Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:04 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kat]  
Автор The Sun /cлънчицe/ (/мама на Гери)
Публикувано06.04.06 15:07



При баща ми имаше, да. Но това кървене може да е още от 100 неща - възпаление на червата, възпаление на дебелото черво, хемороиди и какво ли не.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 10:56



Ани,моят татко е със същото заболяване,ІІ-ри стадий и в момента е на химиотерапия.Не спазва никаква определена диета,яде каквото му се иска,но отказа алкохола,дори и бира не пие.Всеки ден пие по една чаша сок от червено цвекло и моркови,витамин Б комплекс на таблетки и бирена мая.Общо взето добре понася химиите,но този път след 4-тата вливка направи някаква реакция от лекарствата с черния дроб,пожълтя,отслабна,наду му се корема и изобщо беше много страшно.За около 5-6 дни се оправи от самосебе си.Ние естествено му направихме пълни изследвания,включително чернодробни,понеже имаше съмнения за разсейки,токсичен хепатичен шок или запушени жлъчни канали.Само му препоръчаха заради реакцията,понеже беше разрушил много еритроцитни клетки,преливане на една банка кръв.Разсейки не се откриха слава богу,но докога-не знам?Много ми е страшно и болно за него.Давай на майка си да хапва каквото иска, моят татко яде всичко,което обича.По отношение на раната от операцията и ние доста време имахме проблеми и се затвори трудно,поради тази причина започнахме химия месец и половина след операцията,но засега слава богу е добре.Давай кураж на нея и на себе си и се дръж-ние сме им опората и живота в момента.
Желая Ви успех и здраве!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kat]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 13:10



И при баща ми имаше кървене. Първоначално лекарите го лекуваха от хемороиди, докато разберат че е рак. Затова си направете пълни изследвания.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: gal55]  
Авторdddd (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 15:03



Здравейте, моят татко също беше опериран от рак на дебелото черво. Операцията мина успешно, няма разсейки. Питахме дали ще му проведат химиотерапия, но ни отговориха ,че може да се наложи само лъчетерапия, след като бъде направен анализ дали туморът се е разпространил в лимфните възли. Резултатите от биопсията показаха,че туморът е злокачествен, но не се е разпространил в лимфните възли. Тогава лекуващият лекар каза, че не е необходимо провеждането на терапия. Не му изписаха никакви лекарства. Притесняваме се много. Задължително ли е провеждането на химио или лъчетерапия? Даваме му да пие какво ли не - Алое, Натанал, Мужик корен и всичко за което чуем или прочетем. Иначе като цяло се чувства добре. Възстанови се бързо, няма проблем с операцията, няма болки, има апетит. Но ме е страх да не се появят разсейки или да се получи рецидив. Моля ви дайте ми съвет? Какво да предприемем? Ние сме от Бургас и се чудя дали да не се консултираме и със специалисти в София. Извинявам се ако нещо съм написала неясно, но съм толкова уплашена и объркана. Благодаря Ви.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: dddd]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 16:05



Привет,щом не Ви препоръчват терапия,значи така трябва/евентуално обаче?/.Бих Ви посъветвала да потърсите други мнения.Моят татко е опериран от злокачествен рак-нискодиференциран аденокарцином на дебело черво Т2 без метастази при операцията,но веднага след нея ни казаха,че се налага химиотерапия да блокира евентуалните останали ракови клетки.Взеха му проби от черния дроб,тумора и от лимфните възли на коремната стена.Единствено тумора даде резултат +,останалите са отрицателни.Но ние не смеем да се зарадваме,нищо не се знае.В момента сме на 5-ти курс химиотерапия с Кампто,Левковорин и 5ФУ.Татко се чувства също добре,не спазва диета и пие Витамин Б-Комплекс,бирена мая и сок от червено цвекло и моркови.Добавки не сме пробвали,само след операцията пи сок от алое,мед и вино за подсилване-беше отслабнал над 10кг.Слава богу,си ги възстанови.Преди няколко дни направи реакция с лекарствата от химията и черния дроб и ни изкара акъла,но премина.
Ние сме от Пловдив,има и свестни лекари.При Вас в Бургас как са?Не се оставяйте само на едно мнение,давайте му кураж,следете ПКК-то и все пак се консултирайте с химиотерапевт.
Успех Ви желая!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: gal55]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 16:45



Здравей gaj55. Много ти благодаря за хубавите думи и подкрепата. Ние в момента минахме третата химиотерапия. Според лекарите и при майка нямаше разсейки. Последният път лекарката беше предложила да направим само четири, а не шест терапии (заради тежкото понасяне). Много се страхувам да не настъпят усложнения от химиотерапията, а от друга страна ме е страх да не ги прекъснем. Баща ти прави ли някакви изследвания между химиотерапиите (освен кръвните)? На майка ми не са и правили нито скенер, нито друго изследване от както е излязла от болница. Пожелавам здраве и сили на семейството ти!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Авториpинa (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 09:24



