Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:35 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Ревността и Изневяратанови [re: Mиpo]  
Авторtera (Нерегистриран)
Публикувано25.03.03 13:05



Миро,
Наистина ме караш да се чувствам като необходимия дебил в клуба.Отговаряш ми ту като че ли току-що съм влязла в пубертета, ту като че ли бъзвъзвратно ме е обзела сенилността.
Значи от една страна Бог забранил ябълките за да насочи Адам и Ева към забранения плод, обаче дал чрез Моисей заповедите /забраните/ за да не се губят хората в "големия град".Аз пак дебилно ще попитам "защо?"да не се прави това и да се прави онова.За да не си създаваш карма ли?Нали евентуално по Моисеево време душата е млада и целта е да се развива чрез карма?Тоест Бог забранил ЗА ДА грешат хората?Или за да ги предпази?И къде точно ще се загубят слепците като им е недостъпен "големия град"?Ако нарушават някакъв духовен закон, чийто брайлов превод е "не прави това", кой е той /те/?Ако човек с пробите и грешките си определя ЕДИНСТВЕНО скоростта на собственото си развитие, защо има Потопи и потънали цивилизации?
Значи двойките нямат обща аура...така и не разбрах всъщност /освен че вие с жена ти не сте богове - имате ли или не?/Аз и най-малко не съм ясновидка, далеч съм от телепатия и пр.Как тогава става,че ЗНАЯ 90%, ако нещо такова се случи?Как знае всяка жена?/Мъжете като правило не са толкова наясно/.
Цари общо съгласие, че "грях" няма.Има нужни и ненужни неща.Ненужните за развитието ни са ГРЕШНИ /избори/ - "грях".С един грешен избор повличаш след себе си мъже, деца, баби, чичовци, колеги, подчинени, че понякога и комшиите.И айде люс колективно в блатото.И всичко това защото Миро е практичен и не говори за общата енергетика.Трудно му е да дава съвети на хора, които не държат сметка за цялото.Че аз ако виждам ясно цялото, ще питам ли?
Не разбирам защо считаш, че питам за тези неща от умуване?За мен те СА екзистенциални въпроси.Ако не беше така, щях да тормозя хората в клуб "Теория и история на културата".
Понеже държиш на конкретността и обичаш откровенията, ще ти споделя, че ми омръзна да отработвам карма в леглото.И понеже не съм венчана с цялото, не винаги знам дали отработвам или заработвам /карма де/.Ориентирала съм се към други начини.Може би през животите човек трябва да натрупа любови и влюбвания, които постепенно да се разрастват и да прерастнат в Любовта, да ни помогнат да се включим в Любовта./това е умуване/.За мен обичането е сериозен /и може би най-важният/ труд.Труд върху себе си с помощта на другите.Изневярата разглеждах като въпрос на истина и лъжа /може би сляпо/.Сега не ме занимава толкова.
А иначе за себе си преценявам, че съм заседнала на втора чакра и е крайно време да мръдна оттам.И ти ще ме помогнеш.
Вярвам, че всички тук ми помагате.



Тема Re: ... + eдин екзистенциален въпрос към човек в Клубанови [re: Изrpeв]  
Авторtera (Нерегистриран)
Публикувано25.03.03 13:23



Много ми е близко твоето тълкуване.
По-често не вярваш в себе си, а искаш нещо да промениш.
Не вярваш в двамата, и не знаеш как да го промениш.
Вярваш в двамата и не вярваш, че нещо може да ви промени.



Тема Re: ... + eдин екзистенциален въпрос към човек в Клубанови [re: tera]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано25.03.03 13:33





Като продължение на твоите мисли...

При всички положения изневярата е признак на липса на вяра - в себе си, в другия, във единството ви, в приятелството, в самата Любов. За мене Вярата е следствие от Любовта. Пак достигам до силата на любовта. Когато съм изпълнена от любовта, не се намесва мисъл, няма съмнение...



Тема Курванлък и духовностнови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.03.03 14:34



Благодаря ти, че се включи, Хуанджи. Все пак дискусиите стават като има различни хора и с различни гледни точки.

