Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:19 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Mиpo]  
АвторAми ... (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 06:54



... много старателно отговаряш на всички мнения с изключение на това което ти писах по-горе.
Знам, "пропуснал" си го ;)



Тема Re: ИН-ЯНнови [re: Drona]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.04.03 18:23



Ще обърна внимание на всяка една твоя забележка.

Разбирам това, което казваш с упражнението в шпалир. На всякакви такива съм присъствал и какви ли не реакции съм виждал. Обаче, изказването ти Само тогава играта на Ин и Ян ще става без излишни блокажи. е неточно, защото блокажите ги има априори и смисълът на цялата тази ин-ян игра е да ги махне. По-важното е обаче човек да знае дали е готов за тези практики или упражнения. Пък аз слагам на някой места достатъчно “спирателно” напрежение (както бях обяснявал веднъж) за да могат всички блуждаещи електрони да не блуждая там дето нещо може да им стане, за което не са готови ...

Нямам намерение да формирам група. Използвам ДИРа, такъв какъвто е с всичките му предимства и недостатъци. Гледам практично на нещата. И е факт, че по Клубовете има хора с разни идели. Не иска да го променям, пък и не бих могъл. А пък що се отнася за хората с по-сходни идеали, сигурно не се съмняваш, че отдаване комуникираме извън Клуба. Така че всичко си е на мястото. И всяко нещо си има своята функция. И изравняване и доверието, за което говориш, става. Пък там където не е станало – значи не му е дошло още времето. Не нужно да сме максималисти.

Дискусията с huanji беше безсмислена поради факта, че още в самото начало се очерта, че е сблъсък на идеали; на различни подходи... Така както виждам нещата цялата дискусия се изроди в мъжко боричкане по случай пролетния сезон
Аз не я намирам за безсмислена тази дискусия по принцип! Смисълът й не е да покаже, че даден идеал е по-добър от друг (което е глупаво), а има за цел да ОЧЕРАТЕ всеки различен “идеал”, гледна точка, подход. Да го покаже по-ясно! За да разбере човек едно нещо е доста полезно да го СРАВНИ с нещо различно, да може да види КЪДЕ ТОЧНО е разликата и ГРАНЦИАТА. И очаквам от Хуанджи, както и от всеки друг, точно това – да представи ДЕТАЙЛНО своята гледна точка на базата на конкретни примери от реалния живот.

Въобще един от недостатъците на ДИРа клубовете, според мен, е че не се пита достатъчно надълбоко и по същество. За толкова безсмислени неща се пише, а когато попиташ някого нещо важно – и хоп изглеждало като боричкане. На мен въпросите на Хуанджи и на Дейти към мен ми изглеждат съвсем нормални и се надявам скоро да им отговоря, както обясних вече. Обаче ми се ще и те, и всички останали да отговарят също, за да има ДИАЛОГ.

Ето, една седмица, говорим с Хуанджи, и аз така не разбрах, как точно той определя че Ошо не е просветлен. Важното е не дали някой си е такъв или не, а как примерно Хуанджи го определя. На мен това ми е по-интересно, отколкото да се отговаря на някакъв общ въпрос на Кали “Кажи ми каква ти е ценностната система”. Като ми остане време ще му задам на Хуанджи и други въпроси лека-полека, точно за да ОЧЕРАТЯ, щриха по щриха, неговия подход.

Какво по-ценно от това той да сподели как би действал в определени ситуации на базата на своя подход, аз на базата на моя, ти на базата на твоя?! Точно това споделяне е УНИКАЛНОТО и ЦЕННОТО. И току виж аз бих научил много за мен гледайки си в едно друго огледало.

Въобще, аз в моя подход действам точно по същите принципи както е във физическите тай чи Бутащи Ръце. Даже се учудвам как принципите могат да се прилагат 1:1 в ДИРа.
Та, в бутащите ръце, ако двама партньори са във взаимно бутане-спаринг, няма нищо лошо в това. Само за начинаещите е интересно, кой кого ще избута. Когато човек има малко повече опит, знае че винаги може да бъде избутан и не това е важното. А важното е че благодарение на другия, на неговото бутане, ти се опознаваш по-добре и научаваш повече неща за самия себе си! Надявам се да ти го покажа един ден физически за да разбереш за какво става въпрос. И може самото бутане да изглежда като борба, но после си стискаме ръцете и сме заедно усмихнати. Хубаво е як ЯН и после як ИН. А не повърхности и двете. Така че и ти, и останалите, не ме галете. Но нека нещата да са по същество и всеки да бъде готов да отговаря на същите въпроси, които ме пита мен.

Така, че сблъсъкът на различните идеали е тежък, ако единия иска да конвертира другия. Обаче, поне на мен, не това ми е целта. Стремя се да гоня “корена” на нещата (както казваме в тай чи). И за да видиш, че не само с Хуанджи съм такъв, няма да забравя да те подсетя да кажеш кое точно в цялата дискусия те накара да изпиташ ПРЕЗРЕНИЕ. Аз в ДИРа още не съм видял дискусия, която да провокира това чувство в мен. Както и защо не се изкажеш по същество? Имате едно интересно общо свойство с брат ти – разказвате една интересна история (което е много хубаво), обаче тя е само УВОД и когато стигнете до СЪЩОНСТТА и ... едно изречение само. Бъдете 5 пъти по-обстойни по същността, ако обичаш.

