Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:37 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Автор funkokonko (непознат )
Публикувано30.01.08 15:15



Благодаря ти за окуражителните думи.Но не можах да разбера точно къде да намеря нещо писано във връзка с страничните действия на лъчетерапията.Извинявай ако ти досаждам но вече се шашнах на толкова много места влизам в Интернет че в един момент забравям къде какво съм чела



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: funkokonko]  
Автор *jull** (())
Публикувано30.01.08 17:57



Страничните действия на лъчетерапията се изразяват най-често в променените стойности на хемоглобина и левкецотите, както и възможно изгаряне на облъчвания участък. Всичко това зависи от имунната система на болния и назначения курс на лъчетерапията.

За външното изгаряне могат да се ползват различни препарати (тук напр. са споделяли, че и бебешката пудра има добър ефект), може да се попита и в болницата, където се провежда терапията.

За хемоглобина и левкоцитите има много средства, между които:
- Tothema на ампули (йонизирано желязо), продава се без рецепта и за няколко дни вдига стойностите до нормалните; приема се по 3 ампули дневно, но най-добре се посъветвайте с онколога;
- Герисан (кръвен здравец) - също от аптеката, приема се по схема;
- Бирела (бирена мая) - най-добро е немското производство; приема се по схема;
- Стафиди (за предпочитане тъмните), накиснати от вечерта в гореща вода; сутринта се изяждат и водата се изпива;
- Сок от моркови, червено цвекло, ябълки, сурови ядки (орехи, бадеми) - ежедневно;
- Суроватка - по 1 ч. чаша 3 пъти на ден преди ядене;
- Разходки на чист въздух - ежедневно;
- Приятни занимания и положителни емоции - задължително!



Ако при вашето заболяване има някакви конкретни странични действия, трябва да се информирате от лъчетерапевта и да поискате съвети за преодоляването им.

Не се страхувайте от тази терапия. Всичко ще мине и замине, както се казва.

Кураж и успех!





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: funkokonko]  
Автор milmi (непознат )
Публикувано13.02.08 10:31



funkokonko, при нас също операцията е на дебело черво. Незнам какво е механичен съшивател, но не разбрах дали има анус претер или са оставили червото на мястото му. На майка ми е така. При нас историята е много дълга и тежка - операции, операции и никой не може да каже какво и е, а тумора расте през това време. Имаше момент, в който исках да убивам наред. Обиколих страната и направих всичко по силите ми. Това , което мога да кажа за успокоение е, че доколкото си спомням високодиференцираните са най- добри /ако мога така да се изразя/. Незнам защо обаче сте на лъчетерапия. Ние минахме само химио. Сега маменцето е 90 кг., храни се, не искаше да прибира червото, защото се страхуваше от операция. Въпреки обаче високия й дух се появи пак ново /и аз незнам рецидив или разсейка се води/. Сега отиваме в Плевен /само там не сме били/ за нова операция, но аз се опитвам да и втълпя, че с това нещата ще се оправят вече и ще заживее нормален живот след поредната операция. Искрено вярвам, че ще е така. След целия този разказ искам само да ти кажа, че май лечението на тази болест идва от главата. Когато беше 40 кг. след втората операция аз не спирах да и говоря за хубави неща. Молих я да победи сама рака само с добри мисли. Всички лекари ми казваха, че нещата са зле, но аз не вярвах. И ето сега след 2 год. се налага операция отново, но тя вече мисли по друг начин и е по - спокойна. Знае, че ще има много мъка и болка, но ще се излекува. Пожелавам много успех и на вас.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
АвторЖивka (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 09:06



Здравейте! Майка ми също я оперираха миналата година от рак на дебелото черво. В момента провежда химиотерапия с хапчета, защото са засегнати нервите на десния крак и не може да се движи. Чухме за някакви лечебни гъби от фирма Гочев - Начърал Ремеди. Ако някой знае нещо за тях - дали са наистина полезни, моля да пише! И честит празник на всички!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: milmi]  
Авторaнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 15:20



Благодаря ти за куража който ми даде.Мъжът ми не е с анус претер червото си е вътре и е съединено с някакъв механичен съшивател/представляват две титанови скоби които се поставят вътре и те всъщност ушиват така да се каже червото/ поне аз така разбрах от опериращия лекар който беше много любезен да ми обясни точно как е напрвил операцията и тези скоби си остават там те не се махат.Това е предимството на този вид операция че не се налага втори път да се реже за да се прибира червото вътре.А колкото до терапията Онкокомитет във ВМА София препоръча лъчетерапия която в момента провеждаме в Бургас защото сме от този район но стигнахме до19 и спряхме защото започна да получава разстройство и болки около ануса и в тазовите мускули краката му отмаляват и всичко това когато има позиви за ходене до тоалетна.След като се изходи няколко пъти и то розстройство тогава се нормализират малко нещата но понякога се налага да давам аулин за болките.И поради тази причина доктора който прави терапията каза да починем една седмица и тогава да продължим-той казва че тези симптоми са от терапията но аз се притеснявам много защото виждам че и той започна да губи кураж.Дано всичко при вас да мине нормално и със следващата операция.Пожелавам ви много късмет.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: aнoнимeн]  
Авторmilmi (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 16:39



какво да ти кажа. лъчето знам, че е много по- лоша от химио. стискам много палци да се оправите. аз започвам да се страхувам вече. колкото повече наближава, толкова изпадам в паника. искам да разбера нещо за плевен, но само едно мнение имам тук. горе главата и никакво сладко и месо. само здраве и усмивки на всички желая!!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: milmi]  
Авторkonzert (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 18:44



А защо не направихте лъчето в София или Пловдив-там има линеен ускорител,което е по-добре.И аз съм от Бургас, но всички процедури правихме в София.Лъчето не е по лошо от химиото, но зависи кой как гопонася.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: konzert]  
Авторmilmi (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 12:08



може и да е така. аз незнам, защото не сме стигали до там. просто така съм чувала и споделям мнение. и аз съм от бургас и не можах да намеря именит лекар тук. сега ще ходим в плевен. минахме през софия и там се разочаровах.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: konzert]  
Авторaнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 16:20



Ами от София ни казаха че трябва да се обърнем към областния онкодиспансер в Б.с тъй като сме били от този район но съм страшно разочарована от отношението на мед. персонал там.Никакво човешко отношение и никаква информация.Днес се принудихме да отидем при личния лекар който за разлика от специалистите ни обърна по голямо внимание направи пълна кръвна картина слава богу нещата там са наред и той изрази мнение че тези странични действия са от терапията но поне изписа някакви таблетки и прахчета Саностол за чревния тракт.А вие как се чувствате след терапията имате ли някакви проблеми с ходене по голяма нужда .Извинявайте за въпросите но търся информация от пациенти със същото заболяване за да знам как протича възстановителния период.Взимате ли някакви хр.добавки витамини.Мъжът ми пие Натанал Саменто витамини Триовит зелен чай но всичко това съм го прочела като информация от пациенти в интернет лекарите не ги препоръчват тези неща .



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: aнoнимeн]  
Авторmilmi (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 16:41



Това пие и майка ми. Дори го разрах тук. Натанал, зелен чай и газ. За човечността на лекари не ще говоря, защото незнам дали точно тук писах ми идваше да стрелям по всички. Добре се чувстваше по време на терапията. Имаше само малко повръщане, но като цяло мина нормално. Успех и стискам палци. Много зеленчуци да яде и да избягва месото.




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.