Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:56 27.04.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Темата на дядо  
Автор дядo (непознат)
Публикувано08.03.12 10:15



Отварям си тук едно ъгълче да си пиша - хем да не стои само моят ник на първа страница, хем да не влезе по погрешка, някой дето не обича да ме чете.

Вие, като еви, зачитате ли така наречения "празник н ажената" - 8 март?



Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор шyндa (шурдилович)
Публикувано09.03.12 10:11



Естествено. Нещо повече зачитаме него и САМО него!



Тема Re: Темата на дядонови [re: шyндa]  
Автор дядo (непознат)
Публикувано09.03.12 10:31



Чеки малко! Имам чувството, че ти въпреки ника, пишкаш прав, а аз питам тези дето пишкат клекнали.





Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор EllenDeGeneres (alone)
Публикувано09.03.12 14:38



Подозирам че шунда е мъж.
Лично на мен ми е все едно дали 8 март е празник или не. Не го празнувам, но не отказвам подаръци или цветя, когато ми ги поднесат. Всеки ден може да бъде празник, ако човек иска, но това зависи от нас самите.



Тема Re: Темата на дядонови [re: EllenDeGeneres]  
Автор дядo (непознат)
Публикувано09.03.12 21:05



Аз пък не понасям мероприятията и формалните поводи за празнуване - днес е "Свети Валентин" (тоя пък откъде се довлече) давайте да се целуваме, на 8-март всеки трябва да бутне нескопосно един карамфил или зюмбюл (може и поувяхнал, купен предната вечер, за да се отспи сутринта) в ръцете на всяка от колежките си. Отврат! Още си спомням как през соца докато замъкна лалетата (тогава карамфилите бяха кът, пък за рози да не говорим) до работата и им опадваха венчелистчетата.

Обичам да давам цветя и подаръци когато ми идва отвътре, а не когато куцо и сакато в панталони е гушнало букета и с глуповата усмивка се носи към местоработата.



Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор дядo (новак)
Публикувано11.03.12 15:55



Едни от известните лесбийки са имали гаджета мъже или дори са били омъжени.

Според вас каква част от лесбийките са имали сексуални преживявания с мъж, било "преди да се осъзнаят", било за да опитат?

Мисълта ми е, до каква степен съществуват "чисти" лесбийки или повечето са повече или по-малко би-сексуални.



Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано11.03.12 17:14



ами дядо, да не те разочаровам...
но аз знам за чиста(от мъжествените), която решила, че иска дете,
подведе един мъж, че си е нормална жена(въпреки,че според мен отдалече си й личи, но той пък не я е познавал толкова дълго, че да знае, че тя пола или рокля никога не е обличала, нито пък сме я виждали някога с коса по-дълга от късата подстрижка), и така...
ожениха се, роди дете, живеят си още заедно (почти се похвалила на позната, че мъжа й спял в другата стая и контакти нямали), когато детенцето беше още малко и го возеше в количка често я виждахме с една нейна "приятелка" да разхождат детето, като интересното беше, че другата (женствената) гушкаше детето, буташе количката, а нашата позната (майката на детето) седеше отстрани на пейката и гледаше или вървеше до нея с ръце в джобовете, точно като мъж... прави впечатление и че е измислила съкращение на името на дъщеря си, което звучи като мъжко име

не знам какво да кажа... мъжът и е много способен и добър, благ и усмихнат човек, услужлив, възпитан и внимателен (абе мъж-мечта с една дума) жал ми е за него... тя не работи, той ги издържа, не ги е напуснал, въпреки всичко, въпреки, че детето вече е голямо и дет се вика може само да си тръгне по пътя... друг, ако е отдавна да си е взел багажа и да я е напуснал, а колко бащи дори не се интересуват от децата си... защо е такъв живота не знам, аз самата се питам... защо на добрите хора се случват кофти неща или се падат кофти взаимоотношения... не знам, само един Господ знае, карма ли е тва, какво ли...
за жалост същото поведение се забелязва и при не малко гей-мъже, които също са решили, че искат дете и единствения начин е да излъжат някоя жена да им роди дете, а покрай това и да се прикрият хубаво, като си направят семейство (макар и фалшиво), което разбира се не изтрайва дълго...
накрая започвам да се питам някакъв налуден (и същевременно смислен) въпрос - толкова ли е невъзможно такива лесбийки и гейове да се търсят и откриват и да създават семейства по между си, за да може поне нещата да са ясни от самото начало и да няма излъгани хора, разбити семейства и разрушени животи...




Тема Re: Темата на дядонови [re: TRlNlTY]  
Автор дядo (новак)
Публикувано11.03.12 17:55



Няма как да ме разочароваш, защото не съм имал някакви съдбовни за мен очаквания.

Просто ми е интересно каква част от лесбийките са до такава степен привлечени само от жени, че напълно отхвърлят мъжете като възможност за интимност (независимо от причината).

Примерно при мен отхвърлянето на възможността за мъжка любов е 100%, а лесбийките просто предпочитат жени ли, или някои от тях изобщо не биха понесли мъж в леглото си?

Колкото до това, че страдат обикновено невинните, това впечатление се налага от факта, че добродушните хора са най-лесна плячка за "лошите". Я се опитай да прецакаш някой злобен, хитър, подозрителен и агресивен човек.

Аз имам идентичен хетеро пример за мъж приласкан от жена с обещание да си родят дете, но всъщност само за да се добере до парите му и да го цица колкото може докато той се усети.



Тема и аз си мислех по едно временови [re: дядo]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано11.03.12 23:40



да пусна тема от сорта: Как и кога разбрахте, че сте лесбийки? защото ми е интересно как се сформира това убеждение и може ли наистина да си абсолютно сигурна, че си такава... има ли такива, които се смятат за би-сексуални, но предпочитат жените, кои преобладават и как най-сигурно да разбереш всъщност какво си и от какво имаш нужда

такива ми ти работи, после реших, че надали някой ще ми отговори искрено, най-много пак да отнеса някоя и друга злобна забележка или подигравка, както вече ми се случи в Адам и Адам, само защото ги попитах нещо, което очевидно ги подразни и ме набързо ме обявиха за глупачка (може пък да са прави, не твърдя, че съм идеална, но се старая)...

П.П.
с теб дядо си приличаме в едно (може би и поради това така хубаво си приказваме) - и двамата се опитваме да (ги) разберем




Тема Re: и аз си мислех по едно временови [re: TRlNlTY]  
Автор дядo (новак)
Публикувано12.03.12 09:20



с теб дядо си приличаме в едно (може би и поради това така хубаво си приказваме) - и двамата се опитваме да (ги) разберем

Проблемът е, че когато такива като мен (хайде ти може и да се окажеш една от тях) се опитват да ги разберат, те се обиждат, защото се чувстват като странни животни в клетка, които другите разглеждат отвън. А те не искат да са странни.

Другото е, че вече толкова пъти са чували подобни въпроси (например "Как да разбера дали съм лесбийка", че им е писнало да отговарят и се дразнят.

Сигурно са прави и за двете, но пък как такива като мен да ги приемат, ако първо не разберат в какво се състои работата, защото и мен като малък, че и не толкова малък, са ме учили, че хомосексуализмът е едва ли не съзнателно течение на преситени от живота, и секса в частност извращенци, търсещи нови усещания.



Тема Re: и аз си мислех по едно временови [re: дядo]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано12.03.12 23:55



ти пък как набързо ме сложи в кюпа...




Тема Re: и аз си мислех по едно временови [re: TRlNlTY]  
Автор дядo (новак)
Публикувано13.03.12 09:19



Не бе, ти поне имаш някаква потенциална възможност да си в кюпа, а аз никаква.





Тема От днес официално съм дядонови [re: дядo]  
Автор дядo (новак)
Публикувано15.03.12 09:43



От днес официално съм дядо.

В трамвая едно момиченце на 11-12, още като ме зърна да се качвам, стана и ми отстъпи мястото си.

Помня и кога станах чичко. Чакам асансьора с две момичета - едното на 12-13, другата на 5-6. Като влязоха, голямото придърпа малкото:

- Направи място на баткото!
- Той не е батко, а чичко - леко стеснително, но твърдо прошепна малкото.
- До каква възраст е батко? - полюбопитсвах аз.
- До 25 - след кратък размисъл ми отговори малкото.

Бях навършил 26 преди месец.



Тема Re: и аз си мислех по едно временови [re: дядo]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано15.03.12 16:42



е да, тука си прав



сега поласкана ли да се чувствам или да взема да се обидя



Тема Re: От днес официално съм дядонови [re: дядo]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано15.03.12 16:45




аз пък помня кога от какичката станах жената - пак така от едни деца, играещи пред блока, едното каза: направи място да мине жената - стана ми много тъпо, щот си казах - , а после се засмях, защото в крайна сметка тези деца от съсъдния вход израснаха пред очите ми, няма как те да пораснат, а аз да си остана какичка



Тема Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: дядo]  
Автор дядo (новак)
Публикувано17.03.12 19:24



Според цитираното в новините на Нова ТВ, в Русия е влязъл в сила закон срещу пропагандирането на содомията, педерастията, лесбийството и транссексуалността и откритата проява на такива наклонности.

Очаквам закон за забрана на парадирането с черна кожа и кафяви очи.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: дядo]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано17.03.12 22:36



Редактирано от fireballl на 18.03.12 19:53.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: TRlNlTY]  
Автор дядo (новак)
Публикувано17.03.12 23:28



Не знам какво конкретно имаш предвид, но РУсия е уникална държава. Първо, не трябва да се забравя, че под Русия, въпреки разпадането на Съветския съюз, все още трябва да се има предвид конгломерат от десетки националности. След като в една Белгия например, на пъпа на Европа има национално-отцепнически тежнения, какво може да се мисли за Русия.

Второ, ако предположим, че в Европа донякъде се е развила някаква форма на демократично мислене (не като държавна политика, а именно като мислене), то в Русия са много далече от това ниво, бих казал столетия.

В Русия има страшно интелектуално разделение между свръх интелигентни хора (микро-малцинство) и свръх прости хора (огромно мнозинство). От тази гледна точка, въпреки всички брожения срещу Путин, Русия не би оцеляла в близките стотина години без някаква форма на диктатура. Всяка преждевремененна свобода там ще създаде невъобразим хаос.

И все пак, от една страна, да забраниш хомосексуалността в наше време е доста... глупав ход, а от друга, едва ли точно това представлява истински проблем за Русия.

Поне както цитираха постулатите на закона, той преследва не толкова проявите на безнравнственост под формата на публично поведение, колкото самото явление хомосексуалност, което е тъпичко.

Понеже доста се интересувам от бита на американските и руските затвори, знам, че в Русия затворниците са над 2 милиона, което ще рече близо един процент. В тези затвори има цяла "класа" от така наречените "опущеные" - изнасилени мъже, които имат "гей" стаж с години. Какво ще ги правят по новия закон? Ще им удължат наказанието ли? В женските затвори лесбийството също е масово явление.

По принцип законите, създавани в бившите соц страни имат за основна цел да обслужат нечии конкретни (не на цялото общество) интереси. Просто не мога да предположа, кому е дотрябвал точно този закон точно сега.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: дядo]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано18.03.12 00:44



Санкт Петербург, а не Русия.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: sometimes_somewhere]  
Автор дядo (новак)
Публикувано18.03.12 09:35



Може нещо да не съм доразбрал, но използваха думата "закон", а законът обикновено се отнася до цялата страна.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: дядo]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано18.03.12 14:47



Ето тук: http://winnipeg.ctv.ca/servlet/an/local/CTVNews/20120317/canada-baird-russia-propaganda-law-120317/20120317?hub=WinnipegHome

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: sometimes_somewhere]  
Автор дядo (новак)
Публикувано18.03.12 15:49



Прегледах записа на новините. Да, в репортажа се казва "...в Санкт Петербург влезе в сила закон, който...", но на мен ми се е запечатал анонса на репортажа и думата "ЗАКОН", който не виждам как ще се отнася само до един град.

Явно става въпрос за местна наредба или указ, но нашите журналисти отдавна не правят разлика между термините, които употребяват.





Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано18.03.12 18:05



e, дядо, що не си каза от самото начало за какво си влезал в тоя клуб, а ни "баламосваш" през цялото време. кажи си, че си помешчик или там квото си, и си дошъл да ни рекламираш Русия и особено забраната на coming out-а там,

аз отдавна говоря, че този клуб не е място за геополитически манипулации, то не бяха руски салати и какво ли не още. и мога да ти кажа, че единствено, за което си струва да се говори за нещо руско в този клуб са Тату, Земфира и тук-таме нещо друго в музиката. Но пък вие си продължавайте с Тринити интересния разговор... или как се стига от "обратните" до "ми те там са много зле,
не приличат на хора...
явно се е наложило да влезе тоя закон,
като някаква крайна мярка", чудничко

Редактирано от Vanilllaa на 18.03.12 18:13.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано18.03.12 18:14



а някакъв тапет (wallpaper) дали нямаш от събитието да си го сложим на десктопа?



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (новак)
Публикувано18.03.12 18:32



Не обичам да ме подозират, че имам сестра курва и просто показах, защо съм се заблудил, че става въпрос за всерусийски закон.

Точно за да не си мислиш ти и другите като теб, че съм си измислил новината, за да всявам смут тук.

Уви, каквото и да напиша, твоят отговор винаги ще бъде: "Ами да, щото сестра ти е курва!".





Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (новак)
Публикувано18.03.12 18:34



Може и да греша, но мисля, че на такъв клуб повече му прилича обсъждането на една такава новина, отколкото отчаяния вопъл: "Има ли нещо за ебане тук?".

Както казах - може и да греша.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано18.03.12 19:07



нецензурните думи в коментара ти на какво да ги отдада, на мъдростта осенила те с годините?



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано18.03.12 19:07



тоя отчаян вопъл ти ли смяташ да го нададеш?



Редактирано от Vanilllaa на 18.03.12 19:09.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (новак)
Публикувано18.03.12 19:19



На вродената ми и затвърдена с годините искреност.

Смяташ ли, че ако бях употребил друга дума или символи в думата, това наистина щеше да промени смисъла на изречението или щеше да го направи по-благозвучно?

Не понасям демагогията.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (новак)
Публикувано18.03.12 19:23



Уважението ми към събеседника ме кара да отговарям на мнението му, освен ако то очевидно не се нуждае от отговор.

Уверявам те, че съм виртуоз в заяждането и сарказма, но съм решил, че тук няма да прилагам тези си умения, така че някои твои коментари към мен ще оставям без отговор.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: дядo]  
Автор fireballlМодератор (все същия)
Публикувано18.03.12 20:14



Ти какво се опитваш да пробуташ? Намираш се в хомосексуален клуб, но не видях искрено възмущение от този античовешки закон... Това, че в една според теб цивилизована държава обикновени хора биват лишавани от човешките им права, което е чудовищно, го намираш за "глупавичко" и "тъпичко" (посбъркали там хората, видите ли) ме кара да мисля, че за теб това изобщо не е сериозен проблем... или дори не е никакъв проблем... да не говорим за внушението, че хомосексуален = затворник. За мен това е предубедено и хомофобско, което е достатъчно за бан. Ако по една случайност си искал да кажеш друго, внимавай как го казваш! Гледай да не ме вбесяваш...
И още, в този клуб подобни новини не се обсъждат, те се заклеймяват!



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: fireballl]  
Автор дядo (новак)
Публикувано18.03.12 20:50



Ти как го разбираш това "искреното възмущение"? Да викам? Да псувам? Как?

Казах точно каквото мисля - че в контекста на последните двайсет години (точно преди толкова са декриминализирали хомосексуалността в Русия) и развитието на отношението към хомосексуалността в цивилизования свят, такъв ход е глупав. Глупав е, защото само глупак може да прокара акт осъждащ нещо, което природата е създала у някои от човеците. С риска да те обидя, това е все едно да се забранят слепите, глухите, хората с вродени сърдечни проблеми и т.н. Щото колкото и да се кривим, ако си сложим ръката на сърцето хомосексуалността е отклонениние, от което точно като от горезиброените страдат тези, които ги е застигнало.

Само че докато със слепотата и глухотата трудно можем да се справим на това ниво на медицината и технологиите, то при хомосексуалността е достатъчно само "нормалните" да разберат, че тя с нищо не ги заплашва и да престанат да я преследват, което ако не напълно, то в голяма степен ще реши проблемите на нейните носители.

Какво значи "в този клуб подобни новини не се обсъждат, те се заклеймяват"?

Ще им баете нещо ли, ще ги анатемосвате ли? Що ли? Все си мисля, че едно споделяне на мисли би могло да открехне завесата към причините за едно или друго и да се реагира на това с цел предотвратяването му. Щото от заклеймяване файда досега не съм видял.

Ще ти дам един прост и може би просташки пример. През 85-88 бях много пъти в командировка в Съветския съюз. Това, което забелязах там беше, че с перестройката първи изчезнаха перилните препарати, сапуните, пастата за зъби. Е, вместо да ги "заклеймя" аз вече бях подготвен какво ще стане у нас през 1990-1991 година.

