Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:43 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано21.07.14 10:43



С два подвъпроса:

- За какво (освен за спам, флъд и прочие бял шум) трябва да се налага бан.
- Има ли нещо, с което друг клубар може да ви нарани жестоко и как е най правилния начин да се справяме с това?



Интернет форумите са най различни. В някои е по-естествено да се ползва уличен и направо каруцарски език. Нямам подходящ стаж, но предполагам в рамките на бон-тона във всеки уважаващ себе си интернет фен клуб на футболни ултраси ще е от време на време клубарите да си теглят по една хутка майна. Вероятно по подобен начин, освободено и брутално си общуват и любителите на електронни игри (шутъри, хак енд слеш и прочие, където насилието и силовото решаване на проблемите ти идва от само себе си особено, ако между другото още те тресе пубертета или късния такъв…) в специализираните си фен-сайтове.

Различно е и нивото на модерация. Няма как да е иначе. Някъде за най-леката „обида“ или дискусионен спам ще наложат бан или поне последно предупреждение. Другаде толерастията е шаблон за модераторско поведение.

Във всички форуми и общества има абсолютно неизтърпими елементи. Такива които си просят отлъчването и рано и късно, колкото и да е високо нивото на търпимост си го получават.

Но и извън тези бройки - навсякъде дори в нет-обществата с най-големи претенции за изтънченост и издигнатост - има много случаи на непредизвикана агресия и безконтролно заяждане между хора, които в общия случай не са си виждали очите.

Често ще чуем съвети от рода на „това е само форум!“ Не се вживявай[те] толкова. И все пак необходимо ли е нещо да е на живот и смърт за да показваме истинските си същности (реторичен въпрос)?



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор Rosemary (параабсолютна)
Публикувано21.07.14 10:57



Мога да дам примери за себе си. Не е нужно, запознати сте.
Не харесвам префинената манупалация и вменяването на вина, изкарването на хората глупави и прочие. Справка - клуб 40-50.

От интелигентна, умна, уважавана клубарка бях наречена "свиня". О, не, не директно, а на принципа "тебе думам дъще, сещай се снахо."

Толкоз. Това не понясам и затова все по-често се изнасям.

\"...С каквато мярка меря с такава и ще ми се отмери...\"

Редактирано от Rosemary на 21.07.14 11:01.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано21.07.14 11:45



всеки си е създал някакво мнение за останалите и всеки от останалите си е създал някакво мнение за всеки друг - в общия случай никое от тези представи не отговаря на действителността и съответно тук се комюникира изхождайки от погрешни представи и затова е напълно нормално да има огромни проблеми в комуникацията и постоянно някой да се обижда и да е недоволен и да иска строги наказания и санкции ...

... примерно голяма част от потребителите е решила че аз съм нещо като дисководещ - грижа се за доброто насторение на клубарите и за посещаемостта на клуба, което обаче няма никаква връзка с действителността и когато те изискват от мене да се държа като диджей/домакин/иконом/класна/съдия, а пък аз не се държа така - те се връцват и обидено напускат, като преди това изливат надълго и нашироко разочарованието си от моето поведение, което не отговаря на представите им розови ... първите два - три пъти това донякъде ме засегна, и аз се опитвах да обяснявам, но вече единствено си го премествам в другия крачол





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано21.07.14 12:28



- глупостта
- невежеството
- липсата на усет за мярка
- претенцията към другите потребители: аз съм невинна овчица, всички са ми виновни и длъжни
- неспособността да се води диспут в дискусионна тема с всички произтичащи последствия от системно допускани логически грешки и умишлено ползване на различни похвати за унижаване и компрометиране на опонента

С изразните средства, стила на изказа и жаргона, нямам проблеми, оценявам и високия стил, и блажния език, стига да са уместно използвани за акцент и цвят. Тъпите обидни обръщения към друг потребител са дразнещи, но виртуалът е отворен за хора с всякакъв умствен капацитет, възпитание и манталитет и носят по-скоро информация за нивото на потребителя, отколкото кой знае какъв търсен ефект.

- За какво (освен за спам, флъд и прочие бял шум) трябва да се налага бан.
Пише в правилника

- Има ли нещо, с което друг клубар може да ви нарани жестоко и как е най правилния начин да се справяме с това?
публикуване на лична и интимна информация на мегдана без разрешение, особено, когато се прави с цел интрига,
клевета, разнасяне на клюки и плетене на интриги по мой адрес

Начин на справяне - разобличение и игнор или само тотален игнор.

Често ще чуем съвети от рода на „това е само форум!“ Не се вживявай[те] толкова. И все пак необходимо ли е нещо да е на живот и смърт за да показваме истинските си същности (реторичен въпрос)?

