Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: *** Marriage and Love ***нови [re: d8a]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.04.03 17:56



Скъпа Дейти,

Съжалявам, че отговорът ми не е задоволил любопитството ти, но целта му беше не да го задоволи, а да го ВЪЗБУДИ! За това малко по-надолу.

Разбирам те напълно, че много места за теб са били повърхностни ала-бала-ници , но нека да ти разкрия една тайна. Във всичките ми писания (не само в тази тема) информацията е била най-често ВТОРОСТЕПЕННОТО нещо, което съм искал да кажа! Има нещо друго, скрито зад думите и поставено между редовете, което е СЪЩЕСТВЕНОТО и това НЕЩО всеки трябва да го намери сам. Е малко усилия са нужно, но не е невъзможно. Иначе да те упокоя, че ако правиш още data analysis, информацията, която споделям е достоверна коректна, обаче не изпускай по-важното лепейки се по етикетчетата!

И трето нещо – има много думички в горния ми постинг, които ако не ги разбираш, може да ги прескочиш, защото са насочени към доста други хора. Точно, както като пиша на други хора, вплитам често по някоя думичка и за теб. Какво да се прави – Форумът е отворен и аз трябва да се съобразявам с това.

Сега защо трябваше да възбуждам любопитството ти (което не е най-сложно като изпълнение). Защото стигаме до КРЪСТОПЪТ. И за да продължим по натам ще трябва да се топнеш и ти. Не само краката, както го направи със споделянето, за което ти благодаря все пак. Цялата ще трябва да се топнеш.

Ти обаче прецени. Ако не ти харесва, спираме до тук. Или пък продължаваме, когато си готова по-късно. НЕ ТЕ НАСИЛВАМ ни най-малко!

Тъй като в момента се намираш в нация, която е известна със своята деловитост и което уважавам много, да бъдем делови. Ще продължа да отговарям на твоите въпроси при условие, че и ТИ ОТГОВАРЯШ на моите. Все пак мисля, че достатъчно съм споделял до сега по разните теми и имам право на това. Моите въпроси ще се отнасят САМО до теб (а не до съпругът ти и до трети лица). Обаче, ще си е жив духовен СТРИПТИЙЗ. Да не кажеш, че не си предупредена.

Та, очаквам сега ясния ти принципен отговор готова ли си да съблечеш нещата, които ти посоча? Естествено, във всеки по-късен момент може да се откажеш – примерно стигнали сме до там, че те помолвам да свалиш духовния си сутиен и ти преценяваш, че ти идва много. Казваш СТОП и спираме. Обаче за какво да почваме всичко, ако е ясно, че ще го спрем веднага.

В знак на добра воля, взимам първите няколко въпроси и им отговарям. Тази жена не е била семейна, а ние сме живели на моменти почти като семейство. Разделили сме се съвсем приятелски. Защото сме видели, че пътищата ни се разделят. Въпреки, че много време се мина оттогава, от време на време се чуваме по интернет, съвсем приятелски, което предполага, че си говорим за всичко. Между впрочем, тя трябва да е момента на неколкостотин километра североизточно от теб.

Чакам, отговорът ти и ми се ще да е положителен за да мога да отговоря и на останалите въпроси, които намирам за съвсем резонни.

Имаш моята искрена прегръдка



Тема веригите на самсаранови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.04.03 18:10



Що ти е да късаш тези вериги, бре Хуанджи?? Ако си ги видял, те си падат сами. Пък ако не си ги видял, не се коси много, защото косенето притъпява погледа. Тая формула “Веригите на Самсара” ми изглежда супер капан (кой ли велик йога я е измислил). Като кажеш, че са вериги и автоматически искаш да се освободиш от тях и .. НАПЪВАШ (съзнателно или не) и ... стягаш възела.

Все едно че въпросната Самсара е само да оковава и за нищо друго да не служи ... И после защо някой казват, че Господ е садист.



