Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:44 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: На курвите трябва ли да им се прощава?нови [re: Mиpo]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано01.04.03 21:10



О не, Миро, ставам жива по много начини. Но повярвай ми-за тях не са необходими на всяка цена прегръдки. :-)
Яна си я питай нея, и да знам какво става, що ми трябва да ти казвам...тя е достатъчно отворена и открита-ще ти каже.
Поне на времето беше отворена де, та чак ексхибиционистка. Сега може пък да сподели пак така експанзивно състоянието си.
А и не съм клюкарка и не ме интересуват чак такива споделенчески мотиви.
Аз екзистенциалните си неща, Миро, ги изпитвам, не ги говоря и споделям, за мен тоя процес е енергогубещ и ми пречи да изпитам дълбочината.
Има неща, пред които думите бледнеят...не знам чел ли си Гюрджиев...има една точка, която трябва да устискаш да преминеш и после се ширват поляни слънчеви. Е тая точка е мълчание при екзистенциалното, при блаженството. Ако не бързаш да изхвърлиш блаженството си навън, да го споделиш с думи на всяка цена-ако успееш да задържиш цялата си налична енергия в себе си...тогава стават наистина екзистенциалните неща.
Смятам, че ти с толкова приказки не успяваш да стигнеш до края и не познаваш онова блаженство...
А то е неизказуемо...

Миро, защо не сподели за ценностната си система? Не вярвам само неревност и изневяра, която не е изневяра, ами не знам си какво мирово, да са ти в ценностната система.
Хайде сподели и ти веднъж. Какво влиза в ценностната ти система?

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: веригите на самсаранови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано01.04.03 22:19



Като се замисля, преди време сигурно щях да те разнасям като пръскачка из лозе, а сега просто не ме вълнуват тези неща.
Има нещо много по- важно от това и Кришна Дас го пее в една мантра:
"Keejai naata hridaya mahan deraa" - Господи, направи сърцето ми Свой дом.
То е по- важно от съзнанието на "петела", което си е чисто его, както и от "кокошките"...



Тема Re: Билинови [re: Били]  
Автор huanji ()
Публикувано01.04.03 22:37



Не би могла, нали?! Не питай, как познавам кой практикува и кой, не. Който много пише, наистина е пропуснал точката за която намеква Кали. Защо да описвам, нямаш нужда от това, ти сама го правиш. :))) Това е моята цел. Вярвай на себе си, на практиката.
Преди малко медитирах с тази мантра:
Budhi heena tanu jaanike sumiraun pawana kumara
Bala budhi vidyaa dehu mohin harahu kalesa bikaara.
"Аз знам, че тялото ми не притежава интелигентност, затова ти напомням,
Сине на Вятъра,
дай ми сила, ум и мъдрост и премахни моята тъга и несъвършенство".
Това е мантра за призоваване на Хануман. Усети силата му!
Ако не възприемеш тази, може с :
ОМ, Ханумане намах.




Тема Малиии, Миро!нови [re: Mиpo]  
Автор Hия (пак търсеща)
Публикувано01.04.03 23:27



Ама Кали май ще се окаже права, че понякога си голяма клюкарка Тръгнал, моля те се, да проверя в Акаша хрониките какво точно били правили монахът и момичето Ама то каквото и да са правили - то си е било тяхна ЛИЧНА работа! Само между тях двамата! Нали по-важното е, че монахът после я е оставил там, до локвата. А другия монах, дето го е било страх от неговите си желания и мисли и затова нищо не направил - той още дълго е носил в себе си това момиче. Ама само с носенето и си останал пък и сигурно му е тежала доста

А пък бурканчетата аз не ги нося, а като примерно раче си ги крия под леглото. Като зимнина. Да ме зареждат с енергия когато ми е зимно, студено или пък съм на диета Но като стигна ония, топлите земи, дето слънцето по цял ден топли, че и нощите са топли - тогава няма да имам нужда от бурканчета. Нито ще ги нося, нито ще ги крия под леглотоНо по пътя натам все още си ми трябват.


А това, дето ми го пращаш заедно с прегръдката - утроено ти го връщам!!!
А сега да те видя - кое ще носиш и кое ще пуснеш

То така - с философстване, е лесно, ама като опре ножа до кокала

...заради цвета на житото...

Редактирано от Hия на 01.04.03 23:35.



Тема Re: Малиии, Миро!нови [re: Hия]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано02.04.03 01:00



Кали винаги е права.
Миро цялата енергия си я изкарва през устата...
В Книга на тайните има една техника, която е взета от Гурджиев сигурно. За енергията и СТОП. Любимата ми, щото е много мързелива...хората измислили техники за всички...
Като искаш да кихнеш примерно, кажи стоп. Каквото и да правиш-внезапен стоп.
Енергията е тръгнала да тече навън, ти я спираш внезапно, тя седи, чуди се, но понеже работата и е да тече, а навън не може, тръгва навътре...
Та това е и с мълчането. Който много говори, не оставя никакъв стоп за навътре-и значи говори с повърхността си.
Освен ако не е чист проводник, та бог да тече през него и тогава в думите му има различна сила...
Ама Миро е толкова отдаден на секса, че определено не може още да е чист...ценностната му система е явно-оргазъм с всичко живо и неживо.

