Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 1  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано16.03.06 12:57



Здравейте, в края на миналата година оперираха по спешност майка ми от рак на дебелото черво. В момента провеждаме химиотерапия с 5-Fluorouracil (приключихме втория курс). За съжаление тя се чувства зле не толкова по време на петдневния курс химиотерапия, а след него. Възпалява й се устната кухина, чувства се много отпаднала, от време на време има силни болки в краката, косопад, а между втората и третата седмица започва да вдига висока температура, раната от операцията й се зачервява и започва да изхвърля конци (или поне това очакваме). Преди няколко дни й се зачервиха дланите и й се обели и кожата на ръцете.
Още след излизане от болницата започна да пие САМЕНТО, ГЕРИСАН И БИОМАРЕ, както и сок от моркови и ябълки. След като открих този форум й купих НАТАНАЛ, но много и се повдига и спря да го пие.
Аз прочетох почти всички статии във форума, но не открих много за тази форма на рак.
Много ще съм благодарна на всички, който имат същата диагноза, да споделят с мен опита си – какво са взимали по време на химиотерапията, имали ли са проблеми с раната от операцията, спазва ли ли са някаква диета?
Пожелавам здраве и сила на всички вас!

Редактирано от *jull** на 15.02.09 14:40.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Автор eli_bel ()
Публикувано16.03.06 15:32



Здравей Ани, нормално е след химиотерапията повечето от оплакванията на майка ти, за които споделяш, да се появят. Само за температурата не знам, може би е заради възпалението на раната, казахте ли на лекуващия и лекар за това?
За да я тонизираш и да не се чувства много отпаднала, можеш да и вземеш от някоя аптека ампули Женшен. Загубата на апетит и гаденето също може с тоник от Джинджифил да се облекчи, само че е малко гаден на вкус, но доколкот знам помага. Ако искаш мога да погледна за рецептата как се приготвяше и да ти я напиша тук.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: eli_bel]  
Авторjoro31 (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 16:07



Zdravei, i moiata majka ima sushtata diagnoza- 3ti stadii e, mina ve4e 6-te kursa ot sushtata himioterapiq. Imashe pove4eto ot simptomite s izkliu4enie na tova sus za4ervqvaneto. Potarsete pomosht ot lekuvashtiq onkolog ne go ostavqjte da podmine problema. Majka mi polu4i nqkakwi rani4ki kato gubi4ki v ushite... tova e ot otslabnala imunna sistema. Mnogo e strashno ot tyk nnatatyk -molq se da nqma recidivi



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: joro31]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 17:51



Joro31, стискам палци на майка ти! Давате ли й някакви специални добавки и спазва ли диета? Знаеш ли кога отшумяват страничните реакции от химиотерапията? От няколко дни майка ми има проблеми и с равновесието. Просто незнам как ще се справим със следващите 4 курса.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
АвторTeddie (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 19:13



mnogo sajaliavam.moiat ba6ta sa6to ima6e rak na debeloto 4ervo,provede sa6tata himioterapia.ponasia6e q mnogo tejko.molia vi kakvoto i da pravite postoianno sledete glavata-na nego mu otkriha razseika v mozaka,koeto bilo ne6to normalno,smisal ot debeloto 4ervo nai 4esto otiva v glavata.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Teddie]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 09:44



Здравей Teddie, извинявай за невежеството, но вие как открихте разсейките в мозъка. Какви бяха признаците? Нали знаеш какви са лекарите! Те не искат да те погледнат, камо ли, да обяснят опасностите! При баща ти имаше ли операция? Тогава откриха ли метастазии?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
АвторTeddie (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 10:52



ami metastazata be6e razpolojena niakade okolo centara za perifernoto zrenie.i v edin slan4ev den negovoto periferno zrenie zna4itelno vze da namaliava,da ne kazvam po4ti iz4ezna.Otide na o4en lekar koito se usamni 4e e ne6to takova vaz osnova na tova 4e toi po rano e imal rak na debeloto 4ervo.napraviha mu skener,koito do togava estestveno ne be6e praven,t.e.praviha mu kade li ne skener no ne i na glavata i otkriha metastaza s diametar 5 sm.be6e operiran ot p-r Busarski i poviarvai mi vsi4ko mina perfektno



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Teddie]  
Авторjoro_31 (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 19:15



Eli_bel здрасти пак. Ми и майка ми е на 55г. последните курсове и бяха най-тежки. Страничните ефекти при всеки различно отшумяват, при майка ми се получиха някакви гъбички в ушите, но докторите казаха че не било от химиотерапията. Но аз знам че не са прави- просто няма от какво друго да са .
Това което Teddie казва за мозака много ме притесни, защото майка ми контролните и прегледи незнам дали и гледат главата, и май ще трябва да ходим на частен кабинет.
Диета не спазва, но понеже е много суетна гледа да поотслабне, поне да има самочувствие- докато може
Вие от кой град сте?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: joro_31]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано05.04.06 17:29



много внимавайте с диетите, защото в този момент трябва да има силна имунна защита, а от диета ще се чувства още по-слаба и изморена физически и психически. предлагам ви да просто да ограничи вредни храни, които могат да попречат на дебелото черво. тъй като имам колит мога да ви кажа какво е добре да не яде, за да не затормозява още повече дебелото черво. но все пак по време на химиотерапията е добре да яде нормално, по принцип правенето на диети по време на рак е рисковано, така че е по-добре да се консултирате или да потърсите информация в интернет. успех!

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si


Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: secret_19]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 15:05



kakvi sa simptomite na rak na debeloto 4ervo.Dali ima analno karvene.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kat]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано06.04.06 15:07



При баща ми имаше, да. Но това кървене може да е още от 100 неща - възпаление на червата, възпаление на дебелото черво, хемороиди и какво ли не.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 10:56



Ани,моят татко е със същото заболяване,ІІ-ри стадий и в момента е на химиотерапия.Не спазва никаква определена диета,яде каквото му се иска,но отказа алкохола,дори и бира не пие.Всеки ден пие по една чаша сок от червено цвекло и моркови,витамин Б комплекс на таблетки и бирена мая.Общо взето добре понася химиите,но този път след 4-тата вливка направи някаква реакция от лекарствата с черния дроб,пожълтя,отслабна,наду му се корема и изобщо беше много страшно.За около 5-6 дни се оправи от самосебе си.Ние естествено му направихме пълни изследвания,включително чернодробни,понеже имаше съмнения за разсейки,токсичен хепатичен шок или запушени жлъчни канали.Само му препоръчаха заради реакцията,понеже беше разрушил много еритроцитни клетки,преливане на една банка кръв.Разсейки не се откриха слава богу,но докога-не знам?Много ми е страшно и болно за него.Давай на майка си да хапва каквото иска, моят татко яде всичко,което обича.По отношение на раната от операцията и ние доста време имахме проблеми и се затвори трудно,поради тази причина започнахме химия месец и половина след операцията,но засега слава богу е добре.Давай кураж на нея и на себе си и се дръж-ние сме им опората и живота в момента.
Желая Ви успех и здраве!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kat]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 13:10



И при баща ми имаше кървене. Първоначално лекарите го лекуваха от хемороиди, докато разберат че е рак. Затова си направете пълни изследвания.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: gal55]  
Авторdddd (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 15:03



Здравейте, моят татко също беше опериран от рак на дебелото черво. Операцията мина успешно, няма разсейки. Питахме дали ще му проведат химиотерапия, но ни отговориха ,че може да се наложи само лъчетерапия, след като бъде направен анализ дали туморът се е разпространил в лимфните възли. Резултатите от биопсията показаха,че туморът е злокачествен, но не се е разпространил в лимфните възли. Тогава лекуващият лекар каза, че не е необходимо провеждането на терапия. Не му изписаха никакви лекарства. Притесняваме се много. Задължително ли е провеждането на химио или лъчетерапия? Даваме му да пие какво ли не - Алое, Натанал, Мужик корен и всичко за което чуем или прочетем. Иначе като цяло се чувства добре. Възстанови се бързо, няма проблем с операцията, няма болки, има апетит. Но ме е страх да не се появят разсейки или да се получи рецидив. Моля ви дайте ми съвет? Какво да предприемем? Ние сме от Бургас и се чудя дали да не се консултираме и със специалисти в София. Извинявам се ако нещо съм написала неясно, но съм толкова уплашена и объркана. Благодаря Ви.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: dddd]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 16:05



Привет,щом не Ви препоръчват терапия,значи така трябва/евентуално обаче?/.Бих Ви посъветвала да потърсите други мнения.Моят татко е опериран от злокачествен рак-нискодиференциран аденокарцином на дебело черво Т2 без метастази при операцията,но веднага след нея ни казаха,че се налага химиотерапия да блокира евентуалните останали ракови клетки.Взеха му проби от черния дроб,тумора и от лимфните възли на коремната стена.Единствено тумора даде резултат +,останалите са отрицателни.Но ние не смеем да се зарадваме,нищо не се знае.В момента сме на 5-ти курс химиотерапия с Кампто,Левковорин и 5ФУ.Татко се чувства също добре,не спазва диета и пие Витамин Б-Комплекс,бирена мая и сок от червено цвекло и моркови.Добавки не сме пробвали,само след операцията пи сок от алое,мед и вино за подсилване-беше отслабнал над 10кг.Слава богу,си ги възстанови.Преди няколко дни направи реакция с лекарствата от химията и черния дроб и ни изкара акъла,но премина.
Ние сме от Пловдив,има и свестни лекари.При Вас в Бургас как са?Не се оставяйте само на едно мнение,давайте му кураж,следете ПКК-то и все пак се консултирайте с химиотерапевт.
Успех Ви желая!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: gal55]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 16:45



Здравей gaj55. Много ти благодаря за хубавите думи и подкрепата. Ние в момента минахме третата химиотерапия. Според лекарите и при майка нямаше разсейки. Последният път лекарката беше предложила да направим само четири, а не шест терапии (заради тежкото понасяне). Много се страхувам да не настъпят усложнения от химиотерапията, а от друга страна ме е страх да не ги прекъснем. Баща ти прави ли някакви изследвания между химиотерапиите (освен кръвните)? На майка ми не са и правили нито скенер, нито друго изследване от както е излязла от болница. Пожелавам здраве и сили на семейството ти!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Авториpинa (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 09:24



Здравейте.на 40г. съм Преди година и половина ме отвориха за апендицит и ме затвориха веднага ,оказа се рак на дебелото черво с много разсейки.След десет дни ме отвориха отново.Оказа севисокодиференциран аденокарценом с единадесет разсейки.Назначиха ми 10 курса химиотерапия с кампто, левковорин и 5фу. Успях да издържа само 5.След първата ми окапа косата а след втората отслабнах 15 кг. и не можех да ставам ,бях само на пасирани храни но не задържах нищо.Само който го е преживял може да си представи как съм се чуствала.Важно е да не се отчайваш да имаш желание за живот. По свое желание след петия курс спрях ,бях убедена че това ще ме довържи ,не рака.Започнах с билки. Близките ми научиха за "Билкова къща Миланови" София кв. Симеоново.Там ми дадоха няколко вида билки които пиех преди ,след хранене и сутрин на гладно във вид на чай.Виждаше ми се шарлатанство ,но три месеца ги пиех всеки ден.В същото време пиех и мужик корен по схема направих четири курса по един месец почивка между курсовете.Сега година и половина след операцията тази болест ми се струва сън.Незная какво ми помогна дали химиотерапията,билките или това желание което виждах в очите на двете ми дъщери които не се отделяха от мен.Желая моя късмет на всички болни не се предавайте ,искайте да живеете.Ако някой иска да се свърже с мен 0878102054 Ирина



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: иpинa]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 12:28



irina moje6 li da kaje6 kakvi bilki po to4no si pila



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kat]  
Авториpинa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 09:55



адреса е София кв. Симеоново ул.Св.Магдалина №61 тел. 02/961 20 74
казва се Еньо Миланов-лечител. Занимава се с ирисодиагностика. Билките които ми даде ги отглежда в двора си .Четири пъти съм ходила.Комбинация от билки ,варят се сутрин като чай ,едните се пият половин час преди ядене ,другите половин час след ядене отделно един извлек от които пиех три пъти по 15 капки.В началото не вярвах но много ми помогнаха извлека действа на имунната система. Обадете му се.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 09:09



Ани,нашата химиотерапевтка между всяка вливка му назначава ПКК,ехограф,туморен маркер.Понеже той има отляво на врата едно топче,за което тя се съмнява,че е лимфен възел и всеки път ни назначава ехография с оразмеряване.Отделно преди химиите снимка на бял дроб,след 4-тата направи реакция с черния дроб и го гледаха също на ехограф,тогава се установи,че червата му са раздути,но слава богу нямаше вода в корема,което е сигурен знак за разсейки.По повод на топчето на врата му-когато го оперираха от тумора имаше идентично такова от дясната страна над ребрата.След биопсията се установи,че е мастна тъкан.Беше му изрязано и спокойно,но преди да започне химиите се зачерви и поду и стана два пъти по-голямо отпреди.Лекарката при първоначалния преглед казала на майка ми,че това и на врата са метастази.След първата химия уголеменото съвсем се прибра и сега се личат само два шева,все едно го е нямало никога.За това на врата правим постоянно оразмеряване,както споменах по-горе,но лекарката и баща ми казват,че е намаляло.Сега отново имаме оразмеряване преди началото на 6-тата вливки и се моля да е намаляло.Не знам,но туморния маркер два поредни пъти му беше 0,00,дали е възможно да има разсейки.Във форума прочетох,че е възможно при нормален маркер и добри изследвания да има.Надяваме се горещо да няма.Мила,знам,че се правят от 6 до 8,дори повече химии,зависи от състоянието.Не оставяйте лекарите на мира,питайте,искайте изследвания,следете състоянието на майка ви,дали й правят всички лекарства по време на химиотерапията против повръщане,гадене и другите странични ефекти.За три от вливките сме си купували Левковорин/Калциев Фолинат,5-флуороурацил,Деган.Освен това за абсолютно всяка вливка Витамин Б-Комплекс,Дексаметазон,Алергозан и Деган.Единствено Кампто не сме купували,защото лекарката се застъпи и бързо му придвижи протокола за лекарството до София за одобрение индивидуално.Не знам при вас как е с лекарствата.За тази вливка ги имаше.
За скенер смятам да говоря след 6-тата вливка,но лекарката ни е готина и ще прецени.
Но вие не оставяйте лекарите-питайте.Желая Ви много здраве и успешно лечение!Дръжте се,аз съм оптимист!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: иpинa]  
Авторgugu (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 19:05



Здравейте Ирина! И моите поздравления че сте се преборили. Имам един въпрос. Преди операцията за апендицит нищо ли не сте усещали? Питам защото аз имам колон ириталис синдром на раздразнено дебело черво. Правиха ми преди 2 години ректоскопия и снимка, нищо тревожно. Но периодично си получавам тежест и болки в ляво и дясно ниско долу, газове, което ме притеснява. Моята лекарка твърди, че така ще си получавам от време на време пристъпи при смяна на времето и храните. Вземам при нужда дуспаталин, креон и напоследък лактофлор плюс. Основният проблем при ракът според мен е невъзможността рано и успешно да се поставя диягноза. Не знам дали има тестове на кръвта, които да правят периодично на всички за да установяват има или няма нещо тревожно. Или при определени болки и симптоми да се правят бързо други изследвания. С поздрав, Георги



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 20:47



Здравейте мили хора! Преди два месеца оперираха мъжа ми от рак на дебелото черво, стадии 3. В момента провежда лъчетерапия. Общо взето се чувства добре, но има проблем с изхождането по голяма нужда - 7-8 пъти дневно.
Споделете, моля ви, как е при вас и при близките ви? Съществувал ли е този проблем? Как сте го преодоляли?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Hиkи]  
Автор ath (непознат)
Публикувано22.11.06 09:11



Здравей Ники,
На моя баща лятото му правиха лъчетерапия, след операция рак на дебелото черво. При него също се получи този страничен ефект, но той е в резултат от терапията. След приключването й това отшумя. Получава се и нещо друго-изгаряне на кожата.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: gugu]  
Автор irna (непознат)
Публикувано01.12.06 23:30



Здравей, извинявай че се забавих с отговора но рядко имам свободно време да влизам във форума.На твоя въпрос, относно болките преди операцията бяха силни и ниско в дясно,затова ми поставиха такава диагноза ,Два месеца преди операцията чуствах непрекъсната умора,но го отдавах на работата.Правя туморни маркери ,те ще покажат дали има разсейка.Тази година април имах повишени маркери ,предложиха ми да направя 4-5 курса химиотерапия,която аз отказах и на 15.05.2006 г. по мое настояване ме оперираха отново .Имах разсейка но беше почти калцирала/за моя радост/.Веднага след като разбрах че има проблем започнах да пия натанал.Преди да ме отворят съм го пила 24 дена и ефекта се оказа невероятен.Желая ти късмет и вяра в живота. Ирина



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Hиkи]  
Автор blagun4eva (непознат)
Публикувано29.01.07 14:07



Здравей Ники, баща ми също го оперираха от рак на дебелото черво преди едно година. Той е с анус претер. Незнам съпругът ти дали е така. Доста често има проблеми с изхощдането. Искам да те попитам ако знаеш съпругът ти има ли някъде болки. Бащами има непрестанни болки в областа на седалището. Лекарите казаха, че има може би или метастази на кожа и подкожие или са срязани нерви. Незнам дали знаеш, но на него му помага най-обикновен аналгин. Възможно ли е да са метастази. Нощем си спи спокойно, храни се много добре. Ако имаш някаква информация моляте да ми пишеш.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: blagun4eva]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 18:44



Здравей Благунчева! Съпругът ми не е с анус-претер, но възстановяването след операцията беше доста продължително, повече от месец беше с катетър. По тази причина късно започна лъчетерапията и още по-късно - ХТ. Болки, слава Богу, няма или поне не се е оплаквал. Но проблемите с изхождането продължават. По наше настояване направи още след втория месец колоноскопия и се оказа, че има злокачествен полип на друго място в дебелото черво, почти в началото. При колоноскопията докторът го е отстранил. Предупреди ни, че след 45 дни трябва отново да се направи колоноскопия. Опасността от рецидиви е голяма. Направи един курс с кселода, но вече трета седмица почива, защото кръвните му показатели са много ниски.
При вас явно има друг проблем. Но как може лекарите да кажат, че може да има метастази и нищо да не предприемат? Това не мога да проумея!
Пожелавам ви от сърце бързо възстановяване. Спазвате ли контролните прегледи? Някъде ги бях постнала. Но явно в различните диспансери е различно, защото прочетох по-горе, че на бащата на Гал правят снимка на бял дроб преди всяка химия, а на моя мъж след операцията не е правена изобщо.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: niki]  
Автор blagun4eva (непознат)
Публикувано30.01.07 07:54



Благодаря Ники, и ние не знаем какво да правим.Лекарите казват така ще е да не се притеснява.Той нервничи, разбираемо като го боли. Незнам болките при метастази силни ли са какви са? Може би при всеки е различно. Правим периодично скенери и там показва, че няма метастази по вътрешни органи. Още веднъж ти благодаря! Желая на теб сили да издържаш на изпитанията, а на твоя съпруг скорошно подобряване.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: blagun4eva]  
Автор milenazd ()
Публикувано31.01.07 15:28



Здравейте, октомври 2006г. оперираха свекърва ми от рак на дебелото черво."умеренодиференциран аденокарцином, и разсейки в два периколични лимфни възела". Всички други органи са чисти, според скенера. Тя прие много добре операцията, след 6 дни я изписаха, и точно месец след операцията започна химиотерапия, предписаха и 5 курса с 5FUT и Leucovorm. Досега е минала два курса и ги понася много добре, единствено и се изриват устата. Сега след третия курс на химията, и предстои лъчетерапия. Изписаха и 6 седмици лъче терапия. Незнам това много ли е или малко, притесняваме се как ще ги понесе тях. И тя има проблем с изхождането, ходи много начесто по малко "със съшивател е", незнам това дали е нормално, иначе си хапва дори напълня.Кръвните и показатели са идеални, не пие никакви добавки, въпреки че имаме и Натанал, е Мужик корен и Саменто, страх я е, защото не и ги е предписал лекар. Въпроса ми към вас е, как се понася лъчетерапията, нужно ли е да лежи в болница за нея. Какви изследвания трябва да и се правят, за да сме сигурни че няма разсейки. При вас има ли такива проблеми с изхождането.
Много ще съм ви благодарна за всякаква информация, бъдете здрави.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: milenazd]  
Автор ilianak (непознат )
Публикувано31.01.07 16:32



Здравейте Milenazd,аз съм със същата диагноза само че, без разсийки.Назначиха ми 6 курса химиотерапия от които 3 вече направих.Нямам назначена лъчетерапия.Относно изхождането , в началото беше голям проблем.С времето нещата се нормализираха.Пропуснах да спомена, че бях оперирана на 19.09.2006г. в Медицинска академия.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: ilianak]  
Авторmilenazd (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 18:18