Така моето момиче. А ти ме третирай или какъвто съм или какъвто ти се привиждам. Твое право. И бановете са ти в джоба. Като ме баннеш, мога само да те заклеймя.



ПП И защо реши, че внушавам хомосексуален=затворник? Май внушенията ти идват вповече. Просто демонстрирах още една от идиотските страни на този "закон", защото ако един закон не може да се прилага поголовно, той престава да бъде закон и този който го е създал е в най-добрия случай глупак.

А и още нещо. Бе не ти ли се струва в клуб с трима пишещи на кръст от дъжд на вятър, да размахваш банове. Само питам. Можеш и да не ми отговаряш.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: дядo]  
Автор pepssy1 (непознат )
Публикувано18.03.12 21:39



Виж теб те критикуват тези които не те разбират.Те не разбират дори себе си.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: pepssy1]  
Автор дядo (новак)
Публикувано18.03.12 21:51



До преди десетина години си мислех, че най-голямата ми способност е да се изразявам ясно и разбрано. Въобразявах си, че е достатъчно да се постарая малко и всеки може да ме разбере. Може да не е съгласен с мен, но поне ще е наясно какво мисля аз.

После установих колко много хора изобщо не ме разбират. А още по-после разбрах защо. Повечето хора не са свикнали с откровеността и търсят винаги скрит смисъл зад думите. Тогава, след като отказват да приемат откровените ми думи за вярни, намират зад тях свой смисъл, който естествено се оказва неверен.

Установих също, че твърде малко мога да направя по въпроса. Хората просто казват "лъжеш!" и толкова и отказват да приемат истината. Когато все пак успея с цената на допълнително разголване да им докажа, че не съм ги излъгал, този тип хора ме намразват - "Я го виж тоя тарикат, сега пък ме изкара глупак, щото не съм му повярвал първия път."

Бе няма оправия. Затова аз съм си аз, пък кой както иска така да ме приема.





Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: дядo]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано18.03.12 22:08



Хомосексуалността е отклонение от какво?

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: sometimes_somewhere]  
Автор дядo (новак)
Публикувано18.03.12 22:29



От нормалната сексуалност. Какво? Нещо еретично ли казах?

Сексуалността е създадена от природата не за удоволствие на практикуващите я (въпреки, че гледайки медийното й отразяване, май някой си мислят, че всичко се върти около сексуалното задоволяване), а за да се размножават някои видове (има и други начини на размножение, предполагам знаеш).
Хомосексуалността - влечението на еднополови индивиди един към друг не предполага размножаване в природни условия.

Да, ние сме човеци и можем да осиновим чуждо дете, или да го родим без сексуален акт, или да ни го роди сурогатна майка (благодарение на медицината), но надявам се няма да ми кажеш, че това е природно съобразния начин, най малкото, защото единствено човекът може да си го позволи, при това с доста предхождащи и следхождащи главоболия..

Забравих да кажа - за мен човекът далеч не е върховното творение на природата, а само един от животинските видове, при това далеч не най-добрия.

Та да повторя, за да е ясно - от гледна точка на природата, като създател и сексът като средство за размножаване, хомосексуалността е отклонение от нормата.

Дотук!

Оттук нататък започваме да разсъждаваме, защото все пак го можем. Хомосексуалността е отклонение, но не е дефект в смисъл на нещо отличаващо един човек от друг в аспекта на неговата личност. Тоест хомосексуалните са точно толкова пълноценни личности, колкото и хетеросексуалните. Дори в аспекта на размножението нещата не са фатално непоправими, защото при желание, хомосексуалните могат да си съдадат потомство (друг е въпросът, че все още не са преодолени много предразсъдъци и от двете страни).

Ерго, хомосексуалността не е и не може да бъде причина сама по себе си за класифициране на човешката личност като втора категория. Да, тя е създавала ужасни проблеми на носещите я и продължава да ги създава (надявам се, че никой няма да отрече това), но ако (както някъде е започнало) се осъзнае от останалите, че това не е съзнателен избор (сред истински хомосексуалните) и че няма как те "да те превърнат в хомосексуалист" ако не го носиш в себе си, то това би ликвидирало поне онази част от проблемите, които се отнасят до приемането. Защото, хайде да не се лъжем, хилядолетната практика на социално-семейно съжителство ще продължава да създава съвсем обективни проблеми, най-вече свързани с децата.

Надявам се да съм бил ясен. Ако не, кажи и ще се опитам да се доизясня.

ПП Хрумна ми нещо, което може би ще направи нещата по-ясни. Големите математици, музиканти, артисти, писатели, учени... също са отклонение от нормата. Нормата е това, което е логично и последователно заложено от природата и се проявява в да речем 90% от популацията. Албиносите също са отклонение от нормата, но не съм чул някъде да е забранено да си албинос или да трябва да го прикриваш задължително.

Може и това доуточняване да беше излишно - който погледне добронамерено на написаното от мен, ще ме разбере, пред останалите съм безсилен.

Редактирано от дядo на 18.03.12 22:36.



Тема охоо, ясно!нови [re: TRlNlTY]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано18.03.12 23:33



тук очевидно човек не може да изрази мнение,
а после законите ви били криви...





Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: дядo]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано19.03.12 02:20



Разбрах добре - въпросът ми не беше нападка. Струва ми се, че опираме до това до колко едно общество е сплотено (и от там толерантно, ние не сме толерантни и към етническите българи, особено - не дай си Боже - ако съседът е по-добре). Да вземам Израел за пример. Размениха Гилад Шалид за над 1000 палестински затворници. Там животът на всеки един евреин е много ценен. Навсякъде по света еврейските общности са много сплотени. Много от българите в чужбина не искат да чуят за други българи.

При 10 процента строго ортодоксални евреи, в Тел Авив се шегуват, че има повече гей клубове, отколкото синагоги (а може и да не се шегуват). Ортодоксалните си живеят в техните квартали - заради тях не работи и градския транспорт в събота - хомосексуалната общност пък не съм чувала да е обект на нападки. Тоест там има една култура на толерантност към различните (тук изобщо не засягам отношенията между мюсюлмани и евреи, а тези в едно микро общество). Но и по този въпрос - в Израел всяка улица е изписана и на арабски - ние табели на улиците на турски нямаме.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead

Редактирано от sometimes_somewhere на 19.03.12 02:31.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: sometimes_somewhere]  
Автор дядo (новак)
Публикувано19.03.12 09:59



Евреите не са добър пример. Те са уникален народ и са по-скоро изключение отколкото правило.

Иначе съм съгласен, че и ние сме уникални в едно отношение - поне аз не съм чувал за друга нация, която да бяга като дявол от тамян от сънародниците си когато е в чужбина.

Българинът е единак. Това е особено видно ако се разходиш из Троянския балкан (откъдето съм аз) - има безброй самотни къщи кацнали на някой хълм или забити в някой дол, на километри от най-близката къща. Дори там където са струпани по 5-6 в махала, пак са били на едно семейство - дядо до внуци).

Сега обаче ще кажа нещо, срещу което много ще скочат. Българинът е толерантен. Много толерантен. Примери? Ето:

1. След 500 години робство, българинът оставя една голяма част от населението на поробителя да запази живота си, имота си, религията и бита си. Къде другаде го има това? В Македония? Да, защото това е просто една част от България. В Гърция и Турция всички, съответно българи и турци, и гърци и турци, са изгонени с огън и меч.

2. През 73-74-та беше издаден указ за така наречения "пробен брак" - можеш да живееш 3 (или 6 - не помня добре) месеца без брак, преди да решиш дали ще се ожениш за партньора си. За патриархалния дух на българина това беше сериозен шок. През 84-та в хотел в Албена администраторката стискаше паспорта ми в една ръка и слушалката на телефона в другата и заплашваше да ме докладва в милицията, че съм спял в една стая с жена ми, която още не ми беше жена. Едва се отървахме. Сега на никого не му прави впечатление, че повечето млади семейства живеят без брак. Притесняват се само самите семейства, когато представят половинката си - вместо смело да кажат "съпругът ми" или "съпругата ми", те мънкат притеснено "ъъъ...приятелят ми" или "ъъъ... приятелката ми".

3. Саркози изгони циганите ни с думите: "Българите с търпението си са ги направили такива, сега да се оправят с тях. Ние нямаме намерение да ги търпим!". И е прав - малко народи биха търпели това, което правят циганите у нас (не мразя циганите като етнос, но съм бесен срещу това, което вършат... и не вършат).

4. Да, българинът се отнася насмешливо и пренебрежително към хомосексуалните, но това не му пречеше да ръкопляска неистово на Парцалев и Емил Димитров и днес на Мариус Куркински.

Проблемът е другаде. Българинът (може би точно защото е индивидуалист) много рядко е имал добри водачи. Нямам предвид пълководци - там сме силни. Мирновременни водачи. Не разрушители, а съзидатели. Ние сме силни в разрушаването, но не умеем да градим.

В частност това се отнася и до хомосексуалното движение. Отгоре изплуват най-силно крещящите, най-агресивните. Когато поведеш някого на война, очаквай срещу теб да стрелят. Не война ви е нужна, а разбиране и приемане. И не онова приемане: "Бе да си живеят, ма да си направят там гето ли град ли да им дадем и да си живеят там". НЕ. Да си живеете с всички - в същия блок, в същия вход и единствената разлика да бъде в спалните ви.

Няма как да ми се изсипе една тумба мъже по прашки с нацапотени лица и пера по дупките и това да ги приобщи към мен. Нека има един ден на хомосексуалните, така както има "Ден на жената" или "Ден на троянската слива и сливова ракия" - да се отпразнува може би с цветя, може би със забавни програми, може би с бирени палатки, дори и с едно шествие, но на нормално облечени, нормално държащи се и ведри хора, а не с изплезени езици между два пръста.

Само че за това се иска не да "заклеймяваш", а да мислиш. Какви са проблемите? Да ги обективизираш, да ги изкараш от сферата на емоциите, да ги структурираш, да ги приоритизираш и да започнеш да ги решаваш един по един.

Когато казваш "Искам" трябва да кажеш и какво искаш. Конкретно. Толерантност не е конкретно. Разбиране не е конкретно. И дори не на първо място. Тези неща ще си дойдат сами когато се уредят другите - конкретните - еднополов брак, създаване и отглеждане на деца, наследяване, родителски права, липса на дискриминация на работното място...

Дълго стана, но така ми дойде.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Hugy (паднала от Марс)
Публикувано19.03.12 12:37



Хомосексуалността е отклонение от какво?

От дядовските разбирания





Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: дядo]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано19.03.12 15:16



Хм, относно планинските селища - мисля, че има и друго обяснение. В тези райони няма достатъчно плодородна земя, която да привлече земляци. Голяма част от българите все пак са били земеделци преди 100на години. В планините е ясно, че са отглеждали животни, като въпросните махали и паланки може да са възникнали като сезонни лагери за паша (или поне някои от тях). Знам, че и в Сърбия има много такива махали из планинските райони, дори и такива с по две къщи.

Странно ми е как българите могат да се категоризират като индивидуалисти, имайки се предвид патриархалните нрави от недалечното ни минало (за някои семейства това е и настояще). Патриархалните общества не насърчават индивидуализма, а по-скоро колективизма.

Сега - за толерантността на другите нации може много да се говори. Саркози ни върна ромите, но пък във Франция мароканци има колкото си искаш. Както и индийци в Англия. Държавната политика е важен фактор - мароканците, родени в Мароко, (примерно) също имат право на френско гражданство.

Това, че българите са много толерантни към малцинствата си категорично не приемам. Нашите етнически малцинства нямат и малка част от правата, които са дадени на етнически малцинства в други държави. Ромите в Унгария имат право на не-териториално управление, а какво да говорим за баските и други националности, които имат право на териториална автономия. Тук пак опираме до държавна политика, но не само. Етническото мнозинство се възприема като жертва по нашите ширини - още се говори за събития от преди 800 години, все едно, че са се случили онзи ден. Придава им се първостепенно значение към настоящия момент, а не към този, към който те са изиграли ролята си, и много други събития са последвали. С две думи - ние сме жертва, а турците са опасни, защото - и следва монолог за преди 500 години.

Нищо не спомена за голямото изселване.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: sometimes_somewhere]  
Автор дядo (новак)
Публикувано19.03.12 16:19



За доста неща си права, като фактология, но сама го каза - държавна политика.

Държавната политика и отношението на хората един към друг далеч не се покриват. Ако малцинствата в някои държави имат специални права, то те са си ги поискали – никой не им ги е подарил. Какво са поискали нашите цигани – да не плащат ток, да им се подарят жилища, да си взимат каквото решат от чуждите дворове, защото са гладни. Такива права никой никъде няма да им даде.

Политиката винаги е нещо, което трябва да се разглежда в дългосрочен план – 50-100 години. Ако навремето българите не бях апроявили толерантност и бяха изгонили турците, нямаше доскоро Доган да краде и раздава милиони от европейските помощи и да се хвали, че той държи в ръцете си всяко правителство. Гърците нямат проблеми с турци и българи и турците нямат проблеми с българи и гърци. Ние обаче имаме проблем и то сериозен. Не казвам че сега трябва да се изгонят турците, а циганите няма и къде да ги изгоним, значи друго трябва да се измисли, за да може след като вече сме в капана да видим как и вълкът сит и агнето цяло. Защото раждаемостта на циганите е 2.9 на 1000, на турците 1.9, на българите - (-0.1). Това ще рече, че ако по времето на нашите внуци циганите гласуват за турците (напълно вероятно), турците ще имат мнозинство в парламента по съвсем демократичен начин. От там до присъединяването ни към Турция е само едно гласуване с квалифицирано мнозинство. И това ще е добрият сценарий. Защото има и лош – циганите да станат сами мнозинство и да довършат каквото е останало за разпарчадисване от държавата.
Този страх и политическата конюнктура на времето накара Тодор Живков да изселва турци (това не е първо изселване). Закъсняло със сто години и поради това глупаво и безсмислено решение, довело до лични страдания на много хора.

Но пак казвам – това го направи държавата – не хората.

За троянско - там земя за жито няма - отглеждали са се животни и сливи (всъщност сливите, както и другите плодни дръвчета по онова време са били основно диви). Така че не точно липсата на земя е разхвърляла къщите из балкана а единачеството - сам да съм си сайбия.

Егреците, лятната паша, са правени високо горе в Балкана (описаната от Вазов в Чичовци съдебна делба между сопотненци и троянци е именно за балканските пасища) и нямат общо с поселищата и махалите, които са ниско долу в полите на Балкана - 500 - 750 м надморска височина.

За индивидуализма на българина. Българинът не обича да се сдружава, защото го е страх да не се мине. Патриархатът, изразен в семейните задруги ("Гераците") се е разпаднал в края на 19-ти век и докъм 1930 задругите са изчезнали напълно. Оттогава "всяка коза за свой крак".

За единачеството (индивидуализма) на българина спомага и миграцията - от (що-годе) компактното село към едноличието и инкогнитостта на големия град. Не случайно София е най-лошия град в България от гледна точка на социално качество. Всеки тук (поне първо поколение) е гост, чужд и се държи като такъв.

Българинът не обича да помага. Когато го прави, винаги мисълта му е "Трябва сега да му помогна на къщата, щото той ми помогна/ще помогне на моята).

Но пак да се върна на важното – това, което ти каза – „държавната политика е важен фактор”. Точно затова казвам, че не трябва да се борите за получаване на толерантност и разбиране от хората, защото тази кауза е размита и почива върху много емоции и наслоения. Освен това не можеш да се договориш „с хората”, да подпишеш документ, който ти гарантира правата „с хората”. Можеш да го направиш единствено с държавата. Именно държавните органи трябва да са целта на атаката с конкретни искания, първо с лесно постижимите, после с по-трудните и изискващи време. Качественото изменение иска количествено натрупване – това не е само марксистко-ленинска диалектика, а може би едно от малкото неща за които идеологията им беше права. Постигни твърда договореност, постави коловете на оградата си съобразно законния документ и комшията по-лесно ще приеме границите на твоето пространство. Иначе може да се дърляте и да се биете с мотики всеки ден, но изходът от спора във всеки конкретен случай ще зависи от конкретния комшия, което не гарантира успех и стабилност на постигнатото.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: Hugy]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано19.03.12 19:17







Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: дядo]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано20.03.12 01:16



Ще започна от темата, в която съм повече в свои води. Малцинствата могат да бъдат условно разделени на две групи – етнически малцинства и национални групи. Етническите малцинства са често компактни и икономически интегрирани (арменци, евреи и др. - в България). Те не предявяват претенции спрямо властта, защото нямат силни политически козове. Мнозинството не ги възприема като заплаха и заради числеността им, и защото няма съседна държава, която да защитава интересите им. Националните малцинства са различни – те са етнически малцинства в рамките на една държава, които поради ред исторически събития са откъснати от родината си и са включени в границите на друга държава. Държавите, които имат такива малцинства ги защитават и дори се месят във вътрешната политика на съседките си. Унгария е един добър пример, като законите и са обявявани за вмешателство във вътрешната политика на съседни страни или поне що се отнася до малцинствени въпроси. Те такива национални малцинства имат силно лоби и съответно изискват от държавата, било то участие в политическото управление или териториално самоуправление, а има и тенденции към сепаратизъм в някои случаи. Ромското малцинство е уникално в много отношения – то не е нито национално, нито пък традиционно етническо малцинство. Съответно проблемите и решенията няма как да са стандартни.

