Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:41 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: milenazd]  
Автор ilianak (непознат )
Публикувано31.01.07 19:46



Milenadz, аз също съм от провинцията.На мен също ми казаха, че 5 години трябва да следя състоянието на организма ми и ако всичко е наред съм излекувана.Казаха също, че не е задължителна химиотерапията при моя случай, но е добре да се направи.При мен карцинома беше на 18см. от ануса и не се наложи да се поставя анус претер.Вливат ми същите лекарства.От добавките пия Натанал,сироп от черен бъз,сок от моркови,бадемови ядки,Герисан и от вчера взимам и мултивитамини.Относно храната онколожката ми каза да ям всичко, ако не ми се подуват червата.Този съвет не ми харесва и аз си наложих да ям повече постна храна,киви /поне 3бр.на ден/ и др.плодове,също сок от моркови, поне 300гр.всеки ден. Контролни прегледи каза, че ще правят поне 20 дни след последния курс на химиотерапиятя.Не се притесняваи- за всичко,което се сетиш може да ме питаш, ако мога ще ти отговоря.Спокойна вечер и от мен.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: ilianak]  
Авторstef (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 23:06



Здравейте добри хора! Преди месец и половина оперираха съпруга ми от рак на правото черво с анус претер, стадий 2, лимфни възли без Ту метастази реактивен лимфаденит в Пловдив. Правена му е лъчетерапия преди операцията. В епикризата е записано, че се насочва към онкологията за следоперативна ТГТ и ПХТ и имунотерапия, но от онкологията в Стара Загора ме уверяват, че на този етап лъчетерапия и химеотерапия не са необходими. При изписването ни препоръчаха единствено болкоуспокоаващи без специален режим за хранене. Лекарят, който го оперира ни увери, че операцията е извършена отлично и че е необходимо само време за да се възстанови напълно. Подържаме телефонна връзка, но контролен преглед след 30 ден беше отказан заради грипа и дори ни казаха че може да се направи едва след три месеца. Но към днешния ден той все още се чуства зле. Следобяд почти винаги има температура около 37,2,отделя се секрет от раната отдолу, чуства силни болки в областта на седалището, стомата се зачерви и има тежест около нея. Доктора казва, че е нормално, но аз се безпокоя. Моля споделете имали ли сте такива проблеми? Колко време ще продължи възстановяването? Наистина ли не е необходима лъче и химиотерапия? Трябва ли да се приемат някакви лекарства или храни? Очаквам да споделите вашия опит и знания.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: milenazd]  
Автор blagun4eva (непознат)
Публикувано01.02.07 08:56



Здравей, моя баща мина лъчетерапия, около 25 нагревки. Имаше сериозни проблеми с изхождането, защото от лъчетерапията се получава разтройство. Но благодарение на майка ми пазеше строг хранителен режим. Трябва да се храни с месо-телешко, бяло пилешко и риба като тове месо трябва да се приготвя на пара. Също така ориз варен без никакви подправки. Той направо се побърка от тази храна, но се оказа, че по този начин проблемите с изхождането престанаха. Сега му назначават за втори път лъчетерапия, но той отказа, защото първия път не му помогнала според него и действително не се почувства никакво подобрение. Продължава да има сериозни болки в областта на стария анус. Минават му единствено от аналгин. Желая Ви здраве.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: stef]  
Автор blagun4eva (непознат)
Публикувано02.02.07 14:02