Благодаря за бързия отговор и съжалявам за заболяването ти, свекърва ми я оперираха във Военомедицинска академия , и казаха че операцията е минала повече от добре, с чисти резекционни краища, и от отстранени 5 околни лимфни възела ,само в два има туморни клетки. Като цяло ни казаха че ако мине курсовете химио и лъче терапия, може да се смята за излекувана, но аз се притеснявам.
Ти пиеш ли някакви добавки, лекарства или витамини. С какво се храниш, спазваш ли някакъв режим или нещо подобно. Кога ти назначиха контролни изследвания, изследвалили са ти туморни маркери след операцията, правили ли сте скенер след това. Същите препарати ли ти вливат?
Извинявай за многото въпроси, от провинцията сме и немога всеки ден да звъня до София, и да задавам за някого "смешни" въпроси.
Благодаря ти предварително, за всякаква информация, лека вечер.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: milenazd]  
Автор ilianak (непознат )
Публикувано31.01.07 19:46



Milenadz, аз също съм от провинцията.На мен също ми казаха, че 5 години трябва да следя състоянието на организма ми и ако всичко е наред съм излекувана.Казаха също, че не е задължителна химиотерапията при моя случай, но е добре да се направи.При мен карцинома беше на 18см. от ануса и не се наложи да се поставя анус претер.Вливат ми същите лекарства.От добавките пия Натанал,сироп от черен бъз,сок от моркови,бадемови ядки,Герисан и от вчера взимам и мултивитамини.Относно храната онколожката ми каза да ям всичко, ако не ми се подуват червата.Този съвет не ми харесва и аз си наложих да ям повече постна храна,киви /поне 3бр.на ден/ и др.плодове,също сок от моркови, поне 300гр.всеки ден. Контролни прегледи каза, че ще правят поне 20 дни след последния курс на химиотерапиятя.Не се притесняваи- за всичко,което се сетиш може да ме питаш, ако мога ще ти отговоря.Спокойна вечер и от мен.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: ilianak]  
Авторstef (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 23:06



Здравейте добри хора! Преди месец и половина оперираха съпруга ми от рак на правото черво с анус претер, стадий 2, лимфни възли без Ту метастази реактивен лимфаденит в Пловдив. Правена му е лъчетерапия преди операцията. В епикризата е записано, че се насочва към онкологията за следоперативна ТГТ и ПХТ и имунотерапия, но от онкологията в Стара Загора ме уверяват, че на този етап лъчетерапия и химеотерапия не са необходими. При изписването ни препоръчаха единствено болкоуспокоаващи без специален режим за хранене. Лекарят, който го оперира ни увери, че операцията е извършена отлично и че е необходимо само време за да се възстанови напълно. Подържаме телефонна връзка, но контролен преглед след 30 ден беше отказан заради грипа и дори ни казаха че може да се направи едва след три месеца. Но към днешния ден той все още се чуства зле. Следобяд почти винаги има температура около 37,2,отделя се секрет от раната отдолу, чуства силни болки в областта на седалището, стомата се зачерви и има тежест около нея. Доктора казва, че е нормално, но аз се безпокоя. Моля споделете имали ли сте такива проблеми? Колко време ще продължи възстановяването? Наистина ли не е необходима лъче и химиотерапия? Трябва ли да се приемат някакви лекарства или храни? Очаквам да споделите вашия опит и знания.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: milenazd]  
Автор blagun4eva (непознат)
Публикувано01.02.07 08:56



Здравей, моя баща мина лъчетерапия, около 25 нагревки. Имаше сериозни проблеми с изхождането, защото от лъчетерапията се получава разтройство. Но благодарение на майка ми пазеше строг хранителен режим. Трябва да се храни с месо-телешко, бяло пилешко и риба като тове месо трябва да се приготвя на пара. Също така ориз варен без никакви подправки. Той направо се побърка от тази храна, но се оказа, че по този начин проблемите с изхождането престанаха. Сега му назначават за втори път лъчетерапия, но той отказа, защото първия път не му помогнала според него и действително не се почувства никакво подобрение. Продължава да има сериозни болки в областта на стария анус. Минават му единствено от аналгин. Желая Ви здраве.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: stef]  
Автор blagun4eva (непознат)
Публикувано02.02.07 14:02



Здрасти Стеф, така като прочетох проблема ти баща ми е със същите проблеми. Преди година е опериран и продължава да има болки в областта на седалището. Искам дати кажа, за зачервяването около стомата. Това се получава от торбичките, които ползвате. Ние ползвахме какво ли не. Получаваме от здравната каса вносни, които се полагат безплатно и се залепват. Не вършат никаква работа. Малко като се напълнят и се отлепват изисква се невероятно подсушаване, пудрене и т.н. Една жена ни каза за едни български торбички, които се закачат на специален колан, който е много евтин. Торбичките също са на смешни цени в сравнение с вносните, които са около 3 лева едната. От както почнахме да ги ползваме се родихме и баща ми много лесно се обслужва сам. Българските торбички са производство във Велико Търново има ги по санитарните магазини. Те са от обикновен найлон оцветен в различни цветове. Имай търпение операцията е много тежка и възтановителния период е доста дълъг. Баща ми е видимо добре, но тези непрестанни болки в седалището ще го побъркат. Опериращия лекар е сигурен, че всичко е наред. Той е изнервен и не ги понася. Правихме лъчетерапия, която уж да облекчи положението, но уви никакъв резултат. И при него непрепоръчват химиотерапия, а и самия той не желае. Желая ви много здраве.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: blagun4eva]  
Автор milenazd ()
Публикувано02.02.07 15:03



Здравейте, знаете ли защо на някой пациенти препоръчват химио, на други лъче а на някой и двете терапии, когато са със почти една и съща диагноза. На свекърва ми и препоръчаха и химио и лъче терапия, въпреки че опрацията според лекарите сама по себе си е минала доста успешно и са отстранили всичко до чисто, включително и лимфните възли наоколо.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 22:48



Здравейте ! Моята скъпа майка я оперираха миналият вторник от рак на дебелото черво. Изрязали са парче от червото, лимфни възли и метастази от черният дроб. Скоро ще трябва да започне ХТ. Тя се чувства много отпаднала и не е сигурна дали да прави ХТ. Не зная как да постъпя ?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Авторiuliana (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 14:15



Здравейте, приятели!
За първи път се сблъсках с реалностите около онкологичните заболявания това лято, когато дядо ми (баща на майка ми) беше опериран от рак на дебелото черво. За щастие, нямаше разсейки и в момента му предстои последната вливка с 5-FU. За изненада на лекари и сестри, той понесе химиотерапията учудващо леко, без повръщания или окапване на косата. И като че ли всичко ще приключи доста по-леко с дядо ми, отколкото с майка ми. Както вече не веднъж съм писала във форума, след много мъки и ходения по какви ли не специалисти, тя беше диагностицирана с рак на гърдата в напреднал стадий с множество разсейки в костната система. Преди три месеца започна лечение с хормонална терапия и Зомета. Състоянието й не бе никак леко. И сякаш, за да ни покаже, че нещата винаги могат да бъдат и по-лоши, съдбата ни изправи пред още едно страшно неизвестно - появиха се сериозни съмнения за рак на дебелото черво на майка ми. След неуспешна колоноскопия (в смисъл, че лекарката не успя да достигне до края на червото, нещо и пречело) и изключително висок туморен маркер (над 800), заминахме за София. Майка ми беше приета във Военна болница, където доц. Кацаров й направи още една колоноскопия. Тя също не успя да подтвърди или отрече наличие на туморен процес в червото. Последва иригография, със същия резултат. Първоначално доц. Кацаров каза, че ще направят и лапароскопия в краен случай, за да видят какво всъщност става. Накрая обаче той отказа с думите, че майка ми е със заболяване в терминален стадий, нямало смисъл, това можело и да е само срастване, да сме лекували водещото заболяване и т.н. Мисля, че ги стресна предимно фактът, че майка ми спряла да диша известно време при колоноскопията (нали е с пълна упойка). Както и да е, казаха ни, че биха оперирали само по спешност, ако се получи евентуално запушване...Така майка я изписаха, без да ни кажат всъщност има ли или не тумор в дебелото черво. Нея обаче я излъгахме, че докторите са казали, че е само срастване.
Оттогава минаха близо 3 месеца. Майка ми заочна да се възстановява, в резултат на хормоналната терапия и бифосфанатите, както и многото добавки, сокове, ядки, билки и т.н. (вече нееднократно съм писала за тях, да не се повтарям). Тя вече се храни нормално, взе да става сама и много по-лесно от леглото, движи се свободно, шета из вкъщи, върна си цвета на кожата - да не повярва човек (както и лекарите, които се учудват, че е жива!!!)
Само че дойде време за контролни прегледи и утре ни предстои да си вземем резултатите от туморните маркери, вкл. на дебелото черво. Може би и заради притестнението, не знам, но майка от една седмица започна да чувства парене в дебелото черво. И сега колкото и да ми се иска да вярвам, че всичко ще е наред, страшно ме е стегнало под лъжичката и не знам какво да правя, ако резултатите пак са много високи. За съжаление, колкото и рядко да се случва, е възможен паралелен туморен процес в два органа, които не са така свързани, както например гърдата и яйчниците.
Моля ви, ако можете, дайте ми съвет как да постъпя, дали да търся други специалисти и да настоявам за лапароскопия или пък да се моля някоя от добавките да забавя туморния процес (ако го има в червото) и да чакам докато майка ми укрепне още повече... Всъщност без доказан туморен процес в червото, от онкото не могат да назначат нито химия, нито нищо... А мога ли да стоя спокойно да чакам запушване, че да предприемат нещо??



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iuliana]  
Авторstef (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 16:18



Скъпа Жулиана, ние също минахме през кабинета на доц Кацарски и също не получихме окончателна диагноза, Затова моят съвет е да се обрънете към проф. Димитров от онкологията в София

Моята молба е ако има някой с диагноза след операция с анус претер CARCINOMA RECTI T2 N0 M0 ST PST TGT, на който онколозите отказват да правят химео и лъче терапия да ни пише как се чуства и какво приема като добавки или да настояваме за да се проведе такова лечение. Вече писах, че съпругът ми е опериран през м,12.2006 г



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Автор megany (непознат )
Публикувано13.02.07 19:00



Здравейте,майка ми е оперирана от рак на дебелото черво на 01.02.07гл с отстранени матка,яйчници,апендикс!Имат съмнения за метастази в бял дроб и в 2 гр.прешлена!Предлагат ни -1) ядрено-магнитен резонанс,2)химио и лъчетерапии!
Моля ви помогнете ни със съвети за хранене,добавки,и как действат химио-лъчетерапиите!Да сме подотвени за последствията и има ли шанс майка ми-да се стабилизира????Пишете ми тук и на email адрес - finance5_megy@abv.bg
Отчаяни и уплашени сме!





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: megany]  
Авторiuliana (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 09:45



Megany, не изпадайте в паника - това е най-важното. Вероятно са използвали операцията, за да "оттърват" майка ви от няколко проблема наведнъж - предполагам са ви казали защо се е наложило отстраняване на матката и яйчниците. Това че ви предлагат ЯМР не е лошо - това е много прецизен метод за локализиране на туморни образувания и заедно с туморни маркери за белия дроб, както и евентуална пункция на костно вещество, най-добре ще покажат има ли или не метастази. Едва след това може да се говори за химия и лъчетерапия. Но моят съвет е да не чакате, а майка ви веднага да започне да пие Натанал, както и някои от многото други добавки, коментирани във форума (най-добре можеш да прецениш ти, знаейки състоянието на майка ти).
Аз имам един въпрос към теб. Моята майка е с рак на гърдата и множество разсейки в костите. Лекарите обаче имат съсмнения и за рак на дебелото черво, което, както съм описала малко по-горе, не можаха нито да подтвърдят, нито да отрекат. Но едно е сигурно, ако се предприеме операция за дебелото черво, при нея също ще се отстранят яйчници и матка. Все още обаче разучавам в коя болница може да се състави подходящ екип от лекари, които да извършат операцията. В тази връзка, къде оперираха майка ти и доволни ли сте?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: stef]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 13:24



Здравей stef, моята майка също е оперирана от рак на дебелото черво. На нея й назначиха 6 курса химио, но тя ги понесе много тежко и спряхме след третия. На нея и до днес (вече повече от година), раната от операцията й сълзи и излизат конци. Казаха ни, че това не трябвало да ни притеснява.
По отношение на стомата, избягвайте кисели и пикантни храни (в това число плодове, зеле, зелена салата). Наблягайте на ориза, картофите (с малко подправки), бялото пилешко месо и бялата риба на фурна.
Възстановяването след операцията е трудно, особено ако съпругът ти е отслабнал драстично. Давай му да хапва по-начесто. Постепенно ще се възстанови. Майка ми пие Натанал и Саменто /редува го с БиоМаре от Лечител/. Избягваме сладките неща и червеното месо. Пожелавам ви успех и ви стискам палци!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iuliana]  
Автор megany (непознат )
Публикувано14.02.07 14:57



iuliana,оперираха майка ми в НСБАЛО-София-т.е.Онкологията в Дървеница-при проф.Димитров-коремна хирургия-3 ет.!Но 1-се консултирайте при проф.Брайков-гастроентеролог в същата клиника-ет.1!Много сме доволни от тези 2 проф.-но и много кинти отидоха!Отидете!праве се -изследване с камерки-вкарани в черватаи ще имате резултат -какво става!!Сигнали за рак на дебелото черво са- слуз,кръв в изпражненията,рязко разстройство,гадене,понякога повръщане,липса на апетит-загуба на тегло.......ние стигнахме до липса на дефекация и пълно запушване на червата!!Не стигайте до там!!Действайте!Ще ви дам и тел.ако искате!Не са ни казали за костно в-во-изследване,нито тум.маркери-а утре сме на СКЕНЕР!!Ужас!!Пиши ми пак!





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: blagun4eva]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 18:29



Проблемът с торбичките стои и пред нас. Баща ми също е опериран от тумор на дебелото черво и е с анус претер. Голям зор е с тези торбички - вносните, коио се полагат по касата. От теб научавам, че има и по-удобни. Ще съм благодарна ако ми кажеш дали българските, освен че са по-удобни, също позволяват да се поддържа добра хигиена, т.е. дали ограничават миризми, газове и т.н. Малко повче информация ще ни е от полза.
Поздрави и най-добри пожелания





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Juli7]  
Автор blagun4eva (непознат)
Публикувано15.02.07 09:07



Здравей! Вносните торбички са ужасни, защото се зачервява стомата и малко като се напълнят се отлепват. Съвсем случайно разбрахме за българските, които са производство на Велико Търново. Както всичко става в нашата страна се толелират вносните, които са безбожно скъпи и фирмата на някой е спечелила конкурс, за да си пробутват вносните от здравната каса.
Първоначално не знаехме откъде да намерим българските.Случайно от друг болен открихме, че са производство на Велико Търново.Бяха изключително любезни и изпратиха по куриер колан и торбички. Щети напиша телефона-062/633-882. Кажете, че от вносните мястото много се зачервята. Заправих да ти кажа, че трябва да кажеш размера на стомата, за да ти пратят колан с точен размер.Торбичките са много евтини и лесно се сменят. Баща ми се справя сам даже когато не е вкъщи. Не е нужно когато не си си вкъщи да се пудриш и т.н.откачаш и слагаш.Ако не ви изпратят идете в някой санитарен магазин и си купете колана. Надявам се да съм помогнала. Желая Ви здраве.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: blagun4eva]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 12:10



Много ти благодаря за информацията. Надявам се да успеем да се снабдим с тези торбички, та да се облекчи и без това тежкото и неприятно положение на баща ми!
Пожелавам много здраве и усмивки





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Juli7]  
Авторstef (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 22:59



Съгласна съм с мнението Ви за торбичките. Продават се само чрез касата, само с предварителна заявка и само в определени аптеки. От началото на месец февруари се мъча да се снабдя с български, но в аптека в Хасково ми казаха че се продават само комплект и струва 99 лева. Представяват колан и 50 обикновени найлонови торбички. До миналата година са стрували около 16 лева но сега ги снабдявали по нов начин. Ще се възползвам от телефона за директна коренспонденция с Велико Търново. Дано са по-добри защото вносните му съдраха кожата, а след около два-три часа лепилото се втвърдява,лепенката се набръчква и пропуска. Това е голям стрес.
Имаме нов проблем. Преди една седмица съпругът вдигна кръвно 200/120 с много силно повръщане. Наложи се да викам спешна помощ /нямате си представа колко е трудно да Ви посети лекар в къщи/. Биха му две ампули ДЕГАМ. Повръщането спря, но от тогава има силно главоболие. Кръвното спадна и сега е около 140,150/90,100. Болката минава само от спазмалгон, но той отбягва да го пие често за да не привикне.
Очаквам вашето мнение и съвети. Къде да търсим причината?

Няма да се предаваме, дори и с бой!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: stef]  
АвторM2 (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 23:52



Ние бяме при д-р Димитрова в Хасково. Тя е много разбран лекар. Консултирайте се с нея.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iuliana]  
АвторM2 (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 23:54



Моят съпруг беше опериран в ИСУЛ при проф. Дамянов - коремна хирургия.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: gal55]  
Авторtanny (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 15:10



здравейте,
преди година и половина научих от форума много за заболяването на моя баща. той е на 55 години. оперираха го от рак на дебелото черво - трета фаза, но без метастази. след операцията последва химиотерапия - 6 наливки които той понесе според мен добре. беше отслабнал с повече от 15 килограма. от тогава та и до днес спазва строга диета. пие натанал и сементо, а също и профилактично билките на хилда кларк.
от преди три месеца започна да го наболява коляно. поставиха му диагноза гонартроза. от преди месец има силна болка в гърба. днес постъпва в болница за пълни изследвания. друго, което ме притеснава е, че получи накакво топче - като подут лимфен възел на врата. почети веднага друго такова на главата, на корема и крака. много съм притеснена и уплашена.
моля ако някой има опит с тези симтоми да го сподели. дали става въпрос за расейки? какво се предпирема в какъв случай?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Авторtanny (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 15:14



здравейте,
преди година и половина научих от форума много за заболяването на моя баща. той е на 55 години. оперираха го от рак на дебелото черво - трета фаза, но без метастази. след операцията последва химиотерапия - 6 наливки които той понесе според мен добре. беше отслабнал с повече от 15 килограма. от тогава та и до днес спазва строга диета. пие натанал и сементо, а също и профилактично билките на хилда кларк.
от преди три месеца започна да го наболява коляно. поставиха му диагноза гонартроза. от преди месец има силна болка в гърба. днес постъпва в болница за пълни изследвания. друго, което ме притеснава е, че получи накакво топче - като подут лимфен възел на врата. почети веднага друго такова на главата, на корема и крака. много съм притеснена и уплашена.
моля ако някой има опит с тези симтоми да го сподели. дали става въпрос за расейки? какво се предпирема в какъв случай?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tanny]  
Автор nelidz (член)
Публикувано01.03.07 15:40



Опитай се да се успокоиш!Изследванията ще п окажат.МОже би е добре да се направи сцинтиграфия на костите и биопсия от тези подути лифмни възли.При баща ми се появи едно топче на врата, казваха ч еможе да е реакцияна организма срещу инфекция.Не стана ясно какво е.Но след месец може би аз видях на корема нещо като две топ чета, които с времето се разкараха.Татко имаше болка в кръста, тя също отмина.Дръж връзка с лекарите в болницата и им сподели тревогите си.Настоявай за сцинтиграфия!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: nelidz]  
Авторtanny (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 15:49



Благодаря за куража който ми даваш. какво всъщност представлява сцинтиграфията? прегледах темата във форума но не намерих много полезна информация? при баща ти уставои ли се от какво е била болката в кръста?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tanny]  
Автор nelidz (член)
Публикувано01.03.07 16:18



Сцинтиграфията показва дали в костите има активен процес-има ли метастази.Ние не сме правили.Баща ми почина преди точно 30 дни.Незнам от какво то чно беше болката в кръста.Може би от залежаване...Ние го мажехме с мас и сол, това го успокояваше и загряваше.Желая пак успех в борбата!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Автордилaйлa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 16:37



Здравей миличка, не знам как да започна и какво да ти кажа. Аз от една седмица знам, че майка ми е със същото заболяване. Искам да ти кажа, че при нея първо й правят химиотерапия, а след един месец ще е операцията. Знам, че й изписаха таблетки "Xedola 500", като ти пие два пъти на ден по две хапчета. За тях прочетох, че намаляват развитието на рака, без да увреждат други органи. Ако искаш се поинтересувай за тях повече, защото при мен нещата са много пресни и не мога да коментирам нищо. Страх ме е какво ще стане, но надеждата умира последна. Правят й и химиотерапия, която е 3 часа вливане на течност въвена през 20 дена.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tanny]  
Автор tetty71 (поздрав)
Публикувано01.03.07 16:39



При сцинтиграфията се вкарва венозно около половин кубик контрасно вещество, което е и радиоактивно. За около два часа се разпространява в целия организъм по кръвообращението и се акумулира около костните метастази, ако има такива. По време на изследването болния е легнал, а под и над него минава апарата, от който на компютър в съседната стая се вижда скелета с евентуалните натрупвания ( виждат се с просто око ). Непосредствено преди да влезне за изследването, болния уринира за да изхвърли тази част от контрасното в-во, която е напълнила вече пикочния мехур заедно с урината. В противен случай пикочния мехур "свети" и замъглява резултата. След това - много течности, за да изхвърли по - бърже остатъка от в-вото и избягване на контакти за деня с близките. Резултатите от това изследване са много по- точни от рентгеновите и хващат находката около 6 месеца по- рано.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iuliana]  
Автордилaйлa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 16:56