Сега си избирам прегръдка за теб.



Тема Re:нови [re: Aми ...]  
АвторAми ... (Нерегистриран)
Публикувано12.04.03 08:25



... това отговаря на въпроса ми:)))



Тема Re: ИН-ЯНнови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано12.04.03 18:01



Izkazah se za treninga dotolkowa dokolkoto da ti napomnja, che njakoi hora ne jelajat da minavat prez shpalira. I koj si ti che da gi tikash v garba?!!!! Tova che ti njamash problem s tova ne oznachava, che i drugite sa taka (neshto mi se skapa kirilicata-sorry).

Между намеренията и резултатите само господ е постигнал 30% съвпадение :))))) нашите резултати са доста по-слаби.

Ти "правиш" група без значение дали това е съзнателно или не. В което няма нищо лошо. Всички тия " раздвижвам енергията в клуба" или "слагам спирателни..." или "пускам теми, които да..." са израз на целенасочено усилие.

Изясни си посоката на това усилие и тогава може би ще намериш и повече съработници и по-смислени резултати.

По повод дискусията вече се изказах и мнението ми е непроменено.

По повод "презрението". Нищо в дискусията не предизвиква у мен изброените чувства - милост, жал, презрение... Просто начин за пренасочване на енергията.

huanji ми е брат на майтап. нямаме никаква роднинска връзка. Правя това уточнение щото той оня ден се подразни на едно друго място.

Вместо "разликата и граница" бих предпочела да търся "общата точка; зоната на общото"....Контакта. И при бутащите ръце изходното е контакта... ако се търси контакт в плоскост където това е невъзможно техниката е невъзможна.

Ако не можеш да видиш същността в едното изречение какъв е смисъла да се пише половин страница?!


Редактирано от Drona на 12.04.03 18:47.



Тема Re: ИН-ЯНнови [re: Drona]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.04.03 00:10



Ако се виждаха същностите с по-едно изречение, щяхме да изписваме доста по малко по Клубовете, пък и книгите щяха да са едни тънички. Обаче, уви, трябва повече писане. Не случайно.

Ето първия пример. Дроне, кого съм карал да мине през шпалир??! Някого да съм насилвал, или поне да съм настоявал да го направи?? Всеки сам решава. Първо, тук е Ошо клуб и нещата, които пиша са в тон с това, което човек може да очаква. Не ги пиша в Йога или в Кастанеда (където Лелята на времето все пак имаше някакво малко право да недоволства). Та, ми странно това, което пишеш da ti napomnja, che njakoi hora ne jelajat da minavat prez shpalira. I koj si ti che da gi tikash v garba?!!!!
Кажи ми кого съм тикал в гърба?!! Въобще, кого съм карал да се изказва по тази тема ... Ако на някой му идва много, какво прави тук?? Аз ако не искам да скачам примерно с бънджи, няма да се сърдя на някого, че си скача сам еди къде си. Друг е въпросът, ако нещо вътре в хората ги кара да четат тази тема. Но за това да не се сърдят на мен, а да ГЛЕДАТ В ТЯХ СИ!


Ти "правиш" група без значение дали това е съзнателно или не. В което няма нищо лошо. Всички тия " раздвижвам енергията в клуба" или "слагам спирателни..." или "пускам теми, които да..." са израз на целенасочено усилие. Изясни си посоката на това усилие и тогава може би ще намериш и повече съработници и по-смислени резултати.
Естествено, че усилията са ми целенасочени. Обаче за момента поне не са целенасочени да правя група или нещо такова. Човек, когато е във физическото си тяло има недостатъка да не може да вижда много напред във времето. Обаче мога пък да се доверя на Цялото... Та, правя това което усещам. Но да кажа все пак в прав текст едно от нещата, което би помогнало, щом говориш за съработници. Ще ми се максимален брой хора тук да изразяват ИСКРЕНО, ЗАДЪЛБОЧЕНО и ПОДРОБНО своята позиция по реални житейски ситуации. Т.е. да проектират опита си от различни духовни практики на сцената на РЕАЛНИЯ живот. Колкото по-шарено, толкова по-добре.


