Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:11 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tanny_s]  
Автор Eddy (въздушна)
Публикувано12.03.07 09:39



tanny_s, майка ми провежда химиотерапия в ИСУЛ, а обезболяващите ги вземам от диспансера без никакъв проблем.С лична карта и епикриза можеш да го регистрираш ти и да получаваш лекарствата, не е необходимо баща ти да бъде там.Моето впечатление, е, че са доста любезни и услужливи- предложиха различни варианти за обезболяване,...,наколко пъти връщах лекарства,които не вършат работа, за да изпишат друго.

Редактирано от Eddy на 12.03.07 09:41.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kalos]  
Авторkati_k (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 18:45



Миналата година са изписвали кселода с протокол,а за 2007-ма някой от вас уреждал ли се е с такъв протокол,или всички си купуваме кселодата с парички?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kati_k]  
Автор milenazd ()
Публикувано13.03.07 16:12



Здравейте мили хора, интересуваме един въпрос, ако някой може да отговори ще съм много благодарна. Свекървами я оперираха преди 4м от рак на дебелото черво. Досега направи три курса химио и и остават още два/понася химията много добре/ и е в отлично физическо състояние. На три места питахме за лъчетерапията, която и е назначена от онкокомитета и на трите места отговориха крайно различно и сега незнам какво да правим
- в Велико Търново и казаха че трябва да направи 3 курса химио и след това да направи 40 нагревки лъче и след това да продължи химиото още 2курса
- в Варна и казаха че трябва да си изкара химиото изцяло и тогава да направи лъчето
- а днес ходиха в София в Онкоболницата в Дървеница и там са и казали че няма смисъл от лъчетерапия, защото били минали вече три месеца от операцията. Просто да се следяла по често с профилактични прегледи.
Въпроса ми е сблъсквалил ли сте се с подони разминавания и как е минало при вас, и кога точно е правена лъчетерапията и къде /в кой град/.
Много благодаря предварително за отговорите, ще ми помогнете много ако се включите.
Лек ден и бъдете здрави.





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: milenazd]  
Авторpraha (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 16:35



Днес случайно попаднах на едно предаване,в което доцент Нейков от Онкологията каза,че често се случват подобни разминаванията между мненията на Онкокомитетите на различните болнични заведения Дори спомена за разминавания между мненията на нози в Онкологията и този в диспансера в Младост.Затова е ясно,че от трите места са Ви дали толкова различни мнения.Знам,че това не действува успокояващо,но явно това е действителността.Може би трябва да се консултирате с още някой,или пък сами да вземете трудното решение как ще процедирате нататък.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: milenazd]  
Автор Cantina (непознат)
Публикувано13.03.07 17:25



Ами това, коета са казали в Дървеница ми звучи логично. Значи, лъчетерапията се използва за да се "капсулират" раковите клетки, ако има останали такива. Облъчва се точно определено място, там където е намерен тумора. А след като са минали три месеца, значи вече сигурно е късно за капсулиране. Аз правих лъчетерапията веднага след операция, може би три седмици след това бяха минали. Във Варна.
Но от процедурите се получава и допълнително изтъняване на червата, разстройство, болки, гадене в устата, липса на апетит ...
Незнам, както вие си прецените.



Тема Re: СИМПТОМИ -Рак на дебелото червонови [re: Cantina]  
Автор kalos (зов за помощ)
Публикувано14.03.07 16:26



Здравейте! Дали кървенето е симптом за рак на дебелото черво или може да става дума за вътрешни хемароиди. Моят брат - на 50 г. - е адски изплашен - в рамките на 10-ина дни е забелязал три пъти малко кървене в края на изпражненията. Консултирал се е с доктор и той му е казал,че изледванията, които биха му гарантирали спокойствие, са доста сложни и болезнени. Иначе според неговите думи - не е имал с години проблеми с хемароиди. Понеже знае,че посещавам този форум, ме помоли да ви попитам какви са първите симптоми при рак на дебелото черво и каква е отликата при кървене от хемароиди. Разбирам,че трудно може да се даде така категоричен отговор и все пак, надявам се да споделите това,което се е случило на вас или на ваши близки. Много се надявам това да е само една уплаха и че причината за това кървене да не е рак...Предварително ви благодаря за отзивчивостта.



Тема Re: СИМПТОМИ -Рак на дебелото червонови [re: kalos]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано14.03.07 16:34



Наскоро четох, че рака на дебелото черво протича почти без симптоми. Един от тях е кървенето, "което много често се бърка с хемороиди". точно така беше написано. Затова нека се подложи на изследвания е моето мнение.



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: СИМПТОМИ -Рак на дебелото червонови [re: vesela.bg]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано14.03.07 17:35



Точно така е. Симптомите се явяват при късните стадии на всички видове раци. За съжаление.

Калос, нека направят изследването. По-добре да се знае, отколкото да живее в страх и съмнения.



Тема Re: СИМПТОМИ -Рак на дебелото червонови [re: kalos]  
Автор nincka45 (непознат)
Публикувано14.03.07 18:03



Привет, Калос! Чела съм, че разликата между рак на дебелото черво и хемороидите е, че кървенето при последните се явява в края на дефикацията и е ясна кръв, докато при рака е в началото. Едно от изследванията, с което могат да се установят хемороиди е колоноскопия и не е толкова страшна. Без направление струва около 40 лв. От тук съм чела:





Тема Re: СИМПТОМИ -Рак на дебелото червонови [re: nincka45]  
Автор kalos (зов за помощ)
Публикувано15.03.07 18:29



Благодаря много! Тази информация беше полезна и мен самия. Прочетох доста неща за тази колоноскопия.Казваш ни била толкова страшна, но на мен поне не ми изгмежда така. Явно и той оттук - оттам е чул нещо...Дали пък няма някакъв по-лек начин, от който да се тръгне...Ако някои го знае,моля нека го сподели тук




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.