Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Знаеш ли,нови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 14:47



никога не съм съжалявала за тема, която съм пуснала тук. Споделила съм много неща за себе си и семейството си и съм получила наистина адекватна помощ. Разбрах, че ако не си максимално честен, няма как да ти бъде помогнато. Освен тези хора, които ти си споменал, има и много качествени и аз им благодаря от все сърце за отделеното време и оказаната ми помощ. Ако ми възникне нов проблем, отново ще пиша, но дано все нещо съм прихванала от всичкото, изписано тук и да не се налага да пускам нови теми.





Тема Re: Хи-хи,нови [re: nbb]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.07.14 14:50



Не съм толкова егоцентрична

Пошегувах се, разбира се. Употребявай си я на воля, щом ти се струва уместно да я ползваш толкова често.

Да, разбира се. Уроци колкото щеш, спиралата нас чака. Но има уроци, в които зацикляме. В такива моменти е нужно нещичко да те побутне и измести от центробежната сила на фиксацията или там каквото е. Защото колкото и каквото и да осъзнаеш то може да си остане недоносче. Ако не успееш да докопаш спасителна клонка, докато центрофугата те размята около оста си, тогава биваш изтласкан принудително. Това са най-тежките, но най-ефективни уроци, преживени в опита.

Нещо ме е ударила философИята



Тема Благодаря ти !нови [re: Ekna]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 15:00



Така е, но докато не приключиш старото, новото не може да се появи в живота ти. Радвам се, че етапът на зациклянето мина и вече се настройвам за работа. Наистина този урок беше най-тежък, но и най-ценен от досегашния ми живот. А щом останах жива, значи има още какво да дам и на себе си, и на близките си, а защо не и на по-далечни хора, макар и да не искат помощта ми.


Ще се постарая вече да правя само поискано добро.



Тема Re: Знаеш ли,нови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано25.07.14 15:18



Разбрах, че ако не си максимално честен, няма как да ти бъде помогнато.

Аз съм скептичен, че може да се помогне кой знае колко в един форум, ама пък може да греша. Знае ли човек.

Спасение както и неприятни изненади - дебнат от всякъде. Ubi amor ibi oculus (любимата ми латинска максима, мисъл на Тома Аквински, която значи - Има ли любов, има разбиране. Парадоксално или не за първи път я срешнах в една йезуитска книжка... Писана от йезуити, ама истински. Такива дето слагат след името си съкращението

,
което подсказва, че някой си е член на религиозния орден на Йезуитите... Отплеснах се.)

слабостта, тъгата и болката провокират интелигентност и следва да им отдаваме почит - Аiumi

Редактирано от Nerv на 25.07.14 15:20.



Тема Re: Благодаря ти !нови [re: nbb]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано25.07.14 15:33



Ще се постарая вече да правя само поискано добро

Странно е, че го казваш сега... Но звучи добре. Това е много важен урок за теб, според мен.

докато не приключиш старото, новото не може да се появи в живота ти

Да, права си. По този случай ще споделя скорошни мои разсъждения. Трябва да призная, че Лира (и не само, но най-вече именно тя успя да ми въздейства по някакъв начин. Понякога съвсем дребно нещо, което на пръв поглед е банално за другите, може за теб да се окаже ключов момент) има голям принос за тях:





Тема Благодаря ти !нови [re: Ekna]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 15:43



Толкова ми е близко написаното от теб...

Горе-долу по едно и също време сме се озовали на кръстопътя, дано и ти скоро да намериш верния път. Пък ще видим колко е бил верен след време.



Тема Налинови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.07.14 15:49



прочете какво съм писала на Киро.

Пръснах да не казвам колко пари по специалисти, които ми казваха " Да ти имам проблемите... " и така и не ми помогнаха. Да, но аз имах проблем, но не знаех какъв. Тук разбрах какво ме яде отвътре и че трябва да простя, ако искам да остана жива.
Да, без любов не може, тя ме спаси, но трябват и знания, които идваха малко по малко до мен, за да мога да ги асимилирам и да не ми гръмнат бушоните.



Тема Re: Така,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор aiumi ()
Публикувано25.07.14 21:41



В отговор на:

Вие не ме разбирате! Защото сте безчувствени!




абе, мани - пълно е със смотаняци тука.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор aiumi ()
Публикувано25.07.14 21:44



В отговор на:

тук е пълно с безчувствени или откровено злобни същества, които избиват комплекси или просто сеирджийски и садистично се кефят на и възползват от всяка една възможност.




ма верно ли? ц-ц-ц-ц, какви хора, какви хора, тръпки ме побиха наппппраоооо...



Тема Re: От моя гледна точканови [re: nbb]  
Автор aiumi ()
Публикувано25.07.14 21:47



ето на - и ти не ме разбираш,
а знаеш ли, през какви изпитания съм преминала, и какъв живот съм живяла, за да стигна до тези изводи? а?

ето че съм поставена в токова положение, да правя добро, като споделям ценния си опит,
а срещам само подигравки и неразбиране.






Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.