Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:40 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Диди]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано28.05.08 23:17



Миличка Аqua,Т2 Nx М0 означава-Т2-стадий 2,Nx-лимфни възли-неотчетени,Mо-без метастази.С вас сам.Успех утре на химиотерапията.Знаеш,че можеш да разчиташ на мен.

Ако има нещо веднага ме потърси,не се колебай.Успех



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Диди]  
Авторone_angel (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 23:28



здравейте,не знам как да пиша на кирилица затова пиша на фонетика,ако някой ми каже ще се опитам да се науча,искам да ви кажа,да не се доверявате напълно на лекарите в държавните болници,защото не винаги даже да не кажа никога няма да ви кажат с точност какво ви има,защото нищо не разбират...до момента на дядо ми му бяха казали,че има рак на белия дроб,после беше на черния и това в продължение на един месец само го връщаха,заради празници и накрая излезе рак на дебелото черво,и то разбрахме едва когато му стана много зле и отидохме в бърза помощ и там сме чакали да си пият биричката от 9 сутринта до 15 часа,до нас чакаше момиченце с тумор в мозъка,не ги е срам,и вечерта му правят операция без да съобщят на никой от нас и така...сега се възстановява уж,но ще видим!и докторите,които не го бяха оперирали ни бяха казали,че има много разсейки и няма шанс да се оправи,но ние вчера говорихме с опериращия лекар и той каза че не е на 100 % сигурен,че ще се оправи но има голям шанс,и сега се притесняваме и чакаме резултатите от хистологичните изследвания,дано е добре!Ако може някой да ми каже нещо повече,как да процедираме от тук нататък ще сам му мног благодарна,защото лекарите нищо не ни казват!пазете се от некадърни лекари,защото те могат да ви доведат до наи-лошото!Най-накрая успях да се изкажа като хората!чао засега!Надявам се някой да ми помогне!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: one_angel]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.05.08 23:38



Angel, точно над прозорчето, в което пишеш постинга си ще видиш KREDOR там има и кирилица.
Благодаря ти за старанието!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: мeцa]  
Авторmimcho (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 13:10



И при нас дойде това от което най много се страхувахме и не искахме да повярваме че може да се случи. Както всичко беше наред и нямаше разсейки и болката отзад която имаше татко я обясняваха като неврологична болка , се оказа най страшното. И аз сам озверяла в момента. Правехме всички необходими прегледи , маркери, скенери, ЯМР ( да подчертая правехме ги в ИСУЛ). И само преди една седмица на скенера не се виждаше нищо притеснително. А Ямр-а и предишния скенер са правени през февруари. Но болките на татко в областа на ануса се засилиха страшно много. Дори миналия понеделник бях на консултация при професор Димитрова със скенера и тя каза че няма място за притеснение. Но приятели ме посъветваха да направя скенер на друго място и ето в понеделник истината излезе. РАзсейки ( в момента го няма пред мен да го опиша точно) - разсейки в черен дроб, простата, предна коремна стена, тазово дъно. Какво да правим от сега???
Предлагат ни да ни включат в някаква експериментална програма в ИСУЛ , но като изчетох какви са страничните ефекти за мен е много плашещо ( Химиотерамия през две седмици вливания по 48 часа) . Ако някой има опит в тази програма да сподели. Моя татко е готов на всичко , а аз немога да му отнема надеждата а също и аз неискам да спра да вярвам. А според хирурга който го оперира само ще го подложа на мъчения.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 22:40



