Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Reny]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано04.10.08 12:59



Зависи от много неща колко ще продължи една операция, но средно за туморите на дебелото черво е около 2-2,5 часа, а за туморите на правото черво (рекрума) повечко - около 3-3,5 часа. При равни други условия зависи само от опита и техниката на хирурга.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: MD]  
АвторReny (Нерегистриран)
Публикувано12.10.08 23:16



Здравейте.
Преди две седмици майка ми беше оперирана от рак на дебелото черво.Беше и изкарано черво отпред.Операцията и всъщност продължила 4 часа,а както бях писала по горе.Тя сама си сменя торбичките и си почиства червото.Но се притеснява че като си го чисти то почва да излиза навън.Също така се притеснява че дупката където е изкарано червото има конци.Искам и да попитам на хората на които им е правена такава операция с изкарване на червото навън,само ануса ли е бил зашиван или цялото дупе.Защото на майка ми е зашито цялото дупе.Извинявам се думите просто незнам по какъв друг начин да го напиша.Рака при нея се беше разпространил не към червото а към месото и затова и казали че няма вероятност да се върне обратно червото.
Ще съм много благодарна ако ми отговорите,просто незнам какво да правим вече.Ако някой може да сподели през какво е преминал пишете ми на e meil:reni_82@abv.bg



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Reny]  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано13.10.08 08:30



Мила Рени, майка ми също е с такава операция. Всичко, което казваш е точно така - случва се докато се почиства да излиза навън. Отначало имаше конци, но те си падат, когато им дойде времето. Не се притеснявай за тях. С анус претер може да се живее. Просто се нагаждаш и това е. Има моменти, в които не е лесно. Майка си поплаква или казва, че отива да я оперират, но после и минава и така. Просто ми е жива и здрава и е до мен. Предлагам ти и вие така да мислите.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mim.i]  
Авторveni (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 22:55



Здравейте!На баща ми му предстои операция.Диагноза рак на ректума.Лекарите казват, че ще е с анус претер.Моля, ако някой се е оперирал във ВМА с такава диагноза, да ми препоръча добър хирург!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mim.i]  
АвторReny (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 16:17



Благодаря Миме.
Няма как ще се нагодим с времето.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Reny]  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 17:09



Рени, ако имате въпроси или нещо ви терзае няма проблем да питаш. Не че съм много навътре с медицината, но неволята учи!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: veni]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано16.10.08 14:43



Аз съм оперирана във ВМА,но не съм с анус претер.Оперира ме д-р Мутафчийски.Ако искаш негови координати ще ти пратя тел. му на лични,но трябва да се регистрираш

.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: veni]  
АвторpetraOO7 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 00:18



професор Владов



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: irna]  
АвторNadia (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 13:10



SDraveite,
Poneshe vlisam v rasli4ni klubove iskam samo da vi kasha, 4e v Problemno sabremeniavane edno momi4e spodelia, 4e sled niakolko godishno besplodie bilkariat,koito Irina poso4va i e pomognal. V tasi tema imashe i dr. poloshitelni otsivi sa nego.
temata e bilkova kashta Milanov
Nikat na avtorkata lavandula



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Nadia]  
АвторpetraOO7 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 19:12



Здравейте от известно време чета тази тема в клуба,но за голямо съжаление и на мен ми се наложи да се обърна към вас.Значи нашият проблем е следния.Майка ми я оперираха от карцином на ректума на 24.09.2007 операцията беше успешна нямаше метастази,казаха че са изчистили всичко,оперираха я във ВМА София екипа на доц.Владов,лошото беше че и поставиха анус претер,тъй като образованието беше на 4 см от ануса,това го преодоля и свикна с него,след това мина 25 лъчетарапии и 6 курса на химиотерапия.От Всичко беше наред след химиотерапията нямаше много странични ефекти.Обаче юли месец тази година и се появи възпален линфен възел на лявото бедро,във ВМА ни казаха че не може да се оперира защото това е рецидив и ни назначиха още 10 курса лъчетерапия,минахме и нея,но болката не спря появи се и болка отзад на ампутирания ректум(ануса)преди няколко дни отново ходихме на скенер и ни казаха че тази болка от зад е рецидив и доцента от ВМА каза че е за лъчетерапия и нищо повече,не може да се оперира.Много съм притеснена и може и да има и правописни грешки за което моля да ме извините.


От онко Русе обаче ни казаха че не може да се прави повече лъчетерапия,защото е минала вече максимума на лъче и ако направят още ще се отвори язва, която повече не може да се оправи.Днес ни назначиха химия с оксаплатин,обаче все още не знаем колко курса.Въпросите са ми следните:Какви са страничните действия от тази химия с оксаплатин има ли някакво алтернативно лечение с билки и какви да са те ако има?Моля споделете опит ако има някои с подобни симптоми.Иначе на скенера не показва никаде другаде рецидиви,черен дроб слезка бял дроб всичко е чисто.Кажете ми нещо повече за натанал,може ли да го пие паралелно с химията,как въобще можем да стопираме тези рецидиви и има ли въобще шанс за живот.В понеделник имаме час за хомеопат.Ще съм благодарна също ако ми споделите координати на някои доктор или билкар или въобще човек който може да помогне.без значение каде се намира.Иначе е жизнена,показателите и са добри,туморния маркер също но тия 2 рецидива много я болят,не може да спи вечер,но взема приспивателни и спи по 5-6 часа,не губи килограми.От операцията насам пие алое,саменто и сокове от цвекло моркови ябълки.Сега сме решили да опитаме и с Натанал,само незнам той как се употребява и дали има наистина ефект,защото чета че има много противоречиви мнения за него
Много съм отчаяна,моля помогнете,майка ми е на 49 год. заслужава да доживее да си види внуците
Благодаря предварително на всеки който ще откликне на въпросите ми.Ако на някой му е по лесно мога да се свържа с него и по телефона и по майл.Моят майл е petra_007@abv.bg




Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.