Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: milmi]  
АвторVasil (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 21:56



От бургас съм,моя баща го оперираха днеска и му откриха рак на дебелото черво в напреднал стадий с разсейки.Предоперативната фиброброколноскопия и взетата бипсия показаха доброкачествен тумор,но камерата успя да проникне само на 60см.След операцията се оказа,че положението е много сериозно.Интересуваме дали в България има природолечители или доктори практикуващи или консултиращи по прилагането на алтернативните методи за лечение на раковите заболявания като тези на Хилда Кларк,Бройс,Малахов и други.Имаме и сме чели повечето от техните книги но бихме желали да се консултираме с човек който има опит в тяхното прилагане.Ще съм ви много благодарен ако окажете помощ или дадете съвет!!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iliana.k]  
Автор Mary_ann (непознат )
Публикувано17.04.08 17:24



Илиана, здравей,
Майка ми е с рак на дебелото черво и множество разсейки м/у 35-55мм по двата лоба на черния дроб. На 29,02,2008 й оперираха дебелото черво, назначиха й 6 курса химио терапия с Елоксатин през 22дни. Проблемът е, че химио терапията се отлага първо заради температурата, която вдига - до 38 градуса, второ заради показателите на дроба - назначиха й трансметил - вече трети ден й го вливат. Утре ще кажат дали показателите й са се подобрили ДАНО.. И искам да питам за тази температура - вдигала ли си и причина ли е да се отлага химиото? Въпросът ми е към всички разбира се, които са се сблъсквали с подобен проблем.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Mary_ann]  
Автор anysto (изгубена)
Публикувано17.04.08 18:08



Здравей Mary_ann,
Съпругът ми имаше температура след операцията, но при него ситуациата беше различна, той е без разсейки, но е анус претер, още първия ден сестрите отказали да му дадат втора торбичка и докато му занесем нови – неговата преляла, съотвено замърсила раната, и така гной и температура. Точно се стабилизира и отново температура – забравили да му дадат да надува нещо за дробовете – и хоп – пневмония от залежаването. И така почти до 40 ден след операцията поддържаше температура. Но ако при вас няма такива усложнения, може да е от състоянието на черния дроб, незная там как стоят нещата. Потърсете причината за температурата. Питайте по-настоятелно лекарите. Но доколкото знам няма да започнат химия ако има температура, поне при нас не започнаха.
Стискам палци майчето ти да се стабилизира и да започнете лечението. Междувреммено се опитай да засилиш имунните сили на организма и – много сокове от всякакви плодове и зеленцуци, салати, риба.
Успех ви желая!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Mary_ann]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано17.04.08 18:11



Мила,аз не съм вдигала температура.При мен не се е налагало да се отлага ХТ поради здравословни причини.Имаше голямо забавяне,поради празници около Нова година,имаше момент,когато нямаше лекарства и т.н.
Мога да ти кажа какви добавки пиех и какъв режим на хранене спазвах,но за температурата не мога да те посъветвам нищо.
Дано утре всички изследвания да са наред и да направите химията.Стискам ви палци и поздрави майчето от мен.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iliana.k]  
Авторmimcho (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 12:41



Здравейте,
и моя татко изминава в момента този труден път. Оперираха го на 7.12.2006г.Минахме 6 курса ХТ и 25- дневен курс лъчетерапия.Той е с анус претер и след операцията нямаше разсейки. След като свърши ХТ , която мина без усложнения се появи една болка отзад, която много го притеснява. Според лекарите е неврологична болка но тя се засилва. Пред два месеца направихме сенер и ядреномагнитен и нямаше разсейки. Ще съм Ви благодарна ако някой друг сподели имали такава болка и нормалня ли е. Кураж на всички! Няма да се откажем и предадем на болестта.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mimcho]  
Авторkoнцepт (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 14:58



Мъжът ми е опериран преди две и половина години.В същото положение е.Засега е добре,но има болки отзад,всъщност те никога не са преставали.Неврологични са,защото това са срязани и наново лошо зашити тъкани и нерви.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: koнцepт]  
Авторmomcho (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 12:16



Много ти благодаря за бързия отговор. Днес ще ходим и на преглед при професор Димитрова, която го оперира и ще пиша после какво е и нейното мнение. А как се справяте с болките, какво пие. Според татко болката се засилва в студеното време. Снощи му дадох грейка с топла вода и каза че е по-добре. Днес ще питам професорката може ли да слагаме топло. Желая сила и кураж на всички.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: momcho]  
Автормeцa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 11:22



Здравейте.За съжаление това ,което ще ви кажа е ужасно, но по-добре да го знаете рано,а не като нас....Рака на дебелото черво НЕ СЕ ЛЕКУВА....ВИНАГИ СЕ ПОЯВЯВАТ РАЗСЕЙКИ.Баща ми е опериран от това преди близо 3 год.,сега е с разсейки...Лекаря ,който го оперира тогава наскоро ми каза ,че операцията тогава НЕ му е спасила живота ,а просто го е удължила...и че след това на 2,3 г. се появяват разсейки и колкото е по-млад толкова по-бързо се появяват...



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: мeцa]  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 11:38



Меца недей така. Тук всички се борим и вярваме. Една такава нагласа рязко повишава възможността да се появи пак рака. Спокойствието и положителното мислене също лекуват. Не убивай надеждата на хората тук. Аз например знам друго. Рак на дебело черво в повечето случаи се лекува и се дават най- добри резултати. Знам от човек, който живее в Австрия и там е така. Вярно, че сме в България, но така ни се е случило. Всички се страхуваме много и затова недей така да ни донаплашваш.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mim.i]  
Автор LlDl_ru (търсеща)
Публикувано15.05.08 12:28



Познавам хората, които живеят след оперативната намеса вече повече от 15-20 години с такава диагноза /а нали си представяте, как навремето са лекували рак на дебелото черво/ - наистина много зависи от заложената програма в нашия комп - мозъка




Смисъла на Живота ? - В самият ЖИВОТ !!!


Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.