Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mim.i]  
Автор mim.i ()
Публикувано09.12.08 16:05



Пише вече в тази тема, за да се ориентират хората. И така започвам. Става въпрос за майка ми - 52 години. В началото на 2006 г уж откриха киста в матката. Не беше страшна докато не припадна в коридора на болницата. По спешност я вкараха в операция и се оказа много тежък перитонит и беше реанимирана. Последва дълго възстановяване, но се оправи. В средата на годината обаче спря да ходи до тоалетна и газове даже не можеше да пуска. Пак по спешност операция и така се откри вече тумора. Но вече беше запушил цялото черво. Питах тогава как може при първата операция да не се види такъв голям тумор, но лекарите се бореха за парите от клиничните пътеки и се сърдеха къде да отидат. Оставих това, защото трябваше да се справя с шока на майка от диагнозата и анус претера. Правихме химиотерапия с 5-флурасцил/така ли беше/, но след няколко месеца след леко прокървяване ни съобщиха, ме има рецидив във влагалището. Направи се биопсия, която потвърди. Понеже сме от В. Търново на мен не ми беше достатъчно едно мнение и я заведох в Дървеница. Аз лично ходех там за втори път - първия беше с епикризата за рак. Сама отидох до София и един "приятен" лекар я прочете и само каза "преживяемост 40% до 4 години" и си тръгна. Та заведох я аз в Дървеница и /не помня името/ една гинеколожка я прегледа и каза, че не вижда никаква находка. Пак там минахме и на ехограф и нямаше находка. На кого да вярваш? Та започнахме да си живеем пак нормално, докато началото на 2008 г. пак откриха във влагалището рецидив. Дали беше оня предния или нов незнаем. Но този път решихме да стреляме в Плевен - там били най- добрите гинеколози. Оперирахя я там и мисля бях доволна. Махнали всичко лошо. Последваха два курса с Елоксатин. И нещата пак си тръгнаха добре до миналия месец. На контролен преглев в Плевен пак отначало. Лекаря там препоръча веднага да се започне лъчетерапия и събира екип за операция до края на месеца. Та тази настрочена лъчетерапия ни доведе до София сега. Тъсим добър апарат и спешно да започваме. Да ама не! В Дървеница се хванали за главите как досега не е правен скенер и какви са тези операции " на сляпо". Изпратиха я на скенер. Слава на Бога на скенера се видя само находка на влагалище. Всичко друго е добре. После назначиха преглед при доц. Попова. Та чаках майка да излезе от прегледа при нея и да разкажа последните новини. Доцентката погледнала документите и преглед не направила. Казала в понеделник с биопсията от находката, направление за хоспитализация и дрешки и 8 часа в пета градска поликлиника. Та така сега пак до Плевен за биопсията и в понеделник в Пета градска в София. Назнчена е цистоскопия. За какво е това незнам, но поне виждам да се прави нещо като изследвания. Такива не сме виждали досега. Е това е! Сигурно съм пропуснала много неща от премеждията ни, но и без това стана писмото ми тежко и дълго. Който има неври да чете. Аз незнам как го минахме това и какво ни чака, но мама не я давам. Ако има съвпадения с някой мога да помагам със съвети и други подобни. Успех на всички!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mim.i]  
Автор lenkatag (непознат)
Публикувано09.01.09 20:15



Радвам се че ви има, че има от къде да получа информация. Много съм притеснена, съпруга ми го оперираха от рак на дебелото черво на 10.12.08г във ВМА. Операцията е успешна, но сега ни предстоят химиотерапии. Направих по рецепта на хирург алое от аптеката 300мл, 500гр мед и 800 мл вино - от тук нататък нищо ни знам, трябва ли да престои, колко, как да се взема? Много въпроси, но моля ви ако някой знае, отговорете ми! Какво да приема за да преживее по-лесно химиотерапията? Той е само на 54 г.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: lenkatag]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.01.09 21:31



Има различни схеми, една от тях е по 1 супена лъжица сутрин на гладно.