Турция и България, ако не ме лъже паметта, са разменяли население от погранични територии още в началото на века. За Живков, да, формирали са и комитети, които да докажат, че ромите са с българско самосъзнание, а не с турско такова – не са успели да потвърдят това. Отново достигам до идеята за мнозинство, което е било включено в рамките на чужда държава (имперска формация) и има една много дълга национална памет.

Като говорим за Турция – те проблем с българското малцинство там нямат, разбира се, имат си кюрди.

Сега - тук виждам противоречие – казваш, че хората в Балкана са живели в няколко къщи и паланки, защото така е по-лесно да са единаци. В същото време пишеш, че е много по-лесно да си единак, т.е. да се сливаш с тълпата, в големия град (София). В развитите държави индивидуализмът е много по-силно изразен, а в същото време нямат нашия манталитет. За мен част от отговора е в това, че ние не сме имали малки революции, като тези пред 50те и 60те.

Защо си мислиш, че тези въпроси не са били поставяни многократно? И за еднополовите бракове, и за възможността да се осиновяват деца, и за наследства... Отговорът на незнам-кое-си правителство беше, че народът не е узрял. То точно на такъв народ оправията му е законово да се изчистят нещата, защото иначе властниците се оправдават с диктатура на масите, която те подкрепят (какво да правят бедничките). Нейсе.

Повечето хора, които ходят по гей паради в България са съвсем нормално облечени. Да е имало 5 човека на кръст с ‘пера’ и то последната година от провеждане на парада. Но затова пък и предните години, в които нямаше нито един с ‘пера’ – само за това говореха хората – как щели да се показват гейове по прашки. И да има, и да няма такива, хората това си ‘дуднат’. Отдавна съм се отказала да дискутирам подобни теми, време имам крайно малко, а керванът си върви.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead

Редактирано от sometimes_somewhere на 20.03.12 01:38.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: Vanilllaa]  
Автор Hugy (паднала от Марс)
Публикувано20.03.12 12:35



Ето,той ти каза,че сестра му била курва. Това означава,че дъщеря му си има леля курва!:))) И да не е курва,все тая...Остава да ни сподели,че жена му си има курва и ще подредим пъзела защо иска да го приемем в този клуб... иначе ще ни обяснява каква е ролята на жените и мъжете, по-конкретно на жените спрямо мъжете и други подобни бози...
Той и Тринити като двойка са подходящи за обучение на малолетни по сексуалните въпроси

Редактирано от Hugy на 20.03.12 12:40.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: Hugy]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.03.12 13:03



харесва ми как ти тече мисълта... аз не умея така да разказвам, повече ме бива по заключенията и обобщенията, за това да обобщим:

всички във фамилията на дядо са курви, включително и дядо


(майтапче, дано дядо да не ми се разсърди, просто днеска съм на весела вълна и дори се чудя дали да не пусна една полу-сериозна тема)



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: sometimes_somewhere]  
Автор дядo (новак)
Публикувано20.03.12 23:48



Ох! Днес се уморих. Не бях се уморявал повече от две години.

Благодаря за отделеното време, което ти е кът (при мен е в изобилие)!Оценявам го!

Малко неща са еднопластови или черно-бели. Затова намирам разговорите за полезни – аз ще мацна зелено, ти ще ме поправиш – „Не, жълто е!” и така мазка след мазка ще нарисуваме една близка до реалността картина. Стига да имаме добрата воля и търпението да го направим. Аз лично се уморявам, ядосвам се, натъжавам се, че съм останал неразбран и често захвърлям четката, но инатът в мен ме кара рано или късно отново да я взема и да започна с опитите отначало, макар и всеки път с все по-малко настървение и вяра в успеха.

За малцинствата си права. На едно място написах за циганите: „Едно мишле на двора е сладичко. Сто мишки в къщата са напаст.” Проблемът при тях е индийската им същност, която не поставя трудът достатъчно високо в ценностната им система. Имам една снимка на баба ми с трите й дъщери (бебето е майка ми) от 1930 година – същински циганки, надявам се ще се съгласиш.



Ето и снимка на майка ми двайсет години по-късно.



Същата е и разликата в социалното развитие на майчиното ми и моето поколение. Двама от братята на баба ми и синовете им са постигнали едно от най-високите нива в професионално и обществено положение (не тук, а навън). Циганите са тръгнали от там и… са си останали там. И далеч не защото са били потискани, напротив при соца имаха много официални привилегии (сега са неофициални). Помня проблемите на баща ми да ги накара да работят в леярската му бригада, в която по тогавашните закони за задължителна заетост и поради липса на образование, те преобладаваха. За тях съм загубил надежда, че някога ще се „интегрират” в каквото и да е общество.

При турците случаят е друг. Някои от тях от последните 620 години, 500 са живели в България. Те реално нямат друга родина. Да ги гоним в Турция е все едно мен да ме изгонят в Македония, откъдето около 1750 година се е преселил родът ми по бащина линия.

Малцинствените проблеми не са лесни за решаване. Естествено е желанието да говориш навсякъде на майчиния си език, да участваш в управлението не като „балансьор”, а като нормален гражданин, да спазваш религията и обичаите си, но от другата страна стоят други хора, които имат поне същото право, а и правото да получават гадене когато ходжата завие на умряло от минарето, особено през високоговорители. Трудно се намира решение. Балонът, че битовото благосъстояние ще тушира тези проблеми, се спука в Белгия, пък и на други места. Своята риза ти е винаги по-близо до гърба.

За индивидуализма на българите, не сме се разбрали точно. Не съм казвал, че е по-лесно да живееш сам на баира. Не за лесно са го правили, а от егоизъм, от нежеланието да делиш с другиго - и само корав хляб да ядеш, ама да знаеш, че само ти ще си го ядеш. Нещо такова. Нямам друго обяснение за това бягство от хората в такива масови размери. Не е овчарлъка, както казах, защото овцете не са пасли около къщите, а в балкана.

Не е лесно да си единак и в големия град, но отначало това е просто обективна даденост, а по-късно като че ли става избор – избираш си среда не сред преварилите те или последвали те съселяни, а сред други хора. Причини много. Не ми се изброяват. Подобни са те и при бягството ни един от друг в чужбина.

За въпросите на гей общността и тяхното поставяне нямам никаква информация доколкото не съм „в къщата”, а само надничам през оградата (и отнасям по някой камък от време на време). Не може да стане бързо, но както в практически всичко в последните 50 години, и тук динамиката се увеличава и забележимите промени са в обозримо бъдеще. А колкото до узряването на народа, той узря за двайсет години за толкова много неща (за някои от които май не биваше да узрява), че това едва ли ще му се опре. Ти казваш „нейсе”. Нормално е. Уморяваме се. Мен лично дребните победи извоювани с къртовски усилия ме изморяват и смачкват повече от големите загуби, защото след като ги постигна се чувствам унизен да хвърлям толкова труд за постигането на нещо толкова малко, но пък животът го е измислил. На мястото на уморените, скрити зад помъдряването, идват „глупави”, но пълни с енергия младоци, които за учудване на всички, понякога с първия удар събарят стената, която сме блъскали безуспешно с години.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: Hugy]  
Автор дядo (новак)
Публикувано20.03.12 23:54



Сестра ми е починала няколко часа след ражадането.

Когато майка ми била бременна с мен, една жена която я мразела за нещо си, я срещнала случайно и процедила през зъби: "И това да отиде при другото!".

Не знам защо си спомних това, като прочетох поста ти.



Тема Re: Русия - закон срещу хомосексуалносттанови [re: Vanilllaa]  
Автор Hugy (паднала от Марс)
Публикувано21.03.12 12:43



..Да,и аз си помислих,че дядо е такъв...



Тема Re: Поздравче за Hugyнови [re: Hugy]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано23.03.12 02:21



Редактирано от fireballl на 31.03.12 07:10.



Тема Re: Поздравче за Hugyнови [re: Vanilllaa]  
Автор Hugy (паднала от Марс)
Публикувано23.03.12 13:12



Мерси,че ми припомни за Mylene Farmer...бях забравила за нея,харесвам почти всичките й песни





Тема Re: Поздравче за Hugyнови [re: Hugy]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано23.03.12 22:48



Редактирано от fireballl на 31.03.12 07:11.



Тема Re: Поздравче за Hugyнови [re: Vanilllaa]  
Автор borecom (The клубарЪ)
Публикувано23.03.12 23:46





.. мм?

The show Must go On

Тема Re: Поздравче за Hugyнови [re: borecom]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано24.03.12 00:35



Редактирано от fireballl на 31.03.12 07:11.



Тема Re: Темата на дядо *DELETED*нови [re: дядo]  
Автор дядo (новак)
Публикувано27.03.12 10:01



Мнението е изтрито от mottor

Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано27.03.12 10:17



Все тая. Забрави го и върви напред.

в някои живее доброто в други злото а в трети глисти


Тема Re: Темата на дядо *DELETED*нови [re: Deviance]  
Автор дядo (новак)
Публикувано27.03.12 10:45



Мнението е изтрито от mottor

Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано27.03.12 12:21



дядоооо, ще се караме тоя път, ама на друга тема.

това не е клуб на унилостите, на изцепките, на свалките (ма не знам с кой да си свалкаш, обаче може да наблюдаваш), на "ти, обаче аз", поздравчета и прочее, може и драми и мелодрами, "тя ме напусна", "тя ме отхвърли" и прочее, но тука не е място за такива като тези твои настроения. нали ти казах, че не ме кефи тоя твой имидж, да и заради това "вгледан, без надежда и помъдрял", добре, дядо, но не мислиш ли, че е досадно? знаеш, жените сме емоционални и просто няма как да получиш разбиране за това... точно тука. не че не се опитвам да разбера, ама се опитвам да ти кажа, че колко каза, че си 50? та ти дори не си на 70 или 80? а баш дядовците на толкова в някои страни си се радват на живота, усмихват се, събират се заедно и въобще си се кефят. така трябва да бъде! съжалявам, ама наистина съжалявам , че икономиката ни е толкова скапана и толкова много възрастни хора страдат у нас и са... без надежда. иска ми се да знам (но не знам все още) какво бих могла да направя за тях, за да не е така. но на теб дядо проблемите не са ти икономически, или поне не като тяхните. на 50 години някои се мислят още млади, и дори те потупват по гърба така че подскачаш с 2 м напред, което намират и за смешно освен това. фокусирай се върху работата и отношенията си с хората, ама не само тука в тоя клуб, помисли кое може да подобриш, посли малко и за външния си вид, щото тази брада не е много актуална, а сигурно и в реала поддържаш подобен имидж и си глей кефа. и после да разправяш колко са яки и добри лесбийките в клубчето, нали айде, и не ми се слушат повече мрънканици



Тема Re: Темата на дядонови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (новак)
Публикувано27.03.12 12:33



Добре.



Тема Ванила, моля те, не чети това мнение!нови [re: дядo]  
Автор дядo (новак)
Публикувано29.03.12 09:52



Редно ли е човек да споделя неща, които го тормозят, натоварвайки другия с негативни емоции?

Ако не, за какво са му другите хора и заслужават ли да получават от него само приятни емоции?

Ако да, с кого може да споделя?

Ако е с непознати, това предполагаемо ще ги натовари по-малко, но пък редно ли е да споделя с непознати?

Ако е с най-близките, защо трябва да натоварва именно най-близките си, защото те предполага се ще приемат болката му най-дълбоко?

Ако се прави, че всичко му е наред, това само увеличава страданеята му.

Ако просто мълчи и преживява сам несгодите си, не натоварва ли другите с мълчанието и мрачното си изражение?



Тема Re: Ванила, моля те, не чети това мнение!нови [re: дядo]  
Автор borecom (клубарЪ)
Публикувано29.03.12 11:59



*Редно е .. но е вредно. Не само за 'другия'.
*Разголването не е на мода.
*Добър въпрос .. от който всеки бяга.
*Кел файда.
*.. близки са, щото познават само отделни фрагменти от тебе ли? К'ви близки са?
*Да.
*Да.

Изобще, натурето в споделеността е все по-вяла работа. Споделяйки черните си страни, тревогите, комплексите /а кой ги няма?/, само/критичността etc. .. се самоопределяш като аутсайдер в нечии очи. А требе си кат реклама на кока-кола

ред усмивки, ред щастие да пръскаш ..

За съжаление, благите маски са рефрена. Искам много, искам цветно, искам само каймака .. да ама кУр - имаме и лоши страни.

И ако питането ти е - що не се споделя, то е щито край нас много стана негативното .. и секи се пази от натрупванията нечии.
Кел файда, ставаме маски, общуваме с маски.



Тема Re: Ванила, моля те, не чети това мнение!нови [re: borecom]  
Автор дядo (новак)
Публикувано29.03.12 12:19



Мдааа... така е, ама аз вече 55 години не мога да свикна и все се гърча като бял червей на рибарска кука.

Не смятам, че човек трябва да опитва до изнемога.

Не вярвам, че което не ни убива, ни прави по-силни.

Не смятам, че човек трябва да оцелее на ВСЯКА цена.

Уви, не само децата на бегълците в Америка ще станат американчета. И нашите деца - на останалите тук - стават американчета (кока-кола сапиенси).

През 1993 директорът ни англичанин ни покани двайсетина колеги у дома си на нещо като предколедно парти. Жена му с чаша в ръка обикаляше стаята, спираше пред всеки и с лъчезарна усмивка го питаше: "Как си, как е семейството?" и още преди да си отворил уста да й отговориш, вече задаваше същите въпроси на следващия.

Вече повечето българи са овладели този маниер. Някои казват, че така сме предпазвали нашите и чуждите чувства. Аз не мисля така. Мен лицемерието ме вбесява и бягам от лицемерите като дявол от тамян.



Тема Re: Ванила, моля те, не чети това мнение!нови [re: дядo]  
Автор borecom (клубарЪ)
Публикувано29.03.12 18:43



Мисля че ще има 'видов ден'.

Надали ще станем ние, децата ни .. чак толкоз измислени и душевно синтетични.
Таз на'ща, толкоз псувана селяшка .. южняшка простоватост, ще си се взриви в един момент. Саксонските и хладни нрави, дет ни ги натургаха, няма да сработят .. или поне не за дълго.

Имам усета, че вече има пречупване. Един пример, малко встрани но: Майките видяха еманципираните си дъщери и снахи и .. се уплашиха.

Редактирано от borecom на 29.03.12 22:19.



Тема Re: Ванила, моля те, не чети това мнение!нови [re: borecom]  
Автор дядo (новак)
Публикувано29.03.12 18:50



Дано да си прав, защото ако не си, моите деца ще страдат повече и от мен.

Аз имах късмет да се срещна назад в годините хора качествени, но не надменни, умни, но не хитри, образовани, но не префърцунени, интелигентни, но не използвачи, честни, но не глупави, откровени, но не нагли, свободомислещи, но не непукисти...

Вече почти не срещам такива хора, а децата ми къде съзнателно, къде чрез подражание и копиране, израснаха с моите разбирания за хората и живота.



Тема Re: Поздравче за Hugyнови [re: Vanilllaa]  
Автор Hugy (паднала от Марс)
Публикувано30.03.12 13:15



... Сега трябва да ми се извиниш...


Този клуб по принцип ми е място за забавление,още преди време разбрах,че тук не се обсъжда сериозно, а и не очаквам скоро нещо да се промени,откакто amarilis изчезна,също и други като casjop, Rauch, Helsky и т.н.
Наистина е нереално място и не знам кога ще стане реално



Тема Re: Поздравче за Hugyнови [re: Hugy]  
Автор дядo (новак)
Публикувано30.03.12 13:51



"Наистина е нереално място и не знам кога ще стане реално "

Никога. Нали затова му викат виртуал.



Тема Re: Поздравче за Hugyнови [re: Hugy]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано30.03.12 17:42



Редактирано от fireballl на 31.03.12 07:12.



Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано11.04.12 14:49



Сексът е като вкусна храна в изтънчен ресторант.

Отначало е страшно привлекателно.

После се навиваш само ако те закарат и ти платят сметката.

Накрая предпочиташ да хапнеш нещо набързо вкъщи и да се изтегнеш на дивана пред телевизора.



Тема Отговор на Ваниланови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано11.04.12 21:55



Помолих те да си говорим тук, за да не спамим темата на Чипсен.

знаеш ли какво мисля за теб? не че е голяма новост, и сигурно не ти е за първи път да го чуеш - че си сексист, женкар (виж си мнението където нямал нищо против 30 годишна да ви обслужва двамата с жена ви), патриархален тип.

Последното е вярно и ни най-малко не се срамувам от това.

Останалите...

Какво значи сексист?

