Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:17 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Курванлък и духовностнови [re: tera]  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 21:10



Здравей мила Тера,
Изобщо не си и помисляй да спираш!
Уважавам Хуанжи за целият труд, който е вложил и за това, което е постигнал . Мога да го повторя и потретя. Но не мога да се съглася за някои неща, относно Ошо. Не защото е Ошо . Защото аз съм опитала на практика доста от така наречените Ошови медитации (тук трябва да отбележа, че те съвсем не са Ошови, ако поразровиш из книгите ще видиш, че си вървят от време оно едни и същи Тантра, Йога, Дзен техники) и една голяма част от това, което съм постигнала до момента е тяхно следствие.
Не бих си и помислила толкова уверено да казвам кой е просветлен и кой не, защото това предполага да съм на същото равнище - иначе ще е само бла-бла.
Ошо е използвал същите неща, както и всички преди това, но го е направил за нас достъпно и лесно за разбиране. Той е по-земен, по-човешки.
Нещо, което много малко хора биха могли да оспорят е ефекта на наистина Ошовата Динамична. Правила съм я в продължение на години. Гарантирам, че това е едно мощно средство, един невероятен катарзис, които те пречистват до дъно, които връщат спокойствието на преуморения от стрес ум на съвременния човек. Зная, че само с тази медитация успях да се преборя и трансформирам нечовешката мъка от загубата на единственото ми дете. В противен случай щях да си умра в буквалния смисъл.
Колкото до трите буквички - наистина са три. От няколко месеца правя една медитация с мантрата ХУ. От няколко дни този звук съвсем спонтанно премина в АУМ. Когато четях обясненията на Ошо, че в един момент звукът Ху ще се трансформира в Ом, или Аум, не вярвах. За пореден път това, което прчетох и това, което се случи се покри 1 към 1.
За това, че Ошо е умрял много болен - и Буда е умрял много болен, и Махавира е умрял много болен, мисля, че същото е и с Кришна. Само Христос се е разминал, но то е ,защото преди това са го окачили на кръста.

Не се раздвоявай, мила Тера и продължавай. Няма значение в момента какви и на кого техниките използваш. Важното с колко любов и желание ги правиш.
Важното е да те водят макар и с милиметър напред, не да те дърпат назад.
Днес още веднъж усетих за минути Наблюдателя. Случи се на улицата - изведнъж се озовах някъде отстрани и само регистрирах това, което се случва - колите, които се движеха, шумът, хората, които минаваха, говорът. Мястото беше същото, където съм минавала стотици пъти. Възприемането му беше съвсем различно -като че ли пред теб минават кадри, които ти само наблюдаваш, само отчиташ това, което става. Даже шумът не дразни. Започва да дразни в момента, в който се озовеш отново вътре в света.

Но и това за момента е също хубаво.
Прегръщам те много.
Били



Тема Re: За Хуанджинови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано27.03.03 21:13



Това което казвам с всичките си мнения е само едно: ако се впуснеш в удоволствията, като си мислиш, че това е висшата духовност, значи приемаш материята за висша духовност. Ако се впуснеш в удоволствията, с мисълта, че го правиш само за да го изживееш напълно, пак си в материята, но го знаеш. Това е предпоставка да я надживеш някога. Тогава пак ще си в нея, но няма да зависиш от нея.
Ако някой е разбрал нещо различно от това, не сме се разбрали, за което се извинявам.

Това, че съм казал, не значи, че ще убеждавам.
Като се вманячаваш в подробностите убиваш идеята. Наистина бъди по- абстрактен. :)
А, нещата не съм ги чел, те идват от мен самият. Тези неща съм ги знаел, преди, сега само си ги спомням.

Но ти си върши, това което ти е на душата, аз няма да те притеснявам, защото е казано:
"Вежливият за миг не ще прекъсне
тоз, който пие цяр или се бръсне,
и онзи, който с трепетна омая
в леглото на жената търси рая."