Здрасти Стеф, така като прочетох проблема ти баща ми е със същите проблеми. Преди година е опериран и продължава да има болки в областта на седалището. Искам дати кажа, за зачервяването около стомата. Това се получава от торбичките, които ползвате. Ние ползвахме какво ли не. Получаваме от здравната каса вносни, които се полагат безплатно и се залепват. Не вършат никаква работа. Малко като се напълнят и се отлепват изисква се невероятно подсушаване, пудрене и т.н. Една жена ни каза за едни български торбички, които се закачат на специален колан, който е много евтин. Торбичките също са на смешни цени в сравнение с вносните, които са около 3 лева едната. От както почнахме да ги ползваме се родихме и баща ми много лесно се обслужва сам. Българските торбички са производство във Велико Търново има ги по санитарните магазини. Те са от обикновен найлон оцветен в различни цветове. Имай търпение операцията е много тежка и възтановителния период е доста дълъг. Баща ми е видимо добре, но тези непрестанни болки в седалището ще го побъркат. Опериращия лекар е сигурен, че всичко е наред. Той е изнервен и не ги понася. Правихме лъчетерапия, която уж да облекчи положението, но уви никакъв резултат. И при него непрепоръчват химиотерапия, а и самия той не желае. Желая ви много здраве.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: blagun4eva]  
Автор milenazd ()
Публикувано02.02.07 15:03



Здравейте, знаете ли защо на някой пациенти препоръчват химио, на други лъче а на някой и двете терапии, когато са със почти една и съща диагноза. На свекърва ми и препоръчаха и химио и лъче терапия, въпреки че опрацията според лекарите сама по себе си е минала доста успешно и са отстранили всичко до чисто, включително и лимфните възли наоколо.



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 22:48



Здравейте ! Моята скъпа майка я оперираха миналият вторник от рак на дебелото черво. Изрязали са парче от червото, лимфни възли и метастази от черният дроб. Скоро ще трябва да започне ХТ. Тя се чувства много отпаднала и не е сигурна дали да прави ХТ. Не зная как да постъпя ?



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Авторiuliana (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 14:15



Здравейте, приятели!
За първи път се сблъсках с реалностите около онкологичните заболявания това лято, когато дядо ми (баща на майка ми) беше опериран от рак на дебелото черво. За щастие, нямаше разсейки и в момента му предстои последната вливка с 5-FU. За изненада на лекари и сестри, той понесе химиотерапията учудващо леко, без повръщания или окапване на косата. И като че ли всичко ще приключи доста по-леко с дядо ми, отколкото с майка ми. Както вече не веднъж съм писала във форума, след много мъки и ходения по какви ли не специалисти, тя беше диагностицирана с рак на гърдата в напреднал стадий с множество разсейки в костната система. Преди три месеца започна лечение с хормонална терапия и Зомета. Състоянието й не бе никак леко. И сякаш, за да ни покаже, че нещата винаги могат да бъдат и по-лоши, съдбата ни изправи пред още едно страшно неизвестно - появиха се сериозни съмнения за рак на дебелото черво на майка ми. След неуспешна колоноскопия (в смисъл, че лекарката не успя да достигне до края на червото, нещо и пречело) и изключително висок туморен маркер (над 800), заминахме за София. Майка ми беше приета във Военна болница, където доц. Кацаров й направи още една колоноскопия. Тя също не успя да подтвърди или отрече наличие на туморен процес в червото. Последва иригография, със същия резултат. Първоначално доц. Кацаров каза, че ще направят и лапароскопия в краен случай, за да видят какво всъщност става. Накрая обаче той отказа с думите, че майка ми е със заболяване в терминален стадий, нямало смисъл, това можело и да е само срастване, да сме лекували водещото заболяване и т.н. Мисля, че ги стресна предимно фактът, че майка ми спряла да диша известно време при колоноскопията (нали е с пълна упойка). Както и да е, казаха ни, че биха оперирали само по спешност, ако се получи евентуално запушване...Така майка я изписаха, без да ни кажат всъщност има ли или не тумор в дебелото черво. Нея обаче я излъгахме, че докторите са казали, че е само срастване.
Оттогава минаха близо 3 месеца. Майка ми заочна да се възстановява, в резултат на хормоналната терапия и бифосфанатите, както и многото добавки, сокове, ядки, билки и т.н. (вече нееднократно съм писала за тях, да не се повтарям). Тя вече се храни нормално, взе да става сама и много по-лесно от леглото, движи се свободно, шета из вкъщи, върна си цвета на кожата - да не повярва човек (както и лекарите, които се учудват, че е жива!!!)
Само че дойде време за контролни прегледи и утре ни предстои да си вземем резултатите от туморните маркери, вкл. на дебелото черво. Може би и заради притестнението, не знам, но майка от една седмица започна да чувства парене в дебелото черво. И сега колкото и да ми се иска да вярвам, че всичко ще е наред, страшно ме е стегнало под лъжичката и не знам какво да правя, ако резултатите пак са много високи. За съжаление, колкото и рядко да се случва, е възможен паралелен туморен процес в два органа, които не са така свързани, както например гърдата и яйчниците.
Моля ви, ако можете, дайте ми съвет как да постъпя, дали да търся други специалисти и да настоявам за лапароскопия или пък да се моля някоя от добавките да забавя туморния процес (ако го има в червото) и да чакам докато майка ми укрепне още повече... Всъщност без доказан туморен процес в червото, от онкото не могат да назначат нито химия, нито нищо... А мога ли да стоя спокойно да чакам запушване, че да предприемат нещо??



