Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Миро, Миро...нови [re: Hия]  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 11:31



Здравей Ния,
За първи път отговарям на нещо, което ти си писала.

"Изневярата си е много точно и земно понятие"

Абсолютно съм съглъсна с това. Мое лично мнение е , държа да подчертая Лично, защото някой друг може да усеща и разбира нещата по съвсем различен начин - че изневярата и ревността са тясно свързани с физическото ни тяло. За любовта това не може да се каже, защото там границата на преминаване е много финна и в това поне съм сигурна - всеки е изживявал любовта в чисто физически план и едновременно с това ясно я е усещал като мистерия, която не подлежи и няма нужда от каквито и да било обяснения .
От това, което лично аз съм преживяла (много по-късно осъзнала) зная, че едно влюбване (мое към някого и негово към мен) ни е довеждало до съвсем естествен физически контакт (не говоря само за секс, но зная, че в определени моменти той играе много важна роля). Точно този физически контакт е пораждал в мен понятие като ревност и отклонението от него-понятие като изневяра. Самата любов не би могла в никакъв случай да породи подобни неща. Смея да твърдя, че умът е тясно свързан, принадлежи и служи на тялото. Откликва автоматически на желанията на тялото и намира хиляди начини да ги удовлетвори. И колкото повече ги удовлетворява, толкова повече засилва в нас фалшивото чувство за притежание ( мога да ти кажа, че при определен тип хора то е много силно изразено).
Та така - години наред аз живях точно по тази схема. Докато един ден срещнах един човек, в когото много се влюбих, но при него нещата не стояха точно така. И въпреки това ни беше изключително приятно заедно. Тогава за пръв път открих, че май няма ревност в мен. Опитах се да си го обясня, зашото ми беше странно - огледах неговото поведение, огледах моето поведение, припомнях си стотици пъти кой какво е казал. И не можех да стигна до никъде. Тогава забелязах, че в мен е започнало да се поражда ново и непознато чувство - и това беше увеличаващото се желание да давам, без да очаквам каквото и да било . Колкото повече можех да дам, толкова по-удовлетворена се чувствах, по-спокойна и ако по-разбираемата дума е Щастие - да, и по-щастлива.
Любовта беше разчупила стандартните граници и аз започнах да осъзнавам, че всичко е било в мен и проявите на едно, или друго в различните моменти са били резултат на моето лично ОТНОШЕНИЕ към хората и нещата, съобразено с нивото ми на развитие. Самите хора и неща не са били ПРИЧИНА за каквото и да било.
С въпросният човек отдавна сме семейство. Той все повече ме обиква, а аз все повече обиквам всичко. И в моят живот вече не съществуват понятия като ревност, изневяра. Защото на това по-финно ниво няма усещане за каквато и да било форма на притежание, за получаване. Тук съществува само желанието да даваш, да даваш.....
Може би някой може да ти го обясни с думи и подробно. Аз не се наемам. Просто се опитах да ти кажа как една съвсем мъничка трансформация в мен направи да отпаднат безполезни неща и да остане това, което би могло да ме доведе до още една малка, но вече следваща трансформация.

Оставам с много топли чувства към теб
Били



Тема Не ми отговаряш на въпроситенови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.03.03 11:49



Хунаджи, фактът, че ще си стиснем ръцете най-приятелски като се видим, няма да ми попречи да ти обърна внимание на другия факт, че не ми отговаряш на въпросите. Все пак дискусия водим и тя има смисъл, ако си отговаряме на въпросите. Няма по-лесно нещо от това човек да избегне отговора на един въпрос в ДИРа – я ще пусне усмихнати лица, я някой цитат или хубав стих и ... дискусията замира насред път. Което е най-безинтересната част на ДИР – хиляди дискусии спрени насред път, или в началото още.

“Елементарният” човек (както ти се изразяваш) трябва да носи отговорността си за думите, а пък един йогин – още повече. Та, ако нямаш нищо против, би ли все пак отговорил на въпросите ми конкретно, пък ако може и подробно – още по-добре.