Поздрави.



Тема Re: Курванлък и духовностнови [re: Били]  
Автор huanji ()
Публикувано27.03.03 21:46



Не Били, не можеш да се съгласиш, точно, защото е Ошо. Медитациите въобще не са негови, така, че тях ги оставяме.
Казах ти по този въпрос да търсиш отговора в себе си...не е късно.
Усети как си прилепнала към личността Ошо. Копай надълбоко и усети сама.
Никъде не казах, че медитациите не действат, никъде не казах, че практиката е лоша. За друго говоря. Много често усещаш повече от другите, усети и това.
Как усети за кои точно букви говоря. Наистина за АУМ говорим. Чете се ОМ, но се изписва с три букви. Тера за друго си помисли, но кой за каквото си мисли. Признавам, че нарочно го написах да звучи двояко, за да се хване някой. Какво пречи, като говорим сериозни неща да се шегуваме.

Днес не е бил Наблюдателя. Това е друго, осъзнаваш се в астралното си тяло. Наричам го поглед отстрани.
Няма смисъл да пиша за Наблюдателя, надявам се само да се появи. Наблюдателеят е чистото съзнание на Аза.



Тема Re: Курванлък и духовностнови [re: ***ЛИЯ***]  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 21:51



Здравей мила Лия,
Като прочетох какво си писала, моментално се сетих за нещо, което Ошо разказва и на което аз от сърце се смея.
Може би говорим за едно и също:
Исус вървял, когато изведнъж видял група хора, които хвърлят камъни по една слаба и беззащитна жена. Спрял ги и им казал - нека този, който никога в живота си не е извършил грях, пръв да хвърли камък. Изведнъж от групата една дребна, съсухрена жена се навела и запратила камък. Исус се обърнал и процедил през зъби - Майко, ти ме вбеси.
Желая ти приятна вечер.
Били



Тема Re: Курванлък и духовностнови [re: huanji]  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 22:35



Здрасти Хуанджи,
Разбрах за какво говориш. Можеш да бъдеш абсолютно сигурен.
Благодаря.

.....Не се ли опитваш също така да ми загатнеш да се отворя максимално и да се оставя само на интуицията и усещанията си, за да дам възможност на това, което е най-точното за мен в дадения момент да се прояви?....

Приятна вечер ти желая.
Били



Тема Re: На курвите трябва ли да им се прощава?нови [re: Mиpo]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано27.03.03 22:50



Каква прошка те гони пък теб, Миро?
Само казах, че за мен курва не е жена, която спи за пари, а всеки човек-мъж или жена-които правят курвенски номера.
Откъде веднага извади идеята за прошка?

Всеки нормален човек знае какво е курвенски номер, теб ли да те уча. А курвенските номера се правят, защото някой е твърде много егоист, самовлюбен, мисли само за себе си, има високо ЧСЗ, което го кара да смята останалите за глупаци и идиоти...да ти обяснявам ли повече? Кастанеда си го чел. Тури вътре наглост, високомерие към радостите и скърбите на другите, себичност, желание всичко да е за теб, целта оправдава средствата...
Значи просто на теб да ти се правят номера, а ти да си прощаваш, щото си духовен и благороден и Пилат понтийски...тоя разговор от две години вече го водя из клубовете с двете бузи. Та даже и сега относно войната.
Като простиш на Саддам, и той кат вземе да се покае....

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Курванлък и духовностнови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано27.03.03 22:55



Процесингът предлага 100% безопасни техники.
Или помагат или поне не вредят.
Чудя ви се на акъла....хората открили отдавна топлата вода, а вие още в реката разбивате леда да се къпете...

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Курванлък и духовностнови [re: huanji]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано27.03.03 23:08



Хуанджи, само да ти рекна, че и мен ме кефиш напоследък.
Ето един мъж за много жени и сега интересно как ще се развие темата с ревността...брех, пак проблем...
Пу си го препикавам първа пък.