нещо за моя хранителен и житейски режим, джул: почти не ям месо, но и сирене - малко, освен ако е прясно, много плодове и зеленчуци в суров вид, ако не - на парна баня: броколи, карфиол, напоследък реабилитирах доматите и особено картофите. закусвам задължително пресни плодове или пресен сок.
пия само зелен и прочие билкови чайове, мента - често, вода. кафе - малко, обичам го просто. но редуцирах нескафето, кактои безкофеиновото, като разбрах, че е безсмислено заради сериеозната химическа обработка.
за двигателния режим - почти всеки ден тичам сутрин (зависи от ангажиментите ми), или карам колело, ако трябва да отида по-надалеч, инак пеша ходя на работа и из центъра, много. всяка неделя съм на Витоша, освен ако вали. зимата карам ски в почивните дни, научих се след операцията, с детето ходя на басейн - 2 пъти седмично. инак работата ми е седяща и това ме кара да се движа през останалото време, не ме свърта, честно казано.
пила съм хрущял от акула, овосан, сега довършвам капсулите на Хулда Кларк, направила съм си орехчетата за след месец, какво - още, чета лековати четива, съзнателно и гледам само романтични комедии, от новините - само прогнозата за времето.
мисля, че от главата (нагласите, мислите) идва всичко, опитвам се то да е позитивно. понякога ми се удава много, много трудно, особено в някой хубав филм като заболее героинята от "лоша" болест...много се старая да не се ядосвам. успявам. успявам и да не се обиждам. тук се получава още по-добре. дори развих - мисля си - едно безразличие към света наоколо. на вас случвало ли ви се е? не успявам да не се притесня - за закъснение, за задачки, за среща или разговор. Но Джул ме попита за режима, а аз се отплеснах, щото всеки обича да пише за себе си, то е ясно.
всяка сутрин започвам и всяка вечер завършвам с чаша преварена гореща вода, с положителни мисли и с очакване за още по-хубав ден. аха, ям доста ядки - само сурови: бадемите белени и накиснати, орехите -в овесените ядки, а освен това еднасмес в равни части сусам, ленено семе и слънчогледово ,всичките смлени - по 3 с.л. в киселото мляко или в овесените ядки, в сладкото от сливи (без захар приготвено от майка ми). и след него забелязах например, че раните ми (от готвенето у дома

) зарастват по-бързо).това през последните 7-8 месеца. и си ги нося със себе си, където ходя.
е, тва е. каквото прочета тук, го обмислям и използвам веднага, мисля, че и имунната система е важно да се поддържа, пих и ленено масло на гладно, сега почивам. и сироп от черен бъз пих, и тибетската гъба...
вслушвам се в себе си - това е отделна тема: какво ми харесва и какво не
не е трудно!!!!няма отказване!!!не



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: изrpeв]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.06.08 07:20



Много благодаря за подробното описание на здравословния ти режим! В него има много добри идеи, надявам се да помогнат на много хора.
А също се надявам и други да споделят!





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: vesela.bg]  
Авторelb (Нерегистриран)
Публикувано08.08.08 12:37



Тези дни поставиха диагноза на майка ми рак на дебелото черво,все още не се знае какъв стадии е.МОЛЯ ПРЕПОРЪЧАЙТЕ МИ ДОБЪР СПЕЦИАЛИСТ В СОФИЯ ИЛИ ПЛЕВЕН.В КОЯ БОЛНИЦА И КЪМ КОГО ДА СЕ ОБЪРНЕМ.Препоръчайте ми някого от който сте доволни или сте чули добри отзиви за него.
Благодария предварително!!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: elb]  
Автор *jull** (())
Публикувано08.08.08 13:09



Сигурно ще се включат и други, но аз мога да кажа името на лекар, за когото има отлични отзиви (всъщност и аз
имах случай да общувам за кратко с него).
Това е д-р РАЛЧЕВ (н.с. I ст.), който работи в Онкологията в София - Клиника по коремна хирургия (на 3-я етаж).
Освен като хирург, е изключителен като човек - внимателен и загрижен към пациентите си.





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Автор beblinka (новак)
Публикувано08.08.08 15:50



Относно д-р Ралчев искам и аз да кажа нещо.... 2006 година ми беше направена операцията (пълна хистеректомия) при която се откри че имам папили от основния тумор и на дебелото черво. Д-р Ралчев бил извикан по спешност за да ги отстрани. вместо да изреже цялото засегнато място той решил да направи само предна резекция че било по-лесно. След това и тримата оператори които ме бяха работили не спряха да се хвалят как всичко били изчистили и каква невероятна работа свършили ( за да им се даде нещичко разбира се). И така си живях почти 2 години в пълна заблуда че всичко е наред, докато на една ректоскопия не се откри че има един прилично голям тумор и то точно на мястото където са били папилите и се е появил там почти веднага след операцията защото не било ИЗЧИСТЕНО КАКТО ТРЯБВА. И сега предполагам всички се досещате какви мили чувства изпитвам към д-р Ралчев, въпреки че не искам да тая лоши чувства към един болен човек ( скоро разбрах че и той се лекувал от рак на белия дроб, заболял малко след моята операция). Най-добрите хирурзи на дебело черво са доц. Валентин Димитров - Онкология, проф. Гайдарски, който оперира сега в Токуда и доц. Вили Димитрова- Александровска или поне аз съм се спряла на тези тримата. Успех ......



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: beblinka]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано08.08.08 16:19



Beblinka ,как си?

Какво става с теб?
Ходи ли при Анета Ганчева?
Надявам се , че ще напишеш добри вести.

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове


Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.