Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:11 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Cлънчeвa дъra]  
АвторCлънчeвa дъra (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 18:04



Леля ми , оперирана преди 10 дена от рак на дебелото черво с анус претер от два дена е запечена.Може ли да взима лаксативни средства като при здравите хора и какви? Кога се налага клизма?Ние не можем да и` направим клизма-Кой да викаме?
моля, отговорете.
Желая ви късмет,мили хора!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Cлънчeвa дъra]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано14.05.07 22:00



Болшинството лаксативни са доста агресивни- предвид скорошната хирургична намеса върху червото се въздържайте от тях.
Леля ти приема ли достатъчно течности?
С какво я захранихте след операцията?
Консистенцията на храната трябва да е кашеста и течна.

Между другото, ако сте и правили болкоуспокояващи - те често "притъпяват" нормалната перисталтика и изхождането става проблем.

В краен случай мисля че рициновото олио е най - щадящо и може да опиташ с по 1 супена лъжица.

Предвид по - горния ти постинг - има и таблетни форми и ампули. Като правило, джипито ти е длъжно да прави инжекциите, но от горе написаното това май - няма да стане. Наистина можеш да провериш в Спешна Помощ. Или не може да няма някоя медицинска сестра в квартала, с която да се разбереш - аз самата обикалям целия ни квартал да правя инжекции.
Успех.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tetty71]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 16:39



Зехтин сутрин на гладно върши чудесна работа. Хем разхлабва естествено, хем е полезен, но трябва да е студено пресован зехтин "екстра върджин".



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Juli7]  
АвторCлънчeвa дъra (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 20:03



Днес отидох при личната лекарка да изпише торбичките за колостома, заверих Рецептурната книжка в Здравната каса, както е редът. И тя ми заявява , че не знаела какъв код да пише!?Как е възможно!? Пълен абсурд!Нали има компютър, защо не види кой е този код. Недоумявам каква е тази загубена и некомпетентна лекарка. Накара ме да отида в 3 аптеки и да питам кой е кодът за торбичките. И в трите аптеки ме погледнаха с недоумение и казаха ,че не знаят кода.
Някой може ли да ми каже какво да правя? Вие как ги взехте торбичките(пилотките}



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Cлънчeвa дъra]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано15.05.07 20:22



В интерес на истината торбичките в компютъра са над 20 вида и всяка е с различна големина на отвора , фирма производител и съответно кодът е различен за всяка от тях. А джипито няма от къде да знае какъв вид използвате в къщи. Най - добре с една от вашите торбички отиди до някоя аптека и те ще кажат на какъв код е. Освен това хирургът, който я е оперирал, също може да каже кода.
Голямо разкатаване. Съжалявам.





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tetty71]  
Авторves (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 15:30



Здравейте! Баща ми е опериран от рак на дебелото черво, без разсейки в началото на февруари. В момента е на трета химиотерапия, назначени са му общо 6 курса. Яви се на комисия в онкодиспансера,откъдето му казаха,че трябва да започне сега и 3 курса лъчетерапия, а лекарят който го оперира,заяви че няма нужда от лъче, защото е минало доста време. Не знаем на кого да вярваме.
Иначе той се чувства добре, има апетит, само дето не може да се изходи на 1 път и отива по няколко пъти, тогава има и болки в седалището, в целия таз, парене в червото.Лекарите казват,че това са странични ефекти от химиото и че операцията е на 7 см от ануса,близо до мускулите.
Има ли някой с подобни проблеми?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Автор *jull** (())
Публикувано17.06.07 21:09



Ето още една рецепта:
по 50 г синя жлъчка, синя тинтява, рани лист, бял равнец, жълта турта, червено поддъбиче - смесват се и от сместа 3 супени лъжици врят в 500 г вода; пие се по 3 пъти на ден преди ядене.





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: ves]  
Авторizgrev (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 14:16



tova e taka v nachaloto sled operacijata i slaboto vyzstanovjavane poradi himioterapijata, posle shte stane po-dobre, a nekolkkrtnoto izhozhdane e Ok, nali se e namalilo chervoto vse pak. nishto po-strasho, spoko i usmivka





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: izgrev]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 17:31



Моля ви хора кажете какво да се пие при условие че баба ми не може да се изходи с дни и по спешност и правиха клизма? Може ли да и даваме x-prep аз го пих преди да ми правят операция?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: caни]  
АвторAni (Нерегистриран)
Публикувано02.07.07 16:12



Според мен не, защото Х-per е много силно средство. Веднага се обадете на лекуващия лекар. Самолечението в случая е опасно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.