Ако значи, че правя разлика между половете - да. Не смятам, че жената трябва да се боксира, да вдига щанги, да работи в леярната на Кремиковци или кранистка например. Естествено, светът е шарен и такива изключения има и ще има, но според мен е по-добре да си останат изключения.

Женкар?

Да, обичам да съм в женска компания. Мъжете не са ми интересни, освен ако говорим за работа. Но не ми е забавно в мъжка компания. Най-добрият вариант е смесена компания с приблизително равен брой мъже и жени или лек превес на жените. Ако са само жени, аз няма да съм им достатъчен като забавление. ГОВОРЯ ЗА РАЗГОВОРИ И ПРИЯТНО ПРЕКАРВАНЕ, НЕ ЗА СЕКС!

30-годишната. Ти наистина ли нямаш грам чувство за хумор. Как е възможно това да ти прозвучи сериозно в какъвто щеш контекст!?!?!?

Бидейки патриархален, съм и серийно моногамен - ще рече, че при мен жените не се застъпват. Когато съм с една жена съм само с нея.

Закачките и лекия флирт в компания не се отнасят към изневерите, доколкото приключват с разотиването на компанията.

От това по-ясно не мога да ти го кажа.



Тема Re: Отговор на Ваниланови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано11.04.12 22:58



не ми се спори, понякога ставам радикално феминистка, в такива моменти такива като теб предпочитам да им отговарят Hugy, Цола Драгойчева (ник) и други знайни и незнайни. та за да ти спестя още повече feminist ranting, цОЛа дРАГОЙЧЕВА, иЗБРАНО:

Цoла Драгойчева
преди 2 седмици
Другари,
Политбюро ненапразно отправи остра критика към другаря НФБ (който е и безпринципен другар, понеже всеки ден се представя с различни псевдоними в този сайт, другари - нещо недопустимо за един истински комунист). В условията на глобализация и лесна достъпност на информацията, старите методи за нанасяне на удари по световния империализъм не работят, другари! Всеки може да види в Интернет, че другарят НФБ най-безсрамно лъже, с което слага неизличимо петно върху безупречния образ на Партията:
energy.eu/
Ние не можем да не се запитаме, другари, с каква цел другарят НФБ умишлено злепоставя партийното ръководство пред широките народни маси. И ние знаем отговора, другарки и другари! Не са малко тези, които подлъгани от изкушенията на световния империализъм, умишлено злепоставят делото на ВОСР и Коминтерна, за да разколебаят прогресивния пролетариат и да го отклонят от редиците на Партията. Срам, другарю НФБ! Ура, другари и другарки! Да живее ВОСР!





Тема Re: Отговор на Ваниланови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано12.04.12 09:29



Като погледна назад, никой от "фаталните" ми проблеми, заради които съм "умирал" (с изключение на един - когато синът ми на годинка се беше отровил и едва оцеля) не си е струвал страданията.



Тема Старост и ласкинови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано15.04.12 21:59



Имаме си куче. Преди десет години си имахме куче. Имахме го десет години.
Обичах го, галех го, възпитавах го, дори се гордеех с него - породиста немска овчарка.

Сегашното е "софийска подкаручна", не го възпитавам, не се гордея с него, но пак го обичам. И го галя. Галя го поне десет пъти повече от онова, другото куче.

Замислих се - какво се е променило. Защо изпитвам тази непрестанна нужда да галя, стискам, мачкам, та дори аха-аха да целуна помиярчето по муцуната (избягвах да докосвам другото куче по муцуната – отблъскващо влажна и студена).

И разбрах. Защото ми липсват ласките. Не толкова онези, които съм получавал, колкото онези, които съм давал. Децата вече са големи, жената... обичам си я, но вече не е това, което беше, младите колежки, с които някак безобидно се докосвахме или по празнични поводи се целувахме по устните, вече протягат ръка с недвусмислено отдръпване на горната част на тялото назад, внуци още нямам...

А имам още толкова много ласки за раздаване...



Тема Re: Старост и ласкинови [re: дядo]  
Автор borecom (клубарЪ)
Публикувано15.04.12 23:26



Готин ..

Един от редките добромислещи 'хора' тук.

Знам отговора, но не ми е работа да те поучавам.



Тема Харесвате ли Уинона Райдър?нови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано16.04.12 23:21





Аз страшно я харесвам. Има огромен чар, великолепни очи и магнетични устни.

Може би я харесвам толкова, защото за мен е нещо като сън.

Никога не бих могъл да бъда близък с такава жена, не си представям да разговаряме, изобщо не мога да се сетя какво бих й казал. Имам усещането, че за нея бих бил несъществуващ, прозрачен, просто няма да ме види. Не сега. Изобщо.

Може би тази невъзможност да си я представя в реална ситуация с мен я прави толкова привлекателна.



Тема Re: Старост и ласкинови [re: дядo]  
Автор titan18 (непознат)
Публикувано18.04.12 10:26




На кучето не му ли пусна един език бе деди-педи



Тема Re: Харесвате ли Уинона Райдър?нови [re: дядo]  
Автор titan18 (непознат)
Публикувано18.04.12 10:29



Не! Харесвам жената на Сергей Станишев - Моника
имам нейни голи снимки





Тема Re: Харесвате ли Уинона Райдър?нови [re: titan18]  
Автор ЕСкалатор (random)
Публикувано18.04.12 11:45



Сергей, ти ли си?

Защо не си отвориш собствена тема Дупката на съсела,

за да може да превърнете този клуб в пълна порнография и да го сглупите съвсем.. пример Елън..., но не само!

вСЪЩНОСТ имам една по-добра идея, защо не се хванете с дядото и не заминете за Северна Корея и не ни освободите от присъствието си

Там няма интернет, нали знаеш



Тема Re: Харесвате ли Уинона Райдър?нови [re: ЕСкалатор]  
Автор titan18 (непознат)
Публикувано18.04.12 13:58



аз съм тук с тази цел - да го изритам от клуба и докато той не спре да пише тук и аз няма да спра да пиша глупости
щом има дядовци тук ще има и внуци


така че ще го дразня докато му сложат бан !хич не ми дреме вече,ако искат и на мен да сложат,пак ще се регна и така докато не се изнесе

Това си е моя битка,а ти сега ли се сети да се обадиш против дъртия? Що не му кажеш нещо право на него,а? Щото толкова ти пука за този клуб!



Тема Re: Харесвате ли Уинона Райдър?нови [re: titan18]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано18.04.12 14:13



Уаааааууууу!



Тема Глупосттанови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано18.04.12 14:27



Глупостта е като лайно на пътя - не ходиш да го ровиш, просто го подминаваш.



Тема Re: Харесвате ли Уинона Райдър?нови [re: titan18]  
Автор ECkaлaтop (random)
Публикувано18.04.12 15:36



това със снимките на Моника беше малко странно. но както и да е. хубаво, гони го, но той е упорит, да знаеш

Редактирано от ECkaлaтop на 18.04.12 15:38.



Тема Re: Харесвате ли Уинона Райдър?нови [re: ECkaлaтop]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано18.04.12 15:47



Истинската дума е "инат".

Моля да простите нахалството ми да се намеся в дружеския ви разговор, но след като така или иначе той се завъртя около мен...



Лошо няма, дядо обича да му обръщат внимание.



Тема Re: Харесвате ли Уинона Райдър?нови [re: дядo]  
Автор ECkaлaтop (random)
Публикувано18.04.12 16:07



"дядо обича да му обръщат внимание"

нещо, което му се случва рядко и само благодарение на много нескопосани интриги?



Тема Re: Харесвате ли Уинона Райдър?нови [re: ECkaлaтop]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано18.04.12 16:15



Дядо не е лаком - колкото толкова. Достатъчно добри думи получавам, за да си струва.





Тема ЗАЯВЛЕНИЕнови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано19.04.12 18:34



Предвид последните изцепки на Ванила и някакъв новоизлюпен титан, изпълнени с нагли лъжи и заплахи и при липсата на адекватна реакция от страна на така наречения модератор, заявявам, че не възнамерявам да отговарям и да се оправдавам на явни глупости и измислици, което по никакъв начин не може да се приема като мое съгласие с тях.

Глупостта и простотията не могат да бъдат променени с разумни средства. Единственото, което остава в рамките на закона е тяхното игнориране.



Тема Как сте момичета?нови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано27.06.12 09:22



Топнахте ли дупЕтата в моретата?

При Сл. Тр. се подвизава една потомствена сексоложка - баба й била сексоложка, майка й била сексоложка, че и сестра й била сексоложка.

Ето как негативната мания към секса в едно семейство може да бъде впрегната за добра кауза.

Та тази Наталия Кобилкина твърди, че 65% от жените били бисексуални, но само 10% от тях си го признавали.

Вие като, така да се каже, близки до практическата страна на материята, как мислите? Какво е вашето впечатление?



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано27.06.12 23:06



топнахме се само в местния басейн, които са близко до материята да ти отговорят, аз съм близко до истерията



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано28.06.12 08:01



Да нямаш сценична треска за парада?



Уорлик щял да бъде в първата редица.

С тази мазно-глуповата физиономия не знам дали ще ви е от полза или във вреда.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано28.06.12 09:28



мисля, че това ще е интересно, че Уорлик ще го предвожда. Те и без това парада го подкрепят обикновено посолствата, а нашите политици не ходят там.

В полза ще е защото никой няма да смее да метне бомбичка, иначе влиза в дебелите папки на FBI, макар че може и някой да се обърка, но се съмнявам. Мисля, че от ВМРО предприеха някаква по-ранна кампания, явно за да не ходят на самия парад.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано28.06.12 10:02



Това с предвождането беше моя закачка. Той само бил казал, че ще участва. Макар че ако участва, рангът му предполага наистина да е в първата редица.

"В полза ще е защото никой няма да смее да метне бомбичка, иначе влиза в дебелите папки на FBI..."

Това е логично, но едва ли е близко до умовете на онези, които биха хвърляли бомбички. Може би не е зле, някой от вашите активисти да го подшушне на някоя медия.

Някакъв дядо поп се беше изказал, че подходяща изява на отношение към това "светотатство" би била хвърлянето на камъни. Не знам дали се е сетил, че ако това се случи, той би трябвало да носи отговорност за подстрекателство, пък и в нашата държава не съдят за убийство, камо ли за рекъл-казал.

В Щатите каузата ви е във възход. Гледам разни предавания - Дейвид Летерман, Елен Дедженеръс, Джо Стюарт, Кати Грифин, Уанда Сайкс - темата присъства практически във всяко предавне или комедийно участие, с определена подкрепа за гей обществото.

Чудя се колко време ще сте на гребена на вълната. От 50-те до 70-те години темата беше расизмът срещу негрите. Като че ли стигна някаква кулминация с убийството на Мартин Лутър Кинг и полека-лека заглъхна. Законово и политически доста неща се промениха, но негрите и изобщо неевропеидните американци и до сега в мнозинството си или възприемани абстрактно, си остават втора категория.

Всъщност, възможно ли е изобщо в дългосрочен план човечеството напълно да преодолее "резервите" си към различните - расови, етнически, религиозни, сексуални...?

Може би когато напълно се омешаме и стане практически невъзможно да кажеш кой какъв е и сексът остане само като забавление, а разможаването се канализира в медицински процедури.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано28.06.12 11:08



"негрите... и до сега в мнозинството си или възприемани абстрактно, си остават втора категория"

за теб. аз лично си ги възприемам съвсем нормално. имат си положителни черти, е някои от тях, които съм познавала са имали и някои тъпи, но никой не е перфектен.

така или иначе аз ги намирам за много яки и печени и жените и мъжете, макар че понякога жените са много шумни, но със сигурност не ги възприемам така както ти.

аз не мисля, че сексът е забавление

забавление е да гледаш шоуто на Елън,

а иначе за това как хората гледат на ЛГБТ общността честно казано не ми пука тука също си има различни представители с различни положителни и не чак толкова черти, въобще хората са различни, макар че има някои неща, които се повтарят...

мисля, че хората, които много се грижат за това как другите гледат на тях по етнически, расови или други съображения си създават много главоболия, да, от време на време трябва да има кампании и напомняния, но...

все пак аз няма да ходя на парада, въпреки, че Уорлик ще е там а може пък и да отида за сефте раздвоена съм (имам амбивалентни чувства) по отношение на "ще е забавление" - "ще е излагация". Та не знам.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано28.06.12 11:12



ще има интересно вокално присъствие като гледам

някои мои любими изпълнителки ще са там интересното е че ще почне от паметника на съветската армия... с Уорлик, какви парадокси, но този паметник си е нещо като "алтернативно средище" и поле за "алтернативни изяви" (примерно графити)

Редактирано от Vanilllaa на 28.06.12 11:12.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано28.06.12 11:30



Не за мен. Моето отношение към негрите е по-скоро неопределено (индиферентно). Трябва да се замисля, за да кажа какво е и пак не е стриктно в една или друга посока - от една страна има достатъчно доказателства, че те не са с нищо по-лоши от белите (дори в някои области казват били по-надарени :)) но пък гледайки предаванията за американските затвори и улични банди, те определено преобладават (да наясно съм, че тук проблемът е по-скоро социално-психологически отколкото расов).

Имах предвид, по това, което гледам отстрани - филми, публицистични предавания, дори хуморът ако щеш (като при нашите цигани) че се забелязва едно доста широко разпространено пренебрежение.

Ами според мен понастоящем сексът се е превърнал основно в забавление. Първоначално като че ли е бил "измислен" само с цел размножаване. После човекът е започнал да го използва и като проява на любов, но в последните години, като че ли тези две функции са останали на заден план и секс се практикува дори от скука, което определено си го прави (опит за) развлечение.

За парада казваш "излагация". Излагация от самия факт на участието ти в него или от начина, по който ще се представи/възприеме парада?

Ти всъщност "излязла ли си от гардероба"? Ако да, то напълно - близки, познати, колеги, съседи или само в тесен кръг?

Изобщо, като оставим настрана "звездите" (Елен, Мариус), как "излизат от гардероба" "обикновените хора. Просто не се криеш и който разбрал-разбрал или го споменаваш в някакъв разговор или...?



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано28.06.12 11:39



Кой това бе, кой ще ви пее?

Паметникът на Съветската армия (макар, че съм краен антикомунист) за мен не е нещо лошо. Има си история, има си и художествена стойност, макар и със соц натоварване, и според мен трябва да си стои там. В края на краищата, колкото и да се дуят американците, руснаците са тези, които изнесоха войната на гърба си и натикаха звяра обратно в дупката му. Та този паметник може да си стои като символ на руската победа над един обективно неприемлив агресор и нашето уважение към този факт (последвалите събития могат да се разглеждат съвсем отделно).

Виж, с графитите, включително гротескното му боядисване не съм съгласен. За мен графитите са проява на грозота и незачитане. Да, има красиви рисунки върху стена (в БГ не съм виждал), но дори те трябва да се ползват като стенописи на конкретни места, където стоят добре, а не да се лепят където дойде. Дори равномерно сивият бетон на тежки конструкции, като виадукти например, стои много по-елегантно и ненатрапчиво от безвкусната шарения на графитите.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано28.06.12 11:45



аз съм и за и против графитите. тези дни изрисуваха ел-таблата на целия Раковски, само едно ми хареса, и 2-3 горе-долу. според мене ако рисуваш нещо над... градската среда... то поне трябва да я прави по-приятна, а не по-подтискаща.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано28.06.12 12:35



Именно.

Като изключим по-голямата част, които са откровени драсканици, дори тези графити, които сами по себе си не са грозни, практически никога (у нас) не се съобразяват със заобикалящата ги среда и най-малкото "стърчат" чуждо на нейния фон.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано28.06.12 12:55



специално тези на армията ми допадаха





Тема Re: Как сте момичета?нови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано28.06.12 13:06



Аз съм по консервативен.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: дядo]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано29.06.12 11:39



Дядо, четох ти книгата.
Не е идеално зле...

Most Germans own a second property.
It is called Greece.


Тема Re: Как сте момичета?нови [re: дядo]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано29.06.12 11:46



Всъщност, възможно ли е изобщо в дългосрочен план човечеството напълно да преодолее "резервите" си към различните - расови, етнически, религиозни, сексуални...?
...............................

Не. Стереотипи и генерализации винаги ще има. И различните ще са схващани като различни винаги.

Но въпросът не е в това. Въпросът по-скоро е каква ще бъда официалната позиция на държавите от Първия свят по проблемите на различността. Защото, съгласи се, за различните е едно на власт да е Хитлер, друго е ако е Меркел, нали така?

Може би когато напълно се омешаме и стане практически невъзможно да кажеш кой какъв е
...................................

Мисля, че това време няма да настъпи толкова скоро, колкото им се иска на някои "социални инженери". Надявам се поне аз да не го доживея това време.

Most Germans own a second property.
It is called Greece.


Тема Re: Как сте момичета?нови [re: дядo]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано29.06.12 11:55



от една страна има достатъчно доказателства, че те не са с нищо по-лоши от белите (дори в някои области казват били по-надарени :)) но пък гледайки предаванията за американските затвори и улични банди, те определено преобладават (да наясно съм, че тук проблемът е по-скоро социално-психологически отколкото расов).
.............................

