Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:08 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: *** Marriage and Love ***нови [re: d8a]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.03.03 15:29



Браво, Дейти, много точен въпрос! Всъщност, аз като пусках горния постинг с Ошо цитата има намерение първоначално да го включа този въпрос защото е съвсем естествен, но си рекох “Я да видя кой ще се сети да го зададе.

След като Любовта е свобода, а брака робство, защо ти избра робството? Защо не остана вечно свободен? Дали сигурността, която носи е причината?! Може би има и по-важни неща от свободата по Ошовото определение?!
Нещата са винаги КОМЛЕКСНИ и всяко изказване, вкл. и Ошово, ги осветява само от една страна. Всъщност за това на много хора им се струва, че Ошо си противоречи.

Определено не е сигурността. Всъщност други хора биха запитали един подобен въпрос, но още по-дълбок – защо ни е трябвало да слизаме на физическо ниво, след като сме били преди това на по-фино. Е, там е работата, че за да навлезеш по-дълбоко в по-финото, трябва да се топнеш и в по-грубото, защото то може да стане предпоставка за твоето развитие. Така е и с брака при мен.

Обаче, да отбележа, че аз когато се ожених бях СПРЯЛ ВЕЧЕ ДА ТЪРСЯ! Бях го намерил вече! Имам впревид, че не вече търсех soul-mate (май най-точно ще се преведе “половинката” на български), която бях търсел дълго. Просто, защото я бях отрил в себе си (това значи оженването за Цялото). А я открих не в следствие на самотни медитации само (такива е имало много), а с това, че бях дълбоко с ЖЕНИ. И въпреки, че употребявам “жени” в множеството лице, първото ми ДЪЛБОКО взаимоотношение с една жена ми стигна. Не е нужно количество, а качествено навлизане на вътре. Още първия път си зададох въпросите, че ако не разбера как стоя нещата сега, ще се повтори същото и със следващата жена и за това дълбаех взаимоотношенията ни с тази жена, докато накрая не се намери Цялото най-отдолу. А с тази жена прилагахме всичките тези принципи, за които говоря в тази и съседни теми съвсем на практика, и това, което правехме за няколко години повечето двойки не го правят и за цял живот. Всъщност от тази жена научих на практика смелостта да влизаш навътре, тя ме провокираше със същите свои действия (не цитати и приказки). Нещата, които тя правеше съвсем естествено, не съм виждал нито една друга жена да ги прави. Най-дребният пример, за който веднъж писах е че се разхождахме чисто голи посред зима в гора пълна със сняг за да го усетим ... И беше много интересно ... За тези, които веднага ще свържат голотата със секса (а колко много са те по тези Клубове) да кажа, че не ние и хрумвало ... Може би защото на секса му отделяхме нужното внимание в леглото и на други места. Или пък за това, че думи като ревност и изневяра НЕ СМЕ ИЗПОЛВАЛИ никога помежду си, въпреки, че и двамата съвсем съзнателно сме се опитвали (с действия) да провокираме у другия.

Та, когато се ожених, бях имал вече отношения с няколко жени, бях видял най-различни неща ... Всъщност най-смешното е, че няколко години преди да се оженя бях сигурен, че няма да се оженя никога, просто защото НЯМАХ НУЖДА. Но Силите си знаят работата ...

В семейния живот човек научава нещо, което не може да научи, ако живее сам или се вижда с приятелки по няколко пъти седмично за повече или по-малко. Всъщност човек, особено като развие някаква вътрешна сила и центрираност, може да развие едно мнооого фино чувство на ЕГОИЗЪМ, което преведено на прост език е така “Аз съм си добре в мен, пък другите се оправяйте сами”. Всъщност да живее човек сам е неимоверно по-лесно, отколкото да живее с друг. Предизвикателството е да приложиш всичките духовни принципи в съвместния живот ... Преди да се оженя, се мислех за едва ли не просветлен (или като че ли още малко ми е лисвало). Хубаво, че Силите посредством сегашната ми жена ми показаха, че е не съвсем така и ВИДЯХ къде какво трябва да свърша. А по-рано, не го бях видял ... Въобще да “завъртиш” нещата и да ги доведеш до максималната възможна хармония за двама си е живо предизвикателство, пък понеже, аз си падам по предизвикателсвата ...