Здравейте.на 40г. съм Преди година и половина ме отвориха за апендицит и ме затвориха веднага ,оказа се рак на дебелото черво с много разсейки.След десет дни ме отвориха отново.Оказа севисокодиференциран аденокарценом с единадесет разсейки.Назначиха ми 10 курса химиотерапия с кампто, левковорин и 5фу. Успях да издържа само 5.След първата ми окапа косата а след втората отслабнах 15 кг. и не можех да ставам ,бях само на пасирани храни но не задържах нищо.Само който го е преживял може да си представи как съм се чуствала.Важно е да не се отчайваш да имаш желание за живот. По свое желание след петия курс спрях ,бях убедена че това ще ме довържи ,не рака.Започнах с билки. Близките ми научиха за "Билкова къща Миланови" София кв. Симеоново.Там ми дадоха няколко вида билки които пиех преди ,след хранене и сутрин на гладно във вид на чай.Виждаше ми се шарлатанство ,но три месеца ги пиех всеки ден.В същото време пиех и мужик корен по схема направих четири курса по един месец почивка между курсовете.Сега година и половина след операцията тази болест ми се струва сън.Незная какво ми помогна дали химиотерапията,билките или това желание което виждах в очите на двете ми дъщери които не се отделяха от мен.Желая моя късмет на всички болни не се предавайте ,искайте да живеете.Ако някой иска да се свърже с мен 0878102054 Ирина



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: иpинa]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 12:28



irina moje6 li da kaje6 kakvi bilki po to4no si pila



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kat]  
Авториpинa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 09:55



адреса е София кв. Симеоново ул.Св.Магдалина №61 тел. 02/961 20 74
казва се Еньо Миланов-лечител. Занимава се с ирисодиагностика. Билките които ми даде ги отглежда в двора си .Четири пъти съм ходила.Комбинация от билки ,варят се сутрин като чай ,едните се пият половин час преди ядене ,другите половин час след ядене отделно един извлек от които пиех три пъти по 15 капки.В началото не вярвах но много ми помогнаха извлека действа на имунната система. Обадете му се.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 09:09



Ани,нашата химиотерапевтка между всяка вливка му назначава ПКК,ехограф,туморен маркер.Понеже той има отляво на врата едно топче,за което тя се съмнява,че е лимфен възел и всеки път ни назначава ехография с оразмеряване.Отделно преди химиите снимка на бял дроб,след 4-тата направи реакция с черния дроб и го гледаха също на ехограф,тогава се установи,че червата му са раздути,но слава богу нямаше вода в корема,което е сигурен знак за разсейки.По повод на топчето на врата му-когато го оперираха от тумора имаше идентично такова от дясната страна над ребрата.След биопсията се установи,че е мастна тъкан.Беше му изрязано и спокойно,но преди да започне химиите се зачерви и поду и стана два пъти по-голямо отпреди.Лекарката при първоначалния преглед казала на майка ми,че това и на врата са метастази.След първата химия уголеменото съвсем се прибра и сега се личат само два шева,все едно го е нямало никога.За това на врата правим постоянно оразмеряване,както споменах по-горе,но лекарката и баща ми казват,че е намаляло.Сега отново имаме оразмеряване преди началото на 6-тата вливки и се моля да е намаляло.Не знам,но туморния маркер два поредни пъти му беше 0,00,дали е възможно да има разсейки.Във форума прочетох,че е възможно при нормален маркер и добри изследвания да има.Надяваме се горещо да няма.Мила,знам,че се правят от 6 до 8,дори повече химии,зависи от състоянието.Не оставяйте лекарите на мира,питайте,искайте изследвания,следете състоянието на майка ви,дали й правят всички лекарства по време на химиотерапията против повръщане,гадене и другите странични ефекти.За три от вливките сме си купували Левковорин/Калциев Фолинат,5-флуороурацил,Деган.Освен това за абсолютно всяка вливка Витамин Б-Комплекс,Дексаметазон,Алергозан и Деган.Единствено Кампто не сме купували,защото лекарката се застъпи и бързо му придвижи протокола за лекарството до София за одобрение индивидуално.Не знам при вас как е с лекарствата.За тази вливка ги имаше.
За скенер смятам да говоря след 6-тата вливка,но лекарката ни е готина и ще прецени.
Но вие не оставяйте лекарите-питайте.Желая Ви много здраве и успешно лечение!Дръжте се,аз съм оптимист!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.