Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:28 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Mrany]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано21.07.14 19:55



Не разбра ли най-накрая....тук правата и привилегиите са само за някои,за избраните.
На останалите им се казва кое,как,кога и защо.
И все сме в издънка.



Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Church enemy]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано21.07.14 22:05



Ето те: от-до

- глупостта
- невежеството
- липсата на усет за мярка
- претенцията към другите потребители: аз съм невинна овчица, всички са ми виновни и длъжни
- неспособността да се води диспут в дискусионна тема с всички произтичащи последствия от системно допускани логически грешки и умишлено ползване на различни похвати за унижаване и компрометиране на опонента



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор jjewel ()
Публикувано22.07.14 00:30



Мда, прав си за всичко.
Колкото до синьото - това е моят цвят. Аз съм меланхоличен и дори малко тъжен човек.



Тема Явнонови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано22.07.14 06:04



от рождение съм сбъркана, но откакто се помня, вярвам на всички за всичко , т.е. приемам всичко казано на 100 % доверие и това ми е носило много болка, когато разбирам, че са ме лъгали. Но всъщност осъзнах, че в крайна сметка хората лъжат главно себе си, а не мен.


Бан не трябва да се налага на никого, поне не и в този клуб, ако наистина искаме той да изпълнява ролята си.
Нараняват ме лъжата, интригантството, лицемерието, завистта и другите подобни изяви не само тук, но и на живо. Много отдавна знам, че за всички има място под Слънцето и никой не може да вземе това, което е предназначено за теб. Не разбирам борбата кой е по-по-най, най-вече тук. Мъчно ми е за много индивиди, пишещи тук, защото са пълни с комплекси и ги избиват на гърба на останалите другарчета.
Искам публично да се извиня на СъН и HomoLudens*, че ги помолих да дойдат тук да възродим клуба, тъй като тези нежни души изтърпяха заради мен вулкан от простотия и да не казвам още какво... Но нали знаеш - пътят към ада е постлан с добри намерения.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Church enemy]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано22.07.14 11:31



Ако ти се занимава:

1. би ли дал линк или копнал и цитирал в тази тема най-ярката проява на заяждене (, в отговор на изразено мнение или заета позиция по оптределен въпрос); на наглост и/или комплексарщина; дуене; надцакване; егоцентризъм в този клуб (или в друг)?

2. Какво за теб [освен лаконичната самооценка, която си си дал по смисъл, че си честен и искрен] означава изразът "Хора като мен ,тук има,но са единици и изключение. "

Ако не ти се обяснява може да дадеш само примери с тези другите единици, които са честни и искрени.



Тема като в мъгла:нови [re: nbb]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано22.07.14 12:13



Искам публично да се извиня на СъН и HomoLudens*, че ги помолих да дойдат тук да възродим клуба, тъй като тези нежни души изтърпяха заради мен вулкан от простотия и да не казвам още какво... Но нали знаеш - пътят към ада е постлан с добри намерения.

Откъде (ако не е тайна) ги позначваш и съответно хвана за ръчичка и доведе тук?

Също така - прави впечатление, че постоянно подчертаваш как си възродила клуба. Възможно е да е така. Аз не съм бил в началото, когато сте го създавали.

В началото, като започнах да го посещавам (2011) пишеха основно, Вида, Джуелс, Роузмери, Блъд, Ратна, доктор Ху, Балдриан със стария си ник, която по един или друг начин ме заинтригова да идвам и аз в клуба Ви, , Джъмби по-рядко, Румен дойде почти по същото време с мен, може би и от преди това (със стария си ник също). Не съм много сигурен, но мисля и че Амели пишеше тук понякога, разбирам се вясваше за цвят, Жана си модерираше - при това изобще не цепеше басма на цар Изрод. Нито пък той промени начина си да реагира на безкрайно добродушната власт. Истината е, че никъде в дира няма прекалено модериране. Има пре много слободия. Но това е друга тема...(Тук е първото място където виждам да има бан за определен период от време. Навсякъде другаде където съм писал банът е до живот или по-точно до смърт... Няма шест - пет.) Като стана въпрос и стрина Злата драскаше някой постец... Сигурно пропускам много други. А да имаше един Петкувоевода и един пич Вожда (на стадо телета). Петкувоевода (доколото си спомням) го прогониха възмутени клубарки, защото не пишел по тематиката на клуба, а предимно разказваше някакви рибарски истории. Както и да е... Никога не съм бил особено редовен. Сори.