Като се вманячаваш в подробностите убиваш идеята. Наистина бъди по- абстрактен. :) Съжалявам, ако ти се е сторило като вманиачаване, но аз с истинските детайли, все още не съм започвал. Това до тук са само уводните такива и ако те ти се струват много, по-добре не отговаряй, защото ще има следваща серия. Какво да се прави – стремя се да съм МИНИМАЛНО АБСТРАКТЕН, и МАКСИМАЛНО РЕАЛЕН.

Интересно, обаче, като пишеш за Ритмичното дишане или разказваш за някой учител не се свидиш за подробности (което приветствам!), а като те питам нещо за ТЕБ, което е най-ценното нещо което може да кажеш (защото индивидния опит е уникален) и трябва да вадя думите с ченгел (по израза на една моя начална учителка ).

Та, ти прецени. Разбираш, че няма да те насилвам.

Поздрави



Тема Re: Курванлък и духовностнови [re: kacaндpa]  
Автор Eднa лeля* (Fenix)
Публикувано28.03.03 12:01



А, че защо- отвори го този фен-клуб.

Тъкмо се чудя къде да пиша....



Тема Re: За Хуанджинови [re: huanji]  
Автор Eднa лeля* (Fenix)
Публикувано28.03.03 12:06





И чу ли???
Това още дори не било вманиачване, то тепърва предстояло???



Тема Re: Курванлък и духовностнови [re: huanji]  
Авторtera (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 12:30



Ти нямаш нужда от моите извинения, но аз имам нужда да ти се извиня.Извинявай.
Комплекси и увереност...да, така е.Никъде не съм писала, обаче, че сексът е висша духовност.Не съм го и мислила.
С тия три буквички вчера се ядосах, сега ми е смешно;така че чудесно се получи шегичката ти чрез мене.Скланям леко глава в знак на признание.
Благодаря за това, което си ми писал.Пък и тонът ти ми се струва по-различен от този в предишния постинг.Но това отново може да са само мои проекции.Ще се опитам да не бързам.И няма да коментирам повече.Засега.



Тема Re: Миро, Миро...нови [re: Aз]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.03.03 12:49



Скъпи Анонимко (извинявай за обръщението, но поне едно име можеше да сложиш),

Прощавай, ако съм те нервирал и загубил времето ти четейки моите глупости, както ти ги наричаш. Какво да се прави – не може всички хора на Земята да са умни – трябва да има и елементарни, и глупави и т.н. А пък аз се показвам, такъв какъв то съм. И Бог ме създал такъв, така че рекламациите ги отправи към него. Но, ако наистина съм ти много досаден или безинтересен, позволи ми един съвет – НЕ МЕ ЧЕТИ. Спри до тук и какво ще напиша по-надолу като отговор (както и другите постинги) просто го пропусни. Теми и клубове в ДИРа, колкото искаш. Пък светът не се и ограничава само с ДИРа. Аз така правя – безинтересните за мен теми и постинги ги ПРОПУСКАМ.

Ако все пак ти интересно моето мнение (не забравяй, че ти носиш отговорността си за избора си), заповядай надолу.

Ами естествено значи, че познаваш кой какъв приятел ти е, като виждаш как се държи с теб, когато ти си щастлив с друг. А твоето тълкуване няма нищо общо с това …
Да, моето тълкуване е по-различно (позволи да имаме различни мнения). За теб е важното да видиш дали еди кой си ти е приятел или не. Докато аз имах в предвид, приятелят посредством който ще СИ ЩАСТЛИВ. Който по един или друг начин, пряко или косвено, ЩЕ ТЕ НАПРАВИ щастлив или ще спомогне за това. Всъщност това ми е дефиницията за приятел – човек, който в един или друг момент ти спомага да си щастлив.

По нататък: "И да призова всички в Клуба да се включват ПО-СМЕЛО и ОТРКОВЕНО, като във всяко изказване все някъде трябва да се вижда споделен ЛИЧЕН опит и преживяване, а не общо и абстрактно философстване."
Я се виж ти какво си изписал в тия маса редове, сигурно много личен опит си показал...