Та, по тази тема мога да изпиша хиляди неща, но ще спра до тук. Интересното е че се научих да не казвам, че едно нещо никога няма да стане. Цялото веднага ми извъртяваше номер за да ми докаже противното ... Когато бях в Университета по средата си мислех, че никога няма да се занимавам професионално с физика, пък камо ли с аспирантура и научна работа. Професорите ми бяха толкова сухи и духовно кухи, че ми изкараха физиката от сърцето и си мислех, че в нея няма нищо духовно и няма смисъл да си губя времето с физика след като завърша ... А пък после и дисертация защитих и какви ли не други неща ... Та светът е комплексен и многообразен. И това му е хубавото .

А също така би ли споделил мнението на жена си за ревността и изневярата? И каква влагаш в самопризнанието, че си "мъж под чехъл"? Има ли връзка между становището на жена ти по тези въпроси с роля ти в семейството?
За мнението на жена ми трябва да питаш нея. Аз не обичам да говоря от друго име. Предполагам, че няма да е същото като моето, но това е съвсем нормално. Опаа - "мъж под чехъл" го използвах за оженването ми с Цялото. Нали разбираш, че имам две жени . И горното определение е за Цялото, защото ме ДОМИНИРА и ВОДИ за носа, признавам си. Всъщност преди да се оженя светски, бях информирал бъдещата ми жена, че съм вече “женен”.

Изобщо, до тук се мъчех да разбера каква е целта ти с тази тема и така и не успях, затова ще те попитам пряко и дори ще напиша няколко предположения:

а/ да предоставиш оправдание за изневяра?!
Ама за какво ми е оправдание?? Аз, ако искам да направя нещо и го реша - нямам никаква нужда от оправдание. А пък за останалите – всеки решава за себе си. Само гузен човек има нужда от оправдание, пък аз не се чувствам гузен ни най-малко.

б/ да докажеш, че такова животно като изневяра не съществува?!
Как да го докажа като гледай какъв е интереса към темата! Явно, че го има – поне в главите на много хора ...

в/ да разбереш мнението на клубарките за иневярата и да си избереш с коя да изневериш?!
Признавам, че за това не бях се сетил. Дейти, как ти хрумна на теб ? Но като предлагаш, защо да не пробвам ... Обаче ще пробвам с тази, която най НЕ иска да изневерява ... Както казваше Уди Алън “Най-обичам монахини отдали се на греха”.

г/ нито едно от изброените /в такъв случай, моля сподели мотивацията си/
Определено има много други причини! В постингите към различни хора ги загатвах – то това е интересното да се гледа и да се чете внимателно. Настоящата, както и другите теми които пускам, не са вид теория, а вид ДЕЙСТВИЕ. Действие в самия Клуб ... Действие което поражда взаимодействие, което поражда промяна ... Веднъж на Лелята наскоро и обясних какво става при прегръдка с асемблиращата точка... И тази тема си е жива прегръдка ... И думите са специално подбрани ...

Хайде стига толкова съм писал. Кажи, Дейти, твоето мнение по темата? Виждам, умоляващия ти поглед “Не ме питай, Миро”. Все пак поне краката си топни в морето до което си стигнала ... Както сигурно се досещаш продължавам да следя дискусията за изневярата. . Щом я следиш значи те интересува (както и многото други наоколо). А щом те интересува ...





Тема Re: Курванлък и духовностнови [re: Eднa лeля*]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано28.03.03 15:55



Всеки, когато реши какво да оправя, си намира начините, които му пасват. Правилно си разбрала, че процесинга не е моят начин. Но може за други да е подходящ.





