никого не съм заплашвала, а предупреждавам какво се случва на база на личен опит, може пък вас да ви подмине това, което аз съм преживяла. Дано да е така.
След всичко написано вече спокойно мога да си тръгна от този клуб. Благодаря ти още веднъж ! Винаги съм те харесвала като събеседник, макар и не винаги да съм те разбирала. Но нали знаеш - всеки съди от собствената си камбанария.



Тема Re: Скъпа,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано31.07.14 08:29



ми като няма модератор в клуба да сложи малко ред...

ред в клуба не може да има без да има ред в главите на клубарите



Тема Re: Скъпа,нови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано31.07.14 09:25



май си търсиш оправдания.
виж кой клуб модерираш, по подразбиране не сме много у ред с главите, щом пишем тук.





Тема Re: Благодаря ти,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано31.07.14 09:32



Единственото, което има значение, е Любовта.

аз като разправям, че си родена лъжкиня...
всеки, който дрънка за Любов, особено преизобилно като тебе, а се държи свински и доказва ежедневно, че грам не зачита хората, е Лъжец и Лицемер с главни букви.

Много биеш на кухо, затова не те трая. Щото принципно не изтрайвам позьорите и лицемерите. А ги надушвам от километри.



Тема Re: Скъпа,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано31.07.14 09:56



те и затова борците за свобода пищят че този клуб нямал нужда от модериране, щот в него се вихрят основно откачалки, които си изпускат парата ... нещо като Хайд Парк Корнер в Лондон, където всеки може да се качи на сандък и да проповядва каквото си ще, там си е голяма туристическа атракция:







Тема Re: Скъпа,нови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано31.07.14 10:27



Много им е изгодно на "борците за свобода", затова. Могат да си дрънкат, каквото им падне необезпокоявани, да си гледат сеир необезпокоявани, пък ако им речеш нещо въпреки, си имат оправдание под ръка.

Интересното става, когато ги настъпиш по опашките - опищяват орталъка. Ако си забелязал, "борците за свобода" се характеризират с една обща амбиция - те да определят кой има право да изпуска парата и кой - не. "Правилните" хора просто изпускат парата и се терапевтират, а "неправилните" са по-черни от дявола, гонят потребителите и съсипват клуба.





Тема Боже, боже колко...нови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано31.07.14 10:39



има на тоя свят боже....

В отговор на:

Това, което исках да ви кажа, но така и не ме чухте, е, че наистина няма значение какъв си, каква професия имаш, колко пари изкарваш, каква кола караш и други подобни суети. Единственото, което има значение, е Любовта.




Cf.

ако имам пророческа дарба, и зная всички тайни и всяко знание, и ако имам пълна вяра, тъй щото и планини да премествам, а любов нямам, нищо не съм.


Добре, де. Защо си мислиш, как изобщо може да ти минава през ума, че ние тези работи не сме ги чували, че не са ни ги казвали, че не са ни до болка втръснали???

С какво твоята интерпретация е по силна от всеизвестния химн ма любовта от ап. Павловото Първо Коринтянско послание?!

С кои думи, с кой твой разказ, с кое внушение именно ти успя да ни убедиш, че „нямаме ли любов“ ставаме "мед що звънти", или клубар що дрънка???

Ако наистина си такава (каквато казваш - любовна, световно-мировна), няма да се отчайваш, ще бъдеш „дълго-търпелива“и „ „на всичко вяра ще хващаш“, на всичко ще се „надяваш“, „няма да търсиш своето“, няма да държиш сметка на злото“, Не ще да се раздразняваш“…

Обичай ни, показвай ни го, но не прекалявай с моралните поучения! Що се отнася до модерирането – Отдай прочие Кировото Кирому, а модараторовото модератору…

И хич да не ти пука. Всъщнсот няма нужда даже да се променяш кой знае колко. Аз те харесвам каквато си. И пак ти казвам, ако ни обичаш, ще останеш. Въперки оскърбенията, въпреки отчаянието, въпреки всичко лошо което си видяла от нас.

