Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:16 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: giga]  
АвторДopиc (Нерегистриран)
Публикувано04.09.07 23:52



сьщото бих казала и за 5 та градска...





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Дopиc]  
АвторMario (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 10:27



Здравейте! След колоноскопия в Правителствена болница постaвиха диагноза рак на дебелото черво на майчицата ми. Странно ми е, че кръвната й картина е нормална, че все още не са излезли резултатите от биопсията и въпреки това лекарите са убедени, че се налага операция. Според тях поне ракът е в начален стадий. Това, което много ме притеснява е, че майка ми е с постоянна аритмия вече почти година и не знам дали сърцето й ще понесе пълната упойка. Някой имал ли е подобен проблем досега? И защо след като е в начален стадий не се опита химио- или лъчетерапия?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Mario]  
АвторZaza (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 16:12



Ако наистина биопсията покаже злокачествен тумор, най-правилното лечение е операция и след това химиотерапия. Но в конкретния случай трябва да се довериш на лекарите - относно ползата и вредата.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Zaza]  
Автор iliana.k (минаващ)
Публикувано24.10.07 17:55



Здраве,Марио!Аз съм със същата диагноза,но при мен нещата бяха по-различни.Каквото и образование да е открито,наистина трябва да се махне.На мен лекарите ми казаха,че и доброкачественото рано или късно се изражда.Така,че не се колебайте,махайте го.
За аритмията се консултирай с кардиолог и с хирурга,който ще я оперира.Нали по време на операцията е в негови ръце.
Ако имаш въпроси на ,които смяташ,че мога да отговоря питай,без да се притесняваш.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Mario]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 18:53



И моят баща е с аритмия, но понесе добре операцията. В същата болница беше. Той има разсейки в черния дроб и прави вече цяла година химиотерапия. Не си мисли, че химиото се понася по-добре от упойката. Хората със сърдечни проблеми си имат странични ефекти от химиотерапията.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Juli7]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 21:09



ЗА аритмията си говорете най-вече с анестезиологът, той най-вече е отговорен за пациента и жизненоважните показатели , като сърдечните по време на операция!Споко имат специални упойки щадящи максимално сърцето!Иначе как ще оперират сърдечно болни, а?Успехове!





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: yraaa]  
Автор mar5O1 (непознат )
Публикувано31.10.07 13:09



Zdraveite mili hora!!!
Mnogo sum izplashena, tatko mi go operiraha vchera ot rak na debeloto chervo v dosta naprednal stadii, izriazali sa znachitelna chast ot chervoto, otkrili sa tochki v chernia drob koito shte izsledvat predi da kajat dali sa metastazi ili ne... Az ne sum v BG, ne moga da go vidia i dori ne znam dali mi kazvat cialata istina po telefona. Molia vi, vie koito imate opit i ste prejiveli lichno ili chrez vashi blizki tozi ad, da mi pishete kakvi sa shansovete za oceliavane, za vazstanoviavane i za normalen po-natatashen jivot.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mar5O1]  
Автор sara123 (непознат )
Публикувано31.10.07 13:49



Здравей, същия кошмар го изживях и аз преди 5 месеца. На баща ми "случайно" му откриха рак на дебелото черво. Имал кървене, но се притеснявал да каже. Оперираха го, също му изразяха много голяма част от червото и образувание в черния дроб. Той е и с анус претер. Мина лъчетерапия. Сега се чувства горе-долу добре. Не се притеснявай, макар че знам, че не е възможно, най-вече той да не вижда притесненията ви. Баща ти с анус-претер ли е? Питай, каквото се сетиш, тук хората са страхотни и ще ти отговорят. Успех!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: sara123]  
Авторmar5O1 (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 18:20



Благодаря ти, Сара, благодаря на вси4ки които 4етат тези думи. Бих искала да знам какво следва след операцията? Веднага ли запо4ва химиотерапията, след колко време запо4ва да води болния горе долу нормален живот?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mar5O1]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 19:28



И моят баща го оперираха от същото и е с анус - претер. Това беше точно преди 1 година. Той се възстанови сравнително бързо. Функциите на дебелото черво също се възстановиха и като изключиш анус - претера, което най-много го тормози, всичко друго беше наред. Проблемът при нас са метастазите в черния дроб. Започна химиотерапия около месец след операцията и продължава цяла година.
Дано да нямате местази в ч. дроб! Силно се надявам, че всичко при вас ще е добре! Сигурна съм, че скоро след операцията, баща ти ще води нормален живот. Просто ще трябва малко време за да се възстанови. Ние започнахме веднага да даваме имуностимулатори, които помогнаха за по-бързото възстановяване.
Успех от мен и пиши ако имаш въпроси






Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.