Айде сега и ти, сакън да не се изкажеш политНЕкоректно.


Разбира се, че проблемът е расов. Над 80% от щатските затвори са пълни с чернокожи и латиноси. Човек трябва да е сляп, за да не забележи модела.

Но пък ти явно не си запознат с последния "хит" в социологията като наука. В университета имах професори, които се опитваха да ни убедят, че расите всъщност не съществуват като биологични конструкти, а само като социални такива. Като класи демек.

Most Germans own a second property.
It is called Greece.


Тема Re: Как сте момичета?нови [re: ARlZE]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано29.06.12 12:13



Политкоректността не ми е присъща. Ако по някаква причина не желая да звуча политнекоректно, просто не се изказвам.

Мнението ми наистина е такова. Смятам, че има достатъчно добре представящи се в живота негри в Щатите - не само Опра, Дензъл Уошигтън и други звезди, но и "обикновени" хора. Това за мен означава, че проблемът не е в расата, а социален.

Като казвам социален съм напълно наясно, че до този социален проблем са довели първоначално расови причини - измъкване на негрите от естествената им среда в Африка, приравняването им към животни з адълъг период от време, "освобождаването" им без наличието на изградена у тях база с асамостоятелно справяне с живота и забатачване в гетата, където ако не си член на улична банда, шансът да загинеш е дори по-голям отколкото ако си.

Както казах, редовно гледам предаванията за американските затвори и съм забелязал пропорциите на питомците там, но това не ме убеждава, че расовите особености са завели негрите там, по-скоро начинът им на живот, от който много малко от тях и много трудно могат да се откъснат.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: ARlZE]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано29.06.12 12:16



Нещо такова си мисля и аз, с изключение на доживяването - не искам да доживявам никакво време, защото от ден на ден все по-малко ми харесва как се развива светът.

Или може би това е просто настъпващият старчески страх от промяната...



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: ARlZE]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано29.06.12 12:20



Благодаря!!!

Това май е най-точната оценка, която съм получавал.

Всъщност оценките досега бяха три вида:

1 - много е готина, леко се чете, приятна е - от приятели
2 - пълно мълчание от познати
3 - критика - дразнещо звучало написаното от първо лице единствено число - колежка.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: дядo]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано30.06.12 10:50



Мисля, че ако направиш втори опит ще се получи още по-добре.

Иначе книжлето беше увлекателно. Мен ако една книга/филм/човек не ме грабне от първия момент, изобщо не се занимавам повече. Но твоята книга я прочетох цялата, така че...

Колко време я писа?

Most Germans own a second property.
It is called Greece.


Тема Re: Как сте момичета?нови [re: ARlZE]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано30.06.12 11:52



Амииии... то реално няма как да има втори опит по отношение на писането. По отношение на издаването също най-вероятно няма да има, защото не знам дали ще си покрия разходите.

За 350 книжки дадох (със заем от приятел) 800 лева. За да (си) ги върна трябва да продам 150 книжки. До момента, за два месеца знам за твърдо продадни около 30. Подарил съм над 60. Нямам представа какво е "нормално", но ако за година не си покрия поне разходите, ще сметна, че книгата не върви.

Освен, че книги в момента трудно се купуват, те практически не се и продават. Моята по договор се разпространява от "Хеликон", но липсва в централната им книжарница на "Славейков" - книжарницата била малка и нямало място, според управителката. Могат да ми я доставят на следващия ден от склад - мерси!

Тези от масите на "Славейков" категорично отказаха да я вземат на консигнация (всъщност то няма друг начин - никой не ти дава пари авансово). В "Български книжици" при "Кристал" и НЕСИМ на "Левски" я взеха учтиво и я завряха така, че като проверих дали върви след три седмици, едва успяха да я изровят изпод купчините книги.

Само в книжарницата на "Стефан Караджа", откъдето тръгна цялата работа - книжарката ме посъветва да я издам и ме свърза с издателство, за месец се продадоха 12 книжки. Смятай с десет такива книжарки за колко време книгата би се изчерпала.

Вчера я пуснах в Amazon като електронна и вече е в продажба. Надявам се на някой българин в чужбина и неговата носталгия.

Защо няма как да има втори път? Защото аз не съм писал книга или разкази за книга. Не съм имал и нямам намерение да ставам писател. Просто преди три-четири години в няколко клуба, където пишех, започнах да си разкавзам случките, които ми се струваха развлекателни. След няколко поощрения, започнах да си ги събирам. Не за издаване, а за внуците - и без това съм събрал родовата история на няколкостотин страници и в над 1500 снимки на рода, нека четат внуците как сме живели и как сме мислили.

После една случка, няма да я разказвам, ме подтикна да питам опитната книжарка, от този сбиротък става ли нещо за печат. Тя въодушевено ми каза, че става и ме свърза с издателка, която пък каза, че "Няма да я е срам да я издаде", взех заем от приятел (с дълбокото несъгласие на семейството - книги пари не връщат) и те така те, както казват в Северозапада.

Колкото до подобряване на написаното, трудно може да стане, щото аз не сядам да пиша разказ за книга. Нещо ме впечатлява и докато стигна до компютър си го въртя из главата и си го "пиша" на ум. Като седна на компютъра го натраквам с най-бързата скорост, с която мога, за да следвам мисълта си. После изчиствам печатните грешки, които са много и voila - шедьовър.

Имам случаи да започна нещо и да не го довърша, било защото запецвам по средата, било заради някакво прекъсване. Рядко довършвам такова нещо и то никога не става разказ.

Критерият ми за "добро" е да ми е интересно като го прочета след месеци, че и години. Ако не ми е интересно, изтривам го, не е станало, не се усеща тогавашната емоция, значи не е е била толкова силна.

Тази книжка съдържа по-малко от половината неща, които съм писал тук там през последните години. Когато издателката ми каза че трябва да се вместя в 10 коли (160 страници) заради заплащането, се опасявах, че няма да мога да реша какво да изхвърля. Като започнах да изхвърлям, се оказа че не ми стига материал, та вкарах едно разказче гратис (познай кое).

Ами това е. Писането е лесно, издаването трудно, а продаването - почти невъзможно.



Тема Мисля да ида да видя прайданови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано30.06.12 12:00



Ако не ме домързи.

Не съм виждал такова нещо на живо, а и не съм ходил на масово мероприятие от "Кой не скача е червен!".

Ако някоя от вас ме види - един такъв дрът, дебел и брадат - да ми помаха.

Само ме е страх, какъвто съм емоционален, да не вземе да ме грабне шествието и да се включа. Не за друго, ами нямам прашки - ха-ха-ха!



Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: дядo]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано30.06.12 18:06



Недей да ходиш по-добре.
С тая брада ще вземат да те помислят за някой православен фундаменталист, който е там, за да мята камъни по обратните.



Most Germans own a second property.
It is called Greece.


Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: ARlZE]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано30.06.12 19:28



Късно е чадо! Вече ходих.

Но за следващия път ще се подготвя по-добре.

Слязох на НДК-то (там ми е най-близката спирка) в пет без пет. Викам си: "Няма проблем. Прайд, прайд, ама нали сме в БГ, ще закъснеят баре половин час.". Да, ама не. Стигам до градинката в пет и десет и... тишина. Нищо не се чува, нищо не се вижда, освен, че цялото пространство широко около паметника на Съветската армия е оградено с полицейска лента и морни полицаи пъшкат на жегата през пет метра. Имаше и кончета, които надлежно бяха минирали алеите.

Опънах крачка да пресека евентуалното шествие, защото взех да се съмнявам, че има такова. Полицаи бол. Минавам зад "Александър Невски". Всички улички надолу към "Дондуков" заприщени от "тежки" полицаи. В ниското ми се мяркат шарени байрачета. Насочвам се с небрежен вид надолу. На входа на уличката ме спира един от шестимата полицаи:

- Къде отивате?
- Там - соча надолу - да гледам.
- Не може.
- Е как така не може. Аз къде да гледам?
- Идете в градинката, те ще се върнат.
- Е що не може от тук? Ей го де е.
- Не може. Може да има провокатори на безредици.
- Е, аз приличам ли ви на провокатор? - подмазвам се.
- Не, ама... - отговаря полицаят, но колегата му, явно ревнуващ, че не говоря с него отсича:
- Бе де да те знаем къв си.

Почти хуквам по "Московска". Тъй де. Хората от цял свят дошли на прайд, пък аз местен абориген да го изпусна. Най-после на "Бенковска" блокадата е рехава. Няма полицаи за борба с безредиците, има само двама катаджии. Плъзгам се покрай тях като се старая да не ги гледам и очаквам пак да чуя:
- Ти къде бе!?!
Не го чух.

Тръгнах с шествието - шествие, отстрани полицаи през два метра, отстрани - аз ("родната полиция ме пази" - както пее Веселин Маринов).

Отпред камион-платформа буа техно музика, две три момиченца и две момченца, подозрително семпло облечени кършат тела. След него около 700 човека, средна възраст 20-22 години, определено преобладават момичетата. Вижда се, че не всички са ЛГБТ, има и поддръжници. Някъде в началото на последанта трета забелязвам Уорлик. Удържа си думата човекът. И как няма - нали шефът му (Обама) официално разреши гей браковете, а Уорлик май не мисли да се пенсионира скоро.

Придружих шествието обратно до градинката.

Ми това беше. Общо взето весело, макар и някои усмивки да ми се видяха леко притеснени. Ексцесии - зиро, екстремни облекла (или липса на облекло) практически никакви, с две-три много скромни изключения, зрители (като мен) - много рехави, освиркване, подмятания, хеле па камъни - ич.

Доста ще трябва да се напънат журналистите да го превърнат в новина. Гледам в дира са започнали - "хиляди на гей парад".

Което пък не е лошо. Колкото едни новини по-малко приличат на "новини" толкова по-добре.

Кореспондент от мястото на събитието - дядо.

Естествено със снимков материал.

Уорлик - първи дубъл.



Тези двамата не споделиха дали са гей.



Уорлик - втори дубъл.





Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: дядo]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано01.07.12 15:54



няма да ти излезне късмета, щом си стар и дебел, тъй че се включи спокойно.



Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: дядo]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано01.07.12 16:00



хубаво е да има парад да може бай ганю да свикне да гледа и 'такива хора'. то това е целта-свикването. от бай ти ганя повече не може да се иска.



Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: bad girl Jo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано01.07.12 19:10



Значи целта е постигната, защото страничното внимание (по улиците) към прайда беше повече от скромно. Такива като мен следващи шествието отстрани я имаше двайсетина, я не. Спиращите се зяпачи по-скоро изчакваха да мине шествието, за да пресекат улицата за където са тръгнали, отколкото от любопитство. Повечето от случайните зяпачи снимаха с телефоните си, за да пуснат нещо във Фейсбук.

Иначе си права - на хората им трябва време да свикнат с някои неща, за да престанат тези неща да бъдат шокиращи.

Не съм ходил на контра-шествието сутринта, но според журналистите е имало само около 300 човека, което също е показателно.



Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: bad girl Jo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано01.07.12 19:12



Е аз сега кво - да организирам прайд на старите и дебелите, за да ни приемат като равни ли?

Или отделно на старите и отделно на дебелите, щото пък едните може да не искат да са заедно с другите.





Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: дядo]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано01.07.12 19:39



С твое позволение ще ти крадна линк от темата за да го постна другаде. Много се смях, имаш талант за отразяване на новини. Бъди жив и здрав да отразиш и следващия парад



в някои живее доброто в други злото а в трети глисти

Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: Deviance]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано01.07.12 20:04



Стига бе! Аз все пак съм "само" на 55, а доколкото знам парадите са през 2 години.



И защо всъщност се смя на моя сериозен репортаж?

А разрешение не ти трябва - пуснатото в нета е като писмо в бутилка, ако не си искал някой да не го чете, да не си го писал.

PS Не е лесно отразяването на такива мероприятия. Аз след като ходих 3 километра и почти тичах два, в последната отсечка ходех като току-що приобщен към мъжката част от участниците в прайда.


Редактирано от дядo на 01.07.12 20:07.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано03.07.12 21:58



:) Може би понякога има нужда и някои хора да бъдат консервативни? Но все пак да си довърша темичката за графитите - нарисуваха почти всички табла, дори и някои по-малки на Раковски, а някои и ги прерисуваха по няколко пъти, тоест смениха им графитите. Мисля, че има интересни сред тях, нямам представа защо не са се появили в медиите.

Редактирано от Vanilllaa на 03.07.12 22:14.



Тема Re: Как сте момичета?нови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано04.07.12 08:14



Кои табла? "Раковска" ми е близо, ще ида да погледна, ако са в моята част, макар че... но нека първо да погледна.



Тема Защо няма клуб на импотентните...нови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано04.07.12 16:39



и фригидните.

Ми тъй де - това е един сериозен процент от обществото, със своите радости и проблеми и с обединителен признак.

Може да се търсят допирни точки, взаимно подпомагане, клуб за запознанства.

Да са пледира, че браковете между импотентни и фригидни са едни от най-стабилните, защото не се влияят от мимолетни щения - тя не иска, а той не може - пълна хармония в сексуалния живот.

А?



Тема Сексуалното желание при лесбийкитенови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано04.07.12 16:42



Знае се, че уви, любовта вехне и меракът към собствената жена изтлява, пък и мъжките възможности не са безгранични.

При лесбийките не е необходима ерекция, ерго няма механо-психически проблем. Значи ли това, че сексуалното влечение при двойките лесбийки е непоклатимо - трийсет години с една жена и не преставаш да си лъвица в леглото с нея?

А?



Тема Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано05.07.12 09:49



Дори когато лъже, Бойко Борисов изглежда така, сякаш говори истината.

Дори когато говори истината Сергей Станишев изглежда така, сякаш лъже.



Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: дядo]  
Автор fireballlМодератор (все същия)
Публикувано05.07.12 22:13



Ох, моля те, не вкарвай дезинформация, защото аз бях там.... не бяха 700, а поне 2000 човека... и позволи ми да знам как изглежда тълпа от 2000 човека... и не ми казвай, че си си направил труда да ги преброиш лично...
За тези, които не са гледали новините....



Беше страхотно... наистина купон... чакаме ви догодина! Прайда се провежда всяка година, а не един път на две......



Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: fireballl]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано05.07.12 23:24



Аз също бях там и също знам как изглежда група от 2000 човека.

Институтът, в който съм работил беше точно 1000 (+/- 20) човека и за осем години не веднъж (по-скоро двайсетина пъти) съм ги виждал събрани на едно място. Прайдът определено беше по-малък от такава група.

Но щом модераторът твърди, че са били 2000 (подкрепен от абсолютно точните ни и винаги коректни журналисти) няма да споря.

Нека се споразумеем на 10 000.

Колкото до купона, нищо не мога да кажа за частта след шествието, но самото шествие определено беше по-вяло от социалистическите манифестации дори в края на осемдесетте. Като махнем подгряващите две-три момичета и две момчета на камиона, в останалото шествие епизодично някои правеха танцови движения или подвикваха нещо, но не повече от пет-шест човека във всеки един момент.

Иначе, на лицата на голямото мнозинство имаше усмивки и свежо излъчване, макар, че усмивките на някои бяха леко притеснени, като че ли очакваха някой да им се изсмее. Никой не го направи.

Прочее, на тези които не са ходили, можеш да разправяш и твоята версия, но на мен не ми я разказвай. АЗ БЯХ ТАМ.



ПП Погледнах пак филмчето. Кадърът в минута и 9 секунди (1:09 ) показва малко повече от половината шествие. На стоп кадър лесно може да се преброят приблизително хората.

В кадрите след 1:35 добре се вижда, че хората не са повече от 6-7на условна редица, а редиците са през метър и половина - два метра. За 2000 човека шествието би трябвало да е дълго 400 до 600 метра, за да си го представиш - това означава, че камионът трябваше да е бил вече пред градинката с трибуната, когато краят на шествието е навлизал пред Народното събрание. Добре знаеш, че шествието беше далеч по късо - приблизително дължината на диагонала пред полукръга на хотел "Радисон", което е към 120-150 метра.

Просто не ми е гот да ме наричат лъжец.


ППП Бе не, че ни ми е гот, ами направо мразя да ме наричат лъжец.


Те ти снимка.



Това е целият прайд. Вляво не се вижда, но е веднага водещият камион, защото след него вървеше тоя с байрака на пръчката, а малко по-назад другите с големия байрак. Вижда се и докъде свършва шествието. Когато ми изброиш тук 1000 (не 2000) човека, ми се обади.

Снимката от тук



Айде лека нощ, че ме ядоса!

Редактирано от дядo на 06.07.12 00:04.



Тема Малко остананови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано06.07.12 10:01



"Съжителството равно на брак, предлагат от ГЕРБ"

От тук до еднополовите бракове е една крачка.



Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: bad girl Jo]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано06.07.12 12:10



Ние знаем, че има "такива хора" и сме свикнали да ги гледаме, не се безпокой.