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Тема Speakers Corner...нови [re: DarkSide]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано31.07.14 10:44



нещо като Хайд Парк Корнер в Лондон,

Ми не е така [вече]. Там може и да не си ВИП и пак да дрънакш... или както опозицията опява (но без да го е още артикулирала така) - Откато е VIP стана RIP...



слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Тема Re: Боже, боже колко...нови [re: Nerv]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано31.07.14 11:22



И пак ти казвам, ако ни обичаш, ще останеш.

Споко, то това никъде не си е тръгнало. Навик му е да си тръгва по няколко пъти седмично поне...за час-два, после се нахлузва като мокра връв и обяснява преизобилно, че изпълнява мисия - да кисне тук, да ни обича, въпреки съпротивата ни и да ни натяква за Любов. Извънземните или балига кои, дето я върнали от оня свят, я натоварили с въпросната мисия да се прай на по-велика от ап. Павел.



Преди време, когато многообичаната и високоуважавана клубарка Сън пишеше тук, това и се цупеше, фръцкаше, късаше с нея, тръгваше си от клуба по 10 пъти на ден. Сега, Сън като се фръцна на свой ред, почна да лее сълзи и похвални слова за нея и, естествено, кой да е виновен, че някоя се направила на сърдит Петко - модът и алиса, обичайните заподозрени.


това е лицемерно и в червата, ма ще му свикнеш.




Тема Re: Speakers Corner...нови [re: Nerv]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано31.07.14 11:26



Откато е VIP стана RIP...

глупости! колкото ВИП 40-50 е умрял. дращят по-бързо, отколкото човек насмогва да чете. клубовете залиняват по други причини, изолирането на професионални, заслужили тролове от тях не е причина.



Тема Хи-хи,нови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано31.07.14 13:05



как не влязох по-рано да те прочета, та да направя този крем за десерт вместо какаов.


Nerv, знаеш ли коя е разликата - аз вече тези неща не само ги знам, а ги осъзнах. И на мен ми беше писнало да ме поучават, да ми казват как да живея моя си живот, но дойде време, когато тези неща ги видях от друга перспектива. И аз знаех, че здравето е най-важното, но разбрах какво значи да се бориш за живота си, да търсиш начин да останеш още малко поне, защото усещаш как живота ти изтича... и никой друг не носи отговорност за това освен самият ти поради неправилно подредени приоритети. Не знам - може би се заблуждаваме, че сме вечни. Да, душата ни наистина е вечна, но физическото ми тяло беше сдало багажа. Да не се повтарям, че на хората тук им е писнало от моите истории.
Живот и здраве след месец ще започна работа и няма да имам време да влизам тук, доколкото се познавам. А и стига вече мазохизъм - според Хюман дизайн трябва да попадна на правилното място, за да намеря правилните хора. С всеки изминат ден се убеждавам, че това място не е тук. Ще се радвам клуба да процъфти с хората, които останаха тук. Явно за тях това е правилното място. И аз се надявам най-после да намеря своето. Ходих сутринта до последните си бивши колеги, защото имам много такива след като съм сменила 8 работни места. Сега съм заредена с любов и ентусиазъм, та ще намина да видя и останалите. Дано и те ми подействат по същия начин. Установих, че тук са само думи, които всеки тълкува по своему. Истинският живот е сред живите хора и е крайно време да послушам Алиса да се върна сред тях.



Тема Re: Хи-хи,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано31.07.14 13:13



И на мен ми беше писнало да ме поучават, да ми казват как да живея моя си живот, но дойде време, когато тези неща ги видях от друга перспектива.

Ахам, реши да не останеш по-назад и захвана да поучаваш хората как да живеят техния си живот.



Сега съм заредена с любов и ентусиазъм
И от самолет се вижда. Да цитирам ли любовно-ентусиазираните ти постинги от по-назад в темата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.