Но по-важното, че в една тема за хранителните добавки, ilianak (също с рак на дебелото черво) твърди, че алоето е противопоказано при този вид тумор. Дано Илияна да се включи, за да обясни по-подробно, както и да каже източника на информацията си. Ето линка, където това е коментирано:



Моят съвет е да погледнете в книгите на Петър Димков какво препоръчва Лечителят при това заболяване! Можете да направите консултация с неговия внук, който е лекар и съчетава консервативната с алтернативната медицина.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Автор Buba67 ()
Публикувано09.01.09 22:46



Ето една тема за добавки при химиотерапия. Има събрани ценни съвети, защото е важно показателите да са във граници, за да не отлагате вливки.


И да те упътя - на първа страница на клуба има "Справочник на темите". Прегледай и питай в съответната тема.
И се успокой, ще помагаме с каквото можем.

Алоето се започва веднага след приготвяне, не е нужно да се чака.

Редактирано от Buba67 на 10.01.09 00:04.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Автор sara123 (непознат )
Публикувано10.01.09 10:08



Баща ми е с рак на дебелото черво и д-р Цекова от ИСУЛ каза да не пие алое.
В онкодиспансера в София също му казаха да не пие, но не се сещам кой лекар беше. Аз не му давам, но имаме познат, който е опериран през 1989 г. от рак на дебелото черво и също е с анус претер и продължава и до днес да пие алое.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: sara123]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано10.01.09 11:46



ПОНЯКОГА И ДОКТОРИТЕ ГРЕШАТ!!! ДА НЕ ЗАБРАВЯМЕ ЧЕ СА ХОРА ВСЕ ПАК. А В ПРИРОДАТА ИМА МНОГО МНОГО ЛЕКОВЕ ЗА ТАЗИ ПУСТА БОЛЕСТ, САМО ТРЯБВА ДА ОТКРИЕШ ПРАВИЛНАТА БИЛКА И СИ ОК. ДА НЕ ЗАБРАВЯМЕ И ДОБРАТА СТАРА ПРИЯТЕЛКА - ПСИХИКАТА...



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mimozitta]  
Автор lenkatag (непознат)
Публикувано10.01.09 19:03



БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ! ПАК КАЗВАМ - ДОБРЕ ЧЕ ВИ ИМА! РЕШАВАМ ДА МУ ДАВЯМ АЛОЕ, НО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ, ЧЕ НА ШИШЕТО ОТ АПТЕКАТА ПИШЕ ДА НЕ СЕ ДАВА ПРИ РАЗДРАЗНЕНО ЧЕРВО - АЗ МИСЛЯ, ЧЕ ТОВА КОЕТО Е ПРЕЧЕЛО Е ОТСТРАНЕНО ЧРЕЗ ОПЕРАЦИЯТА И СЕГА ВСИЧКО Е НАРЕД.
КАКВО Е ВАШЕТО МНЕНИЕ?
ОЩЕ ЕДИН ВЪПРОС, ИЗВИНАВОЙТЕ - ОПЕРИРАН Е НА 10.12.09.8Г А ХИМИОТЕРАПИЯТА Е НАЗНАЧЕНА ЗА 26.01.09Г - НЕ Е ЛИ ДОСТА КЪСНО?
БЛАГОДАРЯ ВИ !!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Автор lenkatag (непознат)
Публикувано10.01.09 19:29



БЛАГОДАРЯ!!! Но как да се свържа с неговия внук, аз съм от Ямбол.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mimozitta]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано11.01.09 09:31



Сори за главните букви

. Да не се обиди някой, не се карам да знаете...Няма да се повтори. Изтекло ми е времето за редактиране, иначе щях да го оправя. Да не ме намразите сега, ей !!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: lenkatag]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано11.01.09 09:33



Моята операция беше на 27 ноември, а химията ми я започнаха на 22 януари, така че не се притеснявай.




Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.