Здравей, първо да ти кажа, че страшно много съжалявам за тези проблеми. При тепърва почва кошмара, но мога на първо време да ти кажа, че майка ми е с рак на дебелото черво и в момента е на химиотерапия и таблетки "Xeloda. Ако искаш позаинтересувай за тях. От това, което аз прочетох за тях знам, че забавят развитието на болеста до 50 %, както на дебеловото черво, така и на гърдата. Дано нещата да се оправят. И не се отказвай.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: дилaйлa]  
Авторtanny (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 17:15



благодаря за бързите ви отговори. преди година и половина ми помогнахте с подкрепа и съвет. правите и го сега. прегледах някои от темите във форума и отново намерих обнадеждаваща информация. надеждата и информацията убиват страха.
знате ли нещо ново във връзка със сцентографията. къде се прави, трябва ли ми направление и какава е цената ако се бърза?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано03.03.07 16:00



да, имам личен опит, от преди две години:по време на химиотерапията - същата като на майка ви , почти не ядях и от всяка миризма ми се повръщаше, на улицата също. домашните се хранеха далеч от мен, пиех хапчета срещу повръщане. ужасно бях слаба, не можех да обиколя блока, без да се задъхам. това блеше най-тежкият период. след година време се качих на вихрен, а тази година и на Вежен. тъй че - въпрос на време, никакво напрежение и отрицателни емоции, гледах само романтични комедии. по въпроса за ходенето на работа съм раздвоена - там се мобилизираме. друго не се сещам. спокойно, с много смях, чудесно е че майка ви Ви има, моят син е малък и почти не разбра какво става. нито за миг не допускайте лоши мисли!!!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tanny]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано03.03.07 16:31



здравейте, правили са ми сцинтиграфия в областния диспансер в София. нищо особено като преживяване, по-горе е описан много ясно. знам, те работят от март със здравната каса, записването не е проблем, предстои ми на 12.3. пак там, което прехвълих от 5.3. по клинична пътека е май около 60 лв, а без направение 3А - 120, ама не съм съвсем сигурна. искам да кажа, че и при бързане има възможност. тел. им за информация и записване е 02 875 20 99 до към 13 ч.
здраве!!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: изrpeв]  
Авторtanny (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 09:06



изгрев,
говориш за областния диспансер в София, който е в 5 градска болница ли?
може ли там да се направи сцинтография???? питам защото химиотерапията на татко я направиха в тази болница.
доколкото разбрах от форума сцинтографията я правят в диспансера на София град в болницата в Младост.
ще ми препоръчаш ли онколог от областния диспансер.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tanny]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 22:17



tanny,
говоря за областния онкодиспансер в Младост на ул. А.Сахаров(сега е в ремонт).
иска се талон 3А от специалист за преглед по здравната каса. ама тоя последния е трудно да го намериш май при гастроентеролог. на мен веднъж ми отказаха. тогава правих изследването платено. не е страшно, някой го беше описал много точно по-горе. ще разкажа по-нататък какво стана щото ще става тепърва.

здраве!!!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: изrpeв]  
Автор kalos (зов за помощ)
Публикувано08.03.07 14:24



Здравейте! Бихте ли ми казали номера на туморния маркер за рак на дебелото черво. Много бих искал да науча нещо повече за симптомите на това заболяване.Благодаря ви!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kalos]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 15:49



Привет,маркера е СА19-9,нормата му е 3,4.Желая ти успех и здраве!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kalos]  
Авторraл55 (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 15:54



Извини ме за нормата-3,4 е на общия маркер.За тази на дебелото черво не съм сигурна,ще проверя.Здраве ти желая.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Автор tanny_s (непознат )
Публикувано09.03.07 12:01



здравейте,
скенерът в сряда показа, че баща ми има една метастаза в черния дроб и увеличени лимфни възли в областта на малкия таз. той е опериран от рак на дебелото черво преди година и половина и има проведена химиотерапия с 5 -флуросцил.
тъй като има силни болки в кръста ще направим сцинтиграфия в сряда на 14.03. има голяма вероятност да има метастази и в костите.
същевременно в онкодиспасера софия-област вчера ми обясниха, че трябва да им се обадя след като направим сцинтиграфията. от форума научих, че при метастази в черния дроб се прилага химиотерапия. казаха ми обаче, че такава се прави само ако болният няма чернодробна недостатъчност. имате ли представа какво представлява химиотерапията. влива ли се нещо или изписват xeloda. татко сега е само на обезболяващи. може ли химиотерапията да повлияе на резултата от сцинтиграфията и не трябваше ли да я започнат веднага след като има доказана метастаза в черният дроб и състоянието му все още е добро, но се влошава бързо. а дали могат едновременно да се прилагат химиотерапия за черния дроб и биофосфонати за костите/ в случай на метастази в костите/
ако някой има подобен опит моля да сподели.
надеждата не ме е напусналата, но и аз се сблъсквам непрекъснато с лекарско бездушие и вдигане на рамене.
разчитам много на Вашаите съветите и опит.
Ако се обърна към онкологията и исул ще трябва ли за всяко посещение при тях да искам направление от онкодиспансера. От там могат ли направо да ми изписват обезболяващите, които вчера в диспансера ми отказаха?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tanny_s]  
Автор kalos (зов за помощ)
Публикувано09.03.07 13:10



Идиотска държава! Как може от онкодиспансера да ти откажат обезболяващи лекарства.Те,че ен могат да лекуват, не могат, ама какъв им е проблема - нямат лекарства или не искат да ти ги изпишат.Моля те напиши с два реда. Явно по-често при такива случаи трябва да се търси помощта на медиите.Като се вдигне малко шум , нещата вземат да се пооправят. Ама ние покорно мълчим, а тези бездушни доктори ,ни мачкат както си искат. Бесен съм! Моля те напиши - защо ти отказаха лекарствата.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kalos]  
Автор tanny_s (непознат )
Публикувано09.03.07 13:20



личния лекар ми изписа оксикортин с жълта рецепта. и си ги купих. вчера имах около 20 хапчета. в диспансера ми казаха че нямат оксикортин, но ще ми дадат почети същото като свърша оксикортина който имам. а това лекарство почети не го обезболява татко. не са ме отрязали напълно - казаха елате пак. но него не го приеха за лечение вчера и това ме безпокои. толкова ли им е нужна тази сцинтография? доколкото разбирам да ти изпишат кселода се минава на комисия? а те дори намек не направиха, че ще предприемат нещо. колко трябва да чакам?
татко пие натанал и сементо от близо година и половина. но сега ги спря. вече не вярва в лечебната им сила.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tanny_s]  
Автор kalos (зов за помощ)
Публикувано09.03.07 13:37



Тани, за Кселодата се прави протокол. Миналата гозина на майка й изписиха заради метастазите в черния дроб, но докато се натуткат в ИСУЛ, се наложи да ий купя за първите два курса. За един курс стойността му е цели 930 лв. Друг е въпросът колко е ефективен, като гледам как универсално го изписват. Много е важно онколога - химитерапевта да вникне по-внимателно в диагнозата, да разполага с повече изледвания.Въобще идиотска ситуация-аз не мога да разбера какво им пречи да ги дават веднага след като в аптечната мрежа може човек да си ги купи. Пак става дума за бизнес за сметка на мъките и страданията на хората. В Търговска лига това лекарство го има колкото искаш, но цената му е почти два пъти по-висока, отколкото в Турция...Голям ужас.
Майка също е в този онкодиспансер и затова малко се изненадах като ми каза ,че са те отпратили. Защото понякога се правят и на внимателни, но това не означава ,че трябва да им мълчим,когато не си вършат работата...Желая ти успех!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kalos]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 22:26



Маркерът е 19-9, а нормата до 39.
при мен след операцията непосредствено не намериха нищо, а преди това не бяха търсили - това са моите съмнения относно смисъла на тези насочени изследвания. но сега всичко е ОК и го пожелавам и на всички във форума!!
има и други начини...





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: изrpeв]  
Автор tanny_s (непознат )
Публикувано12.03.07 08:51



благодаря за информацията калос,
както вървят нещата днес и аз ще тупя на татко първия курс кселода. цената вече му се е увеличила в аптеката ми казаха, че е около 1200 лева. малко по малко. в събота ходих при доцент Филипов. купих ваксините и таблетките, които ми изписа и вече ги слагам на татко. доцента каза, че могат да се прилагата заедно с кселодата в седмицата, в която се прави почивка. аз обаче се страхувам да не са твърде много лекарствата, които му давам. той сега е на обезболяващи - оксикортин - сутрин и вечер, трамадол по обяд, аулин междинно. след като почети година пи натанал сега просто не го иска въпреки, че му купих без алкохол, за да не го смесва с обезболяващите. взех му герисан.
чудех се дали можеш да ми дадеш повече информация за това как се връзват исул и областния онкодиспансер. и аз съм се насочила към лекар в исул за химиотерапията с кселода, но никой не знам как и от кого да вземам обезболяващите. дали от исел могат да ми ги изписват или само от онкодиспансера?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tanny_s]  
Автор Eddy (въздушна)
Публикувано12.03.07 09:39



tanny_s, майка ми провежда химиотерапия в ИСУЛ, а обезболяващите ги вземам от диспансера без никакъв проблем.С лична карта и епикриза можеш да го регистрираш ти и да получаваш лекарствата, не е необходимо баща ти да бъде там.Моето впечатление, е, че са доста любезни и услужливи- предложиха различни варианти за обезболяване,...,наколко пъти връщах лекарства,които не вършат работа, за да изпишат друго.

Редактирано от Eddy на 12.03.07 09:41.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kalos]  
Авторkati_k (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 18:45



Миналата година са изписвали кселода с протокол,а за 2007-ма някой от вас уреждал ли се е с такъв протокол,или всички си купуваме кселодата с парички?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kati_k]  
Автор milenazd ()
Публикувано13.03.07 16:12



Здравейте мили хора, интересуваме един въпрос, ако някой може да отговори ще съм много благодарна. Свекървами я оперираха преди 4м от рак на дебелото черво. Досега направи три курса химио и и остават още два/понася химията много добре/ и е в отлично физическо състояние. На три места питахме за лъчетерапията, която и е назначена от онкокомитета и на трите места отговориха крайно различно и сега незнам какво да правим
- в Велико Търново и казаха че трябва да направи 3 курса химио и след това да направи 40 нагревки лъче и след това да продължи химиото още 2курса
- в Варна и казаха че трябва да си изкара химиото изцяло и тогава да направи лъчето
- а днес ходиха в София в Онкоболницата в Дървеница и там са и казали че няма смисъл от лъчетерапия, защото били минали вече три месеца от операцията. Просто да се следяла по често с профилактични прегледи.
Въпроса ми е сблъсквалил ли сте се с подони разминавания и как е минало при вас, и кога точно е правена лъчетерапията и къде /в кой град/.
Много благодаря предварително за отговорите, ще ми помогнете много ако се включите.
Лек ден и бъдете здрави.





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: milenazd]  
Авторpraha (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 16:35



Днес случайно попаднах на едно предаване,в което доцент Нейков от Онкологията каза,че често се случват подобни разминаванията между мненията на Онкокомитетите на различните болнични заведения Дори спомена за разминавания между мненията на нози в Онкологията и този в диспансера в Младост.Затова е ясно,че от трите места са Ви дали толкова различни мнения.Знам,че това не действува успокояващо,но явно това е действителността.Може би трябва да се консултирате с още някой,или пък сами да вземете трудното решение как ще процедирате нататък.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: milenazd]  
Автор Cantina (непознат)
Публикувано13.03.07 17:25



Ами това, коета са казали в Дървеница ми звучи логично. Значи, лъчетерапията се използва за да се "капсулират" раковите клетки, ако има останали такива. Облъчва се точно определено място, там където е намерен тумора. А след като са минали три месеца, значи вече сигурно е късно за капсулиране. Аз правих лъчетерапията веднага след операция, може би три седмици след това бяха минали. Във Варна.
Но от процедурите се получава и допълнително изтъняване на червата, разстройство, болки, гадене в устата, липса на апетит ...
Незнам, както вие си прецените.



Тема Re: СИМПТОМИ -Рак на дебелото червонови [re: Cantina]  
Автор kalos (зов за помощ)
Публикувано14.03.07 16:26



Здравейте! Дали кървенето е симптом за рак на дебелото черво или може да става дума за вътрешни хемароиди. Моят брат - на 50 г. - е адски изплашен - в рамките на 10-ина дни е забелязал три пъти малко кървене в края на изпражненията. Консултирал се е с доктор и той му е казал,че изледванията, които биха му гарантирали спокойствие, са доста сложни и болезнени. Иначе според неговите думи - не е имал с години проблеми с хемароиди. Понеже знае,че посещавам този форум, ме помоли да ви попитам какви са първите симптоми при рак на дебелото черво и каква е отликата при кървене от хемароиди. Разбирам,че трудно може да се даде така категоричен отговор и все пак, надявам се да споделите това,което се е случило на вас или на ваши близки. Много се надявам това да е само една уплаха и че причината за това кървене да не е рак...Предварително ви благодаря за отзивчивостта.



Тема Re: СИМПТОМИ -Рак на дебелото червонови [re: kalos]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано14.03.07 16:34



Наскоро четох, че рака на дебелото черво протича почти без симптоми. Един от тях е кървенето, "което много често се бърка с хемороиди". точно така беше написано. Затова нека се подложи на изследвания е моето мнение.



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: СИМПТОМИ -Рак на дебелото червонови [re: vesela.bg]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано14.03.07 17:35



Точно така е. Симптомите се явяват при късните стадии на всички видове раци. За съжаление.

Калос, нека направят изследването. По-добре да се знае, отколкото да живее в страх и съмнения.



Тема Re: СИМПТОМИ -Рак на дебелото червонови [re: kalos]  
Автор nincka45 (непознат)
Публикувано14.03.07 18:03



Привет, Калос! Чела съм, че разликата между рак на дебелото черво и хемороидите е, че кървенето при последните се явява в края на дефикацията и е ясна кръв, докато при рака е в началото. Едно от изследванията, с което могат да се установят хемороиди е колоноскопия и не е толкова страшна. Без направление струва около 40 лв. От тук съм чела:





Тема Re: СИМПТОМИ -Рак на дебелото червонови [re: nincka45]  
Автор kalos (зов за помощ)
Публикувано15.03.07 18:29



Благодаря много! Тази информация беше полезна и мен самия. Прочетох доста неща за тази колоноскопия.Казваш ни била толкова страшна, но на мен поне не ми изгмежда така. Явно и той оттук - оттам е чул нещо...Дали пък няма някакъв по-лек начин, от който да се тръгне...Ако някои го знае,моля нека го сподели тук



Тема Re: СИМПТОМИ -Рак на дебелото червонови [re: kalos]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 09:57



за симптомите на тоя рак: много четох: може да е симптом, но може и да са хемороиди само! заседнал начин на живот, тежка храна и т.н.
обаче изследванията - колоноскопия, ректоскопия нито са толкова болезнени, нито невъзможни. неприятни, ДА. ОБАЧЕ това е начинът и цената на спокойствието! веднага! коварството на рака е в късните прояви, но и тогава има начин. минах го!
питай пак!
стискам палци!!!!



Тема Re: СИМПТОМИ -Рак на дебелото червонови [re: изrpeв]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 04:35



Здравейте , притеснена съм и много отчаяна, искам съвет става въпрос за баба ми , открили са и рак на дебелото черво който има разсейки до черният дроб, казали са на майка ми че няма смисъл от операция защото била много сложна а баба е стара жена и не се знаело дали ще оживее.
Сега и дават някави лекарства за подсилване на имунната система и казват че се 4увства по-добре(пиша така защото аз не съм в България в момента, но ми предстои връщане).Какво мислите вие? Аз все си мисля че трябва да пробваме всичко но лекарите казват друго

.
Моля ви пишете ми,. Кажете кой е най-добрият лекар в България за ракови болести ?Благодаря ви и дано господ да дари всички със здраве.А иначе сме от Пловдив но не ни пречи да отидем където и да е само баба да се оправи а аз не мисля че е чак толкоз стара на 75 години е, обичам я много



Тема Re: СИМПТОМИ -Рак на дебелото червонови [re: caни]  
Автор onemen (непознат )
Публикувано19.04.07 22:47



caни ,от това което съм чел и научил мога само да ти кажа мнението си - Да започва веднага да пие газ +със прасно маляко и много вода.От все сърце ти желая успех



Тема Re: СИМПТОМИ -Рак на дебелото червонови [re: caни]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 09:11



тоя рак се лекува. с положителни емоции. с билки, има ги много, но трябва системно. а това с работата по имунната система е също добре. не е стара за операция, освен ако разсейките не са много. консултации с повече лекари - в онкодиспансерите!
няма страшно! не се предавайте!



Тема Re: СИМПТОМИ -Рак на дебелото червонови [re: caни]  
Автор Cantina (непознат)
Публикувано20.04.07 18:09



Бабата на мъжът ми почина миналата година на 30-ти май. Два месеца преди това и направиха операцията. И тя беше възрастна, рак на дебелото черво, с разсейки в черния дроб и май и в други органи. Общо взето нямаше много полза от нейната операция специално

Най-добрите лекари в БГ са в София в Онко диспансера в Дървеница. Ако искате заведете я и там на преглед.



Тема Re: СИМПТОМИ -Рак на дебелото червонови [re: Cantina]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 22:47



Благодаря ви много за отговорите , попитали са лекари и то доста и са казали че неможе да се прави химиотерапия на човек който е над 75 години.Искам да ви попитам още дали сте ползвали " essiac "лекарство?И с какво бихме могли да и удължим живота .



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Автор kali_66 ()
Публикувано26.04.07 23:15



Татко изхожда кръв от седмица.Обилно,с много съсиреци.От понеделник е в онкото в Бургас.Още няма окончателна диагноза,но си мисля,че е рак на дебелото черво.Правят му кръвопреливане и кръвоспиращи,но ефекта е нулев.Хирурзите в Бургас се плюят един друг,всеки казва за колегата си че само ще ни вземе парите.Къде да го заведа?Помогнете!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kali_66]  
АвторCлънчeвa дъra (Нерегистриран)
Публикувано13.05.07 20:18



И аз да споделя мъката си .За моята леля става въпрос. Скоро я оперираха от рак на дебелото черво.Има разсейки в черния дроб. Преди две години и отстраниха едната гърда, поради карценома. Положението е отчайващо поради факта, че тя е с тежка шизофрения и с нея не може да се комуникира.Не желае да приеме факта , че е онкологично болна.Сега вече има нетърпими болки, а не знаем откъде да вземем морфин или други обезболяващи , колко струват и кой ще идва да `и бие при нужда.Личната лекарка отказва !? да дойде на домашен преглед.
От ПЛовдив сме.Моля помогнете с информация.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Cлънчeвa дъra]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано13.05.07 21:18



Личния лекар е ДЛЪЖЕН да изпише жълта рецепта с необходимите болкоуспокояващи - Трамал, Морфин или нещо друго. Ако откаже - обадете се в районната здравна каса и се оплачете - някой трябва да я поразтръска.
Още утре отивайте при нея и си искайте жълта рецепта. Кажете й, че сте се съветвали в здр. каса и те са ви обяснили процедурата.
Много ме е яд на подобни ситуации.





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tetty71]  
АвторCлънчeвa дъra (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 14:04



Благодаря за бързия отговор.
Още един въпрос: болкоуспокояващите на хапчета ли са или ампули? Кой ще `и ги бие при нужда? Бърза помощ ли да викам? От държавната бърза помощ ~тел 151~, длъжни ли са да дойдат?Една позната ми каза ,че понякога отказвали.А един познат лекар пък ми каза да викам само държавната бърза помощ, не частната.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Cлънчeвa дъra]  
АвторCлънчeвa дъra (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 18:04



Леля ми , оперирана преди 10 дена от рак на дебелото черво с анус претер от два дена е запечена.Може ли да взима лаксативни средства като при здравите хора и какви? Кога се налага клизма?Ние не можем да и` направим клизма-Кой да викаме?
моля, отговорете.
Желая ви късмет,мили хора!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Cлънчeвa дъra]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано14.05.07 22:00



Болшинството лаксативни са доста агресивни- предвид скорошната хирургична намеса върху червото се въздържайте от тях.
Леля ти приема ли достатъчно течности?
С какво я захранихте след операцията?
Консистенцията на храната трябва да е кашеста и течна.

Между другото, ако сте и правили болкоуспокояващи - те често "притъпяват" нормалната перисталтика и изхождането става проблем.

В краен случай мисля че рициновото олио е най - щадящо и може да опиташ с по 1 супена лъжица.

Предвид по - горния ти постинг - има и таблетни форми и ампули. Като правило, джипито ти е длъжно да прави инжекциите, но от горе написаното това май - няма да стане. Наистина можеш да провериш в Спешна Помощ. Или не може да няма някоя медицинска сестра в квартала, с която да се разбереш - аз самата обикалям целия ни квартал да правя инжекции.
Успех.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tetty71]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 16:39



Зехтин сутрин на гладно върши чудесна работа. Хем разхлабва естествено, хем е полезен, но трябва да е студено пресован зехтин "екстра върджин".