Тема Утчонениенови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.03.03 16:09



Повярвай, изпитал съм последователно екстаза, който почна от половата чакра. Това си е чист сексуален екстаз. Много силен оргазъм се получава, в пъти. Но това е и бързо изчерпване. Работих върху съзнанието и започна издигането.
Чувствам че трябва се намеся тук. Хуанджи, имал ли си сексуален контакт без еякулация, при който енергията се абсорбира в цялото тяло и съответните по-фини такива? И в този случай няма изчерпване, а има нещо съвсем друго ...Всъщност може да забележиш, че дълбоката медитация и горно състояние са доста сходни. Защото енергията и в двата случая е една и съща.

С останалите неща, които казваш по-надолу съм напълно съгласен и човек може да я използва тази енергия сам във всеки момент за да се слива с Цялото. Обаче важното е СЕКСУАЛНАТ ЕНРГИЯ да е опозната на 100%, а не на 99%. Един процент фино отхвърляне и ...цял живот ще му идват гости в главата.

Друго - доста е плитко да се брои само всяка капка сперма изхвърлена! Признавам си, че и аз съм го правел ... Но в общуването с другия пол се научават безценни духовни неща ... Никъде не казвам да се спре до тук. Най-интересното е отвъд! Обаче може да се окаже че в “отвъд” ще имаш нужда от нещо тук, което си пропуснал и е досадно да се връщаш за някоя “дреболия”. Е, надявам се ти да си взел каквото трябва. Аз да напомня приятелски, даже и да е напразно.




Тема Re: На курвите трябва ли да им се прощава?нови [re: Kaлu]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.03.03 16:30



Питах, прости ли на Яна или ще го носиш до гроб? Година мина вече, пък и с този процесинг все нещо трябваше да стане .. Или няма резултати, както виждам.

Прошката е нещо между ТЕБ и ТЕБ, а не между теб и САДАМ. Садам, респективно Яна, ги има само в главата ти ... И прощаваш НЕ защото другият се е променил – то това е много лесно. А защото ти си се променила – изпълнила си се с Любов. А Любовта се излъча към ВСИЧКИ без да обръща внимание Садам ли или Яна.

Та, обръщам ти внимание, че си зациклила. Предполагам, че и страдаш ... Но щом мазохизмът е издигнат в култ при теб, не бих се учудил, че Ошо сега ти е крив, че давал свободия ...

След година пак ще те попитам за Яна, да не забравиш.

И как да те прегърна накрая като си се направила на дъска? Даже и бодлива тел си поставила. Е, аз съм търпелив и знам че ще падне Съпротивата. И като излезеш, ще те прегърна веднага.




Тема Re: Миро, Миро, Миронови [re: Mиpo]  
АвторПak A3 (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 16:58