Тема Re: *** Marriage and Love ***нови [re: Mиpo]  
Автор d8a (silent)
Публикувано01.04.03 18:22



Скъпи Миро,

Не можеш ме примами с духовни стрийптизи, сори. Затова ли ти трябваха толкоз много дни - да се чудиш как да ми предложиш нещо което знеш, че ще ти откажа?! :)))

Не си разбрал няколко важни пойнта, които няма смисъл да ти обяснявам.

Мерси за споделянето, все пак, и се надявам да си помислиш сериозно върху критиката която ти дръпнах най-приятелски. Нали няма само да си повтаряме едно и също и да се прегръщаме до безкрай, ами ще се опитваме да се променяме към по-добро...

Честит Първи Април и дай го малко по-усмихнато поне днес..Дейти

Редактирано от d8a на 01.04.03 18:23.



Тема Re: *** Marriage and Love ***нови [re: d8a]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.04.03 18:48



Не знаеш какво губиш.

Приемам обаче отговорът ти.

А Първи Април е също всеки ден. Освен да се прегръщаме, може да правим и мнооого други неща. Обаче на мен няма да ми омръзне да те прегръщам



Тема Re: Утчонениенови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.04.03 18:48



Е за секса и теб писах днес по-надолу и виж че съм го казал в контекст на чувство за хумор с най-ведро настроение.

Виждам обаче следното Нека да те попитам и аз нещо ...
И че чудя с кой от всичките твои цитати от отговора ти към постинга ми “Не ми отговаряш на въпросите” да ти отговоря. С това Точно от това се страхувам, че ще започнеш с "истинските детайли"...хептен ще се отдалечим... , или Не искай обяснение на всяка дума,усещай я с Аза си , или Тези, които са ги писали, са сгъстили информацията в точка , или Освен това, предпочитам да представям учението, а не себе си. ...

Ама мен ме интересува точно теб, а не някакво учение Х, нали ТИ си учението!

Та, ще си отговаряме ли на въпросите или? Аз намирам твоите въпроси за съвсем нормални и резонни. И ако наистина те интересува отговора, ще ти го споделя съвсем естествено (даже се чудя защо никой друг в този Клуб не ме е питал по-рано това). Обаче ми се ще и ти д си така конкретен по-горе и бидейки търпелив, чакам.

Какво лошо има в това да кажеш откъде разбра, че Ошо не е просветлен? Акцентът не е върху Ошо, ами върху фактът, че обявяваш, че някой не е просветлен, респективно друг е такъв може би). Съвсем нормално е да с обясниш Може да си имал нещо специално на предвид или пък да се окаже, че си се объркал ... Всичко е възможно Аз ако кажа, че Хуанджи е спал предната седмица с Кали и спра без да се аргументирам ще е коректно ли? Та, Натали ще се спука от яд как го е пропуснала. Или пък, ако вие настоявате за детайли от моя страна и аз да кажа “Е, Кали или Касандра, все тая е. Важното е че Цялото ни обича, че Бог е Любов и птичките пеят и да не издребняваме с детайлите, ада бъдем по-абстрактни.”

Та, понеже сигурно има доста други хора, които не смеят да зададат зададените от теб въпроси и биха искали да видят отговорите, д се разберем, ще си отговаряме ли на конкретните въпроси и да вървим напред с детайлите. Пък, моят опит показва, че Цялото е следствие на много осветлени детайли. Не че детайлите сглобени правят Цялото, а детайлите осветени позволяват на Цялото да се прояви.





Тема Re: притчата за носенето:)нови [re: Hия]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.04.03 18:58



Ния, проверих в Акаша хрониките (там е записана окултно цялата световна история) случката около двамата монаси и красивото момиче. Оказа се, че монахът, докато я е пренесъл също я е бил целунал .. А и някои други неща е бил направил (ще ти покажа насаме)... Обаче, будистката цензура е изрязала тези подробности, защото после този монах е станал един от най-известните Буди.

А за втората притча - пусни бурканите, Ния!