А иначе за Ошо да ти кажа и аз дойдох на твоето...твърде много свобода, та чак свободия. Ясно ми е защо го прави...или поне предполагам, че ми е ясно...защото като не си с конкретен ученик и не можеш да му дадеш конкретна техника, и това е начин-освободи реката и тя, като се набушува, сама ще си намери истинското корито.
Ама пък много карма можеш да си натрупаш пътьом, така много кал и камъни...

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Миро, Миро...нови [re: Mиpo]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 00:15



Момче, не се опитвай да се правиш на по-умен, отколкото си.
Избълвал си маса глупости в тоя постинг.
Това че го въртиш около други мисли, както и да е, плагиати много, що пък да не си и ти.
Обаче...Цитирам: "Много ми хареса и изказването на стария викинг от Рьорих и е наистина много дълбоко. Приятел се познава в щастие! Т.е. истински приятел ти е този, с който си изпитал(а) дълбоко щастие! "
Що за глупост бе, Миро?! Та ти не вникваш в елементарни неща. Какво значи "Приятел се познава в беда"? Ами това означава, че познаваш кой какъв приятел ти е, когато виждаш как се държи с теб, когато ти си в беда. Добре тогава, какво значи "Приятел се познава в щастие"? Ами естествено значи, че познаваш кой какъв приятел ти е, като виждаш как се държи с теб, когато ти си щастлив с друг. А твоето тълкуване няма нищо общо с това, просто няма нужда повече да коментирам тая невероятна глупост. /Колкото до самата мисъл - страхотна е!/
По нататък: "И да призова всички в Клуба да се включват ПО-СМЕЛО и ОТРКОВЕНО, като във всяко изказване все някъде трябва да се вижда споделен ЛИЧЕН опит и преживяване, а не общо и абстрактно философстване."
Я се виж ти какво си изписал в тия маса редове, сигурно много личен опит си показал...
"Ревността е СЛЕДСВИЕ! Следствие на това, че не можем да усетим Цялото ... "
Абстрактни глупости са това. Интересно какво следствие е ревността, като има хора, които не ревнуват... Може би не са наред, хихи...
"Сега за ИЗНЕВЯРАТА. Аз такава дума в моя речник не употребявам" Браво, ти сигурно и думи като "секс", "лайно" и т.н. не употребяваш. Изневярата си е много точно и земно понятие, имаш доверие на някого, той го проваля, ето ти изневяра. Ключовата дума е ДОВЕРИЕ.
Повече няма да коментирам, защото нямам и нерви да изчета всичко, което си написал, докъдето изчетох, дотам коментирах, пак много стана, интересно защо...
Хубав постинг е постинг, в който се казва НЕЩО, КРАТКО и ЯСНО.
Спазвай това простичко правило и може и да почнеш да пишеш по-добре, засега не ти се отдава.



Тема Re: Миро, Миро...нови [re: Aз]  
Автор Hия (пак търсеща)
Публикувано28.03.03 07:30



Сега няма време да пиша повече, но искам да уточним един детайл - цитирам:

Изневярата си е много точно и земно понятие, имаш доверие на някого, той го проваля, ето ти изневяра. Ключовата дума е ДОВЕРИЕ.

Доверие за какво? Че е само твой? Че ти принадлежи "до гроб"? Обасни какво точно разбираш под доверие - то може да се окаже че сме и на едно мнение, а може и да продължим дискусията. Но нека първо изясним понятията...

Между другото - как да ти имам доверие да дискутираме, като ти дори не си се регистрирал. Защо? То вярно че анонимността е удобно прикритие за нападки - но както виждаш повечето в клуба открито защитават мненията си. Нека да си имаме доверие все пак

С най-добри чувства!

...заради цвета на житото...

Редактирано от Hия на 28.03.03 07:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.