ТЦ! Освен, ако много ни напъва на животоспасяващ ексхибиционизъм.





Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Rosemary (параабсолютна)
Публикувано21.07.14 12:32



- глупостта
- невежеството
- липсата на усет за мярка
- претенцията към другите потребители: аз съм невинна овчица, всички са ми виновни и длъжни
- неспособността да се води диспут в дискусионна тема с всички произтичащи последствия от системно допускани логически грешки и умишлено ползване на различни похвати за унижаване и компрометиране на опонента

Би ли дала определение за подточка 1, 2 и 3 или поне какво ти смяташ за такива.

„...С каквато мярка меря с такава и ще ми се отмери...“


Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано21.07.14 12:46



Пише в правилника.

Бе то, че пише - пише. Но правилниците си приличат по прокламираните принципи и се различават по начинът по който същитъе не се спазват. Щото всички закони независимо дали са врати в полето или не - се заобикалят. Просто шерифите имат прекомерно голяма възможност да си интерпретират както им отърва.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Rosemary]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано21.07.14 12:47



Глупост: неспособност да се прецени времето, мястото и текущата ситуация за адекватно включване с постинги и теми.

Невежество:незнаенето на нещо /информация/ не е смешно или срамно, но упоритото нежелание човек да се информира, а да натрапва свое погрешно и ограничено разбиране за определена материя, дори да влиза в спорове и разпри заради това, наричам невежество. Невежата е от най-некомуникативните потребители - слуша само себе си и изобщо не се напъва за обратна връзка откъм събеседника, нито проявява желание да научи нещо ново.

т. 3 е ясна, няма какво да обяснявам. Липса на самокритичност с претенции за критикарство.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Rosemary (параабсолютна)
Публикувано21.07.14 13:07



Глупост: неспособност да се прецени времето, мястото и текущата ситуация за адекватно включване с постинги и теми.

Помня навремето, през '78 или '79 интервю на Кеворкян във "Всяка неделя" с писател или журналист, ако не ме лъже паметта. Все пък бях в 6-ти клас.
Та на въпрос на Кеворкян какво най-много би го засегнало, въпросният отговори: "Могат да ме нарекат грозен, глупав...какъвто си искат. Ами, и така да е, така се е случило. Но най-много бих се обидил, ако ме нарекат лъжец. Защото няма да е вярно, аз никога не си позволявам да лъжа. Лъжата е най-лошото от всички слобоблудства."


Та в свое оправдание мога да кажа, че може и да съм глупава, не само в нет пространството, т.е. да съм неадекватна за много житейски неща, но пък за сметка на това съм добър човек. И о, не, не вади и не споменавай онази тема.



Светът се крепи на вас, умните

.


Та ето - аз съм от глупавите клубари. Кои са другите, стиска ли ти ги избориш поименно?
„...С каквато мярка меря с такава и ще ми се отмери...“

Редактирано от Rosemary на 21.07.14 13:08.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Nerv]  
Автор jjewel ()
Публикувано21.07.14 13:54



Специално в този клуб не понасям четенето на морал и вменяването на вина затова, че не отговаряш на наложените от някого (обикновено лицемерен моралист) представи. И обидите, това с високомерно отношение да те определят като некачествен човек, без дори да те познават, а те да се изкарват големи алтруисти и света вода ненапита. Дразнеше ме прекалената разпуснатост, за която лобираха всички - примерно някой може да дойде и да псува наред, но те го защитават и не дават да падне косъм от главата му. Или друг пуска дразнещи едни и същи теми години наред и по същия начин сакън да не го изгони някой, че горкият ще бъде много нещастен. Абе говорили сме за това стотици пъти. Добре, че вече всичко се оправи, пък макар и с резултат по-малка посещаемост на клуба.



Тема Re: Какво не понасяте у другите (в нет-общуването)нови [re: Rosemary]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано21.07.14 14:21



дефиницията, която Алиса е дала за "глупост" - е по-справедлива за някой, който не толкова е глупав или неспособен да преценява поради недостиг на мозък.

По-скоро става дума за някой невнимателен, несъобразителен с другите участници в разговорите, които водим... или пък за някой прекален зает със себе си.

Според мен това е в основата на неадекватните включвания - когато са перманентни.

Епизодични издънки може всеки да направи в състояние на афект или ако бъде изкаран извън нерви.

Ако те интересува мнението ми - не само си добър човек, но си и умна. Навярно проблемът е, че си чувствителна малко повече от допустимото в този твърде обръгнал на бруталности свят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.