Колкото повече пишеш, толкова по-зле става, момче.
Бил съм Анонимко... Онзи ден един приятел ми разказваше как се скъсал от смях, щото някакъв възмутено му разправял как в някакъв си чат всички били с регистрирани никове, влязъл един нерегистриран и всички били ужасени, понеже той бил... АНОНИМЕН, хахахахахахаха, той е анонимен, а регистрираните не са, хахахахахахахахахаха, що за глупост?! Лепиш си някакъв ник и това е, ако се имаш за неанонимен, значи имаш сериозен проблем и се нуждаеш от съответното специализирано лечение.
Казваш да отправям претенциите си към Бог, понеже той те е създал. Е, от мен да знаеш, Бог няма. Идеята ти е идея на човек, който оправдава собствените си дефекти с някой друг, важното е да има виновен, нали?!... Не можеш сам да носиш собствената си обремененост. Ами какво да ти кажа, такива като теб - с лопата да ги ринеш.
Относно споделянето на лични неща... В коментирания от мен твой постинг такива няма, надявам се си разбрал, не ми пробутвай неща от сорта: виж ми другите постинги...
За ревността... Да, не съм ревнувал никога от никого и от нищо. Ако щеш вярвай, като не си виждал нещо, сигурно за теб го няма, такива също с лопата да ги ринеш.
За доверието... Да, правя винаги точно каквото искам, всичко е под контрол и затова си имам ОГРОМНО доверие. На други хора няма и нужда да имам доверие, кой каквото си направи, никой не може да му го направи.
Нерви имам предостатъчно от когото и да е познат ми човек, така че последният ти коментар е съвършено глупав. Не ти дочетох горния постинг, няама и да го направя, ТЪП е.
Казваш, като не ми харесва нещо, да не го чета. Хахахаха, драги ми Смехурко, ти не обичаш май критиката?! По твоята логика такова нещо като критика няма да съществува, моето момче. Всеки ще чете, каквото му харесва и ще е доволен. Сори, майна, не става. Постингът ти е ТЪП и аз си казвам мнението.
За прегръщането какво да ти кажа. Явно си с нетрадиционни наклонности, мразя педали, ама бъди, какъвто си.
Накрая ще ти препоръчам да изкараш един курс по български. Допускаш много правописни грешки /не стига, че пишеш като цяло глупости, ами и грешно, повярвай ми, отвратително е!/.
Като видях, че си написал "имам в предвид" и ми се догади. Толкова популярна грешка... От мен да знаеш, пише се "имам предвид". Това, че изпускаш букви и запетаи няма нужда да коментирам.
Хайде, стига ти толкова засега.



Тема Re: *** Marriage and Love ***нови [re: Mиpo]  
Автор d8a (silent)
Публикувано28.03.03 18:54



Благодаря за дългия /за сметка на изчерпателен и конкретен :))/ отговор!

Миро, както казваш количеството не е важно, а качеството. Колкото и да подканяш другите да отговарят КОНКРЕТНО, ако ти самият не даваш личен пример, как можеш да очакваш другите да го правят?! На места твоят отговор беше конкретен, в интерес на истината, но повечето бяха повърхностни ала-бала-ници (извинявай за откровеността, но нали сам призоваваш към конструктивни критики – ето ти няколко, пък дано се замислиш поне малко над тях, ако не ги приемеш, разбира се :))

И така, започвам да задълбавам (дано не пропусна нещо, че бая има за дълбаене... :))

Значи, първото ти ДЪЛБОКО взаимоотношение с тази жена (което е продължило няколко години) ти беше достатъчно?! Защо тогава сте приключили връзката? Какво стана с нея? Да не би да е била семейна? И би ли бил по-конкретен за това което сте правили за тези няколко години, което повечето двойки не го правят и за цял живот? Между другото, защо си толкова убеден, че това е така? Не можеш ли да предположиш, че някъде, някога може и да е съществувала друга по-велика двойка от вашата? (И за да не си помисли някой, че намеквам нещо за себе си – изобщо и не се наемам да се включвам в сравнения, но допускам, че е възможно да има такова животно нейде по света :))

Да разбирам ли, че причината да се ожениш е било предизвикателството да споделиш живота си с някого?! И това, че след като си се оженил и си ВИДЯЛ къде какво трябва да се свърши, направило ли те е просветлен? Усещаш ли се кога се държиш като такъв, отговаряйки на поставени въпроси, или още не си осъзнал точно това?

Хубаво е, че си разбрал това да не се заричаш, че нещо няма да стане, защото точно тогава става (от личен опит говоря :)) Също така е хубаво, че света е пъстър и има място за всеки в него – това и му е интересното, иначе щеше да е скучно и еднообразно (предполагам, че това също може да бъде и част от мотивашията на душите да предпочетат материята пред по-финото...)