Много ще ти е зор да ме убедиш, че има някоя дейност, която да не е духовна! От класическия курванлък до дейности, където последното сравнено с тях е безобидна детска игра. Апропо, една такава дейност се развива сега в Близкия изток, но всичко това е предмет на друга тема.

Ще ми се, първо, да обясниш какво разбираш под курванлък и откъде я извади тази нафталинена дума (питам те защото, ако не се лъжа, не я използваш за първи път из Клубовете). Тази дума съм я чувал САМО от възрастни леки, които като видеха на някоя пейка момче и момиче да се целуват и започваха “Ето, Ванчето е едва на 16, но курванлъкът го върти”.

Ако се вгледаме в тази дума класически, тя произлиза от “курва” и е свързана със сексуални дейност срещу заплащане между съответната жена, наричана пежоративно курва и мъжът, наричан понякога курварин (интересно, как в много случай на мъжът му се спестява това наименование). Разбираш, че тук в темата не засягаме такива дейности сега, така че това отпада априори. Предполагам, че ти интерполираш тази дума към жени/мъже, които си позволяват сексуални отношения извън семейните? Правилно ли те разбирам?

Ако да, интересно ми е как една жена, която може да има всякакви сексуални отношения с един мъж (наречен съпруг по някакви административни правила) не е курва, а пък тази, която го е правила с двама различни мъже е вече такава? Въобще как ги разграничаваш ти? Аз поне ги разграничавам така - или някой влиза в сексуални отношения или не. НЯМА принципна разлика дали е с един мъж или 55.

Вторият ми въпрос към теб е случвало ли ти си е да пожелаваш жена? Даже не мога да напиша във въпроса си “жена, която е приятелка и съпруга на друг”, защото тази жена НЕ му принадлежи, а принадлежи на себе си и ако си пожелавал такава жена, тя автоматически е била ЧУЖДА, защото твоята жена може да намериш само вътре в себе си и всички останали НЕ ти принадлежат. Тъй като не бих повярвал това никога да не ти се случвало през живота ти, ще го конкретизирам още повече – занимавайки се с йога и с други духовни дисциплини, в последните 1-2 години, случвало ли ти се е такова пожелаване? Веднага дефинирам ясно какво разбирам под “пожелаване”. Под “пожелаване на жена” разбирам поне един от следните три случая:
1.Видял си жена някъде, която ти е харесала и ти се приискало да имаш сексуален контакт с нея.
2. Вниманието ти е било завладявано (за повече или по-малко) от дадени женски форми, символ на женската сексуалност. Съвсем примерно, на йога семинар си, и до теб има момиче, което е в много хубава лотус поза, обаче блузката и е малко тясна и гърдите й аха да излязат през обширното деколте. И твоя поглед попада случайно там. Ще бъде ли прикован за малко поне или ще се любува на лотосовата поза? Ще го обясня още по-подробно, защото е важно това. Представи си, че доближаваш, докосваш и отдръпваш след това пластмасова бъркала за кафе към обикновен магнит. Действието е плавно. Обаче, ако направиш същото с една метална игла, в едни момент, когато тя е съвсем близо до магнитна ще има едно КЛИК. Естествено, ти със силата на твоята ръка веднага ще може да я отлепиш, но КЛИКЪТ все ще си го има при докосването на металната игла в магнита. Апропо, да направим и аналогия с даоската алхимия – там не с развива силата на ръката, а се променя качеството на иглата.
3. Вниманието ти било ли ти е захващано от някакво “ин” качество на дадена жена, извън нейната сексуалност? Примерно си в автобуса и срещнеш погледа на дадена жена, видиш нейната усмивка или усетиш цялостното й излъчване, и вниманието ти се приковава там (може и за секунда само). Апропо за това последното, Джао Бичън нищо не пише, ако не се лъжа, а горните три случая са ПРОЯВЛЕНИЕ НА ЕДИН И СЪЩИ ФЕНОМЕН в основата си! С две думи, ако ти се случвало – бил си някаква форма на сексуален контакт с тази жена! Изконсумирал си го! И както знаеш от Лазарев, това, което става на по-финото ниво, след време излиза на по-горното. Примерно – 100 сексуални от контакта от тип 3 водят до един от тип 2, 100 от тип 2 и хоп вече имаш тип 1. Още стотина (или по-малко) от тип 1 и вече го има и тип 0 – класическия сексуален физически контакт, за който повечето хора си мислят като пиша всичките тези неща.