Твърдя, че за последната година в разните теми в този и някой съседни Клубове, съм споделил толкова лични неща, че ти няма да можеш да споделиш и 10% от тях. Най-искрено бих се зарадвал, ако се опиташ да ме опровергаеш с действие.

"Ревността е СЛЕДСВИЕ! Следствие на това, че не можем да усетим Цялото ... "
Абстрактни глупости са това. Интересно какво следствие е ревността, като има хора, които не ревнуват... Може би не са наред, хихи...

Та, да разбирам, че ти не си ревнувал никога? Нали разбираш, че ревността не е само по жена (а пък за този случай трябва все пак да си с жена – иначе, ако си сам ...), може да ревнуваш някой, че е по-умен от теб, че има по-хубава кола или повече пари и куп такива неща. Може да ги наричаш с различни имена, но е ЕДНО и също. Та, ревнувал ли си и случвалите се да го правиш сега?


"Сега за ИЗНЕВЯРАТА. Аз такава дума в моя речник не употребявам" Браво, ти сигурно и думи като "секс", "лайно" и т.н. не употребяваш.
За твое съжаление, думи като секс и лайно употребявам.За секса изписах навремето една голяма тема. А за лайното – да ти призная всеки ден ходя до тоалетна и нямам запек.


Изневярата си е много точно и земно понятие, имаш доверие на някого, той го проваля, ето ти изневяра. Ключовата дума е ДОВЕРИЕ.
Извинявай за личния въпрос, ти имаш ли доверие в теб? Винаги ли правиш каквото си поискал да направиш? Случвали ти се някога да поискаш направиш нещо и да не го направиш? Ако да, как може да изискваш доверие от друг като ти на теб си нямаш доверие. Пък и как друг би ти имал доверие, ако не слушаш себе ...

Повече няма да коментирам, защото нямам и нерви да изчета всичко ...
За нервите прочети една съседна тема за Ритмичното дишане. Би трябвало да ти помогне. Все пак изразът “нямам нерви” показва, че нямаш и довери към себе си. Което пък води към изневяра ... и към ревност ... Приятелски съвет - вземи мерки от рано.

И накрая, в този клуба имаме традиция да се прегръщаме. Може да сме на различни мнения, но смятам че това няма да ни попречи да се прегърнем. Какво ще кажеш? Аз ти имам доверие и ми се виждаш свестен тип.



Тема Re: Миро, Миро...нови [re: Били]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано28.03.03 13:41



Така прекрасно си го обяснила.
Дълбок поклон, Били!!





Тема Re: Курванлък и духовностнови [re: huanji]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано28.03.03 13:59



Разбрах, говорим на един и същ език, но с различни думи.

Аз ги наричам:

Неосъзнати - ако се впуснеш в удоволствията, като си мислиш, че това е висшата духовност, значи приемаш материята за висша духовност.

Хора с Будност - Ако се впуснеш в удоволствията, с мисълта, че го правиш само за да го изживееш напълно, пак си в материята, но го знаеш. Това е предпоставка да я надживеш някога.

МЪДРЕЦИ - Тогава пак ще си в нея, но няма да зависиш от нея.


И ще те прегърна, защото ми харесва



Тема Re: Курванлък и духовностнови [re: Kaлu]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано28.03.03 14:15



За мен ОШОвите медитации имат добър катарзисен ефект - освобождават подсъзнанието от боклуци, чувстваш се ефирен и зареден с положителни вибрации.

Кали, доколкото знам в процесинга се ползват психология, психоанализа и източни техники. Може би помага на хора, които наистина са с увредена психика, ако имат нужад от лечение.





Тема Re: Курванлък и духовностнови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор Eднa лeля* (Fenix)
Публикувано28.03.03 14:45



Скъпа Лия,

дали не усещам леко пренебрежително отношение към Процесинга на Кали?

Опитвала си го колкото медитациите и знаеш че той е само за болни хора ли?

И Ошовите медитации като те изчистват от боклуци, които явно ги има, според теб, ти въпреки това за здрава ли се смяташ?

Иначе знам, че всеки различни неща му помагат, но ти май не каза това, а?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.