Така, що се отнася за мнението на жена ти – евала, че не се изказа от нейно име! Разбираш, обаче, че не владея телепатията и няма как да я питам пряко, така че, ако оставиш емайл или направо я поканиш в дискусията ще задама въпросите си лично към нея на английски. А пък може да има и други въпроси от други клубари/ки :):) Обясни ми все пак какво точно влагаш в израза “женен съм за Цялото” и какво означава това с контекста на семейния живот?

За коментара на моето в/ предположение – не ти вярвам, че не ти е минавало през ума – бъди честен със себе си, дори и да не го признаваш публично. И забележи, аз не предлагам, а предполагам – разбираш ли разликата /tip – не е само в броя на буквите в думите :))/?!

За г/ - ако можеш демонстрирай КОНКРЕТНОСТТА в отговора, а не ми намеквай че някъде си си загатвал за това или онова. Ако си го написал някъде вече подробно, аз съм пропуснала да го прочета внимателно, затова моля те копирай го тук или дай линк.

Търпение, само още няколко въпроса и свършвам с разпита :)))))

В какво се изразява действието в тази тема?! Да изневеряваш и/или ревнуваш? Какво е това действие дето поражда взаимодействие, което води до промяна? Пак напомням – чакам конкретни отговори, ако може с примери най-добре!

И последно – както ти казах наскоро – не се сърди, но нищо не виждаш от моментните състояния :)) Не крия, че съм ревнувала мъжа ми за глупости, от което ми е ставало смешно след това, когато видях нещата в перспектива :)) Истината е, че той не ми дава поводи да го ревнувам, нито пък аз на него. Напротив, той ме научи на много важни житейски уроци и то като че ли без да го прави съзнателно, а проста така се получи. Един от тях е правото на лично пространство и време. Повече не мога да споделям, защото ще наруша едно обещание което му дадох, а не искам да загубя доверието му заради твоето настояване за споделяне.

Това е за сега..Дейти

Редактирано от d8a на 28.03.03 19:01.



Тема Re: Миро, Миро, Миронови [re: Пak A3]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.03.03 19:06



Знаех си, че ти е интересно тук. Уж, тъпо, глупаво, но ти е ИНТЕРЕСНО! Признай си, де ? Всъщност, това го взимам за признание Всеки ще чете, каквото му харесва и ще е доволен. Иначе като има такива като мен “с лопата да ги ринеш” и е тъпо тук, ти какво правиш тук? За човек с твоя супер само-контрол, това си е жив мазохизъм. Да критикуваш тъп и глупав човек...

И не мисли, че имам нещо против критиката ти. Чувствай се свободен да критикуваш, но не си търси оправдания после. Нали няма да отидеш да критикуваш прасето, което се е омазало в локвата или всеки срещнат глупак? Обикновено, хората със само-контрол критикуват хората, които са им близки и ги обичат... Разбираш накъде бия – падаш си по мен . От цял клуб с жени с освободено мислене, ти на единствения мъж, който говори за секс в тази тема скочи (Хуанджи не го броя, защото той е против). Но да те успокоя, верния избор си направил. Чувствай се добре дошъл в Клуба и пиши подробно и критикувай на воля. Другата възможност за критиките ти е да се взимаш за Спасителят, но пък Бог не си виждал и явно не това.

Не се газирай, че те наричам Анонимко, но не си сложил никакъв ник, няма да те наричам Азе (виж ти как ме нарече Миро). Измисли нещо – Иван, Петкан, а пък ако не те е страх, кажи си поне малкото име по паспорт (ЕГН и фамилия не е нужно). Нямаше да те моля, ако не беше казал, че всичкото ти е под контрол. Къде е проблемът да кажеш малкото си име? Не ядем тук хора.

Другото предимство на регистрацията е че може да се променяш писанията си, ако се объркаш въпреки супер-контрола. В предния си постинг казваш “нямам и нерви да изчета всичко “ и в следващия вече “нерви имам предостатъчно от когото и да е познат ми човек”. Или не знаеш български език, но тъй като ме коригира в правописа, за което ти благодаря, това отпада. Другият вариант е по-тежък ... Какво ще кажеш?