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Малиии, Миро!нови [re: Hия]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.04.03 14:07



Интересно как говоренето за това, което са си говорили монасите не е клюкарстване, а за това между единия от тях и девойката е вече клюкарстване. Що тъй? Къде е тук справедливостта ?

Така е и за хиляди други неща в Клуба. Ако говорим с Кали за морала и ценностните системи е ОК, но ако говорим за нейното отношение към Яна е вече клюкарстване. И някой хора казват, че имат морал. Добре, че описах вече, че аз нямам .

А мен ме интересуват детайли, Ния, и за това влязох в Акаша хрониките. Детайлите, които биха ми свършили работа на МЕН. Мога да се поуча от единия монах, от другия, пък и от девойката. А пък нещата, които са се случили межди тримата и които даже не са записания в Акаша хрониките, си остават между тях си. Аз няма да изживея автоматично това, което те са изживели. Но като понеса някой мома на ръцете си, ще съм малко по-буден.

А това, което ми го изпрати ще го погълна веднага и ще съм готов така за нова порция. Няма да държа никакви буркани - така и ръцете ще са ми свободни. Което е много полезно в дадената ситуация... Ще мога да ги сключа за молитва на благодарност пред Бога.



Тема Re: Малиии, Миро!нови [re: Mиpo]  
Автор Hия (пак търсеща)
Публикувано02.04.03 14:34





....ти си знаеш какво.....




...заради цвета на житото...


Тема Re: Малиии, Миро!нови [re: Mиpo]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано02.04.03 22:21



Малиии, Мирооооу....ти ме разби...и в Акаша ли вече взе да влизаш, бе?
Хммм...ти да не отвори АГЕНЦИЯ ТЕНЕВ ДИРЕКТНО ОТ АКАША?


диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Обяванови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.04.03 19:13



Тъй като разни хора ме питат на бележки или други извън-ДИР начини не бих ли отговорил все пак на въпросите на Хунаджи и Дейти, каня всеки, който иска да ги зададе от свое име вече да седне на стола, където и самия той може да бъде “разсъбличан” и да пита същите или други неща като позволи да бъде питано и за него. Ще помоля само Хуанджи и Дейти да не следят дискусията с тези хора, защото не би било коректно все пак. Като човек пита, приема се, че е и готов да отговаря.

На Хуанжди му обръщам най-приятелски внимание, че от една страна говори “Като се замисля, преди време сигурно щях да те разнасям като пръскачка из лозе, а сега просто не ме вълнуват тези неща. Пък от друга, само няколко дена по-рано Нека да те попитам и аз нещо...
Защо ти беше да ме питаш нещо си, Хуаджи, като можеше още тогава да ми цитираш Кришна Дас ? Всъщност на мен точно това ми харесва в ДИРа. Ако някой ме разнася като пръскача из лозе. Иначе, ако целия ДИР е пълен с цитатите на Кришна Дас, Ошо и останалите, какъв му е смисъла на ДИАЛОГА и на всичкото ни общуване? И ако носиш някого като пръскача ще го направи за НЕГО, а не за теб.

На скъпата Дейти, да напомня, че с въпросите си разголваше ЧУЖД МЪЖ! Какво прави вниманието на Дейти в чуждия мъж ? Пък и въобще в тема за Изневери и Ревности (папараците я фотографираха вече !)? Пък и на всички останали в тази тема, който “не изневеряват”? Всъщност никъде не видях дефиниция на “изневярата”, а би било интересно... И полезно!

Но ако няма желаещи за задълбочаване на темата, приемам, че съответния 3ти етап на Динамичната, която правим е приключен и отиваме към следващия 4ти етап (предполагам, че отдавана сте разбрали, че правим Динамична медитация, все пак Ошо клуб сме). Обаче говорихме вече, че за да е успешен един “тих” етап в тази медитация, предходния “активен” трябва да е МАКСИМАЛНО ДЪЛБОК и ЦЯЛОСТЕН. Иначе не става! Така че ако трябва, дайте един последен напън и тласък. До дъно! Че след време някой ще види дискусията и ще каже. Ама тия са спрели на посред път ...

Та, какво беше казано в една приказка “Сливи за смеееет, сливи за смеееет”. В по-модерно социалистическия вариант беше “Швепс за вторични суровинииии”. А пак сега ... Тъмно за Светлооооо (не Шуменско пивo) ...





Тема Re: Обяванови [re: Mиpo]  
Автор d8a (silent)
Публикувано03.04.03 19:49



O, скъпи, ти откога почна на критиката разголване да й викаш?!

Въпросите ми бяха съвсем в тон на темата и дори се опитах да задълбая възможно най на дълбоко, точно както ти предпочиташ. Интересно защо ли те хвана страх да отговаряш?! А това, че питането и отговарянето трябвало да е по-равно откъде го измисли, след като нямаш ценностна система?

Ако може един приятелски съвет - не наричай нещата с други имена, когато си имат точни наименования. Подсказване - нито си бил в сексуални взаимоотношения с Били /поне от това което съм 'видяла' във форума си правя това заключение/; нито пък съм разголвала чужд мъж - само следвах твоите инструкции.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.