Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:41 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tanny]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 22:17



tanny,
говоря за областния онкодиспансер в Младост на ул. А.Сахаров(сега е в ремонт).
иска се талон 3А от специалист за преглед по здравната каса. ама тоя последния е трудно да го намериш май при гастроентеролог. на мен веднъж ми отказаха. тогава правих изследването платено. не е страшно, някой го беше описал много точно по-горе. ще разкажа по-нататък какво стана щото ще става тепърва.

здраве!!!!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: изrpeв]  
Автор kalos (зов за помощ)
Публикувано08.03.07 14:24



Здравейте! Бихте ли ми казали номера на туморния маркер за рак на дебелото черво. Много бих искал да науча нещо повече за симптомите на това заболяване.Благодаря ви!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kalos]  
Авторgal55 (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 15:49



Привет,маркера е СА19-9,нормата му е 3,4.Желая ти успех и здраве!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kalos]  
Авторraл55 (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 15:54



Извини ме за нормата-3,4 е на общия маркер.За тази на дебелото черво не съм сигурна,ще проверя.Здраве ти желая.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Автор tanny_s (непознат )
Публикувано09.03.07 12:01



здравейте,
скенерът в сряда показа, че баща ми има една метастаза в черния дроб и увеличени лимфни възли в областта на малкия таз. той е опериран от рак на дебелото черво преди година и половина и има проведена химиотерапия с 5 -флуросцил.
тъй като има силни болки в кръста ще направим сцинтиграфия в сряда на 14.03. има голяма вероятност да има метастази и в костите.
същевременно в онкодиспасера софия-област вчера ми обясниха, че трябва да им се обадя след като направим сцинтиграфията. от форума научих, че при метастази в черния дроб се прилага химиотерапия. казаха ми обаче, че такава се прави само ако болният няма чернодробна недостатъчност. имате ли представа какво представлява химиотерапията. влива ли се нещо или изписват xeloda. татко сега е само на обезболяващи. може ли химиотерапията да повлияе на резултата от сцинтиграфията и не трябваше ли да я започнат веднага след като има доказана метастаза в черният дроб и състоянието му все още е добро, но се влошава бързо. а дали могат едновременно да се прилагат химиотерапия за черния дроб и биофосфонати за костите/ в случай на метастази в костите/
ако някой има подобен опит моля да сподели.
надеждата не ме е напусналата, но и аз се сблъсквам непрекъснато с лекарско бездушие и вдигане на рамене.
разчитам много на Вашаите съветите и опит.
Ако се обърна към онкологията и исул ще трябва ли за всяко посещение при тях да искам направление от онкодиспансера. От там могат ли направо да ми изписват обезболяващите, които вчера в диспансера ми отказаха?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tanny_s]  
Автор kalos (зов за помощ)
Публикувано09.03.07 13:10



Идиотска държава! Как може от онкодиспансера да ти откажат обезболяващи лекарства.Те,че ен могат да лекуват, не могат, ама какъв им е проблема - нямат лекарства или не искат да ти ги изпишат.Моля те напиши с два реда. Явно по-често при такива случаи трябва да се търси помощта на медиите.Като се вдигне малко шум , нещата вземат да се пооправят. Ама ние покорно мълчим, а тези бездушни доктори ,ни мачкат както си искат. Бесен съм! Моля те напиши - защо ти отказаха лекарствата.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kalos]  
Автор tanny_s (непознат )
Публикувано09.03.07 13:20



личния лекар ми изписа оксикортин с жълта рецепта. и си ги купих. вчера имах около 20 хапчета. в диспансера ми казаха че нямат оксикортин, но ще ми дадат почети същото като свърша оксикортина който имам. а това лекарство почети не го обезболява татко. не са ме отрязали напълно - казаха елате пак. но него не го приеха за лечение вчера и това ме безпокои. толкова ли им е нужна тази сцинтография? доколкото разбирам да ти изпишат кселода се минава на комисия? а те дори намек не направиха, че ще предприемат нещо. колко трябва да чакам?
татко пие натанал и сементо от близо година и половина. но сега ги спря. вече не вярва в лечебната им сила.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: tanny_s]  
Автор kalos (зов за помощ)
Публикувано09.03.07 13:37



Тани, за Кселодата се прави протокол. Миналата гозина на майка й изписиха заради метастазите в черния дроб, но докато се натуткат в ИСУЛ, се наложи да ий купя за първите два курса. За един курс стойността му е цели 930 лв. Друг е въпросът колко е ефективен, като гледам как универсално го изписват. Много е важно онколога - химитерапевта да вникне по-внимателно в диагнозата, да разполага с повече изледвания.Въобще идиотска ситуация-аз не мога да разбера какво им пречи да ги дават веднага след като в аптечната мрежа може човек да си ги купи. Пак става дума за бизнес за сметка на мъките и страданията на хората. В Търговска лига това лекарство го има колкото искаш, но цената му е почти два пъти по-висока, отколкото в Турция...Голям ужас.
Майка също е в този онкодиспансер и затова малко се изненадах като ми каза ,че са те отпратили. Защото понякога се правят и на внимателни, но това не означава ,че трябва да им мълчим,когато не си вършат работата...Желая ти успех!



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: kalos]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 22:26



Маркерът е 19-9, а нормата до 39.
при мен след операцията непосредствено не намериха нищо, а преди това не бяха търсили - това са моите съмнения относно смисъла на тези насочени изследвания. но сега всичко е ОК и го пожелавам и на всички във форума!!
има и други начини...





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: изrpeв]  
Автор tanny_s (непознат )
Публикувано12.03.07 08:51



благодаря за информацията калос,
както вървят нещата днес и аз ще тупя на татко първия курс кселода. цената вече му се е увеличила в аптеката ми казаха, че е около 1200 лева. малко по малко. в събота ходих при доцент Филипов. купих ваксините и таблетките, които ми изписа и вече ги слагам на татко. доцента каза, че могат да се прилагата заедно с кселодата в седмицата, в която се прави почивка. аз обаче се страхувам да не са твърде много лекарствата, които му давам. той сега е на обезболяващи - оксикортин - сутрин и вечер, трамадол по обяд, аулин междинно. след като почети година пи натанал сега просто не го иска въпреки, че му купих без алкохол, за да не го смесва с обезболяващите. взех му герисан.
чудех се дали можеш да ми дадеш повече информация за това как се връзват исул и областния онкодиспансер. и аз съм се насочила към лекар в исул за химиотерапията с кселода, но никой не знам как и от кого да вземам обезболяващите. дали от исел могат да ми ги изписват или само от онкодиспансера?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.