"Какво е това, което е повече от прегръдка и отива към теб сега от мен" (дзен притча, Натали да я добави в листата)



Тема Re: На курвите трябва ли да им се прощава?нови [re: Kaлu]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.04.03 19:11



Хуанджи ти каза, че МЕН трябва да прегърнеш!! И ако мен не слушаш поне него послушай!

Защо ставаш жива само като те натиснат? Най-хубвата ти тема за мен е тази за Приятелството от последното лято. Такава сила струеше от всяка твоя дума ... Защото идваше дълбоко от теб, а не от ума ти. И прощавай, че от време на време те натискам, но тогава ставаш като котка, която е хваната в ъгъл от кучета, настръхва й козината и е готова да ги изяде тези кучета вместо да бяга от тях. И ми харесваш много така когато питаш ЕКИЗСТЕНЦИАЛНИ НЕЩА ДИРЕКТНО. Обаче като пуснеш 1001вата тема за морала и ценностната система и започвам да се прозявам ...

Та, кажи какво стана с Яна, не съм я чувал отдавна. Питам просто. Все нещо трябва да знаеш.





Тема Re: *** Marriage and Love ***нови [re: Mиpo]  
Автор d8a (silent)
Публикувано01.04.03 19:29



Нищо не губя, скъпи, защото не си играя на тая игра с печеленото и губенето, даването и вземането по РАВНО. Давам каквото мога и когато мога - да взема който иска и когато иска :)))

Забелязваш ли как не те прегръщам?!

Редактирано от d8a на 01.04.03 19:31.



Тема Re: За Бабчетонови [re: Mиpo]  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 20:15



Здрасти Миро,
Линка не бях го чела, но препоръката ти дойде със закъснение. Направих си труда да опитам това, което си ми писал за Даоското дишане. Отначало не знаех точно как, та се наложи да опитвам два-три пъти на ден. Взе, че се получи. Усещането е многократно по-интензивно от оргазъм при нормален секс. Употребявам това сравнение, защото няма нищо по-близко, с което да мога да го сравня. Някъде бях срещала, че в състояние на дълбока медитация понякога човек има същото усещане.

Поздрави и за теб и за "бабичка".



Тема Re: Билинови [re: huanji]  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 20:55



Сега вече мога да ти отговоря, Хуанжи,
Релаксацията не я правя. Самото правене създава усилие и напрежение. Релаксацията е състояние. Отначало умишлено се уморявах до смърт и тогава умът спираше, а тялото ми автоматически релаксираше. Сега само като наближи времето ми за медитации, релаксацията се случва. Много си мисля, че и при теб е така.

Повтарях мантрата, която си ми дал. Много дълго - повече от час и половина. Мина малко време, докато се синхронизират дишането и мантрата. В началото само повтарях.Изведнъж наистина се появи мелодия ипродължих да я пея. Няма да крия, че бях безкрайно изненадана все пак. Беше много красива мелодия, която се роди отникъде (аз определено не съм с певчески талант). След това усетих как с мантрата се движи и енергията по цялото ми тяло. В един момент ми се струваше, че тялото пее. В друг момент ми се струваше, че този, който пее - не съм аз. Беше хубаво. Забравих времето.

Не бих могла да напиша какъвто и да било отговор. Защото думите ги нямаше и аз НЯМАХ нужда от никакви думи. Нямаше мисли - нито негативни, нито позитивни. Имаше само усещане вътре в мен, усещане отвън, усещане, при което не можеш даже да определиш къде е точно вътре и къде точно вън. Усещане, което даже да се опиташ да обясниш, ще е безполезно- защото за да се разбере, трябва единствено да се изживее.

При мен се случи това. Би ми било интересно да кажеш какво се е случило при теб.

При мантрата ХУ, сега ОМ, която правя с музика - не е същото. Усещането е съвсем различно. Тук звукът тласка енергията, чувстваш как се разширяваш и след това се чувства осезателно подем на сила. И други неща се усещат, но не е същото....
Поздрави от мен.
Били




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.