Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:24 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: todora82]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано04.02.09 11:39



Опитайте за разхлабване хапчетата Лаксена - те са на билкова основа или сутрин на гладно по 1 супена лъжица обикновен зехтин. Майка ми беше с рак на панкреаса, имаше жесток запек и само тези две неща решаваха проблема. Предполагам, че за зехтина няма проблем, но за Лаксената питайте за всеки случай лекуващия лекар дали може да я ползвате при баща ви.
Дано да разкарате гадния запек и да му олекне на човека!
Галя



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: rosko]  
АвторMasha (Нерегистриран)
Публикувано07.02.09 15:24



Здравейте, Роско,
Поинтересувайте се дали след операцията на дебелото черво е възможно да последва олекотен курс химиотерапия, за да се свият метастазите в черния дроб, и след това да се направи операция и на черния дроб за отстраняване на метастазите.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Masha]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано07.02.09 18:54



Не само е възможно, но точно това е съвременният стандарт за лечение. С едничката забележка, че не се прави "олекотен" курс, а най-агресивният възможен. Иначе просто се губи време и метастазите растат. Не може да се очаква редуциране на размерите и дори стационирането им от "леките" химиотерапевтични схеми.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: gali4]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано09.02.09 18:34



Здравейте, искам да ви попитам дали при някой се е получавало подуване в областта на туморът? В резултат на какво може да бъде това? БАща ми има карзином между дебелото и тънкото черво. В момента провеждаме терапията с газта....И от два дена се поду мястото...



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Mariq Zh]  
Автор mim.i ()
Публикувано12.02.09 12:59



Аз постоянно се ровя в сайтове и ето сега пък какво намерих!


Ежедневният прием на аспирин може да намали шансовете за развитие на полипите, които могат да доведат до рак на дебелото черво, което позволява на хората, изложени на риск от развитие на рак, да го използват като превантивно средство, предаде Ройтерс.

Ракът на дебелото черво убива около 630,000 души годишно по света, което кара изследователите да търсят начини за намаляване на риска - особено сред хората, развивали полипите, наречени аденоми.

Бърнард Кол от университета на Върмонт и колегите му са обобщили данните от 4 изследвания, включващи 2,698 души от САЩ, Канада, Великобритания. Дания и Франция.

Според тях, ежедневният прием на аспирин намалява с 28% риска от развитие на аденоми в напреднал стадий и с 17% намалява шанса от развитие на каквито и да е аденоми.

"Ако имаме начин да предотвратим образуването им, имаме добър шанс да предотвратим рака на дебелото черво изобщо", казва Кол.

Изследването се публикува в списанието на Националния институт за борба с рака. Ракът на дебелото черво е четвъртият най-често срещан вид рак при мъжете и третия при жените по цял свят, като 1.2 милиона души се разболяват ежегодно.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mim.i]  
Автор elb (непознат)
Публикувано12.02.09 13:59



Това за аспирина и аз го четох някъде ,но за да приемаш аспирин често трябва да имаш здрав стомах противопоказен е и при язви.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: elb]  
Автор mim.i ()
Публикувано12.02.09 14:27



Е да, съгласна съм. Но така или иначе дали трябва да се приема често? Все пак си е лекарство. Пък от химиите достатъчно отрови влизат в тялото. Аз го пуснах просто като статия , но незнам дали да го давам на майка!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mim.i]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.02.09 17:24



Аз също съм срещала препораката за аспирина като антираково средство. Ето цитат:
"Когато има опасност от интензивни мутации на клетките в организма (т. нар. метастазиране), дори и за профилактика, може да се вземе вътрешно аспирин по 1 таблетка 3 пъти дневно като противораково, антиметастазиращо средство."

Не е посочена обаче дозата в милиграми. А иначе аспирин "Протект" е нова формула и е само от 100 мг. Не дразни стомаха и може да се приема продължително време.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Авторпит (Нерегистриран)
Публикувано13.02.09 21:50



Здравейте на всички , много съм притеснен защото на съпругата ми 43г. и откриха рак на дебелото черво .Резултата от хистологияте е аденокарцином и е на 5-6 см навътре от ануса.Преди операцията и назначиха лъчетерапия и след това ще я оперират.На скенера показа че няма разсейки по коремни органи, малък таз и бял дроб.Моля дайте ми съвет какво да чакам от тази диагноза и каква борба да водя от тук нататък.Започнах да и давам натанал(безалкохолен незнам алкохония дали е противопоказан за нейния случай),сок от червено цвекло+моркови+ябълка.Благодаря ВИ



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: пит]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.02.09 21:56



Здравей, знам колко ти е голямо притеснението, но не губи кураж! Чудесно е, че нямате разсейки! Добре си се ориентирал към пресните сокове и Натанал-а (питай във фирмата от кой вид е по-добре да вземеш).
Ако си прочел повечето теми на първа страница, сигурно си видял и тази за газта. Прочети я (ако не си го направил) и сам прецени дали те интересува.

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.