Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:09 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Juli7]  
Автор mar5O1 (непознат )
Публикувано02.11.07 12:35



Моят баща не е с анус претер но за съжаление има метастази на 4ерния дроб. При твоят баща химиотерапията не помага ли след едногодишно ле4ение?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mar5O1]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 14:09



Знаеш ли, всичко зависи от това колко метастази има, как ще му подейства химиотерапията, какво е общото му състояние. При нас химиото подейства доколкото не са се появили други разсейки или рецидиви в дебелото черво. В някаква степен местазите в черния дроб са се свили или намалили плътността си, но за съжаление целия ч. дроб е покрит с метастази. В нашия случай е много сложно лечениято. При вас ако са малко или само в едната част на черния дроб има голям шанс метастазите да намалеят, да изчезнат или поне да се ограничи развитието им. Ако са малко има възможност за премахването им чрез термоаблация (нещо като изгаряне на метастазите), която се прави в Исул от доц. Григоров. Тук в клуба е писано за този метод и за този доктор. Ако пуснеш търсачката ще видиш мненията.
Дано да се справите успешно с лечението!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: mar5O1]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 22:31



химията почва веднага. възстановяването заради нея върви по-бавно, но все пак върви, а след нея - по-бързо, познавам освен себе си и много други около мен, след химията всъщност при липса на други усложнения всичко си идва на мястото!!!!
пожелавам го от сърце на всички тук





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Автор3инa (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 19:04



Здравейте, моля за кратък коментар ако някои има отговор на въпроса ми. Преди 6 месеца при гинеколог на майка ми й откриха някакво образование. Направихме скенер и там се видя образование с големина 3/2см. отдясно - много близко до десния яйчник. След 6 месеца образованието не беше променило размерите си, но започна да събира вода. Иначе всички изследвания - кръв, урина са идеални. Първоначалната диагноза беше миома на матката. Отидохме в Плевен в частната клиника на проф. Горчев (гарантирам, че е един от най-добрите гинеколози онколози в България). И той сметна, че проблема е гинекологичен. Тази седмица направихме операция чрез лапароскопия, но се оказа, че образованието не е в генеталиите, а някъде в стомаха. След седмица ще излезят резултатите, но просто ще се поболея от тревога. Майка ми има следните признаци: за една година отслабна около 15 кг. и сега е жив скелет, понякога и е трудно да се изхожда, много е бледа, има газове и често се уригва. Иначе има сили, енергична е.
Като чета из интернет това са прознаци на рак на дебелото черво.
Имам една молба- моля пишете какви са били признаците при болни от това коварно заболяване, къде е бил разположен тумора и друго за което можете да се сетите. Благодаря на всички.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: 3инa]  
Автор iliana.k (минаващ)
Публикувано13.12.07 19:21



Аз съм с рак на дебело черво.Получих къвоизлив,други признаци нямаше.Туморът беше на ректума.Ако с нещо мога да помогна,питай.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: 3инa]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 09:50



Мила Зина,
при майка ми нямаше такива видими признаци - ноти отслабване, нито болки. В един момент получи много силно подуване на корема и повръщане и така открихме тумора. Стискам палци всичко да е наред! Ако имаш други въпроси, пиши ни.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iliana.k]  
Автор funkokonko (непознат )
Публикувано29.01.08 10:44



Мъжът ми е опериран от рак на дебелото черво по точно на ректума на 12.12.2007 във ВМА София.Диагнозата е високодефиринциран аденокарцином за сега слава богу без разсейки.Операцията е направена с механичен съшивател.и от там Онкокомитет препоръча лъчетерапия.Вмомента провежадме терапията но мъжът ми има проблем с изхождането по голяма нужда ходи на често .Опериращия лекар ме предупреди че ще има такива оплаквания но докога ще бъде това и ще се оправи ли.А колкото до страничните действия на лъчетерапията никой нищо не ти обяснява.-поне така е в Бургас.А колкото до добавките след операцията започна да пие Саменто и чай Ройбос сокове от цвекло моркови грейпфрут но това си е по моя преценка и тук там прочетено нещо в интернет.Ако знаете нещо повече ще съм благодарна да го споделите



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: funkokonko]  
Автор *jull** (())
Публикувано29.01.08 16:46



Здравей, радвам се, че дотук всичко е минало успешно и не са установени разсейки. В какъв стадий е туморът? Имам позната, оперирана от същия вид и вече минаха години, а тя изглежда и се чувства прекрасно! Пожелавам ви го и на вас!


Ако прочетеш по темата в Справочника на Клуба (постоянна тема на първа страница), ще намериш доста неща за хранителните добавки и за храненето на болните, за преодоляване на страничните действия на дълбоките терапии, както и доста алтернативни средства, подпомагащи лечението. Ако има нещо, което не ти е ясно или мога да помогна, питай! Ако не аз, винаги ще има някой компетентен, който да те посъветва!
Желая успех и все по-укрепващо здраве с всеки изминал ден!





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: funkokonko]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано29.01.08 22:26



При мен също е използван съшивател.Направих 6 курса ХТ,но без лъчетерапия.
По повод честото ходене по голяма нужда и аз имах този проблем около месец и половина.Дори се налагаше да използвам превръзки.На своя глава изпих два пъти по едно прахче "Смекта" и нещата се нормализираха.Моят съвет е да се консултирате с лекар за "Смекта"-та.При мен подейства,но не смея да ви го препоръчам без лекарско мнение.Относно добавките и аз пих и продължавам да пия,като ги редувам-Саменто,куркума,Натанал,Деодан,Герисан,чай Ройбос,Хъни буш,една билка под формата на чай,но не се сещам за името/ако държиш да ти я кажа утре ще проверя и ще ти пиша.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iliana.k]  
Автор funkokonko (непознат )
Публикувано30.01.08 11:23



Много ти благодаря за отговора ще попитам лекаря за Смекта между другото разбрах от пациенти че вследствие на лъчетерапията може да получи разстройство и днес смятам да попитам лекаря какво воже да се дава за предотвратяване на тези симптоми.защото той и без това ходи често а като има и разстройство съвсем ще отслабне,а го усещам че отбягва да се храни много само и само да не ходи много до тоалетна.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.