Most Germans own a second property.
It is called Greece.


Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: дядo]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано06.07.12 12:12



Хаха, дядото дезинформатор.



10 000 е добре, на мен ми звучи точно.

Most Germans own a second property.
It is called Greece.


Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: дядo]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано06.07.12 12:17



Е аз сега кво - да организирам прайд на старите и дебелите, за да ни приемат като равни ли?
............................

Ето това е добра идея.
Докладът за развитие на човека на ООН от 2004 наистина сочи, че има предразсъдъци към старите и към дебелите, както и към старите дебелаци или дебелите старци.

Изобщо, има предразсъдъци към всеки, който не е здрав, млад, от бялата раса, богат, образован, красив и успешен. Който не попада в тая категория е съвсем свободен да си организира прайд.



Most Germans own a second property.
It is called Greece.


Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: дядo]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано06.07.12 12:20



Дори когато лъже, Бойко Борисов изглежда така, сякаш говори истината.

Дори когато говори истината Сергей Станишев изглежда така, сякаш лъже.

................................

Да, това е истина.
Още израелските ПР-и на Станишев на парламентарните избори 2009 му го казаха горе-долу същото. И за това "прозрение" взеха 1,5 млн. евро (или лева бяха, не помня)...

Most Germans own a second property.
It is called Greece.


Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: ARlZE]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано06.07.12 13:04



Ти сега ме хвърли в терзания.

Аз стар дебелак ли съм или дебел старец?

Всъщност, като се замисля, май просто съм нисък за килограмите си.

Ще създам прайд на ниските, над 180 см. В САЩ ще се наричаме "вертикално предизвикани" (vertically chalanged), както е прието да се наричат такива хора при тях.

Какво ще кажеш? За да не се измъкнеш с "Ми де да знам - не съм те виждал", само на теб ще кажа, че на снимката на прайда, този дето се опитва да снима голямото хоризонтално знаме отгоре, с вдигнати ръце съм аз.

Само да не ме издадеш на мацките, че ще ме разкоспирират.



Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: ARlZE]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано06.07.12 13:08



Това беше жестоко от твоя страна.



Винаги съм знаел, че съм талантлив в много отношения, но не умея да си продавам таланта (и с книгата ми е така - два месеца - 30 продадени, 65 подарени).



Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: fireballl]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано06.07.12 17:11



Това пове като 700 ли т извучи или като 2000?

"София прайд" премина под надслова "Човешките права са моя гордост"
Близо 1000 души се включиха в петото издание на "София прайд" в столицата. Шествието тръгна от паметника на Съветската армия, мина по булевардите "Вас... "


От тук



Все си мисля, че американските журналисти са по-точни от нашите момиченца с такъв етикет на визитките.

Та кой вкарва дезинформация?

Няма нужда да казваш "Извинявай, дядо!".

Достатъчно е: "Може да съм сбъркала, от вътре трудно се преценява цялото."



Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: дядo]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано06.07.12 19:58



Винаги съм знаел, че съм талантлив в много отношения, но не умея да си продавам таланта
...................................

Много хора сме така.
Липсва ни това, което социалните психолози наричат "социална интелигентност". Терминът е доста обширен, обхваща много измерения и проявления на индивидуалното поведение в група или общество, но това, което нас ни интересува в случая е "липсата на усет и умение да се пласираш на правилното място по правилното време, както и да кажеш правилните неща на правилния човек с правилния тон и правилните очаквания". Т.е. липсата на нюх за вътрешногруповата динамика и неформалното лидерство.

Забелязал си, предполагам, как едни футболисти се пласират по-добре от други на терена. Те сякаш инстинктивно предвиждат как ще се развие обстановката с минути напред в една крайно динамична и по принцип непредвидима среда. Въпрос И на тренинг е, разбира се, но трябва и да ти е в природата. А футболът все пак е игра с ясни правила, точно определен брой участници. Всеки участник има ясни цели и най-ценният ресурс - топката - е видим и достъпен за всички, които успеят да се преборят за него.

Докато обществото е несъизмеримо по-голяма "сцена", с играчи, които влизат и си заминават, с цели невидими и неясни, понякога до самия край. Света на големия бизнес, света на голямата политика - ето там оцеляващите индивиди са най-ярките примери за нюх и перфектна ориентация.

И имай предвид, че един от най-умните хора - американец с АйКю над 170 - работи като охрана в бар за 15 долара на час. Така че не се кОси. Може децата ти да имат повече късмет от теб. И имам предвид "късмет", буквално. Този неуловим, но незаменим ингридиънт на успеха и финансовото благополучие.

Most Germans own a second property.
It is called Greece.


Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: ARlZE]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано06.07.12 21:21



Много сложно и умно си го написал. За мен нещата са по прости.

Търговията е вид измама - основното правило е да купиш евтино и да продадеш скъпо. Няма значение дали стоката е картофи, "бутикова" рокля или собствените ти способности в някаква сфера.

Моят проблем е патологична честност. Например, не бих могъл да продам нещо на тройната цена, която съм дал за него. Не мога да продам нещо с печалба на човек, когото смятам за приятел.

Наследил съм го от баща ми. Не казвам, че никога не съм лъгал, но съм го правил за дребни и незначителни неща, които не са навреждали никому - да се спася от неудобно положение, да не разкрия докрай, че някой ми е неприятен... такива неща. В последните десет години дори и за такива лъжи не си давам зор и карам направо. Съответно си нося последствията - основно финансови.

Понеже по клубовете съм се хвалил с висока заплата, та да предваря евентуален въпрос. Да, получавал съм много висока заплата, но никога не съм си искал. Взимал са толкова, колкото са ми предлагали.

Просто до някое време имах голям късмет, който както правилно си отбелязал, е една от малкото съществени съставки на успеха.



Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: дядo]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано09.07.12 17:00



Смях се с глас



в някои живее доброто в други злото а в трети глисти

Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: Deviance]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано09.07.12 21:06



Ох, изтръпнах!

Помислих, че отговаряш на поста ми, в който разкривам на ARIZE кой съм на снимката, и че той ме е издал (казах му да не казва на другите) и че си се смял на мен.





Тема Лично и общественонови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано10.07.12 09:47



В статия по проблемите на ЛГБТ във вестник "Капитал" - 7-13 юли 20102, е цитиран омбудсмана на България Константин Пенчев:

"Ако удариш шамар на някого на улицата, това е престъпление от частен характер. Той може да те осъди. Но ако удариш някого защото е гей или ром, това е шамар за цялата общност, към която той принадлежи, и такива явления би трябвало да се преследват от прокуратурата"

Намирате ли горния цитат за напълно коректен?



Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: дядo]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано10.07.12 10:55



Глупости. Смях се на начина, по който отговаряш на файрболката. Добри момичета са но като типични българки нашто гардже си е най-хубаво



в някои живее доброто в други злото а в трети глисти

Тема Re: Лично и общественонови [re: дядo]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано10.07.12 11:01



Не. Не може един човек да е представител на цялото мнозинство. Дай по тая логика да им се прощава всичко (както редовно става с мангаляка). Като сгазиш лука - ще си носиш последствията.

В друг клуб водих спор с един набеден гей, който пищя и рева, че бил дискриминиран. Като поисках да каже точно за какво и къде са го дискриминирали и се покри.

Оня с големите уши пак се е изходил неподготвен. Ама това са политиците - серат на метеното а после се чудят що ги псуват.

в някои живее доброто в други злото а в трети глисти


Тема Re: Мисля да ида да видя прайданови [re: Deviance]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано10.07.12 11:04



Майтап, бе Уили!





Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: дядo]  
Автор Liya ()
Публикувано10.07.12 23:34



Деде, ела да пишеш в клуб Споделено - там не е ВИП и би трябвало да можеш. Ще се радвам да те срещна там





Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: Liya]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано11.07.12 07:55



Благодаря!

Когато започнах да пиша в дира (в 40-50), една клубарка ме покани като теб в един друг клуб. В началото много ми се радваха, после някои вече не ми се радваха, после всички вкупом ме изгониха от там с тояги.

После и от 40-50 ме изгониха с тояги (бан до 2038, мотив - "дебил и не се лекува").

Хайде сега помисли си пак - наистина ли искаш да дойда в "Споделено"





Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: дядo]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано11.07.12 09:03



Що бе ела там

Безсънната е добър човек и няма да ядеш бан за щяло и нещяло

в някои живее доброто в други злото а в трети глисти

Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: Deviance]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано11.07.12 10:01



Ще видя. Може да намина.



Тема Re: Лично и общественонови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано11.07.12 10:59



да

съжалявам, че няма някое майнорити, към което да се присъединиш, за да можеш да ползваш големите ни привилегии



Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: ARlZE]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано11.07.12 11:15



глупости, липсват елементарни познания по икономика + дори и да ги има ние сме малка икономика с 0ев професионален имидж и за това за нищо не може да ги употребиш. всеки който си мисли, че с индивидуален професионален имидж може да постигне много - много се лъже като чуеш индийски програмист, израелски... специалист някъв всеки знае за какво става дума, а като чуеш български програмист, ПР, програмист за кво става дума? за нищо не става дума. индивидуално били много умни, пък никой не е чувал за тях, как става това? ей така става, че индивидуално изобщо не са чак толкова умни, то ако с едно прозрение се ставаше известен,.... ехе....

Допълнение: дори и да са индивидуално умни, когато не допринасят за имиджа на групата все едно нищо не правят и така подкопават себе си, нещо което естествено българските "специалисти" правят непрекъснато

Редактирано от Vanilllaa на 11.07.12 11:26.



Тема Re: Лично и общественонови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано11.07.12 11:18



Грешиш. Отдавна със съжаление съм установил, че съм от онези 2-3% най-качествени хора, за което цял живот отнасям оплювки от останалите 97-98% посредствени и откровено калпави, но това малцинство още си няма организиран прайд, пък аз като истински негов член, не си падам по организиране на тълпите, а съм единак.





Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано11.07.12 11:18



не се безпокой, не ти е проблемът в честността, те немците са 10 пъти по-патологично честни понякога от тебе, но не са така световно неизвестни и капсулирани в себе си като бг.



Тема Re: Лично и общественонови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано11.07.12 11:23



имаш малко преувеличено мнение за себе си

, но щом така ти допада. аз пък си мисля, че си един от 70% вечно недоволни в бг, чието вечно недоволство се дължи на великолепното съчетание на собствена некадърност, мързел и обща икономическа и социална изостаналост на бг обществото

Редактирано от Vanilllaa на 11.07.12 11:23.



Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано11.07.12 11:31



Не съм убеден, че си ме разбрала. В моята професия и с моя късмет, не ми беше проблем, че съм в БГ. Напротив - мисля, че доста добре ми се стекоха нещата. Но като служител (е, някакъв шеф, но все пак служител). Не съм си и помислял да ставам някакъв частник.*

"Частната инициатива" далеч не е е чиста прозорливост, а най-малко пък икономическа компетентност (споменала си го някъде). Тя е по скоро съвкупност от достатъчна некомпетентност в съответната област (незнание, че нещо не може да се направи), арогантност, шмекерлък и пълно незачитане на другите около теб (ако трбява ще им вземеш безплатно, по приятелски всеки "актив" (знание, умение, връзки, дори пари), за да си спретнеш печеливша сделка.

Естествено, изключенията като Бил Гейтс и Стив Джобс (доколкото изобщо са изключения, щото и те са нагли копелета) със създаването на нещо смислено за продаване, не променят общото правило.

*Всъщност докато бях една година без работа, си мислех, че бих се чувствал добре с една книжарничка, доколкото това е частен бизнес - с фиксирана отстъпка и практическа липса на възможност за кой знае какви бизнес похвати. Установих, че това би могло да ни храни с жена ми само ако сме пенсионери, като добавка към пенсиите.



Тема Re: Лично и общественонови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано11.07.12 11:33



В случая имам едно малко предимство пред теб в даването на оценката - аз се познавам, а ти мене не.





Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: дядo]  
Автор Liya ()
Публикувано12.07.12 01:34



една клубарка ме покани като теб в един друг клуб. В началото много ми се радваха, после някои вече не ми се радваха, после всички вкупом ме изгониха от там с тояги. - За този клуб зная добре как се случи и е пресилено това всички вкупом - бях свидетел и беше заради едно незначително малцинство, безочливо едно такова, с което клубчето още се бори, но почти са ги прогонили да си пишат глупостите в клуб 60-160


За клуб 40-50 не зная как е станало, но вярвам, че е било недоразумение...
Хайде, намини към Споделено - не че съм редовна там, но ще се радвам на есенцата ти - харесвах ги, знаеш и не само аз.



Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: Liya]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано12.07.12 09:38



Като харесваш есенцата ми, купи си книжката ми.





Като я прочетеш, ако ти харесва, ще ти дам линк към извора.

Наминах към Споделено - вкратце тук публиката ми допада повече.

ПП А за "оня" клуб не си познала (ти си мислиш за третия, от който ме изгониха (има и други)). Този е един друг - извън дира, и там наистина няма нито, ама нито един, дето да съжалява, че ме няма. Няма проблем - когато нещата са взеимни, всичко е наред.



Тема Чалганови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано12.07.12 10:54



Имам физическа непоносимост към чалгата. Като ги чуя да завият на умряло разните Николини и Веселини или пък меракът на чичо Денчо да цепне дънките на непълнолетната Радка, и направо храносмилателната ми система напира да си каже мнението.

Обаче!

Ровча си снощи по ютубата и стигам до Горан Брегович.

Сега, ако трябва да сме точни, "чалга", на турски просто значи музика, а в българския се е наложила като понятие (още преди "цигансикте" изпълнения на Тодор Колев) за циганско-сватбарска музика, изпълнявана най-често от по-препечените ни съграждани.

От тази гледна точка произведенията на Горан Брегович са си пар екселанс чалга, но ритъмът ме хваща за пръста и натиска ли натиска "replay".

Опитвам се да се оправдая, че е заради комично-сатирично-самоироничните текстове, но такива има и в другата чалга, известна още като поп-фолк. Що тогава това ми харесва, пък онова... да кажем не.

Не ще да е и ритъмът - и двете лягат къде по-плътно, къде по-обтекаемо върху турския кючек.

А кажете ми що така!

Те го те и парчето, което...





Тема Топлонови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано12.07.12 16:17



Вървя си по една от централните софийски улици. Всъщност не си вървя, а отивам. И по-точно – отивам на работа. Средата на юли е. Топло. Още час и ще стане горещо. Модата, или по-точно липсата на мода, дава свобода на въображението. Мъжете сме, както може да се очаква, прозаични – панталони от тънък светъл плат и извадена над тях риза независимо дали е пригодена за такова носене или не. Тук-там се откроява младеж с тъмен костюм – фирмена политика или надежда за попадане в полезрението на този, от когото зависи кариерата, и възрастни мъже с прошарена или почти липсваща коса в овехтял костюм „катр сезон” или несъотвестващи си сако и панталон – навик от дългогодишното носене на костюм или „зимно време без торбичка, лятно време без абичка…”

Виж жените. Ах, жените! За да ги подредя в някакви категории, ще ми трябва таблица с поне три и половина милиона реда, ако се огранича само до българките. Има обаче една обща характеристика – плът. Мнооого плът! Възрастта почти няма значение – момиченцата са деца, девойките (всъщност откъде започват девойките?) бързат да догонят какичките, какичките (докъде стигат какичките?) са извадили всичко на сергията в дива конкуренция за „купувачи”, а лелките (ако питаш тях такова понятие не съществува) гледат да не изостават, макар че пазвите им вече са заприличали на мачкан лак – не на цвят, разбира се. Бабите – на бабите пък изобщо не им пука какво ще се показва и откъде, стига поне малко да охладят тленната опаковка на душата, която напира да се изпари от горещината.

Гледам всичката тази плът и се сещам… за секс естествено. „Сещам се”, защото отдавна това е престанало да е основната ми мисъл. Сещам се, че отдавна, когато не ми се налагаше да се сещам, това, което се виждаше бяха бедра. За останалото трябваше да се досещаш по формата на опаковката. Е, тогава опаковката рядко лъжеше, да не говорим за съвременните технологии, при които дори на пипане не можеш да си сигурен дали стоката е автентична. Телевизията криеше всичко. На входа на кината стояха строго учителите ни, за да ни предпазят от грозната и травмираща гледка на гола женска гръд, която ако мигаш по-често може и да пропуснеш. Списания – в модните, ако си чак толкова извратен, можеш да се радваш на сутиени, заемащи една трета от торса на моделката и сякаш изковани като рицарски брони, с много тегели, оформящи стандартна островърха пирамида, маскираща всяка естествена заобленост. Имаше едно немско списание „Кино-фото-магазин”. Ако имаш късмет може и да улучиш единствения брой в годината с „актова” черно-бяла снимка на гол женски силует, три-четвърти гръб, контражур.

Да! Нямаше плът. Но имаше фантазия. Имаше магия! И цялото ти тяло се разтреперваше стигнеше ли се до първото копче.

