Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:47 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано27.07.14 16:29



Хормонът ... нещо?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Дай гинови [re: crazymonkey-126377]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано27.07.14 16:56



аюми е от най-уравновесените и неконфликтни потребители, а ти умишлено се деркаш с по едно подхвърлено изречение и купища емотикони. Ма, понеже плясваш нещо телеграфската и се скатаваш, това минава за кротост и миролюбие.

разбирачева, ти си драка и подигравчийка. Нъц-нъц!





Тема Re: Дай гинови [re: alisalisa-147324]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано27.07.14 17:02



Природно съм драка и сеирджийка, признавам си, но НИКОГА с лоши намерения, дори и към тези, които не харесвам. Нещо като да подръпна плитка, да подсетя някого да не би ... ей такива детинщини.

Скатавката ми е понякога баш от миролюбие, щото ако отворя голямата си уста, в момент на афект /не е много често, но се случва/, ти ще им се видиш като ... Св. Йоан Златоуст, да речем. Но най-често се скатавам от липса на време или самоограничение за времето, прекарано в нета.
Това е от мен, който иска - да вярва, аз казвам истината.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Дай гинови [re: crazymonkey-126377]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано27.07.14 22:06



Природно съм драка и сеирджийка, признавам си, но НИКОГА с лоши намерения, дори и към тези, които не харесвам.

Все тая какви ти били намеренията, като ти се издразнят.
То, и аз с най-добри намерения от едното миролюбие и алтруизъм ги поратръсквам да се усетят, ма нито се усещат, нито си затрайват от кумова срама поне. Глей какво става. Затова, мани намеренията, гледай резултата.

А ти клъвваш и бягаш, мдаммм.





Тема Попаднахнови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано28.07.14 12:12



на една мисъл, която ми хареса :
" Хората много обичат да си намират враг извън себе си и да го обвиняват за своите проблеми. Във Ведите е казано, че в човека има 6 врага: похот, гняв, завист, егоизъм, гордост, илюзия. Ако победиш тях в своето сърце, повече няма да имаш никакви външни врагове. Щом се справиш с пороците си ще видиш, че около теб има само приятели."

Свами Авадхут



Тема Re: Попаднахнови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано28.07.14 13:27



в човека има 6 врага: похот, гняв, завист, егоизъм, гордост, илюзия

да си ги гравираш с нажежено желязо върху челото и черепа!
за да знаят всички кои демони са те обсебили



Тема Светът като воля и представа...,нови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано28.07.14 13:29



Щом се справиш с пороците си ще видиш, че около теб има само приятели."

Хората сме търсачи. Искаме още и още. Седемте смъртни гряха (похот, лакомия, алчност, мързел, гняв, завист, горделивост) следват Първородния грях. Жаждата за [по]знание. За информация. За живот.

Парадоксът е в това, че само знанието, поставянето на нещата на разумна основа т.е. рационализмът ни - може да победи волята (ирационалното, емоционалното, желанието, което ни ръководи или се конкурира с рационалното у нас.)

"Светът като воля и представа" е книгата на живота на Шопенхауер. Пише я и допълва цял живот. След него Ницше подема тезата за волята (вече транспонирана като вола за власт). Ницше е неуморим критик на християнството и лицерния морал, но най вече е отявлен противник на идеите на аскетизма, на самобичуването на видиотяването посредтсвом вменяване на вина.

За Шопехауер волята може да бъде преодоляна единствено чрез осмисляне на естетичното и етичното. Свръхчовекът при него е гений-светец. Нещо подобно пише за него Исак Паси (В "10 етюда на европейският ирационализъм"). Че геният е светец в изкуството (света на красивото), а светецът е гений в ареалите на доброто (етиката). Според Шопенхауер доброто е над красивото и го подчинява. По подобен начин, но далче по-поетично и според мен задълбочено се отнася към проблематиката и датският мислител Сьорен Киркегор развивайки идеята за

.

Естетическата, етичната и религиозната... Всяка следваща сфера при него обхваща и се надгражда върху предната. Религиозната според него е най висшата сфера на човешко съществуване. Тя започва с осъзнаването на грешността ни.

Над всички тях (малко пресилено, но заради тезата на написаното от мен и в името на спорта- виж какъв чуден тюрлю-гювеч съставих за нула време) е Достоевски.

Красотата ще спаси света (какъв "Идиот" наистина...)

Иисус е синоним на Красотата - Спасителя. Кръстната смърт на разпнатото слово. Или както е написал Владимир Зарев на едно място в "Поп Богомил и съвършенството на страха":

"Беше толкова красиво, че болеше."

/всички цитати давам по памет./

ПП

Нямам претенции за разбирач. По скоро си чеша езика... Пък и Гугъл е зад гърба (пред очите) ми все пак.

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Тема Както и това:нови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано28.07.14 13:39





Продължавайки играта на думи, (от филма с Джони Деп в ролята на дон Хуан де ла Марка) Помниш ли
какъв е отговорът на трите най-важни въпроса, които ни мъчат:

За какво си струва да живееш?
да умреш?
И какъв е смисълът на живота?

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Тема Извинявай,нови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано28.07.14 19:51



но много си ми сложен.

Обичам простичките неща, не виждам смисъл от усложняване. За мен Бог е Любов и нищо друго няма значение в този живот. И това го осъзнах, а не само съм го прочела в книжките.



Тема Таканови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано28.07.14 19:58



и не успях да прочета нито една книга на Кастанеда, а и тези въпроси не ги помня. Както ти писах и по-горе, предпочитам простичките неща.






Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.