Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:41 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tanny]  
Автор nelidz (член)
Публикувано01.03.07 15:40



Опитай се да се успокоиш!Изследванията ще п окажат.МОже би е добре да се направи сцинтиграфия на костите и биопсия от тези подути лифмни възли.При баща ми се появи едно топче на врата, казваха ч еможе да е реакцияна организма срещу инфекция.Не стана ясно какво е.Но след месец може би аз видях на корема нещо като две топ чета, които с времето се разкараха.Татко имаше болка в кръста, тя също отмина.Дръж връзка с лекарите в болницата и им сподели тревогите си.Настоявай за сцинтиграфия!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: nelidz]  
Авторtanny (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 15:49



Благодаря за куража който ми даваш. какво всъщност представлява сцинтиграфията? прегледах темата във форума но не намерих много полезна информация? при баща ти уставои ли се от какво е била болката в кръста?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tanny]  
Автор nelidz (член)
Публикувано01.03.07 16:18



Сцинтиграфията показва дали в костите има активен процес-има ли метастази.Ние не сме правили.Баща ми почина преди точно 30 дни.Незнам от какво то чно беше болката в кръста.Може би от залежаване...Ние го мажехме с мас и сол, това го успокояваше и загряваше.Желая пак успех в борбата!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Автордилaйлa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 16:37



Здравей миличка, не знам как да започна и какво да ти кажа. Аз от една седмица знам, че майка ми е със същото заболяване. Искам да ти кажа, че при нея първо й правят химиотерапия, а след един месец ще е операцията. Знам, че й изписаха таблетки "Xedola 500", като ти пие два пъти на ден по две хапчета. За тях прочетох, че намаляват развитието на рака, без да увреждат други органи. Ако искаш се поинтересувай за тях повече, защото при мен нещата са много пресни и не мога да коментирам нищо. Страх ме е какво ще стане, но надеждата умира последна. Правят й и химиотерапия, която е 3 часа вливане на течност въвена през 20 дена.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tanny]  
Автор tetty71 (поздрав)
Публикувано01.03.07 16:39



При сцинтиграфията се вкарва венозно около половин кубик контрасно вещество, което е и радиоактивно. За около два часа се разпространява в целия организъм по кръвообращението и се акумулира около костните метастази, ако има такива. По време на изследването болния е легнал, а под и над него минава апарата, от който на компютър в съседната стая се вижда скелета с евентуалните натрупвания ( виждат се с просто око ). Непосредствено преди да влезне за изследването, болния уринира за да изхвърли тази част от контрасното в-во, която е напълнила вече пикочния мехур заедно с урината. В противен случай пикочния мехур "свети" и замъглява резултата. След това - много течности, за да изхвърли по - бърже остатъка от в-вото и избягване на контакти за деня с близките. Резултатите от това изследване са много по- точни от рентгеновите и хващат находката около 6 месеца по- рано.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iuliana]  
Автордилaйлa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 16:56



Здравей, първо да ти кажа, че страшно много съжалявам за тези проблеми. При тепърва почва кошмара, но мога на първо време да ти кажа, че майка ми е с рак на дебелото черво и в момента е на химиотерапия и таблетки "Xeloda. Ако искаш позаинтересувай за тях. От това, което аз прочетох за тях знам, че забавят развитието на болеста до 50 %, както на дебеловото черво, така и на гърдата. Дано нещата да се оправят. И не се отказвай.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: дилaйлa]  
Авторtanny (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 17:15



благодаря за бързите ви отговори. преди година и половина ми помогнахте с подкрепа и съвет. правите и го сега. прегледах някои от темите във форума и отново намерих обнадеждаваща информация. надеждата и информацията убиват страха.
знате ли нещо ново във връзка със сцентографията. къде се прави, трябва ли ми направление и какава е цената ако се бърза?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано03.03.07 16:00



да, имам личен опит, от преди две години:по време на химиотерапията - същата като на майка ви , почти не ядях и от всяка миризма ми се повръщаше, на улицата също. домашните се хранеха далеч от мен, пиех хапчета срещу повръщане. ужасно бях слаба, не можех да обиколя блока, без да се задъхам. това блеше най-тежкият период. след година време се качих на вихрен, а тази година и на Вежен. тъй че - въпрос на време, никакво напрежение и отрицателни емоции, гледах само романтични комедии. по въпроса за ходенето на работа съм раздвоена - там се мобилизираме. друго не се сещам. спокойно, с много смях, чудесно е че майка ви Ви има, моят син е малък и почти не разбра какво става. нито за миг не допускайте лоши мисли!!!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tanny]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано03.03.07 16:31



здравейте, правили са ми сцинтиграфия в областния диспансер в София. нищо особено като преживяване, по-горе е описан много ясно. знам, те работят от март със здравната каса, записването не е проблем, предстои ми на 12.3. пак там, което прехвълих от 5.3. по клинична пътека е май около 60 лв, а без направение 3А - 120, ама не съм съвсем сигурна. искам да кажа, че и при бързане има възможност. тел. им за информация и записване е 02 875 20 99 до към 13 ч.
здраве!!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: изrpeв]  
Авторtanny (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 09:06



изгрев,
говориш за областния диспансер в София, който е в 5 градска болница ли?
може ли там да се направи сцинтография???? питам защото химиотерапията на татко я направиха в тази болница.
доколкото разбрах от форума сцинтографията я правят в диспансера на София град в болницата в Младост.
ще ми препоръчаш ли онколог от областния диспансер.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.