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: iuliana]  
Авторstef (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 16:18



Скъпа Жулиана, ние също минахме през кабинета на доц Кацарски и също не получихме окончателна диагноза, Затова моят съвет е да се обрънете към проф. Димитров от онкологията в София

Моята молба е ако има някой с диагноза след операция с анус претер CARCINOMA RECTI T2 N0 M0 ST PST TGT, на който онколозите отказват да правят химео и лъче терапия да ни пише как се чуства и какво приема като добавки или да настояваме за да се проведе такова лечение. Вече писах, че съпругът ми е опериран през м,12.2006 г



Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: Aни]  
Автор megany (непознат )
Публикувано13.02.07 19:00



Здравейте,майка ми е оперирана от рак на дебелото черво на 01.02.07гл с отстранени матка,яйчници,апендикс!Имат съмнения за метастази в бял дроб и в 2 гр.прешлена!Предлагат ни -1) ядрено-магнитен резонанс,2)химио и лъчетерапии!
Моля ви помогнете ни със съвети за хранене,добавки,и как действат химио-лъчетерапиите!Да сме подотвени за последствията и има ли шанс майка ми-да се стабилизира????Пишете ми тук и на email адрес - finance5_megy@abv.bg
Отчаяни и уплашени сме!





Тема Re: Рак на дебелото червонови [re: megany]  
Авторiuliana (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 09:45



Megany, не изпадайте в паника - това е най-важното. Вероятно са използвали операцията, за да "оттърват" майка ви от няколко проблема наведнъж - предполагам са ви казали защо се е наложило отстраняване на матката и яйчниците. Това че ви предлагат ЯМР не е лошо - това е много прецизен метод за локализиране на туморни образувания и заедно с туморни маркери за белия дроб, както и евентуална пункция на костно вещество, най-добре ще покажат има ли или не метастази. Едва след това може да се говори за химия и лъчетерапия. Но моят съвет е да не чакате, а майка ви веднага да започне да пие Натанал, както и някои от многото други добавки, коментирани във форума (най-добре можеш да прецениш ти, знаейки състоянието на майка ти).
Аз имам един въпрос към теб. Моята майка е с рак на гърдата и множество разсейки в костите. Лекарите обаче имат съсмнения и за рак на дебелото черво, което, както съм описала малко по-горе, не можаха нито да подтвърдят, нито да отрекат. Но едно е сигурно, ако се предприеме операция за дебелото черво, при нея също ще се отстранят яйчници и матка. Все още обаче разучавам в коя болница може да се състави подходящ екип от лекари, които да извършат операцията. В тази връзка, къде оперираха майка ти и доволни ли сте?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.