И пак за само-контрола. Като видях, че си написал "имам в предвид" и ми се догади. Имаш проблеми със стомаха или какво? Или ти харесва да ти се гади?? Та, ако на теб ти се гади от една правописна грешка, ако те ухапе комар сигурно ще умреш ... Язък за себе-контрола. По-надолу пак “мразя педали” . Няма значение дали мразиш педали или нещо друго, ти МРАЗИШ ... А човек със само-контрол НИКОГА не мрази. Който има довери даже и обича ...
Допускаш много правописни грешки..., повярвай ми, отвратително е!/. Ама ти си изтъкан само от емоции, ако ти нямах доверие, щях да кажа, че си излъгал за супер себе-контрола.

Какво толкова имаш против прегръщането? Никой не е говорил все още за секс, търпение де. Ти друг мъж никога ли не си прегръщал? Брат, баща, близък приятел нямаш ли? А иначе си прав, че съм с нетрадиционни наклонности .

За корекцията ти на правописните грешки ти благодарих и може да направиш резюме и на останалите. Ще ми е от полза. Извинявай, че аз не отбелязах твоите правописни грешки, но ми се стори, че фактологичните са по-важни.

Сърдечни поздрави и евентуално прегръдки, ако се престрашиш. Ще станем с теб приятели, само да не избягаш. И пиши още!



Тема Re: Курванлък и духовностнови [re: ***ЛИЯ***]  
Автортpoпчo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 20:58



Ошовските медитации 100% са за хора с увредена психика. За другите не знам. Излез на улицата и обясни на обикновените хора що за медитации правите и ще ви приберат с усмирителни ризи. И с право.



Тема Re: Миро, Миро, Миронови [re: Mиpo]  
Автортpoпчo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 21:03



И аз мразя лигави и слузести педали, отворко. И хич не ми пука от тяхното мнение относно моето мразене.



Тема Re: На курвите трябва ли да им се прощава?нови [re: Mиpo]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано28.03.03 21:20



МИРЧО, безвкусен си ми и сладникакъв такъв. Затова и спрях да влизам в Ошо-откак ти цъфна и почна да се прегръщаш. Да не мислиш, че човек не може да зацикли в прегръдките и споделянето? Колкото пъти вляза, толкова пъти ме нападаш като дърта кокошка младо пиле.
Да не би да ме гониш от клуба, а?
Я първо си побеседвай със себе си, престани да водиш слепци, имаш нужда сам да си отвориш очите.
Яна това, аз онова...а Мирчо дърта клюкарка.
Кво те болят теб чужди взаимоотношения, та това нездраво любопитство? Пък и духовно го изкарваш едно такова...За мен си е нездраво. За мен има морал, има етика, има норми на поведение, има строгост и самодисциплина. Без тях не може.

В процесинга, Мирчо, има такова нещо-абсолютна свобода няма, свободата е илюзия. Всичко, което прави животът, е общуване. Не мълчание-ОБЩУВАНЕ!
С колкото повече същности общуваш, толкова си по-свободен. Ако обаче си наумиш да си максимално свободен, тогава неминуемо настъпваш повече същности по краката и те престават да общуват с теб. Като намалиш общуването, ставаш по-малко жив и по-малко свободен. Ограничаваш се.
Хъбард го е писал това.
Та стига с тая абсолютна свобода вече и с всеопрощечнеска идея.
Всеки е свободен да се самоограничава в общуването в името на ефимерна абсолютна свобода. Но пък и всеки е свободен да общува, с когото си поиска.
Както и да се прегръща.
А аз с мъже тип махленски клюкарки досега не съм се прегръщала. И това е моята свобода.

диви ягоди цветя и мирис на трева



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.