Та, ако е евентуално ти се случвало един от горните три случва може би неочаквано ще попаднеш в твоята листа с курванлъка ... Та?

И накрая, не знам защо една двойка трябва да е специално тантрическа, йогииска или пък даоска. Виждал съм толкова хора, които и не са чували тези думички, но в тях има много повече духовност от така наречени адепти на горните дисциплини, които прикриват желанието си за секс с ефимистични думички.

И хора, които минат ОТВЪД именно, защото са минали ПРЕЗ и са научили каквото има за научаване. И ако се окаже, че нещо още не са го научили, няма да се поколебаят да слязат пак долу за да се качат горе. Всъщност, “горе” и “долу” изчезват ...





Тема Re: Спомени от миналото и бъдещето на една прятелканови [re: tera]  
Авторbabichka (Нерегистриран)
Публикувано25.03.03 15:13



v spomenite na tova momiche se krie ogromna doza samolubie i samosazalenie.



Тема Re: Ревността и Изневяратанови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор huanji ()
Публикувано25.03.03 19:40



О, всеки да се блъска колкото е нужно, не съм казал нещо против. :)
Хубаво ми прозвуча, това, да нямаш нужда друг да за запълва празноти...



Тема Re: Курванлък и духовностнови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано25.03.03 19:42



Здравей Миро.
Въпроса е чисто терминологичен. Просто разграничавам двете неща. Никъде не съм казал, че едното е лошо, пък другото добро. Виж какво казах, зор ще ме убедиш, че са едно и също нещо, усети разликата. :)
Мога да ти отговоря на всичките въпроси наведнъж. Йогата не може да бъде елементарен човек. Затова жените ме уважават. Няма да ги чуеш да казват, махни го и тоя е като другите. При мен доминира разума. Отговорите трябва да са ти ясни.



Тема Re: Курванлък и духовностнови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.03.03 20:31



Добре де, за да ги разграничиш, кажи какво разбираш под тях? Иначе са само две думи и може и да ги разменим.

Думата курванлък се употребява САМО в пежоративно/осъдителен смисъл. Ако имаш друго на предвид, просто се ПОЯСНИ.

И кажи какво значи “човек на разума”, “Йогата не може да бъде елементарен човек” – това фрази, които са мнооого общи. Сигурно зад тях се крие нещо интересно, но кажи го, де.

И накрая, кажи по втория ми въпрос от горната тема – случва ли се такова нещо на един йога и въобще защо е нужно непременно да се намесва думата “йога”. Кажи “Аз, Хуанджи, виждам и усещам така нещата”. Нали виждаш, че тука споделяме приятелски, никой не е по-голям от другия. Ценното е да се види как протичат сходни неща у другите като теб.





Тема Re: Курванлък и духовностнови [re: huanji]  
Автор Bluebird ()
Публикувано25.03.03 21:49



Нямам представа какво точно влагаш в думата "елементарен", но ако допуснем, че хората могат да се разделят на елементарни и висши, както математиката, то:
Пръво - каква база за сравнение трябва да имат хора, за които неелементарността е напълно достатъчна причина да бъде уважаван един човек?
И второ - тези хора, които са се сдобили от личния си живот с гореспоменатата база за сравнение, към кое множество е по-вероятно да принадлежат - на "елементарните" или на "висшите"...?



Тема Re: Ревността и Изневяратанови [re: Mиpo]  
Автор jut (sun love)
Публикувано26.03.03 00:08



Не знам в коя книга на на ОШО пишеше че Конфуций отишъл при Лао Дзъ и го попитал: "Съществува ли морал?"; А Лао Дзъ се засмял и отговорил: "Защо си изминал толкова път за да ме питаш?Щом ме питаш значи се съмняваш"
ВИЕ СЕ СЪМНЯВАТЕ В ЛЮБОВТА ЛИ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.