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Juli7]  
АвторCлънчeвa дъra (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 20:03



Днес отидох при личната лекарка да изпише торбичките за колостома, заверих Рецептурната книжка в Здравната каса, както е редът. И тя ми заявява , че не знаела какъв код да пише!?Как е възможно!? Пълен абсурд!Нали има компютър, защо не види кой е този код. Недоумявам каква е тази загубена и некомпетентна лекарка. Накара ме да отида в 3 аптеки и да питам кой е кодът за торбичките. И в трите аптеки ме погледнаха с недоумение и казаха ,че не знаят кода.
Някой може ли да ми каже какво да правя? Вие как ги взехте торбичките(пилотките}



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Cлънчeвa дъra]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано15.05.07 20:22



В интерес на истината торбичките в компютъра са над 20 вида и всяка е с различна големина на отвора , фирма производител и съответно кодът е различен за всяка от тях. А джипито няма от къде да знае какъв вид използвате в къщи. Най - добре с една от вашите торбички отиди до някоя аптека и те ще кажат на какъв код е. Освен това хирургът, който я е оперирал, също може да каже кода.
Голямо разкатаване. Съжалявам.





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tetty71]  
Авторves (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 15:30



Здравейте! Баща ми е опериран от рак на дебелото черво, без разсейки в началото на февруари. В момента е на трета химиотерапия, назначени са му общо 6 курса. Яви се на комисия в онкодиспансера,откъдето му казаха,че трябва да започне сега и 3 курса лъчетерапия, а лекарят който го оперира,заяви че няма нужда от лъче, защото е минало доста време. Не знаем на кого да вярваме.
Иначе той се чувства добре, има апетит, само дето не може да се изходи на 1 път и отива по няколко пъти, тогава има и болки в седалището, в целия таз, парене в червото.Лекарите казват,че това са странични ефекти от химиото и че операцията е на 7 см от ануса,близо до мускулите.
Има ли някой с подобни проблеми?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Автор *jull** (())
Публикувано17.06.07 21:09



Ето още една рецепта:
по 50 г синя жлъчка, синя тинтява, рани лист, бял равнец, жълта турта, червено поддъбиче - смесват се и от сместа 3 супени лъжици врят в 500 г вода; пие се по 3 пъти на ден преди ядене.





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: ves]  
Авторizgrev (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 14:16



tova e taka v nachaloto sled operacijata i slaboto vyzstanovjavane poradi himioterapijata, posle shte stane po-dobre, a nekolkkrtnoto izhozhdane e Ok, nali se e namalilo chervoto vse pak. nishto po-strasho, spoko i usmivka





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: izgrev]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 17:31



Моля ви хора кажете какво да се пие при условие че баба ми не може да се изходи с дни и по спешност и правиха клизма? Може ли да и даваме x-prep аз го пих преди да ми правят операция?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: caни]  
АвторAni (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 16:12



Според мен не, защото Х-per е много силно средство. Веднага се обадете на лекуващия лекар. Самолечението в случая е опасно!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Ani]  
Автор sdttritsa (непознат )
Публикувано11.07.07 16:47



Здравейте хора, правиха операция на майка ми(вчера) за отстраняване на злъчка и случайно или не са попаднали на рак на дебелото черво и са го отстранили. Най-вероятно ще и назначат допълнително и химиотерапия. Ако на някой му се е случвало нещо подобно има някакъв опит нека пише. Все още незнаем за метастази или нещо подобно, но като чета във форума вече все повече се плаша. То нестига че рак, ами и злъчка едновременно!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: sdttritsa]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 18:07



страшно няма, има рутина: химио-, лъче- за по-голяма сигурност и спокойствие, нещата са напълно овладени. моя братовчедка преди 10 г. без лъче-, химио- и прочие се радва на живота до днес, просто следвайте лекарските съвети, дано да попаднете на лекари и съветите на преживелите подобни истории. аз също. не ям месо. инак и планини катеря много и често! успех! оптимизъм! положителни мисли! само романтични комедии! никакви новини по ТВ, освен прогнозата за времето (заради тоалетите)!!!! здравето ще си дойде само!





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: изrpeв]  
Автор *jull** (())
Публикувано24.07.07 19:50



Използвам израза в постинга на Изгрев - "само романтични комедии". Абсолютно вярно и много на място! Толкова сме чели за смехотерапията, а като че ли съвсем забравихме за нея. Затова предлагам един линк по въпроса. В един друг клуб има такава тема за весели истории и отвреме-навреме пада голям смях!








Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
АвторДopиc (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 00:07



какви изследвания се правят за да се види дебелото 4ерво





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Дopиc]  
Автор helan_62 (непознат )
Публикувано28.08.07 14:10



Четох много за лекарството НАТАНАЛ(всъщност не знам дали е лекарство или хранителна добавка) и много бих искала да го намеря.Ако може някой да ми каже къде да го открия (в кои аптеки или специализиран магазин) моля да пише



Тема natanal Re: Рак на дебелото червонови [re: helan_62]  
Автор Dimana64 (оцеляла)
Публикувано28.08.07 16:46



Има го в аптеката до онкоболницата в Дървеница, а сигурно и на много други места.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Авторgiga (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 14:10



Дядо ми е опериран от рак на дебелото челво преди 20 години-тогава му казали че след такава операция се изкарва най много 5 години.Дядо е здрав като бик - сега е на 80 години-работи по цял ден и няма никакви проблеми. Всеки ден пие козе мляко и често си прави тайна супа с оцет и джанки.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: giga]  
АвторДopиc (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 15:39



да в жив и здрав още години....извадил е кьсмет.Кьде са го оперирали и в кои стадии е бил.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Дopиc]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано03.09.07 10:04



о, и братовчедка ми я оперираха преди 10 години, тогава нямало химиотерапия, аз не знаех за какво тава дума, ама си е жива и здрава сега, дай боже всекиму!!! има хиляди други болежки, но нормални, търпими и на фона на някогашната тежка диагноза - весели!!!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: изrpeв]  
Авторgiga (Нерегистриран)
Публикувано03.09.07 23:47



не знам точно каде са оперирали дядо, но е било много отдавна и тогава почти е нямало лекарства. а съвета ми е да прескачате военна болница-много са станали зле нещата там...



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: giga]  
АвторДopиc (Нерегистриран)
Публикувано04.09.07 23:52



сьщото бих казала и за 5 та градска...





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Дopиc]  
АвторMario (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 10:27



Здравейте! След колоноскопия в Правителствена болница постaвиха диагноза рак на дебелото черво на майчицата ми. Странно ми е, че кръвната й картина е нормална, че все още не са излезли резултатите от биопсията и въпреки това лекарите са убедени, че се налага операция. Според тях поне ракът е в начален стадий. Това, което много ме притеснява е, че майка ми е с постоянна аритмия вече почти година и не знам дали сърцето й ще понесе пълната упойка. Някой имал ли е подобен проблем досега? И защо след като е в начален стадий не се опита химио- или лъчетерапия?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Mario]  
АвторZaza (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 16:12



Ако наистина биопсията покаже злокачествен тумор, най-правилното лечение е операция и след това химиотерапия. Но в конкретния случай трябва да се довериш на лекарите - относно ползата и вредата.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Zaza]  
Автор iliana.k (минаващ)
Публикувано24.10.07 17:55



Здраве,Марио!Аз съм със същата диагноза,но при мен нещата бяха по-различни.Каквото и образование да е открито,наистина трябва да се махне.На мен лекарите ми казаха,че и доброкачественото рано или късно се изражда.Така,че не се колебайте,махайте го.
За аритмията се консултирай с кардиолог и с хирурга,който ще я оперира.Нали по време на операцията е в негови ръце.
Ако имаш въпроси на ,които смяташ,че мога да отговоря питай,без да се притесняваш.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Mario]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 18:53



И моят баща е с аритмия, но понесе добре операцията. В същата болница беше. Той има разсейки в черния дроб и прави вече цяла година химиотерапия. Не си мисли, че химиото се понася по-добре от упойката. Хората със сърдечни проблеми си имат странични ефекти от химиотерапията.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Juli7]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 21:09



ЗА аритмията си говорете най-вече с анестезиологът, той най-вече е отговорен за пациента и жизненоважните показатели , като сърдечните по време на операция!Споко имат специални упойки щадящи максимално сърцето!Иначе как ще оперират сърдечно болни, а?Успехове!





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: yraaa]  
Автор mar5O1 (непознат )
Публикувано31.10.07 13:09



Zdraveite mili hora!!!
Mnogo sum izplashena, tatko mi go operiraha vchera ot rak na debeloto chervo v dosta naprednal stadii, izriazali sa znachitelna chast ot chervoto, otkrili sa tochki v chernia drob koito shte izsledvat predi da kajat dali sa metastazi ili ne... Az ne sum v BG, ne moga da go vidia i dori ne znam dali mi kazvat cialata istina po telefona. Molia vi, vie koito imate opit i ste prejiveli lichno ili chrez vashi blizki tozi ad, da mi pishete kakvi sa shansovete za oceliavane, za vazstanoviavane i za normalen po-natatashen jivot.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mar5O1]  
Автор sara123 (непознат )
Публикувано31.10.07 13:49



Здравей, същия кошмар го изживях и аз преди 5 месеца. На баща ми "случайно" му откриха рак на дебелото черво. Имал кървене, но се притеснявал да каже. Оперираха го, също му изразяха много голяма част от червото и образувание в черния дроб. Той е и с анус претер. Мина лъчетерапия. Сега се чувства горе-долу добре. Не се притеснявай, макар че знам, че не е възможно, най-вече той да не вижда притесненията ви. Баща ти с анус-претер ли е? Питай, каквото се сетиш, тук хората са страхотни и ще ти отговорят. Успех!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: sara123]  
Авторmar5O1 (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 18:20



Благодаря ти, Сара, благодаря на вси4ки които 4етат тези думи. Бих искала да знам какво следва след операцията? Веднага ли запо4ва химиотерапията, след колко време запо4ва да води болния горе долу нормален живот?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mar5O1]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 19:28



И моят баща го оперираха от същото и е с анус - претер. Това беше точно преди 1 година. Той се възстанови сравнително бързо. Функциите на дебелото черво също се възстановиха и като изключиш анус - претера, което най-много го тормози, всичко друго беше наред. Проблемът при нас са метастазите в черния дроб. Започна химиотерапия около месец след операцията и продължава цяла година.
Дано да нямате местази в ч. дроб! Силно се надявам, че всичко при вас ще е добре! Сигурна съм, че скоро след операцията, баща ти ще води нормален живот. Просто ще трябва малко време за да се възстанови. Ние започнахме веднага да даваме имуностимулатори, които помогнаха за по-бързото възстановяване.
Успех от мен и пиши ако имаш въпроси





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Juli7]  
Автор mar5O1 (непознат )
Публикувано02.11.07 12:35



Моят баща не е с анус претер но за съжаление има метастази на 4ерния дроб. При твоят баща химиотерапията не помага ли след едногодишно ле4ение?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mar5O1]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 14:09



Знаеш ли, всичко зависи от това колко метастази има, как ще му подейства химиотерапията, какво е общото му състояние. При нас химиото подейства доколкото не са се появили други разсейки или рецидиви в дебелото черво. В някаква степен местазите в черния дроб са се свили или намалили плътността си, но за съжаление целия ч. дроб е покрит с метастази. В нашия случай е много сложно лечениято. При вас ако са малко или само в едната част на черния дроб има голям шанс метастазите да намалеят, да изчезнат или поне да се ограничи развитието им. Ако са малко има възможност за премахването им чрез термоаблация (нещо като изгаряне на метастазите), която се прави в Исул от доц. Григоров. Тук в клуба е писано за този метод и за този доктор. Ако пуснеш търсачката ще видиш мненията.
Дано да се справите успешно с лечението!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mar5O1]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 22:31



химията почва веднага. възстановяването заради нея върви по-бавно, но все пак върви, а след нея - по-бързо, познавам освен себе си и много други около мен, след химията всъщност при липса на други усложнения всичко си идва на мястото!!!!
пожелавам го от сърце на всички тук





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Автор3инa (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 19:04



Здравейте, моля за кратък коментар ако някои има отговор на въпроса ми. Преди 6 месеца при гинеколог на майка ми й откриха някакво образование. Направихме скенер и там се видя образование с големина 3/2см. отдясно - много близко до десния яйчник. След 6 месеца образованието не беше променило размерите си, но започна да събира вода. Иначе всички изследвания - кръв, урина са идеални. Първоначалната диагноза беше миома на матката. Отидохме в Плевен в частната клиника на проф. Горчев (гарантирам, че е един от най-добрите гинеколози онколози в България). И той сметна, че проблема е гинекологичен. Тази седмица направихме операция чрез лапароскопия, но се оказа, че образованието не е в генеталиите, а някъде в стомаха. След седмица ще излезят резултатите, но просто ще се поболея от тревога. Майка ми има следните признаци: за една година отслабна около 15 кг. и сега е жив скелет, понякога и е трудно да се изхожда, много е бледа, има газове и често се уригва. Иначе има сили, енергична е.
Като чета из интернет това са прознаци на рак на дебелото черво.
Имам една молба- моля пишете какви са били признаците при болни от това коварно заболяване, къде е бил разположен тумора и друго за което можете да се сетите. Благодаря на всички.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: 3инa]  
Автор iliana.k (минаващ)
Публикувано13.12.07 19:21



Аз съм с рак на дебело черво.Получих къвоизлив,други признаци нямаше.Туморът беше на ректума.Ако с нещо мога да помогна,питай.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: 3инa]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 09:50



Мила Зина,
при майка ми нямаше такива видими признаци - ноти отслабване, нито болки. В един момент получи много силно подуване на корема и повръщане и така открихме тумора. Стискам палци всичко да е наред! Ако имаш други въпроси, пиши ни.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iliana.k]  
Автор funkokonko (непознат )
Публикувано29.01.08 10:44



Мъжът ми е опериран от рак на дебелото черво по точно на ректума на 12.12.2007 във ВМА София.Диагнозата е високодефиринциран аденокарцином за сега слава богу без разсейки.Операцията е направена с механичен съшивател.и от там Онкокомитет препоръча лъчетерапия.Вмомента провежадме терапията но мъжът ми има проблем с изхождането по голяма нужда ходи на често .Опериращия лекар ме предупреди че ще има такива оплаквания но докога ще бъде това и ще се оправи ли.А колкото до страничните действия на лъчетерапията никой нищо не ти обяснява.-поне така е в Бургас.А колкото до добавките след операцията започна да пие Саменто и чай Ройбос сокове от цвекло моркови грейпфрут но това си е по моя преценка и тук там прочетено нещо в интернет.Ако знаете нещо повече ще съм благодарна да го споделите



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: funkokonko]  
Автор *jull** (())
Публикувано29.01.08 16:46



Здравей, радвам се, че дотук всичко е минало успешно и не са установени разсейки. В какъв стадий е туморът? Имам позната, оперирана от същия вид и вече минаха години, а тя изглежда и се чувства прекрасно! Пожелавам ви го и на вас!


Ако прочетеш по темата в Справочника на Клуба (постоянна тема на първа страница), ще намериш доста неща за хранителните добавки и за храненето на болните, за преодоляване на страничните действия на дълбоките терапии, както и доста алтернативни средства, подпомагащи лечението. Ако има нещо, което не ти е ясно или мога да помогна, питай! Ако не аз, винаги ще има някой компетентен, който да те посъветва!
Желая успех и все по-укрепващо здраве с всеки изминал ден!





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: funkokonko]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано29.01.08 22:26



При мен също е използван съшивател.Направих 6 курса ХТ,но без лъчетерапия.
По повод честото ходене по голяма нужда и аз имах този проблем около месец и половина.Дори се налагаше да използвам превръзки.На своя глава изпих два пъти по едно прахче "Смекта" и нещата се нормализираха.Моят съвет е да се консултирате с лекар за "Смекта"-та.При мен подейства,но не смея да ви го препоръчам без лекарско мнение.Относно добавките и аз пих и продължавам да пия,като ги редувам-Саменто,куркума,Натанал,Деодан,Герисан,чай Ройбос,Хъни буш,една билка под формата на чай,но не се сещам за името/ако държиш да ти я кажа утре ще проверя и ще ти пиша.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iliana.k]  
Автор funkokonko (непознат )
Публикувано30.01.08 11:23



Много ти благодаря за отговора ще попитам лекаря за Смекта между другото разбрах от пациенти че вследствие на лъчетерапията може да получи разстройство и днес смятам да попитам лекаря какво воже да се дава за предотвратяване на тези симптоми.защото той и без това ходи често а като има и разстройство съвсем ще отслабне,а го усещам че отбягва да се храни много само и само да не ходи много до тоалетна.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Автор funkokonko (непознат )
Публикувано30.01.08 15:15



Благодаря ти за окуражителните думи.Но не можах да разбера точно къде да намеря нещо писано във връзка с страничните действия на лъчетерапията.Извинявай ако ти досаждам но вече се шашнах на толкова много места влизам в Интернет че в един момент забравям къде какво съм чела



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: funkokonko]  
Автор *jull** (())
Публикувано30.01.08 17:57



Страничните действия на лъчетерапията се изразяват най-често в променените стойности на хемоглобина и левкецотите, както и възможно изгаряне на облъчвания участък. Всичко това зависи от имунната система на болния и назначения курс на лъчетерапията.

За външното изгаряне могат да се ползват различни препарати (тук напр. са споделяли, че и бебешката пудра има добър ефект), може да се попита и в болницата, където се провежда терапията.

За хемоглобина и левкоцитите има много средства, между които:
- Tothema на ампули (йонизирано желязо), продава се без рецепта и за няколко дни вдига стойностите до нормалните; приема се по 3 ампули дневно, но най-добре се посъветвайте с онколога;
- Герисан (кръвен здравец) - също от аптеката, приема се по схема;
- Бирела (бирена мая) - най-добро е немското производство; приема се по схема;
- Стафиди (за предпочитане тъмните), накиснати от вечерта в гореща вода; сутринта се изяждат и водата се изпива;
- Сок от моркови, червено цвекло, ябълки, сурови ядки (орехи, бадеми) - ежедневно;
- Суроватка - по 1 ч. чаша 3 пъти на ден преди ядене;
- Разходки на чист въздух - ежедневно;
- Приятни занимания и положителни емоции - задължително!



Ако при вашето заболяване има някакви конкретни странични действия, трябва да се информирате от лъчетерапевта и да поискате съвети за преодоляването им.

Не се страхувайте от тази терапия. Всичко ще мине и замине, както се казва.

Кураж и успех!