Вместо "разликата и граница" бих предпочела да търся "общата точка; зоната на общото"....Контакта.
Ама това става ПОСЛЕ! Трябва тук да се съглася с Владимир Илич, който казваше че преди да се обединим, трябва да се разграничим. Или да го перифразирам, как ще намерим общата точка, когато двете позиции са НЕЯСНИ, СМЪТНИ, НЕДООЧЕРТАНИ. Интересно, как тонове неща се изписват в ДИРа (особено в Окултизъм) и много рядко се говори в дълбочина за това, което става в самите участници на дискусиите ... Въобще, има някаква болест да се говори за трети лица само, а пък ако стане въпрос за нещо лично и хората започват да се обиждат и т.н. А пък всеки може да говори само за това, което става в него. Това, което е станало Ошо или Беинса, те самите са го казали и няма смисъл ние да гадаем.

huanji ми е брат на майтап. нямаме никаква роднинска връзка. Правя това уточнение щото той оня ден се подразни на едно друго място.
Аз нямам нищо против да съм ти брат на теб, както и на Хуанджи. Или както една приятелка казваше много хубаво преди много години "побратими сме".

Ама, ти защо си редактира мнението и изтри края? Добре, че мога да влизам в акаша, та видях какво си писала .

Свободна ли си по принцип неделя, 4 май?



Тема Re: ИН-ЯНнови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано14.04.03 08:26



Отворко.

Нищо не изтрих, а добавих онова с латиницата. :)))))

И си противоречиш!!! - при това в рамките на един постинг. ПОмисли - от една страна - "не тикам никого в гърба", а от друга - "искам всички да са открити, искрени, подробни....".

За да си искрен, открит, подробен.... тук ...трябва да си такъв първо пред себе си. И за това макар, че по принцип си прав да искаш такова нещо на практика е мисия невъзможна. Моят опит и наблюденията в клубовете ( включително Окултизъм ) е, че опитите за искреност не се толерират от другите участници и не защото са такива душевни сатрапи, а защото не могат да различат кога става дума за искреност и кога - за позьорство, например. :))))Значи всичко пак опира до доверието, взаимното разбиране и взаимното проникване - така, че без много думи да можеш да вникнеш в това, което искат да ти кажат.

В този ред - личните срещи са най-доброто допълнение към общуването в клуба - получаваш много по-пълно и цялостно усещане за човека и поне за себе си мога да кажа, че след такива срещи започвам по-ясно да разграничавам кога един човек просто си лафи и кога иска да каже нещо съкровенно и важно .

За 4 май от сега не мога нищо да ти кажа. Не съм правила планове - тук ще имаме дълга ваканция - Великден, 1-ви май и Гергьовден . Какво имаш предвид? Ако е необходимо мога да си наглася плановете всякак.



Тема Re: ИН-ЯНнови [re: Drona]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано14.04.03 13:16



Доверие ли каза?
Че какво доверие на Миро, който все пищи да споделяме, а спрямо мен примерно не пропусна случай да не навре пръст в раната, когато му паднеше навремето. Че и сега опитва, дип че вече рана няма.
Каквото и да стане, Миро ще гледа да сложи сол. И го прави несъзнателно при това май...несъзнателно, защото не иска да си погледне облика истинския.
Прави се, че не разбира.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: ИН-ЯНнови [re: Kaлu]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано14.04.03 13:34



Значи какво - Миро ли е виновен или раната? :))))

Има рана - има болка. Дали ще е Миро, дали ще е Мулето, дали ще е някой друг....волно или неволно.... все бъркат гадовете в раните... .

Как би трябвало да се постъпва според теб?





Тема Re: ИН-ЯНнови [re: Drona]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано14.04.03 14:04



Не смятам, че е добре да бъркаш в рана и по този начин да не я оставяш да се затвори, за да гледаш сеир, наричайки това духовно изцеление.
Затова съм и против мулешките методи.
На теб не знам къф кеф ти прави мазохизма, ма на мен това явление ми писна.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: ИН-ЯНнови [re: Drona]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.04.03 14:58



Е, Дроне, имаше още едно изречение на края в твоя постинг (за организирането на група ...) и после взе че изчезна. Ако не ме лъжат акашите.

И си противоречиш!!! - при това в рамките на един постинг. ПОмисли - от една страна - "не тикам никого в гърба", а от друга - "искам всички да са открити, искрени, подробни...."
Едно e да тикам, съвсем друго е да КАНЯ! Все пак разликата е огромна. И аз каня, КОЙТО ИСКА, да прави така. Който има рани или за когото нещото лично е супер съкровено, да се чувства свободен да се настани до Лелята на първия ред в публиката.

Разбирам това, което казваш по-надолу. Обаче споделянето има за цел и нещо съвсем другo (точно както в бутащите ръце), което обикновено хората не разбират. Смисълът на споделяне на нещо вътрешно е че човек НЕ се идентифицира вече с него. Важното е не това, което се сваля, а това което остава. Обаче хората по Клубовете гледат все това, което се сваля.

За личните срещи си абсолютно права. Виж как намерихме веднага общата точка. И понеже в първата десетдневка на май ще съм в София, ти предлагам на теб и на всички останали от Клуба да се ВИДИМ. Ще пусна може би по-късно една тема, но кажи ти какво мислиш по принцип за времето - коя дата е най-удобна. Може да се видим на дъновистката поляна в София до телевизионната кула и да по тайчичунастваме и медитираме, пък после може да отидем заедно всички някъде. Какво ще кажеш?




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.