Сега. Сега какво? Сега и да искаш, не можеш нищо да фантазираш. Всичко е пред теб – на мегапикселова снимка и 3D филм, в кината, по телевизията, тапицирало будките за вестници, по билбордове и витрини… и най-много – на живо – в офиса, на улицата, в автобуса – точно под носа ти.

Едно време се виехме като индийски кобри за да надникнем в пазвата на момичето и да видим от къде се разделят гърдите й. Сега, ако не внимаваш, ще видиш точно къде се разделят краката й.

Сексът от повод за убийство и самоубийство, че даже и за войни, стана повод за присмех, ако на 12 още не си се пробвал. При това водещи са момичетата. Минетът от проява на най-дълбока интимност и себеотдаденост или пълна пропадналост, вече е приравнен към целувката без език и приложен самостоятелно, не се брои за секс.

При практическата липса на брак и трайност на „постоянния” партньор по-кратка от тази на чифт китайски обувки, изневярата, от смъртен грях, се превърна в проява на елементарна разсеяност.

И сексът… сексът си дойде на мястото – там където го е поставила изначално природата – като средство (все още) за продължаване на рода и безплатно развлечение извън програмата на Европейското по футбол.



Тема Re: Топлонови [re: дядo]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано12.07.12 18:22



Носталгия а?

Иначе хубаво написано. Браво дядо дерзай

в някои живее доброто в други злото а в трети глисти

Тема Re: Топлонови [re: Deviance]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано12.07.12 19:25



Бе точно в тази насока, нямам носталгия.

Имам носталгия примерно към осигурената работа, което те спасява от пълна безизходица, в каквато сега мога да попадна за секунди. Към липсата или поне редкостта на квартирните кражби, към по-добрите отношения между хората, към нормалността да поканиш или да отидеш на гости по всяко време и да те посрещнат или да ги посрещнеш с каквото имаш без притеснението, че трябва да се отсрамиш подходящо, към желанието на всеки да се изкара по-интелигентен, а не като сега - по-голям простак... такива неща.

Естествено, ясно ми е, че това няма как да стане.



Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: дядo]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано12.07.12 20:39



Поздравявам те за смелостта да издадеш книга!
Обичам да държа книга в ръцете си, но не ме напусна усещането, че те чета в клубовете. Има хубави историйки!
Изпратих книгата ти и на една любопитница в чужбина, така че из Европа ще станеш прочут!

Бъди здрав!





Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: Фиши]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано12.07.12 21:21



Защото СИ МЕ ЧЕЛА в клубовете. Стилът е един и същ, а и голяма част от историите са пускани в клубовете.

Всъщност нито една не е писана за книга. Книгата стана случайно.

Да издадеш книга не е никаква смелост. Виж, да я продадеш, си иска доста унижение. В този аспект - книгата е качена като електронна в Amazon точно с надеждата, че българи в чужбина ще я намерят подкрепяща решението им да напуснат овреме. :))). За българските "електрончици" всеки момент трябва да излезе в biblio.bg.

В Amazon излезе за 3 часа след попълване на елементарна форма и качване на файла в word, при срок за чуждоезични книга 48 часа. В библио днес беше 12-ти работен ден след подписване на 4 страници договор на място и предаване на файла за конвертиране от word в epub. Срокът е... "скоро".

Равносметка за два месеца - тираж 350, продадени 44 , подарени 69. Необходими продажби за възвръщане на инвестицията (и връщане на дълга) - 164.

Последният абзац като полезна информация за желаещите да издават книги.

PS Ти си още едно доказателство, че няма нужда да се местя в други клубове - който иска, ще ме намери.

Приятна вечер!



Тема Re: Открих основната разлика между ББ и Станишевнови [re: дядo]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано13.07.12 09:43



Добро утро


За книгата научих от еsti. Купих си я, защото си имам принципи, които се опитвам да спазвам. А и прочетох неща, на които не съм попадала. Така че се радвам, че я взех.
Да не изпадам в теорите на съвременния маркетинг, а да ти пожелая да теглиш кертика и да си поне на нула.
Не съм те търсила нарочно, случайно попаднах, но се радвам, че си намерил тих пристан.
Прекрасен петък, 13-ти



Тема Не губете кураж!нови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано14.07.12 21:05



Гледах днес "Срещи с Дейв" - 2008 година, с Еди Мърфи.

Някакви извънземни искат да унищожат земята по неясни причини (не го хванах от началото), но после решават, че сме готини и се отказват.

Мен друго ме впечатли - "скритото" послание на филма.

Капитанът на кораба - най-големият герой на тяхната планета, е негър. Той е умен, чувствителен и добър. Вторият капитан е глупав, безчувствен и зъл. Той е бял. Красавицата, влюбена в капитана и трета по ранг, също е негърка. Единственият гей в малкия екипаж е на страната на добрите и накланя везните в тяхна полза в сюблимния момент.

Всички в екипажа, мъже и жени, имат еднакви три имена - първото американско, а презимето и фамилията - китайски. Изключение прави само геят - "Защо трябва да сме еднакви!"

Не видях лесбийка, но може да не съм гледал внимателно.

Не знам защо, но филмът ми прозвуча пророчески, като романите на Жул Верн.



Тема Джон Лорднови [re: дядo]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано17.07.12 11:06



Ей на това му казвам аз красив мъж. Мир на праха му.



И името му отива.



Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано01.08.12 17:16



Ванилкееее, ай си говорим, маааа! И без тва нема даже кой да та нарече п....рас.



Тема Клошаринови [re: дядo]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 00:13



Струва ми се, че преди кризата, условно преди 2010, практически нямаше българи, които да ровят по кофите за боклук, с много редки изключения на доста възрастен мъж или жена. Напоследък практически всеки ден виждам българи на 30-40, повечето мъже, да ровят по кофите. Някои от тях са нормално облечени и чисти и ако не ги видя с очите си, не бих допуснал, че го правят. Име и по възрастни - до към 50-60. Вижда се, че не им е случаен импулс, а редовно занимание.

Нямам представа какви са, как живеят, имат ли семейства. Мисля си, че ако това не ми се налага за да дам хляб за семейството си, не за себе си, не бих го направил и то не толкова от гнусотия, а защото си мисля, че човек стигне ли до това ниво, вече няма причини да е жив.

Вие при какви обстоятелства бихте ровили в кофите за боклук? А какво би ви спряло? Къде слагате чертата?



Тема Женската любовнови [re: дядo]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано05.08.12 22:44



Гледам филм. Жената е влюбена в мъжа. Мъжът е влюбен в жената.

Жената иска мъжът да направи нещо. Той не е съгласен. Жената го напуска. Обича го, но може да си наложи да го напусне и да страда от това. Мъжът не може да понесе страданието от липсата й и се съгласява да направи каквото иска жената.

Това не е филм. Това са наблюденията ми в живота.

Любовта на жената по-слаба ли е от тази на мъжа?

Или жената може да понася повече душевна болка в името на постигане на конкретна цел?

Или жената е сигурна, че мъжът ще се предаде и няма да й се наложи да изпитва болка?

Или жената всъщност никога не обича всеотдайно, а само в рамките на "полезното" за нея?



Тема Re: Женската любовнови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано06.08.12 19:44



жените са своенравни и по-емоционални





Тема Re: Женската любовнови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано06.08.12 20:38



Това го знам. Става въпрос за друго.

Ще го кажа и по друг начин. Жената се влюбва в мъж. Той също се влюбва в нея. Не е важно кой пръв е усетл тръпката. Мъжът определено напира да спи с жената. Тя (само предполагам) го иска не по-малко, но не му се отдава, отлага, отблъсква го когато стане прекалено напорист и ИЗБИРА МОМЕНТА според някакви нейни си критерии. Поне по мое време беше така.

Та става въпрос, че жената съумява и при най-силната продължителна емоция, наречена любов, да запази разсъдъка си и да дирижира нещата според интереса си.

Означава ли това, че при нея любовта е по-слаба, съответно управляема, или че жената е по-силна от мъжа, или че тя е по-издръжлива на емоционална болка, или просто жените познават по-добре мъжете и са сигурни, че отлагането и игричките от типа "аз пък не те искам" няма да отблъснат мъжа и да го загубят завинаги.

Така и така си се обадила - как е при вас, като и двете сте жени? Има ли игра на "по-силната" с "по-слабата" подобна на тази жена-мъж?



Тема Re: Клошаринови [re: дядo]  
Автор 7777n ()
Публикувано07.08.12 11:15



Понякога клошарите забогатяват :))



Тема Re: Клошаринови [re: 7777n]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано07.08.12 11:33



Да, да, да и един мармот загъва шоколадите в станиол...



Тема Петя Дубарованови [re: дядo]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано07.08.12 13:31



"...Но искам да вярвам, че има и достойни хора, хора чисти и необикновени. Ако има, то те са нещастници.”

Петя Дубарова



Тема Re: Женската любовнови [re: дядo]  
Автор 7777n ()
Публикувано07.08.12 17:12



аз съм разведен





Тема Re: Клошаринови [re: дядo]  
Автор EllenDeGeneres (alone)
Публикувано07.08.12 17:20



Дядо, защо поставяш сериозни въпроси в клуба? Има друг клуб за подобни въпроси и постинги, мисля. Какво общо имат клошарите в този клуб? Въпросът, който задаваш е болен, за всички в Чалгария, малко или много. Клошарите са едно а лесбийките съвсем друго. Защо питаш при какви обстоятелства бихме ровили в кофите за боклук, какво би ни спряло и къде слагаме чертата? Мисля, че първо ти трябва да си отговориш сам за себе си, а после да си задаваш въпросите и то не тук....

T.......................................а is a fucking bitch




МАМКА МУ....КАК МОЖЕ СВЕТА ДА Е ТОООООООООООООООЛКОВА МАЛЪК?????....

Редактирано от EllenDeGeneres на 07.08.12 17:48.



Тема Re: Клошаринови [re: EllenDeGeneres]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано07.08.12 17:29



Здравей Елен. Радвам се да те видя. Наистина.

Аз съм отговорил за себе си: "Мисля си, че ако това не ми се налага за да дам хляб за семейството си, не за себе си, не бих го направил и то не толкова от гнусотия, а защото си мисля, че човек стигне ли до това ниво, вече няма причини да е жив."

Питам вас, защото не пиша в други клубове (макар че в последната седмица опитах отново - безуспешно). Оказва се, че вие сте най-толерантни към мен.



Защо да не питам лесбийките за сериозни неща? Вие не сте ли като всички други хора, с единствената разлика в сексуалната нагласа?

Добре, имам един въпрос лично към теб и ще уважа мнението ти по него. Обещавам.

Аз ли съм пречката в този клуб да пишат лесбийки?



Тема Re: Женската любовнови [re: 7777n]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано07.08.12 17:31



Може би причината е, че даваш неадекватни отговори на въпросите.





Тема Харесвате ли Ева Лонгориянови [re: дядo]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано08.08.12 15:25



Не гледам "Отчаяни съпруги", а и не си спомням в кои други филми играе, но я гледах в няколко срещи с Дейвид Летерман и Крейг Фергюсън.

В едната, с Дейвид, беше в костюм с къси гащета. Боже какъв крак има тази жена, а определено е над 40. Освен това има страхотно излъчване - свежест, непосредственост, сладка простота, звънлив и заразителен смях...

Е, от ваша гледна точка?



Тема Антон Страшимировнови [re: дядo]  
Автор 7777n ()
Публикувано09.08.12 10:24



"Харесвам хората, когато са нещастни"

Антон Страшимиров





Тема Re: Харесвате ли Ева Лонгориянови [re: дядo]  
Автор 7777n ()
Публикувано09.08.12 10:25



Коя е тая бе?





Тема Re: Женската любовнови [re: дядo]  
Автор 7777n ()
Публикувано09.08.12 10:30



Може би първопричината е в теб,че даваш неадекватни(за този клуб) теми



в интернет не се държа адекватно,на живо е съвсем различно...там съм като ченге под прикритие
тук идвам само за бъзици,особено с теб



Тема Re: Клошаринови [re: дядo]  
Автор 7777n ()
Публикувано09.08.12 10:34



Тя май ти каза нещо такова... "T.......................................а is a fucking bitch "





Тема Re: Женската любовнови [re: 7777n]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 10:51



Щом ти харесва да си милиционер, аз съм последният, който ще тръгне да те съди...



Тема Re: Антон Страшимировнови [re: 7777n]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 10:52



Кой е този?



Тема Re: Харесвате ли Ева Лонгориянови [re: 7777n]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано09.08.12 10:53



За коя питаш?



Тема Re: Женската любовнови [re: 7777n]  
Автор Liya ()
Публикувано10.08.12 00:33



Ти защо

говориш за себе си в женски род, а - в мъжки?!
Много ли е интересно така? Други интереси дали имаш...



Тема Re: Женската любовнови [re: Liya]  
Автор 7777n ()
Публикувано10.08.12 09:48



имам,имам...нали всеки може да се представя за какъвто си иска в нета? тук не е като в реала...ей затова не го приемам на сериозно


А,вие от "Споделено" защо винаги идвате при лесбийките? Нещо не ви е споделено ли?

Ето на, и дядото не е Толстой, ама на него се прави

Редактирано от 7777n на 10.08.12 10:05.



Тема Re: Харесвате ли Ева Лонгориянови [re: дядo]  
Автор 7777n ()
Публикувано10.08.12 09:50



За тебе! Нали ти си оная?





Тема Re: Женската любовнови [re: 7777n]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано10.08.12 10:37



Учено, ма недоучено.

Портретът не е на Толстой, а на хипотетичен старец и се нарича "Старец с бастун". Рисуван е от художника Игорь Бабайлов - изявен руски портретист, живеещ в Щатите, на когото са позирали Путин, Буш, папа Павел II...

Между другото, ползвам този портрет за корицата на книгата си с изричното разрешение на господин Бабайлов, когото помолих за това.

Ето ти Толстой:



Приличат си само по това, че и двамата имат брада. Впрочем аз също.



Тема Re: Харесвате ли Ева Лонгориянови [re: 7777n]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано10.08.12 10:39



Ти май съвсем се оплете.



Тема Re: Женската любовнови [re: дядo]  
Автор вoлнa птицa (член)
Публикувано10.08.12 17:01



Абсолютно съм съгласна. В повечето случаи жените обичаме, но не си губим напълно ума.



Тема Re: Харесвате ли Ева Лонгориянови [re: дядo]  
Автор 7777n ()
Публикувано10.08.12 17:08



А така! Втори път да не търсиш лесбийки да ти обръщат внимание!





Тема Re: Женската любовнови [re: дядo]  
Автор 7777n ()
Публикувано10.08.12 17:10



Приличат си само по това, че и двамата имат брада. Впрочем аз също

Дреме ми на ку*а кой си, какъв си и каква ти е корицата





Тема Re: Женската любовнови [re: 7777n]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано10.08.12 19:04



И къде си тръгнал с тоз одряман кур?

Прочее мойто момче, момиче, дебилче или квото си там, моята приказка с теб беше до тук.



Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано10.08.12 20:49



Имам си кучка - софийска подкаручна порода. Казвам кучка, за да се разбере, че е женска.

Като беше бебе се опитваше да ми "чука" крака, както правят понякога мъжките кучета. Реших, че още не се е ориентирала в същността си, но вече е почти на две години и продължава да се опитва да ме изчука.

Да имате идея що?



Тема Re: Женската любовнови [re: дядo]  
Автор 7777n ()
Публикувано11.08.12 10:26



Аплодисменти!
Внимавай да не ми заставаш пред погледа!





Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор 7777n ()
Публикувано11.08.12 10:28



Щото си дебил!





Тема Re: Темата на дядонови [re: 7777n]  
Автор AnySladurani (влюбена)
Публикувано11.08.12 14:34



Хахахаха, дедито съвсем се смахна!

Не е лесно да си идиот, сред такава конкуренция!!!


Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор AnySladurani (влюбена)
Публикувано11.08.12 14:41



Дядо, дядооо, изби рибата с този въпрос! Предлагам ти, като не те кефи женската ти кучка да те ....... , вземи едно мъжко от улицата, дай му да те оправи и барем мирясаш.......



Не е лесно да си идиот, сред такава конкуренция!!!

Тема Re: Темата на дядонови [re: AnySladurani]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано11.08.12 16:46



Права си. Къде съм тръгнал и аз да питам в клуб, в който смятат всеки мъж с дълга брада за Толстой. Не че знаят кой е Толстой де.





Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор AnySladurani (влюбена)
Публикувано11.08.12 19:18



Виж к'во, не мисля, че Толстой има нещо общо в случая :) А и сме достатъчно грамотни, че да знаеме кой видиш ли е той!



Не е лесно да си идиот, сред такава конкуренция!!!

Тема Re: Темата на дядонови [re: AnySladurani]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано11.08.12 20:00



Така е, откакто има гугъл всички вече са грамотни. Е, повечето не могат да напишат едно изречение без правописни грешки (остави ги запетаите и пълния член), но това са подробности.



Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор AnySladurani (влюбена)
Публикувано11.08.12 20:44



Тука за съжаление си прав!