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: funkokonko]  
Автор milmi (непознат )
Публикувано13.02.08 10:31



funkokonko, при нас също операцията е на дебело черво. Незнам какво е механичен съшивател, но не разбрах дали има анус претер или са оставили червото на мястото му. На майка ми е така. При нас историята е много дълга и тежка - операции, операции и никой не може да каже какво и е, а тумора расте през това време. Имаше момент, в който исках да убивам наред. Обиколих страната и направих всичко по силите ми. Това , което мога да кажа за успокоение е, че доколкото си спомням високодиференцираните са най- добри /ако мога така да се изразя/. Незнам защо обаче сте на лъчетерапия. Ние минахме само химио. Сега маменцето е 90 кг., храни се, не искаше да прибира червото, защото се страхуваше от операция. Въпреки обаче високия й дух се появи пак ново /и аз незнам рецидив или разсейка се води/. Сега отиваме в Плевен /само там не сме били/ за нова операция, но аз се опитвам да и втълпя, че с това нещата ще се оправят вече и ще заживее нормален живот след поредната операция. Искрено вярвам, че ще е така. След целия този разказ искам само да ти кажа, че май лечението на тази болест идва от главата. Когато беше 40 кг. след втората операция аз не спирах да и говоря за хубави неща. Молих я да победи сама рака само с добри мисли. Всички лекари ми казваха, че нещата са зле, но аз не вярвах. И ето сега след 2 год. се налага операция отново, но тя вече мисли по друг начин и е по - спокойна. Знае, че ще има много мъка и болка, но ще се излекува. Пожелавам много успех и на вас.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
АвторЖивka (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 09:06



Здравейте! Майка ми също я оперираха миналата година от рак на дебелото черво. В момента провежда химиотерапия с хапчета, защото са засегнати нервите на десния крак и не може да се движи. Чухме за някакви лечебни гъби от фирма Гочев - Начърал Ремеди. Ако някой знае нещо за тях - дали са наистина полезни, моля да пише! И честит празник на всички!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: milmi]  
Авторaнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 15:20



Благодаря ти за куража който ми даде.Мъжът ми не е с анус претер червото си е вътре и е съединено с някакъв механичен съшивател/представляват две титанови скоби които се поставят вътре и те всъщност ушиват така да се каже червото/ поне аз така разбрах от опериращия лекар който беше много любезен да ми обясни точно как е напрвил операцията и тези скоби си остават там те не се махат.Това е предимството на този вид операция че не се налага втори път да се реже за да се прибира червото вътре.А колкото до терапията Онкокомитет във ВМА София препоръча лъчетерапия която в момента провеждаме в Бургас защото сме от този район но стигнахме до19 и спряхме защото започна да получава разстройство и болки около ануса и в тазовите мускули краката му отмаляват и всичко това когато има позиви за ходене до тоалетна.След като се изходи няколко пъти и то розстройство тогава се нормализират малко нещата но понякога се налага да давам аулин за болките.И поради тази причина доктора който прави терапията каза да починем една седмица и тогава да продължим-той казва че тези симптоми са от терапията но аз се притеснявам много защото виждам че и той започна да губи кураж.Дано всичко при вас да мине нормално и със следващата операция.Пожелавам ви много късмет.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: aнoнимeн]  
Авторmilmi (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 16:39



какво да ти кажа. лъчето знам, че е много по- лоша от химио. стискам много палци да се оправите. аз започвам да се страхувам вече. колкото повече наближава, толкова изпадам в паника. искам да разбера нещо за плевен, но само едно мнение имам тук. горе главата и никакво сладко и месо. само здраве и усмивки на всички желая!!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: milmi]  
Авторkonzert (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 18:44



А защо не направихте лъчето в София или Пловдив-там има линеен ускорител,което е по-добре.И аз съм от Бургас, но всички процедури правихме в София.Лъчето не е по лошо от химиото, но зависи кой как гопонася.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: konzert]  
Авторmilmi (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 12:08



може и да е така. аз незнам, защото не сме стигали до там. просто така съм чувала и споделям мнение. и аз съм от бургас и не можах да намеря именит лекар тук. сега ще ходим в плевен. минахме през софия и там се разочаровах.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: konzert]  
Авторaнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 16:20



Ами от София ни казаха че трябва да се обърнем към областния онкодиспансер в Б.с тъй като сме били от този район но съм страшно разочарована от отношението на мед. персонал там.Никакво човешко отношение и никаква информация.Днес се принудихме да отидем при личния лекар който за разлика от специалистите ни обърна по голямо внимание направи пълна кръвна картина слава богу нещата там са наред и той изрази мнение че тези странични действия са от терапията но поне изписа някакви таблетки и прахчета Саностол за чревния тракт.А вие как се чувствате след терапията имате ли някакви проблеми с ходене по голяма нужда .Извинявайте за въпросите но търся информация от пациенти със същото заболяване за да знам как протича възстановителния период.Взимате ли някакви хр.добавки витамини.Мъжът ми пие Натанал Саменто витамини Триовит зелен чай но всичко това съм го прочела като информация от пациенти в интернет лекарите не ги препоръчват тези неща .



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: aнoнимeн]  
Авторmilmi (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 16:41



Това пие и майка ми. Дори го разрах тук. Натанал, зелен чай и газ. За човечността на лекари не ще говоря, защото незнам дали точно тук писах ми идваше да стрелям по всички. Добре се чувстваше по време на терапията. Имаше само малко повръщане, но като цяло мина нормално. Успех и стискам палци. Много зеленчуци да яде и да избягва месото.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: milmi]  
АвторVasil (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 21:56



От бургас съм,моя баща го оперираха днеска и му откриха рак на дебелото черво в напреднал стадий с разсейки.Предоперативната фиброброколноскопия и взетата бипсия показаха доброкачествен тумор,но камерата успя да проникне само на 60см.След операцията се оказа,че положението е много сериозно.Интересуваме дали в България има природолечители или доктори практикуващи или консултиращи по прилагането на алтернативните методи за лечение на раковите заболявания като тези на Хилда Кларк,Бройс,Малахов и други.Имаме и сме чели повечето от техните книги но бихме желали да се консултираме с човек който има опит в тяхното прилагане.Ще съм ви много благодарен ако окажете помощ или дадете съвет!!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iliana.k]  
Автор Mary_ann (непознат )
Публикувано17.04.08 17:24



Илиана, здравей,
Майка ми е с рак на дебелото черво и множество разсейки м/у 35-55мм по двата лоба на черния дроб. На 29,02,2008 й оперираха дебелото черво, назначиха й 6 курса химио терапия с Елоксатин през 22дни. Проблемът е, че химио терапията се отлага първо заради температурата, която вдига - до 38 градуса, второ заради показателите на дроба - назначиха й трансметил - вече трети ден й го вливат. Утре ще кажат дали показателите й са се подобрили ДАНО.. И искам да питам за тази температура - вдигала ли си и причина ли е да се отлага химиото? Въпросът ми е към всички разбира се, които са се сблъсквали с подобен проблем.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Mary_ann]  
Автор anysto (изгубена)
Публикувано17.04.08 18:08



Здравей Mary_ann,
Съпругът ми имаше температура след операцията, но при него ситуациата беше различна, той е без разсейки, но е анус претер, още първия ден сестрите отказали да му дадат втора торбичка и докато му занесем нови – неговата преляла, съотвено замърсила раната, и така гной и температура. Точно се стабилизира и отново температура – забравили да му дадат да надува нещо за дробовете – и хоп – пневмония от залежаването. И така почти до 40 ден след операцията поддържаше температура. Но ако при вас няма такива усложнения, може да е от състоянието на черния дроб, незная там как стоят нещата. Потърсете причината за температурата. Питайте по-настоятелно лекарите. Но доколкото знам няма да започнат химия ако има температура, поне при нас не започнаха.
Стискам палци майчето ти да се стабилизира и да започнете лечението. Междувреммено се опитай да засилиш имунните сили на организма и – много сокове от всякакви плодове и зеленцуци, салати, риба.
Успех ви желая!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Mary_ann]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано17.04.08 18:11



Мила,аз не съм вдигала температура.При мен не се е налагало да се отлага ХТ поради здравословни причини.Имаше голямо забавяне,поради празници около Нова година,имаше момент,когато нямаше лекарства и т.н.
Мога да ти кажа какви добавки пиех и какъв режим на хранене спазвах,но за температурата не мога да те посъветвам нищо.
Дано утре всички изследвания да са наред и да направите химията.Стискам ви палци и поздрави майчето от мен.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iliana.k]  
Авторmimcho (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 12:41



Здравейте,
и моя татко изминава в момента този труден път. Оперираха го на 7.12.2006г.Минахме 6 курса ХТ и 25- дневен курс лъчетерапия.Той е с анус претер и след операцията нямаше разсейки. След като свърши ХТ , която мина без усложнения се появи една болка отзад, която много го притеснява. Според лекарите е неврологична болка но тя се засилва. Пред два месеца направихме сенер и ядреномагнитен и нямаше разсейки. Ще съм Ви благодарна ако някой друг сподели имали такава болка и нормалня ли е. Кураж на всички! Няма да се откажем и предадем на болестта.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mimcho]  
Авторkoнцepт (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 14:58



Мъжът ми е опериран преди две и половина години.В същото положение е.Засега е добре,но има болки отзад,всъщност те никога не са преставали.Неврологични са,защото това са срязани и наново лошо зашити тъкани и нерви.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: koнцepт]  
Авторmomcho (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 12:16



Много ти благодаря за бързия отговор. Днес ще ходим и на преглед при професор Димитрова, която го оперира и ще пиша после какво е и нейното мнение. А как се справяте с болките, какво пие. Според татко болката се засилва в студеното време. Снощи му дадох грейка с топла вода и каза че е по-добре. Днес ще питам професорката може ли да слагаме топло. Желая сила и кураж на всички.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: momcho]  
Автормeцa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 11:22



Здравейте.За съжаление това ,което ще ви кажа е ужасно, но по-добре да го знаете рано,а не като нас....Рака на дебелото черво НЕ СЕ ЛЕКУВА....ВИНАГИ СЕ ПОЯВЯВАТ РАЗСЕЙКИ.Баща ми е опериран от това преди близо 3 год.,сега е с разсейки...Лекаря ,който го оперира тогава наскоро ми каза ,че операцията тогава НЕ му е спасила живота ,а просто го е удължила...и че след това на 2,3 г. се появяват разсейки и колкото е по-млад толкова по-бързо се появяват...



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: мeцa]  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 11:38



Меца недей така. Тук всички се борим и вярваме. Една такава нагласа рязко повишава възможността да се появи пак рака. Спокойствието и положителното мислене също лекуват. Не убивай надеждата на хората тук. Аз например знам друго. Рак на дебело черво в повечето случаи се лекува и се дават най- добри резултати. Знам от човек, който живее в Австрия и там е така. Вярно, че сме в България, но така ни се е случило. Всички се страхуваме много и затова недей така да ни донаплашваш.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mim.i]  
Автор LlDl_ru (търсеща)
Публикувано15.05.08 12:28



Познавам хората, които живеят след оперативната намеса вече повече от 15-20 години с такава диагноза /а нали си представяте, как навремето са лекували рак на дебелото черво/ - наистина много зависи от заложената програма в нашия комп - мозъка




Смисъла на Живота ? - В самият ЖИВОТ !!!

Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: мeцa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано15.05.08 14:21



Наистина Меца това, което казваш е ужасно. Защото въобще не е така и само обезверяваш хората тук. Това, че при вас развитието на болестта е стигнала дотук не означава, че при всички е така. Аз лично познавам 3 жени, оперирани преди 20, 15 и 8 години, които са си живи и здрави и до момента.
Пораженческата настройка никога не води до добър край.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: мeцa]  
Автор mimcho (непознат )
Публикувано15.05.08 14:51



И аз не съм съгласна с това твое мнение. Сигурно си озверяла срещу лекарите и срещу това как се е развила болестта, но всички се надяваме че ще се справим и ще победим тази болест. Няма да престана да вярвам, рака се лекува.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Живka]  
Авторaqua (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 11:40



Здравейте! Изчетох всичко и много Ви Благодаря за споделеното от вас и съветите, които давате! От все сърце пожелавам на всички победа над болестта и много сили!

При нас проблема е същия - от януари майка ми (на 60 г.) получавала кръвотечения при изхождане по голяма нужда, като първоначално били еднократни и по-малки. Тя си мислила, че са от хемороидите които има, но след като зачестили и станали по-значителни като количество и със съсиреци, се уплашила и чак тогава отишла на лекар. И през цялото време си мълчала "от срам". Срамувала се от самия преглед. Лекарите веднага открили тумора( на 10см навътре от ректума) и след изследването му се оказа че е злокачествен. Веднага я оперираха по спешност, но при отварянето и се оказва, че не се намирал на 10, ами на 3см. Така, че се наложило да се изреже голяма част от дебелото черво и сега е с анус претер. Слава Богу, казаха че нама никакви разсейки. Операцията беше на 14 април, изписаха я от болницата на 25 април. Точно тогава бяха Великденските празници,Гергьовден и многото почивни дни, та поради тая причина ни забавиха епикризата и така се забавихме с по-нататъшното лечение. Като отидохме в Онкодиспансера в Пловдив на 19 май (ние сме от Пазарджик) ни попитаха защо отиваме толкова късно след операцията. Трябвало колкото се може по-скоро да започне химиотерапията която и назначиха. Докато си беше в къщи, след като я изписаха от болницата по малко, по малко започна да се възстановява и да приема факта че ще е със стома.Започна да се радва като гледаше как се връща цвета по лицето и. Това, че е добила тоя кураж и нас много радва, защото тя иначе е с лабилна психика и се впряга за всичко. А и живее сама и това я натоварва допълнително. Не, че е останала сама - аз всеки ден съм при нея (живея на 5минути от там) и гледам всичко да и е наред. Лекарите в болницата ни казаха, че "може" и да не и се прилага нито химио , нито лъчетерапия и тя се хванала за тези думи. А сега от Онкодиспансера са категорични за химиотерапията. Казаха че като за начало предвиждали 6 вливания, но не се знае точно колко ще са. Разбирам, че може и да са повече, но може ли по-малко? След като няма разсейки и започна бързо да се възстановява ( само от продължително стоене още отмалява) има ли вероятност да и съкратят броя на вливанията? А биха ли били противопоказни, след като тя е с висока степен късогледство, хипертоничка, има стеатоза на черния дроб и има мастно образувание с големина на сварен жълтък под мозъчната кора ( не съм абсолютно сигурна къде е точно локализиран, но е отгоре и леко вдясно на главата). Докато я къпех забелязах също толкова голямо мастно образувание на гърба и, точно в средата м/у плешките. Казва че било отдавна, но мисля че от около 1-2 години (не съм го виждала преди това) Сега, като чу че ще и прилагат химиотерапия се срина отново, не спира да плаче и да повтаря че това ще я довърши. Имало хора, които отказвали химиотерапията,защото тя убивала имунитета и после пневмонии....Гледа ни като малко дете в очите с очакване ние да решим и това да Е най-доброто решение за нея. Друго което ме вълнува, е дали трябва да и се дават задължително добавки и какви. Диета и каква? Лекарите в болницата ни казаха че може всичко да яде, а тук чета за диета на храненето. Казаха ни също много месо (нетлъсто), а тук чета за НИКАКВО месо. Не и изписаха абсолютно никакви лекарства, витамини, добавки...а тук чета за всичко това???? И този сок от червено цвекло, като гледам всички го пият, но сега е пролет и къде да го намеря като чак наесен узрява, има ли го готов някъде ? Моля Ви, посъветвайте ме какво да правя! Много ще съм благодарна за всяко мнение.

Sorry, за дългият постинг





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: aqua]  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 12:26



При нас положението е същото. Прави се химиотерапия 6 курса профилактично, въпреки че няма разсейки. Майка пие Натанал. Червено цвекло май взема от пазара. Много моркови и броколи яде. За колостомата не мога да кажа нищо. Ние там имаме малко проблеми. Иначе с нея се живее.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: aqua]  
Авторsara (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 13:24



Здравей, баща ми е опериран преди една година от рак на дебелото черво. И при него тумора беше на 3 см от ректума и е анус претер. Той премина лъчетерапия - 25 облъчвания, но химиотерапия отказа, защото е опериран от разширени вени и можеше да получи запушване. Д-р Цекова от ИСУЛ каза, че химиотерапията е профилактична и не е задължителна. Поискайте и друго мнение и преценете плюсовете и минусите. Баща ми всички добавки ги третира като лекарства и ми е малко трудно с него. Сега се надявам на годишната контрола всичко да е наред. Той е на 62 години. Успех!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: aqua]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 22:07



Здравей Aqua, съжалявам за това, което ви е сполетяло. Звучи ми до болка познато :-( И моята майка много се страхуваше от химиотерапията. Първоначално ни назначиха вливания,но минахме само четири. Майка ми ги понасяше много тежко. От друга страна заедно с мама имаше други жени, които понасяха химиото много леко и си изкараха 6 вливания. Стискам палци и вие да я понасяте леко! Чела съм мнго добри неща за онкодиспансера в Пловдив. Най-важното е да си спокойна и да сте убедени, че постъпвате правилно. Майка ти е млада, само на 60 години, трябва да намери в себе си сили да се бори. Стискам ви палци! По отношение на диетата-и при нас беше същото. Лекарите казаха да яде всичко, но ние се страмим да приема само пилешко и риба, никакви сладки работи и бял хляб. Ако искаш вземи и Натанал и някакъв имуностимулант, какъвто ти избереш. Ако не намериш цвекло, поне и прави сок от моркови и ябълки. За мен най-важна е психиката. Говори и за другите жени и мъже, които са преборили рака, за да я амбицираш. Успех!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: sara]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 22:34



Съмнявам се Цекова да е употребила думата "профилактична". Просто няма профилактична химиотерапия.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: MD]  
Авторsara (Нерегистриран)
Публикувано22.05.08 09:32



Наистина не употреби профилактична, а адювантна. Но при баща ми проблем са и разширените вени, бяха минали 6 месеца от операцията, затова д-р Цекова каза, че ефекта от химиотерапията може да е по-малък. Премина само лъче. Дано не е фатално, защото няма да си го простя, че не настоявах повече за химията.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Авторaqua (Нерегистриран)
Публикувано22.05.08 11:31



Ани, Благодаря за топлите думи и съветите!Желая много късмет и успех и на вас и на всички останали!
За НАТАНАЛа - и аз на него съм се спряла. Майка ми е много едра жена(към 100кг) и ще трябва да и увеличим дозите. Мисля да и даваме 3 x 4с.л. Дали е достатъчно? Но не знам дали постоянно трябва да го приема, само по време на химиото, правят ли се някакви почивки и т.н. А относно диетата - тя за сега яде само пилешко и пуешко.Риба е яла само веднъж, но за сметка на това само кафето и е в ума и докато не съм при нея пие, а аз съм против.Едно че е хипертоничка и от друга страна не мисля че е удачно в нейното състояние да си товари организма и с кафе. Не знам права ли съм.Ако някой знае моля да ми каже! Днес отивам да и купя и зелен чай, но не знам как ще я придумам да го пие понеже ми казва, че от него щяло да я хване разстройство и не искала само с торбичката да се занимава :(



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: aqua]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано22.05.08 11:46



Agua, аз пия Натанал година и седем месеца,с прекъсване от един месец.Пих го и по време на ХТ.Продължавам да го пия 3х3 суп.л-ци.
За червата кафе е добре да се пие в рамките на нормалното разбира се,но при положение,че е хипертоничка мисля че трябва да го забрави.

Р.С. И аз съм с карцином на ректум.



Редактирано от iliana.k на 22.05.08 11:47.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: aqua]  
Автор LlDl_ru (търсеща)
Публикувано22.05.08 11:54



От зелен чай няма да я хване разстройство, а то е реакция от химията...
Аз така се мъчих по време на моята химия, а разбрах от Инета, че диарията може да се получи като страничен ефект от химиотерапията , никой от докторите не ми го е обяснил тогава, всичко разбирах само от Инета

.
Опитвах се тогава да пия някакви капсули от акула - ама ми беше много зле от тях - връщах рибеното масло; много ми се ядеше киселото - диарията се увеличаваше, което доведе до възпаление на червото...
Всеки различно понася химията...
Аз си намерих един чай, който ми помогна да се чувствам по-добре - МУРСАЛСКИ ЧАЙ / другото название - пирински /
Нищо не можех да ям през тези вливки и още 10 дни след това , а само пиех този чай...
И още един чай РойБос, най-обикновен, без добавките
А хемоголобина си вдигнах след химията със ВСЕКИДНЕВЕН сок от един портокал+една ябълка+един морков, остатъка от плодовете също го изяждах с малко квасена сметана /за да се усвои моркова/ и гъба Рейши- по една капсулка на ден в продължение на 30 дни
Това е моят опит...

Смисъла на Живота ? - В самият ЖИВОТ !!!

Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: LlDl_ru]  
Авторaqua (Нерегистриран)
Публикувано23.05.08 09:23



A бихте ли ми обяснили ако знаете какво точно значи:
НЕДИФЕРЕНЦИРАН ЖЕЛАТИНОЗЕН КАРЦИНОМ НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО С ПРОРАСТВАНЕ В МУСКУЛАРИСА ДО СРЕДАТА НА ЧРЕВНАТА СТЕНА...Т2 НX М0
и наложително ли е да приемем химиотерапията.....Майка все повече повтаря, че има вътрешно усещане че е добре вече, и ако иде на химиотерапия това ще я убие по-скоро





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: aqua]  
Авторmimcho (Нерегистриран)
Публикувано23.05.08 12:20



Здравейте,
не се страхувайте от химиотерапията, моя татко я понесе много добре.И когато ходихме с него в ИСУЛ и с други хора с тази диагноза разговарях и те споделяха че добре понасят терапията. Има много леко неразположение, но моя татко вообще не се оплакваше. Така че дайте кураж на майка си да не се притеснява.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mimcho]  
Авторone_angel (Нерегистриран)
Публикувано24.05.08 21:50



Изтрита латиница!

Редактирано от vesela.bg на 25.05.08 00:46.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: one_angel]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано24.05.08 22:15



One angel моля те да напишеш отново постинга си, но на кирилица. Латиницата ще я изтрия. Благодаря ти!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: vesela.bg]  
Авторone_angel (Нерегистриран)
Публикувано25.05.08 00:42



Изтрита латиница!

Редактирано от vesela.bg на 25.05.08 00:45.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: one_angel]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.05.08 00:45



Помолих вече да пишеш на кирилица, и този постинг ще го изтрия.
Кирилицата е задължителна тук!
Благодаря ти!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: vesela.bg]  
Авторpeti (Нерегистриран)
Публикувано25.05.08 13:32



Привет на всички!За първи път намерих този Клуб през м.септември 2007г,тогава когато откриха на майка ми карцинома на сигмата.Възхищавам се на хората които се държат мъжки.А ми да разкажа на кратко за нас.мин.година откриха болестта на майка ми ,оперираха я ,оказа се ,че няма нужда от допълнителни манипулации и лечение.А да не пропусна 1 месец след операцията започна да яде сушени сини сливи сутрин на гладно и ленено семе с кисело мляко,чувства се добре ,да не кажа отлично ,правиме контр.изсл.няма нищо ,дай боже да няма никога.Но едно запомнете мили хора:ЗА ВСЯКА бОлЕСТ ИмА И бИлЕ!ПОЗДрАВИ НА ВСИчКИ!НЕ ПАДАЙТЕ ДУХОм!!!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Авторимa пoлзa (Нерегистриран)
Публикувано25.05.08 16:12



Моята племеница която е на 2.3г.има синусов тумор.Той е злокачестен.След мн. сълзи от питане на питане стигнахме до хора излекувани от зк.рак с мн. разсейки.И ние започнахме да пием така наречените хабчета от 100 процентови билки.Сякаш има резултат.Някои ако го интересува ще питам за наименованието им.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: имa пoлзa]  
Авторone_angel (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 01:18



Изтрита латиница!