Имаше един период в който (преди да "възкрешиш" мъртвия клуб) - доколкото помня Блъд го бяха баннали за по-продължително време, а на останалите явно им бе писнало да четат и слушат едно и също. Точно по това време доста както се казва в Румъния "power-posters", т.е. активно пишещите потребители ги хвана липсата. Доктор Ху (освен, ако не е с друг ник постепенно зачезна), Валери 72 си взе шапката и коя я знае къде отиде за дълго без вест бе кост - сигурно по любов както си му е редно ;). Явно и Жана дезертира по същото време. Вероятно това то се е сторило мъртвилото. Отделно, че почти всяка от тези с достатъчно стаж клубарки се бе опитала безуспешно поне веднъж да промени всепобедното самочерногледството на Блъд (или по-скоро артистично демонстрирана и поднасяна в изобилие псевдо-малоценностна-комплексарщина. В един момент на повечето им бе писнало да им говорят за лоши гени, за грозота, социуми, не знам какви си сигнали, и най вече за това как никой не го обича и не ще да му помогне. А той само обич искал завалията, ...)

Не помня кога точно си се върнала, но да се твърди, че еднолично си вдигнала на крака умрелия ху%, пардон клуб с умела свирка за сбор под твоето знаме при положение, че фактическото оживление настъпи след като и Дарк и Балдриан (вече с новия си ник), Файла (с гръм и трясък + по доста по-оригинален от на Блъд хленч. Приличат си и по това, че българката в своята ненадмината "злина" за тях е нещо като артистична идея фикс и постоянна тема за разговор.) и ако не се лъжа еооа се явиха и започнаха да пишат - е меко казано самохвалство. Не отричам заслугите ти, опитвам се да ти обясня как изглеждат нещата в очите на много страничен и случаен наблюдател.

Конкретно Хомо Луденс и Сън са ми приятни. Жалко че забегнаха.
+++

Бан не трябва да се налага на никого, поне не и в този клуб, ако наистина искаме той да изпълнява ролята си.


Дрън - дрън!

Във всякйо едно общество има социопати, които го рушат и единственото им място е извън това общество. Колкото и жестоко да то се струва. Иначе те ще го разрушат по дефиниция. В тези случаи бой, глад, стригане и обливане със студени душове му е майката. Иначе става нетърпимо.

Харесвам те и за това ти пиша дълги постове.

Иначе се ограничавам умишлено до 5 изречения.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: jjewel]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано22.07.14 12:15



Сега като го казваш това, че си меланхоличен човек си спомням в противовес една много яка и жезнерадостно-майтапчийска италианска песничка дето беше пускала. Инцидентно. Преди май имахте такава музикална тема.





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор jjewel ()
Публикувано22.07.14 12:40



Е, това не го помня, кога какво съм пуснала. Прочетох ти поста до нбб, ама ти направо хроникьор на клуба можеш да станеш. Помниш всичко от 2011 насам.

Аз не помня самата аз какво съм писала, камо ли другите, а не обичам и да ровя назад. Може би просто не искам да си ги спомням и да се вживявам дълбоко. Само отделни неща си спомням, които лично са ме засегнали, предимно неприятни.



Тема Явнонови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано22.07.14 12:53



не само мен харесваш, защото съм чела и други твои постове по-дълги от 5 изречения.


Познавам ги от тук от преди 13 години. Със СъН съм се виждала многократно и познавам цялото й семейство. Аз съм я запознала само с мъжа си и майка, защото е идвала само веднъж в Благоевград.
Клуба не съм го възродила сама, а затова помогнаха много хора. Това, което направих, е, че помогнах да се промени атмосферата или поне така си мислех до скоро. Явно съм се заблуждавала жестоко. Исках да цари любов, мир и разбирателство, но уви... Да бъде както в доброто старо време преди 11, 12, 13 години, когато тук пишеха много свестни хора, но избягаха надалече. Сега историята се повтори... до кога ли ще бъде така...
Много се различават гледните ни точки. Според мен единственият рушащ тук съзнателно, е Алиса, а и Дарки не е безобиден, защото интригантства, но всеки ще си получи заслуженото рано или късно.



Тема Да добавя -нови [re: Nerv]  
Автор nbb (весела)
Публикувано22.07.14 13:57



Блъди може да пише много красиво, но според мен играе роля на страдащ, той си знае защо. HomoLudens* беше свидетел на такъв наш разговор, когато не му дадох възможност много да мисли какво пише, но Дарки го изтри, защото било чат. А други чатове си стоят из клуба, та се питам защо отново има двоен стандарт. И това е навсякъде в клубовете, където има модератори с комплекси. То всеки от нас си ги има, но когато носиш байрак, се виждат по-добре.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.