Не е лесно да си идиот, сред такава конкуренция!!!


Тема САЩ вече имат първи генерал лесбийканови [re: дядo]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано14.08.12 14:13



А честито! Да му мислят ефрейторите като мен.







Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор coffeemate (старо куче)
Публикувано14.08.12 21:17



Дядо, идвай в Споделено, че вече ме разкостиха. То бива любов, бива, ама това вече се не трае. Много хора страдат заради твоята липса.
Понеже усещам една известна вина /която ти ми вмени много умело/, затова аз като главен виновник ти се извинявам за разправията и те моля да се върнеш пак в клубчето. Обещавам най-тържествено да не водя войни с теб в бъдеще.
Айде
Идвай



Тема Re: Темата на дядонови [re: coffeemate]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано14.08.12 21:35



Не се коси Кафенце. Ти не си причината да изляза от Споделено. Поканата ти да се поправя (вероятно недоразбрана от мен) беше само последната капка.

И причините (не е една) на са толкова важни, но напоследък нещо не съм склонен да се съобразявам твърде много с другите.

Не съм бил в Споделено преди, сега влизам и трябва да започна да ходя по тънкия лед на някои, ами не ми се напряга. Естествено мога сръфам всекиго, но вече не искам да го правя. Правя го само като ме принудят, но после не се чувствам добре.

Така че просто възстанових старото пложение - не съм в Споделено. Не искам да се заричам, но определено не ми се връща. Поглеждам темите - изискват откритост, а когато съм открит разбунвам духовете и пак трябва да се съобразявам или да си показвам зъбите, а... както вече казах...

Ако те натискат, дай им илнк към този постинг. Ти нямаш вина, че излязох от клуба.



Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор coffeemate (старо куче)
Публикувано14.08.12 21:44



Разбира се, че искат откритост. Ама както виждаш- хората се сдобряват. Приемат, че някой нещо не ги е разбрал или усетил и подминават. Там остават хора, с които им е приятно да говорят и затова остават в клубчето.
Дай влез в темата на Сон да си говорим. Тук не ми е мястото баш на мен.


Айде дее
Гледай колко народ иска ди си пише с теб, а ти се инатиш.
И кво като има конфронтации с този и онзи- приемаш ги и толкова. То като в живота бе. За мен важното е каквото и да се каже - да е без злоба. А там няма такава.
Айде идвай в специалната тема за теб на Сон
чакаме те



Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор coffeemate (старо куче)
Публикувано14.08.12 21:56



Глей сега. На мен никой не ми отказва на молба.

Освен чиновник.
Не мисли тука на хилядата половината ами идвай. Сон ти готви изненади там, ти се помайваш.



Тема Re: Темата на дядонови [re: coffeemate]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано14.08.12 22:03



Наистина не е удачно тук да си разговарям с хора от други клубове, които не участват в този. Аз съм тук само гост е не е редно да си водя свои гости. Сугерен съм, че ме разбираш.



Тема Re: Темата на дядонови [re: coffeemate]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано14.08.12 22:05



Ха, ха, ха, аз наистина съм чиновник, така че всичко си е на мястото. Моля те, не ми пиши повече тук, освен ако не е по темите ми. Чувствам се неудобно от домакините.



Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор 7777n ()
Публикувано15.08.12 12:02



Айде! Заминавай!



Тема Re: Темата на дядонови [re: coffeemate]  
Автор 7777n ()
Публикувано15.08.12 12:03



Взимай дядото и дим да ви няма!


Ние ще се справим тука останалите дядки!



Тема А дали е така? (не по Васко кеца)нови [re: дядo]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано31.08.12 13:25



Вечеряхме с една моя бегла позната, да я наречем Х, заедно с женичката и сина.

Споменах на една друга позната - Y и между нас протече следният диалог:

Y: - А аз забравих да ти поставя една шпионска задачка - да се вгледаш в X, дали няма да намериш нещо "евинско" в нея.

Аз: - Всъщност сега като се замисля, бях седнал до нея и тя импулсивно посегна да ме погали, както се гали дете с дъгообразно движение на дланта отстрани на главата отгоре надолу. Почти не ме докосна, но ме гледаше доста нежно. Не знам дали лесбийка би направила такъв жест. А не беше и шеговито. Не помня какво казах, за да го предизвикам, но не беше нищо особено, а жестът си беше проява на... симпатия.

Y: - Именно, такива жестове са по-характерни за евички, защото не виждат сексуален привкус в нежните погледи и докосването между мъж и жена.
:))) Аз като хетеро жена бих се въздържала от подобни жестове, ако мъжът не ми е добре познат (за да съм сигурна, че няма да ме изтълкува грешно) и още повече бих се въздържала, ако е с жена си и съответно и нея не познавам добре.

Как мислите, права ли е Y?



Тема Re: А дали е така? (не по Васко кеца)нови [re: дядo]  
Автор Manny8 (стара позната)
Публикувано01.09.12 18:38



Не, Y не е права.
Точно защото сте били семейно- ти със съпругата и сина, X си е позволила жеста. Ако бяхте сами не би, за да не я изтълкуваш погрешно.

Find my soul and I\'m yours forever.


Тема Re: А дали е така? (не по Васко кеца)нови [re: Manny8]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано01.09.12 22:14



Логично!

А ако Х беше лесбийка, би ли проявила симпатията си към мъж чрез, макар и почти символично, погалване?

И изобщо, не съм наясно с отношението на лесбийките към мъжете по принцип - не ги интересуват, приемат ги само откъм интелектуалната им страна, без да се интересуват от сексуалната или имат някаква непоносимост към мъжете, например защото са груби, космати, непохватни, зле изглеждащи в масовия случай...?



Тема Бивша лесбийка?нови [re: дядo]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано16.09.12 00:44



Познавате ли, чували ли сте със сигурност за лесбийка, която е престанала да спи с жени и се е насочила само към мъже?



Тема Re: Бивша лесбийка?нови [re: дядo]  
Автор EllenDeGeneres (alone)
Публикувано19.09.12 08:23



Не познавам лично такава, но съм чувала и чела за Ан Хечи. Очудващо е как така внезапно реши от жени да премине към мъже? Как заряза тогавашната си приятелка с която бяха неразделни, тръгна с мъж, за който в последствие се омъжи и му роди дете...все още не мога да си обясня какво я накара да зареже жените и да стане хетеро





Тема Re: Бивша лесбийка?нови [re: EllenDeGeneres]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано19.09.12 09:45



Когато задавах въпроса си мислех за нещо като "обратно превръщане".

Не знам за лесбийките, но за гей-мъжете се носи хипотеза, че освен да се родиш гей, може да станеш гей и впоследствие, при определени обстоятелства. Чувал съм фразата "Него го направи гей еди кой си".

Та си мислех, ако човек се е родил гей/лесбийка и си знае, че е такъв и си се насочва откровено в тази посока, примерно докъм 30, може ли изведнъж нещо да го накара да смени посоката. Ама не по "политически" причини, а наистина да престане да го интересува собствения пол сексуално.

Но сега си мисля, че особено за лесбийките възниква въпросът, а дали е била истинска лесбийка след като в един момент е престанала да бъде такава или просто си е мислела, че е лесбийка (примерно имала е любима приятелка от училище) и сама се е тласкала в тази посока докато в един момент е осъзнала, че всъщност не е лесбийка и си се чувства много добре с мъж в леглото.

Има и друго - знаейки какви номера е в състояние да ти погоди собственият мозък, не знам (изключая транссексуалните) дали гей/лесби самосъзнанието се определя само в мозъка или има и други соматични фактори.

Мисля си и друго - "синдромът на късата пола". Ако тръгнем от мода на рокля до петите и много бавно през годините я скъсяваме с по няколко сантиметра, реално "границата на приличие" ще изчезне, защото няма рязък преход между "прилично" и "неприлично". Погледнато така и имайки предвид практически безграничното разнообразие от сексуални техники, които в днешно време поради тоталното разпространение на информацията обхващат практически всички (дори тийновете ги практикуват или поне опитват), не е е ли по-резонно хомосексуалността да се разглежда само като предпочитание на определен набор от сексуални техники с превес към "екзотичните" и пълно отхвърляне на "стандартните". С какво например един фетишист е различен от един гей?

Та в крайна сметка, как човечеството решава кое е нормално и кое не, кой е гений и кой просто идиот (особено в областта на изкуството, където за мен Пикасо си е просто идиот)?



Тема Re: нови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано19.09.12 23:11



не мисля, че фетишизмът е гей, повечето фетишисти мъже, които са известни с тези си качества са си хетеро, сещам се за един който колекционирал крадено женско бельо от магазини, писаха за него в новините.

относно техниките, изборът на пол или личност не е просто техника, ...

тази тема иначе не е само твоя, така или иначе си е честа тема за обсъждане, според мене е въпрос на вътрешна необходимост.

аз лично се кефя на това meme



което е част от High Expectations Asian Father

един вид, така или иначе ако ще е избор, направи по-добрият избор с по-малко проблеми , но това така или иначе е твъъърде високо очакване... както се разбира от името на серията.....

Редактирано от Vanilllaa на 19.09.12 23:12.



Тема Re:нови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (ентусиаст)
Публикувано20.09.12 11:06



Нееее, не казвам, че фетишизмът е гей проява.

Мисля така:

Хомосексулните, поне според както показва терминът, са хора, които ако не единствено, то основно се различават от не-хомосексуалните по своята сексуалност, отношение към секса и по-точно партньора в секса. Ако ще делим хората по начина, по който правят секс, трябва да сложим в разни групи фетишисти, мазохисти, садисти и други "екзотики" или "малцинства" и отношението на "стандартно сексуалните" към "малцинствата" би трябвало да е сходно.

Ама не е. Никой не е тръгнал да воюва с тези дето обичат да си смучат пръстите на краката или да душат дамско бельо, а дори в борбата за държавен глава в една от най-важните и влиятелни държави, про или антихомосексуалността е един от основните критерии.

Опитвам се да разбера защо е така. Елън подсказа - хомосексуалността не опира само до секса. Е, точно това другото, дето е извън секса ми се иска да разбера.

Най-лесно е да се каже "ами това е изместване на психиката на личността от идентичността на собствения физически пол, към другия пол". По-просто казано - хомосексуалните мъже са женствени, хомосексуалните жени - мъжествени. Да, ама ако приемем, че у дайк и особено буч лесбийките прозира някаква мъжественост, какво да кажем за фем? Те, както показва и терминът, са сто процентови жени. Тогава защо не се държат като такива в отношението си към мъжете, ами "обръщат резбата"? Или може би те са толкова женствени, тоест нежни, че мъжките ласки им идват прекалено груби? Знам ли.

Има и нещо друго непонятно за мен. Лесбийките, предполага се, поне в секса бягат от мъжкото като дявол от тамян. Тогава защо употребяват мъжки помощни средства - дилдо, страпон? Някой ще каже: "Много порно гледаш". Не е от порното, защото знам от лесбийки, че ги ползват (не казвам всички).

Бих го разбрал напълно, ако цялото това поведение беше въпрос на някакъв избор, ексцентричност, желание за различност, но самите хомосексуални твърдят, че не е така и аз си мисля, че като изключим няколко "звездни" личности, никакъв избор практически няма в това.



Тема Re:нови [re: дядo]  
Автор бо (пУк)
Публикувано21.09.12 14:07



Надали опира само де секс и техники, по-дълбоки са промените .. или там даденостите по рождение, не знам.

Ако да е само секс със жена и/или играчки, ползвани по време, то .. ако не си ползвам пишката, а само ръце, език, задник, мигли и кото там още се ползва, и аз ставам за партньор на лесбиика. Да, ама не ..

Гей-овете същата работа, не се чукат с жена и страп он, ми с мъже.



Тема Amber Heardнови [re: дядo]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано01.12.12 18:26



Какво ще кажете за това маце?

Ех, защо не съм лесбийка. Млада лесбийка.





Тема Re: Amber Heardнови [re: дядo]  
Автор Kotence_8-210649 (непознат)
Публикувано10.12.12 21:14



ЗДРАВЕЙ, ДЯДО! Мацето си е маце-ок, но не разбирам защо искаш да си лесбийка? Тя може да си пада по мъжленца,нали?





Тема Re: Amber Heardнови [re: Kotence_8-210649]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано10.12.12 22:28



Шегувкам си се. То и лесбийка да съм файдата все тая.

Иначе момето го обявиха официално като бисексуално в едно английско предаване за коли. Там канят някакви известни артисти (примерно Rowan Atkinson) да карат бързи коли и ги класират.

Главният редактор смъмрил водещия:

- Коя е тази? Никой не е чувал за нея.
- Вярно, ама е бисексуална и е много готина.

Това водещият го каза, пред нея, а тя само се усмихваше съблазнително. Толкова съблазнително, че той каза, че усещал как в момента му пониква трети крак.

После Дядо бил мръсник.





Тема Re: Amber Heardнови [re: дядo]  
Автор Kotence_8-210649 (непознат)
Публикувано11.12.12 18:46



Ама кефиш ме не си губиш времето с тез снимчици

А иначе кой е казал, че си мръсник?Кой може да ти каже кое е чисто и мръсно?Аз не виждам нищо ненормално в това жената е готина не е да речеш момиче първи клас примерно това вече си е ....сещаш се!А тази снимка на дядото с бастуна много ме кефи!А интересно ми е да те попитам найстина ли си дядо(или баба?)или....?



Тема Re: Amber Heardнови [re: Kotence_8-210649]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано11.12.12 20:18



На живо, искам да кажа като мърдаше по телевизията, а не на снимка, беше много по-готина. Има много чар в нея, който фотографията не показва. Държи се много освободено, но не курвенски (аз не си падам по професионалистките).

А аз какво съм? Ами дядо съм. Всъщност още нямам внуци, но на моите 55 бих могъл да имам. А иначе, ако портретът можеше да показва същността и душата на човека (както в "Портретът на Дориан Грей"), то този в подписа ми ме показва на 100%, макар че просто изобразява "Старец с бастун".



Тема Re: Amber Heardнови [re: дядo]  
Автор Kotence_8-210649 (непознат)
Публикувано11.12.12 21:32



Ами пожелавам ти да имаш внуци!Дай тема някаква интересна да си говорим





Тема Re: Amber Heardнови [re: Kotence_8-210649]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано11.12.12 21:55



Ами знам ли какво ти е интересно.

Аз съм дядо, ти, като гледам, си младо.

Моите размишления са все старчески и скучни.

Ти откъде изникна? Не съм те мяркал наоколо. Освен това проявяваш симпатия към мен, което не е характерно за този и другите дирски клубове.



Тема Re: Amber Heardнови [re: дядo]  
Автор Kotence_8-210649 (непознат)
Публикувано11.12.12 22:55



Ами новорегистрирана съм, почетох тук-там и реших, че процентът за отговор е най-голям.Просто се опитвам да завържа приятелски разговор, а междувременно събирам кураж да пусна поредната "обява", но не мога да си формулирам мисълта(това са деликатни неща за мен). Един Господ знае каква тъпотия ще ми роди главата, по-добре да поразмишлявам малко преди това. Не мисля, че си скучен поне от няколкото неща, който прочетох писани от теб ми допаднаха, пък и избора не ми се видя много голям(като активност когато се регистрирах) и писах

Така че давай смело занимавай ме, защото скоро сигурно няма да го измисля!



Тема Re: Amber Heardнови [re: Kotence_8-210649]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано12.12.12 22:25



Така поставен въпросът, от мен се очаква да кажа нещо много умно, пък аз вече даже не знам кое е умно и кое не, та да оставим нещата да си вървят както дойде.





Тема Re: Amber Heardнови [re: дядo]  
Автор Kotence_8-210649 (непознат)
Публикувано12.12.12 22:32



Да пък и това е вече май постинг чат трябва нова тема.



Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано27.12.12 15:56



- Защо искате да емигрирате от България?

-Ами вижте, преди хомосексуализма се наказваше със затвор , след това с принудително лечение, после станахме демокрация и се приемаше за нормално... После започнаха гей-паради... а аз гледам да се махна преди да е станало задължително!



Тема Re: Темата на дядонови [re: дядo]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано27.12.12 16:02



Шефо собрал работниците и им вика:
- Имам лоша вест. Ради економската криза ќе мора да отпушта некој од вас.
- Мене не можете, ја сам национално малцинство и ќе ве тужа ако ме отпуштите - вика циго.
- Ја сам жена. Одма ќе ве дам на суд поради шовинизам - рекла секретарката.
- Само покушајте, па ќе завршите на суд поради расна дискриминација - јавил се и муслимано.
- Само пробајте па ќе ве суда ради дискирминација поради годините - рекол 70-годишнио водач на групата.
Сега сите погледи се завртели накај младио, бел здрав работник. Он на момент се замислил и тихо рекол:
- У последно време ми се чини дека сам геј !!!



Тема Джоди Фостърнови [re: дядo]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано14.01.13 14:03



Още едно потвърждение на наблюдението ми, че след 50-те човек започва да отдава по-голямо значение на собствените си принципи, отколкото на мнението на обществото.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.