Редактирано от vesela.bg на 26.05.08 10:05.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: one_angel]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.05.08 07:48



Мила, напиши тук имейла си или се регистрирай, за да мога да ти изпратя няколко рецепти за лечение на този вид рак.



П.П. И моля те, пиши на кирилица, която е задължителна за нашия Клуб (да не ти се скара Администраторът, че знаеш ли колко е страшен!!!)...



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Авторsara (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 09:35



Здравей, Джул. Баща ми е опериран и е с анус претер. Може ли да ми ги изпратиш и на мене или да ги пуснеш до всички. Мейла ми е sant1@abv.bg. Благодаря!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: one_angel]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.05.08 10:06



One angel, за трети път те моля да пишеш на кирилица.
Пишеш от България, което означава, че нямаш никакви причини да не пишеш на кирилица!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: имa пoлзa]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 10:56



към"ИМА ПОЛЗА",моля Те,питай за тези хапчета,как е тяхното наиминование,аз също имам детенце със злокачествен тумор.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: vesela.bg]  
Автор kattt_1 (член)
Публикувано26.05.08 18:27



явно анджел си има доста по спешни проблеми от това на кирилица ли пише.
В такъв тип форум където става въпрос понякога за доста спешни, страшни и ужасни неща и човека който пише има нужда да му се отговори не мисля че кирилицата може да е задължителна.Тя може да е желателна, но задължителна........все пак който не му харесва да не я чете и да не отговаря.
Съвсем спокойно може да и напишеш че така по малко хора ще и отговорят и е добре да пише на кирилица, но да си задава въпроса 3пъти и да го триеш .....изобщо не е коректно.Това момиче явно е мн уплашено и дезориентирано та да се занимава с езика на който пише.И това определено си личи от това че постоянно пуска един постинг



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: sara]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.05.08 18:43



Изпратих рецепти на имейла!





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: vesela.bg]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 18:52



ама по всички статистики това е най-лескуваният рак!!! до 90%. дори имам близки, много близки, без последвала ХТ си живеят живота след операцията, преди 10 г. ХТ не била толкова щадяща болния и тя я отказала.Днес обаче нещата стоят по-различно. около мен, по време на моята и на околните, дето се засичхме на всеки 4 седмици в Онкологията в повечето случаи всичко вървеше по общата схема: частично косата, частично гадене, частично парене в устата и повишена чувствителност към миризми и вкус, отпадналост, е, да, не можеш да обиколиш блока след петия сеанс и го правиш на почивки, сега - тиам всяка сутрин и ям и пия много от нещата, за които чета и научавам тук! изобщо няма място за униние!!!!!





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: изrpeв]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.05.08 20:05



Ами, я , сподели какво ядеш и пиеш!

Извън шегата, хранителният (и питейният!) режим е много важно условие за добрата ремисия. Много хора наистина не знаят как да съчетават или редуват храните, добавките, витамините и пр. и се нуждаят от някаква примерна схема. За съжаление, обаче, никой не им я изготвя и те трябва да се учат от чужд или свой опит. Така че може да помогнеш в тази насока, дори да опишеш и режима си на физическо натоварване. Доколкото разбирам, тичаш, така че може да опишеш - по колко тренираш, друг спорт упражняваш ли, с какво се храниш, как и колко почиваш... Разбира се, всичко е индивидуално, но за повечето хора е по-лесно да имат пред себе си някакъв образец, а те да променят каквото и колкото е нужно според състоянието си. А не да се чудят откъде и как да започнат.

От това би могло да се получи една добра тема... Стига да има ентусиасти да я списват!





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Авторone_angel (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 00:45



моят е-маил е one_angel@abv.bg , но искам да знаеш 4е дядо ми има много разсеики и то навсякаде по 4ервата и дробовете



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kattt_1]  
АвторДинa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 13:33



Както виждате почти всички пишът на кирилица, аз смятам, че се лигавят по скоро!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Диди]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано28.05.08 23:17



Миличка Аqua,Т2 Nx М0 означава-Т2-стадий 2,Nx-лимфни възли-неотчетени,Mо-без метастази.С вас сам.Успех утре на химиотерапията.Знаеш,че можеш да разчиташ на мен.

Ако има нещо веднага ме потърси,не се колебай.Успех



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Диди]  
Авторone_angel (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 23:28



здравейте,не знам как да пиша на кирилица затова пиша на фонетика,ако някой ми каже ще се опитам да се науча,искам да ви кажа,да не се доверявате напълно на лекарите в държавните болници,защото не винаги даже да не кажа никога няма да ви кажат с точност какво ви има,защото нищо не разбират...до момента на дядо ми му бяха казали,че има рак на белия дроб,после беше на черния и това в продължение на един месец само го връщаха,заради празници и накрая излезе рак на дебелото черво,и то разбрахме едва когато му стана много зле и отидохме в бърза помощ и там сме чакали да си пият биричката от 9 сутринта до 15 часа,до нас чакаше момиченце с тумор в мозъка,не ги е срам,и вечерта му правят операция без да съобщят на никой от нас и така...сега се възстановява уж,но ще видим!и докторите,които не го бяха оперирали ни бяха казали,че има много разсейки и няма шанс да се оправи,но ние вчера говорихме с опериращия лекар и той каза че не е на 100 % сигурен,че ще се оправи но има голям шанс,и сега се притесняваме и чакаме резултатите от хистологичните изследвания,дано е добре!Ако може някой да ми каже нещо повече,как да процедираме от тук нататък ще сам му мног благодарна,защото лекарите нищо не ни казват!пазете се от некадърни лекари,защото те могат да ви доведат до наи-лошото!Най-накрая успях да се изкажа като хората!чао засега!Надявам се някой да ми помогне!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: one_angel]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.05.08 23:38



Angel, точно над прозорчето, в което пишеш постинга си ще видиш KREDOR там има и кирилица.
Благодаря ти за старанието!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: мeцa]  
Авторmimcho (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 13:10



И при нас дойде това от което най много се страхувахме и не искахме да повярваме че може да се случи. Както всичко беше наред и нямаше разсейки и болката отзад която имаше татко я обясняваха като неврологична болка , се оказа най страшното. И аз сам озверяла в момента. Правехме всички необходими прегледи , маркери, скенери, ЯМР ( да подчертая правехме ги в ИСУЛ). И само преди една седмица на скенера не се виждаше нищо притеснително. А Ямр-а и предишния скенер са правени през февруари. Но болките на татко в областа на ануса се засилиха страшно много. Дори миналия понеделник бях на консултация при професор Димитрова със скенера и тя каза че няма място за притеснение. Но приятели ме посъветваха да направя скенер на друго място и ето в понеделник истината излезе. РАзсейки ( в момента го няма пред мен да го опиша точно) - разсейки в черен дроб, простата, предна коремна стена, тазово дъно. Какво да правим от сега???
Предлагат ни да ни включат в някаква експериментална програма в ИСУЛ , но като изчетох какви са страничните ефекти за мен е много плашещо ( Химиотерамия през две седмици вливания по 48 часа) . Ако някой има опит в тази програма да сподели. Моя татко е готов на всичко , а аз немога да му отнема надеждата а също и аз неискам да спра да вярвам. А според хирурга който го оперира само ще го подложа на мъчения.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 22:40



нещо за моя хранителен и житейски режим, джул: почти не ям месо, но и сирене - малко, освен ако е прясно, много плодове и зеленчуци в суров вид, ако не - на парна баня: броколи, карфиол, напоследък реабилитирах доматите и особено картофите. закусвам задължително пресни плодове или пресен сок.
пия само зелен и прочие билкови чайове, мента - често, вода. кафе - малко, обичам го просто. но редуцирах нескафето, кактои безкофеиновото, като разбрах, че е безсмислено заради сериеозната химическа обработка.
за двигателния режим - почти всеки ден тичам сутрин (зависи от ангажиментите ми), или карам колело, ако трябва да отида по-надалеч, инак пеша ходя на работа и из центъра, много. всяка неделя съм на Витоша, освен ако вали. зимата карам ски в почивните дни, научих се след операцията, с детето ходя на басейн - 2 пъти седмично. инак работата ми е седяща и това ме кара да се движа през останалото време, не ме свърта, честно казано.
пила съм хрущял от акула, овосан, сега довършвам капсулите на Хулда Кларк, направила съм си орехчетата за след месец, какво - още, чета лековати четива, съзнателно и гледам само романтични комедии, от новините - само прогнозата за времето.
мисля, че от главата (нагласите, мислите) идва всичко, опитвам се то да е позитивно. понякога ми се удава много, много трудно, особено в някой хубав филм като заболее героинята от "лоша" болест...много се старая да не се ядосвам. успявам. успявам и да не се обиждам. тук се получава още по-добре. дори развих - мисля си - едно безразличие към света наоколо. на вас случвало ли ви се е? не успявам да не се притесня - за закъснение, за задачки, за среща или разговор. Но Джул ме попита за режима, а аз се отплеснах, щото всеки обича да пише за себе си, то е ясно.
всяка сутрин започвам и всяка вечер завършвам с чаша преварена гореща вода, с положителни мисли и с очакване за още по-хубав ден. аха, ям доста ядки - само сурови: бадемите белени и накиснати, орехите -в овесените ядки, а освен това еднасмес в равни части сусам, ленено семе и слънчогледово ,всичките смлени - по 3 с.л. в киселото мляко или в овесените ядки, в сладкото от сливи (без захар приготвено от майка ми). и след него забелязах например, че раните ми (от готвенето у дома

) зарастват по-бързо).това през последните 7-8 месеца. и си ги нося със себе си, където ходя.
е, тва е. каквото прочета тук, го обмислям и използвам веднага, мисля, че и имунната система е важно да се поддържа, пих и ленено масло на гладно, сега почивам. и сироп от черен бъз пих, и тибетската гъба...
вслушвам се в себе си - това е отделна тема: какво ми харесва и какво не
не е трудно!!!!няма отказване!!!не



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: изrpeв]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.06.08 07:20



Много благодаря за подробното описание на здравословния ти режим! В него има много добри идеи, надявам се да помогнат на много хора.
А също се надявам и други да споделят!





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: vesela.bg]  
Авторelb (Нерегистриран)
Публикувано08.08.08 12:37



Тези дни поставиха диагноза на майка ми рак на дебелото черво,все още не се знае какъв стадии е.МОЛЯ ПРЕПОРЪЧАЙТЕ МИ ДОБЪР СПЕЦИАЛИСТ В СОФИЯ ИЛИ ПЛЕВЕН.В КОЯ БОЛНИЦА И КЪМ КОГО ДА СЕ ОБЪРНЕМ.Препоръчайте ми някого от който сте доволни или сте чули добри отзиви за него.
Благодария предварително!!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: elb]  
Автор *jull** (())
Публикувано08.08.08 13:09



Сигурно ще се включат и други, но аз мога да кажа името на лекар, за когото има отлични отзиви (всъщност и аз
имах случай да общувам за кратко с него).
Това е д-р РАЛЧЕВ (н.с. I ст.), който работи в Онкологията в София - Клиника по коремна хирургия (на 3-я етаж).
Освен като хирург, е изключителен като човек - внимателен и загрижен към пациентите си.





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Автор beblinka (новак)
Публикувано08.08.08 15:50



Относно д-р Ралчев искам и аз да кажа нещо.... 2006 година ми беше направена операцията (пълна хистеректомия) при която се откри че имам папили от основния тумор и на дебелото черво. Д-р Ралчев бил извикан по спешност за да ги отстрани. вместо да изреже цялото засегнато място той решил да направи само предна резекция че било по-лесно. След това и тримата оператори които ме бяха работили не спряха да се хвалят как всичко били изчистили и каква невероятна работа свършили ( за да им се даде нещичко разбира се). И така си живях почти 2 години в пълна заблуда че всичко е наред, докато на една ректоскопия не се откри че има един прилично голям тумор и то точно на мястото където са били папилите и се е появил там почти веднага след операцията защото не било ИЗЧИСТЕНО КАКТО ТРЯБВА. И сега предполагам всички се досещате какви мили чувства изпитвам към д-р Ралчев, въпреки че не искам да тая лоши чувства към един болен човек ( скоро разбрах че и той се лекувал от рак на белия дроб, заболял малко след моята операция). Най-добрите хирурзи на дебело черво са доц. Валентин Димитров - Онкология, проф. Гайдарски, който оперира сега в Токуда и доц. Вили Димитрова- Александровска или поне аз съм се спряла на тези тримата. Успех ......



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: beblinka]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано08.08.08 16:19



Beblinka ,как си?

Какво става с теб?
Ходи ли при Анета Ганчева?
Надявам се , че ще напишеш добри вести.

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: nelgina]  
Автор beblinka (новак)
Публикувано08.08.08 17:06



Здрасти сладурче....
И аз не знам какво става с мен..... Пия билките на бай Димитър в момента и трябва да ти кажа че почнах да се чувствам много по-добре.... Теглиха ми вода от белия дроб ( общо 4,2 л изтече от мен) и съответно намериха и метастазчета на плеврата на белия дроб.... красота.... туморчето на дебелото черво си седи и така ..... бай Димитър ми обеща че до 3 месеца ще съм напълно излекувана и трябва да ти кажа че съм се хванала като удавник за сламка.... и наистина от както пия билките му не мога да ти опиша какво изкарвам като ходя по голяма нужда..... За Анета Ганчева- така и не си вдигна телефона мадамата.... и Мария Папазова също..... Оффффффф абе цъфнала съм та съм вързала ама не съм само аз.... та не е зле да спра да се оплаквам....

ама пък няма и да се дам.... ще го бутаме до края....
Успех на всички борци :)



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: beblinka]  
Автор *jull** (())
Публикувано08.08.08 18:04



Здравей, миличка, съжалявам, че си имала такива премеждия и че д-р Ралчев те "скопосал" така. Досега винаги е имало отлични отзиви за него... Ама ето, че няма безгрешни лекари! Това му е хубавото на форума, че обменяме мнения.

За проф. Виолета (Вили) Димитрова съм чувала от лекар, че е (според него) най-добрият хирург на черния дроб и панкреаса, а също и на дебелото черво. Тя е шеф на Първа хирургия на Александровска болница.

А като говорим за разнопосочни мнения, ето например твоя опит с бай Димитър (от Каменар, нали?). Ако става въпрос за същия, има куп недоволни хора от неговите билки... Но пък виж, че при теб те действат! А, сега, де!

Няма значение, важното е, че ти се чувстваш по-добре! Само така, няма да се даваш, я! Хайде, и се разписвай тук отвреме-навреме, че да не те мислим! А и да ни радваш с добри новини!
Прегръщам те!





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: beblinka]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано08.08.08 18:56



Здравей и от мен!Като те чета и направо ми става драго,и ти се кефя!Хъс хъс и пак хъс като твоя трябва да имат всички!Радвам се,че се чувстваш добре от билките на бай Димитър!
Живота и борбата продължават!Пътят е труден,но не и невъзможен!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: beblinka]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано10.08.08 20:07



Beblinka, здравей! Много се радвам че билките ти помагат. Нещо друго правиш ли като допълващо лечение, алтернативно или пък стандартно? Пиши по-често, че те мислим, наистина. Нали знаеш, че ти пазя таблетките против повръщане. Ако няма да ти трябват, да ги давам на някой? Едната таблетка е с годност до Септември, другите имат още няколко месеца. Прегръщам те!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: ggs]  
Автор beblinka (новак)
Публикувано11.08.08 10:26



Здравейте сладурчета и сладурковци,
2 дни не съм включвала компа и затова ви отговарям чак сега.... Jull, Вили найстина е водят най-добра за черен дроб и панкреас, а Гайдарски за дебело черво, въпреки че той ме накара да изпадна в истерия и то пред мнооооого хора.... но пък от друга страна той беше единствения по обстоятелствен доктор и ми откри водата в белия дроб.... до сега никой не и беше обърнал внимание... а пък от кабинета на Димитров излязах обляна в сълзи... по коравосърдечно копеле не бях виждала... третира те като парче месо и накрая ти казва " И да не забравите да си платите на касата....

"... и всичкото това с връзки хахахахахах какво ли е без връзки?!?!....
Giga дай таблетките на някой който има нужда от тях.... аз май няма да почвам химия скоро...... решила съм да пробвам с алтернативи....
За бай Димитър какво да кажа.... доста сте изписали във форума но нали пък още едно мнение никога не е излишно... Чух доста интересни неща за него от мои познати а и се запознах с една жена която е излекувана с неговите билки.... била е толкова зле че повръщала урината си и нашите прекрасни медици я отписали... отишла при него казал и че има 12 дни живот но въпреки това ще я излекува.... дал и билките и жената вече 5-а година не е чувала за рак.... но на свекър и казал че е твърде късно и човекът си заминал.... Също баба Ванга пише за него в една от книгите си и трябва да ви кажа че това беше решаващото да му повярвам.... естествено и аз изтърпях ругатните му а пък и ми каза че ми оставало 1 месец и половина и че " яко съм опънала канапа". Майка ми направо щеше да припадне... но както и да е... каза ми много точно къде имам метастази и къде ми е тумора " Абе не ми се обяснявай бе, виждам аз.... тумора е на ректума а метастазите направо ти ядат белия дроб"... е какво да ви кажа... Гайдарски ми каза че ако пустия тумор не изчезне или пък се свие преди операцията ( която се отлага за момента заради метите на белия дроб) ще съм с анус претер за цял живот.... много ниско бил тумора и няма как да му съберат двата края като го изрежат. Олеееееее много се отплеснах.... Весето ще ме яде че тук не му е мястото .... нищо Веси и аз Те Обичам хихихихихихи......
Юлеее и последно за теб..... ако легна и почна от сега да рева че ще умра то всички трябва да го направим тъй като нито един от нас няма да литне а ще иде под земята... Какво да правим че Господ е устроил така света...
Цункам те и всички останали и да не съм чула че някой се е предал че ще ритам задници
обичам Ви!!!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: beblinka]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано11.08.08 11:50



Че кой се е предал бе,

,поне аз тук незнам за такива хора!
Ей това за задниците най-ми хареса!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Юлия 48]  
Авторmirko (Нерегистриран)
Публикувано19.08.08 12:21



здравеите на всички,искам да попитам някои ползвал ли е хранителната добавка овосан ,доста тарсех в нета но не намерих нищо конкретно дали някои се е вастановил след употребата му. предварително благодаря за отговорите



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mirko]  
АвторReny (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 23:38



Здравейте.
Искам да благодаря,че ви има.Благодарение на вас и на това ,че тук сте споделили кой,какво е приживял научих много полезна информация за болестта на майка ми.Тя е на 54 години и наскоро се сбъска с тази коварна болест.В понеделник беше оперирана.И засега се въстановява много тежко.С анус претер е тъй като от предната операция ,която и е била правена преди години,един хирург е направил малка грешка.Радвам се че много от хората след такава операция са се въстановили и продължават да си живеят живота и най важното не са паднали духом.Надявам се и майка ми да се оправи скоро(доколкото може).
А забравих да напиша ,че докторът който я оперира каза че досега няма такъв друг аналогичен случай.
Отново ви благодаря,защото на мен ми стана ясно какво ще следва от тук нататък.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Reny]  
Автор *jull** (())
Публикувано03.10.08 06:58



Извинявай, не разбрах в какъв смисъл да се разбира написаното:
"докторът, който я оперира каза, че досега няма такъв друг аналогичен случай." ?





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
АвторReny (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 21:50



Здравей *jull**.
Всмисъл ,че досега не е имало друг подобен случай.
Искам да споделя с вас нашите притеснения.Може и да е напразно но все пак да питам.Знам ,че при всички хора е различно.Може ли да ми кажете,колко продължава една такава операция.При майка ми операцията е продължила 7 часа.До днес тя беше в реанимацията.Питали сме лекарите да ни обяснят дали има някакъв проблем,но нищо конкретно не са ни казали.Да ви призная сигурно всички сте се чувствали така след операцията(който я е преживал от вас),но тя се чувства много отчаяна въпреки че сме до нея.
Ние сме от Бургас и тя постоянно повтаря че ако ще умира иска да умре в дома си.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Reny]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано04.10.08 12:59



Зависи от много неща колко ще продължи една операция, но средно за туморите на дебелото черво е около 2-2,5 часа, а за туморите на правото черво (рекрума) повечко - около 3-3,5 часа. При равни други условия зависи само от опита и техниката на хирурга.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: MD]  
АвторReny (Нерегистриран)
Публикувано12.10.08 23:16



Здравейте.
Преди две седмици майка ми беше оперирана от рак на дебелото черво.Беше и изкарано черво отпред.Операцията и всъщност продължила 4 часа,а както бях писала по горе.Тя сама си сменя торбичките и си почиства червото.Но се притеснява че като си го чисти то почва да излиза навън.Също така се притеснява че дупката където е изкарано червото има конци.Искам и да попитам на хората на които им е правена такава операция с изкарване на червото навън,само ануса ли е бил зашиван или цялото дупе.Защото на майка ми е зашито цялото дупе.Извинявам се думите просто незнам по какъв друг начин да го напиша.Рака при нея се беше разпространил не към червото а към месото и затова и казали че няма вероятност да се върне обратно червото.
Ще съм много благодарна ако ми отговорите,просто незнам какво да правим вече.Ако някой може да сподели през какво е преминал пишете ми на e meil:reni_82@abv.bg



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Reny]  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано13.10.08 08:30



Мила Рени, майка ми също е с такава операция. Всичко, което казваш е точно така - случва се докато се почиства да излиза навън. Отначало имаше конци, но те си падат, когато им дойде времето. Не се притеснявай за тях. С анус претер може да се живее. Просто се нагаждаш и това е. Има моменти, в които не е лесно. Майка си поплаква или казва, че отива да я оперират, но после и минава и така. Просто ми е жива и здрава и е до мен. Предлагам ти и вие така да мислите.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mim.i]  
Авторveni (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 22:55



Здравейте!На баща ми му предстои операция.Диагноза рак на ректума.Лекарите казват, че ще е с анус претер.Моля, ако някой се е оперирал във ВМА с такава диагноза, да ми препоръча добър хирург!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mim.i]  
АвторReny (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 16:17



Благодаря Миме.
Няма как ще се нагодим с времето.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Reny]  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 17:09



Рени, ако имате въпроси или нещо ви терзае няма проблем да питаш. Не че съм много навътре с медицината, но неволята учи!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: veni]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано16.10.08 14:43



Аз съм оперирана във ВМА,но не съм с анус претер.Оперира ме д-р Мутафчийски.Ако искаш негови координати ще ти пратя тел. му на лични,но трябва да се регистрираш

.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: veni]  
АвторpetraOO7 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 00:18



професор Владов



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: irna]  
АвторNadia (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 13:10



SDraveite,
Poneshe vlisam v rasli4ni klubove iskam samo da vi kasha, 4e v Problemno sabremeniavane edno momi4e spodelia, 4e sled niakolko godishno besplodie bilkariat,koito Irina poso4va i e pomognal. V tasi tema imashe i dr. poloshitelni otsivi sa nego.
temata e bilkova kashta Milanov
Nikat na avtorkata lavandula



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Nadia]  
АвторpetraOO7 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 19:12



Здравейте от известно време чета тази тема в клуба,но за голямо съжаление и на мен ми се наложи да се обърна към вас.Значи нашият проблем е следния.Майка ми я оперираха от карцином на ректума на 24.09.2007 операцията беше успешна нямаше метастази,казаха че са изчистили всичко,оперираха я във ВМА София екипа на доц.Владов,лошото беше че и поставиха анус претер,тъй като образованието беше на 4 см от ануса,това го преодоля и свикна с него,след това мина 25 лъчетарапии и 6 курса на химиотерапия.От Всичко беше наред след химиотерапията нямаше много странични ефекти.Обаче юли месец тази година и се появи възпален линфен възел на лявото бедро,във ВМА ни казаха че не може да се оперира защото това е рецидив и ни назначиха още 10 курса лъчетерапия,минахме и нея,но болката не спря появи се и болка отзад на ампутирания ректум(ануса)преди няколко дни отново ходихме на скенер и ни казаха че тази болка от зад е рецидив и доцента от ВМА каза че е за лъчетерапия и нищо повече,не може да се оперира.Много съм притеснена и може и да има и правописни грешки за което моля да ме извините.


От онко Русе обаче ни казаха че не може да се прави повече лъчетерапия,защото е минала вече максимума на лъче и ако направят още ще се отвори язва, която повече не може да се оправи.Днес ни назначиха химия с оксаплатин,обаче все още не знаем колко курса.Въпросите са ми следните:Какви са страничните действия от тази химия с оксаплатин има ли някакво алтернативно лечение с билки и какви да са те ако има?Моля споделете опит ако има някои с подобни симптоми.Иначе на скенера не показва никаде другаде рецидиви,черен дроб слезка бял дроб всичко е чисто.Кажете ми нещо повече за натанал,може ли да го пие паралелно с химията,как въобще можем да стопираме тези рецидиви и има ли въобще шанс за живот.В понеделник имаме час за хомеопат.Ще съм благодарна също ако ми споделите координати на някои доктор или билкар или въобще човек който може да помогне.без значение каде се намира.Иначе е жизнена,показателите и са добри,туморния маркер също но тия 2 рецидива много я болят,не може да спи вечер,но взема приспивателни и спи по 5-6 часа,не губи килограми.От операцията насам пие алое,саменто и сокове от цвекло моркови ябълки.Сега сме решили да опитаме и с Натанал,само незнам той как се употребява и дали има наистина ефект,защото чета че има много противоречиви мнения за него
Много съм отчаяна,моля помогнете,майка ми е на 49 год. заслужава да доживее да си види внуците
Благодаря предварително на всеки който ще откликне на въпросите ми.Ако на някой му е по лесно мога да се свържа с него и по телефона и по майл.Моят майл е petra_007@abv.bg



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mim.i]  
Автор mim.i ()
Публикувано09.12.08 16:05



Пише вече в тази тема, за да се ориентират хората. И така започвам. Става въпрос за майка ми - 52 години. В началото на 2006 г уж откриха киста в матката. Не беше страшна докато не припадна в коридора на болницата. По спешност я вкараха в операция и се оказа много тежък перитонит и беше реанимирана. Последва дълго възстановяване, но се оправи. В средата на годината обаче спря да ходи до тоалетна и газове даже не можеше да пуска. Пак по спешност операция и така се откри вече тумора. Но вече беше запушил цялото черво. Питах тогава как може при първата операция да не се види такъв голям тумор, но лекарите се бореха за парите от клиничните пътеки и се сърдеха къде да отидат. Оставих това, защото трябваше да се справя с шока на майка от диагнозата и анус претера. Правихме химиотерапия с 5-флурасцил/така ли беше/, но след няколко месеца след леко прокървяване ни съобщиха, ме има рецидив във влагалището. Направи се биопсия, която потвърди. Понеже сме от В. Търново на мен не ми беше достатъчно едно мнение и я заведох в Дървеница. Аз лично ходех там за втори път - първия беше с епикризата за рак. Сама отидох до София и един "приятен" лекар я прочете и само каза "преживяемост 40% до 4 години" и си тръгна. Та заведох я аз в Дървеница и /не помня името/ една гинеколожка я прегледа и каза, че не вижда никаква находка. Пак там минахме и на ехограф и нямаше находка. На кого да вярваш? Та започнахме да си живеем пак нормално, докато началото на 2008 г. пак откриха във влагалището рецидив. Дали беше оня предния или нов незнаем. Но този път решихме да стреляме в Плевен - там били най- добрите гинеколози. Оперирахя я там и мисля бях доволна. Махнали всичко лошо. Последваха два курса с Елоксатин. И нещата пак си тръгнаха добре до миналия месец. На контролен преглев в Плевен пак отначало. Лекаря там препоръча веднага да се започне лъчетерапия и събира екип за операция до края на месеца. Та тази настрочена лъчетерапия ни доведе до София сега. Тъсим добър апарат и спешно да започваме. Да ама не! В Дървеница се хванали за главите как досега не е правен скенер и какви са тези операции " на сляпо". Изпратиха я на скенер. Слава на Бога на скенера се видя само находка на влагалище. Всичко друго е добре. После назначиха преглед при доц. Попова. Та чаках майка да излезе от прегледа при нея и да разкажа последните новини. Доцентката погледнала документите и преглед не направила. Казала в понеделник с биопсията от находката, направление за хоспитализация и дрешки и 8 часа в пета градска поликлиника. Та така сега пак до Плевен за биопсията и в понеделник в Пета градска в София. Назнчена е цистоскопия. За какво е това незнам, но поне виждам да се прави нещо като изследвания. Такива не сме виждали досега. Е това е! Сигурно съм пропуснала много неща от премеждията ни, но и без това стана писмото ми тежко и дълго. Който има неври да чете. Аз незнам как го минахме това и какво ни чака, но мама не я давам. Ако има съвпадения с някой мога да помагам със съвети и други подобни. Успех на всички!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mim.i]  
Автор lenkatag (непознат)
Публикувано09.01.09 20:15



Радвам се че ви има, че има от къде да получа информация. Много съм притеснена, съпруга ми го оперираха от рак на дебелото черво на 10.12.08г във ВМА. Операцията е успешна, но сега ни предстоят химиотерапии. Направих по рецепта на хирург алое от аптеката 300мл, 500гр мед и 800 мл вино - от тук нататък нищо ни знам, трябва ли да престои, колко, как да се взема? Много въпроси, но моля ви ако някой знае, отговорете ми! Какво да приема за да преживее по-лесно химиотерапията? Той е само на 54 г.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: lenkatag]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.01.09 21:31



Има различни схеми, една от тях е по 1 супена лъжица сутрин на гладно.

Но по-важното, че в една тема за хранителните добавки, ilianak (също с рак на дебелото черво) твърди, че алоето е противопоказано при този вид тумор. Дано Илияна да се включи, за да обясни по-подробно, както и да каже източника на информацията си. Ето линка, където това е коментирано:



Моят съвет е да погледнете в книгите на Петър Димков какво препоръчва Лечителят при това заболяване! Можете да направите консултация с неговия внук, който е лекар и съчетава консервативната с алтернативната медицина.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Автор Buba67 ()
Публикувано09.01.09 22:46



Ето една тема за добавки при химиотерапия. Има събрани ценни съвети, защото е важно показателите да са във граници, за да не отлагате вливки.


И да те упътя - на първа страница на клуба има "Справочник на темите". Прегледай и питай в съответната тема.
И се успокой, ще помагаме с каквото можем.

Алоето се започва веднага след приготвяне, не е нужно да се чака.

Редактирано от Buba67 на 10.01.09 00:04.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Автор sara123 (непознат )
Публикувано10.01.09 10:08



Баща ми е с рак на дебелото черво и д-р Цекова от ИСУЛ каза да не пие алое.
В онкодиспансера в София също му казаха да не пие, но не се сещам кой лекар беше. Аз не му давам, но имаме познат, който е опериран през 1989 г. от рак на дебелото черво и също е с анус претер и продължава и до днес да пие алое.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: sara123]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано10.01.09 11:46



ПОНЯКОГА И ДОКТОРИТЕ ГРЕШАТ!!! ДА НЕ ЗАБРАВЯМЕ ЧЕ СА ХОРА ВСЕ ПАК. А В ПРИРОДАТА ИМА МНОГО МНОГО ЛЕКОВЕ ЗА ТАЗИ ПУСТА БОЛЕСТ, САМО ТРЯБВА ДА ОТКРИЕШ ПРАВИЛНАТА БИЛКА И СИ ОК. ДА НЕ ЗАБРАВЯМЕ И ДОБРАТА СТАРА ПРИЯТЕЛКА - ПСИХИКАТА...



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mimozitta]  
Автор lenkatag (непознат)
Публикувано10.01.09 19:03



БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ! ПАК КАЗВАМ - ДОБРЕ ЧЕ ВИ ИМА! РЕШАВАМ ДА МУ ДАВЯМ АЛОЕ, НО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ, ЧЕ НА ШИШЕТО ОТ АПТЕКАТА ПИШЕ ДА НЕ СЕ ДАВА ПРИ РАЗДРАЗНЕНО ЧЕРВО - АЗ МИСЛЯ, ЧЕ ТОВА КОЕТО Е ПРЕЧЕЛО Е ОТСТРАНЕНО ЧРЕЗ ОПЕРАЦИЯТА И СЕГА ВСИЧКО Е НАРЕД.
КАКВО Е ВАШЕТО МНЕНИЕ?
ОЩЕ ЕДИН ВЪПРОС, ИЗВИНАВОЙТЕ - ОПЕРИРАН Е НА 10.12.09.8Г А ХИМИОТЕРАПИЯТА Е НАЗНАЧЕНА ЗА 26.01.09Г - НЕ Е ЛИ ДОСТА КЪСНО?
БЛАГОДАРЯ ВИ !!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Автор lenkatag (непознат)
Публикувано10.01.09 19:29



БЛАГОДАРЯ!!! Но как да се свържа с неговия внук, аз съм от Ямбол.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mimozitta]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано11.01.09 09:31



Сори за главните букви

. Да не се обиди някой, не се карам да знаете...Няма да се повтори. Изтекло ми е времето за редактиране, иначе щях да го оправя. Да не ме намразите сега, ей !!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: lenkatag]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано11.01.09 09:33



Моята операция беше на 27 ноември, а химията ми я започнаха на 22 януари, така че не се притеснявай.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mimozitta]  
Автор lenkatag (непознат)
Публикувано11.01.09 10:06



Аз също понякога пиша с главни букви, особено като съм притеснена, така че спокойно. Непрекъснато благодаря, но това ми извира от сърцето. По отношение на срока за химиотерапия питам, защото след изписването от ВМА пище черен дроб - б.о., лимфни възли - б.о и т.н., но в хистологията - има пробив в 5-те лимфни възела . те са отстранени - не мога/а може би не ми се иска/ да тълкувам хистологията, която според това, което чета е лоша.
ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ЗДРАВЕ И СПОКОЙСТВИЕ!!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: lenkatag]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано11.01.09 10:49



Аз също имах мета в лимф, няма страшно...Да пие едно червено вино и няма грижа.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: lenkatag]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.01.09 23:04



Пратих ти на Лични бележки координатите му.

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано12.01.09 17:53



Най-напред прочетох,че алоето не е подходящо за рак на д.черво във интернет,но не помня къде.След това моя позната,аптекарка ми каза същото.По време на ХТ пиех герисан,сок от моркови и натанал.Понасях химията добре,без гадене и др.В сравнение с другите хора,които бяха на вливки изглеждах по-добре от тях.

п.с. Да не ме сметнете за дистрибутор,само споделям личен опит





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iliana.k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.01.09 20:44



Нямам нищо против да беше дистрибутор на сок от моркови, че са голяма играчка...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iliana.k]  
Автор lenkatag (неуморна)
Публикувано21.01.09 14:14



няколко дни вече ме няма, но през това време почина свекърва ми. Извинявайте, че ви натоварвам. Тя е вече възрастна, но притесненията ми са за съпруга ми и за дъщеря ми. Дъщеря ми е на 24 г. ,тя е намерила баба си и много се изплашила, пищяла и не знаела как ще каже на баща си. кАКВИ МЕРКИ ДА ПРЕДПРИЕМА. помогнете, моля!
Днес открихме че на съпруга ми кожата му се бели. На какво може да се дължи това / измръзнал и го намазах с мехлем и така разбрах, после видях, че има и по ръцеге от раменете надолу, прилича на бяла кар но не е ,беше си направил много хубава баня/ Ако някой знае моля отговорете ми!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: lenkatag]  
Автор lenkatag (неуморна)
Публикувано21.01.09 14:34



Пропуснах да напиша че съпруга ми е опериран от рак на дебелото черво. Аз кото знам мисла че целият свят го звае, извинявайте!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mimozitta]  
Автор lenkatag (неуморна)
Публикувано21.01.09 16:20



извинявай, но ти на дебелото черво ли имаш операция? Пробив в 5-те лимфни възела има моят съпруг от изследването на тумора с който са отрязали и прилежащите към него лимфни възела, а после на епикризата пише - лимфни възли-б.о. Не мога това да разбера. Обяснете ми ,моля!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: lenkatag]  
Автор mim.i ()
Публикувано21.01.09 16:24



Да не става въпрос за останалите лимфни възли в него. Те може да са чисти.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mim.i]  
Автор lenkatag (неуморна)
Публикувано21.01.09 16:52



Ще цитирам точно - от хистологичните резултати пише - има пробив в 5-те лимфни възела, а в епикризата - интраоперативно се намери ч. дроб-б.о. , лимфни възли-б.о.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: lenkatag]  
Автор mim.i ()
Публикувано21.01.09 16:54



Мисля тогава всичко е наред.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mim.i]  
Автор lenkatag (неуморна)
Публикувано21.01.09 17:06



mim.i какво те кара да мислиш така ,миличка, нали хистологията била най-важна? Аз честно, не зная какво да мисля, страшно съм объркана.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iliana.k]  
Автор lenkatag (неуморна)
Публикувано21.01.09 17:07



илиана, извинявай, от къде си купуваш НАТАНАЛ ?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: lenkatag]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано22.01.09 08:25



Мила, трябва да намериш сили да се успокоиш.Намери жена,която лее восък или куршум и заведи детето да му направят този ритуал против страх.Макър и да не вярваш,ако не помогне поне няма да навреди.
Като влезеш в клуба третата тема е "справочник на темите".От там може да прочетеш за диагнозата,която те интересува,за добавките от къде се поръчват и т.н.Натанала поръчвам на 02 859 50 20 и ми го доставят с куриерска служба.Дано Джули да не сърди,че пиша тук тел.
Моят съвет е да вземеш по-малко количество за да видиш дали ще може да го пие.
Ако мога да помогна със съвет питай каквото те интересува.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: lenkatag]  
Автор mim.i ()
Публикувано22.01.09 08:34



При майка /и тя е с рак на дебело черво/ казаха, че има разсейка в един лимфен възел от материала, който взеха, но се водеше без расзейки. Е хистологията е най- важна разбира се, но това че там има в лимфните възли не значи , че е останало в пациента още от тумора. Така поне аз го разбрах, когато мина операцията. Май много тъпо го обясних. Просто попитайте лекуващия лекар. Той най- точно може да каже.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mim.i]  
Автор lenkatag (неуморна)
Публикувано22.01.09 20:10



благодаря ти!Не е тъпо, защото и аз така го разбирам, само че не знам дали съм права. Желая на теб и на майчето ти само здраве и пак ЗДРАВЕ!!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iliana.k]  
Автор lenkatag (неуморна)
Публикувано22.01.09 20:14



Благодаря ти от сърце за всичко! Вярвам и има една такава бабичка, която много ни помага. Снощи водих дъщеричката си да и лей куршум. Благодаря много за тел.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Reny]  
Автор darilka (непознат )
Публикувано23.01.09 18:33



Здравейте,
съжалявам че "нахълтвам" в темата, но влизам в този форум и винаги намирам добри хора, които да помагат.
Та случаят е следният:
Откриха рак на дебелото черво на баба ми, операцията бе в болница Доверие, София, оперира я др.Цветков на 10 Януари 2009 г. Вече си е вкъщи, майка ми се грижи да нея, направиха и хемиколектомия, т.е. с въпросната торбичка за изхождане. Минаха 13 дни след операцията, а тя не се е изходила, само слуз и други неща текат.



Какъв е нормалният период за това и какво може да се направи? Докторът каза да пие Дуфалак и трябва да се получи, но коремът й е подут.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: darilka]  
Автор lenkatag (неуморна)
Публикувано24.01.09 09:25



според мен не бива да се оставя така, а час по скоро за се намери нещо за разхлабване, много е важно след тази операция да ходи нормално по голяма нужда. Има един чай САНИЕ /пише за отслабване/, но по-скоро е за разхлабване. Опитайте ако искате, не вреди ако не помогне.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: darilka]  
Автор elb (непознат)
Публикувано24.01.09 10:50



Течна храна ,нещо за разхлабване (чайове,ленено семе или нещо друго)ако не отидете задължително на лекар.Майка ми е със същата операция след самата операция уж беше добре но след известно време се запече и се получи запушване на тънко черво.За да не се стига до там ,ако не се получи в домашни условия отидете на лекар и не чакайте.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iliana.k]  
Автор lenkatag (неуморна)
Публикувано24.01.09 15:05



прочетох, че има 3 вида натанал. Илиана, ти от кой вид пиеш и кой те насочи?
Благодаря ти за бързите отговори! Желая ти само щастие!!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: elb]  
Автор darilka (непознат )
Публикувано24.01.09 20:51



Благодаря ви.
Засега иа малко подобрение, но вдига температура, днес я свалихме с антибиотик и ще се борим.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: lenkatag]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано24.01.09 21:30



Аз пиех от спиртния Натанал и си го харесвах.Около 10мин. се чувствах замаяна и не сядах да шофирам.Опитах и от другият, но не ми хареса.Избрах си го сама,но от аптеката ми казаха как да го приемам и ми препоръчаха да вземам и куркума.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: darilka]  
АвторMasha (Нерегистриран)
Публикувано29.01.09 22:07



Здравейте, всички,

Обръщам се към всички за съвет. Вчера разбрахме, че мъжът ми, на 55 г., има рак на дебелото черво с разсейки – 2, на черния дроб. Намираме се в Холандия и лекуващият лекар каза, че няма смисъл от операция, а направо трябва да се започне с химиотерапия. Четох за д-р Юлиянов и възможностите за едновременна операция на рака на дебелото черво и за премахване на метастазите. В някои от мненията прочетох, че при разсейки също се е започвало с химиотерапия. Какво ще ме посъветвате?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Masha]  
Авторnesi (Нерегистриран)
Публикувано29.01.09 22:36



Химиотерапията забавя развитието на рака но само операцията дава шанс за излекуване. Моя близка беше в подобна ситуация и първо се оперира за да се махнат туморите и после направи и химиотерапия за да може да се унищожат и ако има някъде останали ракови клетки по тялото.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Masha]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.01.09 00:04



Ако имате възможност, свържете се с д-р Юлиянов и разговаряйте с него по конкретния проблем!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано30.01.09 19:53



Здравейте, баща ми , е с диагноза рак на дебелото черво,с множество метастази,простиращи се по целите черва в момента пие пречистен керосин.Но от няколко дни неможе да се изхожда,и стомаха му се подува отказва и да се храни.Моля ви ако някой знае да ми каже дали има начин да пие някакви разхлабителни чайове или нещо от сорта за да може да се облекчи поне малко.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Mariq Zh]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано30.01.09 20:03



На моят баща най-добре му действа чай от майчин лист.Сутрин на гладно да го пийне много концентрирано. Едно пакетче от чая в не повече от 30-40 мл вода. Пакетче най-обикновено. Както всички билкови чайове.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
АвторMasha (Нерегистриран)
Публикувано31.01.09 12:03



Благодаря ви много за отговорите. Ще опитам да се свържа с д-р Юлиянов, ще говоря подробно и с онколога тук за възможностите. Благодаря ви за подкрепата!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: diana1OO]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано31.01.09 13:02



Здравей diana100,извинявай за въпроса ,но баща ти е бил със същата диагноза така ли?А при вас как и по какъв начин протича лечението.Пиете ли пречистена газ.Благода за помоща и съвета



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Mariq Zh]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано31.01.09 21:37



Не, баща ми не е с такава диагноза, но ставаше въпрос за затегнат стомах и затова препоръчах майчиния лист. Пробвайте, струва стотинки, а е ефекасен. При всички случаи няма да навреди.
Съпругът ми беше с такава диагноза, но той пък не е имал проблем със запек.

Редактирано от diana1OO на 31.01.09 21:39.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Masha]  
Автор rudim11 (непознат )
Публикувано01.02.09 01:22



Здравейте Маша,
Разбирам, че живеем в една и съща държава, а това ще рече, че може да направим контакт лесно. Имам личен опит в преодоляването на тази болест и ще се радвам, ако мога с нещо да съм полезен. Моят електронен адрес е: draganov@wanadoo.nl



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Mariq Zh]  
Автор rudim11 (непознат )
Публикувано01.02.09 01:58



Лично аз бях опериран от рак на дебелото черво през 1996 година, преминах през 6 месечен курс на химиопреливане/всяка седмица веднъж/, 3,5години бях с колоностома/анус-претер/изведен край на червото на корема/, не ми опадна и един косъм от главата, но намалих телесното си тегло, като сега се чувствам добре. Е, взимам разни лекарства, но те са по-скоро за профилактика. Готов съм да помогна с каквото мога на всеки болен, но задължително трябва да знаете главното - психически е необходимо да имате позитивно мислене, позитивна настройка!!! Тази болест може да бъде победена! И трябва!!! ГОРЕ ГЛАВИТЕ!!! /имейл: draganov@wanadoo.nl, както и в този форум, доколкото е възможно да се контактува/



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: rudim11]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано02.02.09 14:29



За запека свекърва ми пие-дуфалак.Веднага и олеква и се изхожда.Тя е с рак на дебелото черво,но за жалост вече с метастази в черен дроб и кости.Също така е със стома.Ако имаш въпроси мога да помогна....



Редактирано от misticna-toni на 02.02.09 14:31.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: misticna-toni]  
Авторrosko (Нерегистриран)
Публикувано02.02.09 23:02



Здравейте, казвам се Мони.
Преди 2 седмици на свекърва ми откриха рак на дебелото черво с още 2 огнища в черня дроб, които са тръгнали към лимфните възли.
В момента е в болницата, днес я приеха и в четвъртък ще оперират дебелото черво. За черния дрб казаха че няма смисъл.Но личната лекарка ни каза че било по-добре да не се оперира, защото отварянето щяло да активизира другите два тумора. В момента незнаем какво става!!!
Парво да я оперират сега пък не било добре.
Има ли нещо вярно в това. Дали да се откажем от операция или да я направим. Моля някой за съвет.
Благодаря!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: rosko]  
Авторkonzert (Нерегистриран)
Публикувано02.02.09 23:17



От кой град сте?Т. е. къде сте провеждали консултациите и в коя болница е приета свекърва ви?Търсете идруго мне ние, но мисля,че на хирурзите може да се има повече доверие.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: konzert]  
Авторrosko (Нерегистриран)
Публикувано02.02.09 23:32



От Благоевград.
Първо я приеха в боницата за подуване на краката и там остановиха тумора. След като я изписаха веднага я заведохме на преглед в тукашната онкологочна болница при д-р Таковски и той каза че ще оперира само дебелото черво.
Ходихме и в Дупница в някаква частна клиника и от там същото.
А днес от други хора, включително и личната тази нова информация- по-добре без операция???





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: rosko]  
Авторrosko (Нерегистриран)
Публикувано02.02.09 23:44



Исках също да попитам за д-р Юлиянов, знае ли някой как мога да се свържа с него. Дайте ми моля идея къде да го търся, защото за първи път чувам за него?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: rosko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.02.09 01:42



Д-р Юлиянов работи в Университетска болница в Стара Загора, 16-ти етаж.
Можеш да поискаш телефона му от централата на болницата.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: misticna-toni]  
Автор todora82 (непознат )
Публикувано03.02.09 21:14



Здравейте на всички ползвах друго име докато успея да се регистрирам на maria.zhтова е сестра ми.Ами незнам дали е удачен този дуфалакт,защото при него преди да го оперират има6е непроходимост на червата,и според хирурзите да му се оправи проходимостта на червата и то съвсем "леко" е било единственият начин по който да се поблекчи много.Вече 15 дни пие пречистен керосин.В началото се почувства добре има6е апетит ,но сега вече не се чувства добре отказва да яде и има силно къркорене на червата,съпроводено с болки и запек.Ако е нямал сходни проблеми или поне е бил със същата диагноза моля ви дайте ми съвет,може да ми пи6ете и на e mail-todora82@abv.bg



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: todora82]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано04.02.09 11:39



Опитайте за разхлабване хапчетата Лаксена - те са на билкова основа или сутрин на гладно по 1 супена лъжица обикновен зехтин. Майка ми беше с рак на панкреаса, имаше жесток запек и само тези две неща решаваха проблема. Предполагам, че за зехтина няма проблем, но за Лаксената питайте за всеки случай лекуващия лекар дали може да я ползвате при баща ви.
Дано да разкарате гадния запек и да му олекне на човека!
Галя



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: rosko]  
АвторMasha (Нерегистриран)
Публикувано07.02.09 15:24



Здравейте, Роско,
Поинтересувайте се дали след операцията на дебелото черво е възможно да последва олекотен курс химиотерапия, за да се свият метастазите в черния дроб, и след това да се направи операция и на черния дроб за отстраняване на метастазите.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Masha]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано07.02.09 18:54



Не само е възможно, но точно това е съвременният стандарт за лечение. С едничката забележка, че не се прави "олекотен" курс, а най-агресивният възможен. Иначе просто се губи време и метастазите растат. Не може да се очаква редуциране на размерите и дори стационирането им от "леките" химиотерапевтични схеми.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: gali4]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано09.02.09 18:34



Здравейте, искам да ви попитам дали при някой се е получавало подуване в областта на туморът? В резултат на какво може да бъде това? БАща ми има карзином между дебелото и тънкото черво. В момента провеждаме терапията с газта....И от два дена се поду мястото...



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Mariq Zh]  
Автор mim.i ()
Публикувано12.02.09 12:59



Аз постоянно се ровя в сайтове и ето сега пък какво намерих!


Ежедневният прием на аспирин може да намали шансовете за развитие на полипите, които могат да доведат до рак на дебелото черво, което позволява на хората, изложени на риск от развитие на рак, да го използват като превантивно средство, предаде Ройтерс.

Ракът на дебелото черво убива около 630,000 души годишно по света, което кара изследователите да търсят начини за намаляване на риска - особено сред хората, развивали полипите, наречени аденоми.

Бърнард Кол от университета на Върмонт и колегите му са обобщили данните от 4 изследвания, включващи 2,698 души от САЩ, Канада, Великобритания. Дания и Франция.

Според тях, ежедневният прием на аспирин намалява с 28% риска от развитие на аденоми в напреднал стадий и с 17% намалява шанса от развитие на каквито и да е аденоми.

"Ако имаме начин да предотвратим образуването им, имаме добър шанс да предотвратим рака на дебелото черво изобщо", казва Кол.

Изследването се публикува в списанието на Националния институт за борба с рака. Ракът на дебелото черво е четвъртият най-често срещан вид рак при мъжете и третия при жените по цял свят, като 1.2 милиона души се разболяват ежегодно.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mim.i]  
Автор elb (непознат)
Публикувано12.02.09 13:59



Това за аспирина и аз го четох някъде ,но за да приемаш аспирин често трябва да имаш здрав стомах противопоказен е и при язви.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: elb]  
Автор mim.i ()
Публикувано12.02.09 14:27



Е да, съгласна съм. Но така или иначе дали трябва да се приема често? Все пак си е лекарство. Пък от химиите достатъчно отрови влизат в тялото. Аз го пуснах просто като статия , но незнам дали да го давам на майка!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mim.i]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.02.09 17:24



Аз също съм срещала препораката за аспирина като антираково средство. Ето цитат:
"Когато има опасност от интензивни мутации на клетките в организма (т. нар. метастазиране), дори и за профилактика, може да се вземе вътрешно аспирин по 1 таблетка 3 пъти дневно като противораково, антиметастазиращо средство."

Не е посочена обаче дозата в милиграми. А иначе аспирин "Протект" е нова формула и е само от 100 мг. Не дразни стомаха и може да се приема продължително време.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Авторпит (Нерегистриран)
Публикувано13.02.09 21:50



Здравейте на всички , много съм притеснен защото на съпругата ми 43г. и откриха рак на дебелото черво .Резултата от хистологияте е аденокарцином и е на 5-6 см навътре от ануса.Преди операцията и назначиха лъчетерапия и след това ще я оперират.На скенера показа че няма разсейки по коремни органи, малък таз и бял дроб.Моля дайте ми съвет какво да чакам от тази диагноза и каква борба да водя от тук нататък.Започнах да и давам натанал(безалкохолен незнам алкохония дали е противопоказан за нейния случай),сок от червено цвекло+моркови+ябълка.Благодаря ВИ



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: пит]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.02.09 21:56



Здравей, знам колко ти е голямо притеснението, но не губи кураж! Чудесно е, че нямате разсейки! Добре си се ориентирал към пресните сокове и Натанал-а (питай във фирмата от кой вид е по-добре да вземеш).
Ако си прочел повечето теми на първа страница, сигурно си видял и тази за газта. Прочети я (ако не си го направил) и сам прецени дали те интересува.

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: пит]  
Авторkonzert (Нерегистриран)
Публикувано13.02.09 22:11



Запазете спокойствие-ще и е нужна опора и грижи.Но това е една от най-не страшните операции.Не бързайте с хранителните добавки.Нека да мине операцията,ще видите дали ще бъде с анус претер и нещата полека -лека ще се регулират.Тук много хора ще ви дадат съвет.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: *jull**]  
Авторпит (Нерегистриран)
Публикувано13.02.09 22:13



Благодаря ти *jull**за бързия отговор и за подкрепата.А на тези сантиметри имаме ли някакъв шанс да избегнем анус претера или ........





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: konzert]  
Авторпит (Нерегистриран)
Публикувано13.02.09 22:19



на първо време за лъчетерапията която започва в понеделник какво трябва да и давам освен натанала и зеленчуковите сокове(цвекло+морков+ябълка)



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: пит]  
Авторkonzert (Нерегистриран)
Публикувано13.02.09 22:57



Давайте мужик корен. И ма го в аптеките.А вие от къде сте?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: пит]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.02.09 07:43



От личния опит в семейството ми ще споделя, че Деодан е създаден точно за борба с последствията от лъчетерапията.
Потърсете чрез Гугъл сайта на фирмата-производител и разговаряйте с д-р Богданов. Ако се затрудните, ще ви помогна.

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: konzert]  
Авторпит (Нерегистриран)
Публикувано14.02.09 10:36



От Пловдив.Какво ви е мнението за виталните гъби ?



Тема Подуване на кореманови [re: пит]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано14.02.09 11:07



Здравейте, аз знам че този тип рак в много от случайте е свързано с подуване на корема , поне на баща ми е така, той не е на анус претер, тъй като сме "отписани" и се лекуваме в момента с газ, но коремът не му спада и му е много твърд, това естествено е свързано и с храната, той почти не поема такава- страшно е слаб. Ако някой може да ни помогне с това надуване, даваме му и таблетки за задържане на водатата( ако е от това) , но те не помагат





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: пит]  
Автор elb (непознат)
Публикувано14.02.09 11:25



Здравей.При майка ми образуванието също беше на края в началото казваха на 6-7 см.друг викаше на 5 после на 3 и всичкото това в рамките на седица -две не през големи интерали от време.Тя е с анус претер също беше и на предоперативна лъчетерапия,пиеше само сокове от моркови ,цвекло и бирена мая.Понесе я леко.Не знам как ще е при съпруга ти но майка ми разбра че ще е с анус претер малко преди операцията ,просто никой не беше ни беше споменал за това че като е толкова навън тумора е твърде вероятно да е с анус претер като и казаха беше доста згромулясващо.Така че подгответе се психически а пък ако може да се размине с това ще е супер.



Тема Re: Подуване на кореманови [re: Mariq Zh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.02.09 12:56



В Клуба е писано доста за събиране на вода (асцит). Има предложени рецепти, опитвали ли сте някои от тях?




"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Подуване на кореманови [re: *jull**]  
Автор Mariq Zh (непознат )
Публикувано14.02.09 15:11



Ние му даваме хапчета за това, мисля че Флорантрил се казваха, но май не му помагат много, подуването пак си му остава. Най- много да му олекне за малко, но после бързо ( след около 30мин) пак е така. Май това си е характерно за рак на дебелото черво. Незнам. А иначе май съм пропуснала темите за събирането на вода

. Ще ти бъда много благодарна ако ми пратиш линк. Но нзитина нз дали е от това , че събира вода или е от метастазите по червата му



Тема Re: Подуване на кореманови [re: Mariq Zh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.02.09 15:33



1) За асцит - една лесно изпълнима рецепта и подходяща за сезона:
50 г пъпешово семе се заливат с 1 литър студена вода (вечер). На другата сутрин се слага да ври до кипване и се оставя да кисне още 2 часа, след което се прецежда. Пие се в продължение на 24 часа на малки глътки.

2) Петър Димков (Лечителя) препоръчва в този случай да се пие по 0,5 г нишадър три пъти на ден.

3) Нарязват се на ситно 8 листа праз, счукват се в дървено хаванче, прибавя се настърган тоалетен сапун и пресен кокоши белтък – прави се гладка смес. Изсипва се между два пласта сгъната марля (колкото да покрие целия корем) и се слага върху кожата, после – парче найлон и леко се превързва; върху найлона – вълнен плат, за да се затопли. Цяла нощ се лежи по гръб. Сутринта марлята се изхвърля, а вечерта се повтаря. Коремът постепенно спада.

След кратка почивка лечението продължава с мехлеми:

4) Невенов мехлем: цвят от невен (от аптеката) се пържи в свинска мас (още по-добре в мазнина от патешки фенер): първо се запържва маста, после се прибавя цветът, който също се пържи до зачервяване. Престоява през нощта, а сутринта се затопля и прецежда.
Коремът се маже по следния начин: мазилото се изсипва в малка кутийка (капачка), от него се взима с памук и се маже корема отгоре-надолу и обратно (без натиск).

Храненето на болния – с много плодове и зеленчуци, особено червено салатно цвекло (сутрин на гладно по 1 резен); без месо; соковете от плодове и зеленчуци също могат да се използват за мазане.

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: elb]  
Авторkonzert (Нерегистриран)
Публикувано14.02.09 16:12



Даже ида е с анус претер-не е толкова страшно.Свиква се.Даже в някои отношения е по-лесно.Е,трябва изрядна хигиена,пригаждаш живота си спрямо новите условия,може би ще се лишиш от някои храни,но нали си жив и можеш да се радваш на толкова много неща!Мъжът ми вече 3 години е така,посвикнахме,пътуваме много,не се лишаваме от нищо,той яде всичко,не остава без хранителни добавки,някои си приготвя сам.Засега е добре.Преди 6 месеца си направи троен байпас.За виталните гъби нямам добро мнение.Смятам че са много скъпи исамо те залъгват.Има други по хубави неща.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: konzert]  
Авторпит (Нерегистриран)
Публикувано14.02.09 17:15



Здравейте и благодаря че ви има.Може ли някий да ми каже какъв хранителен режим трябва да се спазва преди и след операцията(какво трябва да се избягва и на каква храна да се набляга) Благодаря ВИ



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: пит]  
Авторkonzert (Нерегистриран)
Публикувано14.02.09 17:56



Не дразнещи храни, особено след операцията. ДА СЕ ИЗБЯГВАТ боб, леща, картофи, зеленчуци, плодове. По съвет на хирурга квасехме млеко, консумирахме червено месо, пиле, риба, хубаво сирене, кашкавал, нищо пържено.З а мен беше малко трудно, пък и за него, защото обожаваме всякакви салати и плодове, но полека-лека нещата се регулираха и той вече консумира всичко. И кисело зеле си правихме и разни туршии. Внимаваме всичко да е прясно, екологично, доколкото е възможно и добавките според възможностите ни. Може те да са плацебо, но също допринасят за спокойствието ни.

Редактирано от *jull** на 14.02.09 19:59.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: konzert]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано14.02.09 17:59



Концерт,на мен точно тия храни ми казаха да избягвам след операцията.Подчертаха да не ям боб,леща,грах и зеле,понеже подуват стомаха и червата.Около три месеца ги избягвах,но постепенно започнах да хапвам от всичко по малко.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iliana.k]  
Авторkonzert (Нерегистриран)
Публикувано14.02.09 19:22



Именно.Може би не съм се изразила правилно.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Автор viketoriq (непознат )
Публикувано15.02.09 13:38



преди седмица оперираха баща ми от рак на дебелото черво, лекар ями каза че е злокачествен и ще трябва да се направи химио и лъчетерапия. това е единственото което знам, понейе брат ми се среща с лекарите а на мен не ми дава информация, страхувам се че можеби диагнозата е най лошата и затова той не ми казва нищо. изчетох всичко тук и забелязах че всички пият чаяво и сокове. баща ми е още в болницата и ще го изпишат другата седмица. може ли да ми кажете какво да му приготвям което да е полезно за него. благодаря ви много!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: viketoriq]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.02.09 14:28



Предполагам, че си прочела какво са написали другите в по-гоните постинги? В тях става въпрос и за храненето на оперирания от рак на дебелото черво. Забранено е всякакво месо, пълномаслени млека, сирена и т. н., пържено, солено! Да се ядат предимно СУРОВИ зеленчуци, сокове и супи!

По-долу помествам РАЗЛИЧНИ СПОСОБИ НА ЛЕЧЕНИЕ, които могат да се комбинира по желание:

1) Лечение с пречистена газ – по 2 ч. л. в чая. Чаят нека да е ЗЕЛЕН и да пие вместо вода; за пречистването на газта и схемата на приемате е писано в Справочника; има ги и в темата за газта (на първата страница на Клуба в момента);

2) отделно - Чай от: по 50 г синя жлъчка, синя тинтява, ранилист, бял равнец, жълта турта, червено поддъбиче - смесват се и от сместа 3 супени лъжици врят в 500 г вода; пие се по 3 пъти на ден преди ядене;

3) чесън, освен ако не е специално противопоказан по някаква причина (да се приема с кисело мляко, за да не дразни стомаха); ако може да се храни нормално – салата от печени червени чушки, домати и магданоз с чесън (количество – колкото може повече!);

4) всеки ден – по 100 г извара, 2 суп. л. смляно ленено семе и 2 суп. л. ленено олио. Търсете го в диетичните магазини (за предпочитане – немското);

5) Вит. С и Л-лизин (аминокиселина, от аптеката) – в големи дози: вит. С напр. 4-5 г, а за лизина – виж в упътването;

6) Сок - смесват се по 250 мл сок от моркови, от червено цвекло, от ряпа и от чесън, както и лимон, мед и вино. Държи се в хладилника и се приема от него по 50 мл 3 пъти на ден;

7) Отделно – пресен сок от зеле и ряпа!

8) Дестилирана вода (само от аптеките!) - по 1 чаша 5 пъти на ден преди хранене;

9) Черен бъз (капсули или сироп от аптеката); през есента плодовете му зреят и е добре да направите сироп от черния бъз! Може да потърсите и от хора, които в момента имат. През пролетта – БЯЛ БЪЗ (съберете и изсушете за чай – много е полезен за имунната система!). Или да се купи от проверени билкари;

10) Герисан (това са дражета от кръвен здравец,също от аптеките) – не е скъп, пие се по схема. Има го и на чай, но се казва Кръвен здравец („Герисан” е търговското му название във вид на дражета).

УСПЕХ!



П. П. Заключвам тази тема и моля да продължите да пишете в темата РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2:

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 15.02.09 14:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.